Results 1 to 15 of 15

Thread: domaci zadaci

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default domaci zadaci

    copy-paste,naravno :arrow:
    Radi se o čuvenim zadaćnicama legendarnog četvrtog A bjelovarske gimnazije.
    Prije koju godinu dana objavljene su u medijima, ali nisu izgubile na aktualnosti. Mislite li da ne vrijedi gubiti vrijeme na čitanje ove zadaćnice vi ste definitivno moron i imbecil. A sad idemo, ovo je samo prva u seriji zadaćnica koje kanimo objaviti.



    ZADAĆNICA FILIPA GAŠPARA (08.11.2001)

    Gdje Leje se kupusa zbiše
    I zora ih rumenom vodom zali
    Zeleno vime siše
    Materi klenić mali

    “Moj doživljaj poezije Sergeja Jesenjina”

    Vrlo je teško objasniti pjesmu poput ove. No to ipak nije problem samo ove pjesme nego općenito svih pjesama Sergeja Jesenjina. Budući da sam već napisao ovu pjesmu na početku, lako je zaključiti da ću se u ovoj zadaći usredotočiti upravo na nju.
    Prvo ću napisati ponešto o svojim razlozima zbog kojih sam odabrao ovu pjesmu. Sve je počelo kad sam danas došao u školu i saznao da pišemo školsku zadaću iz Hrvatskog. To mi je probudilo sjećanja na prošli sat Hrvatskog kada je profesorica najavila pisanje, ali ja sam očigledno zaboravio. No dobro. Neposredno prije Hrvatskog imali smo sat filozofije na kojem mi je moj prijatelj i suradnik Josip dvornik rekao da ima nekakvu knjigu od Jesenjina. Ta vijest me je iznimno obradovala zbog toga što sam u toj knjizi prepoznao materijal za svoje novo djelo iliti ovu zadaćnicu. No dobro. Moram priznati da sam prelistao cijelu knjigu koja je puna Jesenjinovih pjesama. U početku sam planirao odabrati pjesmu slučajnim otvaranjem knjige ali bih uvijek otvorio neku dugačku pjesmu, pa sam naposljetku odustao od te metode “Slučajnog odabira”. Tada sam krenuo u potragu prema naslovu. Pokazalo se da ima desetak pjesama sa vrlo zanimljivim naslovima ali i velik broj onih bez naslova. Prvo moram napomenuti da su ove sa zanimljivim naslovom sve dugačke pa sam bio prisiljen odustati i od toga. Preostalo mi je jedino da obradim pjesmu bez naslova. Izbor je pao na ovu koja se nalazi iznad naslova ove zadaće. Zašto? Iskreno rečeno glavni (i jedini) razlog je njezina dužina. Zauzima samo četri reda u knjizi, pa tako i u mojoj bilježnici. Pjesma je vrlo nerazumljiva za mladog mladića poput mene. No unatoč tome ja ću pokušati opisati svoj doživljaj ove pjesme. Kao prvo, ova pjesma govori o nekakvom kupusu i to je ustvari jedino što ja razumijem u njoj. Sada ću pokušati obraditi svaki stih zasebno.Tako ću možda uspjeti shvatiti značenje cijele pjesme u ukupnosti. Prvi stih: Gdje leje se kupusa zbiše. Što reći o ovom stihu? Kao prvo, ne znam šta su leje. To me podsjeća na riječ aleje, što su ustvari nekakve ulice, pa onda pretpostavljam da su to ustvari redovi kupusa. Već sam nešto postigao; preveo sam prvi stih. Gdje redovi kupusa se zbiše. Sada je krajnje vrijeme da prijeđem na drugi stih koji glasi: I zora ih rumenom vodom zali. Moram priznati da mi je ovaj stih razumljiv. Govori vjerovatno o tome da je kupus vlažan od rose pa izgleda rumeno kada je u zoru izložen prvim zrakama sunca koje dolaze iz smjera Japana. Još jedan stih je riješen ali činjenica je da stvari sada postaju gadne zbog toga što su preostala dva stiha stvarno ružna. Treći stih: Zeleno vime siše. Šta bi sad to trebalo značiti? Vime imaju krave, koze, ovce…, ali kakve to veze ima sa kupusom. Još piše i da je to vime zeleno, što je apsolutno nemoguće. Recimo da sam sada gotov sa ovim stihom, ali kao da i nisam zbog toga što sam doživio potpuni debakl u pokušaju objašnjavanja ovog stiha. Nisam baš optimist u slučaju prevođenja idućeg stiha ali barem ću pokušati, zato da ne ispadne da nisam hrabar. Četvrti, a samim tim i zadnji stih glasi: Materi klenić mali. Svaka normalna osoba će bez većih problema zaključiti da je ovaj stih abnormalan i deformiran i da ga ne može nitko prevesti. Vrijeme je da nešto napišem nešto o ovoj pjesmi u njezinoj cjelokupnoj obuhvatnosti. Ova pjesma je dosta nerazumljiva. Što je uzrok? U knjizi piše da je ovu pjesmu preveo neki Golob. On je ovu pjesmu tako dobro preveo da ja imam osjećaj da bi ju mnogo bolje razumio na Ruskom jeziku. To je pomalo žalosno. (*) Žalosno je i to što sam već malo previše napisao o Jesenjinu pa se nisam uspio osvrnuti na probleme u svijetu, i u Bjelovaru, u zadnje vrijeme. Što bi Jesenjin rekao da vidi što se sada događa? Bombe padaju na sve strane, Antrax na svakom koraku. No to su ustvari manje važne stvari za čovjekov opstanak. Važno je to što se Đordan vratio na parket. No to ima i svojih negativnih strana. Opet će vrtoglavo porasti prodaja Đ-ordanovih tenisica (ovako je rastavio riječ Đordan, op.a.). Svi znaju zašto je to loše. Postoji i dobra strana napada na Afganistan. Tamo je donedavno glavna grana proizvodnje bila proizvodnja droge. Sad se talibani ne mogu koncentrirati na to. U Bjelovaru se u zadnje vrijeme gradi obilaznica. Svi ljudi imaju barem jedan bubreg, a ako ne onda nisu ljudi. Kada su bubrezi bolesni onda se ide na dijalizu. Gadno je kad ni to ne ide. U prošlu srijedu su u ROCK KLUBU svirali narodnjaci – srpski. Ja sam malo bio tamo i nije mi se svidjelo. Bila je živa muzika. Pjevač je izgledao ko Haris Đinović samo što nije bio inteligentan poput njega. Sada ću navesti pjesmu Harisa Đinovića:

    Ostarit ću, neću znati
    Dal’ ćeš zamnom
    Zaplakati
    Ko ja za tobom

    Ova pjesma je također u četri reda ali je mnogo razumljivija od Jesenjinove. Iz toga se može zaključiti da je Haris Đinović bolji pjesnik od Jesenjina.
    U samom završetku moram istaknuti moj krajnji dojam o Jesenjinu, ovoj pjesmi i cjelokupnom njegovom opusu. Pjesme bi odlično zvučale kada bi bile uglazbljene uz harmoniku. Da je Jesenjin još živ mogao bi pjevati u duetu sa Džinovićem. Kladim se da bi to bio svjetski hit. No šalu na stranu (*). Jesenjin je jedan od najvećih pjesnika svih vremena, ako ne i najveći, i to nitko ne može osporiti, a kamoli ja. Ja sam svjestan da ova moja zadaća baš i nije uspjela ali zato sam označio zvjezdicama(*) koji djelovi ustvari i nisu njen sastavni dio. Ti djelovi su umetnuti zbog mojeg osobnog zadovoljstva. To ću sada objasniti. Ja doma imam sve svoje zadaćnice i uvijek kad sam tužan pročitam ih, te sam odmah bolje raspoložen. Molim vas da mi ne date 1.

    OCJENA: NEDOVOLJAN (1)

    A ovako je zadaćnice bjelovarskih genijalaca komentirala njihova "retardirana" profesorica hrvatskog jezika Dubravka Veseli:

    "Pa ovo što vi radite i pišete nije normalno. Ta vaša djela su monstruozna, nevjerovatna. Kad ja to čitam, pomišljam da li se vi meni rugate kad pišete ovakve gluposti i nebuloze... Morbidna i monstruozna razmišljanja... Nevjerovatno..."

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahahaha... :mrgreen: nije normalan decko :!:
    A dje mu je jedan dala, trudio se... :mrgreen:
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma,totalno su opicheni.evo jos jedan.ako pronadjem njihov sajt,postavicu ga,da ne dosadjujem.
    ZADAĆNICA NIKOLE ŠOŠKIJA (25.02.2000.)

    “Kulturni i zabavni život u mome gradu”

    U mome gradu nema puno kulturnih događaja, ali to nadoknađuje zabavni život mladih i starijih ljudi koji izlaze van u kafiće i barove. Ja osobno izlazim u “HR Rock kaffe” gdje mi je veoma zabavno i osjeća se veoma dobar ugođaj, pogotovo zato što u “Rock” izlaze ljudi moje dobi i pušta se glazba koja mi se sviđa. U sportskom pogledu mislim da u Bjelovaru manjka igrališta za mali nogomet i košarku. Svakim danom igrališta su prepuna sportaša, ali nekolicina ih samo gleda jer nemaju gdje igrati. Ja preferiram nogomet, koji jako volim igrati, osjećam se uzvišenim kada ga igram.

    Nogomet je za mene najbolji sport, od nogometa imam dvije koristi: prva je da se razvijam fizički, da razvijam tijelo, a druga je da razvijam svoju duhovnu stranu. Kada igram nogomet, osjećam se kao da letim, osjećam se udobno, kao u vodenom krevetu. Nogomet je veličanstven, bogovski sport, ali ima jedan nedostatak, a to je umor, ako ga igraš previše umoriš se, a po mome to ne valja, zato mislim da bi se u Bjelovaru trebao napraviti znanstveni centar u kojem bi znanstvenici otkrili tabletu protiv umora. Nogomet je kao crvena, fina, sočna, vrela, ukusna jabuka u koju ulazi crv, što ga više igraš, više se umoriš, kao što crv proždire sočnu jabuku, na kraju nema jabuke, kao što ne možeš igrati nogomet. Nogomet je prva strana moga života, ali imam ja i drugu i treću, druga mi je izlazak u grad i zabava sa mojim društvom, mojim najboljim prijateljima. Jedan od njih je baš sada smoje desne strane, to je trapavi Hrc koji je veoma humorističan i komičan, ali isto vremeno nadaren za fiziku, i pjesništvo i vrtlarstvo. On je veoma dobar vrtlar, ima lijepi vrt u kojem uzgaja egzotične biljke i male kaktusiče, koji me podsjećaju na moje mlade dane u Zadru gdje sam pao među kaktuse i sav se izbo, tada sam bio kod doktora i od tad ga mrzim, tj. ne volim posjećivati ga. Nadasve to nije lijepa uspomena, ali lako se pamti. Za pisanje moje prošlosti trebalo bi mi više tjedana pa ću prijeći na našu temu, profesorice. Izlaskom u grad javlja se moja druga strana duše, moja divlja, tada dolazim u “Rock” i počinje luda subotnja noć. Tada se alkoholiziram ali nikad tako jako kao prijatelji. Mislim da to nevalja, ali gledajući njih ne mogu izdržati, to je kao pustinja bez vode, što znači da se nemogu oduprijeti tijelom, kao ni pola ljudi koji izlaze u grad. Ipak nije sve u pijanstvu, mislim da je više u druženju i promatranju lijepih djevojaka te pričanja sa prijateljima, ogovaranja i komentiranja. Osobno sam zaljubljen u jednu djevu, lijepu kao lijep dan, kao slika, ona ima zjenice kao 2 sunca u ljetu za vrijeme najvrućih dana. Kosa joj je bijela kao oblaci ovčice koji zakrivaju ta sunca, lice joj je meko kao spužva, a usne kao moje srce, crvene, u samo obliku tog srca. Istiću se i neke obline na njoj, što me uzbuđuje. Ima figuru savršene žene. Treća strana mene je kulturno uzvišenje što u replici znači da posjećujem kino, Dom kulture i Gradski muzej, katkad i sam zasviram pianino. Ipak mislim da kultura nije dovoljno zastupljena u Bjelovaru, tj. u Bjelovaru treba otvoriti još jednu dvoranu za nastupe glazbenika i ostalih umjetnika kako bi privukli ljude iz okolice. Što bi utjecalo i na samu kulturu građana.

    Mislim da bi stariji ljudi trebali bolje poraditi na Bjelovarskom kulturnom razvitku, te bolje odgajati djecu, mislim da su mene moji roditelji dobro odgojili ali oni nemaju veze sa mojim mišljenjima.

    OCJENA: DOVOLJAN (2)

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cim sam vidio dugacak tekst odem na kraj da vidim o cemu je.. I vidim o bjelovaskom uceniku koji je dobio jedan iz hrvatskog.

    Znas ti ines kolko npr. mene to interesuje.. Bolje da ti ne kazem.. A da znas kolko nepravdi ima po nasim skolama, ne bi bilo mjesta za back up za toliko textova

    I jos nesto, sta da dodje ovaj?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Cim sam vidio dugacak tekst odem na kraj da vidim o cemu je.. I vidim o bjelovaskom uceniku koji je dobio jedan iz hrvatskog.

    Znas ti ines kolko npr. mene to interesuje.. Bolje da ti ne kazem.. A da znas kolko nepravdi ima po nasim skolama, ne bi bilo mjesta za back up za toliko textova

    I jos nesto, sta da dodje ovaj?
    sta da dodje ko,dje i zasto?
    daj shOcker,u pitanju je duhovitost srednjoskolaca,koji su,svojim inteligentnim,saljivim stilom izludjivali profesoricu maternjeg.nemoj to gledati kroz nacionalisticu prizmu.relax. :wink:

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U redu.. Mnogo su inteligentni.. :lolblue: Pitaj ih da mi pozajme malo.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva
    Posts
    1,138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Alo, ovo je nesto najjace sto sam u zadnje vrijeme procitao na ovaj forum!!!
    shocker, ne radi se niokakvoj nepravdi, aj procitaj to pa poslije kritikuj..

    a ovoga i kod nas u skolu ima masu; Ch**** je provalio da se profesirica sazali kad nesto tuzno napise, pa za svaku temu pise kako ga proganjaju narkomani, kuci ga ne razumiju i tu jos izmisli 1000 stvari da te dusha zaboli; G**** je recimo pisao pismeni o nekakvome shporetu i cijepanju drva, B*** nije ima volju da ista pise pa je napisao samo ''OOOOOOOOOOMMM'' uz obrazlozenje da taj zvuk u budizmu predstavlja sve na ovaj svijet, ili tako nesto... Uz to je i nacrtao sliku Bude
    ko zna - zna, a ko neće da zna neće ni da čuje

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default samo za one kojima se svidja

    DOMACI FILIPA GASPARA(2.05.2002.){ali,morate ovo procitati}

    “Mnogi su putevi pred nama. Kojim ću ja?”

    Trenutačno se nalazim na raskrižju života, baš kao i ovi moji prijatelji i kolege. Dolazi kraj našeg srednjoškolskog obrazovanja. Svatko mora donijeti jednu od najvažnijih odluka u životu. Što dalje s životom? Kojim ću putem?

    Ja imam tu sreću da sam već odavno odlučio što sve želim poslije srednje škole. Vrlo rano sam shvatio kako brzo prolazi ova idila među prijateljima. Nitko se ne brine previše o svojoj budućnosti. Ja sam oduvijek zaljubljenik u prirodu, životinje i jednostavan život seoskih ljudi. Upravo zbog toga sebe vidim kao seljaka. Naravno, svjestan sam da put od gimnazijalca do uspješnog seljaka nije nimalo jednostavan. Kao prvo, potrebno je završiti fakultet agronomskih znanosti, što ja namjeravam napraviti u rekordnom roku. Mnogi su upoznati sa mojom strašću za brzinom, ali to u ovom slučaju nije razlog što želim tako brzo završiti fakultet. Moji razlozi su mnogo dublji. Želja da postanem seljak, toliko je snažna da sam sve drugo u životu podredio tom cilju. Odmah nakon što doktoriram, kupim svoje stvari i selim se u Liku. Tamo ću se nastaniti u šumi, po mogućnosti lipovoj. Sagradit ću kolibu i početi se baviti uzgojem krava, koza, ovaca i oposuma. Krave, koze, i ovce će mi služiti za prehranu i zaradu, a oposumi za izradu odjeće od krzna. Kada svoje malo gospodarstvo osovim na zdrave noge oženit ću se poštenom seljankom koja će mi roditi mnogo djece.

    Kada bi svi ljudi prihvatili moju filozofiju života, svjet bi izgledao mnogo ljepše. Ne bi bilo zagađenja okoliša ni ozonskih rupa. Možda je najljepše od svega što bi svi bili seljaci. Oni su poznati kao miroljubivi i vrijedni ljudi. Prema tome, ne bi bilo ratova i prostitucije. Svi bi živjeli u jednoj državi koja bi se zvala Selo. I svi bi živjeli dugo i sretno.

    OCJENA: DOBAR (3)

    a,zar ovo ne zvuci prelijepo?!iliti,prekrasno?!svejedno. :wink:

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :mrgreen:
    Ines, vrh su sastavi,
    ...... samo rokaj! :wink:
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default samo za tebe!

    ZADAĆNICA NIKOLE ŠOŠKIJA (25.05.2001)

    “Moji uzori u svijetu kapitalizma i sporta”

    Uvijek sam volio razmišljati o ozbiljnim stvarima kao što je kapitalizam, poslovi, lako zaraditi, kako se može propasti, o poslovnim tajnama i da li čovjek mora biti darovit za te stvari. Dok je sa sportom druga priča, sport je igra i uvijek treba razonode za gradskog čovjeka, današnji sport više tomu ne liči, nego svi idu za novcem, uzet ću za primjer tenis. U tenisu se samo raspucava da se prije dođe do bodova, dakle igra gubi čar. Što je najgore, igra je prešla u kapital, sve se vrti oko novca. Dok u našem bilogorskom gradiću nije tako, tu se igra radi gušta. Stara poslovica kaže “Ko voli nek izvoli”, dakle ja igram nogomet gotovo svaki dan, ali ne radi bilo čega nego radi sebe, da dobijem kondiciju te da se družim s prijateljima.

    Moji uzori su konkretni i imaju trenutačne sposobnosti te potencijal koji još nisu iskoristili. Svi žive kao bubreg u loju. Naime njihova imena su Bill Gates, Đoni Tafra i Javier Saviola. Između njih postoji analogija koju ću pokušati objasniti u nastavku. Saviola je jedan od brazilskih perspektivnih nogometaša, kad se rodio, doktoru je ispao iz ruke te pao na glavu. Osobno mislim da mu se onda otkačio neki dobri gen, pa je prohodao već sa tri godine i to bez hodalice, sa šest je mogao dubiti na glavi, a sa četrnaest je već mogao trčati brzo kao ja s petnaest. On trenira u River Plate i čeka da mu naraste cijena, te da poboljša karakteristike, dakle on je kapitalist. Bill Gates hm? On je preporoditelj mojih snova, sanjam ga već punih godinu dana, a taj san je kako on broji novčanice od 10 000$, na kojima je njegova slika i dosad je došao do 3 milijarde, znači da ću ga sanjati još 25 godina dok ne izbroji sve novce. On je najuspješniji poslovni čovjek na svijetu i ima toliko novaca da bi mogao kupiti cijelo zviježđe. Preostao mi je još Đoni kojeg ću opisati u četri riječi: “Mješanac ova dva čovjeka”.

    Kada bi se moj san ostvario i postao tri čovjeka u jednom, tada bi bio sretan kao mladi mjesec i uvijek bi nosio vijenac od tratinčica. Možda u drugom životu, ali sigurno će se moja duša sjediniti s ove tri. Mislim da vatru koja gori ne treba dirati, što će reći da se duše nebi trebale sjedinjavati, zato jer bi se mogle sjediniti sve loše i prljave i tada bi nastalo najveće zlo i slijedila bi apokalipsa. Došla bi i četiri jahača apokalipse te uništila svijet, kao ljudska zloba. Ljudska okrutnost naudila je i Đoniju kada je bio mali. Kao malog zlostavljao ga je susjed i time narušio njegov metafizički slijed.

    hahaha,mali je totalno lud!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel moze neko da postuje bilo dje ili nekako da mi dostavi pismene The books of knjge koji su izlazili u grafite??? Imam samo 3-4, a volio bih da imam sve, ako je to moguce...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default evo,iz prve ruke

    Počela je jesen

    Počela je jesen u našem gradu. Umrlo je više ljudi, kao i u svakoj jeseni. Meni ih je žao, ali Živku Orlandiju baš i nije. On često kaže da tako mora i treba. A kad mu je brata majka gađala među rogove nije tako mislijo.

    Domaćice spremaju zimnicu. Ja sam srećan. Grad je pun lišća a tata kaže da bi smećari trebali da idu u ***** jer evo već treća jesen kako ništa ne rade.

    Od ove jeseni nam strašno faljiva struje u kuću, pa mama kaže za elektrodistributere to su jedna *****, a nije mislila na tom načinu kada nam je kuća bila puna struje.

    Ove jeseni i ja sam kao i mnogi drugi smo se zaljubili u istu curu. To je mala od pašanoga-Vera. Ja je zovem Vjera jer me stid da se odvajam od društva.

    I ove jeseni ptice su pošle na jugu. Rode i vrapci i slavuji su ostali. Meni ih je žao jer su one male i nezaštićne, pa bi ih mnogi mangupi mogli ubiti namrtvo.

    Đed kaže da su one ptičiji proleterijat, a nije tako mislio ka nam se roda posrala na fiću, pa je fata do A padijerskog vrha. Đed je tada slomio nogu, a tu rodu je ubio ujak Vlado dva dana poslije golijama rukama.

    On kaže da se branila ka čovjek. Meni je bilo žao a žao mi je i đeda koji je slomio nogu. Ali mi je žalije na rodu jer je đed živ a roda ne a mislim da bi rodi bilo milije da je ujak Vlado slomio nogu a da je ona ubila đeda pod A padijerski vrh. Mada bi meni bilo mrznije.

    Ja isto mislim da bi najbolje bilo da se ujak Vlado posra đedu na fiću i da ga je đed ubio sjekirom, ka što je htio babu jedan put, a da se roda ne miješa.

    To je radi toga što me je ujak Vlado (rak ga izijo) šlepio u glavu kad sam prnuo pred direktorom Oboda pa ga je bilo stid od mene. Od kad je ubio rodu još mi je mrzniji.

    Brat od tetke mi Vojo, je ka svake jeseni kupio petarde kod Paljevića u Donje Polje. Oni nemaju para za ljeb pa prodaju petarde. Meni ih je žao. Baba kaže da su dobri ljudi, a nije tako mislila kad su joj zapalili garažu đe je đed i njegovi penzioneri igra fircik u pare.

    Jesen mi je još draga radi strika Želja što dolazi sa broda. On je bogat čovjek i dosta je zgodan. Svaki put s broda dovede novu strinu, pa ode na brod.

    Poslije ih mi teško izbacimo iz kuće. Nešo kaže da te žene šiljemo kod njega jer mu ih je žao da se svade s majkom po vas dan. A nije tako mislio kad mu na kocku u pećinu pošle tri plate pa je ijo u našu kuću.

    Ne znam što bi još pisa od jeseni. Još sem da je volim i njeni plodovi nama đeci daju vitamine da bi smo postali jaki.



    Ocjena: nedovoljan (1)

    Napomena učiteljice: Obrati pažnju na genitiv. Tema je promašena

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sofronije
    Jel moze neko da postuje bilo dje ili nekako da mi dostavi pismene The books of knjge koji su izlazili u grafite??? Imam samo 3-4, a volio bih da imam sve, ako je to moguce...
    I ja bih volio ako je moguche.
    Io ci credo!

    Welcome



  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    copy -paste :arrow: ".

    Na summitu NATO pakta u Pragu, nakon što je popratila Bushovo izlaganje, točnije zahtjev ostalim članicama da podrže Ameriku u ratu protiv Iraka, glasnogovornica je, mrtva 'ladna, pred svima izjavila da je George Dabl'ju Bush kretino i tako postala moj idol. Ipak, da je svijet bastardan već preko svake mjere govori podatak da je žena koja vrišti u ime premijera Kanade, zbog kratkog napada iskrenosti, dobila otkaz.
    A na temelju čega je zaključila da je dear George imbećile? Pa nije imala težak zadatak. Evo, nakon niza citata sami zaključite. U dvije godine el presidente je izjavio toliko gluposti da ih ne bi mogao povući ni kamion s prikolicom. Pa izvol'te, dragi moji Lupeži, procijenite sami. Nudimo vam indeks misli najmoćnijeg čovjeka svijeta.

    "Donio sam neke jako dobre odluke u prošlosti. Donio sam i neke jako dobre odluke u budućnosti."
    "Svi ambiciozni ljudi moraju znati da se uspjeti može samo uspjehom, a ne s neuspjehom."
    "Ja znam u što vjerujem i ja ću uvijek govoriti ono što ja vjerujem, a ja vjerujem da vjerujem u ono što vjerujem."
    "Velika većina našeg uvoza dolazi iz inozemstva."
    "Čini mi se da smo krenuli nezaustavljivim putem prema slobodi i demokraciji - ali to se može promijeniti."
    "U jednu riječ može se sažeti odgovornost onoga koji vlada, a ta jedna riječ glasi: Budi potpuno pripremljen."
    "Budućnost će nam sutra biti bolja."
    "Mi ćemo imati najbolje obrazovane Amerikance na svijetu."
    "Ako ne postignemo uspjeh, u opasnosti smo od neuspjeha."
    "Mi stojimo uz NATO, mi smo dio NATO-a. Mi stojimo uz Europu, mi smo dio Europe."
    "Nizak postotak birača na izborima pokazuje da je manji broj ljudi izašao na birališta."
    "Mi smo spremni za događaje koje je nemoguće predvidjeti, a koji će se možda dogoditi, a možda se i neće dogoditi."
    "Za američku svemirsku agenciju NASA svemir je prvi prioritet."
    "Kad pažljivije proučimo stvar, vidjet ćemo da su učitelji jedina profesija koja uči našu djecu."
    "Nije zagađenje ono što uništava naš okoliš, njega ugrožavaju nečistoće u našem zraku i našoj vodi."
    "Vrijeme je za ljudsku vrstu da uđe u sunčev sustav."
    "Mislim da se svi slažemo da je prošlost prošla."
    "Vidim da ljudi imaju povjerenja u mene. Svaki put to osjetim kad mi u predizbornoj kampanji nepoznati ljudi dođu i kažu: Nemojte nas opet iznevjeriti."
    "Jasno mi je da nemir na Bliskom istoku stvara nemir na Bliskom istoku."
    "Nadam se da će Kongres izglasati zakon s kojim ću ja moći živjeti čak i ako ne bude izglasan."
    "Vrlo je važno da naš narod shvati da, kada je više trgovine, više se trguje."
    "Da u SAD-u postoji diktatura, bilo bi mi mnogo lakše. Naravno, kad bih ja bio diktator."
    "Znam da ljudi i ribe mogu zajedno živjeti miroljubivo."

    Eto dragi moji Lupeži, da se čovjek smrzne. Smiješno je sve dok ne shvatiš kakvu moć taj čovjek ima u rukama. Za kraj ostavljamo još dvije izjave dragog Georga. Iz jedne se može vidjeti zašto je George imbecil, a druga bi se mogla svrstati u iskren oblik samokritike.

    "Divna stvar u knjigama jest to što se ponekad u njima mogu naći krasne slike."
    "Ljudi koji su stvarno jako izvitopereni mogu doći i na vrlo važne funkcije, pa potom imati i ogroman utjecaj na politiku."
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: evo,iz prve ruke

    Quote Originally Posted by ines
    Počela je jesen

    Počela je jesen u našem gradu. Umrlo je više ljudi, kao i u svakoj jeseni. Meni ih je žao, ali Živku Orlandiju baš i nije. On često kaže da tako mora i treba. A kad mu je brata majka gađala među rogove nije tako mislijo.

    Domaćice spremaju zimnicu. Ja sam srećan. Grad je pun lišća a tata kaže da bi smećari trebali da idu u ku*** jer evo već treća jesen kako ništa ne rade.

    Od ove jeseni nam strašno faljiva struje u kuću, pa mama kaže za elektrodistributere to su jedna *****, a nije mislila na tom načinu kada nam je kuća bila puna struje.

    Ove jeseni i ja sam kao i mnogi drugi smo se zaljubili u istu curu. To je mala od pašanoga-Vera. Ja je zovem Vjera jer me stid da se odvajam od društva.

    I ove jeseni ptice su pošle na jugu. Rode i vrapci i slavuji su ostali. Meni ih je žao jer su one male i nezaštićne, pa bi ih mnogi mangupi mogli ubiti namrtvo.

    Đed kaže da su one ptičiji proleterijat, a nije tako mislio ka nam se roda posrala na fiću, pa je fata do A padijerskog vrha. Đed je tada slomio nogu, a tu rodu je ubio ujak Vlado dva dana poslije golijama rukama.

    On kaže da se branila ka čovjek. Meni je bilo žao a žao mi je i đeda koji je slomio nogu. Ali mi je žalije na rodu jer je đed živ a roda ne a mislim da bi rodi bilo milije da je ujak Vlado slomio nogu a da je ona ubila đeda pod A padijerski vrh. Mada bi meni bilo mrznije.

    Ja isto mislim da bi najbolje bilo da se ujak Vlado posra đedu na fiću i da ga je đed ubio sjekirom, ka što je htio babu jedan put, a da se roda ne miješa.

    To je radi toga što me je ujak Vlado (rak ga izijo) šlepio u glavu kad sam prnuo pred direktorom Oboda pa ga je bilo stid od mene. Od kad je ubio rodu još mi je mrzniji.

    Brat od tetke mi Vojo, je ka svake jeseni kupio petarde kod Paljevića u Donje Polje. Oni nemaju para za ljeb pa prodaju petarde. Meni ih je žao. Baba kaže da su dobri ljudi, a nije tako mislila kad su joj zapalili garažu đe je đed i njegovi penzioneri igra fircik u pare.

    Jesen mi je još draga radi strika Želja što dolazi sa broda. On je bogat čovjek i dosta je zgodan. Svaki put s broda dovede novu strinu, pa ode na brod.

    Poslije ih mi teško izbacimo iz kuće. Nešo kaže da te žene šiljemo kod njega jer mu ih je žao da se svade s majkom po vas dan. A nije tako mislio kad mu na kocku u pećinu pošle tri plate pa je ijo u našu kuću.

    Ne znam što bi još pisa od jeseni. Još sem da je volim i njeni plodovi nama đeci daju vitamine da bi smo postali jaki.



    Ocjena: nedovoljan (1)

    Napomena učiteljice: Obrati pažnju na genitiv. Tema je promašena
    hvala hvala, ali taj vec imam... ocu joooooossssssssssssssssssssss!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •