Page 3 of 38 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 946

Thread: iPhone 5s...

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    TAKUMI

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,980
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ChromeRimz View Post
    A inace su se Samsung & Co, opucili od unapredjenja modela... postavili su standarde koje je tesko dostici :glee:
    I apple je postavio standarde, prvo je pričao je kako je 3,5" inča taman, i onda su Apple fanovi prdnjavili kako je 3,5" inča taman. Onda je Apple rekao da je u stvari 4" "prava mjera" i sada je to to u stvari.
    Ili je Apple rekao da je u stvari 9,7" idealna veličina za tablet. Kad ono ne lezi vraže eto malog 7" minija koji nije idealan.
    Ljudi očigledno vole da neko misli mjesto njih, ako sada recimo Apple napravi uređaj od 8,5" i kaže EEE OVO JE PRAVA MJERA DA POMIRI iPAD i iPAd mini, armije korisnika že reći TAKOO JEEE TAKOOO JEEEEE, TO JE PRAVA MJERA.

    Samsung & CO makar ne ubjeđuju ljude da im je ovo ili ono najbolje i da preko toga nema. Taj dio je ostavljen Apple -u.
    Samsung prav i touch telefone i to od
    3"
    3,5"
    3,7"
    4"
    4,2"
    4,5"
    4,7"
    4,8"
    5"
    5,3"
    5,5"
    5,7"
    6"
    6,2"
    7"
    8"
    10"

    i zamisli nikoga ne ubjeđuju kako imaju pravu veličinu jer kako je opšte poznato ruke djevojčice i Šejkila o nila nijesu iste, isto kao što nisu iste ruke kineza i crnogorca da bi jedna dimenzija bila idelana. Ni pantalone se ne prave u jednoj dimenziji...

    Ali Ok Apple je poseban!
    Fascinantna je zaslepljenost Apple korisnika ovim uređajima. Primjera radi, Apple je na za iPhone 5 promjenio standardizovani priključak za povezivanje sa punjačem/drugim uređajima. Neki su pozdravili ovaj potez hvaleći novi “cool” konektor ili su issticali kako se može ubaciti sa obje strane. Moroni ne razumeju da je to samo konektor čija funkcionalnost je jedini i najbitniji smisao,a treba napomenutii da Nokia od modela 3310 ima OKRUGLI PUNJAČ koji se može zakačiti na telefon na 365 načina. To što je sada promenjen samo znači da stari konektor za punjač ne odgovara i da treba kupiti novi.
    Samsung i ostali proizvođači Androida kao i sama Nokia su se dogovorili o standradu punjača.-
    Last edited by Bugi; 10-09-13 at 14:06.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,954
    Thanks Thanks Given 
    4,795
    Thanks Thanks Received 
    9,840
    Thanked in
    3,731 Posts

    Default

    To sto Apple govori kako je 3.5 inca prava mjera ce da ubijedi mene ili tebe da je to tako? To sto svi rade na ovaj ili onaj nacin se zove marketing, a samo maloumnici nece promijenit proizvod samo zato sto neki gigant kaze da je to to. iPhone koristim jer mi se cini najsavrseniji tel od svih, najbolji OS ali 3.5 inca sam uvijek smatrao da je malo. Sad i na peticu mi je 4 inca malo, 4.5 bi mi bilo idealno

  4. #54
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    najbolju stvar je odradio samsung sa S4. Povecao ekran, a smanjio dimenzije telefona. To se trazi. Sto manje dimenzije a veci ekran, tj. smanjivanje nepotrebnih ivica oko ekrana.

  5. #55
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    PGC/NYC
    Posts
    869
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    I apple je postavio standarde, prvo je pričao je kako je 3,5" inča taman, i onda su Apple fanovi prdnjavili kako je 3,5" inča taman. Onda je Apple rekao da je u stvari 4" "prava mjera" i sada je to to u stvari.
    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ili je Apple rekao da je u stvari 9,7" idealna veličina za tablet. Kad ono ne lezi vraže eto malog 7" minija koji nije idealan.
    Ljudi očigledno vole da neko misli mjesto njih, ako sada recimo Apple napravi uređaj od 8,5" i kaže EEE OVO JE PRAVA MJERA DA POMIRI iPAD i iPAd mini, armije korisnika že reći TAKOO JEEE TAKOOO JEEEEE, TO JE PRAVA MJERA.


    Samsung & CO makar ne ubjeđuju ljude da im je ovo ili ono najbolje i da preko toga nema. Taj dio je ostavljen Apple -u.
    Samsung prav i touch telefone i to od
    3"
    3,5"
    3,7"
    4"
    4,2"
    4,5"
    4,7"
    4,8"
    5"
    5,3"
    5,5"
    5,7"
    6"
    6,2"
    7"
    8"
    10"


    i zamisli nikoga ne ubjeđuju kako imaju pravu veličinu jer kako je opšte poznato ruke djevojčice i Šejkila o nila nijesu iste, isto kao što nisu iste ruke kineza i crnogorca da bi jedna dimenzija bila idelana. Ni pantalone se ne prave u jednoj dimenziji...


    Ali Ok Apple je poseban!
    Fascinantna je zaslepljenost Apple korisnika ovim uređajima. Primjera radi, Apple je na za iPhone 5 promjenio standardizovani priključak za povezivanje sa punjačem/drugim uređajima. Neki su pozdravili ovaj potez hvaleći novi “cool” konektor ili su issticali kako se može ubaciti sa obje strane. Moroni ne razumeju da je to samo konektor čija funkcionalnost je jedini i najbitniji smisao,a treba napomenutii da Nokia od modela 3310 ima OKRUGLI PUNJAČ koji se može zakačiti na telefon na 365 načina. To što je sada promenjen samo znači da stari konektor za punjač ne odgovara i da treba kupiti novi.
    Samsung i ostali proizvođači Androida kao i sama Nokia su se dogovorili o standradu punjača.-


    Ne znam prije svega cemu tolika ogorcenost u pogledu strategije marketinga kad je Apple Inc. u pitanju ?
    Pravo svake kompanije u osnovi marketinskog poslovanja jeste da svoj high-end / flagship main product ili bilo koji drugi product reklamira i plasira na trziste na najbolji moguci nacin. Naravno nije potrebno objasnjavati sto u marketingu znaci : ''najbolji moguci nacin'' jasno je : to je prodaja = $. Sto svakako Apple korporaciji ne nedostaje.
    Inace namjerno cu Samsung & Co. izostaviti iz poslovne paralele. Jer pretpostavljam da cu naici na toliki nivo objektivnosti te se necemo morati dokazivati da je marketing - marketing i da tu jednostavno nema emocija i romantike bez obzira na Apple, Samsung & Co.



    Sto se ekrana i trica i kucina tice...
    Ako recimo Apple kaze da je to idealana velicina ekrana za taj i taj model ili da je idealan konektor i pri tom naglasi da se moze utaknuti sa obije strane. Zakljucicemo da je to fakat. I da u tome nema nista neistinito.



    Prosli konektor nije mogao da se utakne sa obije strane i nije imao isti protok brzine kao novi. Slozicemo se takodje da je iPad upravo za mnoge sinonim za tablet i da ima idealne dimenzije.


    I takodje Apple nije objavom iPad minija pogazio i anulirao svoju predjasnju tvrdnju.
    Ali je napravio model i za one ljude kojima treba nesto manje od tog korisnicko-vecinski idealnog.


    Na kraju krajeva ne znam zasto se epitet : Idealna Velicina ekrana izjednacava i sa : jedinom mogucom alternativom velicine ekrana.
    Apple nije nikada tvrdio da nece napraviti manji display.
    Uostalom pametni ljudi koji i cine uspjesne korporacije mijenjaju misljenje u korak sa vremenom i potrebama, koje se mozda u jednom vremenskom periodu nisu i nadzirale.
    No svakako da to ne treba da znaci da ne treba praviti i kompromise i preispitivati i osluskivati potrebe trzista i samim tim mijenjati strategiju poslovanja ukoliko se pojavi potreba za istom.


    Ostavimo po strani sto vecina recenoga u njihovom marketingu nije nista senzacionalno, cak nasuprot.
    Ali mislim da cemo se sloziti da su ovaj vid prezentacije i ovaj nacin marketinga adaptirale mnoge uspjesne i jake korporacije.
    Apple se sluzi sitnim ne uvijek toliko revolucionarnim faktima. Ali i cvrstim cinjenicama koje doprinose sveukupnom feel-u produkta. Da ne pominjem naravno da u biti svega ono sto ide u prilog jeste sto Apple zaista na kraju nudi nesto sto niko na trzistu ne nudi. A to je overall feel i sofisticiranost produkta. Sto i predstavlja nucleus Apple magije. Inace sve ove sitne kvacice i ne bi imale nikakvog smisla.


    Dovoljno je recimo procitati priznate recenzije i vidjeti da Apple spaja nerijetko najbolje iz oba svijeta (sto bi u prevodu znacilo da obicno jedan produkt posjeduje odredjene prednosti u nedostatak drugih, i obrnuto...).


    Na kraju krajeva, izbor je kupca, korisnika sta ce sa svojim novcem i kome ce poci kada zeli Tablet, Smartphone, Computer, Audio Player etc. etc.


    Niko racionalan, zreo i oformljen (a u to ubrajam 90% stanovnistva - a eliminsem istovremeno statusne simbole, komplekse i informaticku nepismenost i prepustam ih u nemilost preostalih 10%) se sigurno nece opredjeliti za produkt samo zbog pomena idealne velicine ekrana, nekakvog super konektora koji u biti to i nije, Apple logoa i sto znam cega sve vec ne. Vec zato sto ce zeljeni produkt testirati i vidjeti koliko se uklapa u ono sto odgovara njegovim zivotnim potrebama, bilo da se vezuju za posao ili cistu zabavu, ili pak oboje.

    Tako da je posao svake korporacije da nas ubjedjuje da je ono sto ona nudi najbolje za nas. Ali je na korisniku da koristeci svoju slobodu podje u svaki official store i isproba svaki produkt praveci presijek.

    Za mene licno, kada vec pominjemo telefone.
    Zaista jedno vrijeme bilo je dovoljno 3’5’’. To je bio neki standard. Kada je vrijeme odmaklo i konkurencija pokazala alternative
    Sasvim sam bio zadovoljan sto se Apple odlucio za 4’’ jer se ispostavilo kao potreba. Ali i kao granica sto se mobilnog telefona tice. Makar sto se moga vidjenja tice.
    Ipak za sve ostalo imam tablet ili lap-top ili ultrabook i tako dalje. Bio on smart-phone ili ne.. ipak je u sustini PHONE. I svaki produkt ima svoju naglasenu namjenu.
    Think DifferentStay Innovative

  6. #56
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ChromeRimz View Post

    Na kraju krajeva, izbor je kupca, korisnika sta ce sa svojim novcem i kome ce poci kada zeli Tablet, Smartphone, Computer, Audio Player etc. etc.

    Tako da je posao svake korporacije da nas ubjedjuje da je ono sto ona nudi najbolje za nas. Ali je na korisniku da koristeci svoju slobodu podje u svaki official store i isproba svaki produkt praveci presijek.
    Poenta (predimenzionirane sage o smart uredjajima).

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bugi, sinoc sam drzao Note II. Tebi ce mozda ovo biti besmisleno ali garantujem ti da ga ne bih nosio ni da mi ga neko daje za 0 eura.
    To nije telefon.
    TAKUMI

  8. #58
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Bugi, sinoc sam drzao Note II. Tebi ce mozda ovo biti besmisleno ali garantujem ti da ga ne bih nosio ni da mi ga neko daje za 0 eura.
    To nije telefon.
    pa i nije telefon nego phablet. Ja imam sve u jedno i bas mi je bitan s-pen, nebi uzela phone bez s-pen-a nikad koliko mi sluzi kad sam vani. A imam zenske ruke(valjda) duge prste nije mi problem drzati taj phablet mozda sto sam zensko i ne izlazim bez tasnje. ali razumijem da je Iphone nekima vrh. evo moj brat ne bi mijenjao ni I4 za I5 jer mu odgovara velicina, ne drzi ga ni u nikakvu futrolu pa kad rikne mislim da ce ga zamijenit' jedino istim. A ja moj note nebi zamijenila nizasta. Jbg o ukusima i bojama kako kazu francuzi, nije potrebno raspravljati.
    tako da
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  9. #59
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    217
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Ziva istina ...

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja ovu moju peticu jedva cekam da zamijenim, sa 5S.
    TAKUMI

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nema stream-a, jel?
    TAKUMI

  12. #62
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,778
    Thanks Thanks Given 
    632
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    nema...

  13. #63
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Sve se vec zna. 5c prepakovani plasticni 5 u boji.

  14. #64
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    ovim cijenama gase samsunga
    AJMO CRNA GORO !!!

  15. #65
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default



    S4, LG G2... kostaju 199$ uz ugovor!

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nobody is interested for 5C.
    TAKUMI

  17. #67
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post


    ovim cijenama gase samsunga
    Ahahahahaha 200$ uz dvogodisnji ugovor gaze Samsung!?

    Pa S4 koji ubija ovo kosta 200$ uz ugovor a sad je i jeftiniji.
    Nokia 1020 recimo isto toliko...

  18. #68
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    16gb 99 dollara, duplo jeftiniji,
    a sim free ne vjerujem da ce bit preko 250eura
    AJMO CRNA GORO !!!

  19. #69
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    298
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nece niko ova ***** kupovat sigurno! Tu do 150e, realno. :mrgreen:

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    10:28:51 AM PDT"Yes, and Android free."





    LOLCINA
    TAKUMI

  21. #71
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto su ovo *****, vidi specifikacije koje su mu...
    AJMO CRNA GORO !!!

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Emix View Post
    Ahahahahaha 200$ uz dvogodisnji ugovor gaze Samsung!?

    Pa S4 koji ubija


    Koga ubija? Samog sebe? Vlasnika?
    TAKUMI

  23. #73
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Da kod njih je 16GB 100e! Samo kod njih.

  24. #74
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "World's first and only smartphone" with a 64-bit chip.
    AJMO CRNA GORO !!!

  25. #75
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AJMO CRNA GORO !!!

Page 3 of 38 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iphone 3 16gig 150e extra ocuvan ili mijenjam za Iphone 3gs uz moju doplatu.
    By Poker Face in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 1
    Last Post: 12-02-17, 18:42
  2. Replies: 1
    Last Post: 23-02-12, 19:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •