Results 1 to 13 of 13

Thread: Odgovor bogataša sponzoruši: Evo zašto neću da te oženim!

  1. #1
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default Odgovor bogataša sponzoruši: Evo zašto neću da te oženim!

    Rješena da pronađe bogataša svog života, lijepa i mlada djevojka obratila se za pomoć na jednom poslovnom onlajn forumu, a kako stoje stvari objasnio joj je lično direktor jedne velike finansijske korporacije.

    Djevojka koja je odlučila da potraži bogatog supruga putem onlajn posta, nedavno je dobila odgovor i to od generalnog direktora finansijske korporacije J.P. Morgan, koji je u kratkom vremenu postao hit na Internetu.

    “Mlada i lijepa djevojka”, kako je sebe opisala na forumu, postavila je pitanje šta treba da uradi da bi se udala za bogatog čovjeka.

    Pitanje je glasilo ovako:

    “Biću iskrena u svemu što ću ovdje napisati. Imam 25 godina i jako sam lijepa. Imam stila i dobar ukus. Želja mi je da se udam za čovjeka koji zarađuje najmanje 500 hiljada dolara godišnje. Možda mislite da sam pohlepna, ali po meni zarada od milion dolara godišnje u Njujorku spada u srednju klasu.

    Moj zahtijev je razuman. Da li na ovom forumu ima neko sa godišnjom platom od 500 hiljada dolara, a da nije oženjen? Ako ima, za njega imam jedno pitanje: Šta treba da uradim da se udam za tebe? Oni koje sam dosad upoznala najviše su zarađivali 250 hiljada godišnje i to je, izgleda, moja gornja granica. Ako neko želi da se preseli u rezidencijalnu četvrt na zapadu Njujorka, 250 hiljada jednostavno nije dovoljno.

    Zbog toga, ovdje ponizno postavljam nekoliko pitanja:
    1) Gdje se najčešće druže bogate neženje? (Navesti adrese barova u koje izlaze)
    2) Na koju starosnu grupu treba da ciljam?
    3) Zašto je većina supruga bogataša prosečnog izgleda?
    4) Kako odlučujete koja će biti vaša supruga, a koja samo djevojka?
    Gospođica Priti”.

    Gospođici je odgovor ubrzo stigao, i to od strane nikog drugog do direktora korporacije J.P. Morgan:
    “Pročitao sam tvoj post s velikim zanimanjem. Postoji mnogo djevojaka koje imaju slična pitanja kao što su tvoja. Dopusti mi da ti odgovorim iz profesionalnog ugla. Moj godišnji prihod je veći od 500 hiljada dolara, što zadovoljava tvoje potrebe.

    Sa stanovišta poslovne osobe, bila bi loša odluka oženiti tebe. Ostavimo pojedinosti na stranu i pokušajmo da na to gledamo kao razmenu “ljepote” za “novac”. Osoba A pruža ljepotu, dok osoba B tu ljepotu plaća novcem.

    Međutim, ovdje postoji jedan ozbiljan problem. Tvoja ljepota će nestati, ali moj novac neće, bar ne bez nekog ozbiljnog razloga. Činjenica je da se moj prihod može uvećavati iz godine u godinu, dok ti iz godine u godinu teško da možeš da budeš ljepša.

    Stoga, sa stanovišta ekonomije, ja sam uvažavanje imovine, a ti si amortizacija imovine. Ako je tvoja imovina samo ljepota, ona za deset godina neće vrediti ništa. Rječnikom “Vol strita” svaka trgovina ima početnu tačku, a izlazak s tobom je “tačka početka trgovine”.

    Ako je trgovinska vrijednost nečega pala, mi ćemo je prodati jer nije dobra ideja držati dugoročno nešto što propada. Možda će ti ovo grubo zvučati, ali propadanjem tvoje ljepote biznismen će te prodati ili dati pod “zakup”.

    I pazi djevojko, onaj koji zarađuje 500 hiljada dolara godišnje nije budala. Možda će izaći sa tobom, ali te neće oženiti. Savjetovao bih te da odustaneš od svoje potrage za bogatim čovekom. Inače, i sama možeš da postaneš uspješna i zarađuješ 500 hiljada godišnje. Za to imaš više šansi nego da oženiš bogatu budalu”.

  2. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    hahahahahaha genije! Padoh sa stolice od smijeha :lolblue:

  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,045
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Ovo je isto kao i ono : "ako ne posaljes ovo na 7 adresa, sprstice te nesto za 7 dana"
    nothing comes from violence and nothing ever could

  4. #4
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

  5. #5
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brate ovaj tekst je bar godinu ipo star, mozda i vise, bilo je u svim medijima kao vijest.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2


  6. #6
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Ima takvih i kod nas, samo što ćute i drže za sebe.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    E ja sam tek danas sazno zato sam i pokrenuo temu i ovo je prejako, a i jedna ozbiljnija tema i kod nas vecina isto trazi sto i ova devojka al su ove nase svjesne da je lepota prolazna pa da je iskoriste na pravi nacin...
    Last edited by Sceko; 18-08-13 at 12:07.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,952
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Ovo je prepiska iz 2007 godine Evo i originala:

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	viewer.jpg 
Views:	91 
Size:	2.5 KB 
ID:	110970  

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    to mozda i vazi za USA ali ovdje ima previse budala koje su vrlo lako dosle do para zadnjih 20ak godina, zato i uspijevaju raznorazne stanije kresojevicke i slicne
    She is only here to annoy herself!

  10. #10
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    like!!!

  11. #11
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ovo primijenimo na nase muskarce, pa kazemo da ima onih koji nikad ne bi ozenili takvu zenu, jer, zaboga, imaju zdrav sistem vrijednosti, onda moramo reci da to, negdje, i jeste tacno. Samo, to ne znaci da ti isti muskarci, sa istim tim "zdravim sistemom vrijednosti", nece iskoristiti priliku da u nekom momentu ( kad zarade dovoljno novca i malo obahate, pa im pametna, korektna, smjerna supruga malko postane dosadna) uplove u pricu sa jednom od tih ozgloglasenih cica, koje ce im biti ekstra zanimljive i koje ce moci da im ponude nesto novo.
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Vječita nagonska ujdurma, teško zahvalna zamka onim zaista zaslužnim a uspješnim ljudima...
    Pa i u starome Rimu je postajao novac kao jedan od statusnih simbola u društvu, dok se za slične usluge kovao poseban novac...
    "Želim vam samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplinu"


  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,045
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    ja nesto zapazih ovih dana.
    Ako se zena skine gola ljeti, vozi se na jahti. Ako se obuce kao nindza, vozi mercedes, bmw...i tako
    nothing comes from violence and nothing ever could

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. - Odgovor
    By OutLook in forum Internet
    Replies: 9
    Last Post: 21-01-07, 13:10
  2. Odgovor
    By G R A D in forum CdM Arhiva
    Replies: 3
    Last Post: 24-07-05, 16:18
  3. odgovor
    By patuljasti_dvometras in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 0
    Last Post: 07-02-05, 18:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •