Results 1 to 13 of 13

Thread: savjet za prenos kod beverlija 250

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default savjet za prenos kod beverlija 250

    uzeh prosle godine beverlija 250 2005, bio je dobar dok mu servis ne odradih

    nekako sam se sjetio dan pred put da mu zamijenim kais i rolnice... na ovo sam za malo krenuo na put http://prntscr.com/1kbkt5

    kupio sam original rolnice, kais i klizace i tu su dosli problemi-kad je skinut poklopac vidjeli smo da je prenos malossi, variomat i kvacilo... klizaci nikako ne odgovaraju a rolnice-rece majstor isto ne valjaju(stare su malossi 13.5g), pa smo stavili neke od 8.5g(20x17) a klizace stare.
    kais nemam pojma koji je bio, toliko je unisten da se nista nije vidjelo, bio je za malo veci od originala ali je legao valjda normalno

    ujutru sam krenuo i na usput svratio do drugog majstora da nesto ucinim jer motor nije moga repa vuc, trebalo je pola gasa da bi uopste krenuo.
    stavili smo one nove original rolere i nove malossi klizace(koji su se opet nekako jedva upasovali, uz malo brusenja) i motor je zivnuo. nije to ono kao sto je bilo, i dalje mu treba malo vise gasa da krene ali sam zavrsio putovanje bez problema i sad bih da ovo sve upasujem kako treba. 2 puta sam platio majstore i treci put cu, samo da znam da kupim prave stvari ovog puta!
    glavno pitanje je treba li da kupim malossi kais i malossi rolnice zbog ovog prenosa kompletnog?

    druga stvar, pakne na kvacilu se ne trose ravnomjerno, tj sve tri su potrosene samo do sredine, ona druga polovina jos nije dodirnula zvono... ne trese u kretanju, ali me zanima ima li razloga da me ovo brine?

  2. #2
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Za sve malosi djelove vidi u magnus. I bolje ti je dati malo vise para za rolnice, kvacilo, kais i imas masinu od motora koja mora dobro ici

    Sent from my TELEFON using TETRAPAK

  3. #3
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    548
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    najbolje bi bilo kad bi imao malo alata pa sam da to skines i fino sve provjeris ...

    sa proslim skuterom sam i ja imao situaciju iznenadjenja (kad sam skinuo variomat ispade da je malossi) pa druge rolnice a ne fabricke i klizace naravno sve malossi

    e sad sto ti je raditi , skini variomat i vidji na njega seriski broj, da znas o kojem se tacno radi, onda rolnice od 8.5gr su prelake za tu kubikazu i trebaju ici od 13 do 16gr, uz malosijev variomat ti treba i bijela opruga za kvacilo malossi (ona je optimalna , a imas i zutu i crvenu, tvrdoca opruge odredjuje na koje ce obrtaje da ti zalijepi kvacilo i krene skuter, sto je tvrdja veci broj obrtaja je potreban za start).
    Magnus Moto ti je glavni zastupnik za malossi , kod njih mozes kupiti sve sto ti treba (mada ako si vec kupio malossi rolnice onda to ne diraj) , kais novi treba da ti nalegne (voznja nekih ~300-400km)

    ps. ne znam ko ti popravlja skuter ali reci mu da ti provjeri samu ispravnost variomata, jesu li vodjice pojedene , je li se sto deformisalo ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    popravlja ko stigne, pa mislim da cu poslusati savjet da sam to odradim...majstori jednostavno zamijene i kazu dobro ti je to, ne ulaze u detalje. problem mi je bio sto je bilo dosta hitno pa nisam imao izbora, ali sad cu lagano. moga sam ponesto alata kupit za ovo sto dadoh majstorima

    da, opruge su bijele, to sam primijetio

    stavicu rolnice kao sto su i bile, malossi 13.5g, to prvo

    kais je nalegao valjda, presao sam 350km u 2 dana

    moze li ovaj original kais na ovaj prenos? kako to da znam?

    sad je motor dosta tromiji nego sto je bio, ranije je dok je pod sauhom sam kretao, a sad mu dosta treba dok krene. kad je jos neko na motoru urla dok krene...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    evo otkrio sam koji je prenos stavljen, http://www.malossistore.co.uk/Prodot...E250&C=5111885
    rolnice znaci 14 i 15g a sad su 11, sto je prelako, zato mu treba puno da krene. narucicu ove i mislim da ce to biti zadovoljavajuce. mozda i oboje pa da probamo

    hvala na savjetima

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  7. #7
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    548
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    sa laksim rolnicama je motor startniji i dobija dosta u ubrzanju a sa tezim rolnicama je u startu tromiji ali je krajnja brzina bolja i bolje ubrzava tamo posle 60-70hm/h
    naravno u svemu ovome treba imati mjere , konkretno za tvoj motor je 11gr previse slabo i ne uspije cak ni da se razvrti varijator zato ti i treba dosta dok krenes a mogu mislit krajnja kakva ti je .

    manje vise proces zamjene kaisa i rolnica ti je jednostavan , samo bi bilo dobro da podjes kod nekog ko ima onaj pneumacki pistolj ili ti treba nesto(alat) sa kojim ces blokirati variomat dok osarafljujes centralni saraf.




    ps. kais moze taj ne mora biti malosi , samo je bitno da si uzeo pravu dimenziju kaisa (sirina kaisa i naravno duzina)

    pps. 6 HTRoll Ř 20x17 gr.15
    For 250 - 300 cc

    a 14gr je za 200cc


    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,955
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    muka mi je sve da citam pa ne znam jesi li malo odbrusio pakne?
    ako nisi uzmi malo glanc papira i osmirglaj ih,pretpostavlja da su ti sad uglacane,pa ih malo osmirglaj da maknes taj glat,ne premnogo...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nisam, moracu ih svakako osmirglat da bi ih ujednacio, pola ne nalijezu uopste pa da pokusam da ih dovedem kako treba

    prvo cu da kupim nesto alata, pa neki dan kad malo zaladi, sad mi se ne opuca oko ovoga kad vec ide kako ide
    a i ne trosi puno, na 170km je poslo 8.5l goriva. doduse otvorenog puta...

    a za kais nemam pojma, dali su mi original za beverly 250 2005, ali ko ce ga znati odgovara li za ovaj prenos jer je i kvacilo i vario stavljen malossi... bice valjda dobar, znacu kad promijenim rolnice

    edit2
    da, u pravu si, 15g idu na moj. bile su 13.5 a odlicno je isao. sa 11 je truo. brat ga je juce vozio koji inace ne vozi motor i kaze kako lose ide
    u magnus nemaju trenutno 15g, samo 14, pa cu sacekati da stignu. uzecu i klizace, pa cu lagano. hvala na pomoci, javicu rezultate
    Last edited by alien; 12-08-13 at 10:27.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i napravicu alat za blokadu klipa, to mi je najjednostavnije. samo da zaladiiii

  11. #11
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    548
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alien View Post
    i napravicu alat za blokadu klipa, to mi je najjednostavnije. samo da zaladiiii
    mozes i to , to je josh jednostavnije resenje

    ovo sto se tice rolnica , kao sto rekoh sve zavisi sta ti je bitnije brzi start ili krajnja brzina(uglavnom gracka voznja ili vise otvorenog puta) s tim sto na lakse rolnice motor razvrce vise obrtaja, startniji je a samim tim i potrosnja zna da bude malko veca.
    ako je malossi preporucio 15gr. stavi njih slobodno a i skuter ti ima 20+ks pa je to skroz ok gramaza a ako bi da ti bas starta jako onda stavi 14gr ili ako mozes naci 14.5gr to ti je neka zlatna sredina.
    Sto se tice kaisa ne sjekiraj se ako su ti dali bas za taj motor jer ni variomat ni kavcilo ti ne uticu na to , jedino sto malossijev kais je od Kvlara pa je malo kvalitetniji i posle duze voznje i zagrijavanjem se ne isteze sto zna da bude slucaj sa obicnim kaisevima

    ps. potrosnja ti je ok , trebalo bi da kad sve namjestis da ide vrhunski da je tu do 4.5l na 100km

    predpostavljam da je karburator?
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jeste, karburator je

    nemaju ovih rolnica od 15g, stizu u septembru. ali imaju 14, pa mislis da bih mogao sa njima da zavrsim posao? ionako 90% vremena vozam po gradu.
    a sad sam sa ovima od 11g bio na zabljak i nazad, 350km i bilo je podnosljivo. krajnja mi je 100 po gps-u bila. 120 po satu, laze od 10-20 zavisno od brzine.

  13. #13
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    548
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    zavrsice i one posao skroz ok , i onako ti je ranije bilo 13.5 , ja mislim da ce ti sa tim 14gr. biti otprilike kao prije mozda malo bolje

    krajnja bi treblo sa njima da ti bude nekih 140 po satu .
    jesi li trayio bas malossi rolnice ili nekog drugog proizvodjaca (ne moraju bit malossi, ako imas dje da nadjes npr. polini ili neke druge a da je ta dimenzija to je skroz ok)
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem neke djelove za beverlija
    By alien in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 17-08-13, 10:42
  2. MotoGP prenos u CG
    By djodja in forum Motociklizam
    Replies: 28
    Last Post: 13-05-11, 16:16
  3. Prenos CG-Svajcarska?!!!
    By Larisa in forum Fudbal
    Replies: 2
    Last Post: 08-10-10, 19:17
  4. Live prenos
    By simkee in forum Ostali sportovi
    Replies: 11
    Last Post: 13-12-09, 06:21
  5. ADSL - prenos
    By NokiaPg in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 28-08-09, 08:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •