Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 35

Thread: predlog za putovanje

  1. #1
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default predlog za putovanje

    e ovako . malo smo zapeli sa sledecim putovanjem. zbog posla i finansija maksimum nam je dva putovanja godisnje , mart i oktobar .
    nazalost Punto Arenas je otpao zbog nemogucnosti da pronadjem za nas prihvatljivu cijenu da odemo do Antartika . Anadyr takodje , avio karta bije po usima a tek izleti tamo .

    trenutne razmisljamo o sledecim detinacijama

    1. Singapur desetak dana (oko 2700evra za dvoje)
    2. Tajvan desetak dana (oko 2500 za dvoje)
    3. Sangaj desetak dana (oko 2000 za dvoje)
    4. Japan dvadesetak dana (kupili bi jr rail pass i obisli ga uzduz i popreko ) (oko 4000 za dvoje . iznad budzeta nam je )
    5. vas predlog koji bi nam bas dobro dosao (u principu vazno nam je da je zemlja bezbjedna i da ima sto da se vidi naravno, i bez agencije se podrazumjeva)

    hvala unapred

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jugoistočni dio: Laos, Thailand, Cambodia, Vietnam, Malaysia & Singapore.
    Mada za ovakvu turu više od 10 dana treba.
    Globetrotting

  3. #3
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    ta tura je negdje u planu ali .
    em treba vise dana sto i nije problem , ne treba nesto vise novca ali generalno te zemlje nekako smatram manje bezbjednim . predrasuda vjerovatno . sem toga cak i te zamlje bi pojedinacnbo posjetio . svaka od tih zamalja zasluzuje bar deset-dvadeset dana . one su mi u planu kada budem nagovorio drustvo da ide sa nama .
    a ima sto da se vidi u njima i to bas ima

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nisam bio, ali znam mali milion ljudi koji su bili, živjeli i radili tamo i samo čujem najbolje.
    Nikome se ništa nije desilo, što se tiče sigurnosti. Jedino što može da se desi, koliko sam slušao, je to da ti naplate koji dinar više jer si stranac.

    @sparco se preselio na Thailand, pa ti i on može par stvari reć.

    I meni malo fali da sve batalim, rasprodam i kupim 1 way ticket za taj dio svijeta.
    Globetrotting

  5. #5
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    sparco sa foruma zivi na tajlandu ? uh srecan covjek .
    ma to da naplate vise kao strancu je svugde (sem u Japanu ) tako da to ne uzimam za zlo . pogotovo kada su zemlje jeftine pa i to vise je jako jeftino . hrana je veliki problem . jedan od vazniih razloga stoputujem je hrana , volim da jedem , tj jdino tamo i jedem , gdje nema turista . nazalost u Indiji nisam stisnuo petlju za to bar ne tako gdje sa zelio a to je na ulici .
    u svakom slucaju te zemlje stoje na spisku ali svaka ponaosob .

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hawaii?
    Globetrotting

  7. #7
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    nikad u ameriku , a imam vizu , i to sam je dobio a kao razlog sam naveo da mi treba zbog posjete Meksiku a njihova ambasada je u bgd a americka u pg . kad ti nije bitno dobijes sigurno . marfijev zakon

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nikad mi ne reče, zašto nikad u Ameriku?

    Hawaii za tebe bi bili top, od klime do hrane
    Globetrotting

  9. #9
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    bacali su mi bombe na glavu za pocetak , a inace mi prestavljaju sve zlo , od vjere (samo u dolar vjeruju) preko lazne demokratije (po glavi stanovnika daleko najvise policajaca , zatvori bez optuznice i slicno ). nazalost necu docekati da havaji budu oslobodjeni njihove okupacije . jednostavno prije bi otisao u avganistan i dzibuti nego tamo

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    steta. nikad neces osjetit kako bi te srdacno docekala prosjecna americka familija, spremili veceru za tebe i ispitali te o svemu i interesovali se. fokusiras se na pogresne stvari, osudjujes vecinu zbog misljenja manjine. po tom principu bi i mnoge druge drzave na svijet trebalo u startu eleminisati.

  11. #11
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    mojsije vjerovatno si u pravu ali to je jace od mene , jednostavno se nebi osjecea prijatno tamo

    svi koje sam pitao hvale da su se lijepo proveli ali uzalud

  12. #12
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,789
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,003
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Pa od toga što je Amerika imperija 99% stanovnika SAD-a nema nikakve koristi-doduše tako je bilo i sa svim državama koje žive pljačkajući druge.
    Pa nemam ni ja koristi što nih šaka sve opuva i ogadi u CG pa se ipak nadam da me ne gledaju drugi kroz Mila i Ranka i kompaniju.
    Ljudi su svuda isti-radoznali,ljubazni i sličnih želja-da u miru i zdravlju žive i da podmiruju svoje potrebe a to što je onaj krem društva nezasit to je drugo.
    Idi jadan tamo ako moš,svuda pođi i viđi pa onda donosi zaključke.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Složio bih se sa Mojsijem. Ja sam mnogo promijenio mišljenje o Amerima, posebno od kad i sam obiđoh istočni dio USA.

    Za Djibouti čuh extra stvari. Plivanje sa white whale ajkulama i možeš €urima da plaćaš.
    Kad sam bio u Etiopiji, htio sam ić, al mi se neke stvari nisu poklopile.
    Moj drugar koji vodi ova 2 portala www.tipsoftravelling.com & www.clabbetravels.com je bio sa mnom u Etiopiji i posle išao u Djibouti i u Eritreu.
    Globetrotting

  14. #14
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    e kad vidis ove cijene da se ubijes . nazalost nama mnogo i ne vrijede jer dok odemo tamo i svi troskovi dodjemo na isto
    kada si bio u Etipopiju ?

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Decembar 2011. Samo sam Addis Abebu obišao i dopao mi se grad.

    Pošto sam gurman kao i ti, njihova hrana mi se nenormalno dopala.
    Injera je savršenstvo! Ako nisi probao, bilo đe kad naiđeš na etiopski restoran, obavezno probaj.

    Isto tako, posle tog puta, banane i kafu ne posmatram istim očima ili čulom ukusa.
    Etiopiju nazivaju kolijevkom kafe i banana i imaju milion vrsta. Svaku vrstu koju sam probao, savršena je bila.

    Narod je predobar, spreman da uskoči i pripomogne, oduševili su me.
    Naravno, kao i svuda u Africi (bio sam i u Egiptu), milion ljudi hoće da ti se prikači i iznudi koji dinar.
    Nevjerovatno je to da znaju više stranih jezika i svi od reda znaju za Jugoslaviju (hvala Titu), posebno jer su i oni pravoslavci.

    Kako sam još uvijek poprilično mlad, moram priznat da su me znatno iznenadili sa noćnim životom i domaćim alkoholnim asortimanima.
    Globetrotting

  16. #16
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    da budem iskren nesto nemam petlju otici sam sa zenom tamo , a sa agencijama mi nije to to . kako si ti isao ? gdje si bio smjesten i slicno ?

  17. #17
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,864
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Idi u singapur poslusaj me Bio sam tamo i takodje obiso i kinu citavu,i juznu koreju.... singapur je prelijep,jedino me klima njihova nervira sto je vlaga velika a i vrucine takodje pa si non stop znojav
    Život je borba,ne daj da te muči,ne ponavljaj greške,već na njima uči…



  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    da budem iskren nesto nemam petlju otici sam sa zenom tamo , a sa agencijama mi nije to to . kako si ti isao ? gdje si bio smjesten i slicno ?
    I nije baš ekskluzivno mjesto za poći sa ženom, više je za neki mlađi, avanturistički duh, bez ako ne bi išli sa agencijom.

    Samo sam sam pošao i bio tamo (kao i velika većina mojih putovanja), mada je to bio put, više edukativnih namjera. Pozvan sam bio na jednu veliku konferenciju da održim par predavanja. Smješten sam bio u studentskom domu pri Ethiopian Civil Service University, sa sve cimerom iz Jamajke za tih 10ak dana koliko sam bio tamo

    Na konferenciji upoznao mnogo ljudi. Isto tako organizovao i CouchSurfing meeting night, na kojem upoznah mnogo domaćih i predobrih ljudi koji su mi svaki naredni dan činjeli ljepšim od prethodnog.

    Ps. ne fali meni mozga, znam!
    Globetrotting

  19. #19
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Singapur svakako.vrh je.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Serbia
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shanghai naravno.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    ta tura je negdje u planu ali .
    em treba vise dana sto i nije problem , ne treba nesto vise novca ali generalno te zemlje nekako smatram manje bezbjednim . predrasuda vjerovatno . sem toga cak i te zamlje bi pojedinacnbo posjetio . svaka od tih zamalja zasluzuje bar deset-dvadeset dana . one su mi u planu kada budem nagovorio drustvo da ide sa nama .
    a ima sto da se vidi u njima i to bas ima
    Samo cu ti rec' da sam se mnogo vise nesigurno osjecao npr. na bilo kojoj Njemackoj metro stanici kad se smrkne, nego bilo gdje na Tajlandu u bilo koje doba dana I znam jos dosta ljudi koji su bili tako da slobodno bez brige.

    Btw i ja ti preporucujem ovo sto i @thahool , bila je karta povratna iz BG do Bangkoka za 513e , Etihadom .

    A Singapur moze lowcost-om dosta jeftino iz Bangkoka ...
    Last edited by the_sorrow; 07-05-13 at 10:37.
    Kreč, kolica i mešalica.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    e ovako . malo smo zapeli sa sledecim putovanjem. zbog posla i finansija maksimum nam je dva putovanja godisnje , mart i oktobar .
    nazalost Punto Arenas je otpao zbog nemogucnosti da pronadjem za nas prihvatljivu cijenu da odemo do Antartika . Anadyr takodje , avio karta bije po usima a tek izleti tamo .

    trenutne razmisljamo o sledecim detinacijama

    1. Singapur desetak dana (oko 2700evra za dvoje)
    2. Tajvan desetak dana (oko 2500 za dvoje)
    3. Sangaj desetak dana (oko 2000 za dvoje)
    4. Japan dvadesetak dana (kupili bi jr rail pass i obisli ga uzduz i popreko ) (oko 4000 za dvoje . iznad budzeta nam je )
    5. vas predlog koji bi nam bas dobro dosao (u principu vazno nam je da je zemlja bezbjedna i da ima sto da se vidi naravno, i bez agencije se podrazumjeva)

    hvala unapred
    Prištedi pare pa idi u Japan, vrijedi svakoga centa ! Ja sam bio 3 mjeseca, obišao sam od Hokkaida na sjeveru do Okinawe na krajnjem jugu i kao što rekoh - vrijedi svakog centa !

  23. #23
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    lopari Japen nas je zaista ocarao , jedino sto je skuplji , cak i to sto sam okvirno stavio je vrlo vrlo optimisticna .
    kako si dobio vizu za tri mjeseca ? paradoksalno da je karta sa Japan daleko najjeftinija od vecine dalekih destinacija . mislim iz Bgd , iz pg ili tivta ne smijem ni gledat za nigdje .
    ali sad za tu cijenu odmora mogao bi spojiti dva druge , recimo Singapur i Sangaj .

    iako se potajno jos nadam da ce se nekako pojaviti povoljna karta za Anadyr (masta pusta)

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kad već pominjete Japan, treba li nam viza za turističke svrhe do 10-15 dana?
    Moguće da odletim za Tokyo i Osaku u avgust.
    Globetrotting

  25. #25
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    za gradjane cg treba viza . ambasada je u bgd i vrlo su ljubazni i naravno tacni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dugo Putovanje Putovanje Kroz Balkansku NoĆ
    By metuzalem in forum Putovanja
    Replies: 12
    Last Post: 09-08-20, 19:44
  2. Putovanje 1 : MNE-Al-MK-SRB-MNE
    By iwanpg in forum Motociklizam
    Replies: 19
    Last Post: 17-01-13, 13:15
  3. Prodajem Putovanje
    By kb8 in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 06-11-12, 13:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •