Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 77

Thread: ESSCG : Reprezentacija Crne Gore za CS:GO i Dota 2 takmicenje

  1. #1
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Budva
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ESSCG : Reprezentacija Crne Gore za CS:GO i Dota 2 takmicenje

    Pozdrav svima,

    Za nekih mjesec i po dana startuje Evropsko Prvenstvo u 2 kategorije : Dota 2 i Counter-Strike : Global Offensive. Sam EP je u organizaciji ljudi iz E-Fraga koji su pozvali oko 30ak nacija da se bore za prvaka starog kontinenta. Samo takmicenje je online, a za sada sponzor takmicenja je CoolerMaster.

    Kao neko ko je vodio profesionalnu organizaciju i ko se vratio u CG, dobio sam tu ulogu da budem glavni menadzer nase reprezentacije. Velika mi je cast ali sa druge strane u veoma teskoj sam situaciji jer kod nas CS:GO igraca bukvalno i nema. Sto se tice Dote, na mesto menadzera sam postavio Urosa Krvavca iz Budve koji ce verujem opravdati samo zvanje jer je imao priliku da radi sa dosta profesionalnih igraca i vjerujem da ce napraviti ekipu dostojnu nase reprezentacije.

    Sama uloga da budem glavni menadzer nase reprezentacije dosla je u pravo vrijeme jer vec dugo planiram da stvorim E-Sports Savez ili Udruzenje. Znam dosta beneficija koje donosi elektronski sport jer moja bivsa organizacija clan je Razer-ove Pro-Gaming Elite i imao sam tu cast da radim i ucim od najboljih.

    Stvaranje saveza/udruzenja uopste nije lako. Potrebno je dosta papira plus potrebni su aktivni timovi. Zato sam odlucio da pocetkom 2014. godine najvjerovatnije pokrenem Prvu Crnogorsku Ligu za CS:GO i Dota 2 igru gde cu uloziti oko 1000 do 1500 evra u nagradni fond.

    Za sada neka to bude jos nezvanicno dok ne krenemo sa papirologijom. Dok zvanicno ne dobijemo status Saveza/Udruzenja neformalno cemo delovati ili cu nastojati da sve ovo registrujem kao NVO u narednim mjesecima.

    Ne bih puno zamarao samo trazim podrsku gejmera koji su voljni da rade sa mnom na razvoju scene, pa makar polako se razvijali. Ne mora da znaci da cu ja biti zasluzan za to ali volio bih da postavim temelj profesionalnog gejminga u CG i voljan sam da investiram.

    Sto se tice sajta bice lansiran sredinom avgusta pre EP-a kako bi mogli da pratite najnovija obavjestenja i rezultate nasih ekipa. Puno materijala ce biti na sajtu i glavni cilj ce biti promocija gejmera iz Crne Gore.



    Counter - Strike : Global Offensive reprezentacija

    Posto zaostajemo skoro 2 godine za Evropom nemamo velika ocekivanja od ove ekipe. Glavni zadatak za sada jeste formirati stabilnu ekipu koja ce ucestvovati na predstojecem EP-u. Prvi EP je online sto znaci da se igra iz kuce. Medjutim nasim igracima bice placen put do Budve i vrijeme u igraonici Twilight kako bi mogli da igramo iz LAN-a. Pored placenog puta i vremena u igraonici obezbedicemo i neke lunch pakete tako da igraci mogu biti fokusirani samo na igru.

    Svi zainteresovani da igraju za reprezentaciju a igraju CS:GO aktivno ili poluaktivno neka me dodaju na steamcommunity.com/id/zeeeryx

    Ukoliko se ekipa kvalifikuje za LAN zavrsnicu koja ce vjerovatno biti u Beogradu ili Pragu ekipa ce imati put placen od strane E-Sports Saveza Crne Gore.



    Dota 2 reprezentacija

    Kao sto sam rekao, Uros Krvavac je zaduzen za ovu kategoriju. Vjerujem da je Uros najbolji moguci izbor u ovom trenutku i da ima dosta iskustva. Isto tako vjerujemo da cemo imati veoma dobru ekipu koja ce nas predstavljati i mislim da cemo imati veoma dobre rezultate. Naravno ne ocekujemo puno ali ocekujemo dobro predstavljanje nase nacije na predstojecem EPu. Kao i Counter-Strike igraci i Dota 2 igraci imace iste benificije koje su navedene gore.

    __________________________________________________ __________________________________________________ _________________

    Uglavnom ne ulazem puno nade jer znam kako obicno bude prihvaceno kod naseg naroda, probacemo pa sta bude. Ja sam voljan da ulozim, pogotovo sada kada sam prodao myDGB brend. Ko je pratio eSports scenu poslednjih par mjeseci zna da smo lansirali 3 vrhunske CS:GO ekipe koje su imale fantasticne rezultate pogotovo myDGB Slovacka ekipa koja je bila 2. na Intel Exteme Masters-u i 3. na Heaven Media u Pragu odmah posle velikana kao sto su Ninjas in Pyjamas i VeryGames.

    __________________________________________________ ____________________

    Facebook stranice ESSCG-a formirana je nocas pa vas molim da se prikljuciti kako biste uvek bili u toku :
    https://www.facebook.com/pages/E-Spo...05219102832102


    Twitter stranica myDGB-a preimenovao sam u ESSCG tako da odmah startujemo sa nekih 500 followers-a a vi je mozete naci na sledecoj stranici :
    https://twitter.com/esscgme


    I zvanicna steam stranica u koju bi valjalao da se join-ujete nalazi se na :
    http://steamcommunity.com/groups/montenegroesports


    __________________________________________________ ______

    Sajt ce proraditi sredinom avgusta najverovatnije sa detaljnim informacijama.
    Ekipe cemo sastavljati do 1. avgusta 2013.
    Ko zeli da bude deo ESSCG-a neka se javi meni na steam.

    Bilo kakva sugestija, kritika, flame, molba bice uvazeni.
    Administratore bih molio ako mogu da okace kao zanimljivu temu ili barem da mi dopuste da kreiram jednu zvanicnu ESSCG temu koju bi obelezili kao zanimljivu.



    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Forum_signature_photo.jpg 
Views:	133 
Size:	11.0 KB 
ID:	110045  

  2. #2
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka cast , bice interesantno...

  3. #3
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,864
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Sviđa mi se ideja. Poslije 1.6 kupio sam CS:GO jer stvarno nisam mogao da igram 1.6 više dosadio i nije više ono kao što je bilo. CS:GO je po meni jako dobra stvar. Ko nema CS:GO sada ima super priliku da ga nabavi za 3,74€ (u toku je steam summer getaway sale). Po ovom postu izgleda mi sve ozbiljno a nadam se da će tako i biti. Dodao sam te na steam pa ako mogu đe da pomognem ili učestvujem tu sam.
    Love, peace and respect.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nek je srecno! Drago mi je sto se neko odlucio na ovakav korak!


    CS:GO me je odusevio! Mnogo ljudi ga ne voli, ali opet..sto je tu je. Ja sam se snasao.


    Prosti primjer koliko je malo igraca sa Nasih prostora je da skoro i nema CS:GO servera. Ima ih u Srbiji 10ak koji su totalno prazni, dok je samo jedan vise/manje pun. Bas ne kapiram tu situaciju.

    Po statistici na Steamu vise ljudi igra GO nego 1.6 ..ili je barem tako bilo zadnjih par dana.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svidja mi se ideja i pozdravljam inicijativu!

    Kad iscitam sve ujutro detaljno vidjecu sta mogu da pomognem i da ucinim da se ovo ostvari.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Budva
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eh da naravno planiramo i neki server community da otvorimo za nase igrace. U pocetku dosta bi bio taj jedan PUB (Sa classic competetive pravilima). Eto puno ima ideja samo polako treba ici.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Sviđa mi se ideja. Poslije 1.6 kupio sam CS:GO jer stvarno nisam mogao da igram 1.6 više dosadio i nije više ono kao što je bilo. CS:GO je po meni jako dobra stvar. Ko nema CS:GO sada ima super priliku da ga nabavi za 3,74€ (u toku je steam summer getaway sale). Po ovom postu izgleda mi sve ozbiljno a nadam se da će tako i biti. Dodao sam te na steam pa ako mogu đe da pomognem ili učestvujem tu sam.

    CS:GO je 7 i nesto a 3,74 kao sto velis. Bilo je juce glasanje koja igre ce da bude na popustu ali nije izglasan cs go, bas sam ceka da uzmem 2-3 komaTa

    on topic : Srecno sa svim, moras da znas da ce to bit jako tesko s obzirom kolko je kod nas razvijena scena...
    Para vrti dje burgija neće.

  8. #8
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mogu li ja u reprezentaciju ima' sam prije neki dan 31-0 ?

    salu na stranu gl sa projektom ;]

  9. #9
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Budva, Montenegro
    Posts
    195
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Lijepo vidjeti da se neko trudi.

    Samo naprijed.
    Bolje biti dobro objesen nego lose ozenjen.

  10. #10
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,046
    Thanks Thanks Given 
    475
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Da se ovako cimalo za 1.6 dje bi nam kraj bio
    But if you never try, you'll never know..

  11. #11
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ESSCG : Reprezentacija Crne Gore za CS:GO i Dota 2 takmicenje

    Quote Originally Posted by Chili Willie View Post

    CS:GO je 7 i nesto a 3,74 kao sto velis. Bilo je juce glasanje koja igre ce da bude na popustu ali nije izglasan cs go, bas sam ceka da uzmem 2-3 komaTa

    on topic : Srecno sa svim, moras da znas da ce to bit jako tesko s obzirom kolko je kod nas razvijena scena...
    Bio je 3,73
    Ja sam ga tako juce uzeo


    Elem, sve u svoje vrijeme. Da se malo popularizuje GO.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Budva
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LUKA! View Post
    Da se ovako cimalo za 1.6 dje bi nam kraj bio
    Dobro nikada nije kasno. Nama je bitno da imamo 2 stabilne lige sa po 10-12 timova i to ce sve biti na najboljem mogucem nivou.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Draka View Post
    Bio je 3,73
    Ja sam ga tako juce uzeo


    Elem, sve u svoje vrijeme. Da se malo popularizuje GO.
    Brate ja sam bas pratio juce i prekjuce i gledam jbt i cijelo vrijeme 7 i nesto jer sam provjerava.
    Para vrti dje burgija neće.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ESSCG : Reprezentacija Crne Gore za CS:GO i Dota 2 takmicenje

    Kad sjednem za komp ako ces c/p cu ti order i sve

    Eo kupih i za 0,75€ onaj pack od 6e u GO, Operation payday.


    Kupujte ljudi taj GO, bas je dobar
    Pa da igrate za reprezentaciju

  15. #15
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene interesuje ova liga trenutno.. Koliko ce to trajat i koliki je fond za pojedinacne igre?

  16. #16
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,294
    Thanks Thanks Given 
    397
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    U ligi mogu li se okupit igrači iz Srbije? Imam ekipu a većina je iz Srbije?
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  17. #17
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Budva
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alyyx View Post
    Mene interesuje ova liga trenutno.. Koliko ce to trajat i koliki je fond za pojedinacne igre?
    Nezvanicno ali vjerovatno ce sledeci sistem biti.

    12-16 ekipa. Imacemo sigurni fond nagrada koji ce biti izmedju 500-750 evra. Pored toga ufur po ekipi ce biti izmedju 20-25 eura i pare od ufura ce biti dodane tom fondu. Probacu i Razer da ukljucim u pricu da proizvodima pojaca sve to.

    Igrace se svako sa svakim po 2 puta sto znaci da cemo imati oko 24 ili 32 kola/rundi. Naravno pravila ce biti dostupna i bice stampana na 10 strana a zatim cemo poslati liderima ekipa na kucnu adresu.

    Playoff tj Final 4 ce biti u igraonici u LANu. E sad vidjecemo da li ce to biti Budva, Podgorica ili neki treci grad. Uglavnom radicemo na ideji.

    U ligi mogu li se okupit igrači iz Srbije? Imam ekipu a većina je iz Srbije?
    Sto se tice stranaca bice dozvoljen verovatno jedan stranac ali bice specijalna pravila oko toga. Prvenstveno radimo na razvoju CSGO-a i Dote u CG pa ne bi bilo fer da se prijavi neka srpska ekipa koja ima vec razradjenu scenu. Opet cuo sam da i Srbija sprema CS:GO ligu.

    Uglavnom ljudi iz CG a mi cemo raditi na popularizaciji CSGO-a u CG do pocetka lige kako bi se oformili timovi, dok sa druge strane vjerujem da je Dota 2 mnogo igranija u ovom trenutku.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fora je sto ljudi nece za LAN da daju po 5 eura, tako da mislim da ti je to s ufurom rizicno dosta.

    Ali polako, da se vidi koliko je timova zainteresovano.

    Valjalo bi skupit jos lajkova i cuda na fb stranicu/twitter tako da Razer npr vidi koliko nas je itd...

  19. #19
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Budva
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alyyx View Post
    Fora je sto ljudi nece za LAN da daju po 5 eura, tako da mislim da ti je to s ufurom rizicno dosta.

    Ali polako, da se vidi koliko je timova zainteresovano.

    Valjalo bi skupit jos lajkova i cuda na fb stranicu/twitter tako da Razer npr vidi koliko nas je itd...
    Mislim da je 5 eura po igracu ili 4 eura smijesno kad vec imaju zagarantovanu nagradu od nekih 500/750 evra. Al dobro to cemo jos vidjeti. Negdje pocetkom Oktobra se planira pocetak kampanje za PCL. Do tada radimo na reprezentaciji i njenom predstavljanju. Eto tu Facebook stranicu pokusavam nekako da promovisem preko Facebook oglasa pa se nadam da ce ljudi htjeti da vide sta je to i da se zainteresuju. Sajt kada otvorimo bice aplikacija za registraciju timova i striktna pravila kako bi izbjegli da neko formira ekipu pa posle 2 dana menja roster i tako u nedogled.

    Twitter je opet u prednosti jer tamo imamo nekih 500 followersa kojih sam uzeo od DGB twitter stranice, dok Facebook stranicu sam morao novu da pravim

  20. #20
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svaka cast,mislim ako se izaberu pravi igraci za dotu dva imamo velikih sansi,a za cs:go ima par igraca!

  21. #21
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Budva
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fqwerty View Post
    Svaka cast,mislim ako se izaberu pravi igraci za dotu dva imamo velikih sansi,a za cs:go ima par igraca!
    I ja vjerujem da se moze skupiti fina Dota 2 ekipa. Koja moze nesto uraditi. Sto se tice CS:GO-a nazalost posto nije tako dobro prihvacen kod nas, moracemo nekako da formiramo selekciju koja ce se pojaviti ali vjerujem da mozemo da drzimo korak protiv reprezentacija kao sto su Estonija, Litvanija, Hrvatska, Italija i slicne drzave.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Navalite!


  23. #23
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Budva
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Draka View Post
    Navalite!

    Idealno da se kupi sada i da se polako krene sa igranjem

  24. #24
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Budva, Montenegro
    Posts
    195
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    46.4.79.5:27015

    Evo sam digao jedan test server za CS:GO. Ping je odlican, 24/7 je online, pa ako bude igraca dicemo fino Crnogorski server i sve ce bit lipo, ako ne jebg nema interesovanja.

    P.S. Ako neko igra sa piratskom verzijom cs-a i uspije se nakacit neka mi posalje pm ili postuje ovdje, nemam pojma je li moguce pa me zanima ...
    Bolje biti dobro objesen nego lose ozenjen.

  25. #25
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije moguce.
    Para vrti dje burgija neće.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odbojkaška reprezentacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Ostali sportovi
    Replies: 98
    Last Post: 18-09-16, 19:01
  2. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  3. Posumljavanje Crne Gore
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 10-02-05, 16:06
  4. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 12:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •