Results 1 to 19 of 19

Thread: Canon 30D sa objektivima i dodacima

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Thumbs up Canon 30D sa objektivima i dodacima

    Canon 30D (prvi vlasnik, oko 50k okidanja, odlicno ocuvan za njegove godine, jedino 'lose' mjesto je kontakt za blic koji istetski ne izgleda savrseno. Nedavno ociscen senzor u servisu.) [CIJENA: 200 eura]

    Canon EF-S 17-85mm f4.0-5.6 IS USM (odlicno ocuvan, UV filter na njemu od prvog dana, oba poklopca) [CIJENA: 160 eura]

    Sigma 10-20mm f4.0-5.6 DC HSM (odlicno ocuvan, CPL filter je bio na njemu 80% vremena, minimalni tragovi koriscenja na plastici, oba poklopca, originalna zonerica, originalna futrola) [CIJENA: 350 eura]

    Sigma 70-300 f4.0-5.6 APO DG Macro (solidno ocuvan [uglavnom minimalne estetske ogrebotine po plastici], UV filter na njemu od prvog dana, oba poklopca [zadnji je zapravo Canon-ov], originalna zonerica, originalna futrola) [CIJENA: 120 eura]

    Ukupna cijena navede opreme se dobija sabiranjem i ona iznosi 830 eura. Medjutim, kada bi se uzimalo sve odjednom cijena bi se zaokruzila na 800 eura ali bi takodje dobili sve gore-pomenute filtere.Uz ovaj 'komplet' bi dosla i rezervna baterija za 30D, par CF kartica (jedna od 8GB, jednu od 4GB i dvije od 2GB), punjac i jos neke dzidza-midze.

    Prvi sam vlasnik sve navedene opreme, profesionalno koriscena, mazena i pazena od prvog dana. Objektivi nemaju nikakvo mehanicko ostecenje (nikad mi nisu pali niti ista slicno) niti imaju ikakav opticki problem. Iskljucivo blaga istrosenja na spoljasnjoj plastici od koriscenja. Razlog prodaje je prelazak na FF te samim tim visak opreme a posebno objektiva koji ne odgovaraju na FF.

    Ukoliko vas zanimaju fotografije i to se moze 'zavrsiti' a zainteresovani mogu da se jave na PP pa odatle cemo razmjeniti broj telefona a svako moze da dodje i proba opremu pa odluci odgovara li mu ili ne. Inace ukoliko vam ova cijena zadire dublje u dzep nego sto ste ocekivali onda mozete da uzmete Canon 30D + Canon 17-85 f4.0-5.6 IS USM i sa tim zavrsi vecinu rabote. To bi vam bilo 350 eura i sa tim bi imali dovoljnu sirinu za pejzaze i solidnu daljinu za portrete i malo udaljenije objekte. Ukoliko vam se 85mm cini nedovoljno daleko onda za jos 120 eura mozete uzeti Sigmu 70-300 APO sa kojom definitivno imate vise nego dovoljno daljine a uz to i macro mogucnosti. U tom slucaju bi kombinacija Canon 30D + Canon 17-85 f4.0-5.6 IS USM + Sigma 70-300 f4.0-5.6 APO DG Macro bila 460 eura.

    Cijene su prilicno fiksne mada sam otvoren za ponude ukoliko su ozbiljne.
    Last edited by Fidel Castro; 06-06-13 at 17:36.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    refresh!
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #3
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Skoro identičan komplet kao moj, što pokazuje koliko je dobra kombinacija za male pare. Najbolje da kupi neko ko ulazi u fotografiju, jer ima maltene sve šta mu treba. Momak koji je kupio skoro sve od mene sigurno se nije pokajao!
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    ^ True story.

    Za tih 350 eura (Canon 30D + Canon 17-85 f4.0-5.6 IS USM) mozete praviti TEHNICKI extra fotke koje ce biti jedno 100% bolje nego kod nizih serija koji (novi) kostaju znatno vise, tipa xxxD Canon-a a da ne pricam o kompaktima koji isto nisu nista jeftiniji od ovog cjenovnog rang-a a ne mogu prici po kvalitetu fotografija.

    Onaj ko ulazi u DSLR vode treba da zna glavnu stvar a to je da su megapixeli 'marketing point'. Fotka sa kompakta od 16Mpx nece nikad pric' kvalitetu fotke ovog 30D od 'samo' 8Mpx.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #5
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    790
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Skoro identičan komplet kao moj, što pokazuje koliko je dobra kombinacija za male pare. Najbolje da kupi neko ko ulazi u fotografiju, jer ima maltene sve šta mu treba. Momak koji je kupio skoro sve od mene sigurno se nije pokajao!
    odlican aparat

  6. #6
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manometar View Post
    odlican aparat
    Milo mi je da čujem. Sad mi je žao što mu ne ponudih i blic za male pare, nisam znao da mi nije kompatibilan s novim... Nego da ne kvarimo oglas.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  7. #7
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    790
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nece nam zamjerit hvalimo coveku oglas daj cijenu na pm

  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    refresh!

    Na prodaji je do 31. juna.

    Inace za one koje zanima.. Svaki od ovih objektiva imaju svoje originalne poklopce (cak sam i Sigmin za 70-300mm nasao) a i aparat ima onaj svoj originalni poklopac. Uz to za one koji bas gledaju svaki detalj (kao je ponekad) tu su i svi racuni sa datumom kupovine, pecetom i sve ostalo. Uz aparat bi svakako dosla i sva prateca dokumentacija, CD-ovi sa software-om (iako bi preporucio da se 'skinu' novije verzije odredjenih) kao i neki kablovi i sl. Cak su tu i originalne kutije i sve sto je doslo od dana kupovine.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    Canon 30D je prodat.

    Sva tri objektiva i dalje na prodaji po cijenama iz prve poruke. Ko kupuje vise objektiva zajedno moze se dati neki simbolicni popust.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #10
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Canon 30D je prodat.
    Neka je sa srećom. Pa da častiš to pivo.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  11. #11
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    Oglas je stajao preko nedelju dana i skoro niko za aparat nije pitao. Onda u jedan dan su troje pojurili da ga kupe.. Svasta!

    Pivo obavezno, kad me put nanese u PG, vjerovatno krajem mjeseca.

    Nego... objektivi na prodaji:

    Canon EF-S 17-85mm f4.0-5.6 IS USM (odlicno ocuvan, UV filter na njemu od prvog dana, oba poklopca) [CIJENA: 160 eura]

    Sigma 10-20mm f4.0-5.6 DC HSM (odlicno ocuvan, CPL filter je bio na njemu 80% vremena, minimalni tragovi koriscenja na plastici, oba poklopca, originalna zonerica, originalna futrola) [CIJENA: 350 eura]

    Sigma 70-300 f4.0-5.6 APO DG Macro (odlicno ocuvan, UV filter na njemu od prvog dana, oba poklopca [zadnji je zapravo Canon-ov], originalna zonerica, originalna futrola) [CIJENA: 120 eura]

    Kupovinom dva objektiva imate popust od 10 eura. Kupovinom sva tri objektiva imate popust od 20 eura. Ispod ni centa, postenije i jasnije ne moze ako mene pitate.



    Svi objektivi perfektno ocuvani, dolaze sa prednjim i zadnjim originalnim poklopcima, sva 3 objektiva dolaze sa filterima (za 10-20 dolazi CP filter, za ostala 2 UV filter), obije sigme dolaze sa svojim originalnim zonericama i u originalnim futrolama. Sve moze da se proba i testira bez ikakve obaveze. Ko je zainteresovan za Sigmu mogucnost doplate za ND filter, kupljen u USA sa sve papirima i racunom, JEDNOM stavljen na objektiv. (ovo moze i posebno koga zanima).


    Pored svega ovoga imam i nesto dodatne opreme sto se gomilala godinama ili sam je dobijao od onih kojima vise nije trebala, kao sto su: univerzalni citac kartica (Sweex), CF kartice (SanDisk Ultra II 4GB i SanDisk Ultra 8GB), originalnu Canon bateriju BP-511A koja bi trebala da je kompatibilna sa sledecim foto-aparatima a drzi kao prvog dana: EOS-300D / 10D / 20D / D30 / D60 PowerShot G1 / G2 / G3 / G5 / G6 / 90 / 90IS FV300KIT / 40KIT V250I 2P-85 / MV30i / 300 / 300i / 400i / 430i / 450i / 500i / 600i / 630i / 650i / 700i / 750i / MVS100i / 150i / 2i / 1i / 30I / ZR20 / 25MC / 30MC / 50MC / 60MC / 65MC / 70MC / ZR10.ZR20 / 25MC / 300MC.


    Za vise informacija, posaljite mi poruku u Inbox ili pozovite sledeci broj telefona: 068/66-66-70. Pozivi moguci od 24. juna do 2. jula (u tom periodu cu biti u [zestokom] romingu pa se ne isplati ni meni ni vama nego mi posaljite poruku)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #12
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    mene bi ova zoom sigma (70-300) interesovala ako bih ikako mogao da je nakačim na nikon.

    tj. ispravka ne bi me interesovala nego me interesuje i nemoj da si ga prodao prije no mi odgovoriš xD
    Last edited by ssaajjkkoo; 18-06-13 at 00:08.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    Svaka sigma kao i ostali 'third-party' proizvodjaci imaju proizvode kako za Nikon tako za Canon (i za druge) tako da ono sto ja imam nije ono sto tebi treba. Ja ne znam jel' tehnkicki moguce staviti Sigmu za Canon mount na Nikon aparat ali bi ti i onda trebao neki adapter koji bi mozda bio i skuplji od samog objektiva te ti se sigurno ne bi isplatilo.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Canon 30D je prodat.
    E jbg.
    Kasno sam vidio oglas.
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    refresh!

    (CF kartice prodate)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #16
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    oglas se zatvara do daljnjeg, najvjerovatnije do novembra.

    /out.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    REFRESH!

    Ostao samo Canon 17-85mm i Sigm(ic)a 10-20mm (vise detalja u prvom post-u) uz jos par dodataka iz prvog post-a (osim CF kartica koje su prodate).

    Canon EF-S 17-85mm f4.0-5.6 IS USM (odlicno ocuvan, UV filter na njemu od prvog dana, oba poklopca) [CIJENA: 160 eura]

    Sigma 10-20mm f4.0-5.6 DC HSM (odlicno ocuvan, CPL filter je bio na njemu 80% vremena, minimalni tragovi koriscenja na plastici, oba poklopca, originalna zonerica, originalna futrola) [CIJENA: 350 eura]
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    Sigma prodata, ostao Canon 17-85mm.

    Canon EF-S 17-85mm f4.0-5.6 IS USM (odlicno ocuvan, UV filter na njemu od prvog dana, oba poklopca) [CIJENA: 160 eura]
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,315
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,628
    Thanked in
    2,438 Posts

    Default

    Prodato sveeeeeee.

    moze lock, uskoro nova tema sa jos nesto opreme.. Najvjerovatnije Rokinon 8mm f3.5 HD u ponudi...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Canon EOS 30D s objektivima i opremom + Archos 404 30GB
    By Roy Fokker in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 8
    Last Post: 05-03-13, 12:45
  2. Prodajem rainbow dobro ocuvan sa svim dodacima
    By mrSharo in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-07-12, 23:11
  3. Replies: 7
    Last Post: 25-05-11, 07:27
  4. P: benč klupu sa dodacima
    By CHARRO in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 09-05-11, 15:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •