Results 1 to 2 of 2

Thread: Groblje kućnih ljubimaca.

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Groblje kućnih ljubimaca.

    Pitanje, pošto Crna Gora ne poštuje sve moderne trendove zapadnog društva palo mi je na pamet ovo pitanje.

    Postoji li u Crnoj Gori igdje ukopno mijesto specijalizirano samo za kućne ljubimce ili kakav servis koji vrši usluge tog tipa (kremiranje, taxidermija, mumifikacija isl) ili se svi mrtvi ljubimci samo zakopavaju u dvorište, šumu ili bacaju u smeće?


  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nažalost, Crna Gora nema "pravo" groblje za kućne ljubimce, a pitanje je i kad će biti, ako se bude čekalo da država to uradi. Znam za naznake da je jedno fizičko lice voljno da ustupi svoju zemlju u tu svrhu, ali i za to treba dozvola od opštine za koju treba opet milion nekih uslova da se ispuni, kako bi se taj projekat radio... Nadam se da će se to u naredne godinu ili dvije riješiti.

    Kad sam rekla da ne postoji pravo groblje, mislila sam sljedeće: opština ima način rješavanja životinjskog otpada
    (mrzim ovaj termin!) i to na Deponiji, gdje se životinje bacaju u jamu i prelivaju krečom, i to je u skladu sa Zakonom o odlaganju otpada. Veoma je mali broj vlasnika koji će se odlučiti da se na taj način oprosti od svog ljubimca i onda bira drugo mjesto, park ili neka druga javna površina, ili kao što sam ja na svom imanju gdje zasigurno znam da se nikad ništa neće raditi niti kopati.

    Iako mi je ovaj gore navedeni način grozan, i nekako ne bih mogla podnijeti da moj pas bude tamo, sa druge strane je potpuno u redu, zato što ne umiru sve životinje prirodnom smrću od starosti, već dosta često a
    se desi da umru od neke bolesti: parvo, štenećak i sl. koji mogu biti opasni za pse, ili lajšmanije koja je opasna i za ljude, pa samim tim ukoliko se na pravi način tijelo ne sahrani, tj. ne prelije krečom, ono može biti izvor zaraze.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: groblje racunarskih komponenti sve po 5e :D
    By chabo87 in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 18-10-10, 17:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •