Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 94

Thread: Intelektualci

  1. #51
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Staviti znak jednakosti izmedju intelekta i diplome je sve osim inteligentno. Cak je i jednom Tesli fakultet bio nepodnosljiv, pa ga je napustio u sred cina. Diploma je dokaz sposobnosti da ucis ono sto ti se da, ne dokaz sposobnosti da donosis dobre odluke u pravo vrijeme. Nije mali broj onih koji su uradili velike stvari za covjecanstvo al nijesu mogli da prihvate fakultetski autoritet. A opet, zivot svakog covjeka je prica za sebe, jedna situacija moze da potpuno promijeni tok studija na bolje ili losije. Prethodno recenim apsolutno ne zelim da umanjim znacaj diplome, jer je i sam posjedujem. Dokaz je da si se zrtvovao, pa makar toliko da ustanes u 8 ujutro i snadjes se da prepises od nekog. Ali nije neophodno ekvivalent intelektu, ma koji studij i fakultet da je u pitanju. Na svom fakultetu sam gledao toliko ljudi koji resavaju matematicke jednacine po 10ine strana duge. Neki od tih ljudi ni dan danas nijesu u stanju da ostvare ni minimum socijalne ukljucenosti ili komunikacije. Mozda je kul biti totalni nerd u americkim serijama, ali nemaju svi prilike da rade u NASA ili CERN-u. Neki nastave da rade iste jednacine do kraja zivota, sami. Intelekt je sposobnost da se snadjes i u onom u cemu nijesi dobar i nemas iskustva, da nadjes zadovoljstvo i nacin da zivis sa svim onim sto znas da znas. Intelekt je nacin da prezivis sebe. Diploma u toj prici nema nikakvu tezinu.
    Last edited by Prekidi_stvarnosti; 10-03-13 at 01:52.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  2. #52
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hm. sad o nostrifikaciji diploma i tema je pogodjena u srIdu..

    Hvala Lepo

  3. #53
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Ne može, jednostavno ne može bit pored mene cura koja ne umije da riješi one najkraće riječi iz ukrštenice.
    Recimo: luka u spaniji, 7 slova... normalno da je ''Bojovic'', ako bi rekla nesto drugo odma cao.

  4. #54
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Jos ako je iz zete...
    f6

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Pošto ja nemam namjeru da se 'intelektualno istaknem' nekakvom skraćenicom - titulom ispred mog imena, prepuštam to svom izabraniku, jer sam pobornik one da se bolje ukombinuju različitosti, iz kojih proizilaze bolji rezultati, no kod prosječne kombinacije sličnosti...
    Poštujem svačiju, ne omalovažavam ničiju, i jeza me hvata od ovih 'nediplomskih' kad lupe 'to svaka budala završi', eto neka nas ima i takvih koje ne šćeše, ili ne umjedoše okitititi index ispitima.
    Meni ta diploma nije mjerilo nikakvog znanja ili 'popijene pameti', no samo potvrda o određenoj stručnosti iz te oblasti koju je studirao. Fakultet se ionako završava guzicom (da oproste ovi finjaši)..Kroz život ćemo biti u prilici da igrom slučaja, spletom okolnosti, provedemo vrijeme kako sa onim neukima s nekoliko ili nijednim razredom Osnovne škole, tako do onih dr.mr.prof. i ostalih titulaša, tu će se povesti priča koju treba ispratiti opšta informisanost, elementarno znanje i kultura ponašanja...Tu mogu da učestvuju i jedni i drugi, najveću ulogu tu odigrava inteligencija, domišljatost i sposobnost..a ne krase te osobine baš svakog sa diplomom ...
    Last edited by KRKNA; 10-03-13 at 11:08.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  6. #56
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U ovom bolesnom stanju naseg drustva diploma fakulteta dodje nesto kao statusni simbol. Bas kao dobro auto, nema veze sto mi se vrata na kuci raspadaju ako imam para za to gorivo da me svi vide u mojoj limuzini, koji sam ja menE kralj.
    Klasicna crnogorska tuzna prica ide ovako: Nema veze sine sto ti ne znas ni tablicu mnozenja i sto si :jedvapolupismen: (da ne kazem nepismen), kad vide ljudi da ti imas diplomu svi ce drugacije da te posmatraju, ti si onda intelektualac i svi te cijene i postuju jer imas zvanje.

    Intelekt je opste stanje uma i tacka. Pisane potvrde o znanju i zvanju nemaju mnogo veze s tim.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Odje smo sve izmijesali. Neku opstu kulturu, inteligenciju, kulturu ponasanja u nekoj sredini, obrazovanje... i sve to nekim sopstvenim arsinima odredjujemo ko je intelektualac, a ko nije, dokle je intelekt, a dolke samo dio tog ili tele..
    Kad oćes da ti se okrpi cipela, ne ides kod apotekara već obućara, a kad oćes da vidis sto te boli noga ne ides kod obućara vec kod ljekara. Svak je majstor svog zanata i ta diploma je samo da se ljudi ne bi zbunjivali i lutali i nista vise. Umanjivati necije vrijednosti posmatraćujući te diplome je samo dokaz da nam sopstvena nije bas mnogo dala, a precjenjavajući sopstvenu diplomu je opet dokaz da se osim nje nema nicim drugim reprezentovati. Jedna starija gospodja iz pasivnih krajeva je to fino uoblicila u recenici da onaj koji od svakoga nesto ne nauci nije nista naucio i po nekom mom osjećaju ona je intelektualac iako mozda nema ni cetiri osnovne.

  8. #58
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Prošli smo teme o vjerskim razlikama,pa i one gdje se za stupanje u zajednicu gledaju i nasledne bolesti partnera i partnerove familije,
    pa ajmo sad na porodice intelektualaca,obrazovane ljude sa visokim školama i one koji se time ne mogu pohvaliti.
    Recimo otac i majka doktori,profesori koji su svoju djecu pomagali da se jednako obrazuju,budu uspješni(naravno otac i majka za svoje dijete žele uvjek i samo najbolje),pa to dijete s odrastanjem ima i visoke ciljeve kad im je u pitanju partner pa neko sa samo srednjom školom ne dolazi u obzir,ili obratno,zaljubi se sticajem okolnosti u onog/onu bez višeg obrazovanja i to njoj/njemu ne smeta ali problem su roditelji koji ne podržavaju tu ideju što dovodi do one "mi smo tebi omogućili da imaš to i to a ti nam tako uzvraćaš"...
    S druge strane,neko bez više škole upozna nekog sa višom školom,ko potiče iz porodice sa sve visokim diplomama i ne može a da ne pomisli da bez obzira na ljubav ne pripada tu.

    Ljudi znaju reći da im to nije bitno,ali u praksi često vidim da to može napraviti problem.
    Pa izvol'te,vaše mišljenje o tome.
    Evo me. Ja sam obrazovana djevojka i nemam problema da to kazem. Pored toga, pravim gramaticke greske, i imam cesto lose konstrukcije recenica na nasem jeziku iz cega bi mozda neko mogao zakljuciti nesto o mojoj (ne)inteligenciji. Licno, obrazovanje ne dozivljavam kao parce papira koje dobijes pri kraju skolovanja vec kao nesto sto covjek nosi u sebi, sto mu daje dodatni kvalitet i sto mu niko ne moze oduzeti. Formalno obrazovanje je proces koji traje od trenutka kada se upises u osnovnu skolu i pocinjes da stices prve odgovornosti: uraditi domaci zadatak, kupiti sebi uzinu (gdje, po kojoj cijeni, sta), steci nove prijatelje, odreci se igranja 'izmedju dvije vatre' ispred zgrade jer te sjutra ceka pismeni zadatak, snaci se na kontrolnom zadatku, radovati se lijepim ocjenama, nauciti kako da saopstis roditeljima da si dobio jedinicu itd. Fakultet, o kome se ovdje raspreda, je samo jedna od etapa u procesu obrazovanja i ja ga cijenim ne zbog toga sto te nauci tvojoj oblasti vec zbog svih propratnih stvari o kojima se ovdje NE govori.

    Ako je moj izabranik, recimo, ''kompjuteras - cvikeras'' mene nije briga dal on zna da radi u programu X ili u programu Y ili pak u oba programa XY. Ne! Zanima me, dal je ta osoba strpljiva (da uci dok mu sve moguce obeshrabrujuce misli ovog svijeta obuzimaju misli), hrabra (da izadje na ispit iako misli da nije spremna 100%), odgovorna, vrijedna, dal je u stanju da se odrekne necega radi viseg cilja (recimo da se odrekne izlazaka i odredjenog stila zivota dok ne zavrsi odredjeni tot ispita), dal je ambiciozna, dal ima neku viziju svog zivota ili je obicni lezilebovic. Ja sam neke od ovih osobina (bicu skromna ) usvojila upravo prilikom studiranja (zato sma i navodila primjere u vezi ucenja, u zagradama), ali opet, ne mislim da kroz slican proces ne moze doci i neko ko nije zavrsavao fakultete. Nadam se da sam pojasnila moju 'viziju' koncepta obrazovanja.

    Koliko je meni bitno obrazovanje mog partnera? Pozeljno je, naravno, ali iako ga nema a ja vidim da posjeduje osobine koje ja cijenim i postujem +ako on uspije da me razumije (i da me ne sprecava u dostizanju mojih ciljeva) + ako njegovom egu ne smeta moje obrazovanje, onda nema nikakvih problema.

    Sve u svemu, moj glas ide normalnim, neogorcenim, i momcima bez psihickih problema.
    Last edited by AltaMarea88; 10-03-13 at 19:19.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  9. #59
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovdje je termin intelektualac izjednacen sa pojmom diplomca. Kriterijumi za ovo prvo su strasno visoki, i potreban je dugi niz godina citanja literature iz vise sfera i osposobljavanja da bi se to postiglo, a za ovo drugo je dovoljno par (4-6) godina ili deblji takulin. Za pocetak, intelektualac govori vise jezika, a diplomac vrlo cesto ne umije ni sluzbeni mail da napise ispravno na svom jeziku. Lako se diferenciraju.

    Poenta je da dvoje mogu da razgovoraju o razlicitim stvarima bez osjecaja medjusobne nedoraslosti, da se dopunjuju na priblizno istom nivou, da imaju slicne rezone i rjesenja, ciljeve i ambicije, prosli su slicne stvari tokom skolovanja. Diploma nije mjerilo, jer recimo 2 osobe sa istog fakulteta mogu biti prerazliciti po pitanju stecenog obrazovanja. Zato veze mogu da se sklapaju izmedju osoba koje su razlicih stepenova strucne spreme, sve je stvar prilagodjavanja, prioriteta, ali najvise do samih afiniteta svakog pojedinca. Mislim da danasnja statistika i uopstavanja ne govore ama bas ni o cemu kad su spajanja ljudi u pitanju.
    Last edited by nauzeja; 10-03-13 at 21:07.

  10. #60
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Intelekt ili imas ili nemas. To je urodjena stvar. Obrazovanje i ostalo samo unapredjuje to nesto sto ti je dato rodjenjem, a sto te cini intelektualnom osobom.

  11. #61
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    inteligencija je urodjena stvar(mada smatram da se i ona donekle razvija), intelekt i ne toliko imao si jako inteligentnih ljudi nekad(a vjerovatno ponegdje i danas) koji nisu mrdnuli dalje od svog sela, govore samo svoj jezik matematiku znaju kolko im treba za na pjacu itd. inteligentni mogu biti ali intelektualci tesko

    mada nije dovoljno ni imati sirovo znanje da bi bio intelektualac jer to treba koristiti i kombinovati kako treba pa je potrebna po meni bar neka prosjecna inteligencija...imas ti duduka raznoraznih koji nabubaju pricu pa kad ih neko pita za slonove oni odma slonovi imaju velike oci koje im sluze da vide leptire a leptiri se dijele na...itd.
    She is only here to annoy herself!

  12. #62
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smatram da covek moze biti obrazovan iako nema diplomu i da moze biti neobrazovan sa tom diplomom. Naravno, moj momak ne mora znati mnogo o medicini ali znace o drugim oblastima, ja znam dosta o medicini, stomatologiji ali nisam procitala sve od Dostojevskog. Dopunjavanje je ono sto je meni potrebno. Razlicitost koju volim jer ucim od njega kao i on od mene. Najbitnije je da ima razvijenu emocionalnu inteligenciju koja ce upotpuniti racionalnu. Bitno je da ja mogu sa njim da pricam satima a i da cutim. A sta ako on ima ETF a totalni je kreten... Nikad ljubav nije imala veze sa diplomama, nazalost vise je imala cak sa moci ali eto cudnog slaganja kod nas, oni sto imaju moc slabo imaju diplome.

  13. #63
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    A sta ako on ima ETF a totalni je kreten...
    Slažem se.

    On topic: Ladno se boja fonta zove pale turquoise. Volim cdm.
    Last edited by Mad_dog_KO; 10-03-13 at 21:56.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  14. #64
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nauzeja View Post
    Za pocetak, intelektualac govori vise jezika, a diplomac vrlo cesto ne umije ni sluzbeni mail da napise ispravno na svom jeziku. Lako se diferenciraju.
    imam samo primjedbu na ovaj dio tvog posta...intelektualac ne mora obavezno da govori više stranih jezika...mada je u današnje vrijeme to postalo imperativ, ali definitivno nije uslov da bi se neko zvao intelektualcem
    A sa ostalim se slažem...evo jednog pojašnjenja sa sveznajuće wikipedie-

    Intelektualac je izraz koji u najširem smislu označava osobu koja se od ostalih ističe inteligencijom ili obrazovanjem, odnosno intelektualnim sposobnostima koje koristi u profesionalne ili javne svrhe. U užem smislu se pod time podrazumijeva svaka osoba koja obavlja određeni intelektualni rad kao glavni dio svoje profesije ili zanimanja. U još užem smislu se pod pojmom "intelektualac" podrazumijeva osoba koja zahvaljujući svojim intelektualnim sposobnostima uživa ugled, odnosno predstavlja autoritet u određenim oblastima društvenog života, kao što su kultura ili nauka.

    Mada si u pravu, kod nas se intelektualcem naziva svako ko je završio fakultet, ali to u stvari ne bi trebalo biti tako
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad sve saberes i oduzmes i otreses od prasine ostaje ono "pod pojmom intelektualac podrazumijeva osoba koja zahvaljujući svojim intelektualnim sposobnostima uživa ugled, odnosno predstavlja autoritet u određenim oblastima društvenog života, kao što su kultura ili nauka." Kao sta svaki zanatlija nije majstor i virtuoz svog zanata tako nije ni naucnik onaj koji nauci tablicu mnozenja

  16. #66
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    sto se jezika tice kojim god poslom da se intelektualac bavi tesko da moze izbjeci kontakt sa strancima a sporazumijevanje rukama mi nekako ne pripada opisu intelektualca
    She is only here to annoy herself!

  17. #67
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ne bih se baš složila da je književnik obavezan da govori strani jezik, a itekako može da predstavlja autoritet u svjetskom smislu...ili matematičar....ali kažem, danas je to potpuno normalno i jedan pametan čovjek uči dok je živ, bogami znam neke ovdašnje intelektualce koji su školsko znanje jezika pretvorili u vrlo solidno ili čak odlično, svakako dovoljno za pisanje i držanje predavanja iz svoje stručne oblasti...što veliš, ne bi se zvao intelektualcem da je sebe unizio time da se sporazumijeva rukama
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    sto znam, knjizevnici ponekad moraju prelistati i strano djelo u originalu jer je nekad nemoguce prevesti neke stvari i pogoditi sustinu(i da to ne izgleda nakaradno), dobri matematicari takodje moraju prelistati i nesto iz strane literature a neke rijetke knjige se ne isplati bas prevoditi itd. mada moguce da ima i takvih slucajeva ali vjerujem da su 1 u 1000 eto engleski se danas manje vise govori po cijelom svijetu pa i velika vecina njihovih intelektualaca zna bar po jos jedan strani jezik, ako nista bar za sporazumijevanje
    She is only here to annoy herself!

  19. #69
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Makse oli, ja govorim engleski jezik ka' Tarzan i neću o ovome više da diskutujem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default :))

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad sve saberes i oduzmes i otreses od prasine ostaje ono "pod pojmom intelektualac podrazumijeva osoba koja zahvaljujući svojim intelektualnim sposobnostima uživa ugled, odnosno predstavlja autoritet u određenim oblastima društvenog života, kao što su kultura ili nauka." Kao sta svaki zanatlija nije majstor i virtuoz svog zanata tako nije ni naucnik onaj koji nauci tablicu mnozenja
    Znam, Hari, no objasni ti nekom nasem zanatliji da nije majstor i virtuoz svog zanata, ili onome ko nauci tablicu mnozenja da je ne umije primijenit dje treba! A i ako nije u onome cime se bavi, mora da jes u kocetu ili u nekoj drugoj raboti dje ima malo svjedoka!

    Pozdrav, narode. Kako ste?
    Vidim da ostrica nije otupjela mnogima, a da ni godine staza od nekih ne nacine ono intelektualno shilo koje ubode dje treba.

    Ja sam pitanje koje je postavljeno razumio na nacin moze li mozak da "ubode" srce (a i jos po nedje), ako prvo ne "ostvari efekat" na drugi mozak. Nedje sam se smijao, kad je (cini mi se) nas dobri metuzalem izveo teoriju po kojoj je samo mozak seksualni organ, dok su ostalo sve pomagala. Pa vodjen sopstvenim iskustvom (kakav bih Crnogorac bio da se ne pohvalim istim), mislim da razliciti nivo skole nije uopste presudan, te da uslovljavanje (licno ili od strane familije) predstavlja ogranicenu svijest i nipodastava licne kvalitete koje su izabranik/izabranica srca iskazali... Visoke skole su, po samoj prirodi stvari, bolja osnova za intelektualnu izgradnju i ostvarivanje. Fakultetlije nijesu intelektualci. Oni su, empirijski je dokazano, kandidati koji najlakse zavrijede tu prestiznu titulu.

    Mnogo je bitniji dozivljaj vrijednosti. Uspjesnu vezu, po mojem misljenju, uz postovanje (jer - da moze se voljeti bez postovanja) cini kompatibilan odnos vrijednosti.

    Artemis pomenu kako, parafraziracu, kad bi momak trazio da nesto (od skole) zavrsi njemu za ljubav... Moramo se vratiti korak unazad: Da li je to trazi kao (pred)uslov da bi bili zajedno ili je u tvom nacinu razmisljanja, a imajuci u vidu situaciju da "svaka susa i marusa ima fakultet" prepoznaje bolju sansu za tvoje profesionalno ostvarivanje?! Drugi pristup je, generalno gledano, OK.

    Nadam se da ste svi dobro i zdravo, sto vam od srca zelim!
    Caesar`s wife must be above suspicion

  21. #71
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Ej moj dobri Thomase, nedostaju ovdje tvoji postovi.
    Na temu sam svoje rekla, tako da se nadam da nikome ne smeta ovaj Off topic, da pozdravim mog druga, istomisljenika i saborca haha.

  22. #72
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Jedno 50 % nepismenih ima fakultet a mi laprdamo o tome da li su isti ti intelektualci ili nisu,zalosno stanje u josh zalosnijoj drzavi,zapravo tragikomichnoj,ovdje jebe lud zbunjenog i obratno !
    ...

  23. #73
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Jedno 50 % nepismenih ima fakultet a mi laprdamo o tome da li su isti ti intelektualci ili nisu,zalosno stanje u josh zalosnijoj drzavi,zapravo tragikomichnoj,ovdje jebe lud zbunjenog i obratno !
    Ahahahah slazem se

  24. #74
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    to su roditelji kompleksaši. njihovo dijete NAJ u svemu i nikad niko nije dovoljno dobar i obično im završi sa nekim... sebi ravnim
    baš ima jedna cura u koju stara majka ulaže i parom- a nisu imućni, i pričom- kako ona treba za doktora nekog da se uda, a realno... budimo realni
    ako nisi sposoban za ljubav, život, posao....džaba ti sve.
    praksa je čudo.

  25. #75
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ahahahah slazem se
    Pa normalno,pricha se svodi na malogradjansku prichu i seljachku filozofiju,predstavit nju/njega kao dr,mr itd.to su ti kvaziintelektualci,puni shuplje priche koji primaju plate ni za shta ali imaju taj papir koji su stekli znamo vec kako,chast izuzecima kojih je u CG malo ,znamo to dobro svi !
    ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. tehnicari, inzinjeri, intelektualci...
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 25
    Last Post: 22-04-08, 06:32
  2. NEZAVISNI INTELEKTUALCI I NEZAVISNI NOVINARI
    By vulik in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 30-09-04, 10:15
  3. ,Intelektualci, ili mozak nabijen beskorisnim informacijama
    By zasto_pjevam_kad_krecim in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 21-07-04, 17:43
  4. Bivsil liberali,nezavisni intelektualci-milovi potrpeznjaci
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 18-02-04, 18:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •