Results 1 to 23 of 23

Thread: Kad cu i ja moci da uvedem ADSL???

  1. #1
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default Kad cu i ja moci da uvedem ADSL???

    TO: Telekom CG,ICG,and everybody who can help!

    Ovako...hitno mi je potrebna neka brza veza,ali 'tehnickih mogucnosti' jos uvijek nema kod mene (500m od centra grada!!!). Zvao sam ovaj 080 broj,ali se oni prave ludi,kazu ne znaju nista u vezi toga.Slao sam mail telekomu,i oni cute,poslao PM helpdesku,i on cuti,pa me zanima kome da se obratim da mi da informaciju kad ce biti steceni tehnicki uslovi za uvodjenje ADSL-a(tj. kome treba staviti neki eur u dzep da bi instalirao j*beni DSLAM i na moju centralu-posto je proslo vec skoro 5 mjeseci od kako sam se prijavio za uvodjenje).Ili ako vec nece skoro,makar da mi kazu da nece,pa da trazim drugo resenje za "brzi internet". Inace,ne znam koja je korist govoriti da je citava CG pokrivena ADSL-om,kad je konkretno ovde,u Pljevljima, situacija takva da ADSL mogu dobiti samo korisnici u bas uskom centru grada(do nekih 50 m od centra),iako ne vidim razlog zasto je tamo instaliran DSLAM,kad nije bilo dovoljno prijavljenih korisnika-mozda samo da bi ICG i Telekom mogli da kazu da imaju 100% pokrivenost?
    Pozdrav,i pomozite ako mozete

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uzalud trazis pomoc od tih hostaplera...njima treba da platis da bi trosio pare kod njih...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,706
    Thanks Thanks Given 
    781
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Tri puta halo! Za TELEKOM!

  4. #4
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Halo... halo... halo... jesu li to prevaranti... jesu? opet dajete povoljnosti samo za nove korisnike... mmm... em su me naćerali da kupim ISDN koji mi nije trebao da bih imao ADSL koji mi treba... a sad ne mogu da kupim ni ove beyicne telefone jer ih daju samo novim korisnicima.... nevjerovatno ...

  5. #5
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A ne znam Bozo, jeli nesporazum, ali to su takvi.... pih nemam rijeci da kazem.... ne bi ni uzima taj posrani telefon da mi pas nije pojeo strai... ma necu ni da ga uzimam kod tih g..ana

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,706
    Thanks Thanks Given 
    781
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Iako je zabranjeno vi citirate prethodne poruke. GORANEEEEE

    Inace, malo bolje procitajte "proglas" na www.telekom.cg.yu i vidjecete da telefoni nisu samo za "nove" korisnike, vec ima i opcija za stare. Uredno placeni racuni za prethodna 2 mjeseca i samim tim (glupost) clanstvo u klubu...

  7. #7
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Telekom Crne Gore je za sve nove korisnike "ISDN paketa" i "Paketa +" pripremio pravo praznično iznenađenje: 3 izuzetna Panasonic bežična telefona po povlašćenim cijenama. Pored vrhunskih aparata, čekaju Vas i mnoge pogodnosti ISDN paketa i Paketa+.

    Zato iskoristite jedinstvenu priliku!

    Telefoni se prodaju uz kupovinu "Paketa +" (potpis ugovora na 24 mjeseca za korišćenje paketa), ili uz kupovinu "ISDN paketa" (potpis ugovora na 10 mjeseci za korišćenje ISDN-a)

    Za superiornu komunikaciju izaberite jedan od 3 telefona:
    i onda idu specifikacije telefona

    Ovo je sa webiste Telekoma - Nesto ne vidim da se pominje ovo o cemu ti pricas Sale

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip
    TO: Telekom CG,ICG,and everybody who can help!

    Ovako...hitno mi je potrebna neka brza veza,ali 'tehnickih mogucnosti' jos uvijek nema kod mene (500m od centra grada!!!). Zvao sam ovaj 080 broj,ali se oni prave ludi,kazu ne znaju nista u vezi toga.Slao sam mail telekomu,i oni cute,poslao PM helpdesku,i on cuti,pa me zanima kome da se obratim da mi da informaciju kad ce biti steceni tehnicki uslovi za uvodjenje ADSL-a(tj. kome treba staviti neki eur u dzep da bi instalirao j*beni DSLAM i na moju centralu-posto je proslo vec skoro 5 mjeseci od kako sam se prijavio za uvodjenje).Ili ako vec nece skoro,makar da mi kazu da nece,pa da trazim drugo resenje za "brzi internet". Inace,ne znam koja je korist govoriti da je citava CG pokrivena ADSL-om,kad je konkretno ovde,u Pljevljima, situacija takva da ADSL mogu dobiti samo korisnici u bas uskom centru grada(do nekih 50 m od centra),iako ne vidim razlog zasto je tamo instaliran DSLAM,kad nije bilo dovoljno prijavljenih korisnika-mozda samo da bi ICG i Telekom mogli da kazu da imaju 100% pokrivenost?
    Pozdrav,i pomozite ako mozete
    Dobili ste pm poruku. Na brojevima helpdeska za internet servise (080 080 080) ste dobili informaciju da je na vasoj lokaciji nemoguce instalirati ADSL zbog toga sto ne postoje tehnicki uslovi.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,706
    Thanks Thanks Given 
    781
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    180 Posts

    Default subvencionirani Panasonic telefoni

    http://www.telekom.cg.yu/12_12.asp

    "...Ukoliko korisnik već ima aktiviran «Paket+» ili ISDN paket, može kupiti telefon pod istim uslovima ako je član Mo Club-a iz oktobra i novembra (znači, ako je uredno platio račun do 15. u mjesecu i prijavio se za Mo Club)..."

    Telefoni za sve! Svi tri puta halo! Za Telekom!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    A koliko ljudi treba da se prijavi za ADSL da bi se 'stekli tehnicki uslovi' na mojoj lokaciji?

  11. #11
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sale
    http://www.telekom.cg.yu/12_12.asp

    "...Ukoliko korisnik već ima aktiviran «Paket+» ili ISDN paket, može kupiti telefon pod istim uslovima ako je član Mo Club-a iz oktobra i novembra (znači, ako je uredno platio račun do 15. u mjesecu i prijavio se za Mo Club)..."

    Telefoni za sve! Svi tri puta halo! Za Telekom!
    A shto cu ja jadan, navika na user friendly websiteove, budala jedna nepismena, gleda ovu adresu koja je linkovana sa reklame na naslovnoj strani koja mi je ova dva oka u glavu izbola http://www.telekom.cg.yu/Panasonic_telefoni.asp

    A ista strana linkovana i sa ICG front page-a. MOga bi helpdesk da nas uputi u ove male tajne korisnicki orjentisane web navigacije

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,706
    Thanks Thanks Given 
    781
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    A to si u pravu, mogli su ovo isto i na tu panasonić stranu da napisu...

    I ova tema se pretvori u "akciju" Telekoma. Mada su za pohvalu, par zadnjih dana rade ono sto nisu godinama ...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Quote Originally Posted by smfilip
    A koliko ljudi treba da se prijavi za ADSL da bi se 'stekli tehnicki uslovi' na mojoj lokaciji?
    Imamo isti problem!

    Treba najmanje 10 korisnika da se prijavi.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,706
    Thanks Thanks Given 
    781
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    10x100... a pa investicija se isplati odmah... cudi me da na tu taksu nemaju jos nekih 20% na racun instalacione taxe, pa jos 10% za izlazak na teren... Bas cudno, zasto 1996 ili koje vec godine je poceo ICG nijesu monteri telekoma dolazili da ti ukljuce modem, a za ADSL dolaze i to kosta toliko koliko kosta?

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehe, kada je krenuo Internet u CG (ICG) isli su nekim (prvim) korisnicima po kucama da instaliraju dialup!

    I da, malo je skuplji osnovni setup za 10 korisnika od 1000EUR .
    (mislim da im je hardver + softver + licenca izadju preko 150EUR po portu, mozda gresim)

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,706
    Thanks Thanks Given 
    781
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Ali ne mora da im se isplati odmah, mada kod nas je sve tako... Obicno se, u normalnim sistemima, sve planira na 2... 3... 5 godina...

  17. #17
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da ne mora, al' tako se kod nas radi "biznis". Ti u sustini dok koristis ADSL iznajmljujes port, ne kupujes ga, a ako izracunas iznajmljivanje, ono vec ulazi u cenu pretplate. Isto vazi i za CPE..

  18. #18
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Spider
    Imamo isti problem!

    Treba najmanje 10 korisnika da se prijavi.
    Takodje. Ja imam ISDN, pa kad odem na TK sajt da bih provjerio da li ima mogucnosti, pise da imam. Moj prvi komsija je probao da vidi ima li, i nema. Znaci, ja mogu, a komsija ne moze? A'a...
    Coek iz TK mi je objasnio da nece ni omogucivati tehnicke uslove odje, dok ne bude dovoljno zainteresovanih za ADSL.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda ste ti i komsija na razlicitim centralama, tj. tvoja i njegova parica ne zavrsavaju na istom mestu..

  20. #20
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by xxxxx
    Mozda ste ti i komsija na razlicitim centralama, tj. tvoja i njegova parica ne zavrsavaju na istom mestu..
    Nijesmo, nego ja imam ISDN, a on nema. Vjerovatno je ta aplikacija na sajtu tako podesena, da automatski svrsta ISDN korisnike u grupu za koju postoje tehnicke mogucnosti za ADSL. A i ovaj iz TK mi je rekao da, da je znao kakva nam je instalacija odje, ne bi dozvolio da mi uvedu ISDN (prije dvije godine). A inace, bas cesto imam problema sa ISDN-om... I cekam po mjesec dana da dodju da vide u cemu je problem.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  21. #21
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gde ti je prikljucak (koji grad / deo grada)? Da li ti je parica "ukopana" ili ide "vazdusno"?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ADSL...DA ili NE
    By EsCaPe in forum Internet
    Replies: 405
    Last Post: 22-09-08, 00:05
  2. Velika PljaČka Telekoma !!!!
    By Jocker in forum Internet
    Replies: 174
    Last Post: 18-01-06, 15:09
  3. Besplatan ADSL servis do početka septembra
    By helpdesk in forum Internet
    Replies: 34
    Last Post: 18-08-05, 12:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •