Page 14 of 15 FirstFirst ... 4101112131415 LastLast
Results 326 to 350 of 354

Thread: Protivnici vakcinacije truju hrvatsku javnost.

  1. #326
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    “ Na planeti trenutno ima oko 6 , 8 milijardi ljudi . I taj broj uskoro bi mogao porasti na 9 milijardi ljudi . No , ako napravimo jako dobar posao sa novim vakcinama , reformom zdravstvenog sistema i zdravstvenim ustanovama za reproduktivnost broj bi mogli smanjiti za otprilike 15% “ , kazao je Gejts ispred brojne publike na TEDekovoj tribini o životnoj sredini .
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  2. #327
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Spongebob
    sad ce ti funestis rec da nisi upravu da je to sve teorija zavjere , salio se bill gates
    istrajan budi.

  3. #328
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    @Spongebob
    sad ce ti funestis rec da nisi upravu da je to sve teorija zavjere , salio se bill gates
    Potencijalno si u pravu, ako se sjetimo njegove izjave, parafraziram, da sam ja koji se ne vakcinišem i nikad ne obolim eventualno kriv ako on uredno prethodno vakcinisan razboli od neke bolesti, nešto slično je govoreno ranije, da ne ponavljam, samo podsjećam.

    Hvala!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  4. #329
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne razijem kako ti mosh bit kriv, kakve ti veze imas sa tim?

    poslato paukom
    istrajan budi.

  5. #330
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default



    Ako se radi o ovome, poslušaj dobro nekolika puta šta kaže pa onda izvuci zaključak ponovo.

  6. #331
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    Ne razijem kako ti mosh bit kriv, kakve ti veze imas sa tim?
    Upravo je na ovoj temi to bilo par stranica u nazad evo konkretno počinje na samom kraju ovog posta, pa pogledaj nekoliko narednih kako bi detaljnije vidio. Ruku na srce i meni je bilo nejasno, ali šta da se radi. Pogledaj sam!

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...78#post4060978
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  7. #332
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pomisih mozda je zbog toga sto su nevakcinisane osobe podloznije nekim bolestima pa na taj nacin prestavljaju prijetnju ostalima ako se razbole da se ne napravi epidemija, ali opet to nema smisla jer vakcinisanoj osobi te bolesti "ne mogu" nista i samim tim jedini zakljucak do kojeg sam dosao jeste da nevakcinisana osoba moze jedino sama sebi da naudi, nikome drugome, drugi nacin na koji bi mogla da naudi ljudima kao sto su funestis je drugacijeg tipa od fizickog, ako ta nevakcinisana osoba bude citav zivot zdrava onda prestavlja dobar uzor ostalima da se povedu njegovim primjerom i da zaborave na vakcinaciju vec da tijelo samo stvara imunitet na bolesti itd. ka sto se zivjelo prije mozda 200-300 godina, ovo naravno se nebi svidjelo ovima sto zaradjuju pare na te vakcine, i sto osim biznisa koji na taj nacin prave, kontrolisu vecinu jer tim dodacima vakcini bukvalno modifikuju ljude kako njima odgovara, nazalost nekim malisanima to stvori autizam, i niz raznih bolesti koje ih ili trajno ostete ili im dugo vremena treba da se rehabilituju.

    Zakljucak, Ne vidim fizicki nacin na koji bi nevakcinisana osoba mogla ugrozavat vakcinisanu, funestis to nesto budali kao po obicaju..
    istrajan budi.

  8. #333
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    pomisih mozda je zbog toga sto su nevakcinisane osobe podloznije nekim bolestima pa na taj nacin prestavljaju prijetnju ostalima ako se razbole da se ne napravi epidemija, ali opet to nema smisla jer vakcinisanoj osobi te bolesti "ne mogu" nista i samim tim jedini zakljucak do kojeg sam dosao jeste da nevakcinisana osoba moze jedino sama sebi da naudi, nikome drugome, drugi nacin na koji bi mogla da naudi ljudima kao sto su funestis je drugacijeg tipa od fizickog, ako ta nevakcinisana osoba bude citav zivot zdrava onda prestavlja dobar uzor ostalima da se povedu njegovim primjerom i da zaborave na vakcinaciju vec da tijelo samo stvara imunitet na bolesti itd. ka sto se zivjelo prije mozda 200-300 godina, ovo naravno se nebi svidjelo ovima sto zaradjuju pare na te vakcine, i sto osim biznisa koji na taj nacin prave, kontrolisu vecinu jer tim dodacima vakcini bukvalno modifikuju ljude kako njima odgovara, nazalost nekim malisanima to stvori autizam, i niz raznih bolesti koje ih ili trajno ostete ili im dugo vremena treba da se rehabilituju.

    Zakljucak, Ne vidim fizicki nacin na koji bi nevakcinisana osoba mogla ugrozavat vakcinisanu, funestis to nesto budali kao po obicaju..
    Niti jedna vakcina ne djeluje 100%, najbolje vakcine idu do 95% efektivnosti. Ako je gustina patogena dovoljno velika i vakcinisana osoba će oboljeti.

    Zato nevakcinisani ne ugrožavaju samo sebe već i one koji su vakcinisani. S druge strane mnogi ljudi ne smiju biti vakcinisani ili vakcina nije djelovala kako treba tako i da su ti ljudi takođe ugroženi.

  9. #334
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  10. #335
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ne. Nevakcinisane osobe fizički ugrožavaju druge ljude.
    je li ovo tvoj post funestise?
    istrajan budi.

  11. #336
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    je li ovo tvoj post funestise?
    Naravno da jeste. Bolest je fizička pojava, oštećuje i nartušava zdravlje i može izazvati smrt. Prtenošenje bolesti na nekog drugog (namjerno) je fizički napad u svakom smislu te rječi. Možda u ovom slučaju se tako nešto događa iz nehata ali to ne umanjuje činjenicu da se radi o fizičkom oštećivanju.

  12. #337
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Naravno da jeste. Bolest je fizička pojava, oštećuje i nartušava zdravlje i može izazvati smrt. Prtenošenje bolesti na nekog drugog (namjerno) je fizički napad u svakom smislu te rječi. Možda u ovom slučaju se tako nešto događa iz nehata ali to ne umanjuje činjenicu da se radi o fizičkom oštećivanju.
    Nije baš tako. Taj koji se vakciniše tebe ne primorava na bilo šta, dok ti njega primoravaš. Tako da si kada je u pitanju vakcinisanje ti jedini napasnik koji fizički ugrožava druge
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #338
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nije baš tako. Taj koji se vakciniše tebe ne primorava na bilo šta, dok ti njega primoravaš. Tako da si kada je u pitanju vakcinisanje ti jedini napasnik koji fizički ugrožava druge

    Ne, ne radi se o nikakvom primoravanju već o nanošenju tjelesnih povreda (boles je tjelesna povreda).

    Ako osoba svjojevoljo odbije vakcinaciju iako nema za to medicinskih razloga (preosjetljivost ili neki imunološki problem) i zatim oboli od bolesti od koje ta vakcina štiti i onda tu bolest prenese meni (koji sam ili nisam vakcinisan zbog nekog razloga, možda medicinskog) onda je on nanio meni tjelesnu povredu, možda iz nehata ali ju je nanio.

    U suštini se takav čin ne razlikuje od radnika koji na krovu namješta ciglu i slučajno gurne jednu koja me pogodi u glavu. Oboje je nanošenje teških tjelesnih povreda iz nehata.

  14. #339
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ne, ne radi se o nikakvom primoravanju već o nanošenju tjelesnih povreda (boles je tjelesna povreda).

    Ako osoba svjojevoljo odbije vakcinaciju iako nema za to medicinskih razloga (preosjetljivost ili neki imunološki problem) i zatim oboli od bolesti od koje ta vakcina štiti i onda tu bolest prenese meni (koji sam ili nisam vakcinisan zbog nekog razloga, možda medicinskog) onda je on nanio meni tjelesnu povredu, možda iz nehata ali ju je nanio.

    U suštini se takav čin ne razlikuje od radnika koji na krovu namješta ciglu i slučajno gurne jednu koja me pogodi u glavu. Oboje je nanošenje teških tjelesnih povreda iz nehata.
    Dok ti moguće nanosiš daleko opasniju tjelesnu povredu tako što nekoga bodeš.
    Zbog nevjerovatnog hype-a pa internetu ne mogu izdvojiti 100% vjerodostojne statistike (Američki CDC je zvanično finansiran od strane farmaceutskih kompanija pa ga ne uzimam u obzir).Ali za svoga života u našoj koliko-toliko civilizovanoj sredini nisam vidio da neko ima poslijedice od dječijih bolesti (nisam nosio spermu onih koji su preležali zauške na testiranje pa ne znam da li je ko sterilan) dok poslijedice od vakcine jesam u par slučajeva.

    U potpunosti sam za vakcinaciju ali ne sa vakcinama koje nisu 100% sigurne
    Last edited by Rakun; 28-07-15 at 18:15.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #340
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nije baš tako. Taj koji se vakciniše tebe ne primorava na bilo šta, dok ti njega primoravaš. Tako da si kada je u pitanju vakcinisanje ti jedini napasnik koji fizički ugrožava druge
    Rakun, vrlo mi je teško ovo napisat, ali prijatno sam iznenađen.

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ne, ne radi se o nikakvom primoravanju već o nanošenju tjelesnih povreda (boles je tjelesna povreda).
    Ako osoba svjojevoljo odbije vakcinaciju iako nema za to medicinskih razloga (preosjetljivost ili neki imunološki problem) i zatim oboli od bolesti od koje ta vakcina štiti i onda tu bolest prenese meni (koji sam ili nisam vakcinisan zbog nekog razloga, možda medicinskog) onda je on nanio meni tjelesnu povredu, možda iz nehata ali ju je nanio.
    U suštini se takav čin ne razlikuje od radnika koji na krovu namješta ciglu i slučajno gurne jednu koja me pogodi u glavu. Oboje je nanošenje teških tjelesnih povreda iz nehata.
    Samo kratko da pitam da li u ovom opisu ima možda premnogo ako i pretpostavljenih slučajeva?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  16. #341
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Dok ti moguće nanosiš daleko opasniju tjelesnu povredu tako što nekoga bodeš
    Ne. Mnoge vakcine se danas daju oralno (ako ne i većina) i koje podižu imunitet od bolesti koje nanose daleko veću štetu tjelu od bilo koje sterilne inekcije.

    Ajde ne trolluj časti ti jer na ovakve postove više neću odgovarati, pusti me straw man argumenata.

  17. #342
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo I ja se slazem sa rakunovim onim sto je napisao za fizicko uznemiravanje, bravo rale samo naprijed

    poslato paukom
    istrajan budi.

  18. #343
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ajde ne trolluj časti ti jer na ovakve postove više neću odgovarati, pusti me straw man argumenata.
    Na tvoj strawman argument sam odgovorio na odgovarajući način i ništa više
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #344
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  20. #345
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    http://m.cdm.me/carouselconcept/prik...at=1000&rkat=0
    Dijecja paraliza se vratila u evropu
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #346
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Protivnici vakcinacije finansirali studiju koja je pokazala da ne postoji veza izmedju vakcinisanja i autizma

    Naravno i dalje niko ziv ne moze da ih ubijedi da nisu bili u pravu.

    http://www.iflscience.com/health-and-medicine/anti-vaxxers-fund-study-finds-zero-link-between-vaccinations-and-autism


    Last edited by VanjaTheMan; 07-10-15 at 00:36.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #347
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne postoji kazna za ovako nešto, jednostavno ne postoji!

    ZNANSTVENIK IZ CDC-a priznao: ‘Uništio sam dokumente koji dokazuju da cjepivo uzrokuje autizam’!

    ‘Donijeli smo kantu za smeće na sred prostorije i sve ono što je dokazivalo da cjepivo izaziva autizam smo bacili – uništili’
    Last edited by Xerxes; 07-11-15 at 21:28.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  23. #348
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Ne postoji kazna za ovako nešto, jednostavno ne postoji!

    ZNANSTVENIK IZ CDC-a priznao: ‘Uništio sam dokumente koji dokazuju da cjepivo uzrokuje autizam’!

    ‘Donijeli smo kantu za smeće na sred prostorije i sve ono što je dokazivalo da cjepivo izaziva autizam smo bacili – uništili’
    Ovo će zanemariti svako ko stopostotno vjeruje onome što mu institucije serviraju kao istinu dok će se onima koji imaju zdravu količinu rezerve podignuti obrva

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #349
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Тара Петровић је дванаестогодишња девојчица из Тивта. Имала је 6 година када је, како каже, од вакцине за школу добила леукемију. Тара каже да се није бојала и веровала је да ће оздравити. Њена бака Ружа, која пази на њу јер девојчица нема родитеље, тврди да је пре примања вакцине Тара плесала, била је здрава… Без обзира што доктори то неће признати, она верује и зна да је Тарина тешка болест последица вакцине."
    http://facebookreporter.org/2016/01/...5%D0%BC%D0%B8/
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  25. #350
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zvanični podaci američke države (link je ispod): U posljednjih 30-ak godina u SAD je bilo oko 17.000 tužbi odnosno pokušaja vansudskog poravnanja zbog zdravstvenih problema nastalih s dječjim vakcinama i - oko dvije trećine njih su odbačene. U preostaloj trećini slučajeva dodijeljeno je 3,3 milijarde dolara odštete!

    Od 2006. do 2014. bilo je više od 3.000 suđenja od kojih je u dvije trećine slučajeva vakcinisanima ili njihovim porodicama dodijeljena odšteta, što govori o tendenciji rasta.
    Nasuprot tome u našem regionu su, makar samo naizgled, sve vakcine savršeno bezbjedne, jer nije donijeta niti jedna jedina presuda protiv proizvođača vakcina i dosuđena odšteta. I neće ni biti tih presuda dokle su protivnici vakcina službeno - od strane zvaničnika i ‘njihovih pomagača‘ prepoznati i javno žigosani kao primitivci i ludaci.

    http://www.hrsa.gov/vaccinecompensation/data/index.html

    Ne kažem, 17.000 tuzbi na 2.5 MILIJARDI datih doza vakcina. Vjerovatno veći procenat ljudi ima zdravstene probleme od uraslog nokta na malom nožnom prstu nego od trenutno vidljivih boleština od pelcovanja...

    Dakle, razumijem ja da koncept kolektivnog imuniteta počiva na masovnoj vakcinaciji, ALI istom mjerom i istim stilom: Pobornici vakcina iz redova struke imaće reputaciju korumpiranih dokle god se ne počnu jednako agilno zauzimati za prava i nadoknadu štete oštećenih pacijenata, dok ne krenu priznavati činjenicu postojanja vakcinama oštećenih pacijenata i štetnosti vakcina u mjeri u kojoj je priznaju barem američke zdravstvene vlasti.

    Ne znam za sudski spor u regionu koji je išao u prilog pacijenata za sve ove godine... Drugo, obzirom da se bolesti iznova javljaju i tamo đe su svi vakcinisani, time je relativizovana apsolutna opravdanost “koncepta kolektivnog imuniteta“ ili možda pobornici obaveznog vakcinisanja misle da su nestručne i neodgovorne (“primitivne i lude“) zdravstvene vlasti petnaestak savremenih evropskih država koje uopšte ne insistiraju na vakcinisanju?

    ...svako bi morao imati pravo da radi što hoće, dokle god time ne ugrožava interes i slobodu drugih ljudi. Ako neko nađe takav način, zašto apriorno odbijati mogućnost?

    Jer, ono što se računa je sloboda, sloboda izbora. Imam li ili nemam pravo da se oslobodim i tako navodno beznačajnog rizika po zdravlje moje đece?
    Nezavisno od toga, ako SAD na 300 miliona stanovnika imaju više od 5.000 presuda protiv proizvođača vakcina onda bi ih i region morao imati pedesetak A nema ni jednu.

    Da izađem iz crno-bijele podjele. Ja uopšte nisam protivnik vakcinacije. Protivnik sam svake prinude, odnosno protiv sam samo prinudne vakcinacije. Ko hoće da se vakciniše - ne marim, neka mu vakcina, to je njegova sloboda i njegova stvar.
    Uvjeren sam da nisu sve vakcine podjednako dobre, odnosno podjednako loše. Kao što to nisu i svi proizvođači vakcina. Kao što nisu i sve kontrole kvaliteta odnosno nadzor nad vakcinama, vakcinacijama i proizvođačima. Samo toliko.

    Prosto, život je uopšte zarazna pojava. Od kijavice do tripera, od AIDS do žutice, sve se prenosi kontaktom. I sada se svi vakcinisati moraju iako oni to ne žele, iako im se time nameću potpuno novi rizici po zdravlje? To prosto nije civilizovano!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

Page 14 of 15 FirstFirst ... 4101112131415 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Medjunarodna vozacka dozvola za Hrvatsku?
    By Hepokockica in forum Putovanja
    Replies: 98
    Last Post: 03-11-23, 14:56
  2. Vakcine i protivnici istih
    By starwalker in forum Nauka generalno
    Replies: 4
    Last Post: 15-06-13, 18:53
  3. Info Dal ide neko za Hrvatsku ovih dana ?
    By marmix in forum Ostali oglasi
    Replies: 21
    Last Post: 19-09-12, 15:27
  4. Ponovo truju pse!!!
    By Goran87JH in forum Kućni ljubimci
    Replies: 53
    Last Post: 12-03-12, 02:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •