Page 8 of 15 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast
Results 176 to 200 of 371

Thread: The Witcher Serijal

  1. #176
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Sto se tice povrsine zemlje, Morrowind je manji od Obliviona. Ali mladji smo bili a i nije bilo fast travela pa se cinilo kao da je igra ogromna.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. #177
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Sto se tice povrsine zemlje, Morrowind je manji od Obliviona. Ali mladji smo bili a i nije bilo fast travela pa se cinilo kao da je igra ogromna.
    Огромност М-а се управо огледа у чињеници да О. свом својом површином,бројем локација и сајд квестовима,рачунајући ти и рендом гејтс,стане у 100 и кусур сати играња.А то је,за озбиљног играча, вријеме неопходно за комплетирање само главног тока приче у М.

    Опет,да не остане недоречено,то што у О. нема расплињавања (нпр. 4 еснафа у О. наспрам десет њих у М.плус 7 гилдова и 3 вилењачке куће),што су квестови много кохерентнији и што,уопште узевши, нема празног хода (fast travel ),испоставило се, није донијело квалитет јер је сторителинг О-а учинило плитким,линеарним и предвидљивим,без наративне кулминације на крају.
    Last edited by Geralt of Rivia; 14-05-15 at 14:30.

  3. #178
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Poredjenja radi...

    Witcher 3 mapa je 3.5 puta veca od Skyrima i 1.5 puta veca od GTA V. Mislim da svi mozemo da se slozimo da GTA izgleda savrseno u grafickom pogledu.Velicina GTA na mom disku je 60gb.Velicina predownloada Witchera 3jke je pisljivih 23Gb. Sobzirom da igra izgledala po meni bar 3 put ljepse od GTA(pricamo o grafici), i to pricam o trejlerima iz 2013te, Witcher je morao bar 50-80gb da ima sa onakvom grafikom. I cisto da pomenem da W2 Enhanced Edition ima blizu 20gb install, a slozicemo se da je spram 3jke manja minimum 10 puta kad su mape u pitanju.....tako da je po svemu sudeci downgrade katastrofalno velik odradjen ...

    Ispravka.....30 puta je veci od Witcher 2jke
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  4. #179
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Огромност М-а се управо огледа у чињеници да О. свом својом површином,бројем локација и сајд квестовима,рачунајући ти и рендом гејтс,стане у 100 и кусур сати играња.А то је,за озбиљног играча, вријеме неопходно за комплетирање само главног тока приче у М.
    Morrowind je i dalje majka. Istina, ne mogu da ga igram ovih dana jer je combat system uzasno ostarao, ali od svih TES igara za Morrowind mi je najvise lijepih sjecanja vezano. I cisto sumnjam da ce ijedna igra da zamijeni to jer sto sam stariji, to mi djetinjstvo ljepse djeluje

    Smatram i da je veliki minus uci u igru sa bilo kakvim znanjem o cemu se radi. Volio bih da nisam vidio nijedan trejler za Skyrim, nijedan trejler za Witcher 3, Assassin's Creed itd. Zadnje dvije igre koje sam igrao bez ikakvih ocekivanja su bile Mass Effect 1 i Dragon Age Origins i obije igre su mi danas u samom vrhu najboljih igara svih vremena. Nista ne moze da zamijeni taj wow faktor kad prvi put vidis i osjetis cijeli novi svijet.

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    Poredjenja radi...

    Witcher 3 mapa je 3.5 puta veca od Skyrima i 1.5 puta veca od GTA V. Mislim da svi mozemo da se slozimo da GTA izgleda savrseno u grafickom pogledu.Velicina GTA na mom disku je 60gb.Velicina predownloada Witchera 3jke je pisljivih 23Gb. Sobzirom da igra izgledala po meni bar 3 put ljepse od GTA(pricamo o grafici), i to pricam o trejlerima iz 2013te, Witcher je morao bar 50-80gb da ima sa onakvom grafikom. I cisto da pomenem da W2 Enhanced Edition ima blizu 20gb install, a slozicemo se da je spram 3jke manja minimum 10 puta kad su mape u pitanju.....tako da je po svemu sudeci downgrade katastrofalno velik odradjen ...
    Nije poredjenje tako jednostavno. Jer koliko gb je otislo na nekompresovani audio u GTA V? I veliki dio toga otpada na radio. Drugi je engine a i struktura podataka i kompresija koju koriste je vjerovatno totalno drugacija. A onda i multiplayer komponenta koja ima svojih dodataka koje nisu dostupne u single player kampanji.
    Last edited by VanjaTheMan; 14-05-15 at 16:33.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #180
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    Poredjenja radi...

    Witcher 3 mapa je 3.5 puta veca od Skyrima i 1.5 puta veca od GTA V. Mislim da svi mozemo da se slozimo da GTA izgleda savrseno u grafickom pogledu.Velicina GTA na mom disku je 60gb.Velicina predownloada Witchera 3jke je pisljivih 23Gb. Sobzirom da igra izgledala po meni bar 3 put ljepse od GTA(pricamo o grafici), i to pricam o trejlerima iz 2013te, Witcher je morao bar 50-80gb da ima sa onakvom grafikom. I cisto da pomenem da W2 Enhanced Edition ima blizu 20gb install, a slozicemo se da je spram 3jke manja minimum 10 puta kad su mape u pitanju.....tako da je po svemu sudeci downgrade katastrofalno velik odradjen ...

    Ispravka.....30 puta je veci od Witcher 2jke
    A bice i ovo go8no oko 30-35 gb vjerovatno kad se instalira...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  6. #181
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Kad pomenu Morrowind najace poredjenje questova:mrgreen:

    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  7. #182
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Last edited by ASC; 14-05-15 at 20:26.

  8. #183
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Onaj osjecaj kad mislis da si pogledao najbolji trejler u zivotu....
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  9. #184
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Obicno ne volim cgi trejlera ali ovo je odlicno uradjeno. Kako bi se mogao dobar film napravit od Witchera.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #185
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Obicno ne volim cgi trejlera ali ovo je odlicno uradjeno. Kako bi se mogao dobar film napravit od Witchera.

    I jos bolja serija, milion puta sam to pomislio dok sa citao knjige.

  11. #186
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Kako stojite sa PC specifikacijama?

    Ja sa i7-3770 procesorom i 8GB rama zadovoljavam preporuke, međutim GTX 660 grafička je na minimumu.

    Kad je izašla GTX 970 prije 8 mjeseci koštala je 330 dolara (tada 256 eura). Računao sam da će kod nas biti standardno skuplja ali sam se nadao da će do izlaska Witchera da padnu cijene i da će bit najviše 300 eura kod nas. Pri tome bih prodao trenutnu grafičku i izvukao se troškom od dvjesta i nešto eura i grafičkom sa kojom bih bio miran bar za naredne dvije godine.

    Kad ono međutim, uprkos tome što je prošlo skoro 8 mjeseci, i uprkos kontraverzama oko 3.5 GB GTX 970 se odlično prodaje tako da nije padala cijena, a pored toga je euro oslabio u odnosu na dolar.(ekonomijo kurvo)

    Kao rezultat toga GTX 970 kod nas košta (zavisno od varijante) od 375 do 410 eura.
    Tako da ništa od high-end grafičke za nas obične smrtnike.

    Cijena GTX 960(koji je navodno omogućava High settings na Witcher 3) se kreće oko 220-250 eura kod nas.
    Međutim, GTX 960 je znatno slabiji do GTX 970 i uzimanje grafičke sa svega 2GB mi ne djeluje pametno. Praktično je već prevaziđena jer već ima igara koje zahtijevaju više od toga (Atilla Total War, GTA 5, Shadow of Mordor pa i sami W3).

    Taj "gap" između 960 i 970 je trebao da bude popunjen sa nekom GTX 960Ti 4GB varijantom, ali su goveda iz Nvidiije odlučila da je ne izbacaju jer ovim stanjem guraju ljude da uzmu GTX 970.


    Dakle, Medium settings here I come. (koji će, sva je prilika izgledat ništa bolje, ako ne i gore, nego Ultra settings koje mogu da tjeram lagano na Witcher 2)
    Last edited by ASC; 15-05-15 at 13:35.

  12. #187
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    My body is ready. Uzeh danas gtx 760 za male pare od druga koji je koristio za fifu samo. i5-4690k i na stock brzinama je sasvim dovoljan. Ako nije moze da se clockne malo. Mada ako i5 bude bottleneck poklonicu ti ga u oprostajnoj poruci.

    Nema sanse da je toliko zahtjevna igra. Rekose i da su je optimizovali. Zahtjevi za Shadow or Mordor su bili duplo manji od zvanicnih a i GTA 5 moze na najvece detalje na 1080p sa 2Gb video memorije. I to je igra koja je optimizovana tako da u svakoj prilici pokusava da izvuce 60fps. Za GTA V samo advanced graphics ne mozes da koristis ako nemas bar 3Gb. Tako da mislim da ce i Witcher 3 lagano da gura na 2Gb bez MSAA. Nego koristi ili FXAA ili SMAA u malim kolicinama. A PhysX je samo za mudonje koji imaju 500e da daju na graficku Pokusacu eto da vidim kako PhysX izgleda, ali na pokusaju ce i da se zavrsi ta prica.
    Last edited by VanjaTheMan; 15-05-15 at 14:49.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #188
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Ja ima imam gtx 960 sto ce mi biti dovoljno da Witcher mogu igrati na 1920x1080 high settings bar tako kazu na nvidia forumima imam i5 procesor koji je malo slabiji od preporucenog ali ne bi trebalo da bude usko grlo, 8g rama i sve ostalo kako treba.Takodje smatra se da ce gtx 960 sasvim fino raditi na Witcheru 3 sa nekih 40 fps naravno ne moze izbaciti Uber setings ali realno posle sve price nisam to ni ocekivao.Takodje niko ne zna koje su stvarne perfomanse grafickih potrebne velika je sansa da neke kartice koje nisu bile predvidjene minimumom ispunjavaju taj minimum kao sto uvijek bude sa novim generacijama igara.
    Moje je misljenje da ce i narednih par godina gtx 960 sasvim pristojno odradjivati posao bar za 95% igara koje budu izlazile nemojte zaboraviti da izlazak svake ovakve igre proizvodjaci grafickihu saradnji sa developerima koriste kao marketing da te naceraju da kupis sto noviju i skuplju graficku
    Last edited by goldfinger; 15-05-15 at 17:29.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  14. #189
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Ja sam Witcher 2 kad je izašao igrao na kršu od kompjutera na low-medium settings i 1280x1024 rezolucijom i opet se dešavalo da framerate propada i ispod 25.

    Godinu i po kasnije, nakon što sam nabavio novi PC, skinuo sam enhanced edition, sve na Ultra (bez ubersampling-a) i 1920x1080 res i 50-60 FPS.
    Uz nove EE questove i biranje Iorveth-a umjesto Roche-a(budući da sam igru prešao samo jednom, nisam znao da ovo skroz mijenja priču) iskustvo je bilo kao da igram drugu igru.

    Kad smo kod izbora, kažu da u dijalogu na startu W3 mogu da se odrede odluke iz prethodnih igara ali je pitanje koliko detaljno.

    Ako je ko izgubio Witcher 2 savegame ili je zaintresovan da proba neku drugu varijantu postavio sam 8 fajlova sa kraja dvojke na sendspace.
    Vi koji niste igrali Witcher 2: SPOILERS AHEAD

    Ovo su neki veći i manji izbori koji su isti za svih 8 fajlova:
    - Nastavljeni su na Neutral Path iz Witchera 1
    - Aryan La Valette je pošteđen i spašen je iz zatvora prije nego je potpisao priznanje da je klepetao majku
    - Nisam ubio nikog od trolova (trol u Flotsam-u koji je došao u EE, kao ni dvoje trolova u Pontaru)
    - Vratio sam Iorvethu mač, zbog čega je stradao veći broj vojnika u bitci u šumi, nakon čega je uslijedio pogrom neljudi u Flotsamu
    - Sile de Tancarville je preživjela jer sam sklonio oštećeni dijamant
    - Zmaj nije ubijen ni u jednoj varijanti

    Roche Path:
    - U toku bitke za Vergen sam odradio optional task i pomogao Iorveth-u protiv Henseltovih ljudi
    - U questu Lilies and Vipers koji je došao sa EE, optužio sam i Kimbolta i Maravela za izdaju, nakon čega je John Natalis uhapsio Maravel-a (jer nije imao dovoljno ljudi da razoruža i uhapsi oba grofa)
    - U sve 4 situacije sam spasio Anais dao sam je Natalisu i sačuvao Temeriju. Varijante gdje ona ide Radovid-u nema i varijante gdje spašavam Triss nema.

    1. Roche Path - Henselt nije ubijen - Anais spašena - Leto nije ubijen
    2. Roche Path - Henselt nije ubijen - Anais spašena - Leto ubijen
    3. Roche Path - Henselt ubijen - Anais spašena - Leto nije ubijen
    4. Roche Path - Henselt ubijen - Anais spašena - Leto ubijen

    Iorveth Path:
    - Prilikom napuštanja flotsama spasio sam elf-đevojke iz goruće zgrade pri čemo je Loredo dobio priliku da pobjegne
    - Princ Stenis je ubijen u sve 4 varijante
    - U questu The Secrets of Loc Muinne koji je stigao u EE, sam potamanio Nilfgard agente i iskoristio Megascope 3 puta nakon čega je crkao

    5. Iorveth Path - Otišao sa Philipom da uzmem nož za skidanje čini sa Saskije - Letho nije ubijen
    6. Iorveth Path - Otišao sa Philipom da uzmem nož za skidanje čini sa Saskije - Letho ubijen
    7. Iorveth Path - Spasio Triss - Letho nije ubijen
    8. Iorveth Path - Spasio Triss - Letho ubijen
    Last edited by ASC; 15-05-15 at 19:15.

  15. #190
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Да ли се овдје ради о увијек присутном рефлексу из фазе ране адолсценције мушкарца и карактеристичном психолошком обрасцу везаним са тим ?

    Или је у питању само врста егзибиционизма (рецимо онај исти који демонстрира Сем Харис када објављује личну преписку са Чомом)?

    Свеједно ,лична карта je следећа: i5 - 3570K,8GB RAM-а и његово величанство R9 280X.

  16. #191
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    i7-2700k na 3.5Ghz, 16gb rama i cekam pare da uzmem gtx970 4gb(400e) trenutno 5850 1gb ati koja je sluzila kao ipojedna...
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  17. #192
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Kazu procesor na 3ghz i graficka sa 2g rama za high podesavanja sasvim dovoljno...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  18. #193
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Ne znam, ja cu da se zakoljem jer ce mi graficka trajat bar 3god kao sto je i ova 5850....tako da necu vala zalit za parama jer ih necu bacit.Jeidno mi je krivo sto pucaju sa cijenama kod nas jer se vanka moze i za 280e nac
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  19. #194
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tek sad ne razumijem sistemske zahtjeve. Lijepo izgleda, ali ovakva grafika ne bi smjela da bude toliko zahtjevna. Ko zna šta za njih znači low, medium i high.

    Last edited by Capitalist; 15-05-15 at 20:32.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  20. #195
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Sve sto znaci je sledece, zbog pishljivih konzola smo dobili 3rd rate proizvod kad je grafika u pitanju....Toliko...To je i developer potvrdio, i iskreno se nadam da imaju obraza i da ce napravit igru u EE kao onu iz 2013 sto su pokazali.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  21. #196
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Pazite taj apsurd, ocekujemo EE sa grafikom iz 2013, jer ova iz 2015. nije na tom nivou, a jos veca fora je to sto niko od nas nije ni probao igru, a vec ocekujemo EE.

    @Jesus ja bih uzeo 290x da sam na tvom mjestu, jer kako sada stvari stoje na DX12 su ati karte mnogo ispred geforce plus su jeftinije.

    http://whatifgaming.com/developer-in...-taken-out-why

    Inace mnogima zatvaraju teme na CDPR i dijele banove cim pocne "prica" o downgrade-u.

    Za mene je ovo prva i poslednja njihova igra koju sam kupio, jer nas sve prave ludim.

    A evo sad cu se i ja registrovat na njihov forum da vidim koliko ce mi trebati za ban.
    Last edited by ^izzy^; 15-05-15 at 21:36.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  22. #197
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kako stojite sa PC specifikacijama?

    Ja sa i7-3770 procesorom i 8GB rama zadovoljavam preporuke, međutim GTX 660 grafička je na minimumu.

    Kad je izašla GTX 970 prije 8 mjeseci koštala je 330 dolara (tada 256 eura). Računao sam da će kod nas biti standardno skuplja ali sam se nadao da će do izlaska Witchera da padnu cijene i da će bit najviše 300 eura kod nas. Pri tome bih prodao trenutnu grafičku i izvukao se troškom od dvjesta i nešto eura i grafičkom sa kojom bih bio miran bar za naredne dvije godine.

    Kad ono međutim, uprkos tome što je prošlo skoro 8 mjeseci, i uprkos kontraverzama oko 3.5 GB GTX 970 se odlično prodaje tako da nije padala cijena, a pored toga je euro oslabio u odnosu na dolar.(ekonomijo kurvo)

    Kao rezultat toga GTX 970 kod nas košta (zavisno od varijante) od 375 do 410 eura.
    Tako da ništa od high-end grafičke za nas obične smrtnike.

    Cijena GTX 960(koji je navodno omogućava High settings na Witcher 3) se kreće oko 220-250 eura kod nas.
    Međutim, GTX 960 je znatno slabiji do GTX 970 i uzimanje grafičke sa svega 2GB mi ne djeluje pametno. Praktično je već prevaziđena jer već ima igara koje zahtijevaju više od toga (Atilla Total War, GTA 5, Shadow of Mordor pa i sami W3).

    Taj "gap" između 960 i 970 je trebao da bude popunjen sa nekom GTX 960Ti 4GB varijantom, ali su goveda iz Nvidiije odlučila da je ne izbacaju jer ovim stanjem guraju ljude da uzmu GTX 970.


    Dakle, Medium settings here I come. (koji će, sva je prilika izgledat ništa bolje, ako ne i gore, nego Ultra settings koje mogu da tjeram lagano na Witcher 2)
    Uzmes kao ja Asus GTX960 STRIX, najjaci model 960 kartice, platio je 259e prosle nedelje. GTA V se igra na 24 IPS monitor na MAX bez ikakvog kocenja, to su samo price da se kupuju jace grafike.

    U ostalom ovoliko je mene konfiguracija kostala prosle nedelje:

    Procesor: Intel Core i7-4790, 3.60GHz up to 4.00GHz, 8MB, LGA1150, Haswell, GPU HD4600 = 333,00 eur
    Maticna: Asus H97-PRO, Socket 1150, gar 3 god = 116,00
    Grafika: Asus STRIX VGA NVIDIA GeForce GTX 960 2GB GDDR5, StriX-GTX960-DC2OC-2GD5, GDDR5 2GB 259,00 eu
    RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB 1866MHz, HX318C10FB/8, CL10, 1,5 V = 68,00 eu X2 136.00 eur
    HDD: WD Caviar Blue 1TB WD10EZEX, 3.5" SATA2/SATA3 - 6Gb/s, 64MB cache, 7200rpm, gar 2 god = 57.50 eur
    SDD: Kingston HyperX Fury, SHFS37A/120G, 120 GB, 2,5", SATA 3, Brzina citanja 500 MB/s,, gar 3 god = 66,50 eur
    Napajanje: Seasonic SS-520GB, 520 W, aktivni PFC= 66,00 eur
    Kuciste: LC Power PRO-930W -Alliance - ATX Pro-Line = 51,50 eur
    Optika: Samsung SH-224DB/BEBE/SATA/ DVD+/-RW black, 24XDVD/16xDVD-RAM = 16,00 eur

    1101.5 eur

    Inace nisam uzeo ovu konfiguraciju za gaming samo, vec za sve. Masincina...
    Last edited by BIGa; 15-05-15 at 22:35.

  23. #198
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Umjesto tog i7 si mogao da uzmes i5 4690k 70, 80 eura jeftiniji, (naklokujes ga malo, mada i ne moras, na 3.9ghz mu je boost) i da kupis ssd od 240gb, ovako ne mozes imati witchera i gta u isto vrijeme, a mozda i mozes ako nista drugo nemas instalirano na njemu...

    Inace ne bih da ti ubijam volju jer si tek kupio komp, ali si dosao da se pohvalis pa moram malo. :P

    Sapphire AMD Radeon R9 280 Dual-X Boost 3GB DDR5, 11230-00-20G, gar 2 god = 225,00 eur - kod Sase, a dosta je jaca od 960 i malo jeftinija, ali ti vjerovatno vise volis zelene.

    http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-280-vs-GeForce-GTX-960




    "Sve je sareno, na isti fazon kao i mnogi naslovi koji su izasli u poslednje vreme, sve je nekako cartoony. Potpuno su ubili atmosferu i shmek koji su bili prisutni ranije, i to je ono sto mi vise bode oci od detalja, poligona, osvetljenja, i to samo po sebi nema veze sa downgrade-om. Igra ce svakako da izgleda odlicno u to ne sumnjam, ali smatram da su mogli da ucine da igra ima malo unikatniji smek i vizuelni identitet."
    Last edited by ^izzy^; 15-05-15 at 23:30.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  24. #199
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Umjesto tog i7 si mogao da uzmes i5 4690k 70, 80 eura jeftiniji, (naklokujes ga malo, mada i ne moras, na 3.9ghz mu je boost) i da kupis ssd od 240gb, ovako ne mozes imati witchera i gta u isto vrijeme, a mozda i mozes ako nista drugo nemas instalirano na njemu...
    ssd je za sistem i za posebne programe, slobodno 60gb, a na ovaj od 1tb se instaliraju igrice, trpaju filmovi i serije i td

  25. #200
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sa CD Projekt RED foruma
    About CPU Usage

    The German mag "PCGamesHardware" published a teaser for their test of the PC version, which will come next week.
    http://www.pcgameshardware.de/The-Witcher-3-PC-237266/Specials/Technik-Test-1158845/

    - Performance is good on an i7 even when downclocked to 2GHz and without HT
    - Ultra details @ 1080p are playable with a GTX 770 / R9 280X (AMD card perform well)
    - 2GB VRAM are enough for 1080p
    Radiće Witcher 3 bez problema na velikom broju konfiguracija. Sjećam se da su sistemski zahtjevi izašli negdje u istom periodu kada su najavili da nisu počeli da rade na optimizaciji jer je to zadnje što rade. Stvarno bi trebalo da promijene zvanične zahtjeve da se ne sjekiraju ljudi bez potrebe. Ne bih bio iznenađen i da Nvidia Hairworks dobro radi na AMD jer pričaju da je identično radio u Far Cry 4 na Nvidia i AMD. Ovo su samo marketing trikovi jer se radi o jednoj od najpopularnijih igara godine.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

Page 8 of 15 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Total War serijal i slične strategije
    By ASC in forum Game Server CG
    Replies: 71
    Last Post: 20-12-21, 22:20
  2. The Witcher 2: Assassins of Kings
    By mr.bobby in forum Game Server CG
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-09, 18:02
  3. The Witcher
    By Ra's_Al_Ghul in forum Game Server CG
    Replies: 16
    Last Post: 03-04-09, 10:44
  4. The Witcher problem
    By seTh in forum Game Server CG
    Replies: 0
    Last Post: 24-11-08, 18:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •