Page 1 of 14 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 349

Thread: Kako ostavit cigare

  1. #1
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kako ostavit cigare

    ima li ko kakvo iskustvo , cuh za neki lijek ziban , masu ljudi je to probalo i ostavilo cigare , znali ko sto o tome

  2. #2
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Imaš onaj centar za odvikavanje negdje u centru grada. besplatno je učlanjenje i program odvikavanja.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a pazi ovo

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    jaoooooj gdje me nadje!!!

    evo ovako!

    Ja sam strastveni pušač bila mnoooogo godina, i evo već više od 3 mjeseca (ne brojim, i nemam pojma kad sam ostavila cigare, nedje jesenas) ne pušim.
    kako?
    lako!
    Vjerovao ili ne, lako!
    Bar 3 godine sam se mislila kad i kako ću da krenem u taj pohod i nijesam imala hrabrosti, nijesam imala snage misleći da nema šanse!
    I ja sam se mislila da uzmem Ziban, pa onda 170 eura htjela da dam za "lasersko odvikavanje", zvala ih da mi objasne postupak...

    Vjerovao ili ne, NIŠTA od toga nijesam uzela, uradila, jednostavno sam jedno veče (ujutro nijesam znala tj, nijesam planirala akciju) odlučila da ne zapalim cigaretu nekoliko sati...nakon nekoliko sati jedva sam čekala da uzmem cigaru, ali onda rekoh sebi, ne, nemoj sad, ajde prije spavanja tu jednu zapali i batali za vazda...tako i bude, s tim što nijesam htjela da je uzmem čak ni prije spavanja!

    Nikome ništa nijesam rekla jer sam bila ubijedjena da ću sjutra zapaliti!

    Sad ti mogu reći da sam znala da je ovako lako ostavila bih ih prije 10 godina!!!
    Pušila sam 2 ipo kutije otkako sam počela da se mislim da moram da ostavim duvan! Sve oću da ostavim , a sve purnjam ka dimnjak!

    Savjetujem ti da NIKOGA ne slušaš, svako ima drugačija iskustva, ja, STRASTVENI pušač, ni jednu jedinu krizu imala nijesam (ako zanemarimo onaj prvi dan bez cigara koji sam plakala kao kiša, ničim izazvana, i SAMO TO!), ugojila sam se svega 3 kg, i vjerujem da je to sve "s glave"...ako želiš da se trsiš duvana, trsićeš se više nego lako!

    Ja sam slušala bivše pušače kako ispredaju bajke oko ostavljanja duvana, kako sanjaju noću, kako ih hvataju krize, kako su nagrdjeno živčani, i od straha gologa godinama nijesam smjela da se usudim da POKUŠAM barem!

    Sad sam nepušač, i osjećam se kao da nikad nijesam pušila, ako i sanjam da zapalim, čak i u snu sam jako ljuta na sebe, znači, patnje nema, ama baš nimalo i nikakve!


    Malo sam odužila, ali namjerno, ovo neka ti bude post podrške, neka te tješi i neka ti da snagu to da svi ljudi oko mene (prijatelji, kumovi, rodbina) tvrde da sam JA osoba za koju su bili spremni ruku u vatru da stave da NIKAD ne bih uspjela da ostavim duvan! Čak ni da nikad neću ni pokušati! (i nijesam, ovo je prvi pokušaj, i uspjeh)

    Znaj da sva ta sredstva, počev od Zibana pa preko laserske terapije su samo nit spasa za koju se hvataš, a nikakve pomoći od njih nema, ti samo misliš da pomažu, a u stvari, samo je do tebe, i do tvoje odluke!

    Srećno!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako je psihicka zavisnost onda je sve stvar volje, postepeno smanjuj i boravi u društvu dje se ne puši. I naravno NIKADA nemoj poslije toga da zapalis cigar. It work's for me - batalio u avgustu 2008 i do dan danas nisam cigar zapalio i iskreno, nemam ni zelju.


    Psihička zavisnost je stanje u kojem (droga) nikotin izaziva osećaj zadovoljstva i psihički nagon za povremenim ili trajnim uzimanjem, kako bi se izazvalo zadovoljstvo ili otklonile nelagodnosti. Psihička zavisnost kod pušača se javlja kao nesposobnost pojedinca da psihičku napetost kontroliše bez nikotina. Fizička zavisnost je prilagođenost na (drogu) nikotin, koja se ogleda u izrazitim smetnjama ako se prekine uzimanje i pre svega se vezuje za nivo nikotina u krvi. Posle povlačenja dima cigarete, nikotin se apsorbuje u krv i posle 3-5 sekundi dospeva u mozak i izaziva biohemijske promene. Tako se nikotin kao snažna droga inkorporira u metabolizam nervnog sistema kao i u rad vegetativnog nervnog sistema.
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by pondeke View Post
    a pazi ovo
    Kome ni gledanje ovoga snimka ne pomogne, taj tačno i ne treba da se odvikava.
    Ne razumijem uopšte konzumiranje cigareta, ali mislim da je za odvikavanje dovoljno da čo'ek śede i malo promisli, samo ako ima volje naravno.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam pusio 5 godina,i ostavio sam jer sam rekao necu vise da pusim.Eo vec pola godine ne pusim.
    Moj otac je pusio 45 godina i po vise od 2 pakle dnevno. Covjek je u stanju kome,i u potpunoj nesvjesti pokretom ruke trazio cigarete ,i jos nekih milion stvari ima koje ne mogu da iznosim sad,i batalio tako sto je rekao nikad vise.

    Pa vi vivdjite treba li vam kakvi preprati i *****,sto da vi recem ..

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ne razumijem ni ja kako sam se navukla, ali sam se navukla i uživala u duvanu, i jako sam srena što sam se bez ikakvih problema riješila cigareta!
    Pušač zna koliko je štetno, ali vjeruje da je to jako teško za ostaviti i ne mili mu se da pokuša! Znam iz iskustva i na kraju shvatiš, i uviejk je kasno, da uopšte nije strašno i nije teško!
    da sam taj strah ranije preskočila već godinama bih bila nepušač!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Uzmes fino malo bibera, aleve paprike i jos poneceg "jakog" to fino u jednu maaaaalu posudicu pa sa sobom u dzep... Kad ti nam pa'ne da "zadmish jedan" samo lacni to malo, i tako par puta... Odvices se

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ako ocesh da prestanesh,prestat cesh odma,nema neke velike filozofije,samo pitanje da li si spreman/voljan za takvo neshto
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Desilo mi se neshto slichno kao i zvonchici. Poslije 11 godina aktivnog pushenja, ovaj septembar sam reko sebi da ne bih trebao vishe. Naravno bio sam ubjedjen da cu poslije 2-3 dana zapalit 2 - 3 - 26 cigara uz kafu sa drushtvom, ali medjutim nisam imao nikakvu zelju. Onda sam mislio da cu zapalit cigar kad se napijem, pa kad odem u klub dje svi pushe, pa kad budem imao stresnu "situaciju" i td. Medjutim kada sebi kazesh iskreno da je dosta, prelomi se neshto i bez ikakvih "pomagala" ostavish jednu veoma ruznu naviku. S vremenom ti se i dim cigara zgadi.

    Mislim da je kod mene presudio momenat, 3-4 mjeseca prije bataljivanja, kada sam izbacio cigare iz kuce, odnosno stola, rachunara, tv-a.

    BTW: Ovo shto je zvonchica napisala ovoliki post "podrshke", to ne treba da vas buni. Svi bivshi pusachi su shvatili kako je veoma lako prestati, i onda sire pozitivno iskustvo "prestajanja" medju pusacima, shto njima smeta. Znam jer sam i ja dosadjivao mojim drugarima, dugogodishnjim pushacima, da prestanu sa time, da je lako, zdravije...
    \\
    OFL•GIC

  12. #12
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,244
    Thanks Thanks Given 
    370
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    izgleda da je septembar bio dobar za ostavljanje, nista zakasnio si, pa sledece god :joint:
    You'll Never Smoke Alone..

  13. #13
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    moj tata je pusio vise od 25 godina, bas se ubijao od toga.. i samo je jedan dan bacio sve steke, i nikad vise nije zapalio.. sve je pitanje volje
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  14. #14
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    kad ti doktor nakon 25 godina pushenja kazhe da dishesh sa 40 % pluca, prestacesh
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Lord Tyler View Post
    Ako je psihicka zavisnost onda je sve stvar volje, postepeno smanjuj i boravi u društvu dje se ne puši....
    Sve su to teorije koje se uglavnom svode da se ne zna sta ce se s rukama i onda se zapali cigar. Pusio sam dvije ipo kutije dnevno dosta godina i onda se sa jednom opkladio ko prevari da mora ostaviti cigare.
    Posto nemam bas srece sa lutrijama morao sam odrzati rijec i sam se iznenadio kako mi to lako palo. Nije bas lako, ali se svodilo na probanje sebe i svoje volje. Neka se niko ne zanosi da se moze smanjivati ili poslije probati ono jedan uz pice u drustvu... jer za nedjelju dana se vrati na "normu" kao i pred ostavljanje.
    Znam po licnom iskustvu jer poslije godinuipo pauze samo za par dana se vratilo na staru normu. Mozda i jos goru jer na poslu se ne smije nidje pusiti, ali se sve nadoknadi kuci. Sve te finte sa odvikavanjem, ljekovi, navodna zavisnost.... je za**ija i samo dobra volja treba.

  16. #16
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    jaoooooj gdje me nadje!!!

    evo ovako!

    Ja sam strastveni pušač bila mnoooogo godina, i evo već više od 3 mjeseca (ne brojim, i nemam pojma kad sam ostavila cigare, nedje jesenas) ne pušim.
    kako?
    lako!
    Vjerovao ili ne, lako!
    Bar 3 godine sam se mislila kad i kako ću da krenem u taj pohod i nijesam imala hrabrosti, nijesam imala snage misleći da nema šanse!
    I ja sam se mislila da uzmem Ziban, pa onda 170 eura htjela da dam za "lasersko odvikavanje", zvala ih da mi objasne postupak...

    Vjerovao ili ne, NIŠTA od toga nijesam uzela, uradila, jednostavno sam jedno veče (ujutro nijesam znala tj, nijesam planirala akciju) odlučila da ne zapalim cigaretu nekoliko sati...nakon nekoliko sati jedva sam čekala da uzmem cigaru, ali onda rekoh sebi, ne, nemoj sad, ajde prije spavanja tu jednu zapali i batali za vazda...tako i bude, s tim što nijesam htjela da je uzmem čak ni prije spavanja!

    Nikome ništa nijesam rekla jer sam bila ubijedjena da ću sjutra zapaliti!

    Sad ti mogu reći da sam znala da je ovako lako ostavila bih ih prije 10 godina!!!
    Pušila sam 2 ipo kutije otkako sam počela da se mislim da moram da ostavim duvan! Sve oću da ostavim , a sve purnjam ka dimnjak!

    Savjetujem ti da NIKOGA ne slušaš, svako ima drugačija iskustva, ja, STRASTVENI pušač, ni jednu jedinu krizu imala nijesam (ako zanemarimo onaj prvi dan bez cigara koji sam plakala kao kiša, ničim izazvana, i SAMO TO!), ugojila sam se svega 3 kg, i vjerujem da je to sve "s glave"...ako želiš da se trsiš duvana, trsićeš se više nego lako!

    Ja sam slušala bivše pušače kako ispredaju bajke oko ostavljanja duvana, kako sanjaju noću, kako ih hvataju krize, kako su nagrdjeno živčani, i od straha gologa godinama nijesam smjela da se usudim da POKUŠAM barem!

    Sad sam nepušač, i osjećam se kao da nikad nijesam pušila, ako i sanjam da zapalim, čak i u snu sam jako ljuta na sebe, znači, patnje nema, ama baš nimalo i nikakve!


    Malo sam odužila, ali namjerno, ovo neka ti bude post podrške, neka te tješi i neka ti da snagu to da svi ljudi oko mene (prijatelji, kumovi, rodbina) tvrde da sam JA osoba za koju su bili spremni ruku u vatru da stave da NIKAD ne bih uspjela da ostavim duvan! Čak ni da nikad neću ni pokušati! (i nijesam, ovo je prvi pokušaj, i uspjeh)

    Znaj da sva ta sredstva, počev od Zibana pa preko laserske terapije su samo nit spasa za koju se hvataš, a nikakve pomoći od njih nema, ti samo misliš da pomažu, a u stvari, samo je do tebe, i do tvoje odluke!

    Srećno!
    i jesi se ugojila jedno 10 kg sada:joint:
    :)

  17. #17
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima li ko cigar, muka mi je po kishi do trafike?

  18. #18
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo volja...
    AJMO CRNA GORO !!!

  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,528
    Thanks Thanks Received 
    4,604
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Pih ne mozhe cheok izac u grad normalno, da se ne usmrdi poslije 20 minuta... Da se oce ovaj glibavi zakon primjenjivat, da se malo odmori... Kad mozhe u makedoniju mozhe i odje, no ne bi don lomi i kompanija mogli vishe zaradjivat tolike pare na duvan...
    #fakenews

  20. #20
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    samo volja...
    da.samo volja.npr ja znam da nemam volju da ih ostavim kad pomislim kako mi je bilo tesko poceti,svako misli da je lako poceti ali nije...pecka te grlo,vraca ti se dim u faci moraš da ga izbijegnes ne ne nije lako a prije nisam imala harizme a danas?danas kašljem:blah:
    Last edited by Phénix; 31-01-10 at 19:09.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  21. #21
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako ostaviti cigare?

    "To je bar lako, ostavio sam ih stotinu puta" - rece jedan coek!

  22. #22
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    2,262
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by *lola* View Post
    Kako ostaviti cigare?

    "To je bar lako, ostavio sam ih stotinu puta" - rece jedan coek!
    haehaehaehae .....

  23. #23
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Sve je stvar volje i riješenosti pa ko je mentalno jak neće imati problema s tim. Samo treba prelomit jednom za vazda.

  24. #24
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    moj tata je pusio vise od 25 godina, bas se ubijao od toga.. i samo je jedan dan bacio sve steke, i nikad vise nije zapalio.. sve je pitanje volje
    Gdje ih je bacio?
    "Ti ne budi ništa!", rekao mi je Bog kad me stvorio.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,984
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Ostavite ih kod mene ako planirate.
    Slazem se.

Page 1 of 14 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako....
    By Sidewinder in forum Nokia
    Replies: 5
    Last Post: 03-02-07, 03:01
  2. Kako bi
    By VooDooPrle in forum Nokia
    Replies: 1
    Last Post: 04-10-05, 19:24
  3. Kako to..
    By sh0cker in forum CdM Arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-05, 23:01
  4. kako?
    By Danaida in forum Centralni
    Replies: 48
    Last Post: 05-05-05, 14:23
  5. Kako?
    By nihil in forum Sex i erotika
    Replies: 22
    Last Post: 30-06-04, 22:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •