Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 43

Thread: Saobracaj kroz Podgoricu

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default Saobracaj kroz Podgoricu

    Da zanemarimo cinjenicu kako su lose sinhronizovani semafori po Podgorici hoce li mi ko objasniti po kojim kriterijumima su crtane ove linije gdje se kojom trakom moze ici?

    Evo jedan primjer. Kad se ide od zeljeznicke ka Gintasu tu imamo pomocnu zelenu strelicu i desna traka je oznacena i za pravo i za desno sto je po meni ispravno jer nakon raskrsnice i dalje imamo po 2 trake u jednom pravcu - ka marketu Roda. Sad tu ima problematika ako neko ide pravo pa stane u tu traku nece se iskoristiti mogucnost pomocne strelice i niko nece moci od njega da ode desno dok se ne otvori puno zeleno. Ali smatram da je taj problem puno manji od onoga koji se pravi na naredne raskrsnice.
    A to je da na raskrsnicu 2. niti imamo pomocnu strelicu za desno niti je traka obiljezena da moze i pravo i desno nego iskljucivo desno. Tako se stvaraju bespotrebne guzve u srednjim trakama jer su samo one za pravo.
    Ista situacija kod broja 3. Ne razumijem zasto desne trake ovdje nisu i za desno i za pravo jer se i dalje nastavljaju po 2 trake u tom pravcu.

    Jos jedan idealan primjer je raskrsnica u moskovskoj ulici gdje ako idete od kbc-a ka hramu dodjete na raskrsnicu kod zgrade t-coma gdje se desnom trakom ide iskljucivo desno a lijevom trakom lijevom i pravo. I ako neko hoce da skrene lijevo mora da propusta vozila odozgo i tako niko ne moze da ide pravo.

    Sta vi mislite o ovome? Po meni neshvatljivo ocrtane trake a naravno nasa pametna policija kaznjava ako bi otisli pravo nekom trakom koja je samo za desno ili sl.

    I za kraj nesto sto mi se mnogo svidjelo a sto sam vidio na ulicama Toronta, oni uvijek imaju upaljenu pomocnu strelicu za desno tako da se guzve svode na minimum siguran sam da je udesa jos manje jer covjek je oprezan kada se ukljucuje i uvijek pogleda dok ovako kad se upali zeleno svetlo kod nas idemo bez da i pogledamo je li kakav strucnjak leti sa druge strane na crveno i da nas raznese.

    Da li se moze sta popraviti sto se tice ovoga i da li vi imate slicnih primjera kako bi mogli popraviti stanje sto se tice saobracaja kroz Pg?
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlična tema, i ja sam dosta puta pomislio "E koja li je budala određivala ove oznake!"; drago mi je što vidim da i drugima smeta...

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Evo jedan primjer. Kad se ide od zeljeznicke ka Gintasu tu imamo pomocnu zelenu strelicu i desna traka je oznacena i za pravo i za desno sto je po meni ispravno jer nakon raskrsnice i dalje imamo po 2 trake u jednom pravcu - ka marketu Roda. Sad tu ima problematika ako neko ide pravo pa stane u tu traku nece se iskoristiti mogucnost pomocne strelice i niko nece moci od njega da ode desno dok se ne otvori puno zeleno. Ali smatram da je taj problem puno manji od onoga koji se pravi na naredne raskrsnice.
    Ista situacija je i na Zabjelu, u ulici Kralja Nikole, na raskrsnicama sa ul. 27. marta i Vojislavljevića. Na obijema su su dvije trake, lijeva je samo za lijevo, a desna za pravo i desno, i takođe postoji uslovno desno, koje se ne može koristiti ako neko ide pravo i prestroji se ispravno. Na raskrsnici 1 bi obije trake mogle pravo, jer se bulevar nastavlja sa dvije trake, ali na raskrsnici 2 ne bi, jer se ne nastavljaju dvije trake. Mene uveseljava kad mi sviraju iza ovi koji bi desno, a ja čekam pravo.



    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ista situacija kod broja 3. Ne razumijem zasto desne trake ovdje nisu i za desno i za pravo jer se i dalje nastavljaju po 2 trake u tom pravcu.
    Ima logike, ali tu nije problem kao što si naveo ovo u Moskovskoj, jer oni koji skreću lijevo imaju svoju traku, pa ne ometaju ove koji idu pravo.

    Čak štaviše, u tim situacijama (gdje postoji treća traka, za one koji skreću lijevo) mi ima logike da desna traka bude samo za desno, jer često taj koji skreće desno mora da propusti pješake, čime rizikuje da ga onaj otpozadi udari, jer oni koji idu pravo ne dižu nogu s gasa, pa je ovako manji rizik, ako je ta traka samo za desno.

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Jos jedan idealan primjer je raskrsnica u moskovskoj ulici gdje ako idete od kbc-a ka hramu dodjete na raskrsnicu kod zgrade t-coma gdje se desnom trakom ide iskljucivo desno a lijevom trakom lijevom i pravo. I ako neko hoce da skrene lijevo mora da propusta vozila odozgo i tako niko ne moze da ide pravo.
    A u zadnje vrijeme redovno bude policija nakon te raskrsnice, čekaju nestrpljive. Ja sam ranije, ako čekam da idem pravo, uvijek mjerio vrijeme od momenta kad se upali uslovno desno, traje nekih desetak sekundi, pa ako je u tom momentu slobodna ta desna traka, prijeđem u nju i samo produžim pravo; ali otkad su počeli da tamo zaustavljaju, prestao sam, ne bih da plaćam kazne zbog deset sekundi...

    A ovo je jedan od mojih favorita: u ulici Svetozara Markovića, ispred Venoma, može se pravo iz obije trake... ali u nastavku, postoji samo jedna traka, i ona se nastavlja na ovu lijevu iz ul. S. Markivića, onaj ko krene pravo iz desne trake mora da se pomjeri lijevo, a na kolovozu nema nikakvih linija vođica...



    Interesantni su mi i kružni tokovi u Baru, na ulazu u grad i na raskrsnici za Ulcinj i želj. stanicu. Oba kružna toka imaju dvije trake, a ulice u koje se isključuju imaju samo jednu traku! Gledao sam nekoliko kritičnih scena, nije mi jasno zašto nisu napravili kratke trake za isključenje, kao što je prema aerodromu i onim novim kružnim tokovima na obilaznici u Zeti, samo kratko isključenje, a onda gledaj da se prestrojiš u svoju traku! Ako nisu imali prostora za to, onda je i kružni tok trebao da ima jednu traku, kao u Cetinju ili Kotor-Tivat-Budva, a ne ovako idiotski...


  3. #3
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    DISLOCIRAN...
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znam samo da sa upaljenom zelenom strelicom vozac je üslovljen"da skrene tj da prati smjer strelice tako da imate puno pravo da legnete na svirenu ako ste iza.
    YOU HATE ME BECAUSE I KNOW YOUR TRUTHS
    MY KNOWING THIS MAKES YOU MORE PATHETIC, SORRY :devilish:

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default Saobracaj kroz Podgoricu

    Nisam siguran ali mislim da na raskrsnicu iz pravca trgovinske kod ljetopisa imas dvije trake obije su za pravo a u desnu ima zelena strelica koja se pali ranije. Znaci ako ces pravo cekas, a ako ces desno kojim slucajem onda mozes ranije

    Evo je, ukica kralja nikole. Traka u sredini za lijevo a traka desno za desno i pravo. A pali ti se zelena strelica za desno.
    Last edited by acs; 12-08-14 at 14:23.
    f6

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Efo_king View Post
    Znam samo da sa upaljenom zelenom strelicom vozac je üslovljen"da skrene tj da prati smjer strelice tako da imate puno pravo da legnete na svirenu ako ste iza.
    Evo da probam da nacrtam, pošto me izgleda nisi razumio. Ako si me razumio, a kažeš to što kažeš, biće da si vozački položio na UDG...

    Ovo je raskrsnica:



    Ja hoću pravo.

    Znači, moram da to uradim iz desne trake.

    Na semaforu je crveno.

    Pali se uslovno desno, dok je na glavnom semaforu i dalje crveno; znači, može se samo desno, ne i pravo.

    I ti kažeš da ja moram da skrenem desno?

    Sad sam pogledao, to je član 144:

    Ako je semaforu za regulisanje saobraćaja na raskrsnici dodat jedan ili više dopunskih znakova u obliku zelene strelice, vozač može vozilom da prođe svjetlosni znak i da krene u pravcu označenom zelenom svjetlećom strelicom i za vrijeme dok je upaljeno crveno ili žuto svijetlo, pri čemu ne smije da ometa saobraćaj vozila koja se kreću po putu na k oji ulazi i mora da propušti pješake koji prelaze preko kolovoza.

    Ako zeleno svijetlo na semaforu ima oblik strelice, vozač vozilom smije da se kreće samo u pravcu koji pokazuje strelica.


    Ti si očigledno pobrkao ili nisi ni znao ova dva stava: ako postoji strelica na zelenom svijetlu, onda moram da pratim njen smjer. A strelica na uslovnom zelenom je taj dopunski znak, koji ne mora, nego može da se prati.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Nisam siguran ali mislim da na raskrsnicu iz pravca trgovinske kod ljetopisa imas dvije trake obije su za pravo a u desnu ima zelena strelica koja se pali ranije. Znaci ako ces pravo cekas, a ako ces desno kojim slucajem onda mozes ranije
    Da, pričam o toj raskrsnici; dvije su trake kao što kažeš, ali sam ubijeđen da je lijeva samo za lijevo, nije za pravo, baš kao što sam nacrtao na ovoj skici gore; evo provjeriću čim sljedeći put krenem na tu stranu...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Editovao sam post al je bilo kasno. Evo slika jos jednom. Hills na isto smo mislili, tako da u tvoj situaciji ovaj iza sto bi desno ,, nema pravo,, da ti svira
    f6

  8. #8
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    DISLOCIRAN...
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve je to tacno ali po nekom normalnom i logickom razmisljanju strelica dopunska treba da se pali nakon gasenja glavnog semafora tj kad se na sema foru ugasi zeleno dopunska se pali jos par sekundi i to je to a ne obrnuto. Ja sam to napisao sa namjerom da ako se ispred bilo koga Adesi lice koje je odg za glupu vertikalnu a mogu rec i horizontalnu signalizaciju po pg-u da ga vozac iza iznervira svirenom
    YOU HATE ME BECAUSE I KNOW YOUR TRUTHS
    MY KNOWING THIS MAKES YOU MORE PATHETIC, SORRY :devilish:

  9. #9
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E, da, to je to, hvala; eto smo se razumjeli.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Efo_king View Post
    Sve je to tacno ali po nekom normalnom i logickom razmisljanju strelica dopunska treba da se pali nakon gasenja glavnog semafora tj kad se na sema foru ugasi zeleno dopunska se pali jos par sekundi i to je to a ne obrnuto.
    Mislim da je tako kad iz ul. Marka Miljanova skrećeš ka Starom aerodromu, svima je zeleno, a onda se gasi zeleno za pravo i desno, a ostaje strelica za lijevo. A ovo što smo gore raspravljali je obrnuto, upaljeno je crveno, a onda se uslovno desno pali prije nego se ugasi sžcrveno za pravo. U oba slučaja je isti efekat - ako je traka i za pravo, onda onaj koji hoće da skrene, ne može zbog onoga koji ide pravo...

  11. #11
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    U svakom slucaju kod nas je haos kako vertikale tako i horizontale na mnogo mnogo mjesta.. Ne znam da li moze da se pise kakva peticija da se ovo stanje popravi?
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  12. #12
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tu popravke nema

  13. #13
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    315
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najaca je uslovna za desno na velikoj raskrsnici iz Marka Miljanova u Bulevar Ivana Crnojevica kod onog putokaza za BG i KL, samo se ugasi odjednom i ostane crveno. Zaletis se i odjednom neposradno prije prolaska se gasi strelica i prolazis kroz cisto crveno. Kazu sa se kaznjavali za to...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,038
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    saobracaj kroz podgoricu je generalno lose regulsian..toliko stvari moze da se ispravi da to nije normalno...bukvalno svaka raskrsnica je primjer sama po sebi...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    I kultura i pažnja je na nivou... na dan barem 20 puta kroz PG imam da se polomim s motorom od kriznih situacija jer drugi ne paze... Vozim kao da ima 3000 očiju, pa za sad izbjegavam uspješno.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Od Venoma put Sutjeske obje trake za pravo a jedna ulica sa druge strane semafora...
    rm -rf /

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Ja kad vam dodjem u PG moram da se prestrojavam na svaku raskrnicu i to pred sami semafor jer prije strelica i nema...

    A da ne pominjem koliko 'kraljeva' gledam da stanu na traku za skretanje kako bi prije 'ispalo' zeleno a onda nastave pravo iako je za pravo i dalje crveno. To sam X puta vidio u prilicno kratkom periodu...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #18
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Da to je redovno kod ex Ei Niš zgrade.... A kod pečenjare Janković postoji znak stop u pravcu autobuske koji se redovno ne konstatuje i kada od autobuske skrenemo u oktobarske revolucije nastaju gužva i sviranje ..

  19. #19
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    STOP na toj raskrsnici je jednom bio komplet ukraden a drugi put je bila odvaljena šipka pa je sam znak bio podupret nekim bubuljem.

    Umalo me jedan momak tu nije izvukao iz kola da se tučemo kad sam mu svirnuo da stane, jer ima znak. Možda je ponekad bolje da bude da udes, pa da se nauče...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mene samo zanima jedna stvar, zelena strelica za desno - tamo gdje sam ja polozio (MI SOS) receno mi je da "kada se pali zeleno - GO". Tamo postoji strelica za desno i kada se ona pali MOZES DESNO, tj. ne postoji mogucnost da te neko razvali. Ako je upaljena zuta strelica za desno onda treba da usporis i da vidis ima li auta lijevo.

    Kod nas: upaljena zelena strelica za desno a lijevo kante jure 50-60 na sat.


    A tek ovo:

    TAKUMI

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,830
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Kod nas nema žute strelice za prolaz. Ali kod nas se zna da uslovna strelica nije obaveza već uslov, odnosno prođi ako možeš ili ako želiš.

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    . Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To je glupo, jer zelena znaci VOZI.
    TAKUMI

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    I ja htjedoh da ptiam dje to ima zute strelice n'o da ne bude da ih ima po PG a ja na njih nisam naisao...

    Zelena strelica za skretanje obicno znaci da je zeleno svijetlo (ne strelice nego svijetlo) onima koji dolaze poprecno sa boka te prame tome oni imaju prednost i ti trebas da pogledas jel' cist prolaz prije nego skrenes. Isto tako, to znaci da ce i pjesacima (u vecini slucajeva) bit' zeleno tako da moras prvo da pogledas ima li kola sa boka pa onda da vidis ima li pjesaka ne pjesacki pa tek onda da skrenes...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,830
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    To je glupo, jer zelena znaci VOZI.
    Jednostavno je..
    Zeleno svijetlo na semaforu znači vozi.
    Dodatak na semaforu (u narodu poznat kao uslovna strelica) znači vozi ako možeš i oćeš, odnosno ako imaš mogućnost.

    Priznajem da bi bilo bolje da je neke drugačije boje, ali tako je u dosta zemalja EU.

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    . Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Opet nista.
    Tamo gdje sam ja polozio ZELENA strelica znaci - vozi, desno, nema nikoga.
    TAKUMI

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vodic kroz Podgoricu
    By kefalo in forum Centralni
    Replies: 1240
    Last Post: 20-05-17, 02:53
  2. Saobracaj informacija
    By Visi elektriskie in forum Sve i svašta
    Replies: 19
    Last Post: 05-10-09, 17:05
  3. Saobracaj - kazneni bodovi - pomagajte
    By =]Vlado[= in forum Sve i svašta
    Replies: 35
    Last Post: 17-11-08, 22:16
  4. Replies: 23
    Last Post: 25-06-07, 09:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •