Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 101 to 111 of 111

Thread: Mješoviti brakovi...

  1. #101
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ako Vam je milo da izmisljate, ne smeta mi, ali mi je zao Vas jer od toliko izmisljotina i nekih prizemnih uvreda na moj racun, ubijedicete i sebe da je istina to sto ponavljate kao vjersku molitvu non stop... Nije Vam to zdravo, ali eto...
    Ako ste mislili da cu podrzati neki revans ovih ljudi ... nema sanse. Zao mi oca ovog momka sto njega maltretiraju jer kapiram da je i svadbeni rucak ljudski obavio, ispostovali mladu, vjencali je, docekali,a ostali...tja... djetinjarije..
    A Vi ako podrzavate da se ide protiv volje njene familije...Vasa stvar.
    Jos bi falilo da se Bulatovici i ekipa sad rogataju sa njima ...zena iha...siroko im polje..
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 26-03-15 at 15:31.

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Ljudi pojma nemate kako je po srednjim skolama. U 90% slucajeva muslimankama je zabranjeno da izlaze sa hriscanima, ali je zato muslimanima cak pohvalno da izlaze sa hriscankama. I naravno tih veza ima puno vise
    Kod nas u Niksicu nema puno muslimana, ali nikad da sam ja cuo da je bio problem ili da je neko, nekoga shikanirao radi vjere. Ili da se neko posvadjao radi toga, ili da je neko nekome branio da izlazi sa nekim ili da se druzi zato sto je musliman/pravoslavac/vanzemaljac. Ili se nijeam kretao u tim krugovima, a ucio sam i druzio se i trenirao sa muslimanima.

    Prvi put se sa ovim susrecem kad sam krenuo u PG na fakultet, najvise od PG-icana i Beranaca, neko izbjegavanje, pricanje iza ledja, "dje njega zoves on je musliman" i tako te fore. Tada su mi nesto ti ljudi tako ogadili. Ja sam se najvise druzio sa Ulcinjanima i Pljevljacima, i iz njihove price saznam da u odredjenim krugovima ni malo nije pozeljna/moguca veza izmedju katolika i muslimana, pravoslavnih i katolika, muslimana i pravoslavnih. Ali ovdje ne pricamo o religijskih fanaticima, nego o normalnim osobama, i to je njima kao normalna stvar, nesto kao to je tako i sta ces sad. Tada sam prvi put saznao da po CG i dalje ima ugovorenih brakova, ne klasicnih, nego se zna ko ce ciji da bude kad se dodje do odredjenog doba, ili sjednu 2 stara prijatelja i odluce da im se djeca uzmu i tu se ta "djeca" ne pitaju nista.

    I dalje mi je to tako cudno, da neko moze biti toliko bolestan ili zadojen mrznjom ka bilo kome. Ljudi su ljudi i ako nijesu fanatici i ako drze svoju religiju za sebe ne vidim problem. Ako ti se cerka uda za muslimana, ako je njen izbor da predje u islam ili ako se muslimanka uda za pravoslavca ili katolika i ako je njen izbor da se pokrsti. Kakva je tu muka? Hoce li ona biti manje tvoja cerka i tvoje meso i krv ako se moli Alahu a ne Isusu. Sve dok mi cerka ne dodje kuci i pocne da mi prica kako je Isus jedini Bog ili Jahve i kako sam zivio u zabludi cijeli zivot meni nece smetati.

    Moram biti iskren da mi ne bi bilo svejedno jedino da mi dovedu kuci crnca ili azijata. Ali mislim da bi i preko toga presao poslije odradjenog vremena. Sve dok se ne udaju/ozhene za DPS-ovu paschad meni je ok
    One Ring to Rule them all...

  3. #103
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Moram biti iskren da mi ne bi bilo svejedno jedino da mi dovedu kuci crnca ili azijata. Ali mislim da bi i preko toga presao poslije odradjenog vremena. Sve dok se ne udaju/ozhene za DPS-ovu paschad meni je ok
    Simpa mi je to CG opisivanje "dovedu kuci"... Vidim da su po CG i sada moderne ogromne kuce na spratove, pa to valjda roditelji prave za zetove i snahe da su im pod istim "krovom"... Zar ste i Vi u tom stilu?

    Hvala Lepo

  4. #104
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Ljudi pojma nemate kako je po srednjim skolama. U 90% slucajeva muslimankama je zabranjeno da izlaze sa hriscanima, ali je zato muslimanima cak pohvalno da izlaze sa hriscankama. I naravno tih veza ima puno vise
    nemo' zaebavat.a hriscankama je dozvoljeno i preporucljivo da izlaze sa muslimanima jel?aha...

    nazalost,zatucana smo sredina. najvise ljudi(svih vjera) bi voljelo da mu sin/cerka ozene/uzmu onoga ko je njihove vjere.u vecini slucajeva to ne mora da znaci da taj neko mrzi tog nekog zbog njegove vjere,vec jednostavno zeli da mu se djeca vjencaju sa onima koji su iste vjere kao i oni.that simple.

  5. #105
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ma ne svidja se roditeljima ni jedan/na ni njihove vjere i rase, nego trpe iz svakakvih razloga...

    Hvala Lepo

  6. #106
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Simpa mi je to CG opisivanje "dovedu kuci"... Vidim da su po CG i sada moderne ogromne kuce na spratove, pa to valjda roditelji prave za zetove i snahe da su im pod istim "krovom"... Zar ste i Vi u tom stilu?

    Hvala Lepo
    A tako se to kod nas kaze "dovesti u kucu" "prevesti" itd. Mene su vaspitali na zapadni nacin tako da sam se od 17 odvojio. Roditelji su maksimalno rastereceni, niti razmisljaju, niti se brinu. Ako treba sta da im se pomogne tu sam. Isto sjutra ocekujem od moje djece. Da ne moram trcati za njima kad budem imao 50, nego da se sami kuce i snalaze.
    One Ring to Rule them all...

  7. #107
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    A tako se to kod nas kaze "dovesti u kucu" "prevesti" itd. Mene su vaspitali na zapadni nacin tako da sam se od 17 odvojio. Roditelji su maksimalno rastereceni, niti razmisljaju, niti se brinu. Ako treba sta da im se pomogne tu sam. Isto sjutra ocekujem od moje djece. Da ne moram trcati za njima kad budem imao 50, nego da se sami kuce i snalaze.
    Svaka cast. Cijenim.You must spread some Reputation around before giving it to Gandalf_White again.
    Samo... razmislite Vi oko onog za DPS-ovce... Cisto da bi manje brinuli.

    Hvala Lepo

  8. #108
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Simpa mi je to CG opisivanje "dovedu kuci"... Vidim da su po CG i sada moderne ogromne kuce na spratove, pa to valjda roditelji prave za zetove i snahe da su im pod istim "krovom"... Zar ste i Vi u tom stilu?

    Hvala Lepo
    "dovesti kući" znaci jednostavno- dovesti kući, svojoj kući, garsonjeri, stanu, kući roditelja, podstanarskoj kući...
    kuće na spratove jesu moderne, u najvećem broju slučajeva modernije nego one male, prizemne kućice, još one montažne...

    I slažem se, baš je ružno živjeti u istoj kući a zasebnom stanu kod roditelja... stvarno ne znam što je sa ovim našim narodom, umjesto da onaj ko nije zaposlen, ili radi za platu od 300-400e plaća stan 250e, i bude apsolutno samostalan, on živi kod roditelja, dje mu je privatnosto minimalna...
    Majo, složićeš se da nema ništa grđe no kad se jeebeš u istu kuću đe ti roditelji žive... Vala krevet mora malo da zaškripi, jel tako...
    Last edited by karamazov; 29-03-15 at 15:48.

  9. #109
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nema potrebe da se meni obracate sa takvim recnikom u vezi sa mojim postom sa kojim sam se precizno obratila direktno sagovorniku. No, o redu i pristojnosti ce ipak oni koji se bave tim prihvacenim obavezama na forumu.
    Svako ima svoj izbor u zivotu u uslovima koji su dati okolnostima. Obzirom da jako dobro razumijem g. Gandalfa obratila sam se jer sam bila iznenadjena njegovim komentarom i naravno dobila sam kulturan odgovor koji razumijem jer sam slicnog stava u izboru. Vas ne razumijem, sumnjam da bi iko slicnog zivotnog stava mogao iskreno da razumije (da precuti da), kao sto Vas ne bi razumio neko ko nema roditelje, njihovu zaostavstinu, ili ima, ali ima drugaciji stav prema njihovom stecenom dobru i odricanjima.
    Sve je to "mjesovito"... razlicito...

    Hvala Lepo

  10. #110
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Simpa mi je to CG opisivanje "dovedu kuci"... Vidim da su po CG i sada moderne ogromne kuce na spratove, pa to valjda roditelji prave za zetove i snahe da su im pod istim "krovom"... Zar ste i Vi u tom stilu?

    Hvala Lepo
    Ja nisam u tom stilu.Roditelji mi imaju kucu na 3 sprata,289 kvadrata.I 2 stana koja izdaju.Ali ja placam stan za svoju porodicu i zivim odvojeno.

  11. #111
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default


    Samo mogu da razumijem g. Gandalfa jer su nam stavovi slicni.
    Od roditelja su karakter i vaspitanje za dozivotnu zahvalnost, a sve ostalo je bez njihovog opterecivanja. Nikad mi nije palo na pamet da procjenjujem njihova stecena dobra, da ih svojatam, da se oslanjam, niti me zanima sem u pripomaganju s moje strane kad je bilo potrebno.
    Zato nema opterecivanja oko "mijesanja", uslovljavanja stavova, misljenja, planova...
    No, sad procitah jedan lijep tekst i neki komentar na zapadu stecenog razmisljanja koji mi se dopada uopste za one koji ulaze u 'mijesanje'...
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 29-03-15 at 18:49.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mješoviti brakovi?
    By x4lt3r3gox in forum Ljubav
    Replies: 200
    Last Post: 08-08-11, 14:59
  2. Mješviti brakovi
    By nikko in forum Ljubav
    Replies: 8
    Last Post: 30-07-11, 22:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •