Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 114

Thread: Kako skinuti VIBER?

  1. #76
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    196
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Koju verziju androida imas?

    Послато са GT-I9192 уз помоћ Тапатока

  2. #77
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Nadjoh sa neta sliku al i meni je ovako. Jel to ovo 2.3.6? Kao sto rekoh sinoc sam prvi put uzeo android u ruke

  3. #78
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,866
    Thanks Thanks Given 
    196
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Onda vjerovatno trebas skinuti neku stariju verziju vibera koja podrzava 2.3.6.
    Jer ove nove su iskljucivo za 4.0 i vise.

    Послато са GT-I9192 уз помоћ Тапатока

  4. #79
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li da upgradujem onda telefon? Jer imam u opciji za azuriranja ovdje to

  5. #80
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Androiddrawer tu skini i u podesavanje tel upali dozvoli instalaciju sa nepoznatih izvora

    Sent from my HTC One_M8

  6. #81
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Skini na mobomarket

    Послато са LG-D325 уз помоћ Тапатока

  7. #82
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Nije prava tema, ali da pitam.
    Sam mi mesindzer ide na chat..fb...kako da mu to "zabranim". Jer cesto mi se jave ljudi, ja ne odgovorim jer prosto nisam tu. Posle misle da lazem, jer su vidjeli da sam na chatu bio prije 2min..primjer, a ja fb nisam pogledao 2dana.

  8. #83
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    >>>>>068 033045
    Posts
    3,305
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Instaliras neki firewall i zabranis tim aplikacijama izlaz na mrezu. Ja koristim DroidWall.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  9. #84
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Potrebna mi je pomoc jer mi Viber ne funckionise dobro vec nekih mjesec dana, odnosno od kada sam azurirala software. Prije azuriranja, sve aplikacije su se automatski azurirale (Viber takodje), medjutim nakon sto je cijelokupna operacija kompletirana ukapirala sam da sve radi, izuzev Vibera. Sada kada mi neko posalje poruku na Viber, ne stize mi notifikacija i mogu da je procitam tek kada "fizicki" udjem u aplikaciju Vibera. U tom momentu, prvo mi pokaze "connecting", pa tek mi onda pusti poruke. Imate li neku ideju sta moze biti u pitanju i kako to da rijesim?
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  10. #85
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Potrebna mi je pomoc jer mi Viber ne funckionise dobro vec nekih mjesec dana, odnosno od kada sam azurirala software. Prije azuriranja, sve aplikacije su se automatski azurirale (Viber takodje), medjutim nakon sto je cijelokupna operacija kompletirana ukapirala sam da sve radi, izuzev Vibera. Sada kada mi neko posalje poruku na Viber, ne stize mi notifikacija i mogu da je procitam tek kada "fizicki" udjem u aplikaciju Vibera. U tom momentu, prvo mi pokaze "connecting", pa tek mi onda pusti poruke. Imate li neku ideju sta moze biti u pitanju i kako to da rijesim?
    Skini ga sa mobomarketa ,prvo istaliras mobomarket pa onda skidas

    Послато са LG-D325 уз помоћ Тапатока

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    @AltaMare88,

    slican problem mi ima supruga na telefonu. U pitanju je novi telefon SG Core Prime. Odmah kad ga je uzela uradio sam update sw-a na verziju 5.0.5.
    Takodje sam odmah instalirao i zadnju verziju Vebera 5.6.0.
    Posaljem joj poruku ja ili bilo ko, i meni nekad pise da je poruka isporucena a nekad ne, a njoj stigne tek kad ( e sad su razliciti scenariji ) krene da otkljucava displej, nekad kad otvori viber, a nekad cak samo dodirom na ekran.
    Cudan problem. Probao sam da spustim verziju Viber-a na neku stariju ali isti problem. Zapravo, nekad sve to fino radi a nekad tj cesce je ovaj gore naveden problem.
    Ostale notifikacije iz drugih programa joj regularno automatski stizu.
    Who let the dogs out

  12. #87
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    3,226
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    232
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Potrebna mi je pomoc jer mi Viber ne funckionise dobro vec nekih mjesec dana, odnosno od kada sam azurirala software. Prije azuriranja, sve aplikacije su se automatski azurirale (Viber takodje), medjutim nakon sto je cijelokupna operacija kompletirana ukapirala sam da sve radi, izuzev Vibera. Sada kada mi neko posalje poruku na Viber, ne stize mi notifikacija i mogu da je procitam tek kada "fizicki" udjem u aplikaciju Vibera. U tom momentu, prvo mi pokaze "connecting", pa tek mi onda pusti poruke. Imate li neku ideju sta moze biti u pitanju i kako to da rijesim?
    Da nije Huawei telefon

  13. #88
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

  14. #89
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    @AltaMare88,

    slican problem mi ima supruga na telefonu. U pitanju je novi telefon SG Core Prime. Odmah kad ga je uzela uradio sam update sw-a na verziju 5.0.5.
    Takodje sam odmah instalirao i zadnju verziju Vebera 5.6.0.
    Posaljem joj poruku ja ili bilo ko, i meni nekad pise da je poruka isporucena a nekad ne, a njoj stigne tek kad ( e sad su razliciti scenariji ) krene da otkljucava displej, nekad kad otvori viber, a nekad cak samo dodirom na ekran.
    Cudan problem. Probao sam da spustim verziju Viber-a na neku stariju ali isti problem. Zapravo, nekad sve to fino radi a nekad tj cesce je ovaj gore naveden problem.
    Ostale notifikacije iz drugih programa joj regularno automatski stizu.
    Samsung Galaxy Core Prime LTE je moj telefon, a verzija Vibera je 5.6.0. Problem je isti kao sto si ti opisao i zaista ne znam kako da ga rijesim. Kao sto rekoh, prije mi je Viber sasvim dobro funkcionisao, ali od kada sam azurirala software Viber je izgleda prozivio izvjesni stres koji je ostavio traumaticne posledice na njega.

    Sve druge aplikacije mi odlicno funkcionisu!
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Samsung Galaxy Core Prime LTE je moj telefon, a verzija Vibera je 5.6.0. Problem je isti kao sto si ti opisao i zaista ne znam kako da ga rijesim. Kao sto rekoh, prije mi je Viber sasvim dobro funkcionisao, ali od kada sam azurirala software Viber je izgleda prozivio izvjesni stres koji je ostavio traumaticne posledice na njega.

    Sve druge aplikacije mi odlicno funkcionisu!
    Isti telefon dakle, i ista verzija Viber-a. Jesi li na poslednjoj verziji software-a ? Verzija androida na nasem telefonu je 5.0.2 (greskom sam u prvom postu napisao 5.0.5.).
    Mozda na ovom telefonu viber wifi policy ne radi kako treba i uopste ne radi u modu "always connected" (kako je na ovom telefonu odabrano).
    Who let the dogs out

  16. #91
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Isti telefon dakle, i ista verzija Viber-a. Jesi li na poslednjoj verziji software-a ? Verzija androida na nasem telefonu je 5.0.2 (greskom sam u prvom postu napisao 5.0.5.).
    Mozda na ovom telefonu viber wifi policy ne radi kako treba i uopste ne radi u modu "always connected" (kako je na ovom telefonu odabrano).
    Da, podeseno mi je da se software automatski apdejtuje. Nema rjesenja za ovaj problem?
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    460
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Da, podeseno mi je da se software automatski apdejtuje. Nema rjesenja za ovaj problem?
    Da nemas mozda neku drugu memorisku karticu da probas da nije do nje.

  18. #93
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    @AltaMarea88

    Provjeri da li su uključene sledeće opcije:

    Idi na Settings >> Apps >> Viber i vidi da li je štrikirana opcija Show notifications opcija. Ovo Settings >> Apps se odnosi na Settings Android operativnog sistema ne na sam Viber.

    Zatim uđi u sam Viber i provjeri njegova podešavanja. Dakle uđi tamo gdje vidiš sve svoje kontakte i klikni na ikonicu (izgleda kao tri vodoravne crte) koja se nalazi u donjem desnom uglu. Skroluj dolje (trebalo bi da piše "Settings and privacy") i odaberi opciju Settings. Provjeri da li su štrikirane opcije "New message popup" i "Unlock for popups". Ukoliko nisu štrikiraj ih.
    Last edited by Kaz; 13-11-15 at 20:36.

  19. #94
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Kaz, zahvaljujem se na detaljnom pojasnjenju. Provjerila sam sve prateci tvoje instrukcije i sve sto si naveo je strikirano, kako u podesavanjima Androida, tako i u samoj aplikaciji Viber-a. Problem i dalje postoji

    Daxon, nemam drugu memorijsku karticu.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  20. #95
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Viber Settings -> General i provjeri da li je uključen Wi-Fi sleep policy (Always Connected).


    Jesi li isključila Data connection (mobilni internet)? Ako jesi idi na Android settings -> Data connection pa uključi Mobile data. Ukoliko je uključen, isključi ga i vidi da li je ostao problem sa Viberom. Eksperimentiši, isključi recimo WiFi konekciju a ukjuči mobilni internet i obrnuto.


    Koristiš li neke “Battery saver” aplikacije? Ako ne znaš šta je ovo onda ne koristiš. Ukoliko koristiš, isključi ih pošto postoji mogućnost da prave problem.

    Restartuj telefon i vidi da li se problem i dalje javlja.


    Postoji i Push notification Fixer aplikacija https://play.google.com/store/apps/d...r.noroot&hl=en
    Vidim da je dobro ocjenjena i da su ljudi zadovoljni ali je nikada nisam koristio pa ti ne mogu reći kako radi itd. Ne vjerujem da je program komplikovan za korišćenje tako da ako imaš volje i vremena isprobaj ga.

    Na kraju negdje sam vidio da preporučuju da se Viber deinstalira pa ponovo instalira. Ako se odlučiš na to onda oprezno jer možeš da izgubiš podatke za Viber (poruke). Kolko sam čuo postoji način da se one bekapuju. Ako se ne varam sam Viber ima tu opciju.

    Ako ti je Viber potreban za posao i koristiš često na poslu računar možeš da na računaru (Windowsu) instaliraš Viber pa da preko tog programa dobijaš poruke.

  21. #96
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Kaz, nije mi bila cekirana opcija Wi-Fi sleep policy (always connected). Ukljucila sam je i isprobala, djeluje da sada sve radi kako treba. Javljam sjutra, preksjutra da li je u redu. HVala puno na ulozenom trudu.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Meni je to ukljuceno i ne pomaze.
    Who let the dogs out

  23. #98
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Da li se problem dešava i kada si samo na mobilnom internetu (dakle isključen je Wi-Fi)?

    Pogledao sam neke reviewe za Push notification Fixer i ljudi kažu da im je ta aplikacija pomogla oko problema sa notifikacijama za razne programe.

    Nego što se tiče nemogućnosti skidanja programa sa Google Play Store (this app is not avaiable in your country & this app is not compatible with your device) rješenje je nabavka odgovarajućeg apk fajla. Kada ga nabavite (skinete) potrebno je apk fajl pokrenuti iz fajl menadžera.

    Kako doći do apk fajla? Ja ih skidam preko sledećeg sajta http://apps.evozi.com/apk-downloader/

    Potrebno je odraditi copy-paste adrese aplikacije sa Google play store. Nekad ovaj sajt neće da radi pa je rješenje da se izgugla apk fajl ili da se koristi alternativa za Google play store kao što je npr 1mobile market http://market.1mobile.com/

    Evo recimo linka za Viber na 1mobile market http://www.1mobile.com/viber-79869.html

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Ja konkretno na ovom telefonu za internet konekciju koristim samo WiFi. Regularno rade push notifikacije drugih aplikacija, tipa WhatsApp.
    Viber naravno zeza ali ne cijelodnevno vec je to odredjeno doba dana, naravno ne uvjek isto doba. Npr nekad cijelo popodne nijedna poruka da stigne, cim taknes ekran, ili
    otkljucas telefon, ili mozda nekad cak dok otvorim viber, tek mi onda stignu sve poruke odjednom. Dok nekad npr stizu regularno. Krajnje cudno.
    Who let the dogs out

  25. #100
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ja samo da javim da ipak nisam popravila viber. Ujutru su mi stizala obavjestenja, popodne ponovo isto - tek kad udjem u aplikaciju stignu mi sve poruke.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PS3 IGRICE (na mojemu tvrdom) gdje skinuti, kako pokrenuti
    By ksandermn in forum Game Server CG
    Replies: 1
    Last Post: 18-02-12, 18:49
  2. Info: Kako skinuti fleku sa COLMAR jakne ???
    By Nooth1ng in forum Ostali oglasi
    Replies: 52
    Last Post: 25-01-12, 14:51
  3. I: Kako skinuti blokadu
    By arkadash in forum Motociklizam
    Replies: 1
    Last Post: 20-04-11, 16:55
  4. Kako skinuti shifru sa MMC kartice
    By Balsa in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 12
    Last Post: 28-10-05, 17:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •