Results 1 to 10 of 10

Thread: Reinstalacija sa cuvanjem podataka

  1. #1
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Reinstalacija sa cuvanjem podataka

    Pozdrav svima, usled neke zajebancije koje sam napravio na komp, local disk D: je system, dok mi je C: kao particioni. Ima li nacina da nekako sacuvam podatke i da napravim kompletnu reinstalaciju sa ponovnim particijama i formatom, sa time bih o5 doveo C: da je system, ili ako ima neka fora da C: ponovo vratim na system, i tako bih samo njega reinstalirao kao i vazda do sad, jer nemam uslova da prebacim 300gb bitnih podataka nedje pa jo5 da ih vrcem na komp, zahvaljujem !
    Najbolji Web Hosting u Crnoj Gori

    www.oklop.me

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Radi li tebi kompjuter dobro? Zashto bi dirao ishta.
    Mozhesh da probash drive letter da izmijenish ali to nekad zna da zezne bootovanje sistema pa se ja sa tim ne bih igrao bez ako si dokon i zheljan da izstrazhujesh. Desni klik na My Computer pa an manage pa system tools podji u storage. Desni klik na disk i change drive letter. C stavi privremeno da bude E. D promijenish u C. Onda novi E promijenisbh u D.
    A najbolja opcija je da kupish novi disk od 1TB za 80tak EURA i krenesh iznova Ili josh jeftinije je da pozajmish od nekoga externi usb disk i prekopiraj to. Ne traje to toliko dugo, bez ako su ti to neki fileovi od 50 gb svaki. Onda malo potraje. A i to nece dugo trajat ako je USB 3.0.
    Last edited by hercules; 02-03-13 at 01:29.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ahaha, tim ne postizem nista, uglavnom hvala na odgovoru!
    Najbolji Web Hosting u Crnoj Gori

    www.oklop.me

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,290
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Postižeš sa ovim Herkijevim sve. D: postane C: i obratno.

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #5
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .. Ne postizem, jer ja cu stavit za D: da bude C: , ali ce na njemu i dalje biti podaci, s'toga i dalje necu moci da reinstaliram kompjuter!

    Ali sam nasao nacin, tako sto cu sa trenutnog D: (system) prebacit sve podatke na C: , zamjeniti slova i uraditi reinstalaciju, pa da'ko napravim nesto.
    Najbolji Web Hosting u Crnoj Gori

    www.oklop.me

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,290
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quattro View Post
    ili ako ima neka fora da C: ponovo vratim na system, i tako bih samo njega reinstalirao kao i vazda do sad, jer nemam uslova da prebacim 300gb bitnih podataka nedje pa jo5 da ih vrcem na komp, zahvaljujem !
    Quote Originally Posted by Quattro View Post
    .. Ne postizem, jer ja cu stavit za D: da bude C: , ali ce na njemu i dalje biti podaci, s'toga i dalje necu moci da reinstaliram kompjuter!

    Ali sam nasao nacin, tako sto cu sa trenutnog D: (system) prebacit sve podatke na C: , zamjeniti slova i uraditi reinstalaciju, pa da'ko napravim nesto.
    Pa ti si ovo tražio i dali smo ti rješenje, nismo ulazili u veličine particija..


    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #7
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quattro View Post
    Pozdrav svima, usled neke zajebancije koje sam napravio na komp, local disk D: je system, dok mi je C: kao particioni. Ima li nacina da nekako sacuvam podatke i da napravim kompletnu reinstalaciju sa ponovnim particijama i formatom, sa time bih o5 doveo C: da je system, ili ako ima neka fora da C: ponovo vratim na system, i tako bih samo njega reinstalirao kao i vazda do sad, jer nemam uslova da prebacim 300gb bitnih podataka nedje pa jo5 da ih vrcem na komp, zahvaljujem !
    Ako imas 300gb bitnih podataka pod hitno uzimaj eksterni hdd i to usnimi tamo, do tada se ne igraj sa particijama...

  8. #8
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    kotor
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nema se za lebac a ne za ext. hdd...

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quattro View Post
    Pozdrav svima, usled neke zajebancije koje sam napravio na komp, local disk D: je system, dok mi je C: kao particioni. Ima li nacina da nekako sacuvam podatke i da napravim kompletnu reinstalaciju sa ponovnim particijama i formatom, sa time bih o5 doveo C: da je system, ili ako ima neka fora da C: ponovo vratim na system, i tako bih samo njega reinstalirao kao i vazda do sad, jer nemam uslova da prebacim 300gb bitnih podataka nedje pa jo5 da ih vrcem na komp, zahvaljujem !
    Naravno da moze ali bez formata.
    Sa D obises sve osim Document and Settings (ako je XP) ili sve osim Users (ako je w7), a na C particiji prebacis sve foldere u jedan i instaliras sistem bez brisanja podataka. Windows 7 ce ti sve foldere prebaciti u windows.old, a XP ima opciju Leave documents...ili nesto slicno I to ti je to.
    Poslije instalacije mozes podatke sa D da prebacis na C, formatiras D, i propgramom partition magic napravis vecu particiju ako ti treba.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  10. #10
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili najjednostavnije pozajmis eksterni hdd od nekoga, samo dok ne reinstaliras (predpostavljam da je original OS) i vratis nazad.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Spasavanje podataka sa HDD-a
    By Balsa in forum Hardware
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-18, 16:19
  2. Info Vracanje podataka sa HDD??
    By Gam3r48 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-12, 17:25
  3. Replies: 18
    Last Post: 23-11-11, 14:59
  4. I: Baza podataka
    By Victor in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 15-06-11, 20:33
  5. spasavanje podataka sa HD-a
    By moon safari in forum Hardware
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-08, 18:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •