Page 286 of 645 FirstFirst ... 186236276282283284285286287288289290296336386 ... LastLast
Results 7,126 to 7,150 of 16118

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #7126
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    kad si ti uporan sad cu i ja

    sta je to konkretno napravila Crna Gora? Navedi jedan primjer objekta koji je napravila Crna Gora i da postoji zapis u kojem stoji izgradjeno od strane Crne Gore.
    Bješe li Crna Gora teokratski oblik vladavine ? Dakle Država = Crkva, dakle sve sakralne građevine podigla Država tj. Crkva
    U Ustavu knjaževine stoji da je CPC DRŽAVNA crkva
    Dovoditi u pitanje da su pravoslavne crkve i hramovi vlasništvo Crne Gore je IDENTIČNO kao dovoditi u pitanje vlasništvo Vatikana nad crkvama i hramovima u Vatikanu (takođe teokratija ako nisi upoznat)
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    vidis, zakonodavci su malkice pametnije postupili i postavili "bilo u vlasnistvu ili izgradjeno sredstvima stanovnika"

    vidis ta stavka je onako jako bitna, jer ako MPC i dokaze vlasnistvo, da nece dokazati da je ona sredstva dala.
    fin pokusaj Rakune, samo sto pod ove zakonske stavke potpada apsulutno svaki vjerski objekat.
    srecno sa prepisivanjem dzamija i katedrala...
    Ponavljam
    a ne NAROD= CRKVA

    PS.
    Džamije i Katedrale me apsolutno ne interesuju jer ih nije gradila moja država Crna Gora i to je jedini idiotski dio zakona
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    i jedino sto je Crna Gora napravila(dvorove Nikoline) , jer su ih pravili suvereni tadasnje drzave od novca iz riznice. ne od donacija, ne od ktitorstva, ne od pomoci u radu stanovnika. placeno iz riznice iliti sada budzeta

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Isto kao i sve Pravoslavne Crkve i Hramove prije 1920, a pogotovo one prije 1852
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #7127
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Raqne - ako imaš poteškoća da razumiješ i različiš o čemu pričam - obrati se izabranom ljekaru ili farmaceutu.



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Naravno da nećeš odgovoriti kako to da su ti prekjuče DPSovci bili džukele koje treba uspavati, juče kad su sa tobom bili na protestu bili ljudi(neki čak i pošteni), a danas su ponovo džukele


    Takođe se zapanjih kad nađoh na ovaj tvoj post
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Procitao sam zakon .
    Ne volim da sam saglasan sa DPS-om ali podrzavam ovaj zakon. Potpuno je na mjestu.

    Osim sto se crkva sprijecava da pravi hotele/restorane/supermarkete/stambene zgrade manastiri/crkve nijesu ugrozeni.
    Niko im ne udara na donacije.

    Samo ne moze crkva da ulazi u biznis dealove bez saglasnosti drzave kao do sada.
    Stvarno na mjestu zakon

    Brate mijenjaš se više nego Milo i Vučić zajedno


    Da li je to ono kad dotični kažu da su se opametili sa godinama ?
    Ili si možda ukapirao da ti na takav stav neće blagonaklono gledati gazde iz buduće stranke. Naravno reći ćeš da te politika ne interesuje, a živi bili pa viđeli
    Last edited by Rakun; 04-03-20 at 01:23.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #7128
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ...

    i jedino sto je Crna Gora napravila, jer su ih pravili suvereni tadasnje drzave od novca iz riznice. ne od donacija, ne od ktitorstva, ne od pomoci u radu stanovnika. placeno iz riznice iliti sada budzeta
    ...
    Kad kazes "iz budzeta" i to nam je bila tudja milostinja. Od 1700 i neke pa sve do 1914 Rusija je donirala svake godine izmedju trecinu i polovinu budzeta Crne Gore.

  4. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  5. #7129
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Naravno da nećeš odgovoriti kako to da su ti prekjuče DPSovci bili džukele koje treba uspavati, juče kad su sa tobom bili na protestu bili ljudi(neki čak i pošteni), a danas su ponovo džukele


    Takođe se zapanjih kad nađoh na ovaj tvoj post



    Brate mijenjaš se više nego Milo i Vučić zajedno


    Da li je to ono kad dotični kažu da su se opametili sa godinama ?
    Ili si možda ukapirao da ti na takav stav neće blagonaklono gledati gazde iz buduće stranke. Naravno reći ćeš da te politika ne interesuje, a živi bili pa viđeli
    Aha samo što.su odnekud magično stvoreni članovi 62 63 i 64 koji udaraju na crkve i manastire.

    Boli me koliko si površan.


    Čini mi se da i od kad je ovo počelo napisah više puta da treba ograničiti da crkva ne može sa ulazi u biznise - pravi hotele - stambene zgrade - supermarkete. I vrlo je lako donijeti takav jedan zakon.

    Kritički stav ka SPC se nije promijenio naravno, samo što sad DpS pokušava da otme zemlju kako bi je prodao, a vjerske objekte kako bi stvorio podjele.

    Radije bih da crkva upravlja tom zemljom i manastirima nego DpS, jer znamo kako je završila zemlja, fabrike i ostalo u rukama DPS-a.
    Last edited by Gandalf_White; 04-03-20 at 05:24.
    One Ring to Rule them all...

  6. #7130
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ustavni sud ne treba da čeka Mitropoliju
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ka-mitropoliju

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  7. #7131
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ustavni sud ne treba da čeka Mitropoliju
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ka-mitropoliju
    Pa se ne cita forum, ne Napisem ovo juce:
    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ako ne po sluzbenoj duznosti, a ono sigurno da imaju moralnu duznost da preispitaju ustavnost nekog akta koji je izveo sto hiljada ljudi na ulice. Tu je takodje crkva poentirala, jer je pokazala da su institucije zaista zarobljene i u potpunosti zavisne od partije i jednog covjeka.
    ..i vec danas aktuelizovano pitanje.


  8. The Following 4 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  9. #7132
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Bješe li Crna Gora teokratski oblik vladavine ? Dakle Država = Crkva, dakle sve sakralne građevine podigla Država tj. Crkva
    Ako razmišljaš u tom pravcu, onda moraš imati u vidu granice teokratske Crne Gore.
    Ona je formalno teokratska bila do 1852 godine.
    Toj Crnoj Gori nisu pripadali ni Podgorica, ni Nikšić, ni veći deo današnjeg primorja, ni tkz. sandžački deo.
    Sa širenjem teritorija od 1878 do 1913 godine, pod nadležnost Cetinjske Mitropolije dolazi prilično sakralnih objekata za koje se ne može reći da ih je gradila "država Crna Gora".
    Neki od njih su stariji i od samog pojma Crne Gore.

    Tako da pozivati se na istorijski kontekst u zakonskim odredbama "pre 1918 godine" je mutna voda. I Venecijanska komisija je izrazila mišljenje da je to nejasno.
    Crkva ima neki suštinski kontinuitet u poslednjih 100 godina. Za državu se baš i ne može reći.

  10. The Following User Says Thank You to Dača For This Useful Post:


  11. #7133
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Bješe li Crna Gora teokratski oblik vladavine? Dakle Država = Crkva, dakle sve sakralne građevine podigla Država tj. Crkva. U Ustavu knjaževine stoji da je CPC DRŽAVNA crkva.
    Zašto ne može Amfilohije, oružan tim odličnim argumentom, tražiti da crkva preuzme sve što je građeno (npr. puteve) prije 1852 jer je to gradila država tj. crkva? Ova država, koja ima svoj ustav, nije pravni nasljednik knjaževine Crne Gore, nego republike Crne Gore, konstituenta SCG i tako dalje unazad. Nije ođe bio vakuum posljednjih 100 godina.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to RoNN|3 For This Useful Post:


  13. #7134
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Jeste, ali taj argument je mac sa dvije ostrice, jer kontinuitet vlasnistva nad crkvenom imovinom je imala drzava kroz sve te razlicite drzave i uredjenja. I u vrijeme knjazevine i kraljevine i SFRJ..

    Ali Milas se sjetio idealne trgovine za mirnu stolicu, da Amfilohija namiri i samim tim i pravoslavce generalno. Da mu crkva ne talasa dok on peljesi cijelu drzavu uzduz i poprijeko.. Pa sad, nesto poput Djindjica i Legije, rijesio da ga pusti niz vodu nakon obavljenog posla.


  14. #7135
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Zanimljiv istup



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  15. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  16. #7136
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zanimljiv istup



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Slažem se.

    O ovome se dosta pričalo, ali nije do sada dolazilo iz crkvenih usta.


    U Crnoj Gori je jedina pravoslavna crkva koja je ikad postojala bila sadašnja Mitropolija (drugačije se nekad zvala, mislim zetskoprimorska ili tako nešto, ali drugačije se zvala i država) i ona je uvijek bila dio kanonskog ustrojstva. Nekad kao dio pećke patrijaršije, a nekad i kao samostalna. Stvaranjem SHS spojile su se i sve mitropolije i patrijaršije pod beogradsku koja kao glavna i dat joj je naziv srpska pravoslavna crkva.

    Mitropolija ima svoj pravoslavni identitet, ima autonomiju u okviru pravoslavlja. Čuvar, odnosno egzarh pećkog trona (pećke patrijaršije) je mitropolit, ne sad nego od 1750 godine. Pa se čudite Petrovićima što pjevaju o Onam onamo...

    Dolazimo i do sljedećeg problema, i vjerovatno najbitnijeg, Crna Gora je priznala Kosovo što je zaista malom broju Crnogoraca posebno drago i većina je to primila kao moranje, ali baš gorka pilula za progutati. Ukratko, pojeli smo gowno Ako i ima kakav zaludnjak to je u pitanju pakost i inat, i zaista ih je mizeran broj. Zašto Mitropoliji to posebno smeta, mnogo više od nezavisnosti? Pa priznali smo državu na čijoj teritoriji je pećki tron koji pripada našoj mitropoliji, jer je ona egzarh. U pravoslavlju "Danas je egzarh samostalni predstavnik (nešto između mitropolita i patrijarha) cijele crkve ili njenog dijela, koji ima punu vlast." Metohija je bila u sastavu Crne Gore prije ulaska u SHS i Srbi su nam to ćapili. Mitropolit je i dalje Egzarh. Normalno da su se bunili.

    Ako slučajno krene Vučić koji kontroliše Irineja da se "razgraniči" sa Kosovom, a to prećutno aminuje Patrijaršija u Beogradu protiv volje episkopa dolje na Kosovu i protiv volje MCP, eto raskola jer MCP je nadležna za taj dio SPC. Ali to je raskol, a ne osnivanje nove crkve. Oće li se to desiti ili neće, oće li se stvari zataškati ostaje da se vidi. Oni koji u Srbiji govore da je Milo ovaj zakon za Vučića uradio nisu dobrodošli na televiziji sa nacionalnim frekfencijama. Sve je zajebao Amfilohije sa svojim preozbiljnim shvatanjem zvanja Egzarha pećkog trona pa sad brani Kosovo jer je Mitropolijino ako dodje do nečega. Ja to poštujem, to se od njega i očekuje.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 04-03-20 at 10:05.

  17. The Following 6 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  18. #7137
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zanimljiv istup



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Grigorije veliki gospodin. Preko noci ga je sklonio Vucko u Njemacku jer mu se nije svidjelo kako Vladika razgovara sa njim. Da je kako mogao isto bi se sa Amfilohijem desilo ali zna da bi mu se od naroda desio ples.

  19. The Following User Says Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  20. #7138
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ako slučajno krene Vučić koji kontroliše Irineja da se "razgraniči" sa Kosovom, a to prećutno aminuje Patrijaršija u Beogradu protiv volje episkopa dolje na Kosovu i protiv volje MCP, eto raskola jer MCP je nadležna za taj dio SPC. Ali to je raskol, a ne osnivanje nove crkve. Oće li se to desiti ili neće, oće li se stvari zataškati ostaje da se vidi. Oni koji u Srbiji govore da je Milo ovaj zakon za Vučića uradio nisu dobrodošli na televiziji sa nacionalnim frekfencijama. Sve je zajebao Amfilohije sa svojim preozbiljnim shvatanjem zvanja Egzarha pećkog trona pa sad brani Kosovo jer je Mitropolijino ako dodje do nečega. Ja to poštujem, to se od njega i očekuje.
    A to bi stvarno sprdnja bila, da se SPC raspoluti zbog toga sto su Crnogorci veci Srbi od Srba. Ali bas zato mislim da vrh SPC nece to dozvoliti, ne smiju oni da aminuju priznanje Kosova, a tamo se neka MCP protivi tome i stiti svetinje. Kako bi ikad vise kod naroda povratila ikakav kredibilitet, povjerenje, ugled?? Svi Srbi bi presli u MCP.


  21. #7139
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,650
    Thanks Thanks Given 
    446
    Thanks Thanks Received 
    167
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Dolazimo polako na sve ono sto sam vam pricao prvih dana a niko se nije osvrcao na to. Rekoh li vam Amfilohije ima najjaci lobi u SPC i to mnogima smeta.

    Послато са SM-G925F помоћу Тапатока
    Last edited by Bole - MNE; 04-03-20 at 11:11.

  22. #7140
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,650
    Thanks Thanks Given 
    446
    Thanks Thanks Received 
    167
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Znate li ko je makao onog Kacavendu? Amfilohijev lobi. Ko je na njegovo mjesto Jovan iz CG? Onaj drugi Pahomije opet drugi Jovan je bio na njegovo mjesto iguman Ostroski, Australijski vladika cetinjski djak, Grigorije rekoh li duhovno cedo Amfilohijevo, juznoamericki Kirilo iz CG... Da ne nabrajam iako ne znate tokove u SPC dovoljno je procitat biografije ljudi u arhijerejskom saboru. Znao sam da AV nece doc i da ni Irinej nece doc itd itd.

    Послато са SM-G925F помоћу Тапатока

  23. #7141
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Ako je sve tako, onda s razlogom treba da se brinemo za Ristovo zdravlje. On ce se naprasno "razboljeti" i otici s ovoga svijeta. Jer iza inicijative o priznanju Kosova sigurno ne stoji Crna Gora ili Srbija, vec zapad i Amerika. A ako su oni problem locirali samo u jednom covjeku.. taj ga nece dugo...
    Last edited by ovizionizi; 04-03-20 at 11:26.


  24. #7142
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Zašto ne može Amfilohije, oružan tim odličnim argumentom, tražiti da crkva preuzme sve što je građeno (npr. puteve) prije 1852 jer je to gradila država tj. crkva?
    Iz krajnje prostog razloga. Nije postojala u to vrijeme, a i u obliku u kojem je postojala ( Eparhija ) nije imala dodira sa Crnom Gorom
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #7143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    E sad se može očekivati jaka kampanja iz Srbije.
    Nije dobro

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  26. #7144
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    E sad se može očekivati jaka kampanja iz Srbije.
    A do sad nije bila ?

    Čak i u humorističkim emisijama (ako se Ivanović može tako nazvati) dolazi Bećković da sere, a prije neki dan bi i Medo .
    Da ponovim u Srbiji zovu Medojevića da gostuje u humorističkoj emisiji i priča o otimanju srpskih svetinja
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  27. #7145
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,188
    Thanked in
    2,119 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bole - MNE View Post
    Dolazimo polako na sve ono sto sam vam pricao prvih dana a niko se nije osvrcao na to. Rekoh li vam Amfilohije ima najjaci lobi u SPC i to mnogima smeta.

    Послато са SM-G925F помоћу Тапатока
    Ne možete vjerovati koliko poštovanje Amfilohije ima na Svetoj Gori. Kako se ponašaju samo na pomen njegovog imena.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  28. #7146
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    sigurno se prekrste kad ga vide

  29. The Following 4 Users Say Thank You to kupus For This Useful Post:


  30. #7147
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Znaci i Rista neko postuje koga postuju dovoljno govori o njima...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  31. #7148
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,188
    Thanked in
    2,119 Posts

    Default

    Kad mi nećemo.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  32. #7149
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Znaci i Rista neko postuje koga postuju dovoljno govori o njima...
    Volio ga ne volio - to je cinjenica. Opste je poznato da Amfilohije uziva izuzetan ugled u medjunarodnim pravoslavnim krugovima, posebno kod Vaseljenskog patrijarha. Ima odlicne kontakte i u Vatikanu.

  33. #7150
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,462
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Volio ga ne volio - to je cinjenica. Opste je poznato da Amfilohije uziva izuzetan ugled u medjunarodnim pravoslavnim krugovima, posebno kod Vaseljenskog patrijarha. Ima odlicne kontakte i u Vatikanu.
    Eto vidis. A toliko godina slusali kako je sve vezano za Vatikan minus.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  34. The Following 2 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


Page 286 of 645 FirstFirst ... 186236276282283284285286287288289290296336386 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (1 members and 4 guests)

  1. Gagarin

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •