Page 6 of 15 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 126 to 150 of 354

Thread: Protivnici vakcinacije truju hrvatsku javnost.

  1. #126
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Živo me zanima da li u Hrvatskoj neko makar i u kafiću raspravlja o ikakvim dešavanjima u Crnoj Gori, zato kažem da je tema potpuni promašaj.
    Hrvatska je samo primjer
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Život bez vakcina - srećan život!!!
    Život sa paralizom - najnesrećniji mogući

    Između rizika da mi dijete dobije dječiju paralizu i rizika da dođe do izražaja neko neželjeno dejstvo vakcine uvjek ću izabrati neuporedivo manje zlo

    Tuberkuloza - sasvim moguć smrtonosni ishod

    Sve i da je iskorijenjena kod nas A NIJE (moj brat od tetke je dobio i jedva preživio) može li moje dijete odlučiti da ljetuje u Africi ?
    Last edited by Rakun; 29-01-15 at 16:22.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #127
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Odlično što si napisao da se danas vakciniše protiv zauški, malih boginja i rubeole
    Koliko je osoba koje znaš preležalo male boginje ? Skoro svo koje ja znam su ih preležali I TO KAD SU BILI MALI, PA ČAK I KAO BEBE
    Koliko je osoba koje znaš preležalo zauške ? Skoro svi koje ja znam su ih preležali I TO KAD SU BILI MALI, PA ČAK I KAO BEBE
    Da li ko ima neke trajne poslijedice ? Ja ne znam nikog ko je imao neke ozbiljnije poslijedice od tih bolesti (jedino ako se češao/la kad je imao/la boginje onda ima ružan ten )
    Ako su svi koje znas prelezali te bolesti onda znas iskljucivo jako staru populaciju, a sto ne znas da neko ima trajne posljedice moze biti uzrokovano sto ne znas koje su posljedice i sto sumnjam da ti se bas svi hvale zdravstvenim kartonom.
    Obavezna imunizacija protiv malih boginja u Crnoj Gori uvedena je 1972. godine u formi pojedinačne vakcine. Od 1986. godine morbili vakcini dodata je komponenta epidemijskih zaušaka.
    Koliko znas osoba koje su rodjene poslije 1986 a da su imali zaušake? Oprezno racunaj jer se moze ispostaviti da znas sve rodjene u Crnoj Gori koji bolovali.
    Od 1995. godine u program vakcinacija uvedena je kombinovana vakcina protiv malih boginja, epidemijskih zaušaka i rubele (MMR) uz aplikovanje dvije doze. Koliko znas osoba rodjenih poslije te godine da su imale tu bolest i koliko znas osoba uopste koji imali problem zbog vakcinacije? Sta mislis kad je bila zadnja epidemija tih bolesti u Crnoj Gori?

  3. #128
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Hrvatska je samo primjer
    Jest, nego svima nam je u zadnje vrijeme Hrvatska primjer za sve i svašta, što funestis ne uze neku drugu državu kao primjer, ovo je nebitno, valjda je on otud ili ...!

    Život sa paralizom - najnesrećniji mogući
    Vidiš, čovjek baš i ne može znat oće li mu u životu bit dobro ili loše, ne znam ni jednog koji makar jednom nije bio bolestan (bez obzira bio vakcinisan ili ne)!

    Između rizika da mi dijete dobije dječiju paralizu i rizika da dođe do izražaja neko neželjeno dejstvo vakcine uvjek ću izabrati neuporedivo manje zlo
    Vidim, da ovđe potencijalno, kako sam reče, hoćeš da biraš između dva zla, meni se tu nešto ne slaže, mislim nije u redu, bolje je da tog zla nema i jednog i drugog.

    Tuberkuloza - sasvim moguć smrtonosni ishod
    Ovđe, samo da ne ponavljam, evo skorašnje, opet čuh na radio ponovljene afere sa bebama.
    Smrtnih bolesti je uvjek bilo i biće, ne moramo ih mi izmišljati i širiti ljudima preko vakcina, kako opet neki kažu da se danas radi, eto primjer ebola u africi i slično.


    Sve i da je iskorijenjena kod nas A NIJE (moj brat od tetke je dobio i jedva preživio) može li moje dijete odlučiti da ljetuje u Africi ?
    Tvoj brat je isto tako mogao da dobije bilo koju drugu bolest, a da opet jedva pretekne i od nje, ko kaže da on nekad ranije i nije vakcinisan upravo protiv bolesti koju pominješ, kao pitali su njega, pitali su tebe i pitali su mene, kad su nas vakcinisali.
    Ideja koju Funestis ovdje, ako i u gomili drugih postova, gura jeste, globalizacija, formiranje jedinstvenog ovog, jedinstvenog onog, jedinstvenog ovakvog i onakvog. Poželjno diskreditovanje, eliminisanje ili nazovi ga kako god hoćeš, onih koji se ne slažu sa tim.

    Sad mu eto ljudi iz Hrvatske koji su protiv vakcina smetaju, ili možda meni tako izgleda, naziv ove teme mi liči na nešto tako. Možda ti ljudi imaju neke informacije, dokaze ili ko zna šta o čemu mi nismo u toku i možda s razlogom furaju svoj fazon protiv inekcija. Što bi prije par godina sa onim vakcinama inekcijama šta li za N1H1 ili tako nešto? Beše li ono po velikih bjelosvjetskih država nekih afera i aferica oko toga.
    Upravo širenje sistema vakcinacije koje naizgled ima dobre površinske namjere, može biti upotrebljeno za ko zna kakve moderne idiotarije, koje su na žalost stvarnost.

    Generalno, sve je to lijepo, ali neka fala!

    praštajte i bez nervoze, lagano ...
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  4. #129
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Jesi li mogao na gori način da me citiraš ? Kako misliš da ti odgovorim ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #130
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Jesi li mogao na gori način da me citiraš ? Kako misliš da ti odgovorim ?
    ma, nemoj se mucit, samo bi i ja i ti razvodnjavali pricu koji je neko treci zapoceo
    svakako je kasno, laku noc
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  6. #131
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ideja koju Funestis ovdje, ako i u gomili drugih postova, gura jeste, globalizacija, formiranje jedinstvenog ovog, jedinstvenog onog, jedinstvenog ovakvog i onakvog. Poželjno diskreditovanje, eliminisanje ili nazovi ga kako god hoćeš, onih koji se ne slažu sa tim.

    Sad mu eto ljudi iz Hrvatske koji su protiv vakcina smetaju, ili možda meni tako izgleda, naziv ove teme mi liči na nešto tako. Možda ti ljudi imaju neke informacije, dokaze ili ko zna šta o čemu mi nismo u toku i možda s razlogom furaju svoj fazon protiv inekcija. Što bi prije par godina sa onim vakcinama inekcijama šta li za N1H1 ili tako nešto? Beše li ono po velikih bjelosvjetskih država nekih afera i aferica oko toga.
    Upravo širenje sistema vakcinacije koje naizgled ima dobre površinske namjere, može biti upotrebljeno za ko zna kakve moderne idiotarije, koje su na žalost stvarnost.

    Generalno, sve je to lijepo, ali neka fala!

    praštajte i bez nervoze, lagano ...
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    ma, nemoj se mucit, samo bi i ja i ti razvodnjavali pricu koji je neko treci zapoceo
    svakako je kasno, laku noc
    Priča o globalizaciji ovdje nema nikakvog smisla, o tome možeš pričati negdje drugdje, mežeš čak i linkovati ovaj topik u toj nekoj drugoj priči kao primjer.
    Hrvatska je uzeta za primjer ali i naša država već ima se sa čime pohvaliti, osobe poput Slađane Velkov i Miroljuba Petrovića (Iz Makedonije i Srbije) uvelike drže predavanja po bivšoj nam jugi pa i kod nas o štetnosti vakcina puneći dvorane uplašenim roditeljima i prodavajući im zmijsko ulje poput onih prodavača u kaubojskim filmovima što prodaju tonike.

    E sada jedinstveno ovo i jedinstveno ono ide u oba pravca kao što vidiš i to jedinstveno ono se ne može izbijeći zbog ekonomije, interneta, medija itd.

    Kada je jedinstveno ono neizbiježno, radije ću izabrati od svih silnih jedinstvenih onih, ono što je provijereino i što je bazirano na istraživanju i nauci i ima dokazanu djelotvornost.

    Meni ne smeta jedinstveno ono.


    Ma čuješ ti njega đe on raspravlja o globalizaciji i teorijama zavijera. A nije ni pročitao sadržaj topika, jedino mu smeta što je u naslovu riječ Hrvatska LOL.
    Last edited by funestis; 30-01-15 at 05:39.

  7. #132
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Priča o globalizaciji ovdje nema nikakvog smisla, o tome možeš pričati negdje drugdje, mežeš čak i linkovati ovaj topik u toj nekoj drugoj priči kao primjer.
    Hrvatska je uzeta za primjer ali i naša država već ima se sa čime pohvaliti, osobe poput Slađane Velkov i Miroljuba Petrovića (Iz Makedonije i Srbije) uvelike drže predavanja po bivšoj nam jugi pa i kod nas o štetnosti vakcina puneći dvorane uplašenim roditeljima i prodavajući im zmijsko ulje poput onih prodavača u kaubojskim filmovima što prodaju tonike.

    E sada jedinstveno ovo i jedinstveno ono ide u oba pravca kao što vidiš i to jedinstveno ono se ne može izbijeći zbog ekonomije, interneta, medija itd.

    Kada je jedinstveno ono neizbiježno, radije ću izabrati od svih silnih jedinstvenih onih, ono što je provijereino i što je bazirano na istraživanju i nauci i ima dokazanu djelotvornost.

    Meni ne smeta jedinstveno ono.


    Ma čuješ ti njega đe on raspravlja o globalizaciji i teorijama zavijera. A nije ni pročitao sadržaj topika, jedino mu smeta što je u naslovu riječ Hrvatska LOL.
    Ima li đe u svijet za se NE gura i forsira vakcinisanje? Jednostavno NE!
    Tako da tu nisi i ne možeš bit u pravu da globalizacija ovđe "nema nikakvog smisla" kao što napisa, sa svim naučnim metodama u koje se "nazovi" kuneš (ovo zadnje je naravno figurativno rečeno).

    Miroljub Petrović je priča za sebe, izguglaj malo pa ćeš viđet ko je, što je, koji fazon taj lik gura i ko eventualno stoji iza njega (ima dosta a vidim da voliš da guglaš i youtubuješ), realno mislim da se ti i on možete ruku pod ruku držat, na kraju ti je objašnjenje zašto.

    Naravno, svako ima pravo na svoje mišljenje koliko god ono šuplje bilo, ja tu nikog ne osporavam, nego mi je bez beze ovo pijačno diskreditovanje ljudi koji nisu niti imentovani, a ovamo truju hrvatski i ostali narod, bez ikakvih dokaza.
    Sva se ta priča svodi na ono, "oni štrče, pričaju nešto što mi se ili nam se ne sviđa i ne ide nam u prilog i da mi to sredimo".

    Drago mi je da ti ne smeta "jedinstveno ono", bez obzira o čemu se tu realno i radi, samo još jedan dokaz u nizu za moje tvrdnje o tebi kao zagovorniku globalizacije i sveg onog što bjelosvjetski moćnici (manijaci) guraju kao ispravno, a sve zasnovano na "naučnim" metodama.

    Ja ne raspravljam o teorijama zavjera, đe ti to pročita, opet "naučne" metode, ja počeh priču o vakcinama pa ti iscenira ovo skretanje u stranu, vjerovatno kao mogućnost za brisanje post-a, kao i nekoliko puta ranije. Ovo viđeh u nekom Zvončicinom tekstu, bez ikakvih namjera da sad i nju uplećem u bilo šta, prije nego mi i to prišiješ (ili šta slično).

    A đe viđe da meni smeta u naslovu riječ hrvatska? Ništa ja nemam protiv te riječi, naroda, države, pojma, regiona itd... Valja čitat ono što piše, a ne ono što se "misli" da piše u tekstovima drugih.

    Valjda su konstatacije jedno, a insinuacije nešto sasvim drugo? Sad imaš LOL sa moje strane!
    Nego nemoj da zamolim Gaula (vazda mu fala) da ti napiše koje slovo, pa ćeš onda viđet!

    Šalu na stranu, red je napisat nešto ozbiljnije (da mi ne izvrišeš ovaj post, kao promašenu temu):

    Činjenica je da malo ko ili skori niko od ljudi koji vode djecu na vakcinaciju veze nema šta se toj đjeci unosi u organizam, koje hemikalije i kojekakvi modifikovani umrtvljeni virusi i slično, bez obzira što postoji "navodno" zvanična dokumentacija o tome i što su raznorazne ove ili one institucije to odobrile i aminovale.

    Ljudi se tjeraju na takve postupke zakonima, time nemaju drugog izbora, a ovakvim komentarima koje si prosuo gore se samo upravo takavi postupci opravdavaju.

    Đje su ljudske slobode i prava? Apsolutno nidje! Ljudi se dovode u situaciju da urade nešto što je po mišljenju većine pravilno, a sjetimo se da je masu najlakše zavarat i prevarit.

    Toliko...
    Last edited by SpongeBob; 30-01-15 at 12:42. Reason: zadnja ispravka
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  8. #133
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ima li đe u svijet za se NE gura i forsira vakcinisanje? Jednostavno NE!
    Tako da tu nisi i ne možeš bit u pravu da globalizacija ovđe "nema nikakvog smisla" kao što napisa, sa svim naučnim metodama u koje se "nazovi" kuneš (ovo zadnje je naravno figurativno rečeno).

    Miroljub Petrović je priča za sebe, izguglaj malo pa ćeš viđet ko je, što je, koji fazon taj lik gura i ko eventualno stoji iza njega (ima dosta a vidim da voliš da guglaš i youtubuješ), realno mislim da se ti i on možete ruku pod ruku držat, na kraju ti je objašnjenje zašto.

    Naravno, svako ima pravo na svoje mišljenje koliko god ono šuplje bilo, ja tu nikog ne osporavam, nego mi je bez beze ovo pijačno diskreditovanje ljudi koji nisu niti imentovani, a ovamo truju hrvatski i ostali narod, bez ikakvih dokaza.
    Sva se ta priča svodi na ono, "oni štrče, pričaju nešto što mi se ili nam se ne sviđa i ne ide nam u prilog i da mi to sredimo".

    Drago mi je da ti ne smeta "jedinstveno ono", bez obzira o čemu se tu realno i radi, samo još jedan dokaz u nizu za moje tvrdnje o tebi kao zagovorniku globalizacije i sveg onog što bjelosvjetski moćnici (manijaci) guraju kao ispravno, a sve zasnovano na "naučnim" metodama.

    Ja ne raspravljam o teorijama zavjera, đe ti to pročita, opet "naučne" metode, ja počeh priču o vakcinama pa ti iscenira ovo skretanje u stranu, vjerovatno kao mogućnost za brisanje post-a, kao i nekoliko puta ranije. Ovo viđeh u nekom Zvončicinom tekstu, bez ikakvih namjera da sad i nju uplećem u bilo šta, prije nego mi i to prišiješ (ili šta slično).

    A đe viđe da meni smeta u naslovu riječ hrvatska? Ništa ja nemam protiv te riječi, naroda, države, pojma, regiona itd... Valja čitat ono što piše, a ne ono što se "misli" da piše u tekstovima drugih.

    Valjda su konstatacije jedno, a insinuacije nešto sasvim drugo? Sad imaš LOL sa moje strane!
    Nego nemoj da zamolim Gaula (vazda mu fala) da ti napiše koje slovo, pa ćeš onda viđet!

    Šalu na stranu, red je napisat nešto ozbiljnije (da mi ne izvrišeš ovaj post, kao promašenu temu):

    Činjenica je da malo ko ili skori niko od ljudi koji vode djecu na vakcinaciju veze nema šta se toj đjeci unosi u organizam, koje hemikalije i kojekakvi modifikovani umrtvljeni virusi i slično, bez obzira što postoji "navodno" zvanična dokumentacija o tome i što su raznorazne ove ili one institucije to odobrile i aminovale.

    Ljudi se tjeraju na takve postupke zakonima, time nemaju drugog izbora, a ovakvim komentarima koje si prosuo gore se samo upravo takavi postupci opravdavaju.

    Đje su ljudske slobode i prava? Apsolutno nidje! Ljudi se dovode u situaciju da urade nešto što je po mišljenju većine pravilno, a sjetimo se da je masu najlakše zavarat i prevarit.

    Toliko...

    A opet i pored sveg ovog tvog nonsens teksta ostaje da vakcine djeluju i da je širenje panike protiv njih zločin. Džaba ti priča o globalizaciji, nisi u pravu i to znaš.

  9. #134
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo mi sve visi lici na pricu 'kreacionisti vs evolucija'...

  10. #135
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,412
    Thanks Thanks Given 
    2,971
    Thanks Thanks Received 
    1,426
    Thanked in
    767 Posts

    Default

    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. #136
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    Ovo mi sve visi lici na pricu 'kreacionisti vs evolucija'...
    U neku ruku i jest tako, s jedne strane stoji nauka i rezultati koji proizilaze iz nauke (vakcinacija) i vjerovanje u raskrinkanu i neistinitu priču pomješano sa paranojom (protivnici vakcina).

    Jedino što je ova priča opasnija od kreacionizma. Kreacionizam je mašta koja u biti ne šteti nikome osim onima koji vijeruju u te bajke. Međutim protivnici vakcina štete svakome jer opadanjem broja vakcinisanih se narušava grupni imunitet i cijela populacija biva ugrožena potencijalnim izbijanjem epidemia.

    Antivakcinacija ima potencijal da izazove smrtonosnu katastrofu u najboljem smislu riječi. Današnji gradovi su prenapučeni, broj stanovnika ogroman, a vakcine su jedino što drži cijelu tu populaciju zaštićenom od potencijalno devastirajućih epidemija.

    Ono što jedna takva bolest može izazvati upravo ovih dana se događa u Africi, bolest (Ebola) koja nema vakcinu odnosi na stotine života svakodnevno. Zamisli isti takav scenario samo negdje bliže kući, epidemija dječije paralize ili TBC-a ili običnih dječijih bolesti ili velikog kašlja. Sve ovo su bolesti koje samo čekaju da grupni imunitet opadne i da se vrate sa osvetom.

    Zamisli recimo samo obične zauške da se odjednom pretvore u epidemiju, od posljednje epidemije zauški u nas stanovništvo se utrostručilo, mnogi odrasli nisu nikada oboljevali u tom periodu, zamisli sada da izbije epidemija među djecom i odraslima, pritisak na bolnice, komplikacije, nagli pad radno sposobnih ljudi da se uhvate u koštac sa krizom. Obične zauške mogu imati katastrofalne posljedice na društvo koje nije više naviklo na takve bolesti kada oboljevaju i stari i mladi a broj stanovnika veliki.

    Širenje laži o vakcinama upravo nanosi takvu štetu, ugrožava direktno opstanak društva.

  12. #137
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovim teoreticarima zavjere su zestoko isprani mozgovi...i to su ga oni sami sebi isprali sto je najgore.

  13. #138
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vakcina za to nazalost ne postoji

  14. #139
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto se uradi narodu sa vakcinama, i posle kad se pojavi niz bolesti onda su poceli sa teorijama "a te bolesti su bile i prije nego se nije znalo za njih", svakim danom otkrivamo nove bolesti, sindrome i simptome, i paznju posvecujemo suzbijanju simptoma i novim kljukanjem tabletama, umjesto da se pocne sa resavanjem problema u korijenu, izbacivanjem stetnih sredstava iz vakcina, zdravijoj ishrani baziranoj na organskoj i svjezoj hrani, i da se sto vise ulaze u poljoprivredu, stocarstvo i generalno zdravlju sa aspekta ishrane. A davno je neko rekao da nema te bolesti za koju bog nije napravio lijek, i stari su to znali i obicno su znali koja je biljka je za koju bolest, ali kako je danas ne samo hrana nego i sami lijek postao sinteticki, normalno je da se broj obolenja povecao, danas se lijecenje biljkama koje bi trebalo da bude primarno smatraju alternativnom medicinom a sintetika u vidu antibiotika se smatra normalnim i pravim nacinom, nazalost neke zeznute supstance se stavljaju u samoj injekciji koja je tu da nas sacuva od tih bolesti, a posto svi moramo da je primimo kao djeca na neki nacin smo uslovljeni da ili uzmemo vakcinu zarad lijeka ali usput postoji sansa da te "dodatne" supstance izazovu autizam, depresiju i niz ostalih obolenja, ili da ne uzimamo uopste vakcinu zarad izbjegavanja otrova ali nam je onda pitanje ocemo li izumrijet od nekih bolesti koje bi prevazisli da smo uzeli vakcinu, i onda tu nastaje ta klackalica i narod odje vodi zucnu polemiku oko toga sto je bolje, a ne kapiraju da su i jedni i drugi na gubitku, sto je zalosno.
    istrajan budi.

  15. #140
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drugar, primjecujes li koliko si zastranio? Temeljis li misljenje da vakcine izazivaju autizam i sl na nekim naucnim dokazima, ili si sa nekog bloga to pokupio? Mislim vjerovatno si ti licno vrsio istrazivanja u nekoj laboratoriji sudeci koliko si trvrdokoran u stavovima...
    Ja nisam, ali nekako vjerujem nauci prije neko blogerima sladjani velkov i slicnima..jer zdrav razum mi kaze da su mnoge bolesti iskorijenjene...

  16. #141
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    veseli moj funestis i ostali,

    kolikoti god pokušavaš da ih opravdavaš na bilo koji pa makar i "naučni" način, vakcine su smeće koje truje i uništava mladi dječiji organizam i otvara put za druge bolesti koje će ga kasnije dokusuriti. Globalizacije ostaje tvoje omiljeno štivo, sam si priznao, tu se nema šta dodati, sve je jasno.

    Izuzetno mi se dopao gore prikazani naslov i članak o vakcini koja poništava destvo ranije primljenih vacina. Tu se zapravo najbolje i vidi koja je njihova svrha u stvari. Ovo je vam je svojevrsni autogol.

    Vrijeme da počnete malo da čitate tekst (bilo kakav i čitulje su dobar početak), a ne samo naslove koji se vrte po novina, sajtova ili u dnu ekrana na tv-u tokom vama omiljenih rijaliti show-ova.

    U svakom slučaju neznam zašto se ložite i optužujete ljude za bilo šta, ovđe ne mislim na sebe nego, na te ljude iz hrvatske koji ponavljam možda imaju dokaza za to što pričaju, ne viđeh da ste ih niti pomenuli, niti smisleno pobili, a niste vlaljano ni prodiskutovali o njima. Sva vam se priča svodi na, bez zadnjih namjera, ogovaranje, olajavanje, distanciranje i ono "oni su smeće koje treba eliminisati", bruka, "avaj to ti je današnja mladež"!

    Ako, uživajte u svom ....!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  17. #142
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    veseli moj funestis i ostali,

    kolikoti god pokušavaš da ih opravdavaš na bilo koji pa makar i "naučni" način, vakcine su smeće koje truje i uništava mladi dječiji organizam i otvara put za druge bolesti koje će ga kasnije dokusuriti. Globalizacije ostaje tvoje omiljeno štivo, sam si priznao, tu se nema šta dodati, sve je jasno.

    Izuzetno mi se dopao gore prikazani naslov i članak o vakcini koja poništava destvo ranije primljenih vacina. Tu se zapravo najbolje i vidi koja je njihova svrha u stvari. Ovo je vam je svojevrsni autogol.

    Vrijeme da počnete malo da čitate tekst (bilo kakav i čitulje su dobar početak), a ne samo naslove koji se vrte po novina, sajtova ili u dnu ekrana na tv-u tokom vama omiljenih rijaliti show-ova.

    U svakom slučaju neznam zašto se ložite i optužujete ljude za bilo šta, ovđe ne mislim na sebe nego, na te ljude iz hrvatske koji ponavljam možda imaju dokaza za to što pričaju, ne viđeh da ste ih niti pomenuli, niti smisleno pobili, a niste vlaljano ni prodiskutovali o njima. Sva vam se priča svodi na, bez zadnjih namjera, ogovaranje, olajavanje, distanciranje i ono "oni su smeće koje treba eliminisati", bruka, "avaj to ti je današnja mladež"!

    Ako, uživajte u svom ....!
    Teorije zavijere me ne interesuju a ti izvoli živjeti u samonametnutoj iluziji paranoje.

  18. #143
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    funestis, prije ce bit da si ti osoba koja zivi u iluziji, sto ne mrda iz kuce jer si 24/7 na ovaj forum i samo copy/paste sa nekih tamo izvora sto nadje na internet i to nazoves dokazom hahaha, koja nevjerodostojnost sakrivena pod plashtom "dokaza", upotrijebi malo taj mozak izadji iz shablona jednom u zivot svoj.
    istrajan budi.

  19. #144
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    funestis, prije ce bit da si ti osoba koja zivi u iluziji, sto ne mrda iz kuce jer si 24/7 na ovaj forum i samo copy/paste sa nekih tamo izvora sto nadje na internet i to nazoves dokazom hahaha, koja nevjerodostojnost sakrivena pod plashtom "dokaza", upotrijebi malo taj mozak izadji iz shablona jednom u zivot svoj.
    Moj praktičan pristup komunikacijama na ovom forumu ne umanjuje tačnost onoga što pišem.

  20. #145
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1ucid,

    iskreno mi je žao što ne mogu da ti dodam još ovog kako se zove "reputation", ali drago mi je da se makar u nečemu slažemo, ovo što si zadnje napisao, sam možda htio ja stavit u nekom narednom postu, ali si me pretekao, imaš pivo, ako konzumiraš isto.

    Vidi se da je čovjek ili ljut ili maksimalno ignorantan, netolerantan I nespreman ili možda nesposoban za bilo kakav razložni dijalog ili razgovor sa više lica, I da mu je izvor svih informacija google I youtube, šteta što daje tako negativan primjer mlađim naraštajima.

    Apsurdno je zivjeti isključivo prema onome što se nameće preko tv I preko bombastičnih naslovima, vjerovati u te šarene laži iluzije i sl. da ne ponavljam već ranije rečeno.

    Fala ti 1ucid, pozdrav
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  21. #146
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hej, lijepo se igrajte !!
    Imam jedno pitanjce, u osnovnoj skoli sam primio vakcinu i dan danas mi stoji oziljak na lijevom ramenu. Dakle, nije se povukao, a nije mi ostala ni ona "rupa" sto sam gledao kod nekih ljudi. Jedna baba mi je rekla da mi se vakcina nije "primila".

  22. #147
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nero View Post
    Hej, lijepo se igrajte !!
    Imam jedno pitanjce, u osnovnoj skoli sam primio vakcinu i dan danas mi stoji oziljak na lijevom ramenu. Dakle, nije se povukao, a nije mi ostala ni ona "rupa" sto sam gledao kod nekih ljudi. Jedna baba mi je rekla da mi se vakcina nije "primila".
    Ožiljak je znak da se vakcina "primila". Ožiljak može biti u obliku uzdignuća ili rupe. Pojedini ljudi koji imaju "rupu" imaju je zato što su čačkali i grebali mjesto vakcinacije dok je trajala reakcija. Inače ta vakcina je bila protiv tuberkuloze i difterije.

  23. #148
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eto još jednog dokaza da su vakcine štetne,

    ostaju ožiljci!

    da ne pominjemo traume koje se prežive dok te bodu iglama, strašno!

    mala šala naravno!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  24. #149
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mishko_ajkula View Post
    Drugar, primjecujes li koliko si zastranio? Temeljis li misljenje da vakcine izazivaju autizam i sl na nekim naucnim dokazima, ili si sa nekog bloga to pokupio? Mislim vjerovatno si ti licno vrsio istrazivanja u nekoj laboratoriji sudeci koliko si trvrdokoran u stavovima...
    Ja nisam, ali nekako vjerujem nauci prije neko blogerima sladjani velkov i slicnima..jer zdrav razum mi kaze da su mnoge bolesti iskorijenjene...
    Odlicno koristis logiku,mnogo stvari ces ispravno uraditi u zivotu,za sebe i slicne sebi.:encouragement:

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne zaboravi da ti pričaš o uticaju žive na odraslu osobu, a u ovom slučaju se radi o novorođenim bebama
    Beba u stomaku prima odredjenu kolicinu zive od majke.Ponavljam ako majka u toku trudnoce pojede neku morsku ribu jednom ili dva puta u toku nedelje unosi zivu,a ta kolicina zive nikakvog uticaja nema,a kolicina zive u vakcini je visestruko puta manja nego u samo jednoj konzervi morske ribe.Sto znaci da uporediti uticaj zive iz vakcije sa autizmom i nekim bolestima i odluciti da se zbog toga ne koristi vakcinacija je isto kao kad bi rekao 'Suncanje moze da izazove melanom - ne smijete se ni sekund izlagati Suncu,izlazite u asrtonautska odijela ili nocu' puff mislim najvece dno dna,pa dno.

  25. #150
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Problem zive je toliko smijesan da ga ne treba komentarisati ali zamisliti treba one koji to imaju kao argument a preskacu dvije stvari
    - ovakva konzerva ribe ocjenjivana kao zdrava hrana... ima mnogo vise te zive a tek koja je opasnost kad se razbije sijalica koja stedi struju.
    - zivini termometri povuceni iz prodaje ali ekolozi zaboravili cime se pune te sijalice sto stede struju.... i na njihove zahtjeve zamijenjene obicne sijalice.
    Podatak svjetske organizacije zdravlja i razne literature kaze da je 1850. god smrtnost beba do godinu dana bila 35% a sad kad se djeca vakcinisu i kad se truju tim vakcinama 2%.

Page 6 of 15 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Medjunarodna vozacka dozvola za Hrvatsku?
    By Hepokockica in forum Putovanja
    Replies: 98
    Last Post: 03-11-23, 14:56
  2. Vakcine i protivnici istih
    By starwalker in forum Nauka generalno
    Replies: 4
    Last Post: 15-06-13, 18:53
  3. Info Dal ide neko za Hrvatsku ovih dana ?
    By marmix in forum Ostali oglasi
    Replies: 21
    Last Post: 19-09-12, 15:27
  4. Ponovo truju pse!!!
    By Goran87JH in forum Kućni ljubimci
    Replies: 53
    Last Post: 12-03-12, 02:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •