Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 354

Thread: Protivnici vakcinacije truju hrvatsku javnost.

  1. #101
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Imam ja par pitanja vezanih za intervju sa Kerijem (molio bih jasne i koncizne odgovore) :


    Da li je tačno što se kaže u videu da u USA bebama daju 36 vakcina ?

    Da li je tačno da u Skandinavskim zemljama daju 11-13 vakcina ?

    Da li je tačno da u Skandinavskim zemljama ima daleko manje slučajeva Autizma (deseti dio od stanja u USA) ?

    Da li je tačno da u Skandinavskim zemljama ima manje slučajeva smrti odojčadi ?




    Da li je većina vas preležala zauške i da li ih je preležalo većina ljudi koje poznajete ?

    Da li je većina vas preležala male boginje i da li ih je preležalo većina ljudi koje poznajete ?
    Last edited by Rakun; 23-01-15 at 02:53.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #102
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Imam ja par pitanja vezanih za intervju sa Kerijem (molio bih jasne i koncizne odgovore) :


    Da li je tačno što se kaže u videu da u USA bebama daju 36 vakcina ?

    Da li je tačno da u Skandinavskim zemljama daju 11-13 vakcina ?

    Da li je tačno da u Skandinavskim zemljama ima daleko manje slučajeva Autizma ?

    Da li je tačno da u Skandinavskim zemljama ima manje slučajeva smrti odojčadi ?




    Da li je većina vas preležala zauške ?

    Da li je većina vas preležala male boginje ?

    Evo podataka. Prvo su podaci Simons Foundation Autism Research Initiative : link: http://sfari.org/news-and-opinion/ne...ross-the-globe

    Drugo su podaci CDC: http://www.cdc.gov/ncbddd/autism/data.html


    Što se tiče:

    Da li je tačno što se kaže u videu da u USA bebama daju 36 vakcina ?

    Da li je tačno da u Skandinavskim zemljama daju 11-13 vakcina ?
    Ovo je pomalo obmanjujuća informacija, naime to nisu pojedinačne vakcine već se daju kokteli (mješavine) pojedinih vakcina kako djete raste koji stvaraju imunitet na više bolesti. Ne znam tačne brojke za koliko bolesti se vakcinišu djeca u tim zemljama ali brojka od 36 je sigurno prenapuhana.


    S druge strane povećanje broja dijagnoza autizma nije vezano za vakcine već za proširenje spektra bolesti koje se vezuju za autizam. S druge strane takođe vjerovatnoća za pojavu autizma se značajno povećava kod starijih roditelja, zato u pojedinim zemljama (pogotovu Japanu) postoji značajni skok broja slučajeva autizma upravo jer se tamo parovi odlučuju na roditeljstvo puno kasnije nego u drugim zemljama.

    Evo linka fondacije koja sadrži sve trenutno dostupne podatke u istraživanju autizma: http://sfari.org/

  3. #103
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    S druge strane povećanje broja dijagnoza autizma nije vezano za vakcine već za proširenje spektra bolesti koje se vezuju za autizam. S druge strane takođe vjerovatnoća za pojavu autizma se značajno povećava kod starijih roditelja, zato u pojedinim zemljama (pogotovu Japanu) postoji značajni skok broja slučajeva autizma upravo jer se tamo parovi odlučuju na roditeljstvo puno kasnije nego u drugim zemljama.
    Iste bolesti se vežu za autizam i u Skandinavskim zemljama ili su te zemlje možda zaostale za USA.
    Što se tiče toga sa starijim roditeljima je činjenica, ali je takođe činjenica da u Skandinavskim zemljama vlada kako se u narodu naziva "bijela kuga" što automatski povlači da se ljudi tek u poznijim godinama odlučuju za reprodukciju pa (barem po videu) imaju deset puta manje slučajeva autiznma i ne znam koliko manje sličajeva smrti kod odojčadi
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #104
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Prvi link ću pregledati kasnije a što se tiče drugog pozivati se na CDC kao izvor u ovom slučaju je kao pozivati se na Monsanto kao izvor informacija o štetnosti GMO hrane
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #105
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ovo je pomalo obmanjujuća informacija, naime to nisu pojedinačne vakcine već se daju kokteli (mješavine) pojedinih vakcina kako djete raste koji stvaraju imunitet na više bolesti. Ne znam tačne brojke za koliko bolesti se vakcinišu djeca u tim zemljama ali brojka od 36 je sigurno prenapuhana.

    Ne znam da li je spisak tačan ili nije ali u ovom momentu nemam vremena da provjeravam (konačno mi se spava)



    Smatraš li da djecu treba vakcinisati protiv zauški i malih boginja ?
    Last edited by Rakun; 23-01-15 at 04:10.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #106
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Pazi, ne mogu ni da zamislim osobu koja može pomisliti da se zeza na taj način i da očekuje da će sve proći kao zajebancija. Samo to daje uvid u profil osobe koja je očigledno nedorasla, nesmotrena i neodgovorna.

    Međutim, da ne bi smo trolovali ovaj topik i skretali sa teme, možemo nastaviti negdje drugo na specifičnom topiku (ako ga želiš pokrenuti).

    Ipak nije mjesto na ovom topiku da raspravljamo dalje o njemu.

    S druge strane da se vratim na temu, vakcine su pokazale svoju efikasnost bez ikakve sumlje. Ne tvrdim da ne postoji opasnost, svaka vakcina sadrži dozu rizika ali koji je zanemariv u odnosu na korisnost iste.
    Ocigledno da mu je proslo kao zajebancija. I ti o5 pricas nesto bez ikakvog osnova. Slazem se da nije mjesto. Ti kao da imas nesto jos da kazes pa da otvorim novi topik. Kao sto vidisj jos nisam u mogucnosti da otvaram teme. Ja nisam ovdje diskutujem da li je Miroljub Petrovic kompetentan ili ne. A ti si isao tim da kad ne mozes protiv istine da ides protiv nosioca istine. I pri tome rekao da je terorista i prevarant bez ikakve osnove.

  7. #107
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  8. #108
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  9. #109
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Manipulacija naroda oko viakcina je nemoguca,mada negdje prolazi.A sad cu vam objasniti koliko su monstruozni oni koji to rade.

    Njihova manipulacija je da vakcine izazivaju autizam itd. pa se hvataju na thiomersal. Thiomersal stvarno sadrzi zivu ali njega u vakcinama ima 2ng(mcg),to je oko 0.001 mcg zive. Ta kolicina zive je mnogo puta manja od kolicine kada mpr. pojedete neku morsku ribu u konzervi.
    E sad zasto se oni hvataju na taj sastojak? Poznato je da ziva izaziva nervne poremecaje,ali ako se unosi u kolicinama 1,5,30 mg subhronicno i hronicno.Tolike kolicine mogu da se unesu samo namjerno ili kao incident.

    Znaci po toj logici svi koji konzumiraju ribu su od autizma sto nema smisla.

    Kad smo raskrinkali tu pseudonaucnu manipulciju,pitamo se zasto to rade?
    Vakcine danas spasavaju gotovo komplet civilizaciju,milijarde ljudi,od raznih bolesti,eto Rakun je postavio tabelu.
    Oni,ocigledno nemaju savjesi,kajanja i empatije prema bilo kome,tako zadovoljavaju sami sebe i svi drugi su im krivi.Oni ne razmisljaju o realnosti i buducnosti.Zato je njima ta ideja vazna,jer su mislili da ce se narod pobuniti i da se oni slade da milijarde ljudi propada od raznih bolesti.Nadam se da sam urazumio neke koji su potpali pod organizovanu manipulaciju.

  10. #110
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    isto kao kad u jabuku ubrizgas neke supstance da joj se produzi rok trajanja, ona je fakticki davno trebala da isturli jedino joj ta supstanca ne dozvoljava, isto ce tako narod ako nastavi ovim tempom da se kljuka svakakvim vakcinama zarad prevencije bolesti, supstancama, losom hranom itd. dokle se ne pretvore u ljusture koje nista ne osjecaju, koje su davno trebale da umru ali im je onemoguceno da istrunu.
    istrajan budi.

  11. #111
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Pošto mi se baš sad cerkica vakcinise malo secraspitsh oko ove teme. I pročitah da se neke bolesti uveliko vraćaju u Srbiji i Bosni zbog nevakcinacije.
    A ovi što su pokrenuli tu priču više ih nidje nema.
    Baš prije nekoliko neka žena iz Tivta na fb počela sa pričom kako joj dijete bolesno zbog vakcina i sl a igrom slučaja znam da joj dijete rodjeno takvo.
    E sad neko ko to čita a ne zna situaciju svašta će pomisliti a ja ne kapiram to širenje panike i laži.
    Ja bi ko god to pomene tražio da mi da neke opipljive dokaze a be teorije
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #112
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,519
    Thanks Thanks Given 
    5,389
    Thanks Thanks Received 
    3,878
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    A dje ja sam isprepadan, ostala nam je ona MMR evo sve odlazem a moram poc ove dvije nedelje

  13. #113
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ja se nisam razmišljao oko toga. Niko ne nudi nešto opipljivo kako šteti više teorije nerealne, a da pomažu to znamo.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #114
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zaovičić View Post
    Njihova manipulacija je da vakcine izazivaju autizam itd. pa se hvataju na thiomersal. Thiomersal stvarno sadrzi zivu ali njega u vakcinama ima 2ng(mcg),to je oko 0.001 mcg zive. Ta kolicina zive je mnogo puta manja od kolicine kada mpr. pojedete neku morsku ribu u konzervi.
    Ne zaboravi da ti pričaš o uticaju žive na odraslu osobu, a u ovom slučaju se radi o novorođenim bebama
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #115
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    I pročitah da se neke bolesti uveliko vraćaju u Srbiji i Bosni zbog nevakcinacije.
    Ne znam gdje si to čitao ali to nije tačno

    U Srbiji je vakcinacija OBAVEZNA


    Ja sam u potpunosti za davanje onih desetak vakcina ali nisam za USA sistem davanja preko 35 vakcina
    Last edited by Rakun; 29-01-15 at 01:31.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #116
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne zaboravi da ti pričaš o uticaju žive na odraslu osobu, a u ovom slučaju se radi o novorođenim bebama
    Živa se ne koristi kao prezervativ u vakcinama (barem onima koje se daju djeci) ima blizu 20 godina. Međutim čak i da se koristi, količina žive u njima je puno manja od dnevne doze žive koju unosimo svaki dan hranom i disanjem i na koju je tijelo naviklo.

  17. #117
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne znam gdje si to čitao ali to nije tačno
    U Srbiji je vakcinacija OBAVEZNA
    Ja sam u potpunosti za davanje onih desetak vakcina ali nisam za USA sistem davanja preko 35 vakcina
    Naravno da je tacno samo ti izgleda nijesi citao, a to sto je obavezno, zakonski... to malo macku o rep.
    Godisnje se u Srbiji ne vaksinise 2000 malisana, a podnese na primjer 20 prijava u Bg (121 u cijeloj drzavi) i pitanje koliko se od toga procesuira i koliko njih plati kaznu.... Najbolja zakonska obaveza je svijest gradjana ili roditelja, ali kad se vise vjeruje prośecnoj budali koja na FB napise da se od vakcine dobija triper nego najvecim strucnjacima epidemiologije onda se ima situacija koja se ima.
    Obavezne vakcine u Srbiji su:
    BCG (protiv tuberkuloze)
    HepB (protiv akutnog hepatitisa B)
    MMR (protiv malih boginja, zauški i rubeola)
    HiB (sprečava smrtonosnu bakteriju Hemofilus influence)
    DTP (protiv difterije, tetanusa i velikog kašlja)
    Poliovakcina (protiv dečje paralize)
    U SAD je inače vakcinacija stvar izbora i nije obavezna, iako je Centar za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) omogućava besplatno za sve. Sad se suočavaju sa rekordnim brojem oboljelih od boginja, a da bude još gore, ovu bolest je CDC proglasio iskorenjenom još 2000. godine. Veliki kašalj je registrovan u 48 hiljada slučajeva, što je najveći broj još od 1955. godine. Za zauške se ne śećam tacnog broja, ali to sto se desava tamo mnogo brze ce se siriti kod nas.
    Debilne optuzbe protiv vakcine su opovrgnute iljadu puta, nema nijednog dokaza da se od vakcine moze oboljeti od autizma i sve sto je pisao doktor Andrew Wakefield uz pomoć asistenkinje lakih obicaja su budastine, ali dok ima ljudi koji vjeruju raznim teorijama zavjere u sustini smo svi izlozeni izvjesnim opasnostima, a dijete nije krivo sto mu je otac avetinja ili majka luda rabota.
    Jedino cime se mozemo oduprijeti je edukacija, edukacija.....
    .

  18. #118
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Živa se ne koristi kao prezervativ u vakcinama (barem onima koje se daju djeci) ima blizu 20 godina. Međutim čak i da se koristi, količina žive u njima je puno manja od dnevne doze žive koju unosimo svaki dan hranom i disanjem i na koju je tijelo naviklo.
    Koliko sam ja pročitao po internetu živa se i dalje koristi kao jedan od sastojaka vakcine. Što se tiče toga da je količina puno manja od dnevne doze koju unosimo svaki dan - to sigurno važi za odraslu osobu, ali koliko je dnevna doza žive kod novorođenih beba koje se hrane isključivo mlijekom ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #119
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Naravno da je tacno samo ti izgleda nijesi citao, a to sto je obavezno, zakonski... to malo macku o rep.
    Godisnje se u Srbiji ne vaksinise 2000 malisana, a podnese na primjer 20 prijava u Bg (121 u cijeloj drzavi) i pitanje koliko se od toga procesuira i koliko njih plati kaznu.... Najbolja zakonska obaveza je svijest gradjana ili roditelja, ali kad se vise vjeruje prośecnoj budali koja na FB napise da se od vakcine dobija triper nego najvecim strucnjacima epidemiologije onda se ima situacija koja se ima.
    Obavezne vakcine u Srbiji su:
    BCG (protiv tuberkuloze)
    HepB (protiv akutnog hepatitisa B)
    MMR (protiv malih boginja, zauški i rubeola)
    HiB (sprečava smrtonosnu bakteriju Hemofilus influence)
    DTP (protiv difterije, tetanusa i velikog kašlja)
    Poliovakcina (protiv dečje paralize)
    U SAD je inače vakcinacija stvar izbora i nije obavezna, iako je Centar za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) omogućava besplatno za sve. Sad se suočavaju sa rekordnim brojem oboljelih od boginja, a da bude još gore, ovu bolest je CDC proglasio iskorenjenom još 2000. godine. Veliki kašalj je registrovan u 48 hiljada slučajeva, što je najveći broj još od 1955. godine. Za zauške se ne śećam tacnog broja, ali to sto se desava tamo mnogo brze ce se siriti kod nas.
    Debilne optuzbe protiv vakcine su opovrgnute iljadu puta, nema nijednog dokaza da se od vakcine moze oboljeti od autizma i sve sto je pisao doktor Andrew Wakefield uz pomoć asistenkinje lakih obicaja su budastine, ali dok ima ljudi koji vjeruju raznim teorijama zavjere u sustini smo svi izlozeni izvjesnim opasnostima, a dijete nije krivo sto mu je otac avetinja ili majka luda rabota.
    Jedino cime se mozemo oduprijeti je edukacija, edukacija.....
    .
    Odlično što si napisao da se danas vakciniše protiv zauški, malih boginja i rubeole
    Koliko je osoba koje znaš preležalo male boginje ? Skoro svo koje ja znam su ih preležali I TO KAD SU BILI MALI, PA ČAK I KAO BEBE
    Koliko je osoba koje znaš preležalo zauške ? Skoro svi koje ja znam su ih preležali I TO KAD SU BILI MALI, PA ČAK I KAO BEBE
    Da li ko ima neke trajne poslijedice ? Ja ne znam nikog ko je imao neke ozbiljnije poslijedice od tih bolesti (jedino ako se češao/la kad je imao/la boginje onda ima ružan ten )

    Rubeola je sezonska i u potpunosti bezopasna bolest (osim kod trudnica) koju uglavnom zarade djeca predškolskog uzrasta


    Za nevakcinisanje protiv bolesti kao što su dječija paraliza,tuberkuloza i veliki kašalj bih slao u zatvor ali vakcinisanje protiv rubeola i zauški je kretenski
    Last edited by Rakun; 29-01-15 at 12:17.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #120
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Koliko sam ja pročitao po internetu živa se i dalje koristi kao jedan od sastojaka vakcine. Što se tiče toga da je količina puno manja od dnevne doze koju unosimo svaki dan - to sigurno važi za odraslu osobu, ali koliko je dnevna doza žive kod novorođenih beba koje se hrane isključivo mlijekom ?
    S obzirom da se Thiomersal više ne koristi u većini vakcina time je i živa nestala iz vakcina. Ovaj konzervans je sadržavao živu.

    S druge strane živa u majčinom mljeku je česta pojava i sva količina tamo dolazi uglavnom zbog majčinih navika što se tiče hrane.

    The mother’s diet appears to be, by far, the primary source of mercury in breastmilk — studies have shown higher levels of mercury in the breastmilk of mothers who eat large amounts of fish. Mercury levels in breastmilk are about one-third the level of mercury in the mother’s blood. The amount of mercury that reaches the milk depends upon the form of the mercury: inorganic mercury compounds enter the milk easily but are poorly absorbed by baby; organic mercury compounds do not enter the milk easily but the small amounts that do get through are easily absorbed by baby. Studies have shown that mercury levels in breastfed babies are highest right after birth and decline significantly by 2-3 months of age (Sakamoto 2002, Sandborgh-Englund 2001, Drexler 1998.)
    Na dnu ovog quotea su navedeni naučni radovi koji se bave tom problematikom.

  21. #121
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Odlično što si napisao da se danas vakciniše protiv zauški, malih boginja i rubeole
    Koliko je osoba koje znaš preležalo male boginje ? Skoro svo koje ja znam su ih preležali I TO KAD SU BILI MALI, PA ČAK I KAO BEBE
    Koliko je osoba koje znaš preležalo zauške ? Skoro svi koje ja znam su ih preležali I TO KAD SU BILI MALI, PA ČAK I KAO BEBE
    Da li ko ima neke trajne poslijedice ? Ja ne znam nikog ko je imao neke ozbiljnije poslijedice od tih bolesti (jedino ako se češao/la kad je imao/la boginje onda ima ružan ten )

    Rubeola je sezonska i u potpunosti bezopasna bolest (osim kod trudnica) koju uglavnom zarade djeca predškolskog uzrasta


    Za nevakcinisanje protiv bolesti kao što su dječija paraliza,tuberkuloza i veliki kašalj bih slao u zatvor ali vakcinisanje protiv rubeola i zauški je kretenski

    Rubeole u opće nisu bezopasna bolest. na zapadu od 1000 oboljelih umre 3 a oko 10% slučajeva razvija teške komplikacije poput Rubeolne upale pluća (koja ima smrtnost od 20%) ili srčani čir koji ostavlja trajne posljedice po zdravlje. Ne samo to u državama gdje nema zadovoljavajuće zdravstvene zaštite rubeole mogu imati pogubne posljedice i zabilježeni su slučajevi gdje je smrtnost išla visoko i do 23%.

    http://www.medicinenet.com/script/ma...rticlekey=6362

    S druge strane ja sam imao većinu dječijih bolesti osim vodenih kozica (koje sam naknadno dobio sa 25 godina uz znatne i bolne komplikacije). Većina tih bolesti me je uglavnom držala u krevetu sa visokom temperaturom, onesposobljenog. Barem u dva slučaja sam jedva ostao živ (šarlah i frus) zbog temperature od 41, roditelji su me morali držati u kadi sa hladnom vodom.

    Stoga ne, to nisu obične dječije bolesti, izazivaju ako ne ništa brigu i stres da ne govorim o konstantnom strahu da se bolest ne pogorša i cjelom sijasetu problema sa kojima se i danas srećem (ožiljci, preosjetljivost na određene ljekove, šum na srcu itd).

    Sve te bolesti se danas mogu preventirati vakcinama a djeca ne moraju izgubiti ni dana svojega djetinstva i što je najvažnije izbjeći ožiljke koje svaka ta bolest ostavlja. Niti jedna od tih bolesti ne prolazi bez posljedica, svaka ostavlja traga na organima koji kasnije u životu dolaze do izražaja i bezrazložno skraćuju život i stvaraju invaliditet u kasnijoj dobi.

  22. #122
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što više čitam objašnjenja i način objašnjavanja zagovornika vakcinacije (i njihov način ophođenja prema onima što drugačije misle), to sam bliži tome da postanem protivnik vakcinacije.

    Toliko bih imao pitanja (a i komentara) na neke izjave zagovornika vakcinacije, pa na uporno ponavljanje nečega što bi se moglo nazvati "takozvanim argumentima" i na preskakanje nekih odgovora, ali nešto nemam volje da nastavim sa diskusijom. A pratiću i dalje. I prije sam rekao da ne želim ja, jer nisam stručan, da presuđujem oko ovoga.

  23. #123
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    [QUOTE=funestis;3979611]Rubeole u opće nisu bezopasna bolest. na zapadu od 1000 oboljelih umre 3 a oko 10% slučajeva razvija teške komplikacije poput Rubeolne upale pluća (koja ima smrtnost od 20%) ili srčani čir koji ostavlja trajne posljedice po zdravlje. Ne samo to u državama gdje nema zadovoljavajuće zdravstvene zaštite rubeole mogu imati pogubne posljedice i zabilježeni su slučajevi gdje je smrtnost išla visoko i do 23%.

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    S druge strane ja sam imao većinu dječijih bolesti osim vodenih kozica (koje sam naknadno dobio sa 25 godina uz znatne i bolne komplikacije). Većina tih bolesti me je uglavnom držala u krevetu sa visokom temperaturom, onesposobljenog. Barem u dva slučaja sam jedva ostao živ (šarlah i frus) zbog temperature od 41, roditelji su me morali držati u kadi sa hladnom vodom.
    Ahhh.. ti lični primjeri. To bi bilo kao da ja kažem pošto ja lično nisam preležao ni jednu dječiju bolest ta bolest je potpuno bezopasna.
    Ni jedna bolest nije bezopasna, ljudi umiru i od kijavice pa treba li se vakcinisati i protiv toga i ako je vjerovatno (ne znam) veća mogućnost da te udari grom nego da umreš od kijavice.
    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Stoga ne, to nisu obične dječije bolesti, izazivaju ako ne ništa brigu i stres da ne govorim o konstantnom strahu da se bolest ne pogorša i cjelom sijasetu problema sa kojima se i danas srećem (ožiljci, preosjetljivost na određene ljekove, šum na srcu itd).
    Znači roditelji treba da vakcinišu djecu na bezopasne bolesti da bi oni bili mirni ? Djeca se valjda vakcinišu zbog njih, a ne zbog roditelja. To je kao hodati na guenim štulama da te ne bi ubio grom
    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Sve te bolesti se danas mogu preventirati vakcinama a djeca ne moraju izgubiti ni dana svojega djetinstva i što je najvažnije izbjeći ožiljke koje svaka ta bolest ostavlja. Niti jedna od tih bolesti ne prolazi bez posljedica, svaka ostavlja traga na organima koji kasnije u životu dolaze do izražaja i bezrazložno skraćuju život i stvaraju invaliditet u kasnijoj dobi.
    Sve te dječije bolesti su manje opasne od neželjenog dejstva vakcine (svaka ima neželjena dejstva)

    Ponavljam
    Od svih ljudi koje znam ne poznajem nikog ko je imao zdrastveni problem uzrokovan dječijim bolestima, niti poznajem nekog ko poznaje nekog ko je imao zdravstvenih problema uzrokovanih dječijim bolestima. Lažem... poznajem ako je u pitanju glupost roditelja koji su dozvolili bolesniku češanje kojim je sebi stvorio ožiljke

    Protiv opasnih bolesti poput Dječije Paralize, Tuberkuloze i Velikog Kašlja obavezna vakcinacija (ne poštovanje zakona bi značilo zatvorsku kaznu), a vakcinacija protiv dječijih bolesti je ekvivalentna nošenju plastičnih štula zbog opasnosti od udara groma
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #124
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dječije bolesti ostavljaju posljedice. Te posljedice nisu odmah vidljive ali kasnije u životu dolaze do izražaja.

    U svakom slučaju čak i prema svim brojevima bolje je vakcinisati djecu protiv dječijih bolesti nego ne. Zajedno sve dječije bolesti odnose više života i izazivaju više komplikacija nego vakcine. Samo rubeole sa svojom smrtnošću od 3 na 1000 (u najrazvijenijim zelmjama) nekoliko puta prevazilaze rizik vakcinacije, da ne govorimo o posljedicama komplikacija (menigitis, upala pluća ili srčani problemi). A gdje su ostale dječije bolesti.

    Naprosto ne postoji niti jedan argument koji možeš pružiti koji je protiv vakcinacije osim zanemarivog rizika koji je daleko ispod rizika preboljevanja same bolesti, žive koja se više ne upotrebljava i teorije zavijere da vakcine izazivaju autizam.

  25. #125
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno neznam zašto raspravljati oko ovakvih tema?

    Živo me zanima da li u Hrvatskoj neko makar i u kafiću raspravlja o ikakvim dešavanjima u Crnoj Gori, zato kažem da je tema potpuni promašaj. Sjetite se od kad vakcine postoje, od koje godine? Jesu li ljudi živjeli prije te godine bez njih, mislim da jesu i čak su vrlo srećni bili. Čemu imamo danas zahvaliti vakcinama? Izliječene su ove ili one bolesti, ali zato ljudi boluju od ko zna kakvih drugih sad u srednjem ili starijem dobu svejedno.

    Na kraju krajeva, ovo pitanje bi trebalo ostaviti stručnjacima medicinske struke.

    Život bez vakcina - srećan život!!!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Medjunarodna vozacka dozvola za Hrvatsku?
    By Hepokockica in forum Putovanja
    Replies: 98
    Last Post: 03-11-23, 13:56
  2. Vakcine i protivnici istih
    By starwalker in forum Nauka generalno
    Replies: 4
    Last Post: 15-06-13, 17:53
  3. Info Dal ide neko za Hrvatsku ovih dana ?
    By marmix in forum Ostali oglasi
    Replies: 21
    Last Post: 19-09-12, 14:27
  4. Ponovo truju pse!!!
    By Goran87JH in forum Kućni ljubimci
    Replies: 53
    Last Post: 12-03-12, 01:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •