Page 2 of 60 FirstFirst 1234561252 ... LastLast
Results 26 to 50 of 1477

Thread: Pomorci u Crnoj Gori

  1. #26
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    "oca mu je8em!!!" :d
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  2. #27
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    doktor

    Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

  3. #28
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imas u kotor na pomorski da zavrsis neki kurs, 1 ili 2 semestra je(mislim da je 1 semestar) , kad to zavrsis mozes na brod, racuna se kao da si srednju pomorsku zavrsio, ako se dobro sjecam 2k-3k se placa, to mi je jedan momak pricao, nema razloga da me laze covjek ali treba to ipak provjerit :-)

  4. #29
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedan semestar, oko 2.5k.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  5. #30
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miracle View Post
    imas u kotor na pomorski da zavrsis neki kurs, 1 ili 2 semestra je(mislim da je 1 semestar) , kad to zavrsis mozes na brod, racuna se kao da si srednju pomorsku zavrsio, ako se dobro sjecam 2k-3k se placa, to mi je jedan momak pricao, nema razloga da me laze covjek ali treba to ipak provjerit :-)
    Prekvalifikacija traje pola godine i kosta 2 000 eura, odje ima sve potrebne informacije http://www.pomorskakotor.com/czop.html

  6. #31
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hljeb sa sedam kora 1/1
    Bolje je svoje jaje no tuđa kokoš.

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kolika je otprilike neka gornja granica godina da čovjek ima neku solidnu šansu da ode, sa koliko je prestar?
    Tempus Fugit

  8. #33
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,864
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam odradio kadeturu bio na 2 broda i sad polazem za treceg,pa sto da ti kazem,sve zavisi dje ces i kako ti dopadne,dal dobar brod ili los,takodje ulogu igraju i ljudi u svemu tome,nekad ce ti se potrefit da ti je ekipa top san snova a nekad ces zalit sto si se ikad rodio,a kroz sve to moras da prodjes i pregrmis.
    Meni je zadnji brod bio dosta los,inace dobra kompanija Hanza Shipping,ali eto brod Poljska gradnja i sve u k.... bas uzas i atmosfera i sve ali se opet pregrmi. A zasto ljudi idu tamo? Zato sto odje ne mozes zaradit te pare,mozes ali bas tesko i sa masu masu srece da ne znam ni ja sto napravis...zato polazi to i bjezi odavde jer odje srece nema
    Život je borba,ne daj da te muči,ne ponavljaj greške,već na njima uči…



  9. #34
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,864
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DakAfcB1 View Post
    A da li je tacno da moze da se ide na brod tek sa navrsenom 21 godinom?
    Ja sam imao 19 kad sam poso na prvi brod, 365 metara
    Život je borba,ne daj da te muči,ne ponavljaj greške,već na njima uči…



  10. #35
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to je krvav posao ljudi ali isplativ, mada zadnjih godina i to je klimavo sve...

  11. #36
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    vidjeh post,pa rekoh da nesto napisem jer sam na moru od 1993.godine.pomorac sam na MSC kompaniji.kada sam pocinao da plovim bilo je drugo vrijeme,te sam sticajem okolnosti otisao na more.sada ti moram savjetovati da ako imas volje i sansu da odes idi jer ces zaraditi neke pare,mucno ali sve je bolje nego odje stojati i raditi za 300e.brod bio star ili nov je svaki isti,eto ovi veci su bolji za more jer manje rolaju(valjaju)kad je lose vrijeme.eto ja sam sad bio 10 mjeseci na brodu,i to na sjevernom pacifiku,linija Kina-Amerika.brod duzine 364m,a sirine 46m.nosi 11700 kontejnera.i da znas odma-brod cine ljudi.i najgore je sa domacim ljudima.znas ono ko ce kome nego svoj svome.sad sam imao kapetana iz Kotora,koji je vjerovao svima samo nama iz Crne Gore nije.i radio je da nam zagorca zivot,koji je i onako vrlo tezak.ukratko,savjetovao bih ti da ides i da zaradjujes svoje pare.ne mozes odje zaradit na kopnu te pare.bice ti mucno malo ali covjek vremenom ogugla.imaces neki cilj i vidjeces svijeta.i kao sto vidis iz teksta sto je napisao kapetan Brakcevic(plovio sam sa njim) to ti je istina.

  12. #37
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Eo upadam sa glupim pitanjem

    Govorite li koje jezike ? Engleski je obavezno znat' jel tako ?

  13. #38
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma gledao sam momaka da bukvalno ne znaju reć maj nejm iz taj i taj.

    Tebi će bit neuporedivo lakše, a moš i nijem ja mislim.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  14. #39
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Ma gledao sam momaka da bukvalno ne znaju reć maj nejm iz taj i taj.

    Tebi će bit neuporedivo lakše, a moš i nijem ja mislim.

    Hahaha a dobro,rekoh da je to obavezno zbog posla.

  15. #40
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,864
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Realno ako nista bas ne znas ne znam kako tamo opstajes,u opisu posla ti je da moras znat engleski pogotovo ako ides kao kadet a sutra kao oficir.
    Život je borba,ne daj da te muči,ne ponavljaj greške,već na njima uči…



  16. #41
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Hahaha a dobro,rekoh da je to obavezno zbog posla.
    Sto ces da radis ti tamo 6 mjeseci kad upadnes sa 20, 50 ili 100 ljudi od kojih niko ne zna tvoj jezik, a ti ne znas da beknes engleski? :mrgreen:
    Sve i da ti ne treba za posao, a treba ti, makar ti za normalnu komunikaciju sa ljudima treba.
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  17. #42
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ne pitam za sebe...nego imam par poznanika koji podjose a mislim da ne znaju beknut jednu,pa sam se uvijek pita' sto cine tamo

  18. #43
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    imao sam par kadeta koji su zavrsili skolu u kotoru a da ne znaju beknut engleski.tesko opstaju jer kao sto rece kolega nelogicno je da oficir palube ne zna engleski a preko mu je potreban i u opisu mu je posla.svi papiri za porat i na brodu su na engleskom,niza posada su vecinom indonezani,madagaskar,samoa,oni ne govore crnogorski....

  19. #44
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Ne kaže se zalud "hljeb sa 7 kora"
    Moj tata je bio pomorac i znam što znači biti pomorac i koliko je to teško. Ljudi samo misle na pare kad se to pomene...a džabe sve pare ovoga svijeta...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  20. #45
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Ne kaže se zalud "hljeb sa 7 kora"
    Moj tata je bio pomorac i znam što znači biti pomorac i koliko je to teško. Ljudi samo misle na pare kad se to pomene...a džabe sve pare ovoga svijeta...
    Tako je...tesko je sve to ali opet je bolje za nas i ostale za koje sve to radimo-za porodicu..mislim da je bolje da se jedan zrtvuje da bi drugi imali i mogli normalno da zive...mislim iskljuio na svoju familiju i kasnije na svoju porodicu-zenu i djecu..Tuzno je sve to jer nikad nisi kuci,djeca rastu i gube osjecaj za sve to,ali opet ne shvataju da je bolje za njih da je tako...nego da kazem jedno drugaricino vidjenje svega toga
    tata joj plovi sigurno preko 30 god,znamo se od kako se kaze rodjenja,vec pred kraj osnovne je njoj sve to pocelo smetati,jer joj tata nije tu kad joj treba i kad su nedje svi na okupu,rodjendani,slava,nova god,bozic i sve ostalo...da ne duzim pricu..ona kaze "ja nemam tatu,nikad ga nisam ni imala" (sta pricas to,tata ti plovi i imas ga,radi za sve vas) "ne to nije moj tata,to je samo neki chiko koji dolazi kuci na kratko vrijeme,donese pune ruke poklona i to je sve"
    izgubi se taj osjecaj valjda..ali opet sto da se radi,svakome je to jasno i si bi oljeli da su kuci i da imaju para i platu kao tamo na brod,mislim da je bolje poci na brod nego odje jadikovat i kukat kako se nema posla niti para,a onda dodje zena i dijete pa postanari,kirije,racuni,hrana ihaaaa :P

  21. #46
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    492
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cuo sam od nekoga da moze tek sa 21 godinu ali dobro je da nije tako. Odlucio sam sa idem, muka mi je raditi odje za 300e (koje ne mogu potrajati za osnovne troskove) i svaki dan nervoza i cuda. Ne kazem da na brodu nema toga ali ti bar plate. Odje nastavljam da radim i trpim ove utripovane sefove tj. tatine sinove jos par mjeseci cisto da pokupim sto para za te brevete i ja odoh. Idem sa drugom sto ce mi biti dodatna olaksica (valjda).

  22. #47
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DakAfcB1 View Post
    Cuo sam od nekoga da moze tek sa 21 godinu ali dobro je da nije tako. Odlucio sam sa idem, muka mi je raditi odje za 300e (koje ne mogu potrajati za osnovne troskove) i svaki dan nervoza i cuda. Ne kazem da na brodu nema toga ali ti bar plate. Odje nastavljam da radim i trpim ove utripovane sefove tj. tatine sinove jos par mjeseci cisto da pokupim sto para za te brevete i ja odoh. Idem sa drugom sto ce mi biti dodatna olaksica (valjda).

    Svaka chast..podrzavam..ve je vise takvih kao ti,kojima je vise sve dojadilo odje i koji idu i pokusavaju da se snadju na brod..tako i treba,ako ne pokusas uvijek ce ti se motati po glavi zasto nisam mozda sam mogao
    bice to sve dobro samo imaj jaku volju i spremi se za sve to..pusti sad tog druga,ne znam kako milis da ce te zajedno ici,vrlo je tesko to da ti sad znas da ces sa nekim zajedno ic na brod..jedino ako mu je tat kapetan pa jedva sredi nekako vas dvoje u zavisnoti sta je on na brod ali polako ,polozi brevete prijavi se i bice nesto.bolje nego da trunes odje i da jedva prezivljavas a oderes se kao ...
    mozda ti je dobra opcija ako ikako imas dje da pozajmis te pare i odma polazes brevete,pa ces vratiti pare polako..tako da bi sto prije bio spreman pa neka stoji sve spremno..vidi sam kako mozes..sa srecom pa kako god

  23. #48
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Pomorstvo je mnooooogo sire nego sto to mnogi zamisljaju. Ali ajde da se fokusiramo samo na 'seagoing' i od toga samo na palubu/makinu opet tu ima milion kompanija, stotine tipova brodova i hiljade drugacijih poslova (ukljucujuci i kruzere naravno). A na sve to svaki covjek ce razlicito prihvatit' sve to...

    Tako da sa jedne strane nemojte se plasit' ako vam neko prica kako je pakao jer to moze vama nece bit' a nemojte mislit' ni da je 'med i mlijeko' ako vam neko prica kako mu je super i kako jedva ceka odma da ide...

    Izadjite u grad.. svi imate nekog poznanika (da ne kazem prijatelja ili clana porodice) koji plovi pa sa njim popricajte direktno a ne slusat' glupe price... I onda sami ukljucite mozak i razmislite koliko su realne te price koje slusate a na kraju i probajte (ako imate uslova u smislu skole i papira) jer cete jedino tako znat' sta je i kako je...
    Last edited by Fidel Castro; 16-12-13 at 21:51.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #49
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    eto rekosmo ti mi koji smo vidjeli mora.i koji od toga zivimo.svakako odluka je na tebi.probaj pa ces sam vidjet.popricaj jos sa nekim ko je okusio taj zivot,ne slusaj ove savjetnike sa foruma jer ovaj zivot koji mi zivimo je tezak govorim ti to prvenstveno kroz to sto porodicu ostavljamo i djecu.nije lako.tesko je razumjet onome ko to ne radi.

  25. #50
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Nikad ne pitah brata (od tetke) jer me nije zanimalo a bogami sad kakvo je vrijeme doslo mozda se i odmetnem za koju godinu...znaci brat mi je prvi oficir a sad bi treba' da zavrsi za kapetana tj. on bi mogao valjda vec ali nema dovoljno godina (ima oko 30) sto znam ja kako to ide,mozda sam ja nesto pobrka' jer se ne razumijem uopste u sve to...znaci moze li se kakva veza uvatit',da li kapetan moze "sredit" nekome da ga brze prime ? (normalno ako ja polozim sve to )

Page 2 of 60 FirstFirst 1234561252 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. IVF u Crnoj Gori...
    By Jeca_Pereca in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-09, 22:51
  2. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 13:54
  3. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 15:16
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 13:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •