Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 133

Thread: Koji novi reno kupiti?

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    169
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Mazda 6 je sa tim motorom na satovom testu imala potrosnju oko 7 litara.

  2. #77
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,681
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    403
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    Prosjek?

    Sent from my Samsung Galaxy Duos

  3. #78
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    11,813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    21.500e za Mazdu 6 benzinac....neznam.To je bez ikakve sumnje mozda i najkvalitetniji brend na trzisu,ali nevjerujem da mu je potrosnja sa 165 konja 7 litara....
    Sto se DACIE tice nebi je uzeo,jer mi je jednostavno grdna kao lopov i ne svidja mi se kako se vozi...
    Da je reno clio grand tur malo veci,sa motorom 1.5 dci i full opremom bi bio mozda i najidelniji izbor....ali ja meni manjak prostora presudan.Iza mene nemoze niko sjedat.

  4. #79
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,152
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,618
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radza-madza View Post
    U rusiji i jos nekim trzistima se radi sa renault logoom

    Sent from my Samsung Galaxy Duos
    u indiji se prodaje kao Nissan Duster

  5. #80
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Mazda 3 a ne 6.

    I sad svi mi znamo da su benzinci postojani i da ces to sto ustedis na gorivo na dizela platiti na dizne i cuda kad pocne da zajebava. A taj benzin nije to Cenin amudi sa trilion kubika i konja i koji ide -100 km/h nego auto kome je potrosnja dovedena u neki normalu ali zato kad poklopis tih 165 konja vjerujem da ti malo ko put moze uzeti

    Sent from my TELEFON using TETRAPAK 4

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    169
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Evo sad gledah test, motor je 145 ks, 7.2 prosjecna potrosnja. Start stop im je do sad radio oko 7 sati ukupno, a i skyactiv izgleda stvarno vrhunska tehnologija. Inace im je 6 drugo auto po ocjenama na dosadasnjim testovima, prva je mazda cx5.

  7. #82
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by |G60| View Post
    Evo sad gledah test, motor je 145 ks, 7.2 prosjecna potrosnja. Start stop im je do sad radio oko 7 sati ukupno, a i skyactiv izgleda stvarno vrhunska tehnologija. Inace im je 6 drugo auto po ocjenama na dosadasnjim testovima, prva je mazda cx5.
    Mislim da ima 165ks i ako ova mazda ima turbinu preko 9 litara ne bi trebala da potrosi

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    169
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Imaju dva motora, jedan 145, drugi 165, oba bez turbine. Na sat su ovaj sa 145 testirali.

  9. #84
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bruka da je tako mala potrosnja.evo i podataka sa sajta mobile.de -

    1998 cmłAnzahl der Türen:4/5 TürenKraftstoffverbr. komb.:* 5,8 l/100 km


    Kraftstoffverbr. innerorts: 7,5 l/100 km Kraftstoffverbr. außerorts: 4,8 l/100 km CO2-Emissionen komb.:* 135 g/km
    Zugr.-lgd. Treibstoffart: Super


    Energieeffizienzklasse:CSchadstoffklasse: Euro5

  10. #85
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by daki772 View Post
    21.500e za Mazdu 6 benzinac....neznam.To je bez ikakve sumnje mozda i najkvalitetniji brend na trzisu,ali nevjerujem da mu je potrosnja sa 165 konja 7 litara....
    Sto se DACIE tice nebi je uzeo,jer mi je jednostavno grdna kao lopov i ne svidja mi se kako se vozi...
    Da je reno clio grand tur malo veci,sa motorom 1.5 dci i full opremom bi bio mozda i najidelniji izbor....ali ja meni manjak prostora presudan.Iza mene nemoze niko sjedat.
    vidio si koje auto ima i prostor i potrosnju,ja sam bio u istoj dilemi.obrni,okreni,uzeh to sto si vidio.i vozio.a gledao sam i grandtour-a,lijep al kad sjednem unutra i namjestim vozacko sjediste,pozadi nema mjesta ni za kisobran a kamoli da se sjedne normalno.Htio sam nisana Qasqai-a,al dobar je sa motorom od 2.0dci,i pogonom na 4 tocka,a to vec prevazilazi te budzete koje sam planirao,jer je to cifra oko 30.000e.

  11. #86
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,681
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    403
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Mazda 3 a ne 6.

    I sad svi mi znamo da su benzinci postojani i da ces to sto ustedis na gorivo na dizela platiti na dizne i cuda kad pocne da zajebava. A taj benzin nije to Cenin amudi sa trilion kubika i konja i koji ide -100 km/h nego auto kome je potrosnja dovedena u neki normalu ali zato kad poklopis tih 165 konja vjerujem da ti malo ko put moze uzeti

    Sent from my TELEFON using TETRAPAK 4
    neće baš dizne i pumpa brzo na "ispod čekića"...a svakako je 165 konja "malo za naše puteve" haha

    ja eto ako moram tipujem na benz + sekvent, to bi već bila vožnja i sve ostalo...

  12. #87
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Nordrhein-Westfalen
    Posts
    840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moj iskreni savjet, ukoliko ti nije presudno da je automobil potpuno nov, i nisi krvnik za performanse mozes za duplo manje novca uzeti nekog ekonomicnijeg benzinca 1.4/1.6 (ukoliko mozes da izbor usmjeris ka Njemcima) koji na satu ima 50/60 000 km kad saberes oduzmes za tu razliku u cijeni dobijas tek razradjen motor + vozis se dzabe iducih nekoliko godina jer ja iskreno i sve da sam u mogucnostima da uzmem nov auto nikad ga ne bih uzeo s'obzirom koliko si samo u startu u minusu (jos ti je izbor Reno) ne zato sto je los automobil vec zbog toga sto im cijena tradicionalno brzo pada..

  13. #88
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Dvije su verzije motora od 2000 ccm kod novih Mazdi.. Tj 3 pardon.. 120 konja, 145 i 165 konja.. Ovaj od 165 nema turbinu, atmosferski je motor (neko pomenu gore da mozda ima turbo).. Eto svi testovi pokazuju da su im niske potroshnje za tu snagu i kubikazu.. Super izgleda ona trojka, a bogome i shestica no je skuplja masu ako govorimo o jachoj opremi... Znachi da li kupiti Mazdu 3 G165 Revolution za 21300 ili ne.. To be or not to be.. Btw, para za gorivo imam ali je treba posle prodat... Em je benzinjara, em je Japanac, shto ovdje nazalost nije na cijenu...

  14. #89
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,681
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    403
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    kad misliš da je prodaš otprilike?

  15. #90
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Taj auto se kasnije poveze u salon, uracunaju ti odradjenu vrijednost auta i lijepo uzmes noviji model. Jer ako neko ma para da kupi novo auto ima onda i to da uradi kasnije vjerovatno... I u normalni svijet svi tako rade. Ali ne mozes kod nas sa platom od 300e ni patike nove uzeti a ne auto.. Nego nije to tema, kupi li se koji RenoL?

    Edit:

    Jos nesto o tom Capturu kad ga malo bolje pogledas i kad procitas o njemu malo shvatis da je to nasminkana Dacia Sandero Stepway...

    A svi znamo sta sve sminka radi...
    Last edited by AmFi; 30-01-14 at 12:48.

  16. #91
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Jedino jaffa ako ti odgovara da uzmeš tako novo auto zbog kredita ili nečega, inače znaš i sam kakvih bembusa možeš za te pare uzet

  17. #92
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    Dvije su verzije motora od 2000 ccm kod novih Mazdi.. Tj 3 pardon.. 120 konja, 145 i 165 konja.. Ovaj od 165 nema turbinu, atmosferski je motor (neko pomenu gore da mozda ima turbo).. Eto svi testovi pokazuju da su im niske potroshnje za tu snagu i kubikazu.. Super izgleda ona trojka, a bogome i shestica no je skuplja masu ako govorimo o jachoj opremi... Znachi da li kupiti Mazdu 3 G165 Revolution za 21300 ili ne.. To be or not to be.. Btw, para za gorivo imam ali je treba posle prodat... Em je benzinjara, em je Japanac, shto ovdje nazalost nije na cijenu...
    Pa kad pogledas auto oglase, koliko mozes vidjeti japanaca da se prodaje? Mozes ih na prste izbrojati, i to ne zato sto su losi ili sto im je cijena niska. Za razliku od njemaca u koje se nasi "strucnjaci" kunu. Ponekad pomislim, ako nedaj boze sto bude ovoj firmi koja proizvodi narodni auto, da bi to izazvalo kolektivno samoubistvo u CG. Reno pravi fantsticne motore, koje eto i veliki mercedes ugradjuje u svoju novu C klasu, ali za iste pare, japanac je svakako bolji izbor od bilog koje njemca, ocim ako nije u pitanju premium klasa.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  18. #93
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Osnovu motora je uzeo Mercedes ali ga je doradio za svoje potrebe.ili kazes da ga je bukvalno prenio iz Reno-a u koliko ja znam novu A klasu.(a to mi je rekao i prodavac u salonu Reno).:star:

  19. #94
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    ^I u CLA isto.
    A ja vjerujem da je isto i sa B klasom al mi je ona predosadna pa nisam ispratio.

    Potrosnje mazdinih benzinaca su stvarno za postovanje. Imam par drugova koji ih voze i iz iskustva pricaju da ti benzinci ne trose vise od jednog(1) litra u odnosu na dizelase.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  20. #95
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Planiram da je vozim 3, 4 ili eventualno 5 godina. Uglavnom da predjem tu do 100.000 km, tako neshto...

    @Amfi To jes, stoji, tako bi valjda trebalo da bude kad bi imali dobre plate itd.. Zapad tako radi shto jes jes, mada nisam siguran da cu moc za novo i bolje zamijenit navr' par godina.. To je diskutabilno zato shto dok skupim za takvu investiciju ponovo proce godina i godina..

    @Oliver Znam Olivere.. Zato se i dvoumim.. Ne samo BMW-a shto se moze uzet no i masu drugih kola polovnih/novih...

    @Mexico Ostao si malo nedorechen. Zashto nema puno Japanaca u oglasima? Koji su razlozi? Obrazlozi

  21. #96
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Jokac, procitao sam prije par mjeseci neki tekst u kojem pise da ce u novu mercedesovu C klasu biti ugradjivan renoov motor (zaboravio sam tacno koje zapremine), e sad da ce biti doradjivan ili ne, to ne znam.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  22. #97
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    znam to nego sam gledao na tv neku emisiju o A klasi pa rekose da je motor uzet od Reno-a i doradjen od strane Mercedesa.:encouragement:

  23. #98
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Japanaca nema jer su kvalitetni i malo ih ima a brzo im pada cijena, tj onaj sto ga ima nece da prodaje kvalitetno auto za neku smjesnu cijenu...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  24. #99
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Japanaca nema jer su kvalitetni i malo ih ima a brzo im pada cijena, tj onaj sto ga ima nece da prodaje kvalitetno auto za neku smjesnu cijenu...
    sto je slucaj sa nasim trzistem,za razliku od trzista rusije,srbije,amerike gdje su japanska kola itekako zastupljena. Obratite paznju koje je svako drugo auto u Beogradu pored Fiata Punta i Dacie Sandero.Reklo bi se da su to: Honda Acoord,Toyota Auris,Mazda 3,Nisan Note.Polako narod kapira da je Japanac bolji i kvalitetniji od Golfa koji je do 1998 godine bio jeftin za odrzavanje kada je na triste izasla Golf 4,Passat 4.

  25. #100
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,441
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Tako je Dejo. Zato se i dvoumim da li da uzimam novoga Japanca ovdje uopshte.. Ja jednostavno nisam tip koji ce jedno auto da vozi 10 godina ili tako neshto, samo zato shto je kvalitetno i zato shto me dobro sluzi. Promijenicu je nakon 3-5 godina (odnosno 100.000km), pa da je od zlata

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Koji lap top kupiti
    By mrSharo in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 6
    Last Post: 14-05-12, 15:27
  2. Koji telefon kupiti?
    By Brent1986 in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 16
    Last Post: 25-01-11, 20:15
  3. Koji DVD player kupiti?
    By Ben Dover in forum Hardware
    Replies: 54
    Last Post: 28-01-07, 06:08
  4. Gdje i koji mp3 kupiti
    By Koma[MFHN] in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 09-12-05, 23:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •