Page 814 of 814 FirstFirst ... 314714764804810811812813814
Results 20,326 to 20,328 of 20328

Thread: Serije

  1. #20326
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Serija Baby Reindeer ima jednu od najstrašnijih epizoda ikada na televiziji

    Stalking do maksimuma! Dugo vremena, ostaćemo pod utiskom ove napete, užasne priče.
    Baby Reindeer je adaptacija hvaljanje predstave, stand-up nastupa Richarda Gadda. Predstava i serija zasnovani su na pravom, ličnom iskustvu uhođenja sredovečne žene Marthe, koju je upoznao u pabu gde radi. Ona saznaje njegovu e-mail adresu i počne da mu šalje mejlove, sve više i više. Ponekad smislene, ponekad ne. I svaki e-mail završava sa sent from my iPhone. Ovo je sigurno rečenica koju više nikada nećete na isti način doživeti kada je pročitate na svom ekranu, koliko god sadržaj poruke bio bezazlen, i ko god da ju je poslao.
    Baby Reindeer

    Gadd je prvi put izveo ovu predstavu na festivalu Edinburgh fringe 2019. godine gde je nastupao sat vremena i obraćao se Marthi tj. praznom stolu pored sebe. Njegov nastup je zapravo bio kostur ili esencija onoga što gledamo u seriji. Sada, u seriji Gadd je mnogo ambicioznije razvio priču gde Marthu glumi Jessica Gunning i izvodi je sjajno. Ona izaziva saosećanje i prezir i strah, jedno i drugo u isti mah. Njena uloga nije laka, kompleksnost lika je velika i Gunning ju je odlično kreirala.
    Sami početak je naivan i deluje potpuno bezopasno: Martha ulazi u pub, u suzama i on joj ponudi šoljicu čaja za utehu. Martha se zainteresira za Donnyja, njemu to laska i tu kreće njihov odnos. No Martha je serijska stalkerka i kada se jednom fiksira na svoju žrtvu prozove je baby reindeer, kao od milja, a zapravo je zastrašujuće. Pored same teme i činjenice o čemu se radi u priči serije, serija i vizuelno izaziva jezu. Naime, snimljena je poput horora: neprijatni krupni kadrovi, nagnuti uglovi kadra koji izazivaju nemir i narvozu… Gadd postavlja u seriji nemoguća pitanja, mi se pitamo zašto je iopšte ušao u odnos i stupio u kontakt sa Marthom. Pitam se da li u njoj vidi materijal za svoje stend-apove? I iz epizode u epizodu gledamo kako se tenzije dižu i kako stvai idu na gore. I taman kada pomislimo da situacija ne može biti strašnija – biće! Epizoda br. četiri je ona koja pokazuje sav užas. Tada saznajemo i Donnyjevo mentalno stanje i potpunu ozbiljnost cele situacije, ceo taj užas. Gledam mnogo televizijskog sadržaja i ta četvrta epizoda je jedna od najstrašnijih koje sam pogledala, ako ne zadnjih nekoliko godina, onda u zadnjih godinu dana.
    Na osnovu ovog iskustva, a koje mi gledamo kao Netflixovu hit seriju, Gadd je rekao da je želeo da stvori nešto što će ispričati njegovu priču i predstaviti uhođenje, staking na jedan drugačiji način, posebno način na koji je ono ukorijenjeno u mentalnoj bolesti. Rekla bih da je uspeo. Za Netflix Tudum je rekao da nije želeo da napiše priču žrtve. Rekao je: Mislim da je umetnost veoma interesantna kada ne znaš na kojoj si strani. Želeo sam da bude slojevito i želeo sam da prikaže ljudsko iskustvo. Ljudsko iskustvo je da su ljudi dobri, ali imaju i delove lošeg u sebi i greše.
    Serija je odraz ljudskog iskustva, pa deluje kao brutalno iskreni ringišpil ili tobogan. Sigurno je to zbog autentičnosti priče koja dolazi iz stvarnog života, koliko god to zastrašujuće zvučalo.




  2. #20327
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,814
    Thanks Thanks Given 
    2,216
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Jos jedna preporuka za Black Sails, medju 10 najboljih serija koje sam odgledao od Wire, LOST, preko Breaking Bad, itd…

    Imam tu manu sto nikad ne repriziram nista uvjek trazim nesto novo.

    Zavrsih Shogun, pa cu probat ovu fall out

  3. #20328
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    "Silo"
    GODINA: 2023
    ŽANR: drama, naučna fantastika
    Poslednjih 10.000 ljudi na Zemlji žive u ogromnom silosu pod zemljom s puno propisa za koje misle da bi trebalo da ih zaštitite od toksičnog i uništenog sveta na površini. Niko ne zna kada i zašto je silos izgrađen, a svako ko traži odgovore suočava se sa fatalnim posledicama. Juliette je inženjerka koja traži odgovore o ubistvu voljene osobe i otkriva misteriju koja seže mnogo dublje nego što je ikada zamišljala.


Page 814 of 814 FirstFirst ... 314714764804810811812813814

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (1 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 05-09-07, 19:51
  2. filmovi, serije, igre... sve za euro :D
    By alien in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 116
    Last Post: 15-08-06, 08:06
  3. Audi A4 vs. BMW serije 3 vs. Mercedes C vs. Volvo S40!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 28
    Last Post: 25-02-04, 19:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •