Results 1 to 10 of 10

Thread: Wireless dijeljenje

  1. #1
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Cool Wireless dijeljenje

    Pozz forumashi,htio bih da pitam da li postoji neki program sa kojim mogu da ogranicim brzinu drugih korisnika koji se kace na moj wireless jer sam dao sifru komsinici sad kad igram neke igre dodje mi do laga jer podjednako dijelimo net... e sad meni treba neki program kojim vih tu njenu brzinu konekcije ogranicio kao i jos jedan racunar koji takodje dijele moju konekciju putem kabla ( njega mogu iskopcati kad mi zasmeta ali ovu konu ne ogu ), radi se o mom ruteru DSL 2641-B sa wirelessom i adsl paketom brzine 2mb...

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Sa tim ruterom ne mozes nikako, postoje neki koji to podrzavaju ali su skuplji, sto ti se ne isplati.
    Postoji jos par solucija preko proxy-a da se to uradi, ali to nije to, tako da nista.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Najjednostavnije rješenje http://www.netlimiter.com/
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #4
    Join Date
    May 2011
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Sa tim ruterom ne mozes nikako, postoje neki koji to podrzavaju ali su skuplji, sto ti se ne isplati.
    Postoji jos par solucija preko proxy-a da se to uradi, ali to nije to, tako da nista.
    Podrzava li ovaj http://cache1.willhaben.apa.net/mmo/..._689342664.jpg

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Sa tim ruterom ne mozes nikako, postoje neki koji to podrzavaju ali su skuplji, sto ti se ne isplati.
    Postoji jos par solucija preko proxy-a da se to uradi, ali to nije to, tako da nista.
    Dakle, da li je to ovaj ruter, tj. da li su te karakteristike ?

    Ako je taj ruter, valjda bi preko QoS i Traffic Shaper featuresa mogao malo da alocira protok prema svakom ili od svakog uredjaja, onako kako njemu treba.

    Ne razumijem, zasto si rekao - nikako ?

    Sa NetLimiterom je prica drugacija, tj. da bi doslo do efekta taj program se mora instalirati na svaki racunar koji koristi mrezu - sto je malo tricky i time consuming option.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    QoS moze da da prednost npr VoIP saboracaju nad nekim drugim, ne moze da limitira.
    Net limiter sluzi jedino u slucaju da je njen saobracaj ide preko njegovog kompa a ne rutera.
    Pisite ono sto znate, ne lazite covjeka..

    Ne moze ni taj ruter, mogu odredjeni cisco i linksys ruteri.. Ne isplati ti se to

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ima i TP i D Link ADSL rutera koji imaju feature koji se npr zove Bandwidth Control. I sasvim korektno radi ovo sto covjek trazi.
    A rekao sam da bi sam kombinacijom QoS i Trafic Shaperom mogao odraditi veliki dio posla.

    Tvoj postavka da to rade samo linksys i cisco ruteri, po meni govori da ti mozda ne znas sve, a usput nesvjesno lazes covjeka.
    Mozda grijesim, ali moje iskustvo govori drugacije po pitanju ADSL rutera sa WiFi opcijom.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  8. #8
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djuka_pv View Post
    Pozz forumashi,htio bih da pitam da li postoji neki program sa kojim mogu da ogranicim brzinu drugih korisnika koji se kace na moj wireless jer sam dao sifru komsinici sad kad igram neke igre dodje mi do laga jer podjednako dijelimo net... e sad meni treba neki program kojim vih tu njenu brzinu konekcije ogranicio kao i jos jedan racunar koji takodje dijele moju konekciju putem kabla ( njega mogu iskopcati kad mi zasmeta ali ovu konu ne ogu ), radi se o mom ruteru DSL 2641-B sa wirelessom i adsl paketom brzine 2mb...
    Promijeni ponovo sifru i daj ponovo sifru komsinici, pa tako svakih nekoliko dana... Nadam se samo da je komsinica vrijedna toga...

  9. #9
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    201
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahaha za komsinicu sve :P

  10. #10
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U sustini svaki router koji podrzava QoS bi trebao da zavrsi posao, ali nepreporucujem da cackas ako se nerazumijes, ja sam podesavao to na stare Pireli rutere koje je davao T-Com a mislim a trebalo bi da ovi novi takodje podrzavaju to je standardna opcija i na jeftini ruterima. Postupak ide nesto ovako dodas novi Traffic Type i podesis ga da ide po IP Adresi tu dodas tvoju adresu ili neki range recimo koju ce bit rezervisan za ukucane i stavis ga da ima prioritet, komsinica ce dobit ip preko dhcp podesi ga tako da nije u tom opsegu kome si dao privilegiju i trebal bi da radi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. dijeljenje konekcije...
    By zabiela in forum Internet
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-10, 00:34
  2. Dijeljenje konekcije
    By branee in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-10, 15:31
  3. Dijeljenje mišljenja
    By Nabla in forum Religija i filozofija
    Replies: 9
    Last Post: 27-09-09, 12:34
  4. Dijeljenje DVD9?
    By hercules in forum Software
    Replies: 11
    Last Post: 17-12-07, 19:34
  5. Dijeljenje protoka
    By hercules in forum Internet
    Replies: 15
    Last Post: 19-02-06, 21:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •