Results 1 to 9 of 9

Thread: Rootovanje HTC Wildfirea S ?

  1. #1
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Rootovanje HTC Wildfirea S ?

    Interesuje me , radi li neko u PG Rootovanje ktc telefona , koliko kosta itd ?

    I druga stvar , posto postoje neki tutoriali po youtubeu i po forumima , al nesto mi se ne bakce sa tim , jer izgleda moze tel bash da se zajebe ako se sto lose odradi , zna li neko neki provjereni nachin , tutorial ili bilo sto ?

    Zahvaljujem

  2. #2
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kod HTC moraš prvo otključati bootloader preko htcdev sajta. Zatim sa OneClick toolom možeš rutovati tel i ubaciti mu neki custom rom.
    Jedino je malo zeznuto, što sam ja tek pronašao posle 3-4 ure čačkanja sa tel, da mi je došlo da slomim taj wildfire, jeste da posle ubacanja custom roma nije htio da se bootuje. A nigdje nije pisalo da posle roma moraš izvući iz tog roma fajl boot.img i naknadno ga posebno ubaciti...
    Ne možeš ništa zeznuti sem ako ne pokušaš ubaciti greškom rom od drugog uredjaja...

    Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

  3. #3
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Narucivanje i dostava stvari iz Srbije : http://goo.gl/wn4Ix

  4. #4
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala

    Mene sad stvarno sramota , ali moram da postavim neka pitanja jer jer se stvarno slabo razumijem u ove androide , iako su vjerovatno glupa

    Sto je custom rom ?

    Mogu li posle rutovanja da podesim da RAM memorija nije samo interna , nego da ide i preko externe ( tj kartice ) , da bi samim tim telefon bio dosta brzi ?

  5. #5
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa custom rom ti je prepravljeni rom tj operativni sistem u tel da jednostavnije objasnim. Uklonjene neke bespotrebne aplikacije, dodate neke sitnice, poboljšanja koje original softver nema...u principu svaki custom rom puno bolje radi od oficijelnog, stock roma.
    Dosta custom romova podržava i da koristiš microsd kao internu memoriju, tj da instaliraš na nju aplikacije, al to je sad duža priča...
    Idi malo na xda developers forum pa vidi koji sve imaju romovi za tvoj tel, i šta ti odgovara. Uz svaki rom je objašnjeno i šta nudi, koja su poboljšanja, kako se ubaca...

    Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

  6. #6
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by coach View Post
    Hvala

    Mene sad stvarno sramota , ali moram da postavim neka pitanja jer jer se stvarno slabo razumijem u ove androide , iako su vjerovatno glupa

    Sto je custom rom ?

    Mogu li posle rutovanja da podesim da RAM memorija nije samo interna , nego da ide i preko externe ( tj kartice ) , da bi samim tim telefon bio dosta brzi ?
    costum rom ti je naknadno prepravljeni originalni sistem telefona najcesce se radi o tome sto su mnoge beskorisne aplikacije i stvari izbrisane iz telefona. Ne postoji mogucnost da internu memoriju ili memoriju telefona koristis kao RAM memoriju vec samo postoji mogucnost da memoriju kartice podesis kao ROM tj kao memoriju na koju ce se instalirati pojedine aplikacije koje ne mogu da se prebace na SD karticu i pojedini djelovi sistema mogu u taj dio memorije da se sacuvaju ali nikako ne mozes da napravis od externe memorije tj. od SD kartice RAM MEMORIJU!

  7. #7
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvinjavam se sto upadam u temu . Treba mi neko upustvo kako da rootujem expiria arc posto sam ga abdejtovo na JB pa mi koci i hocu da ga vratim na prethodni servis pack

  8. #8
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by steel View Post
    Izvinjavam se sto upadam u temu . Treba mi neko upustvo kako da rootujem expiria arc posto sam ga abdejtovo na JB pa mi koci i hocu da ga vratim na prethodni servis pack
    Moze lock.


    inace, nadji na xda developers, tamo imas.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  9. #9
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zahvaljujem

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Rootovanje t-Mobile move Balance
    By jb007 in forum Android
    Replies: 5
    Last Post: 08-01-13, 12:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •