Page 10 of 15 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 226 to 250 of 354

Thread: Protivnici vakcinacije truju hrvatsku javnost.

  1. #226
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne vidim razlog zasto se bune ovi koji slijepo vjeruju WHO-u? Oni neka svuju đecu vakcinišu svako malo ako hoće. Mi koji nećemo da vakcinišemo svoju đecu neka im ne bude sjekiracija i veća briga. Oni su svoju đecu vakcinisali i samim tim "zaštitili", tako da su "ugrožena" ne vakcinisana đeca. Sad kad pročitam naziv ovog topika kako protivnici truju javnost, jednostavno je smiješno. Mogućnost izbora mora da postoji, ako nemamo izbor onda nismo slobodni, ako nismo slobodni oda nismo ljudi. Najveća kazna za roditelja je bolesno dijete, zašto biti licemjer pa oni koji su za vakcinaciju se bune na ove što nisu?

  2. #227
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post

    Skoro je bio slučaj upravo kod nas u Crnoj Gori đje je momak u svojim 30-tim umro od meninigistisa, đje su u ovom slučaju bile vakcine (koje forisirate i ističete kao 100% funkcionalne), da ne pominjem ljekarske preglede i analize, jer se je, u scenariju koji sam čuo, momak neprekidino i više puta žalio doktorima na glavobolje.

    Prelistajte malo unazad, makar vijesti sa državne televizije, pa da nastavimo diskusiju.
    Ovim pokazuješ elementarno neznanje o temi, što te vidim ne sprečava da budeš najglasnijiji. To obično biva tako, priznajem.

    A ti ako želiš nastavak diskusije, odgovori na one moje postove, potrudio sam se dokažem argumentima koliko si u krivu. Ti si to prenebjegao. Lijepo.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kod nas u Crnoj Gori Koncizan znači Sažet .


    Od kako je Hrvatska 2009 god. ukinula MMR vakcinu zbog nezabilježenog broja oboljele djece od Meningitisa sljedeće godine im je pao mortalitet kod djece (sa 5 na 4 ).
    Tako da se pokazalo da im je vakcina u potpunosti nebitna.
    E sad... Da ja znam mi i Hrvati nismo različite rase tako da ako njima nešto odgovara/ne odgovara to je i kod nas slučaj.


    Ne vjerujem da je Hrvatima pao mortalitet kod odojčadi zbog toga što su prekunuli sa MMR-om ali je koincidencija dovoljna da mi u glavu uđe crv sumlje.



    Ako pročitaš ovdje, vidjećeš da je MMR vakcina, makar što se tiče 2014.god u kalendaru imunizacije u Hrvatskoj: http://www.zzjzdnz.hr/hr/usluge/cije...r_cijepljenja?

    Ajde da uzmemo da jeste tako, da je MMR puna otrova.. I da jeste tako, njeno ukidanje ne bi moglo da bude uzrok pada stope mortaliteta odojčadi. A znaš zašto ne bi mogla? Zato što se ta vakcina daje nakon navršene prve godine! A mortalitet odojčadi obuhvata broj umrle djece do prve godine života.



    Quote Originally Posted by McS View Post
    Ne vidim razlog zasto se bune ovi koji slijepo vjeruju WHO-u? Oni neka svuju đecu vakcinišu svako malo ako hoće. Mi koji nećemo da vakcinišemo svoju đecu neka im ne bude sjekiracija i veća briga. Oni su svoju đecu vakcinisali i samim tim "zaštitili", tako da su "ugrožena" ne vakcinisana đeca. Sad kad pročitam naziv ovog topika kako protivnici truju javnost, jednostavno je smiješno. Mogućnost izbora mora da postoji, ako nemamo izbor onda nismo slobodni, ako nismo slobodni oda nismo ljudi. Najveća kazna za roditelja je bolesno dijete, zašto biti licemjer pa oni koji su za vakcinaciju se bune na ove što nisu?
    Pričao je funestis ranije o tome, pročitaj njegov prvi post na ovoj temi.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    I ti i Misko, sa sve ajkulom zajedno, možete se prošetat po vrtićima i školama u Crnoj Gori, kad god vam padne na pamet, da se upoznate sa stanjem. I malom prstu će Vam bit jasno da đeca i vaspitači i nastavnici i profesori obolijevaju jednako. Treba poimenične nabrajati slučajeve?


    Priznajem da mom malom prstu i dalje nije jasno to tvoje, slobodno mogu reći, lupetanje. Pošto sebi ne mogu priuštiti da se prošetam do svakog vrtića i djeteta, došao sam na jednu genijalnu ideju. Evo u čemu se sastoji ta genijalnost: uzeo sam statistički godišnjak Crne Gore i tamo našao podatke o broju oboljelih osoba od bolesti o kojima ovdje pričamo.

    Evo recimo podaci za 2010. i 2011. god: http://www.monstat.org/userfiles/fil...0Zdravstvo.pdf. Da vidimo, u 2010. godini od zaušaka oboljelo 13, umrlih od te bolesti nema. U 2011. godini 57, takođe bez umrlih. Od morbila oboljelih po pet osoba u te dvije godine, umrlih nije bilo. Od rubele 3 osobe 2010., bez umrlih. Hm, laže godišnjak, nemoguće da je ovako mali broj!

    Ajde da vidimo za 2007. i 2008. god: http://www.monstat.org/userfiles/fil.../zdrastvo2.pdf

    Od morbila i rubele u te dvije godine oboljelo i umrlo ukupno... NULA osoba. Zero, nada. E to se zove neefikasna vakcina.

  3. #228
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    I ti i Misko, sa sve ajkulom zajedno, možete se prošetat po vrtićima i školama u Crnoj Gori, kad god vam padne na pamet, da se upoznate sa stanjem.
    hhahahahha
    Pitali Muja da li je citao Na Drini cuprija, a Mujo ka' iz topa odgovara
    - chu citao, hodao po njoj, bolan hodao
    Znaci kad si se ti prosetao vrticima ustanovio si to sto pises i tvrdis da masovno boluju ........ Objavi to nedje jer steta da takvo saznanje propada a metodologija setnje je vrlo prakticna i djelotvorna
    Posto se prica o neobaveznom vakcinisanju u Njemackoj.... koga bas interesuje moze se informisati cak na 16 jezika objasnjeno, mada vjerovatno bi bilo bolje prosetyati vrticima pa provjeriti

  4. #229
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kod nas u Crnoj


    Od kako je Hrvatska 2009 god. ukinula MMR vakcinu zbog nezabilježenog broja oboljele djece od Meningitisa sljedeće godine im je pao mortalitet kod djece (sa 5 na 4 ).

    Ne sumljam u to. Ta vakcina nosi određenu dozu rizika i ta jedna smrt ekstra je za očekivati.

    S druge strane vodi računa da ta vakcina ipak štiti od 3 jako zaraznih bolesti koje imaju puno veći mortalitet i posljedice. Čim se imunitet grupe izgubi iz populacije, smrtnost će skočiti preko svake mjere, a da ne govorim o onima koji su preležali bolest sa posljedicama (sterilitet, podbačaji, mentalni poremećaji i slično).

    Vakcina se ne daje da bi zaštitila tebe lično nego ljude oko tebe.

    S druge strane, slažem se sa idejom da treba nastaviti razvijati vakcine i ako MMR više ne zadovoljava moderne standarde treba je zamjeniti nečim drugim.

    Činjenica ostaje da su rubeole, boginje ili zauške, potencijalno opasne bolesti sa ponekad teškim posljedicama.

    MMR vakcina nije perfektna i vjerovatno je treba zamjeniti sa novim verzijama koje štite od ovih bolesti. Međutim po meni biti nezaštićen od ovih boleti ne dolazi u obzir.

  5. #230
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Ne vidim razlog zasto se bune ovi koji slijepo vjeruju WHO-u? Oni neka svuju đecu vakcinišu svako malo ako hoće. Mi koji nećemo da vakcinišemo svoju đecu neka im ne bude sjekiracija i veća briga. Oni su svoju đecu vakcinisali i samim tim "zaštitili", tako da su "ugrožena" ne vakcinisana đeca. Sad kad pročitam naziv ovog topika kako protivnici truju javnost, jednostavno je smiješno. Mogućnost izbora mora da postoji, ako nemamo izbor onda nismo slobodni, ako nismo slobodni oda nismo ljudi. Najveća kazna za roditelja je bolesno dijete, zašto biti licemjer pa oni koji su za vakcinaciju se bune na ove što nisu?

    To nije tačno. Nevakcinisanjem se spušta imunitet grupe jer vakcine nisu 100% djelotvorne. Kod nekih ljudi ne dolazi do nikakvih reakcija i imunitet se nikada ne stvori a kod nekih djeluje tek djelomično.

    Nevakcinisana osoba će prva oboljeti naravno i prenjeti tu bolest nekom drugom ko se nije vakcinisao, međutim čim koncentracija patogena dosegne jednu granicu počinju oboljevati i oni koji su vakcinisani a kod kojih vakcina nije zadovoljavajuće djelovala što opet dovodi do sve veće koncentracije oboljelih i na kraju čak i oni sa zadovoljavajućim imunitetom mogu početi oboljevati zbog čisto brutalne koncentracije patogena, poput poplave koja nosi i one koji znaju plivati.


    Kada se ti ne vakcinišeš ti direktno ugrožavaš mene iako sam se ja vakcinisao. Kada smo svi vakcinisani onda bolest nema gdje da se uhvati i postigne koncentraciju da se otrgne kontroli.

    Zato, ako ja obolim ti si kriv jer se nisi vakcinisao.



    Last edited by funestis; 27-04-15 at 14:07.

  6. #231
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzekOfAllTrades View Post
    Pričao je funestis ranije o tome, pročitaj njegov prvi post na ovoj temi.
    Ne znači da ga nije pročitao, nego piše ovđe još neko i mimo funestisa, pa je tako možda McS pročitao i moj odgovor funestisu, pa mu je takav odgovor bio prihvatljiviji? Ili možda McS ima svoje mišljenje i bez mene i funestisa? A svakako ima pravo na svoje mišljenje, isto kao što smatram da roditelj ima pravo da odluči kako sam želi. Jer, kad se priča o roditeljskom odlučivanju da li primiti vakcinu, ne radi se tada o neodgovornosti roditelja, jer nisu im đeca bolesna pa oni kao izbjegavaju da ih liječe, tj. da im daju vakcinu (jer ti isti roditelji naravno da neće ostaviti dijete da im crkne kad se razboli od nečega, nego ga vode kod ljekara). Ne, nego se radi o tome da roditelj ne želi da njegovo dijete prima nešto u organizam bez potrebe (po njegovom mišljenju), jer mu možda ta vakcina neće ni trebati (možda se neće razboljeti, ili bi prebolio i bez vakcine), ili će vakcina biti neefikasna, ili će mu škoditi. Ili jednostavno roditelj želi da mu dijete stiče čisto prirodni imunitet. Dakle, slažem se sa onim što je rekao McS, da vakcinacija ne može biti nametanje, nego izbor. A argumenti "kriv si ako se ne vakcinišeš a ja se razbolim" su smiješni. Nekad se potencira priča da vakcine štite, a nekad da ne štite, kako u kojoj situaciji odgovara.
    I da se vratim na funestisovu argumentaciju, na koju se pozivaš kao kontraargument onome što je rekao McS. Nakon moje i funestisove određene diskusije prije godinu dana o "individualnom-grupnom" djelovanju vakcina, funestis je potegao za nekom gomilom crteža sa žutima, plavima i crvenima figurama, kojima je valjda htio da nas opčini i da mu posluže kao konačan argument. Malo sam ih analizirao, a onda kada sam mu na te crteže odgovorio jednostavno i konkretno, pokazavši apsurdnost te argumentacije, od njega sam kao odgovor dobio neku kontradiktornu priču (koja je kontradiktorna sama po sebi u okviru rečenog u tom postu, a kontradiktorna i sa drugim po redu od 3 pomenuta crteža), a čak se ta priča ustvari svela na (njegov) zaključak da vakcine nisu nikakav spas (onda se naravno iz rukava vadi priča da one ne štite/preveniraju nego da samo olakšavaju bolest i da kod određenog procenta ljudi uopšte ne djeluju... pa eto možda se zadesi tvoje dijete među takvima, a niko ti ne može garantovati da neće, niti će iko odgovarati).


    Quote Originally Posted by DzekOfAllTrades View Post
    uzeo sam statistički godišnjak Crne Gore i tamo našao podatke o broju oboljelih osoba od bolesti o kojima ovdje pričamo.

    Da vidimo, u 2010. godini od zaušaka oboljelo 13, umrlih od te bolesti nema. U 2011. godini 57, takođe bez umrlih. Od morbila oboljelih po pet osoba u te dvije godine, umrlih nije bilo. Od rubele 3 osobe 2010., bez umrlih.

    Ajde da vidimo za 2007. i 2008. god: Od morbila i rubele u te dvije godine oboljelo i umrlo ukupno... NULA osoba.
    Da li godišnjak kaže da li su sva ta đeca bila vakcinisana, ili da li je bilo i neke đece koja su bolovala na primjer od zauški a da nisu ni registrovana u godišnjak (ja sam kao dijete bolovao zauške a nisu me vodili kod ljekara). Kako su se uopšte ta đeca razboljela ako su bila vakcinisana (jer se pričalo o nekoj "zaštiti krda", kad je mali procenat nevakcinisane populacije)? Ako nisu bila vakcinisana kako su preživjela? Da li bi ta đeca, ako jesu bila vakcinisana, obavezno umrla ili imala štetne posljedice da se nisu vakcinisala? Ako su vakcinisana, pa im je to pomoglo da lakše prebole, da li godišnjak zna/kaže da li su im vakcine nanijele kakvu drugu štetu organizmu (do tada, ili da li će im ubuduće prouzrokovati neku štetu)?


    Evo 3 mjeseca nisam pisao na ovoj temi, ali jesam sve čitao. Kao što tada rekoh, sve sam bliži uvjerenju da ne treba vakcinisati đecu (saznao još ponešto u međuvremenu). Kako god, trebalo ili ne trebalo vakcinisati, i dalje smatram da ne treba osuđivati roditelje koji neće da vakcinišu đecu. Niti to treba nametati "zbog zaštite ostalih", jer je taj argument šupalj na stotinu mjesta.

  7. #232
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Zato, ako ja obolim ti si kriv jer se nisi vakcinisao.
    A ko je kriv ako ja obolim zato što sam se vakcinisao da bih tebe "zaštitio"? I stvarno bih zamolio da se ovakvi apsurdni "argumenti" više ne iznose... pa ako ima kakvih boljih.

  8. #233
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ne sumljam u to. Ta vakcina nosi određenu dozu rizika i ta jedna smrt ekstra je za očekivati.
    Da, šta je jedna smrt više. Osim ako nije neko tebi drag
    Quote Originally Posted by funestis View Post
    S druge strane vodi računa da ta vakcina ipak štiti od 3 jako zaraznih bolesti koje imaju puno veći mortalitet i posljedice.
    Reci iskreno da li je većina osoba mlađih od 44 god. koje poznaješ preležalo dječije bolesti (Male boginje, Zauške i eventualno Rubeolu). Kažem mlađe od 44 god. jer se u SFRJ uvela MMR vakcina prije 44 godine. Pitam zbog toga što ja znam malo osoba koje nisu preležale sve dječije bolesti, a one koji nisu preležali ni jednu mogu na prste izbrojati (počevši od mene)
    Što se tiče povećanog mortaliteta i poslijedica u slučaju tih bolesti ne vidim da se (barem po statistikama) povećao broj smrti
    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Čim se imunitet grupe izgubi iz populacije, smrtnost će skočiti preko svake mjere, a da ne govorim o onima koji su preležali bolest sa posljedicama (sterilitet, podbačaji, mentalni poremećaji i slično).
    Znam da zauške mogu u pubertetu prouzrokovati sterilitet, zato i izbjegavam bilo kakav dodir za zaraženim i osobama koje imaju dodir sa zaraženim. Plašim se svih bolesti (uključujući i dječije) i pored toga što imam više nego genijalan imunitet
    Ali ću se opet dohvatiti statistike kao nepogrješive metode praćenja podataka koji se mogu pratiti. Naime, u zemljama u kojima je ukinuta MMR vakcina ili je neobavezna ne vidim pad nataliteta
    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Vakcina se ne daje da bi zaštitila tebe lično nego ljude oko tebe.
    Ponavljam, MMR vakcina ne pruža nikakvu zaštitu
    Quote Originally Posted by funestis View Post
    S druge strane, slažem se sa idejom da treba nastaviti razvijati vakcine i ako MMR više ne zadovoljava moderne standarde treba je zamjeniti nečim drugim.
    Zašto je ne ukinuti dok se nađe nešto efikasnije i bezopasno ? Efikasno i bezopasno u nivou vakcina za Dječiju paralizu i Tuberkulozu
    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Činjenica ostaje da su rubeole, boginje ili zauške, potencijalno opasne bolesti sa ponekad teškim posljedicama.
    Ljudi umiru i od kijavice
    Quote Originally Posted by funestis View Post
    MMR vakcina nije perfektna i vjerovatno je treba zamjeniti sa novim verzijama koje štite od ovih bolesti. Međutim po meni biti nezaštićen od ovih boleti ne dolazi u obzir.
    Očigledno je da smo u potpunosti nezaštićeni čim većina nas preleži te bolesti (ili neku od njih)i pored činjenice da smo skoro svi primili tu vakcinu
    Last edited by Rakun; 27-04-15 at 16:00.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #234
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @DzekOfAllTrades,

    Za prvi tekst,
    vidim tebi je veći problem što ne navodim, nećeš mi zamjeriti ako ponovim tebe, tvoja ranija “lupetanja” nego to što je čovjek ni kriv ni dužan umro, zbog nesavjesnog i površnog rada? Umiješ mi reci možda čijeg? Možda nekog koga ti upravo opravdavaš?

    Za drugi tekst,
    ukoliko ti nemaš vremena ni za šta pametnije od čitanja statistike sa interneta (koju uglavnom piše ko stigne i kako mu odgovara ili kako mu je rečeno), to ne dokazuje da drugi ludi i institucije gube dragocjeno vrijeme na identičan način.

    Za slučaj da nisi znao, mnogi svakog dana vode i odovode djecu u vrtiće pa su slučajno u toku, zatim šalju i dočekuju djecu u osnovnu, srednju školu i ostale kolektivne institucije (malo li je). U velikoj većini slučajeva (zarazne) bolesti se, naročito boginje i ove koje pomenuste šire vrlo dinamilčno unutar ovakvih sredina. Svrati u najbliži dom zdravlja na pedijatriju, pa uporedi cifre koje si pobrojao i nabrao „online“ sa onim što čuješ i vidiš u stvarnom svijetu, ne treba dalje da ideš od doma zdravlja.

    “E to se zove neefikasna vakcina.“, a o ovoj što Rakun govori ne bih mu se miješao, vidim dobro mu ide i svaka mu čast.

    Ima dosta likova koji, na žalost „trguju“ čak i informacijama, vidim „trade“ u tvom imenu, da nisi možda jedan od njih?


    Moj @Hari, zar na Drini nema, makar, jedna ćuprija, jel moguće da Muju ne vjeruješ?

    Svake godine, aktuelne su zaraze ovim bolestima, između ostalih (pored vakcinacija), nijedna generacija ne uteče, grupe djece naročito u vrtićima su ili prepolovljene ili makar trećina djece nije tu, jednovremeno ili sporadično. Zato su i grupe u vrtićima uglavnom od oko 50-toro đece, jer je ova "planirana odsutnost" uračunata na vrijeme. Sa ovim su vrlo dobro upoznati prvo roditelji, zatim radnici, koji naravno “mudro” ili “forsirano” ćute, iz raznoraznih razloga (ili strahova?).

    Termin ”metodologija” koji pomenu, podsjeti me na onu epizodu sa H1N1 kada su se doktori skoro pa utrkivali ko će više slučajeva obične kijavice, prehlade ili običnog kašlja i curenja nosa klasifikovati kao ovaj virus. Ne sjećam da je tada bilo ijednog drugog virusa u Crnoj Gori nego samo tog famoznog H1N1. Ideja je: "vrijeme je stalo i sve druge bolesti ne postoje, sad je vrijeme H1N1 došlo!" (istinito koliko god da je apsurdno). Naravno sve ovo je detaljno propraćeno u medijima, Spilberg je tad bio sitna riba, zato smo i danas tu đje smo. Đe živiš ti, ako nisi znao ili vidio do sada ove ovakve stvari???
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  10. #235
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Vakcina se ne daje da bi zaštitila tebe lično nego ljude oko tebe.
    OVO JE VRH! Znači sad konačno znamo o čemu se zapravo radi, jel da?

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Kada se ti ne vakcinišeš ti direktno ugrožavaš mene iako sam se ja vakcinisao
    Molim te smo mi potvrdi da li ti uopšte razmišljaš o ovome što pišeš, dok ga pišeš?

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Zato, ako ja obolim ti si kriv jer se nisi vakcinisao.
    Moram da priznam, umalo mi se omaklo da ponovim riječi koje je VanjaTheMan uputio nekom forumašu, neđe ranije. Ovo je STRAŠNO!!! Ljudi ovo je 21. vijek, jel vam neko to rekao do sada?
    Šta vam je?

    Evo se malo pribrah, stvarno ne mogu da shvatim ovako egoističko i sebično razmišljanje. Ovo je van svake logike i pameti. Znači vi hoćete da budete zdravi tako što ćete zatrovati, pardon, vakcinisati sve ostale ljude ne zbog njih, nego zbog vas?
    Što brate ne pobijete sve ostale pa se vi širite po brda i dolina i livada i dubodolina, sa sve svojim fiks idejama.

    Stvarno ne kontam, ove izjave funestis!? Ovo je 100X lišeno ikakvog smisla i racionalnog i smislenog razmišljanja.

    Ima li preko ovoga?
    Last edited by SpongeBob; 27-04-15 at 15:43.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  11. #236
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    OVO JE VRH! Znači sad konačno znamo o čemu se zapravo radi, jel da?


    Molim te smo mi potvrdi da li ti uopšte razmišljaš o ovome što pišeš, dok ga pišeš?


    Moram da priznam, umalo mi se omaklo da pnovim riječi koje je VanjaTheMan uputio nekom forumašu, neđe ranije. Ovo je STRAŠNO!!! Ljudi ovo je 21. vijek, jel vam neko to rekao do sada?
    Šta vam je?

    Očigledno u opće ne razumiješ tako prost koncept kao grupna imunost. Međutim to je bilo za pretpostaviti s obzirom na tvoje ostale tekstove.

  12. #237
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    funestis
    Mozda bih ovako pricao kad bih imao finu svotu novca svaki mjesec od neke "zdravstvene" organizcije.. Mozemo postaviti par pitanja? Kako to da tehnologija napreduje a da zvanicna medicina jos kaska sa istim bolestima ko prije 50 godina? Kako to da lijecenje od nekih bolesti ima vrtoglavu cifru a da je izljecenje 30%, stim sto neko moze da dobije neki lijek a neko ne moze za istu bolest? Sve je stvar u novcu, u moci.. Kakva bi bila uloga WTO organizacije i kolika bi bila njena moc da je covjecanstvo 99% zdravo? Da li je cilj da ljudi na planeti budu zdravi?
    Vise Torlak ne proizvodi vakcine vec ih samo distribuira..



  13. #238
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Očigledno u opće ne razumiješ tako prost koncept kao grupna imunost. Međutim to je bilo za pretpostaviti s obzirom na tvoje ostale tekstove.
    Iskreno, očekivao sam da ćeš nešto smislenije i pametnije i s nekim dokazom napisati, umjesto što ponovo pokušavaš bezuspješnu degradaciju i marginalizaciju neistomišljenika. Ova ideja da te neko plaća i mene pade na pamet, al evo pretekoše me, ako su i neka su, samo kada ima smisla, neka ljudi pretiču, hvala im.

    Druže, iskreno si me zabrinuo.
    Last edited by SpongeBob; 27-04-15 at 15:55.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  14. #239
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default





    Prim. dr sci. Todor Jovanović
    Last edited by McS; 27-04-15 at 15:58.

  15. #240
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Skoro je bio slučaj upravo kod nas u Crnoj Gori đje je momak u svojim 30-tim umro od meninigistisa, đje su u ovom slučaju bile vakcine (koje forisirate i ističete kao 100% funkcionalne), da ne pominjem ljekarske preglede i analize, jer se je, u scenariju koji sam čuo, momak neprekidino i više puta žalio doktorima na glavobolje.
    Navodiš jedan slučaj.
    Šta bi neko rekao za mene
    Zbog žutice koju sam imao kao odojče nisam primio pola vakcina (trebalo je da ih primim naknadno ali su u to vrijeme kod nas tako fino vođene knjige da moji roditelji nikad poziv nisu dobili) Pa nisam preležao ni jednu dječiju bolest, imao sam grip dva puta u životu i ukupno sam primio 6 injekcija kada sam imao upalu pluća. Ali ja nisam nikad naveo svoj primjer jer sam jedan u milion (ili više miliona)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #241
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prim. dr sci. Todor Jovanović
    55 godina naučnog rada i 13 godina koje potresaju svet


    „Ja sam samo lekar, koji je putovao malo duže stazom medicine od prosečnog studenta i zbog toga imam veće odgovornosti. Dve decenije naučnog rada na fundamentalnim imunološkim istraživanjima u kuli od slonovače jedne istočne države, mimo glavnih tokova medicinskog rada mojih kolega širom sveta, donelo je rezultate sa moćnom praktičnom primenom u tretiranju najtežih stečenih bolesti. Posle mukotrpnog dvadesetogodišnjeg rada, dobio sam priznanja sa vodećih svetskih institucija čiji su eksperti bili koautori mojih radova.“


    Neki od naučnih radova Prim. dr sci. Todora Jovanovića:


    1. 1981. God. je predstavio inovacije u protetici na Jugoslovenskom simpozijumu stomatologa.


    2. 1987. Dr Jovanović je patentirao Mapu imunobiološkog sistema, a 2005. Mapu vibraciono-talasnog imuniteta.


    3. U časopisu „Galaksija“ je 1991. Godine objavio rad pod nazivom „Epohalno otkriće ili naučni rimejk – slučaj prevarene bakterije“


    4. 1996. Godine bjavljuje knjigu „Prirodni virostatik todoksin u lečenju HIV infekcije i kanceroznih obolenja“


    5. 19.5.1997, u listu „Argument“ obajvljuje članak pod nazivom „Na pragu smo biološkog planetarnog rata.


    6. Knjiga „Biološkim skalplelom na tehnologiju zablude“, 1998. Godina


    7. Knjiga „Srbiji sa srećom“, 2001. Godine


    8. Knjiga „Nova medicina: sida“, 2007. godine


    9. Novo poglavlje u nauci jeste memorija koju ima voda. Preko vode se prenose genetske informacije. Geni su samo instrument. RNK i DNK i hromozomi su poput radio i tv aparata. Voda je ta koja pamti i prenosi genetsku formulu ćelije.


    Kao rezultat rada sa HIV-pacijentima, 1987. Godine, završena je moja internacionalna studija na dvadeset pacijenata pod terapijom Todoxin-om. Iste godine, novinar uglednog jugoslovenskog nedeljnika "Intervju" Olivera Petrović objavila je razgovor samnom. Istina, nakon izvesnog premišljanja. Jer ono što sam u to vreme rekao, gotovo niko nije smeo ni da ponovi a kamo li objavi.


    Sopstveno otkriće tj. pronalazak sam uredno registrovao u tadašnjem Saveznom zavodu za patente, a potom se okrenuo i domaćim i stranim zvaničnicima zvanične medicine bez obzira na urođenu gadljivost nekih od njih prema tzv. „prirodnoj medicini“ prezrivo „pokrštenoj“ u – alternativnu. U toku 1987. i 1988. godine uputio sam pisma predsedniku Srpske akademije nauka dr Dušanu Kanaziru, Komisiji za medicinska istraživanja pri SANU, predsedniku Srpskog lekarskog društva dr Vojinu Šuloviću, predsedniku Specijalnog programa SZO za AIDS dr Džonatanu Manu (Johnathan Mann), dr Liku Montanjeu iz Pasterovog instituta u Parizu, dr Jicaku Džekobiju (Itshak Jacoby), Achting Associate Director for Medical Application of Research, dr Arsenu Brniju (Arsen Burny), šefu Odeljenja za molekularnu biologiju u Briselu...


    1988. godine sam krenuo u neobjavljeni rat protiv određenog broja naučnih dogmi zvanične medicine, posebno onih koje su se ticale HIV/AIDS-a. Svako moje pojavljivanje u televizijskim emisijama, novinski i radio intervjui, naučni članci, bili su propraćeni burnom reakcijom domaće ali sve više i svetske naučne javnosti.


    Posle sukoba sa ovdašnjim medicinskim establišmentom, Todoxin dospeva do vodećih svetskih institucija gde dokazuje nesumnjivu delotvornost i dobija priznanja o efikasnosti: u Stokholmu (Karolinska institut- prof. Sven Briton (prof. Sven Brittom i prof. Mikael Jondal (prof. Mikael Jondal), Torontu (Bekmen laboratorija), na Nacionalnom institutu za kancer SAD (potpisana dva ugovora za lečenje AIDS-a i kancera), Kraljevskoj bolnici u Londonu (Prof. Teder (prof. Richard Tedder) i prof. Lavdej(prof. Clive Lovedaj)), Robert Koh institutu u Berlinu (prof. Pauli), na rimskoj Infektivnoj klinici (saradnja sa prof. Zoričijem)...


    Na Konferencijiu Vankuveru, 1996. Godine, vladalo je ogromno interesovanje za Todoxinovu prezentaciju. Prof. Pauli sa Robert Koh instituta je bio jedan od glavnih promotera Todoxina. Ulaz na prezentaciju je bio dozvoljen samo docentima i profesorima. Dve konferencijkse sale su bile popunjene do poslednjeg mesta. Dok je prof. Lavdej iz Kraljevske bolnice u Londonu držao prezentaciju Todoxina, Prim. Dr sci. Todor Jovanović je bio predsedavajući.


    Iz nepoznatih razloga, sa sajta konferencijeu Vankuveru su skinuti svi podaci o Todoxinovoj prezentaciji.


    Nemoguće je govoriti o tačnom broju korisnika Todoxin-ovih preparata u proteklih 55 godina. Ali, u minulih 25 godina je više od 200.000 korisnika širom sveta primenjivalo njegove preparate koji su pokazali efikasnost u tretiranju raznorodnih zdravstvenih poremećaja. Geografski, Todoxin je pokrio teritoriju od Los Anđelesa do Tokija i od Kalgarija do Rta Dobre Nade.


    Širok spektar proizvoda pod zajedničkim imenom Todoxin primenjuje se u cilju očuvanja relativnog zdravlja (preko održavanja ravnoteže u neuroimunoendokrinom sistemu), ali i osposobljavanja celog organizma za borbu protiv oboljenja različitog porekla. Među njima i najtežih bolesti današnjice – AIDS-a, kancera i ostalih autoimunih oboljenja.


    Svi Todoxin-ovi preparati su proizvedeni na bazi lekovitih biljaka i ne sadrže nikakve sintetske ili toksične materije. Zbog toga ni dugotrajna upotreba ne izaziva rezistenciju na preparat. Mehanizam delovanja svih preparata se sastoji u delovanju na izazivača bolesti preko finog moduliranja (podešavanja) imuniteta pacijenta i davanja podsticaja odbrambenim snagama organizma da se same izbore sa bolešću.


    Preparati Todoksin osposobljavaju imunokompetentne ćelije da stvaraju autointerferone i pomažu organizmu. Čiste se zidovi krvnih sudova, liziraju se i uklanjaju sve nedelotvorne ćelije iz krvi, koje su samo opterećenje i koje mogu da zaguše kapilare, pa i krvne sudove srednje veličine.


    Naše preparate mogu da koriste i trudnice i bebe posle rođenja. To je pogotovo važno ako majka nema mleka i ne doji dete prvih 36h.


    Izdvajam tri glavne karakteristike Todoxin-ovih preparata i pristupa:


    1) Delovanje na sva tri imuniteta:


    - imunobiološki-materijalni sitem odbrane za koji sam patentirao mapu 1987. godine;


    - vibraciono-talasni, nematerijalni imunitet, patentiran 2005. godine;


    - biološki prasupstrat svesti, opšteprožimajući duhovno-duševni imunitet.


    2) Odsustvo pojave rezistencije i tolerancija na Todoxin-ove preparate, nezavisno od dužine njihove neprekidne primene, pojedinačno ili u kombinaciji više preparata.


    3) Mogućnost primene Todoxin-ovih preparata u preventivne i protektivne svrhe.


    Napominjem da danas jedini lečim u sklopu AIDS-a i samostalno: klasičnu i savremenu lepru, klasičnu i savremenu kugu, klasičnu i savremenu tuberkulozu, MRSA – stafilokokus aureus, ešerihiju koli, koksaki virus i hepatitis C.

  17. #242
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Vakcina se ne daje da bi zaštitila tebe lično nego ljude oko tebe.
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    OVO JE VRH! Znači sad konačno znamo o čemu se zapravo radi, jel da?
    A najbolje je što "štiteći" druge, kojima takva "zaštita" možda neće nikad ni zatrebati, možeš da nagrdiš sebe. A oni zahtijevaju da ih "štitiš".
    Last edited by hop; 27-04-15 at 16:38.

  18. #243
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hop View Post
    A najbolje je što "štiteći" druge, kojima to možda ne bi trebalo, možeš da nagrdiš sebe. A oni zahtijevaju da ih "štitiš".
    A to dalje znaci da se moraju SVI vakcinisati iako to ne podrazumijeva da ces biti zasticen (sto je praksa pokazala). Dakle, neko trlja ruke i puni dzepove dok se trujemo.

    Sjecate li se kad je prestalo da se prica o pricijem gripu na svim medijima mogucim u jednom danu. A do tada su skoro sve zemlje pokupovale sve sto wto propisuje da se treba imati. To nisu milioni, to su trilijoni zaradjenih na prevaru i ucjenu...

  19. #244
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Znači ako nešto ne djeluje 100% efikasno onda da batali da se koristi?

    Batalite da pijete druge ljekove, ne koristite kondome, skinite kočince sa auta, maknite airbegove, policija i vojska da ne nose pancirne prsluke, Izrael da batali da koristi "iron dome" protivraketni sistem jer nije 100% siguran, i tako dalje....

    Last edited by ASC; 27-04-15 at 16:43.

  20. #245
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default


  21. #246
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Nisam samo na tebe mislio, ali mjesto vatanja za glavu bi bilo prikladnije da se pokriješ, budući da si ovo napisao:

    Quote Originally Posted by McS View Post
    A to dalje znaci da se moraju SVI vakcinisati iako to ne podrazumijeva da ces biti zasticen (sto je praksa pokazala).
    Hvala na informaciji, Captain Obvious. Niko ne tvrdi da su vakcine 100% efikasne.
    Međutim i djelotvrnost kod preko 90% vakcinisanih, a većina vakcina ima veću efikasnost od toga, je dovoljna da se spriječi masovna epidemija ukoliko se skoro svi vakcinišu.

    Dakle, stepen zaštite pojedinca u vakcinisanoj sredini je neuporediv sa onom nevakcinisanom. Problem je što stepen zaštite ne zavisi samo od tebe neko od čitave grupe. Funestis vam postavlja animacije iz koji bi djeca ukapirala ali sa nekima izgleda zaludu priča.

    Dakle, neko trlja ruke i puni dzepove dok se trujemo.
    Smiješno mi je što se prosipa ova priča u državi u kojoj u skoro svi vakcinisani decenijama i sve je OK.

    Ja nisam imao nikakvih problema sa vakcinama niti iko iz mog odjeljenja iz osnovne ili srednje škole. Jedini slučaj za koji znam neposredno je drug iz odjeljenja u osnovnoj koji nakon vakcine imao alergijsku reakciju i tempretaturu nedjelju dana.
    Ako nas sve praktično potrovaše. Đe su efekti toga "trovanja"?

    Kolika je bila stopa smrtnosti od dječijih bolesti prije uvođenja vakcina a kolika je sad?



    Da ne pričamo o tome što postavljaš ovoga prevaranta i šarlatana Jovanovića kao neki autoritet. Ja sam taj koji bi trebao facepalm da odradi.

    Ima li mu gdje biografije a da nije ova sa njegovog sajta koju je sam pisao, i u kojoj fali koje je škole završio i gdje je i na čemu doktorirao?
    Ja koliko mogah da nađem dotični je stomatolog a sa virusima i imunologijom nema nikakve veze.
    Gdje je to on objavljivao ove svoje "naučne radove" i jesu li prolazili kakav peer review?

    Tip između ostalog tvrdi da se sida ne prenosi seksualnim putem:
    http://www.telegraf.rs/vesti/1172281...prenosi-seksom

    A, isti je 1999. tvrdio da zapadne lidere kontrolišu vanzemaljci:
    http://www.independent.co.uk/news/wo...s-1111512.html
    Last edited by ASC; 28-04-15 at 09:48.

  22. #247
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ima li mu gdje biografije a da nije ova sa njegovog sajta koju je sam pisao, i u kojoj fali koje je škole završio i gdje je i na čemu doktorirao?
    Ja koliko mogah da nađem dotični je stomatolog a sa virusima i imunologijom nema nikakve veze.
    Gdje je to on objavljivao ove svoje "naučne radove" i jesu li prolazili kakav peer review?

    Tip između ostalog tvrdi da se sida ne prenosi seksualnim putem:
    http://www.telegraf.rs/vesti/1172281...prenosi-seksom

    A, isti je 1999. tvrdio da zapadne lidere kontrolišu vanzemaljci:
    http://www.independent.co.uk/news/wo...s-1111512.html
    Cudno je da nijesi upoznat sa ovim strucnjakom
    Veliki prorok Miloš Tarabić je posredstvom jednog od najumnijih ljudi današnjice Todora Jovanovića dao svoje proročanstvo za novi milenijum. A podsećamo vas da su se sva dosadašnja proročanstva Tarabića ispunila (zaključno sa onim o dolasku Vojislava Koštunice na čelo države).
    Zahvaljujući profesoru doktoru Todoru Jovanoviću, čitaoci `Zone sumraka` jedini na svetu mogu da zavire u budućnost svoga naroda i svih naroda na našoj planeti. Ukoliko se ova proročanstva ostvare, izreka da `mrtva usta ne govore` zauvek će biti bačena u zaborav."...

  23. #248
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesantan ovaj internet, prateći ideju vaših tekstova, tačno se direktno i očigledno vidi kud ste "šetali" tražeći informacije o Jovanoviću. Snowden-eeee
    Makar da ste redosled maskirali, ipak ostaje nejasno zašto ne staviste i ovo (ne znam aktere ove priče, navodim tekst s interneta, upravo kao i vi):

    17.09.2014., 11:10
    natasa zjajic




    Nov član Učlanjen17.09.2014.PolženskiPoruke1Reputaciona moć0

    Re: Todor Jovanovic

    Original postavio markons82
    Znam samo da mi je stric umoro od raka i pored toga sto je koristio njegove preparate...



    Ima li neko koga je izlečio? Evo me. Pre 10 godina dijagnoza kancer, a danas zdrava kao dren. Pored toga imala sam astmu, koje već 5 godina nema. Šetam u proleće obalama reka, u parku, bez najmanje tegobe. Čitam Todorove knjige, koristim već 10 godina razne preparate i jedva čekam novembar da uzmem još koji do Božića. I nigde u njegovim knjigama ne piše da je izlečenje garantovano i, baš u svakoj kaže da su to dodatni preparati koji mogu pomoći. A moje izlečenje je krenulo, uz pomoć Todora Jovanovića, iz moje glave, jer je odatle krenula i bolest.... Knjige i preparati su pomogli ne samo meni, već i mojoj familiji, mojim prijateljima i poznanicima... Poklonila sam bar deset njegovih knjiga prijateljima jer nam je jedna bila malo....Jednostavno, on me vratio prirodi, receptima mojih baka, mentalnom zdravlju i uverenju da mogu pomoći sama sebi...



    Jedva čekam, vaše omiljene prigodne animacije đe autor ovog teksta iznad, priznaje da ne govori istinu.
    Last edited by SpongeBob; 27-04-15 at 19:05.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  24. #249
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Cudno je da nijesi upoznat sa ovim strucnjakom
    Evo ga izgleda krunski dokaz da nema osnova priči protiv vakcinacije, tj. da se obavezno treba vakcinisati. Šah-mat!

    Jovanović je "boževiđi", "izgubljen" itd, piše po nekim čudnim novinama, pa pošto je on protivnik vakcinacije slijedi da je vakcinacija prava stvar.
    Prije je bio Miroljub Petrović, sad je Jovanović. Izgleda da ne postoji niko stručniji od njih na svijetu ko je protivnik vakcinacije.
    Mogu samo da ponovim što sam napisao kad je Petrović za zagovornike vakcinacije bio argument za ispravnost vakcinacije, tj. kad je krenulo sprdanje sa njim i sa činjenicom da on govori protiv vakcinacije:
    Quote Originally Posted by hop View Post
    Je li ovo što si napisao argument da nema potrebe za strahom od vakcina? Ni ja nisam ljubitelj priče ovog čovjeka, ali treba li sad da tražimo crne mrlje u biografiji protivnika vakcina da bismo time osporili razloge straha od vakcina? Ima valjda i drugih, čistije biografije od Petrovića, a pri tome i stručnijih za medicinu, hemiju, biologiju, koji su protiv vakcina (ili makar protiv vakcina i vakcinacije kakvi se praktikuju danas). Ili treba da čeprkamo po biografijama zagovornika vakcinacije, pa da nađemo njihove životne žute minute, sudske kazne, glupe izjave, sramotne postupke itd, i da na osnovu toga zaključimo da je vakcinacija naopaka?
    Lijepo bi bilo kad bi zagovornici vakcinacije mogli da se zadrže na bitnim medicinsko-naučnim argumentima, a ne da kao argumente pominju nečiji moral, ili nebitne stvari.
    Slavodobitno se likuje opovrgavajući stručnost Jovanovića, traže se njegove diplome. O mama mia- kao da nema vrhunskih svjetskih imunologa, virusologa, biohemičara itd koji su protiv vakcinacije.

    Ajde da se zadržimo na našem govornom području, da li je na primjer i ovaj čovjek šarlatan- da li je malo stručniji od Petrovića, Jovanovića, Velkov:

    http://hr.wikipedia.org/wiki/%C5%BDe...je%C4%8Dnik%29



    Da ste vi neko ko proizvodi vakcine i kome je finansijski interes u prvom planu, a da vakcine jesu štetne (i da naravno postoji pokret protiv vakcinacije), da li biste proizvodili vakcine koje će odmah i kod svakoga da izazovu vidljive štetne posljedice i time da učinite očiglednim da su vakcine štetne, ili biste proizvodili vakcine (i sprovodili vakcinaciju) na način da one po malo, na duže rok, oštećuju organizam i izazivaju potrebu za ljekovima? Jeste li toliko ubijeđeni da je politika proizvodnje vakcina i sprovođenju vakcinacije takva da čini ljude sve zdravijim i time doprinosi da je potrebno sve manje ljekova, pregleda i liječenja. Kao što vojna industrija želi da je sve manje ratova? Kao što naftna industrija želi da se pronađe bezfosilno gorivo? Ili kao što generalno svaka industrija želi da je sve manja potreba za njihovim proizvodima?

    A sad malo lično. Kad sam došao u vojsku primih (kao i svi) nekakvu vakcinu, kada nisam imao pojma ni što je to vakcina. Rekoše mi to ti je super, nećeš se razboljeti godinu dana, moći ćeš glib da jedeš i neće te stomak zaboljeti. I stvarno je bilo tako, jelo se svega i svačega (naročito u dane odlaska na teren), smrzavalo, kvasilo, glibalo. Čim završih vojsku počeše neki čudni zdravstveni problemi, a ja mlad i do tada sasvim zdrav i još sportista. Kasnije, kad sam čitao o nekim tehničkim uređajima, bilo mi je interesantno kad sam pročitao mnoge komentare da se ljudima kvare uređaji tačno nakon isteka garantnog roka, kao da su tako programirani (neko reče da i jesu programirani tako, da je to strategija proizvođača) ...i da im nije normalno da sa današnjom tehnologijom to crkaje tako rano, a taj isti proizvođač je davno pravio modele koji su decenijama bez greške radili.
    Ima li takva taktika kakve veze sa vakcinama pojma nemam. Možda su u farmakologiji sve čistunci i poštenjačine.

    I da nešto pitam zagovornike vakcinacije, pošto se sve nečije izjave citiraju i pošto se diskredituju oni koji su protiv vakcinacije: pošto ima mnogo vrhunskih eksperata koji su protiv vakcinacije, kažite da li ima nekih (i koji su to) koje priznajete kao stručne. Ne pitam vas što mislite o onome što oni kažu, nego samo da li priznajete da su stručni.
    Tokom godina proučavanja teme o vakcinama ja sam nailazio na ogroman broj relevantnih stručnjaka koji su protiv vakcina. Danas naiđoh i na ove, a ne mogu da procijenim da li su ovo stvarno ti za koje se predstavljaju, ili je neka internet namještaljka, pa ako neko zna (a vjerujem da funestis to može) da kaže je li ovo vjerodostojno (ozbiljno ovo pitam, bez zezanja):
    http://www.bebamur.com/blog/vakcine-...pasne-po-zivot
    http://www.bebamur.com/p-garjajev.html
    http://www.bebamur.com/blog/category/vakcine

  25. #250
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hop View Post
    Ne znači da ga nije pročitao, nego piše ovđe još neko i mimo funestisa, pa je tako možda McS pročitao i moj odgovor funestisu, pa mu je takav odgovor bio prihvatljiviji? Ili možda McS ima svoje mišljenje i bez mene i funestisa? A svakako ima pravo na svoje mišljenje, isto kao što smatram da roditelj ima pravo da odluči kako sam želi. Jer, kad se priča o roditeljskom odlučivanju da li primiti vakcinu, ne radi se tada o neodgovornosti roditelja, jer nisu im đeca bolesna pa oni kao izbjegavaju da ih liječe, tj. da im daju vakcinu (jer ti isti roditelji naravno da neće ostaviti dijete da im crkne kad se razboli od nečega, nego ga vode kod ljekara). Ne, nego se radi o tome da roditelj ne želi da njegovo dijete prima nešto u organizam bez potrebe (po njegovom mišljenju), jer mu možda ta vakcina neće ni trebati (možda se neće razboljeti, ili bi prebolio i bez vakcine), ili će vakcina biti neefikasna, ili će mu škoditi. Ili jednostavno roditelj želi da mu dijete stiče čisto prirodni imunitet. Dakle, slažem se sa onim što je rekao McS, da vakcinacija ne može biti nametanje, nego izbor. A argumenti "kriv si ako se ne vakcinišeš a ja se razbolim" su smiješni. Nekad se potencira priča da vakcine štite, a nekad da ne štite, kako u kojoj situaciji odgovara.
    I da se vratim na funestisovu argumentaciju, na koju se pozivaš kao kontraargument onome što je rekao McS. Nakon moje i funestisove određene diskusije prije godinu dana o "individualnom-grupnom" djelovanju vakcina, funestis je potegao za nekom gomilom crteža sa žutima, plavima i crvenima figurama, kojima je valjda htio da nas opčini i da mu posluže kao konačan argument. Malo sam ih analizirao, a onda kada sam mu na te crteže odgovorio jednostavno i konkretno, pokazavši apsurdnost te argumentacije, od njega sam kao odgovor dobio neku kontradiktornu priču (koja je kontradiktorna sama po sebi u okviru rečenog u tom postu, a kontradiktorna i sa drugim po redu od 3 pomenuta crteža), a čak se ta priča ustvari svela na (njegov) zaključak da vakcine nisu nikakav spas (onda se naravno iz rukava vadi priča da one ne štite/preveniraju nego da samo olakšavaju bolest i da kod određenog procenta ljudi uopšte ne djeluju... pa eto možda se zadesi tvoje dijete među takvima, a niko ti ne može garantovati da neće, niti će iko odgovarati).


    Spomenuo sam taj post iz razloga jer je u njemu, u manjoj ili većoj mjeri, objašnjeno šta su vakcine i koja je njihova svrha. Ali hajde još jednom da rekapituliramo. Vakcine su oblik aktivne imunizacije. Šta to znači? U organizam uneseš mikroorganizam izazivač bolesti pri čemu je on oslabljen do te mjere da ne može da izazove oboljenje ili je čak i neživ(tako i postoji podjela, mada za ovu temu nebitna, na žive, mrtve vakcine). I taj mikroorganizam služi kao antigen, i imunski sistem organizma ga prepoznaje, bori se protiv njega stvarajući antitijela, i što je važnije, ''zapis'' o tom antigenu i za njega specifičnom antitijelu ostaje u imunološkoj memoriji. Da elaboriramo: imamo osobu koja nije vakcinisana i nikad ranije nije došla u susret s recimo virusom malih boginja. I za osoba se zarazi tim virusom, šta se desi( ako je osoba inače zdrava i manje-više očuvanog imunskog sistema): on djeluje kako djeluje na organizam, imunski sistem se bori protiv njega, stvaraju se antitijela i šta sve ne. Međutim, za tu reakciju imuniteta je potrebno vrijeme jer se on ranije nije susreo s virusom, a za to vrijeme bolest napreduje. S druge strane, imamo osobu koja je vakcinisana uspješno i ta osoba dođe u kontakt s virusom morbila. Pošto je ona vakcinisana uspješno, odbrambene snage organizma se brzo aktiviraju i sprečavaju veće razmnožavanje virusa, te samim tim imamo kraće trajanje bolesti, slabije izražene simptome i ređe i lakše komplikacije oboljenja. Podrazumijeva se da tako ne mora biti u svakom pojedinačnom slučaju jer se vakcine ne izrađuju pojedinačno. Ne bih da se ovo što pišem shvati kao pametovanje, ali morao sam to napisati jer mi u oči pada da se na temi ne vlada nekim osnovnim pojmovima.

    Bez obzira da li nam se da činjenica dopada ili ne, grupni imunitet, imunitet krda je nešto što postoji, što je epidemiološki dokazivo.

    Ja nisam za nametanje per se, ali moramo se složiti da postoje osobe, stručnjaci koji o nekom problemu znaju više od nas. Roditelji žele dobro svojoj djeci, no to ne znači da su eksperti po ovim pitanjima. Kad čovjek odvede bolesno dijete ljekaru, on VJERUJE u njegovo znanje i stručnost i dobre namjere. Zašto onda ne bi vjerovao kad je imunizacija u pitanju? Da li taj pedijatar ima znanja kad je gnojna angina u pitanju, a nema znanja o vakcinama? Ili pak taj ljekar namjerno želi da nanese štetu djetetu? Da li je čitav zdravstveni sistem u službi WHO i ostalih organizacija čiji je, navodni cilj, masovno, hronično trovanje ljudi?

    Roditeljska ljubav ne može nadomjestiti nedostatak osnovnih informacija o nekoj temi.

    Quote Originally Posted by hop View Post

    Da li godišnjak kaže da li su sva ta đeca bila vakcinisana, ili da li je bilo i neke đece koja su bolovala na primjer od zauški a da nisu ni registrovana u godišnjak (ja sam kao dijete bolovao zauške a nisu me vodili kod ljekara). Kako su se uopšte ta đeca razboljela ako su bila vakcinisana (jer se pričalo o nekoj "zaštiti krda", kad je mali procenat nevakcinisane populacije)? Ako nisu bila vakcinisana kako su preživjela? Da li bi ta đeca, ako jesu bila vakcinisana, obavezno umrla ili imala štetne posljedice da se nisu vakcinisala? Ako su vakcinisana, pa im je to pomoglo da lakše prebole, da li godišnjak zna/kaže da li su im vakcine nanijele kakvu drugu štetu organizmu (do tada, ili da li će im ubuduće prouzrokovati neku štetu)?
    Ne mogu odgovoriti na sva pitanje sem da se uđem u domen špekulacija. Djeca su se razboljela jer MMR ne pruža stopostotnu zaštitu od obolijevanja. Čini mi se da je ta zaštita ipak više nego dobra jer od čitave populacije Crne Gore( I to mislim čitave jer od morbila može oboljeti svako), godišnje od malih boginja obolijeva u prosjeku po pet osoba, a ne umire niko. Ako to nije dobar rezultat, jja ne znam šta je.
    A da nije te vakcine, šta misliš kakvu bi situaciju onda imali? Evo ja ću ti reći(ovo nisam ja izmislio no kaže nauka): male boginje su izrazito zarazne, mislim da je indeks kontagioznosti preko 90. Prevedeno to znači da od 100 osoba koje dođu u kontakt s virusom( izvor je samo oboljela osoba), njih preko 90 će se razboljeti. Zamisli onda kakve bi onda epidemije imali, koliko bi bilo bolesnih, koliko bi bilo opasnih komplikacija, prije svega upala pluća, hemoragičnog oblika( s obilnim krvarenjima), encefalitisa odnosno upale mozga koji se javlja kod jednog na hiljadu oboljelih.

    I još nešto, pošto vidim da se ta greška uporno provlači. Djeca danas obolijevaju od OVČIJIH(varicella) boginja, ne od malih( MMR vakcina je dakako protiv malih boginja), a to nije isti virus, nije isto oboljenje. E za takvu djecu čujete da su se razboljela od boginja. Male i ovčije boginje nisu isto, od malih godišnje oboli par osoba, od ovčijih nekoliko hiljada. Ljudi često miješajju ta dva oboljenja zbog sličnog naziva.

Page 10 of 15 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Medjunarodna vozacka dozvola za Hrvatsku?
    By Hepokockica in forum Putovanja
    Replies: 98
    Last Post: 03-11-23, 13:56
  2. Vakcine i protivnici istih
    By starwalker in forum Nauka generalno
    Replies: 4
    Last Post: 15-06-13, 17:53
  3. Info Dal ide neko za Hrvatsku ovih dana ?
    By marmix in forum Ostali oglasi
    Replies: 21
    Last Post: 19-09-12, 14:27
  4. Ponovo truju pse!!!
    By Goran87JH in forum Kućni ljubimci
    Replies: 53
    Last Post: 12-03-12, 01:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •