Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 74 of 74

Thread: Pravni fakultet-Kriminalistika i bezbjednost...Hitno pomagajteeee ^_^

  1. #51
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,390
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _joco_ View Post
    Što nemam vaše godine a moju pamet...
    Posle završene prve godine uzeo bih dokumenta i upisao fakultet koji će mi se isplatiti kao zanat, a ne glupe drustvene nauke i ostalo palamuđenje...
    Studirajte nešto što će vas definisati a ne nešto što će vas uvući u masu poltrona koji su završili kojekakve fakultete i vire iz dupeta političara.
    Nebitno da li me je ko shvatio, ovo je više vrisak na vaš glupi polet!
    Najvažnija odluka u životu je upis fakulteta i to tako treba shvatiti.
    Sledeći maj podvucite crtu i vidite da li da mijenjate ili ostajete tu gdje ste?!



    Sent from my iPhone
    A šta si ti dragi Joco studirao? BiK ili Pravni ?

  2. #52
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    vidis sa je ogorcen na drustvene fakultete... ne zeli da bude advokat, vjerovatno... zasto si ti upisao pravni fakultet i zasto imas zelju da budes advokat, moze li neko drugo zanimanje osim tog...

  3. #53
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,390
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvinite kolega nije mi potpuno jasno postavljeno pitanje, parafrazirajte ?

  4. #54
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Da li te zanima neki drugi poziv osim advokature - sudija, tuzilac, notar, inspektor npr...
    Jokac, izasa je konkurs za kriminalistiku- 100 mjesta...

  5. #55
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,390
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Itekako me zanimaju svi ti pozivi koje si nabrojo.Ali svjestan svoje nemogucnosti u ovom drustvu pravednih sansi, ipak na njih gledam kao na potpuno nedostupne.

    Advokaturom biho se volio baviti iz razloga kojih ima toliko, da ih je zaista tesko pobrojati a ja ih necu pisati pa tako ni otkriti odakle tolika strast i zelja za ovim pozivom.

  6. #56
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Notari su ja mislim danas najplaceniji,za 20sec posla(jedno uvjerenje) covjek uze 60€ na moje oci



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #57
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Da li te zanima neki drugi poziv osim advokature - sudija, tuzilac, notar, inspektor npr...
    Jokac, izasa je konkurs za kriminalistiku- 100 mjesta...
    evo vidjeh,sjutra mi cerka ide da se upise,s Bozjom pomoci.:joyous:

  8. #58
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by daconi View Post
    Itekako me zanimaju svi ti pozivi koje si nabrojo.Ali svjestan svoje nemogucnosti u ovom drustvu pravednih sansi, ipak na njih gledam kao na potpuno nedostupne.

    Advokaturom biho se volio baviti iz razloga kojih ima toliko, da ih je zaista tesko pobrojati a ja ih necu pisati pa tako ni otkriti odakle tolika strast i zelja za ovim pozivom.
    Zdravo razmisljas, potpuno si u pravu... ali moram kao mladjem kolegi da ti dam jedan savjet- da bi bio dobar advokat koji ce da napravi malo para, moras da budes krajnje servilan i ponizan, da budes pravi mali poltroncic... ovo pisem jer sam procitao tvoju prepisku sa jednom forumasicom na drugoj temi- no,no, to se tako ne sme, ne smijes biti bahat i bezobrazan, u suprotnom se neces proslaviti... nemoj se time opterecivati, jos si na vrijeme, pocni da vjezbas, sve ce to doci vremenom, to poltronisanje, da samo vidis bivse sudije i tuzioce, koji su nekad bili bog i batina a sada su igrom slucaja postali advokati, kako ponizno na 40 stepeni cekaju prozivku u hodnicima sudova, sa vjestackim osmjehom na licu... totalan zaokret u odnosu na njihovo ranije ponasanje...
    Ja ovo pisem za tvoje dobro, moramo biti kolegijalni je l tako, zahvalices mi se kasnije...

    Jokac, neka je sa srecom, kao neko ko je kolko-tolko upoznat sa policijskim radom, mogu da kazem da je zanimanje kriminaliste sa strucnog aspekta izuzetno kompleksno, sire, teze i zahtjevnije nego sto je to posao pravnika... naravno, ako govorimo o strucnim inspektorima i kriminalistima, potrebno je dosta rada i ucenja...
    Pozdrav...
    Last edited by karamazov; 23-06-15 at 18:40.

  9. #59
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Notari su ja mislim danas najplaceniji,za 20sec posla(jedno uvjerenje) covjek uze 60€ na moje oci
    To sam i ja mislio dok nisam upoznao javne izvrsitelje. :-D
    Nagrada za pripremanje predmeta 30e, donosenje rjesenja o izvrsenju 30e, dostavljanje pismena postom 20e..... Samo sto si reko dobar dan 80e. :-D + ti niko ne garantuje da ce ti sprovesti izvrsenje... Ali ako sprovedu izvrsenje (citaj ako izvrsni duznik ima novca u bancim pa mu se naplate preko racuna), javni izvrsitelj fino dobije i nagrada za uspijesno sproveden predmet..
    Pa onda sve ovo pomnozi sa prosjecnim brojem predmeta od recimo 2000 godisnje (ovo je bukvalno prosjek jer ih ima koji imaju i po 4-5k predmeta godisnje), pa onda reci da nisu jaca pravara od notara. :-D

  10. #60
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da notar i izvršitelji uzimaju veliki novac ali zaboravaljate drugu stranu te medalje. Za svaku grešku koju pričine klijentu ili trećim licima odgovaraju svojom imovinom. U konretnom slučaju ukoliko notar ovjeri falsifikovani dokument posoji mogućnost da izgubi licencu za rad ili da se oštećenom licu naplati naknada štete sa računa notara. Rizik koji preuzimaju na sebe je veliki, zato je i ovjera nekih dokumenata toliko i skupa.
    Bako, jebeš li što?

  11. #61
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Zdravo razmisljas, potpuno si u pravu... ali moram kao mladjem kolegi da ti dam jedan savjet- da bi bio dobar advokat koji ce da napravi malo para, moras da budes krajnje servilan i ponizan, da budes pravi mali poltroncic... ovo pisem jer sam procitao tvoju prepisku sa jednom forumasicom na drugoj temi- no,no, to se tako ne sme, ne smijes biti bahat i bezobrazan, u suprotnom se neces proslaviti... nemoj se time opterecivati, jos si na vrijeme, pocni da vjezbas, sve ce to doci vremenom, to poltronisanje, da samo vidis bivse sudije i tuzioce, koji su nekad bili bog i batina a sada su igrom slucaja postali advokati, kako ponizno na 40 stepeni cekaju prozivku u hodnicima sudova, sa vjestackim osmjehom na licu... totalan zaokret u odnosu na njihovo ranije ponasanje...
    Ja ovo pisem za tvoje dobro, moramo biti kolegijalni je l tako, zahvalices mi se kasnije...

    Jokac, neka je sa srecom, kao neko ko je kolko-tolko upoznat sa policijskim radom, mogu da kazem da je zanimanje kriminaliste sa strucnog aspekta izuzetno kompleksno, sire, teze i zahtjevnije nego sto je to posao pravnika... naravno, ako govorimo o strucnim inspektorima i kriminalistima, potrebno je dosta rada i ucenja...
    Pozdrav...
    hvala velika,potrudicemo se da sve bude u zakonskim okvirima..:joyous:

  12. #62
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milanese View Post
    To sam i ja mislio dok nisam upoznao javne izvrsitelje. :-D
    Nagrada za pripremanje predmeta 30e, donosenje rjesenja o izvrsenju 30e, dostavljanje pismena postom 20e..... Samo sto si reko dobar dan 80e. :-D + ti niko ne garantuje da ce ti sprovesti izvrsenje... Ali ako sprovedu izvrsenje (citaj ako izvrsni duznik ima novca u bancim pa mu se naplate preko racuna), javni izvrsitelj fino dobije i nagrada za uspijesno sproveden predmet..
    Pa onda sve ovo pomnozi sa prosjecnim brojem predmeta od recimo 2000 godisnje (ovo je bukvalno prosjek jer ih ima koji imaju i po 4-5k predmeta godisnje), pa onda reci da nisu jaca pravara od notara. :-D
    e sad jedno pitanje.da li moze javni izvrsitelj biti lice(dama)koja je osudjivana?i bila pritvorena?kako takva osoba da radi taj posao?govorim o primorskom gradu koji je bio nedavno pod istragom zbog katastra,itd.

  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Pritvoren moze bit svako a bogami i osudjivan. E sad nasilje u porodici i saobracajna nezgoda nije isto. U svakom slucaju posle proteka vremena osuda se brise.

    Okanite se prica za izvrsitelje i notare ko kako naplacuje i kako se zaradjuje, nisu se rodili tu nego poceli odnekud. Pa vi ako je tako mozete i vi pocet. Treba vam 30.000 garancije, poslovni, plate za 5 zaposlenih, posla da vam se nabaci i porez od 70% na dobit.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  14. #64
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Da notar i izvršitelji uzimaju veliki novac ali zaboravaljate drugu stranu te medalje. Za svaku grešku koju pričine klijentu ili trećim licima odgovaraju svojom imovinom. U konretnom slučaju ukoliko notar ovjeri falsifikovani dokument posoji mogućnost da izgubi licencu za rad ili da se oštećenom licu naplati naknada štete sa računa notara. Rizik koji preuzimaju na sebe je veliki, zato je i ovjera nekih dokumenata toliko i skupa.
    Ti mora da si notar ili izvrsitelj?? :-D
    Pa nesto nisam siguran da je ijedan notar za ovih 4-5 godina izgubio licencu... Ako grijesim ispravi me..
    Taj isti notar ce da pravi pare i da ih ulaze preko clanova porodice. A kada dodje do price o riziku i odgovornosti, bice izio buk magarca, jer neces imati na cemu da se naplatis..


    Quote Originally Posted by jokac View Post
    e sad jedno pitanje.da li moze javni izvrsitelj biti lice(dama)koja je osudjivana?i bila pritvorena?kako takva osoba da radi taj posao?govorim o primorskom gradu koji je bio nedavno pod istragom zbog katastra,itd.
    I pravosnazno oslobodjena.. :-) Moze.. :-) cuo sam za tu pricu i za taj primorski grad...

  15. #65
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milanese View Post
    Ti mora da si notar ili izvrsitelj?? :-D
    Pa nesto nisam siguran da je ijedan notar za ovih 4-5 godina izgubio licencu... Ako grijesim ispravi me..
    Taj isti notar ce da pravi pare i da ih ulaze preko clanova porodice. A kada dodje do price o riziku i odgovornosti, bice izio buk magarca, jer neces imati na cemu da se naplatis..
    Problem koji si naveo riješen je na dva načina. Prvim je načinom predvidjeno da svaki notar mora imati odredjena sredstva na svome računu, nešto kao što kladionice moraju raspolagati sa odredjenom količinom novca. Narodski rečeno, moraju imati depozit.

    Drugim je načinm predvidjeno postojanje dvije krivične sankcije koja se zovu "oduzimanje imovine stečene krivičnim dijelom" i "oduzimanje imovinske koristi stečene krivičnim dijelom" ovi instituti riješavaju problem koji si naveo. To jest da notar u ovom konretnom slučaju imovinu ili imovinsku korist stečenu krivičnim dijelom žargonski rečeno prebaci na svoje srodnike ili druga lica i time pokuša da izbjegne krivičnu odgovornost. Ukoliko se utvrdi da je blislim srodnicima ili drugim licima prepisano pravo svojine na stvarima ili prebačen odredjeni novčani iznos u cilju izigravanja prava. Sud raspolaže mogućnošću da sudskim putem oduzme imovinu ili korist od trećih lica. U cilju naplate potraživanja.

    I ne, nisam notar. Ja sam jedna budala koja ima previše vremena pa se mlati po forumu. :-D
    Bako, jebeš li što?

  16. #66
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Treba vam 30.000 garancije, poslovni, plate za 5 zaposlenih, posla da vam se nabaci i porez od 70% na dobit.
    70 posto, jesi li siguran, prvi put cujem za toliku stopu... znam da za jednog pricaju da je do sad imao preko 10.000 predmeta, neka je od svakog uzeo po 50 eura to je pola milioba...

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Ti predmeti ce vremenom da se smanjuju, ja opet kazem, ne zaboravite njihove troskove koje imaju.
    Ovo mi lici na onu pricu, ee napunio se radio sa gorivoml jbg, sto moji i tvoji roditelji nisu radili. Ne mozemo sad nista. Vi kao da se notar postaje preko noci. Napravili su pare, ne mozemo iz krivit zbog toga


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Po mom misljenju notari su samo tu da uzimaju pare za nista. I te price oko nadoknade stete... obicne gluposti. U slucaju da notar ovjeri, kako neko gore pomenu, falsifikovanu dokumentaciju, a pritom je neko platio nekoliko stotina hiljada ili milion eura za kupovinu neke nekretnine (neki investitor ili slicno) koji notar u CG moze da mu isplati te pare, to jeste da mu ih vrati? Sto stranka ima od toga ako njega sud osudi na kaznu zatvora i zabrani mu rad?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  19. #69
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Koliko me sjecanje sluzi, fals ovjere punomocja, nepostojeci ugovori, potpisi mrtvih ljudi su postojali dok je to radio sud i sluzbenici njihovi i katastra. Nesto takvih prituzbi i ugovora nema odakd rade ovi ,, nepotrebni'' notari


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  20. #70
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    I dalj tvrdim da je to samo napmjesten posao bivsim sudijama kojima je zahvaljeno na saradnji (i onako su oni orvi koji su dobili notarsku licencu).A da nema prituzbi...ne bih se bas slozio. A o garncijama niko nista ne odgovara?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  21. #71
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milanese View Post
    Ti mora da si notar ili izvrsitelj?? :-D
    Pa nesto nisam siguran da je ijedan notar za ovih 4-5 godina izgubio licencu... Ako grijesim ispravi me..
    Taj isti notar ce da pravi pare i da ih ulaze preko clanova porodice. A kada dodje do price o riziku i odgovornosti, bice izio buk magarca, jer neces imati na cemu da se naplatis..




    I pravosnazno oslobodjena.. :-) Moze.. :-) cuo sam za tu pricu i za taj primorski grad...
    lezala u zatvor,svjedoci i sve potvrdjeno i dokazano da je pare uzimala.....otkaz u katastru,da je nevina vracena bi bila na posao.:joyous:

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Jokac znaci namjesteno je da zena bude oslobodjena iako je kriva?

    Ovome gore su notari bivse korumpirane sudije?

    Ao, vec teorije cak i ovdje, brzo cemo stic do dps, mila itd... Steta
    f6

  23. #73
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Ne banalizuj stvari, znas ti dobro o cemu se radi
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  24. #74
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Jokac znaci namjesteno je da zena bude oslobodjena iako je kriva?

    Ovome gore su notari bivse korumpirane sudije?

    Ao, vec teorije cak i ovdje, brzo cemo stic do dps, mila itd... Steta
    ta mi je komsinica.........a o krivici su novine pisale,svjedoci svjedocili.....cuo si vjerovatno za primorski grad...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pravni savjet
    By NNik in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 29-03-13, 16:38
  2. pomoc: kinematika masinski fakultet, hitno!
    By lacky in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 17-06-12, 10:15
  3. I:pravni savjet
    By buzzmissman in forum Nauka generalno
    Replies: 2
    Last Post: 04-05-11, 13:10
  4. EURONCAP i bezbjednost
    By Cousteau in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 31
    Last Post: 06-10-09, 15:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •