Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 145

Thread: veliki psi (Akite Dobermani,Vucijaci, Rotvajleri itc.)

  1. #76
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    moram ti reci da su oni u pravu, pri sterilizacija pasa samo smanjuje seksualni nagon kod zivotinje. nece izgubiti nista od privrzenosti, zastitnicki nastrojenosti, cuvanja i sl.
    na debljinu pasa jedino utice kretanje i ishrana, mada manjak seksualnog nagona moze da utice na aktivnost kod pasa pa samo onda treba smanjiti obroke ili povecati setnju. psi su mnogo zdraviji i zive u prosjeku do 2-3 godine duze ako su sterilisani, smanjuje se vjerovatnoca od dobijanja raka kod pasa.

    to je ono sto ti ja mogu reci sto znam, mada nijesam nikad to radio jer nisam drzao zenke pa ako neko ima iskustva u tome a drugacija neka podijeli.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #77
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Mozda i uzmem u obzir to ako je tako. Samo bi me strah bilo da ne dobijem ulezanu loptu koja spava po 12 sati.
    Inace mene je spas bilo sto se vidjelo kad joj je bilo ceranje prvi put pa sam kupio neku tecnost sto neutralise taj miris, ima ljudi kojima se samo osteni..
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  3. #78
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Evo i ja da zatrazim "pomoc" oko odgajanja psa... Uzeo sam mjesanca majka aljaski malamut,otac sibirski haski...


    Sad vec ima 4mjeseca


    Posto sad vec ima 4mjeseca sta mi predlazete konkretno za dresuru,koji nacini kazne za neposlusnost a koji za poslusnost,koju vrstu igre i sve ostalo... drzim ga uglavnom ispred kuce u dvoristu mada mu je i ulazak u kucu dozvoljen 1dnevno...

    Komande "sjedi" slusa jedino kad je hrana u pitanju,redovno ga izvodim u setnju (nekad 4-5km setnje a znamo nekad i 15-20km setati kad se ima vremena) i dovodim ga u kontakt sa drugim psima (labrador,zl.retriver,malamut).
    Brine me njegovo trenutno ponasanje kad izadjem iz kuce(ja ili bilo ko od ukucana) uvijek hoce da se igra i kroz tu igru mi pocijepa garderobu jer odmah za nogavicu ima ostre zubice i nisu jos poceli ispadati,a kad mu sam pruzim ruku u usta on malo veoma osjecajno gricne uz one drhtaje vilice.

    Svi savjeti su dobro dosli...


    Sent from my Desire HD using Tapatalk 2
    Last edited by djuka_pv; 08-03-14 at 10:41.

  4. #79
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djuka_pv View Post
    Evo i ja da zatrazim "pomoc" oko odgajanja psa... Uzeo sam mjesanca majka aljaski malamut,otac sibirski haski...


    Sad vec ima 4mjeseca


    Posto sad vec ima 4mjeseca sta mi predlazete konkretno za dresuru,koji nacini kazne za neposlusnost a koji za poslusnost,koju vrstu igre i sve ostalo... drzim ga uglavnom ispred kuce u dvoristu mada mu je i ulazak u kucu dozvoljen 1dnevno...

    Komande "sjedi" slusa jedino kad je hrana u pitanju,redovno ga izvodim u setnju (nekad 4-5km setnje a znamo nekad i 15-20km setati kad se ima vremena) i dovodim ga u kontakt sa drugim psima (labrador,zl.retriver,malamut).
    Brine me njegovo trenutno ponasanje kad izadjem iz kuce(ja ili bilo ko od ukucana) uvijek hoce da se igra i kroz tu igru mi pocijepa garderobu jer odmah za nogavicu ima ostre zubice i nisu jos poceli ispadati,a kad mu sam pruzim ruku u usta on malo veoma osjecajno gricne uz one drhtaje vilice.

    Svi savjeti su dobro dosli...


    Sent from my Desire HD using Tapatalk 2
    mjesanac od tvrdoglavih roditelja tako da ce i on takav bit, a ne budes li ti njemu autoritet on ce tebe. Probaj kad ga vodis u setnju da vazda ti izadjes prvi iz kapije pa onda on za tobom, drzi ga na istu stranu pored sebe i na istu duzinu lanca. Kad ga vodis nedje na neku livadu da se istrci uzmi malo leba ili nesto sto voli i stavi u dzep a uzmi jos i lopticu pa mu bacaj i nauci ga da kad ti je donese da ga nagradis. Kad mu dajes hranu uvijek stoj izmedju njega i posude u koju je hrana, nikad mu ne daj da posudu drzi izmedju noga jer je to znak da je njegova (da je prisvojio) nego mu je podigni na neku stolicicu da moze samo glavom da pridje pri njoj, obavezno ga sad dok je mali uci kad ima kost u zube da mozes slobodno da mu je uzmes, budi pazljiv jer moze se lako desit da ce zarezat.
    Evo za prvi momenat..
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  5. #80
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Loš izbor psa za ovo podneblje.
    Aljaski malamut i haski su psi za hladnije severnije krajeve i baš će se patiti tokom ljeta.
    Takođe, to su radni psi za fizičke poslove, pogotovo malamut, njima treba puno aktivnosti. Malamut se linja kao lud, puno laje, uglavnom nije pogodan za decu i u kući se ponaša kao slon u staklarskoj radnji.

    Bojim se da si pogrešio sa izborom.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  6. #81
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ne mora da znaci da ce mu, koliko se da zakljucit po nicku da je lik iz Pljevalja, bit nesto lose tamo. Tamo su ostre zime a ljeti nije vrucina ka u ove juznije krajeve. Ljeti malo vise kupanja da mu se ne usmrdi dlaka previse i trebalo bi sve da bude u neke granice normale....
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  7. #82
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    @manu hvala na sugestijama i predlozima... nesto od toga vec radim (nagrada keksom za poslusnost )... pas je u pljevljima (mada ni ovde vise nisu vremenske prilike kakve su ranije bile,nikad blaza zima nije bila,a ljeta... no sto kazes ima bar vode ako cega drugog nema,imam imanje ogradjeno fje ga vodim za igru i odusevi se (cvijece zaplati obavezno). Nekako mi je najveci problem dresura,iz razloga sto u istom dvoristi zivi i moj stric,ukupno nas ima 9 i sa svima bi da se igra,tako da ono sto mene poslusa brzo pada... tvrdoglav je mnogo,ali evo npr njegova majka je tako poslusna da je za primjera...

    kad idemo u setnju brdima,pustim ga s povodca i nika mi se ne udalji dalje od 5-6m, testiram ga tako sto mu se nekad sakrijem i da vidis te reakcije,za 5-10sek je ispred mene

    Ovo za hranu nisam znao,posuda je uvijek tu na podu i kad stavljam da jede on se odmah sageo i uzima... nekad nece da jede iz posude iako znam da je gladan,al kad mu dajem iz ruke tu istu hranu mazne...

    @lucifer poklonu se ne gleda u zube sto bi rekli... tako da nije bio izbor ali se ne kajem jer imam uslova za drzanje a i volje raditi i setati sa njim... Mozes li mi objasniti ovo NIJE POGODAN ZA DJECU??




    p.s. da li psa treba tuci (povodcomili necim drugim) kad napravi neku stetu ili kako ga od toga odvici... valjda nisam zakasnio sa tim,4 su mu mjeseca
    Sent from my Desire HD using Tapatalk 2
    Last edited by djuka_pv; 08-03-14 at 11:24.

  8. #83
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    rano ti je za dresuru jos uvijek, prije 8 mjeseci ja ne bi preporucio da ista pokusavas sto se ozbiljnije dresure tice. mozes ono osnovno da dodje, sjedne i sl.
    kad mu dajes da jede nesto sto je Manu rekao ja bi jos dodao da dok se ne smiri nemoj da mu das da jede. znaci stavio si hranu u posudu, i kazi mu da sjedne i da miruje. i kad je spustas ako se zaleti ka njoj podigni je i nemoj mu je dati. i tek kad je mirno saceka da je spustis dolje i da se malo odmaknes od posude onda nek jede.

    najbolji nacin oko te igre kad se izadje iz kuce je da ga ignorises i ti i ukucani. ako krenete da vcete, da ga odguravate i sl on ce sve to shvatiti kao igru. treba samo proci pored njega kao da ne postoji, ne obracati paznju i vremenom ce se smiriti. takav nacin se rjesava i sa psima koji skacu.
    kad ga pustas iz dvorista, ili stavljas povodac ako skace i luduje jer zna da ce da se seta rjesenje ti je slicno kao kod hranjenja. dok se ne smiri nema pustanja niti stavljana povoca, tek kada je savrseno miran onda.

    samo da ti ponovim da ti je za dresuru jos rano, jer ga mozes samo zbuniti. sacekaj jos par mjeseci pa onda. a kad budes htio rado cu ti pomoci kod par osnovnih komandi, ili cu ako se ikada nakanim napisati ovdje jedno 7- 8 komandi kako odraditi. u principu nje tesko ko ima volje i strpljenja.
    da ne zaboravim a vidim da to radis obavezno ga socijalizuj. setaj sa sto vise pasa i sa sto vise njih neka se igra i dolazi u kontaktu.
    i nikako ali nikako ga ne puckaj na macke i na ostale zivotinje.

    ja svima kad pomazem oko dresure kazem, mirnog psa koji je socijalizovan lako ce otici u napad, posebno ako je u opasnosti gazda ili "copor" njegov, a psa koji je od malena naucen da se "pucka" na sve i svasta kad se formira nema tu vise ni poslusnosti niti mirnoce. to se tesko smiri.

    evo jedan primjer nego se raspisah.

    u park deckic seta pitovku i iz igre je pucka na mog da trci za njim i ja mu kazem ne radi to jer te nece slusati kad ti bude trebalo.
    poslije pola sata prolazi macka, pitovka trk za njom macka sturu a decko trci i vice da se vrati ali pas ga ne sisa ni dva posto. srecom se macka popela na drvo pa je uhvatio psa ispod inace mu se nikad ne bi vratio na poziv.

    ne mozes ti psu objasniti da treba doci kad pojuri macku ako si ga prije toga 10 puta gonio da je juri. ako si psa naucio da je ignorise kad mu kazes pojurice je ( ne podrzavam)
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #84
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Hvala na savjetima, a sto rece za ovo 6-7komandi da objasnis kako se dresira, mozda bi najbolje bilo da ovde ispises kako bi svima bilo od koristi... Meni ce svakako biti...

    svaki dan je u dodiru sa drugim psima,mada nesto ne volim sa pitovima da ga vidim u drustvu upravo iz tazgoga ovog puckanja na druge pse i macke, labradori i zlatni retriveri uz ovog njemackog ovcara su mu svakodnevnica... voli drustvo i voznju u autu a kad vidi da odem nedje ili sjednem u auto onda nastahe jauk, ali jos ne umije ono da laje i zavija kao odrasli vec kako bih reko "vergla"

    Sent from my Desire HD using Tapatalk 2

  10. #85
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Nero 8 mjeseci
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  11. #86
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,066
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ao nero je prelijep
    Russia!

  12. #87
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Predivan. Najmoćniji pas, čista elegancija

    Plus su naši, balkanski dobermani najveći kako sam čitala
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  13. #88
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    evo sa Donom starim 6 godina
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #89
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Bar
    Posts
    603
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pozdrav,imam muzjaka Amercicke Akite starog 1.8 godinu...otvoren za parenje Click image for larger version. 

Name:	IMG_20140619_183330.jpg 
Views:	201 
Size:	11.3 KB 
ID:	121592

  15. #90
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,046
    Thanks Thanks Given 
    475
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    But if you never try, you'll never know..

  16. #91
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Bar
    Posts
    603
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dobar LUKA!

  17. #92
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #93
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    438
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  19. #94
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    438
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  20. #95
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Niksic,Crna Gora
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li su se ikada Dobermani korstili za borbu pasa.I da li jak Doberman moze savladati Pita,Rota...

  21. #96
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    moz da sanjas rota i moze al protiv pita lol
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #97
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    A ne moze ni Rota.
    No ovi rotovi sad moderni su sad postali boranije pa eto mozda...ali na dobrog Rota nema sansi.

    Mada je ovo gore bilo retoricko pitanje
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  23. #98
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Problem kod dobermana je tanka koza. Kad su mi se podzapali doberman i akita, iako je doberman fizicki jaci i mladji poskije toga je izgkedao ko da ga neko pistoljem izbusio.
    Rupe su bile do kostiju prst da provuces, e to mu je mana sto se borbe tice. E sad zamisli kad pit uhvati to

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #99
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Niksic,Crna Gora
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pito sam iz razloga,da li se koristio u borbe,jer je pred mojim ocima razbuco pita,tako da vam pada u vodu tu sto ne moze pita razbucat.

  25. #100
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Niksic,Crna Gora
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takodje sam gledo kako razmazeni pit buca agresivnog rota koji ga je prvi napao.Izasao je cijeli komsiluk da mice pita,koji je uvatio i ne pusta,bilo je tako jedno 5 minita.Bilo je polivanje vode,mlacenje toljagom nista nije pomagalo.

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 09-07-13, 14:22
  2. prodajem stenad japanske akite 400E
    By dwin in forum Kućni ljubimci
    Replies: 3
    Last Post: 14-01-13, 22:35
  3. Trazim zenku japanske akite za parenje
    By psihodelija in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 20-07-11, 22:37
  4. I:stene Akite inu
    By free7 in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 01-12-10, 10:51
  5. Ko je veliki šef
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 13
    Last Post: 20-05-08, 01:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •