Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 101

Thread: Elektroprivreda i mi kao potrošači

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Bar
    Posts
    1,872
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Elektroprivreda i mi kao potrošači

    Nisam znao gdje da stavim ovu temu, ali nekako mi je tema "Budućnost CG" nbila najprikladnija, obzirom da su napredne tehnologije budnućnost cijelog svijeta. Ako uzmemo u obzir da gotovo sve napredne tehnologije zasnovane na elektronici/informatici, pa čak su i braća kinezi svoje mašine za štancovanje plastičnik metli, smećarica i kanti za smeće, zamijenili mašinama za proizvodnju IC's, PCB i ostalih elektronskih komponenti.

    Jasno je da za takvu budućnost treba postojati jaka podloga, tj. električna mreža- Jaka podloga ujedno je i skupa podloga. Mogu reći da mi imamo 50% od te podloge, a to je SKUPA PODLOGA, dok smo jaku podlogu ostavili negdje između kraja sedamdesetih i sredine osamdesetih godina prošlog vijeka.
    Plaćamo struju koja je nekoliko puta skuplja od cijene koju zemlje u okruženju plaćaju, pa čak i mnogo razvijenije zemlje Evrope, dok kada vrlo pametni igrači iz EPCG izračunaju cijenu ove struje koja se plasira u ušima Evropskih zvaničnika iznosi:
    xxxxx € (stvarna cijena) - xxx € (gubuitci) - xxxx € (KAP) - xxxx € ( luksuzna auta i ljubavnice) = 0.1€ KW/h

    Sve je to dodobro. Prihvatili smo onaj dio da je dobro = skupo. Zar ne?

    A sada ide razlog zašto sam otvorio temu.

    Naime, danas krenem u garažu da radim oko elektronike (hobby). Udjem u garažu, upalim grijalicu, upalim lemilicu i po običaju sačekam 10-15 sekundi da moja dobra lemilica, originalna, kupljena kod braće kineza (kupio bih Welerovu, ali sam morao račun za struu da platim), postigne temperaturu 350-400c stepeni. Medjutim, prolazi i minut, i dva.. tri, pet.. ništa. Lemilica jedva 150c stepeni. Grijalica jedva da se isjeti toplota.

    Ne budem lijen, uzmem unimetar, 'TUTNEM' (malo riječi iz Rožaja, prešlo u naviku od novih nam, dragih komšija) u utičnicu, kad na UNI-ju se ispisa jedva trocifreni broj "104 V AC". Mislim u sebi, još jedan UNI ode u vječna lovišta. Izvadim iz kola 12 VDC - 230 V AC pretvarač, ponovo tutni uni u utičnicu, ali ovaj put od pretvarača.... kad tamo, gle čuda 230V AC.

    Brže bolje pogasi sve što ima po kući TV, frižider, komp... i ostalo.. Nije mi do mene, već EPCG redovno isplati odštetu od svojih grešaka. odšteta obično dolazi uz sledeći račun i izgleda ovako: 150€ račun, + 30€ troškovi takse za prijavu kvara, + 50€ izlazak komisije, + 100€ zapisnici, + 10€ trošak goriva za izlazak, + 50€ zimske gume, +50€ lanci... i na kraju konačna odšteta na račun pokvarenog TV-a, Komp-a, Frižidera, Hi-Fi uređaja - 35€ na sledeći račun. uz naravno "OSTANITE ČLAN NAŠEG ZLATNOG TIMA I IZMIRITE VAŠ RAČUN NA VRIJEME". A to što Vi, gospodo seljaci iz EPCG ne ispunjavate Vaše obaveze koje ja uredno plaćam, nikome ništa. Je'l da?


    Sada me već hvata razmišljanje i svatam da ova tema i jeste za ovu rubriku (Budućnost CG). Pa jbt.. mi smo već u budućnosti, mi smo u Americi čo'eče. do duše, hvali nam par volti do 110, ali to je to!

    i na kraju, kratak komentar: OVO JE SRAMOTA!!!
    Dva su losa, a jedan je treci!

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Što bi rekli buksovci Vukčević te tuži, Vukčević ti sudi.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Nisam siguran ko nam pruza losiju a skuplju uslugu EPCG ili Telekom - mrtva trka..

  4. #4
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Moj glas ide za t-com...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  5. #5
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    ja bi samo dodao, da je meni kroz kucu prosao veci napon i pogorio par sijalica, punjac za lap top i za tel i naravno masinu za susenje vesa koja je radila
    kad sam ih nazvao, kazu to je od groma mora da je nedje bilo praznjenje a oni to ne pokrivaju jedino ako smo osigurani.
    i sada ja sa njima treba da se potezem po sudova i sl. a zato prosli racun 60 eura dok je potrosnja struje bila oko 18 i ostalo sve lagano dodavali.
    taksa pa gubici pa distribucija pa ovo pa ono, uz ono sto si potrosio puta 3.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  6. #6
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Izbori su bili fer i demokratski, vecina je odlucila. Ada nece izbori manjine voditi drzavu. Kome ne odgovara neka se iseli, prosto je.

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Bar
    Posts
    1,872
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nenocopy View Post
    Nisam siguran ko nam pruza losiju a skuplju uslugu EPCG ili Telekom - mrtva trka..
    Sve u svemu, jadno i bijedno!

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ja bi samo dodao, da je meni kroz kucu prosao veci napon i pogorio par sijalica, punjac za lap top i za tel i naravno masinu za susenje vesa koja je radila
    kad sam ih nazvao, kazu to je od groma mora da je nedje bilo praznjenje a oni to ne pokrivaju jedino ako smo osigurani.
    i sada ja sa njima treba da se potezem po sudova i sl. a zato prosli racun 60 eura dok je potrosnja struje bila oko 18 i ostalo sve lagano dodavali.
    taksa pa gubici pa distribucija pa ovo pa ono, uz ono sto si potrosio puta 3.
    sve je to dobro da taj novac ide u budzet države pa prosti jadi. Država bi nam živjela malo bolje, nego ide u dzepove bahatih ljudi (stoke), e to je sramota!

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Izbori su bili fer i demokratski, vecina je odlucila. Ada nece izbori manjine voditi drzavu. Kome ne odgovara neka se iseli, prosto je.
    nadam se da ipak ironija vlada u tvom postu.
    Dva su losa, a jedan je treci!

  8. #8
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,996
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    to je tako i bice tako sve dok nema naroda da se pobuni

    cim cutimo svi , znaci da nam svima odgovara takvo stanje i takve cijene EPCG
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,105
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,391
    Thanked in
    1,231 Posts

    Default

    Okle da se pobuni, pa vidis li da se slike ljube i zahvaljuje se na ovakvome stanju, vidis li da je narod presrecan i prezadovoljan.
    Ne obracajte paznju na ove pojedince sto im nista ne valja.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Sreca da se nas narod izborio za ovaj kapitalizam, ali nece se zadrzati na njemu, svi su izgledi da ce se izboriti i za robovlasnistvo.

  11. #11
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Okle da se pobuni, pa vidis li da se slike ljube i zahvaljuje se na ovakvome stanju, vidis li da je narod presrecan i prezadovoljan.
    Ne obracajte paznju na ove pojedince sto im nista ne valja.
    Uvijek ce bit nezadovoljnih. Ali nece nam takvi odredjivati kako cemo zivjet, no fala bogu u 21. smo vijek i vecina odlucuje. Dje bi nam kraj bio kad bi vojne hunte svako malo mijenjale vlast. Fino ti je, toplo ti je, uzivaj!

  12. #12
    Join Date
    May 2007
    Location
    Bar
    Posts
    1,872
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Okle da se pobuni, pa vidis li da se slike ljube i zahvaljuje se na ovakvome stanju, vidis li da je narod presrecan i prezadovoljan.
    Ne obracajte paznju na ove pojedince sto im nista ne valja.
    Ne mogu biti sretan ako mi nisu najblizi sretni. Ako ne mogu smirom i legalno da zivim i hranim porodicu, ako moram da busim b*lju svakakvim fukarama da bih dosao do posla, ako se mucis i radis, lijes krv i znoj i ne mozes da prezivis, a neka fukara, bez dana skole, bez dana radnog staza (cast izuzecima) nasu muku trosi kao svoju "babovinu" (kako bi nam komsije rekle).


    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Sreca da se nas narod izborio za ovaj kapitalizam, ali nece se zadrzati na njemu, svi su izgledi da ce se izboriti i za robovlasnistvo.
    Hahhahah.... pa u kapitalizmu, sta su kapitalci nego rovovlasnici. Kad imas novca radis sta hoces. Evo cist primjer je nasa drzava. Omas para, radnici ti rade od jutra do sjutra, tvoj "bijedni" dorucak staje vise nego jedna plata tvoh radnika, a opet je ne isplacujes, naravno ni porez, ni staz... moze ti se, zi si kapitalac. Sa dtuge strane, ti si radnik, radis 8 sati dnevno, za koje si bijedno placen (u najvise slucajeva sa tim ne mozes da prezivis, i tu crkvavicu primis kada se kapitalcu "digne" da uplati sredstva), ostanes jos koji sat prekovremeno, ali znas da ti se to ne isplacuje alj.moras jer.ces biti tehnoloski visak. Radis 7 dana u sedmici, iako je poslodavac duzan da ti da jedan dan odmora u sedmici, ili nakon odredhenog broja casova rada. Sve to stoji, ali ne pisano pravilo da kapitalci ne moraju nista, samo ako imaju love.

    Sta si ti? Rob ili slobodan covjek? Zivjela sloboda!


    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Uvijek ce bit nezadovoljnih. Ali nece nam takvi odredjivati kako cemo zivjet, no fala bogu u 21. smo vijek i vecina odlucuje. Dje bi nam kraj bio kad bi vojne hunte svako malo mijenjale vlast. Fino ti je, toplo ti je, uzivaj!
    Zasto bi neko morao da mijenja vlast. Svi vezuju vlast za patriotizam. Nije patritizam kad postavis zastavu na prvu stalu ( ne vjerovatno, ali sam bezbroj slucajeva gledao da su ljudi na stalu stavlljali zastavu da se viori... Boze sacuvaj!), i klimanje glavom na sve sto ti vlast, kapitalista kaze. Vlast izaberes demokratski, a onda ako nije upravljanjr frzabom kako treba femokratski je dovodes na pravi put. Do duse, kod nas opozicija ima vise ciljeve: velika srbija, velila albanija, a u svemu tome crna gora je izmedju dvije vatre, i oni su poeni odgovorniji 100000 puta za stanje u drzavi od 1990 do, ako ovako nastavi, njenog samog kraja..




    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    Dva su losa, a jedan je treci!

  13. #13
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default Odnos EPCG sa potrošačima

    Imao sam jedno čudno iskustvo sa EPCG poslednjih par dana, pa bih htio to podijeliti s vama i ujedno od vas zatražiti neko objašnjenje, savjet ili nešto vezano za tu problematiku.

    Recimo da živite u stambenoj zgradi, da ste redovni platiša obaveza po osnovu potrošnje el.energije i naravno, kao takav potrošač, član ste "zlatnog tima" što znači da imate popust od 10% na mjesečne račune.

    Recimo da vam je septembarski račun dostavljen na iznos mnogo manji od vaše prosječne potrošnje, a onda oktobarski dvostruko veći od uobičajenog. Novembarski onda opet bude u uobičajenom iznosu i sve to uredno plaćate kao dobri platiša. I onda vam odjednom dođe decembarski račun na kom više nijeste član "zlatnog tima" i na kom piše da imate prethodni dug u iznosu približnom prosječnoj mjesečnoj potrošnji, ali ne identičan iznosu bilo kojeg prethodnog računa. A onda vam nakon par dana dođe septembarski račun (ponovo) ali korigovan na iznos koji ste našli pod stavkom "prethodni dug" na decembarskom računu.

    Odlaskom u EPCG saznajete da je brojilo u periodu od 31.07 do 25.10, kako oni to kažu, djelimično evidentiralo, ili uopšte nije evidentiralo, potrošnju el.energije te da su ga zamijenili 25.10. i pokrenuli proceduru procjene potrošnje u istom periodu prethodne godine i na osnovu te potrošnje korigovali oktobarski račun, tj.uvećali ga za razliku potrošnje iz avgusta, septembra i oktobra iz prethodne godine u odnosu na evidentiranu potrošnju iz istog perioda tekuće godine.

    Vaš avgustovski račun je zaista manji nego što je bio prethodne godine, ali ne zbog toga što je brojilo navodno bilo neispravno, već jer ste polovinu tog avgusta proveli negdje na odmoru.

    Je li nekome od vas jasno sve ovo što sam napisao? Po kom osnovu oni rade tu "procjenu potrošnje" i fakturišu je? Molim bez paušalnih ocjena, ako mislite da imaju osnova sugerišite na osnovu čega to mislite, isto tako iako mislite da je ovo bespravno.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  14. #14
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,951
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Ja mislim da je to bespravno jer mislim da zakonski ne mozes da placas nesto sto si mozda potrosio ili nisi. Mada kako nam je sve u drzavi sve je moguce kod nas.
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  15. #15
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    off shore
    Posts
    481
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    "Procjenu potroshnje" rade na osnovu zakona.

    U slučaju da je do netačnog registrovanja utrošene električne energije došlo usljed
    neispravnosti uklopnog sata (ili odgovarajućeg ureĎaja za upravljanje tarifom) a koju nije
    izazvao kupac, kao osnov za obračun biće uzeti odnos VT/MT koji je kod tog kupca bio
    ostvaren u istom obračunskom periodu prethodne godine. Ako se radi o novom kupcu za
    kojeg ne postoje podaci iz istog perioda prethodne godine, kao osnov za obračun biće uzeti
    odnos VT/MT za isti period prethodne godine svih kupaca iz kategorije potrošnje kojoj kupac
    pripada.
    Najopasnije oružje su ljudi malog kalibra.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    ja ću samo kratko, da ve ne remetim, što se radi u slučaju 'krivotvorenja potpisa'?
    na kućnu adresu je stigao Ugovor o poravnanju, ispod 'oštećenog' stoji potpis, al ne oštećenog, no nekog ko ga je (ne)vješto iskopirao...?
    a u zaglavlju ugovora stoji da je predmet 'zaveden' u Nikšiću 20.01.2013. godine, a u desnom uglu (zavodni pečat) stoji da je primljen 24.01.2014.

    šteta se desila u maju 2013.godine...
    Last edited by KRKNA; 03-02-14 at 22:02.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sam ocitavam broilo od 1990 , nikad nam kontrolor nije dolazio na adresu, placamo akonto za 3 mjesca, a cetvrti kvartal posaljemo stanje na broilu jednom godisnje i vrate nam novac ili traze doplatu, tako se uprosti procedura u civilizovanim drustvenim zajednicama, a stavki poreza i prireza ima koliko i na nasem racunu, samo je cijena kWh duplo veca.
    Struja je nestala u dva navrata po sat dva za 24 godine, napon stabilan 230V.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  18. #18
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by navigator View Post
    "Procjenu potroshnje" rade na osnovu zakona.

    U slučaju da je do netačnog registrovanja utrošene električne energije došlo usljed
    neispravnosti uklopnog sata (ili odgovarajućeg ureĎaja za upravljanje tarifom) a koju nije
    izazvao kupac, kao osnov za obračun biće uzeti odnos VT/MT koji je kod tog kupca bio
    ostvaren u istom obračunskom periodu prethodne godine. Ako se radi o novom kupcu za
    kojeg ne postoje podaci iz istog perioda prethodne godine, kao osnov za obračun biće uzeti
    odnos VT/MT za isti period prethodne godine svih kupaca iz kategorije potrošnje kojoj kupac
    pripada.
    OK. Koji je to zakon?

  19. #19
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    384
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nenocopy View Post
    Nisam siguran ko nam pruza losiju a skuplju uslugu EPCG ili Telekom - mrtva trka..

    Telekom je ubjdeljivo najgora firma u Crnoj Gori po svojim uslugama. Gledam 25e 5MB flat protok, a ja u M-Kabl placam 8MB sa kablovskom digitalnom TV 31e.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Zaintrigira me ova tema pa pogledah malo. Ja sam mislio da mi placamo dobro skuplje struju nego po svijetu sto placaju.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Electricity_pricing

    Nama ispadne kwh oko 11c.

    Nije problem platiti struju ili sto napomenuste t-com-u usluge. Ali vjerujte mi ljudi, jedna od najtezih stvari u mom poslu je - kako objasniti gostu da u sred Jula mjeseca nema struje i da zato on nema tople vode, ili da ovi iz "t-com-a" nesto rade i da zato cijeli dan nema interneta. Platicu i duplo nije problem, samo da se ulaze u infrastrukturu.
    Mada svuda gdje je monopol usluga nije na nivou kao gdje ima normalno trziste. U srbiji 10mb/s placaju 7-10-12e zavisnosti od paketa samo sto ima vise provajdera.
    One Ring to Rule them all...

  21. #21
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Preskupo i jedno i drugo... Mene je racun za struju za decembar 100 % posto veci nego sto je bio u zadnje 2 godine . Presmijesno.. A vidim da se mnogi zale da im je decembarski racun masu uvecan...

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    dejane imam ja slucaj al mene caste tako da
    od januara do novembra ne trosim vise od 25 eur , al zista nemam, me ne palim nista, sve je 3a grupa itd itd i prosle godine stigne decembar 140 eur !!!!
    a ove godine je brat sam bio tu godinu dana, i isto od januara do novembra oko 30 eur racuni a onda odjenom 171 u decembru ahahahhahahh
    a naravno obavezno neki izmisljeni dug na mjesec ranije
    Last edited by sparco; 04-02-14 at 11:40.
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #23
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Decembarski 15€ veci, nego je problem kad nijesam mjesec ulazio u stan i doslo 16 €, 1 € potrosene struje ostalo sve takse i nadoknade..
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  24. #24
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    U Opštim uslovima za snabdijevanje električnom energijom piše da imaju pravo da urade procjenu potrošnje ukoliko je brojilo bilo neispravno ili ukoliko više od 3 mjeseca nijesu mogli da pristupe mjernom mjestu kako bi očitali stanje. Svi potrošači koji su potpisali ugovor o snabdijevanju saglasni su sa ovim Opštim uslovima.

    Agencijo za zaštitu potrošača, ima li te?!

  25. #25
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    384
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Decembarski 15€ veci, nego je problem kad nijesam mjesec ulazio u stan i doslo 16 €, 1 € potrosene struje ostalo sve takse i nadoknade..

    Pojedini aparati koji su cak i ugaseni i dalje trose struju, bilo je recimo kod Kineza da se kupi ovih stvarcica http://dx.com/p/power-saving-electri...1#.UvD3yfldXW8

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PotroĐnja drobova na cetinju
    By ivanbegovac in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 13-09-16, 17:07
  2. Elektroprivreda kupila akcije Prve Banke
    By Peko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 120
    Last Post: 29-12-08, 23:05
  3. TELEKOM, POSHTA, ELEKTROPRIVREDA
    By J.Vilkoks in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 03-07-04, 19:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •