Page 64 of 68 FirstFirst ... 1454606162636465666768 LastLast
Results 1,576 to 1,600 of 1677

Thread: Odgledah:

  1. #1576
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Rebel Moon: Part One - A Child of Fire (2023) https://www.imdb.com/title/tt1499874...rebel%2520moon

    I opet Snajder po starom obicaju razocara (barem takav mi je osjecaj posle gledanja ovo prvog dijela "Star Wars wannabe" filma)...ajde da pohvalim vizuelno je film odlican, kostimi i likovi potpuno odlicni ali kad je scenario u pitanju tu smo malo skrti, prosto nema nista...film je losa kopija Star Wars-a, cak je i uvod filma losa kopija Star Wars-a, ubili su me u pojam "slow-motion" tokom bitke totalno nepotrebno i totalno unisti sve...nista ovdje nema originalno, pokupio je iz nekoliko filmova "ideje" i sve ubacio u ovaj film misleci da ce to da bude dobro, ali bas je ocajno, ajde sacekacu da vidim sta ce biti sa dugim dijelom, mozda se tu dobije neki odgovor ili nesto sto nismo dobili sa ovim prvim dijelom, jer taman kad mislis e sad ce nesto da se desi, kraj filma...

  2. #1577
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  3. #1578
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    523
    Thanked in
    313 Posts

    Default

    Svi loši Snajderovi filmovi su oni đe se on potpisao kao scenarista, uključujući i ovaj Rebel Moon, koji je blijeda kopija Star Warsa.

    Sve što valja od njegovih filmova su pisali drugi - "Watchmen" i "300" su adaptacije stripova, "Dawn od the dead" su potpisali Džordž Romero i Džejms Gan.

    Dobar reditelj, ali očajan pisac/scenarista.

  4. The Following User Says Thank You to Bor1s For This Useful Post:


  5. #1579
    Join Date
    May 2016
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Snyder je geek sto se tice stripova, i sto on potpisuje je vizuelno fantasticno, dok je prica kao ideja iz Chatgpt-a. Jeste ovo copy/paste na SW, i jeste pretjerao sa slowmotion, ali mislim da oce sa tim da prikaze taj neki comic momenat koji on ima u glavi dok pise scenario. I po tome, malo ko moze da mu parira.
    Da zna da napravi bolju pricu, preskocio bi Avatara po velicini projekta. Ali njemu je ocigledno limit za scenario slozenost tipa Hanckok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to the.dark.knight For This Useful Post:


  7. #1580
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Svi smo mi "geeks" za neke stvari, ali ne znaci da sad treba to da guramo i ako je lose, znaci covjek jednostavno treba da batali da se petlja u scenario, moze da da neku ideju i to je to...rekao sam da vizuelno film odlican ( i ako mi smetaju slowmotion, ubijaju trenutnu scenu) ali dzaba kad nemas dobru pricu koja to prati, znaci samo bacene pare, kao i za onaj film o zombijima (Army of the dead) totalna glupost bez ikakve radnje nista samo smandrljan scenario i ajmo snimaj, uzas...
    Ja se samo nadam da nece od Rebel Moon da napravi 300 (od njega je krenuo sa ovim slowmotionima i gura tu mracnu scenu, ne znam kada ce se odvojiti od ovoga filma), da se cijela vasiona bori protiv 300 seljana sa nekog mjeseca i da ce seljani da ih pociste, ali znajuci Snajdera sve je moguce...
    Last edited by Whisperer; 28-12-23 at 09:20.

  8. #1581
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the.dark.knight View Post
    Snyder je geek sto se tice stripova, i sto on potpisuje je vizuelno fantasticno, dok je prica kao ideja iz Chatgpt-a. Jeste ovo copy/paste na SW, i jeste pretjerao sa slowmotion, ali mislim da oce sa tim da prikaze taj neki comic momenat koji on ima u glavi dok pise scenario. I po tome, malo ko moze da mu parira.
    Da zna da napravi bolju pricu, preskocio bi Avatara po velicini projekta. Ali njemu je ocigledno limit za scenario slozenost tipa Hanckok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    oces da kazes da Pocahontas...ovaj, Avatar ima dobru pricu?

    Inace, odavno se i po traileru za Rebel Moon vidjelo sto cemo da dobijemo. Vizuelni SciFi spektakl sa masu standardnih Snyderovih tripova tipa slow-motion/sterilni ubijmo-sve-boje filteri i jednostavna straightforward prica koja je 1000 puta vec ispricana, na dosta bolji nacin. Nisam jos gledao film jer cekam najavljenu R-rated verziju (nije mi jasno zasto nije izasla uporedo sa ovom regularnom s obzirom koliko je Snyder hajpuje), ali vidim da se kritike upravo odnose na to - vizuelno prijatan, ali vrlo jeftin i nevjerovatno predvidljiv scenario, radnja i likovi, odnosno sto bi se reklo - "all style, no substance". A mislim da su nam u ovom vremenu bezlicnih copy/paste CGI akcionih blokbastera, dobra prica, scenario i karakteri potrebniji vise nego ikad. Ja se makar ne mogu vise zadovoljiti samo vizuelnim spektaklom, tj. to mi nije dovoljno da mi film bude dobar. Jeste bitan aspekat ali nije dovoljan. Zato je, opet kazem po meni, Avatar mozda i najprecijenjeniji film ikad.

  9. The Following User Says Thank You to Screaming Lord For This Useful Post:


  10. #1582
    Join Date
    May 2016
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    26 Posts

    Default Odgledah:

    Naravno da ne, ali Avatar je mega projekat, i to se ne moze poreci. Da mu je prica bolja, bio kao Lawrence of Arabia, gledao bi se 100godina kasnije.

    Zasto se Snyder ne prihvati nekog materijala S. Kinga, tipa Dark Tower i tu napravi odlican film. Nego znajuci njega, prepravio bi knjigu

    Inace, odgledah novi Hunger Games. Nije nimalo los, i dobra je glumacka postali, ali flow.. ne postoji. Sporo, akcija je na guranje, cisto da bi je bilo. Pola sata da je bio kraci, bio bi 20% bolji film.
    Viola Davis. Mislim da ne postoji uloga koju ne moze da odglumi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by the.dark.knight; 28-12-23 at 14:25.

  11. #1583
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    A nije reziser isto sto i production designer ljudi, kakav crni Snajder.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  12. #1584
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Rebel Moon - угашен после 20 мин. Нема потребе да губим још сат и по живота. Џабе сви ефекти свијета, филм је 5/10.

    Одгледах The Flash - вриједио због Michael Keaton, легендарно. Да њега није било, лош.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  13. #1585
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    zavrsila godinu sa "za nasu djecu", pocela godinu akvamenom, ja zadovoljna.

    ovo nase ostvarenje nije lose, ne mogu reci da je scenario siromasan, siromasan nam je vokabular pa izgleda nekako lagano odradjeno.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. #1586
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,859
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    zavrsila godinu sa "za nasu djecu", pocela godinu akvamenom, ja zadovoljna.

    ovo nase ostvarenje nije lose, ne mogu reci da je scenario siromasan, siromasan nam je vokabular pa izgleda nekako lagano odradjeno.
    A i dugacka radnja, vise su se posvetili minutazi i umjetnickim kadrovima nego samom filmu. Vise mi je djelovao kao spotovski film....
    Ali opet od majmuna i vukcevica ogroman korak naprijed....

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  15. #1587
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Odgledah 4,5 serija u sedmicu dana.. nije mi dobro

    Odgledah Tunel, Poziv, Mocvaru, Crnu svadbu.. Mozda sam jos neku zabagovao sam, a okle i necu

    Sve gledljivo i nista spektakularno

  16. #1588
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Inace, da ponovim(o) gradivo...

    Ovo je tema koja se nalazi u dijelu FILM.

    Za gledane serije, preporuke i sl. postoje cak tri teme na dijelu TELEVIZIJA.

    I to
    Serije uopste, Domace Serije i 'Coming soon' Serije.

    Cisto da adekvatno odvojimo post-ove i pisanje kako bi bilo lakse svima koji prate i koji ce sjutra prelistavat' neku temu za preporuke i komentare.

    Toliko.
    Last edited by Fidel Castro; 06-01-24 at 13:46.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #1589
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Insomnia (1997)





    Norveška psihološka kriminalistička drama čija je radnja smještena u Arktičkom krugu gdje ljetnje sunce nikad ne zalazi a posjetioce muči užasnom nesanicom.. Jedan o takvih je i švedski principijelni detektiv Jonas kome je dodijeljen slučaj rasvjetljavanja ubistva maloljetne sponzoruše te pronalazak proračunatog počinioca. Hronična neispavanost, vremenske prilike i niz nesretnih okolnosti dovode do toga da on čini fatalnu grešku nakon koje nema povratka. Uporedo s tokom istrage film oslikava Jonasovo posrnuće i iskrivljivanje pravde kako bi prikrio svoju grešku.


    +++ Atmosfera, kadrovi, paleta boja, uvjerljivost priče i gluma Stellana Skarsgĺrda




    _______________


    Nisam gledao Nolanov remake ali vjerujem da nije nadmašio estetiku originala.
    Last edited by starwalker; 08-01-24 at 21:31.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #1590
    Join Date
    May 2016
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Odgledah Saltburn. Sad mi je jos teze da shvatim pomamu oko filma. Vizuelno dobro snimljen. Muzika isto tako dobra. Ali prica suplja, linearna, plitki likovi. Neki pokusaj razradjene price Talentovanog gospodina Ripleya, a nije mu ni prici.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #1591
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the.dark.knight View Post
    Odgledah Saltburn. Sad mi je jos teze da shvatim pomamu oko filma. Vizuelno dobro snimljen. Muzika isto tako dobra. Ali prica suplja, linearna, plitki likovi. Neki pokusaj razradjene price Talentovanog gospodina Ripleya, a nije mu ni prici.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Odlicno odradjen film, odlicni glumci i zanimljiva radnja, drzao mi je paznju prilicno. Ali (SPOILER) koliko bi film bio neuporedivo bolji da su izostavili par nekih scena iz kojih vidis da je glavni lik teski bolesnik, najbolesniji od svih u filmu (a konkurencija mu je velika). Samo zbog toga sto je glavni lik totalno nedopadljiv (blago receno), onakav rasplet i kraj nemaju toliku "snagu" da se radilo o nekom drugacijem karakteru, koji malo vise "zasluzuje" onakav kraj filma...a ovako rekao bih nategnutih 5.5/10 samo zbog glavnog lika, u suprotnom bi bilo bar 7/10.

  20. #1592
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Preporuka: Don't Worry Darling



    Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  21. #1593
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Preporuka španski film: The Innocent



    Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  22. #1594
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,238
    Thanks Thanks Given 
    15,156
    Thanks Thanks Received 
    3,769
    Thanked in
    2,696 Posts

    Default

    Ko voli tematiku u stilu Život je lijep iz WW2 ovaj će mu se svidjeti.Nije težak kao Šindlerova lista više je kao pričica baš kao što pomenuh onaj italijanski kultni.
    Radnja je u jednom gradiću u Francuskoj nakon okupacije nacističke Njemačke i pridruživanja Francuza u policiju SS-a.

    https://m.imdb.com/title/tt11068094/

    Najjača scena (spojler) kad je u šumi jureći je njen drug iz odjeljenja koji je prešao u SS-ovce uperio mitraljez a ona mu rekla Kukavice.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  23. #1595
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    The invisible guest



    Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  24. #1596
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ko voli tematiku u stilu Život je lijep iz WW2 ovaj će mu se svidjeti.Nije težak kao Šindlerova lista više je kao pričica baš kao što pomenuh onaj italijanski kultni.
    Radnja je u jednom gradiću u Francuskoj nakon okupacije nacističke Njemačke i pridruživanja Francuza u policiju SS-a.

    https://m.imdb.com/title/tt11068094/

    Najjača scena (spojler) kad je u šumi jureći je njen drug iz odjeljenja koji je prešao u SS-ovce uperio mitraljez a ona mu rekla Kukavice.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    La Vita E Bella, odavno ga nijesam gledao, jer potonji put (gledao sam ga bar 15 puta), me steglo bilo, umalo suzu puštih.

    Masterpiece.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  25. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  26. #1597
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,238
    Thanks Thanks Given 
    15,156
    Thanks Thanks Received 
    3,769
    Thanked in
    2,696 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    La Vita E Bella, odavno ga nijesam gledao, jer potonji put (gledao sam ga bar 15 puta), me steglo bilo, umalo suzu puštih.

    Masterpiece.

    Sent using Tapatalk
    A Roberto Benini car sad ću malo da offujem ali taj film je takvo remek djelo đe je on svo vrijeme dječaku govorio da je sve to igra i ova scena đe zna šta ga čeka a namigme mu da izazove njegov osmjeh.
    Uporedila sam ga s ovim gore više iz ugla kako u najgoroj situaciji a rat je najgore nešto što može čovjeka snaći postoje ljudi i situacije đe osim onog da rat budi najgore u čovjeku budi i ono najbolje.Najveći paradox čovječanstva.



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  28. #1598
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Čim se pomene Begnini sjetim se onog ludila kad je Oskara dobio

    A onda me asocira na govor Hoakina Finiksa o oplođavanju krava i krađi teladi i mlijeka za kafu, što je problem kao i rasizam i rodna nejednakost:
    "I’ve been thinking a lot about some of the distressing issues that we are facing collectively, and I think at times we feel or we’re made to feel that we champion different causes. But for me, I see commonality. I think whether we’re talking about gender inequality or racism or queer rights or indigenous rights or animal rights, we’re talking about the fight against injustice. We’re talking about the fight against the belief that one nation, one people, one race, one gender, or one species has the right to dominate, control, and use and exploit another with impunity.
    I think that we’ve become very disconnected from the natural world and many of us what we’re guilty of is an egocentric worldview, the belief that we’re the center of the universe. We go into the natural world, and we plunder it for its resources. We feel entitled to artificially inseminate a cow, and when she gives birth, we steal her baby even though her cries of anguish are unmistakable. Then we take her milk that’s intended for her calf, and we put it in our coffee and our cereal."
    A da ne bude oftopik odgledao sam Kad jaganjci utihnu.

    Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  29. #1599
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    13 Posts

    Default



    Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  30. #1600
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    13 Posts

    Default




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to RodeMoj For This Useful Post:


Page 64 of 68 FirstFirst ... 1454606162636465666768 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •