Iz arhive staroga foruma
------

Veoma interesantan clanak uzet sa SC koji se bavi ilirskim porijeklom ne samo Crnogoraca vec i vecine 'juznih Slovena'.
--------

-Ja-
***************
ja - Dec 07, 2002 02:39 (*.aol.com)
neka ovo bude jedan forum na pitanje "ko su Crnogorci " i odakle su doshli i zasto su se bash tamo naselili,tj.u danashnje granice.
***************

-Zecanin-
***************
Zecanin - Dec 07, 2002 02:48 (*.aol.com)
pitanje

Na osnovu cega mislis da su preci Crnogorca dosli odnekle i naselili se u Crnu Goru?

Valjda od pretpostavke da su Slovenskoga porijekla koja je potpuno pogresna.

1)Crnogorci su potomci sloveniziranih Ilira (koji su dorjanskoga tj helenskoga porijekla) kao i vecina takozvanih juznih Slovena, mada su Crnogorci rasno gledano najcistiji Iliri koje rasna antropologija jasno uporedjuje i rasno i kulturno sa dorjanskim plemenom Sfakia u JZ Krit koji su potomci Dorjanske invazije Grcke prije 3.000 godina iz pravca Makedonije (Makednos na starogrckom znaci Visoki Brdjanin i prestavljaju jednu od originalnih Dorjanskih zona sa Ilirijom) I ILIRIJE.

2) Crnogorci i hercegovci na osnovu distribucije krvih grupa su veoma distantni od ostatka evrope a posebno od pravih seminordiskih baltoslava.

3) Nasi 'Jugovic' na osnovu genetske distance su veoma distantni od ostatka evrope a posebno od pravih seminordiskih baltoslava.

http://www.illyria.net/

Radi konacne klarifikacije -
Pod juznim Slovenima mislio sam na Jugoslovene.

Jedine zone dje je prisutna slovenska rasa (u vidu takozvanog novodunavskog tipa) kod nas (a ni tamo nije u vecini) jeste Slovenija i Panonija (otadle imena Slovenija i Slavonija).

Vecina Makedonaca i Bugara su istocno mediteranske rase tj Romejsko-grckog porijekla.
*********************

-Ja-
*********************
ja - Dec 07, 2002 12:44 (*.aol.com)
Ima jedan nash profesor koji predaje "Humaniti" na jednom od univerziteta u Kaliforniji koji je pronashao dokumente gde se opisuje da su "Serbi" sluzili u Rimskoj vojsci,po njegovom nalasku kaze se da ta ideja o "Slovenima sa Karpata"potpuno otpada.on je zakljuchio da su Srbi doshli pre Ilira sa ndijskog kontinenta ,ne samo Srbi vec i danashnji Rumuni ,Italijani,Grci i Francuzi,Portugalci i Shpanci.Takodje se navodi da fizichka slichnost i spoljasni izgled prema ovim narodima a takodje genetska veza.On takodje dodaje da se eksodus naroda sa Indijskog kontinenta ponovo desijo u 14 Vjeku koji su poshli stopama njihovih predaka ,a to su danashnji Cigani kojih je puna Evropa. Interesuje me dali je neko chuo za ovu varijantu ,posto je to bilo chak pisano i u nashim novinama.
*************************

-Bokelj-
*************************
Bokelj - Dec 07, 2002 15:19 (*.rcn.net)
jes znate vi okle smo mi...
60% su hrvati "servsko-pravoslavne" vjere....smrdijanski cigani nas okupirali pobili i pokrstili...
30% crnogorski albanci i 10% srbi i sl *****
pozdrav svim pravim crnogorcima-bokeljcima
Boka-Zaljev Hrvatskih Svetaca , uvijek bila uvijek ce biti!!!!
**************************

-Zecanin-
**************************
Zecanin - Dec 07, 2002 15:46 (*.aol.com)

ja -
"Ima jedan nash profesor koji predaje "Humaniti" na jednom od univerziteta u Kaliforniji koji je pronashao dokumente gde se opisuje da su "Serbi" sluzili u Rimskoj vojsci,po njegovom nalasku kaze se da ta ideja o "Slovenima sa Karpata"potpuno otpada."
-----
Zvanicna nauka ga strahovito demantuje i naucna i antropoloska. Sloveni su dosli u 7 vijeku NE i nakon uoci toga vremena se pojavljuje slovenski rasni tip u nasim zonama (Panoniji).

"on je zakljuchio da su Srbi doshli pre Ilira sa indijskog kontinenta ,ne samo Srbi vec i danashnji Rumuni ,Italijani,Grci i Francuzi,Portugalci i Shpanci."
------
Sve nacije koje nemogu da idu u proslost dalje od iljadu i najvise dvije iljade godina osim Grka (osim u modifikovanim formama; sarmatski serboi, germanski franci,

Italske grupe u centralnoj Italiji, Romanska provincija Spania i Italia). U svakom slucaju ne mogu da ocu preko BAR 3.000 godina koliko je potrebno da su stariji od Ilira osim Grka (u obliku proto helena poput Ahejaca i kasnije Dorjana ali i Iolaca i Aeolaca, Dorjanskih Makedonaca).

"Takodje se navodi da fizichka slichnost i spoljasni izgled prema ovim narodima a takodje genetska veza."
------
Opet pogresno. Sve nacije su rasno miksovane.

Grci su po rasi osrednji alpinci i visoki dinarci *brahikefalci*, istocni mediteranci (potomci minoana) *osrednji doliokefalci*, dinarizovani mediteranci (miks) i atlantomediteranci.

Portugalci i Spanci su vecinom zapadni mediteranci (niski doliokefalci)

Italijani su Dinarci, Dinarizovani Mediteranci, zapadni Mediteranci.

Francuzi su Noricani, Alpinci, zapadni Mediteranci, Keltonordijci.

"On takodje dodaje da se eksodus naroda sa Indijskog kontinenta ponovo desijo u 14 Vjeku koji su poshli stopama njihovih predaka ,a to su danashnji Cigani kojih je puna Evropa. Interesuje me dali je neko chuo za ovu varijantu ,posto je to bilo chak pisano i u nashim novinama."
----
Prvo nije prije bio iksodus iz Indije vec U Indiji od strane istocnoimediteranskih Arijevaca koji su govorili jednu od najstarijih verzija indoevropskih jezika zvanu Sanskrit. Cigani su vecinom Dravidi skoro Australske negrodine rase i nikakve veze nemaju sa Evropljanima.

To sto taj profesor pise nema veze sa mozgom i neki od njih su i potplaceni od odredjenih krugova da pise istoriju kako njima odgovara. Da istina istorija MOZE da bude i vrsta propagande (kao sto je kod nas bila dio panslavisticke propagande).

Bokelj -
"jes znate vi okle smo mi... 60% su hrvati "servsko-pravoslavne" vjere..smrdijanski cigani nas okupirali pobili i pokrstili...
30% crnogorski albanci i 10% srbi i sl *****
pozdrav svim pravim crnogorcima-bokeljcima
Boka-Zaljev Hrvatskih Svetaca , uvijek bila uvijek ce biti!!!!
--------
Kojih Hrvata . Njih ima tri osnovne vrste koje nijesu srodne jedna drugoj.

1)Dinarski Hrvati iz planinskih zona (pohrvaceni i poslovenizirani Iliri)
2)Zapadni Meiteranci sa Primorja (pohrvaceni Romani)
3)Dinarizovani Novodunavci (rasno Iirizovani Sloveni) iz Panonije i posebno Zagorja.

Jedini Hrvati su i to djelimoce samo Cakavci i u majoj mjeri Kajkavci a nikako Brdjani i Primorci. A jos manje Bokelji. Time sto su Konavle i neki Bokelji katolici to se jedino moze povezat sa katolickom srednjovjekovnom Zetom i njenom majkom Dukljom koja je najstarija SLOVENIZIRANA ilirska zemlja u nasim zonama (o kojoj jedini zapisi su napisani na helenskom jeziku).

ja -
"Zao mi je da ovi pojedini idioti prichaju bezvezne stvari ,ali mi se ipak chini da taj profesor ima dosta dobrih chinjenica ,on je josh dodao da sa Karpata u 7-mom vijeku su doshli danasnji Shiptari iz danasnjeg Azarbajana od predjela Arbana zato ih mi nazivamo Arbanezi .Ako pogledate stanovnike Crne gore Istochne Bosne i predjela Srbije vidi se ochito slichnost ili chak copije danashnjih Hindusa.Ta mi se varijanta uopshte ne svidja ali izgleda da je istina."
------
Arnauti nijesu ilirskoga porijekla i prvi zapis na njihovom jeziku potice iz srednjega vijeka (15 vijek) stoga oni nijesu dosli ni za vrijeme varvarske invazije romanskog carstva sto to neki zovu seoba naroda vec kasnije, vjerovatno nakon 10-11 vijeka NE. Inace primjecuje se izvejsna jezicna slicnost izmedju Albanskog i Rumunskoga jezika sto nam mozda govori da su jedno vrijeme zivjeli u centralnom i SI Balkanu.

Inace ono o slicnosti izmedju Crnogoraca i Indusa je jedna NOTORNA GLUPOST. Molim lijepo koji to Indusi su slicni nama i zasto, na osnovu cega?

Inace za one koji misle da ovo neki Dukljanin zbori grdno se vara jer sto vazi za Crnogorce vazi isto i za vecinu balkanskih Srba jer su oni vecinom ili direktnoga ili indirektnoga crnogorskoga porijekla.

Gaga -
" ja kad vidim lepog coveka toplih i inteligentnih ociju, znam da je Slovenskog porekla, ma od kuda dosao ili prosao, a ostali su glupi roboti ili robovi."
------
Poljaci kao izvorni baltoslavi po rasi i predominatno nordiske rase uopste nijesu niti topli a ni po umu nijesu nesto poznati mnogo (naprotiv sa njima se centralna Evropa sva sprda a nijesu daleko pozadi ni Bjelorusi ka ni Slovaci). Mediteranci stu ti koji nijesu roboti i puni duse i koji zivot uzijaju polagano.

"Kakvi vas Dinarci i Iliri spopali i to od pre 3000 godina? kao da su se vase mame, babe i dede zenili generacijama medjusobno, bez seoba i ratova?"
----
Baltoslava za vrijeme invazije na Balkanu je bilo najvise 100.000 i to u sve zone Balkana. Ilirija se sama imala blizu milion ljudi dok baltoslavi nijesu brojali kod nas vise od 50.000 (sto je slicna slika i danas kada rasno gledano jer imamo ogromnu oko 4/5 Dinaraca kod nas i 5% Novoddunavaca). Slovena nije bilo u znacanijem broju juzno od save i dunava da bi se mogli sa njima mijesat.

"Je.. te, jos se neko i dici tim sto je neki idiottski Ilir?!??"
----
Za razliku od baltoslava kojima ime poistice od Slavus = rob jer su prodavani kao robovi u Krimu Vizantincima, Romanima, Persijancima i Arapima od strane njihovih vlasnika iranskih Sarmata (kojima pripadaju originalni Serboi i Haruvati) , ILIRI na drugu stranu su gotovo sinonim za najelitnije romanske legije, pretorijance, masu careve Rima, zatim su najbliza braca Spartanaca (pak se Crna Gora ne zove zaludu Srpska Sparta, neko je vidio slicnost nje i Sparte) i dorjanskih Makedonaca (cula sa valjda sa Aleksandra Makedonskog).

srbin -
"kada je tito dosao na vlast sve oblasti su postale nacije!!!!!!! svi crnogorski vladari su se izjasnjavali kao SRBI!!!!!!!"
----
Niko ne zabranjuje crnogorcima da se tako izjasnjavaju(ja sam jedan od njih). Jedina je razlika da ce narod vremenom sve vise znat da su slovenizirani Iliri a ne izvorni Sloveni. Inace nauka poput rasne ili fizicke antropologije kada usporedjena sa istorijom kada je u pitanju porijeklo nekoga naroda ima MONOPOL jer ne trpi nikakve romantizme

Takodje je isto dokazano da ima dosta drugih evropskih zona dje su narodi asimilovani tj uzeli su ime i identitet tudji poput sledecih zemalja i regiona:

Turska, Bugarska, bivsa SFRJ, Madjarska, Austrija, Bavarska, Estonija, Finska, Ceska, Francuska, juzna Italija, Sirija, Liban,itd.

Na drugom forumu "Slavic Nationalist Forum" imas prave Baltoslave poput Poljaka koji otvoreno kazu da su balkanski Sloveni (specificno Srbi) drugacije rase od njih ali ovi nasi nesto to ne kontaju (srce vidi sto oci ne vide).

Poljak im kaze "nadjite mi deset Srba koji imaju Poljski izgled" ali ne ide nesto jer tip zna kako izgledaju Noricani (svjetliji Dinarci) pa te nemogu proturit.

http://www.network54.com/Hide/Forum/...;lp=1038981235

Dobro im Poljak rece

"Hence, I have made my point. Unfortunately, I had to make it with hair color, because judging facial features is a subjective thing. We see what we want to see. So most of you would see "Russian" features on some Serb even if he looked Mexican (not that Serbs look Mexican or anything, but you get my point). "

drugim rijecima

srce vidi sto oci ne vide

kiwi -
"Zecanine,pravo je uzivanje citati.Odakle znas sve te stvari?Meni je totalno nepoznato sve to.Zivio."
------
Probaj Coon-ova knjiga "Races of Europe"
Eva je internet verzija gornje knjige a moze i bilo koja knjiga o fizickoj (rasnoj) antropologiji (sve ionako prave manje vise iste rasne klasifikacije dok niti jedna moze da poveze rasno nase Dinarce sa Baltoslavima).

http://www.fikas.no/~sprocket/snpa/racesofeurope.htm

Crnogorac -
"Vise BUDALA na jednom mjestu ODAVNO nisam vidio, posebno Zecanin. Koji kreten jebote....zaboli me stomak od smijeha. "
-----
Konkretno koji dio je smijesan i zasto ga smatras smijesnim onako naucno mi to obrazlozi ne na osnovu reka mi djed to i to.

Crnogorac -
"Pa KOJA BUDALA bi htjela da izgleda KAO POLJAK ??!!?? :-)))) "
----
Pa svaka budala koja veli da je cisti Sloven istovremeno kaze da lici na projecnog Poljaka jer oni su rasno gledano najcistiji danasnji Sloveni (kada usporedjeni sa ostalim 'Slovenima') a najcistiji Baltoslavi su Balticki narodi posebno Litvanci.

"I koja BUDALA tvrdi da su Crnogorci neki tamo iliri, bogumilji, skembici, ***** palcevi...ajme ovo odavno nisam dozivio. "
-------
Pa bilo koja profesionalna budala koja se bavi rasnom antropologijom ima Crnogorce rasno da poveze JEDINO sa starosjediocima (Ilirima) a NIKAKO sa rasnim Baltoslavima.

"Takve gluposti moze samo da tvrdi DANU (Dukljanska Akademija Nauka i Umjetnosti). Razlog toga je sto su u njoj PSEUDO akademici postavljeni da sluze El Presidente a ne nauci. NAVEDITE mi IJEDAN NAUCNI RAD koji je izasao iz te "akademije" :-) da je prevedan na IJEDAN STRANI jezik ?!! "
------
Kamo srece da je tako no i oni (DANU) misle da su od Baltoslava. Ja zastupadm potpuno razlicitiju teoriju i od njihove (koja tvrdi da su Crnogorci iz Poljske na osnovu slicnosti toponima sto nam u stvarnosti govore da baltoslavi koju su nase pretke slovenizrirali su iz Poljske a na danasnji Crnogorci). U rasnoj antropologiji nema mjesta za nacionalne romantizme.

"Crnogorci su vecinom slaveni pravoslavci koji su do 1945 sebe smatrali Srbima (od 1945 im to nije bilo dozvoljeno (od strane KPJ) i forsirana je crnogorska nacija diferencirana od srpske IAKO su Crnogorci OD VAJKADA SEBE smatrali NAJVECIM Srbima). Od kako je El Presidente dosao na vlast Zecanin i njemu slicni su dobili vjetar pod krila."
------
Zecaninu nema slicnih jer je on sam unikat od koga vodi teorija da smo rasno Heleni na osnovu rasne antropologije i koja se siri vidim mrezom kod dostine Crnogoraca koji su je prihvatili i jos VISE ce samo treba strpljenja.

"Cak i pod El Presidenteom velika vecina pravoslavnog zivlja u CG sebe smatra Srbima i nevidi kontradikciju izmedu toga biti
Crnogorac i Srbin. "
----
Ja uopste ne vidim konflikt koji ti vidis. Ja pisem o stvarima koje idu 4000 godina (i o nauci tj fizickoj antropologiji koja ne trpi greske) i vise unazad a ti o stvarima ( i o subjektivnoj istoriji) koje traju par vjekova i koje nijesu direktno povezane jedna sa drugom.

"Ali ipak krunu uzimaju oni koji se PALE na ovakve budalastine...ja ipak vjerujem da su to ljudi sa maximum osnovnom skolom."
----
Nece biti sreco jer rasna antropologija je jedna od najkomlikovanijih naucnih disciplina koja ide rame uz rame sa genetskom analizom (koja takodje baltoslavskim romantistima ne ide na ruku kao ni distribucija krvih grupa).

kkk -
"zeqaj siptarcino, malo ti je sto neprestano seres na sajtu Istorija, pa sada si i ovdje dosao. More mars fukaro jedna, fuj fuj fuj....."
-----
Dje si histerijo australijanska koja zastupa da treba 3/4 Srba (Dinaraca i posebno Crnogoraca) da se istrijebe i koja poistovjecuje nas Crnogorce sa Arnautima (koji nemaju direktne veze sa Ilirimanako poarbanaseni crnogorci iz $everne Gegnije).

Bokelj -
"cuj S"m"rdi iz CG hahahahaha
jes ka okupatori ste tu dosli 1900 i neke masakr nad hrvatima i ostalim crnogorcima pocinjeli a one koje nijeste poklali po pravoslavili ste djubrad okupatorska . viva vero montenegro nikad vise pod smrdskim govnima!!!! Boka vjekovna hrvatsko-crnogorska zemlja bila i bit ce!!!!!
mrs smrdi iz nase zemlje!!! ponosni crnogorski katolik -bokelj"
------
Bokelji katolici mogu samo bit Crnogorci a nikada Hrvati (koji nemogu dokazat , istoriski gledano, da su Dubrovcani Hrvati a ne Bokelji a da ne pominjem opet na koje si Hrvate mislio jer ih ima od tri nesrodne rase i time od tri porijekla).

Gaga -
"Ja brate poznajem puno Poljaka i Poljakinja i svesu to jako fini ljudi. A te tvoje Ilire zamisljam nesto kao siptare sa siskama na celu i pljosnatom glavom, mozda su nekad i bili neko i nesto, ali posle su se izrodili i nestali, pa oni koji ih sa setom spominju imaju samo zadatak da rasture i ono malo od ove nase jadne drzave i dobro su placeni za to. Koliko tebe placaju?"
------
Illiri su se protezali od Alpa do Grcke i po cemu ti zakljuci da samo Albanci (koji su 'otkrili' svoje ilirsko porijeklo krajem 19 vijeka us 'pomoc' njemackih naucnika) a ne nasi bivsi Jugovici su Iliri kada su se Hrvati i Bosanci zvali Ilirima do sredine 19 vijeka kada je Austrija to zabranila (zbog Ilirskog pokreta) a srenjovjekovne Srbe su stranci zvali Rasi, Iliri i Tribali (Iliri). Duklja (imenovana po ilirskim Dokleatima) je matica i za Zetu i za kasniju Rasku.

NIKSICANIN -
"Zecanin, ne da si smijesan no si i manit!!! Postiras odje gluposti Rotkovica!!! Bogomi, tebi nije za pomoc. Upamet, jado, dok nije dockan!!! "
-----
Konkretno, dje to i kada i u kojem djelu taj Rotkovic zastupa sto sam ja gore pisao? Ako ne zastupa onda 'ispeci pa reci' !
**************************