Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 52

Thread: I: Novi zakon

  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica,Sutomore, Montenegro
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default I: Novi zakon

    Je li ko pročitao ovaj novi zakon o saobraćaju?
    Ja sam pokušao ali sam odustao posle 2 min. ima tu dosta posla.
    Ako jeste neka mi postuje odje, kokretno me interesuju članovi koji se tiču motorcikala npr. kazna za ne nošenje kacige, je li uvedeno što za vožnju na jednom točku, i imaju li pravo sad da oduzimaju motore ispred mupa ako npr. nije vidno istaknuta tablica, ako ti suvozač nema kacigu ili ako si vozačku kući zaboravio?
    Made in JAPAN

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Muka je bilo pročitat zakon a?
    Kaciga:

    Član 89
    Vozač i putnik motocikla, mopeda, tricikla i četvorocikla moraju za vrijeme vožnje nositi na glavi zakopčanu homologovanu zaštitnu kacigu, na način utvrđen deklaracijom proizvođača kacige. Vozač i putnik iz stava 1 ovog člana ne smiju, umjesto zaštitne kacige za ovu kategoriju vozila, koristiti zaštitne kacige za bicikliste ili druge namjene.

    Kazna

    Član 323
    Novčanom kaznom od 60 eura do 150 eura kazniće se za prekršaj:
    17) vozač ili putnik motocikla, mopeda, tricikla ili četvorocikla koji za vrijeme vožnje na glavi ne nosi zakopčanu
    homologovanu zaštitnu kacigu na način utvrđen deklaracijom proizvođača ili umjesto zaštitne kacige za ovu
    vrstu vozila koristi zaštitne kacige za bicikliste ili druge namjene (član 89 st. 1 i 2);


    Tablice:

    Član 277Motorno vozilo u saobraćaju, traktor i radna mašina, osim motocikla, moraju imati po dvije tablice. Motocikl, moped, priključno vozilo, priključno vozilo koje vuče traktor ili motokultivator sa priključnim vozilom imaju po jednu tablicu.
    Registarske tablice na vozilu moraju da budu postavljene tako da se dobro vide i budu čitljive. Lake prikolice koje se ne registruju mogu u saobraćaju na putu da učestvuju ako su tehnički ispravne i ako na svojoj zadnjoj strani imaju registarsku tablicu vučnog vozila.


    Kazna:

    Član 323
    Novčanom kaznom od 60 eura do 150 eura kazniće se za prekršaj:
    35) vozač vozila koji na vozilu nema registarske tablice ili nema propisan broj registarskih tablica ili ako su na vozilu tako postavljene da se ne vide dobro ili nijesu čitljive ili na vozilo postavi registarske tablice koje nijesu izdate za to vozilo.

    A za vožnju na jedan točak se odnosi ovo:

    Član 88
    Vozač bicikla, mopeda, tricikla i motocikla mora da upravlja vozilom na način kojim se ne umanjuje stabilnost
    vozila i ne ometaju drugi učesnici u saobraćaju, a naročito ne smije da:
    1) ispušta upravljač iz ruku;
    2) sklanja noge sa pedala;
    3) se pridržava za drugo vozilo;
    4) vodi, vuče ili potiskuje druga vozila, odnosno životinje, osim da vuče priključno vozilo za bicikl, dopušti da vozilo kojim upravlja bude vučeno ili potiskivano, prevozi predmete koji mogu da ga ometaju tokom upravljanja, na oba uva upotrebljava slušalice za audio uređaje;
    5) vozi na jednom točku.


    Kazna:

    Član 322
    Novčanom kaznom od 70 eura do 200 eura kazniće se za prekršaj:
    25) vozač bicikla, mopeda, tricikla ili motocikla koji upravlja vozilom na način kojim se umanjuje stabilnost vozila ili ometa druge učesnike u saobraćaju (član 88 .


    Oduzimanje već ne znam kako ide, ali ako voziš na jedan točak, bez kacige i slično i da ga uzmu nikakve štete. Prije ili kasnije ćeš im bit zahvalan.
    Srećno.
    Last edited by hercules; 11-01-13 at 09:27.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Evo je hercules objasnio maksimalno svaka cast!

    Samo da napomenem - ako neko ne zna - one tute sto se nose NIJESU vise dozvoljene jer nemaju homologaciju - da se ko ne omrci... Mada, ne znam sto bi to iko i nosio, ali eto 'najotvorenija kaciga sa homologacijom su jet modeli... mada, ko oce pravu zastitu treba mu ona verzija jet kacige sto ima metalnu sipku koja stiti bradu...

    P.S. Kod voznje na 1 tocak, bez ruku itd se dodaje i kazna za ugrozavanje bezbjednosti ostalih ucesnika u saobracaju - ili ti strucno receno kvalifikuje se 'djelo' po vise osnova

    Zakljucak, kacigu na glavu i sebi i suvozacu i polako s andjelima!

    A za ove sto bi da se qrce po gradu i ne nose kacigu da bi se na youtube snimak vidjelo sta sve oni mogu i da bi pi*cke ovlazile a vide njihovo lice kroz grad posle, neka kupe custom kacigu pa neka ih po njoj znaju i poznaju - jeftinije ih ispada no novi motor + pretplata u rudo ili ne daj boze 'kuca' na cepurke...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  4. #4
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica,Sutomore, Montenegro
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Objasnio ga je čovjek nema što.
    Ali me namrtvo interesuje ovo za oduzimanje
    koliko znam nidje toga po svijetu nema, a ne bi me čudilo da su uveli sad Janjušević da legalno oduzima motore.
    Made in JAPAN

  5. #5
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boris GSX750R View Post
    Objasnio ga je čovjek nema što.
    Ali me namrtvo interesuje ovo za oduzimanje
    koliko znam nidje toga po svijetu nema, a ne bi me čudilo da su uveli sad Janjušević da legalno oduzima motore.
    pa jesu li ovom youtube rossi-ju oduzeli motor na osnovu snimka - tek ako te uzivo uvate ide motor lagano...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  6. #6
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica,Sutomore, Montenegro
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uzmali su meni motor što sam nosio krate čarape umjesto dugih, znam da oduzimaju
    nego je mene interesovalo imaju li oni pravo da oduzmu meni motor po zakonu ili to Janjušević i dalje zloupotrebljava svoj autoritet ?
    Made in JAPAN

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Aj sad nam reci stvarno zašto su ti uzimali motor?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica,Sutomore, Montenegro
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eo ti tri razloga za oduzimanje a oduzima mi Janjo motor makr 10puta
    Suvozač mi nije imao kacigu uzeli su mi motor
    nisam imao tablicu uzeli su mi motor
    onda sam stavio tablicu i opet su mi ga uzeli jer tabli ca mi je bila 10 cm ubačenije no što terba po nekim Janjuševićevim pravilima a vidje se dobro, bez stvarno iz aviona se nije mogla vidjet...
    Made in JAPAN

  9. #9
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Postoji zakonska osnova da se vozilo privremeno otuđi na tri mjeseca (npr. oduzmu ti motocikl tokom juna, jula i avgusta) radi provjere legalnosti samog vozila ili provjere legalnosti novca kojim je vozilo kupljeno. E, sad, kako mogu jedno te isto vozilo da provjeravaju nekoliko puta ...

  10. #10
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica,Sutomore, Montenegro
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ništa to, to je njima pokriće
    kad ja dodjem tamo pa mi on bači priču da može da me isključi iz saobraćaja, onda ja uzmem da mu objasnim što je isključivanje a što privremeno oduzimanje/zaplijenjivanje vozila, onda on lagano kaže da motor mora na provjeru da se utvrdi dal ga intrpol traži i je li ukraden. A ustvati ne reade to ništa samo motor leži na kišu bez potrebe.
    Nego me samo intresovalo za ovako sitne a i krupnije prekršaje ima li pravo da ti parkira motor ispred mup-a, pošto prije to nije imalo u zakon nidje.
    Made in JAPAN

  11. #11
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    298
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ne mogu po ovom Novom zakonu voziti motocikl STRANIH TABLICA???

  12. #12
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Voženje bilo kojeg vozila stranih tablica (pa i motocikla) smatra se carinskim prekršajem (što može da uzrokuje i zaplijenom vozila). Strane tablice se mogu voziti samo ako imate boravište ili radnu dozvolu u nekoj stranoj državi (ne mora biti država čije tablice vozilo ima).

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,831
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Postoji zakonska osnova da se vozilo privremeno otuđi na tri mjeseca (npr. oduzmu ti motocikl tokom juna, jula i avgusta) radi provjere legalnosti samog vozila ili provjere legalnosti novca kojim je vozilo kupljeno. E, sad, kako mogu jedno te isto vozilo da provjeravaju nekoliko puta ...
    A zašto, ako ja imam odjavu i carinsku deklaraciju na licu mjesta. Imam dokaz da sam platio PDV, imam dokaz o odjavi iz Njemačke, imam JCI...
    Sve original..

    Zašto bi mi neko zaplijenio vozilp o kontrolisao ga TRI mjeseca, a kada sm ga uvozio završeno je bilo za TRi dana. Jel ovo znači da kada sam ga uvozio ništa nisu kontrolisali nego samo pare uzeli ili su toliko bezobrazni pa ga drugi put namjerno kontrolišu tri mjeseca.. Zanimljivo je kako običan Slovenski carinik provjeri za 20 sekundi je li vozilo regularno i da li se potražuje...

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boris GSX750R View Post
    Eo ti tri razloga za oduzimanje a oduzima mi Janjo motor makr 10puta
    Suvozač mi nije imao kacigu uzeli su mi motor
    nisam imao tablicu uzeli su mi motor
    onda sam stavio tablicu i opet su mi ga uzeli jer tabli ca mi je bila 10 cm ubačenije no što terba po nekim Janjuševićevim pravilima a vidje se dobro, bez stvarno iz aviona se nije mogla vidjet...
    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Postoji zakonska osnova da se vozilo privremeno otuđi na tri mjeseca (npr. oduzmu ti motocikl tokom juna, jula i avgusta) radi provjere legalnosti samog vozila ili provjere legalnosti novca kojim je vozilo kupljeno. E, sad, kako mogu jedno te isto vozilo da provjeravaju nekoliko puta ...
    tacno tako, 3 mjeseca je maksimum, ali ako se sa tim vozilom recimo napravilo neko krivicno djelo ili je vozilo predmet sudskog spora onda se vozilo zadrzava do okončanja sudjenja.


    Pretpostavljam da kad god su ti oduzeli motor da nisi dopio nikakv papir od njih, pa prema toga sto se tice suda vozilo nikad nije ni bilo oduzeto.
    Zato drugi put trzai nek ti daju onaj papir na osnovu čega ti je vozilo zaplijenjeno jer kad jednom izvrše tu provjeru, više ga ne mogu uzimati po tom osnovu, a ako ti ga ipak oduzmu fino advokata pa ih tuži.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boris GSX750R View Post
    Eo ti tri razloga za oduzimanje a oduzima mi Janjo motor makr 10puta
    Suvozač mi nije imao kacigu uzeli su mi motor
    nisam imao tablicu uzeli su mi motor
    onda sam stavio tablicu i opet su mi ga uzeli jer tabli ca mi je bila 10 cm ubačenije no što terba po nekim Janjuševićevim pravilima a vidje se dobro, bez stvarno iz aviona se nije mogla vidjet...
    Moje mišljenje, skromno ali opet samo moje, jeste da su ti opravdano uzeli motor. Isto kao što i uzimaju auta bez tablica i na Zetatrans tako i ovo.
    Vožnja suvozača bez kacige je ugrožavanje bezbjednosti tako da...
    Jedino mi je ovo za 10cm tablice ciganisanje njihovo ali može im bit sve su prilike.
    Nego se meni čini da si neki zvek pravio čim su ti do sad 10 puta oduzimali motor.
    To ti dođe kao što ove kriminalce uhvate za manje krađe, pa ih svaki put privedu kad u njihov kvart bude manja krađa preventivno da ispitaju đe su bili. Opet kažem moje mišljenje
    Last edited by hercules; 14-01-13 at 17:58.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica,Sutomore, Montenegro
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Moje mišljenje, skromno ali opet samo moje, jeste da su ti opravdano uzeli motor. Isto kao što i uzimaju auta bez tablica i na Zetatrans tako i ovo.
    Vožnja suvozača bez kacige je ugrožavanje bezbjednosti tako da...
    Jedino mi je ovo za 10cm tablice ciganisanje njihovo ali može im bit sve su prilike.
    Nego se meni čini da si neki zvek pravio čim su ti do sad 10 puta oduzimali motor.
    To ti dođe kao što ove kriminalce uhvate za manje krađe, pa ih svaki put privedu kad u njihov kvart bude manja krađa preventivno da ispitaju đe su bili. Opet kažem moje mišljenje
    Sve je to fino moj prijatelju, ugrožavao sam ja bezbjednost suvozača ali to ne znači da mogu motor da mi uzmu, niti mene da privedu niti, da me ubiju. Tako za svaki prekršaj ima sankcija koja je zakonom utvrnjena, nema on pravo mene da ubije ako prodjem na crveno, niti ako mi suvozač nema kacigu to je van pameti, ja kad sam pričao ovakve stvari nekim ljudima iz inostranstva smijali su mi se, nisu mi vjerovali. Zna se kad je vozilo za oduzimanje.
    Ja ako sam kupio motor do mojih para i od istih ga registrovao oni nemaju nikakvo pravo da mi ga uzmu, koliko ni ja tebi ili ti meni. To je MOJ motor a ne njihom, oni neka pišu ove sad presmiješne kazne, neka uzimaju vozačke, neka vode u betonjurku pjane sve pozdravljam ali da mi nasilno oduzimaju moje stvari stvarno nema smisla...
    Made in JAPAN

  17. #17
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,840
    Thanks Thanks Given 
    1,130
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Jedini odgovor na sva ta pitanja je da im se moze jer su ***** od govana, zakoni su nam uzasni, bolje reci njihova primjena od strane goveda koja hoce pare a ne primjenu zakona . I sta pricati dalje a ne udarati glavom od panj ???

    Sent from my s3PO
    Sate sate sate

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boris GSX750R View Post
    Sve je to fino moj prijatelju, ugrožavao sam ja bezbjednost suvozača ali to ne znači da mogu motor da mi uzmu, niti mene da privedu niti, da me ubiju. Tako za svaki prekršaj ima sankcija koja je zakonom utvrnjena, nema on pravo mene da ubije ako prodjem na crveno, niti ako mi suvozač nema kacigu to je van pameti, ja kad sam pričao ovakve stvari nekim ljudima iz inostranstva smijali su mi se, nisu mi vjerovali. Zna se kad je vozilo za oduzimanje.
    Ja ako sam kupio motor do mojih para i od istih ga registrovao oni nemaju nikakvo pravo da mi ga uzmu, koliko ni ja tebi ili ti meni. To je MOJ motor a ne njihom, oni neka pišu ove sad presmiješne kazne, neka uzimaju vozačke, neka vode u betonjurku pjane sve pozdravljam ali da mi nasilno oduzimaju moje stvari stvarno nema smisla...
    Pa prijatelju ako ne poštuješ zakone, onda ne znam što da ti kažem. Imaš izbor ili ćeš da poštuješ ili ćeš da kršiš. Svako od nas odabere kojim će putem da ide. Vožnja motocikla bez tablica se ne razlikuje od vožnje auta bez tablica ili neregistrovanog auta. Oba slučaju su za isključenje iz saobraćaja.
    Da li je pravedno ili ne o tome može da se diskutuje do mile volje, činjenica je da će oni postupit kako im je volja jer su oni izvršna vlast i sprovode zakone.
    Što treba ja da kažem za nesavjesne vozače motora koji me pretiču i prave sendvič od sebe između kamiona iz suprotnog pravca i mene. On vozi po punoj liniji i pretiče. Da mu se divim što je hrabar? Ili da bježim desno kao i što jesam ne bi li imao minimalne šanse da preživi i provuče se?
    I to prođe jednom, drugi put, ali treći ili neki nti put na žalost ne.
    Ja sam možda previše radikalan u pristupu tim stvarima, ali ne da bih oduzimao motocikla i auta, nego bi još gore kazne bile. Još mi je u očima slika mangupa iz grada koji je dok je žena sa kolicima prelazila pješački turirao svoju mašinu to što može. To dijete vjerovatno i danas ima traume ili plače od te buke. A on se pokazao baš a takvima bih ga uzeo i nikad vrnuo ne bih.
    Samo mi nemojte reć da ne razumijem jer nemam motor. :roll:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #19
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    @hercules - nemam ni ja motor, ali te podrzavam u misljenju...

    medjutim, podrzavam i Borisa - ne moze meni niko moju svojinu tako olako da oduzima kao sto oni cine... ako sam ugrozio saobracaj, mogu me privremeno udaljiti iz saobracaja, ali ne i tek tako vodit pred MUP ko sto rade...
    priznajem provjeru legalnosti (Iako je fukarska, to se radi pri registraciji, samim tim...) i vanredni tehnicki, sve ostalo je jahanje naroda...

    osim toga, mnim da vece budale na put nije bilo od mene, ali isto tako sam ja znao da za sve postoji i vrijeme i mjesto... ne divlja se kad ugorzavas druge, no se pokupi drustvo, odabere zabit 'izazovan' put i preprijeci na dva kraja, pa izmedju ko pokojnik ko pukovnik... jos ako su putevi koji su 'pregledni' po par km unaprijed da znas ako ti sta promakne 'blokadi' - ljepota...

    nijesam nikad volio da divljam po javnom putu pa posle da nekog na dusu nosim...

    svakako, ne volim ni kad me kazne za pojas, ali isto ko sto covjek prinudom stekne naviku da ne mora rastezat auto pomedju svaka dva semafora jer osjeti po dzepu kad cesce ide na pumpu, tako sebe treba da nauci i da je pojas obaveza, i svijeta, i sva oprema i da je ogranicenje svetinja i eto... 5-max 10 preko istog i mislim da (za sad) to niko nece dirat... sve preko je trazenje djavola...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  20. #20
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Novi zakon je samo mrtvo slovo na papiru iz više razloga. Prvo, I ovaj stari su selektivno sprovodili tako da ne vidim šta tu visina kazni ima da promjeni sa takvom primjenom. Drugo, ovaj zakon je kreiran da bi se para prikupilo a ne da se smanji broj poginulih. Ovo poslednje se dugoročno postiže edukacijom o saobraćajnoj kulturi od obdaništa pa do srednje škole (ne vidim da to rade). Samo takve stvari ostavljaju dugoročno rezultate . Ovakve kazne su za stoku koja se ne da svezati dugačije.

    Pogotovu mi se ne dopada što moji sugrađani podržavaju ovaj zakon koji u suštini nije ono što oni žele i što im treba. Uz to većina još i ne vozi ni biciklo,a ne šta drugo.

    Na kraju najebaće oni koji voze brže u rasponu od 0-30kmh preko ograničenja što morate priznati nije kategora koja najviše ugrožava ni svoju ni bezbjednost drugih na drumu. Ovi ostali će i dalje biti van zakona jer živimo gdje živimo. Dakle ovaj zakon bez dosledne primjene i paralelne edukacije puka je jedna prekrižena nula.
    Last edited by Caesar; 15-01-13 at 15:13.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #21
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Novi zakon je samo mrtvo slovo na papiru iz više razloga. Prvo, I ovaj stari su selektivno sprovodili tako da ne vidim šta tu visina kazni ima da promjeni sa takvom primjenom. Drugo, ovaj zakon je kreiran da bi se para prikupilo a ne da se smanji broj poginulih. Ovo poslednje se dugoročno postiže edukacijom o saobraćajnoj kulturi od obdaništa pa do srednje škole (ne vidim da to rade). Samo takve stvari ostavljaju dugoročno rezultate . Ovakve kazne su za stoku koja se ne da svezati dugačije.

    Pogotovu mi se ne dopada što moji sugrađani podržavaju ovaj zakon koji u suštini nije ono što oni žele i što im treba. Uz to većina još i ne vozi ni biciklo,a ne šta drugo.

    Na kraju najebaće oni koji voze brže u rasponu od 0-30kmh preko ograničenja što morate priznati nije kategora koja najviše ugrožava ni svoju ni bezbjednost drugih na drumu. Ovi ostali će i dalje biti van zakona jer živimo gdje živimo. Dakle ovaj zakon bez dosledne primjene i paralelne edukacije puka je jedna prekrižena nula.
    a bez dosljedne primjene svaki je zakon puko slovo na papiru... samo ostaje da se nadamo da ce biti rigorozniji u primjeni i bez izuzetaka (mala sansa, ali ajde)

    takodje, 0-30 ... zavisi ... nije isto pored skole ici 40 i 70... ali isto tako nije isto na dromiru vozit 50 ili 80, a plavi na 80 na dromiru vec bubreg vade
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  22. #22
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    A zašto, ako ja imam odjavu i carinsku deklaraciju na licu mjesta. Imam dokaz da sam platio PDV, imam dokaz o odjavi iz Njemačke, imam JCI...
    Sve original..

    Zašto bi mi neko zaplijenio vozilp o kontrolisao ga TRI mjeseca, a kada sm ga uvozio završeno je bilo za TRi dana. Jel ovo znači da kada sam ga uvozio ništa nisu kontrolisali nego samo pare uzeli ili su toliko bezobrazni pa ga drugi put namjerno kontrolišu tri mjeseca.. Zanimljivo je kako običan Slovenski carinik provjeri za 20 sekundi je li vozilo regularno i da li se potražuje...

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    Po toj zakonskoj osnovi ne vrše samo provjeru vozila već mogu da vrše i kontrolu sredstava kojima je kupljeno vozilo. Nije sporno ako je vozilo kupljeno u salonu, novo, sa sve ,,papirima'', ali možda sredstva kojima je kupljeno vozilo nisu stečena na legalan način. To je zakonska osnova, a da li se zloupotrebljava? Pa, vidjećemo hoće li npr. kad oduzet Audi Q7 jednoj opštinskoj službenici sa ispodprosječnom platom ... ili će samo tu zakonsku osnovu koristiti za represiju prema određenim osobama ... Kao i sve, nema smisla niti jedan zakon ako mu je primjena selektivna.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica,Sutomore, Montenegro
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A može li mi ko reći ima li smisla na primer da ih tuži čovjek?
    Ili je to sasvim glupo trošenje i vremena i novca jer živimo u državi u kakvoj živimo.
    Made in JAPAN

  24. #24
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boris GSX750R View Post
    A može li mi ko reći ima li smisla na primer da ih tuži čovjek?
    Ili je to sasvim glupo trošenje i vremena i novca jer živimo u državi u kakvoj živimo.
    naravno da ima smisla... cak ako bi se pokupilo 10 ljudi pa onda kolektivnu tuzbu...

    tuzba moze ici u 2 pravca:
    - protiv policajaca da selektivno primjenjuju zakon
    - protiv UP

    na kraju nista ne bi bilo... policajci - ada je li onaj u berane tuko nenaoruzanog covjeka pistoljem po glavi na ocigled mase, kamera itd pa je dobio ukor
    uprava policije bi ostala cista, eventualno sa nekom opomenom policajcu opet...\

    ali zato ga posle toga ne bi bilo opstanka, svaki koji te zaustavi bi ti piso nesto i o jadu zabavljo...
    ada mene je jedna budala ljetos 7 noci za redom na isto mjesto zaustavljala da 'duvam' jer sam prvu noc reko da mogu da duvam do mile volje, jer alkohol ne konzumiram te da je to uzaludan posao... i sad, kad me god zaustavi, ja dunem njima za dusu
    to je maltretiranje, ali covjek misli da ga ja lazem, ili covito nije cuo da alkohol moze biti medicinski nekom zabranjen pa sad ceka da me 'uvati na foru kad se ja opustim'
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  25. #25
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    p.s. sve u svemu - zaludna rabota

    p.s.s. zelio bih ovom prilikom da pozdravim uposlene u UP, i sve njihove 'usi' po CG docice i ova rasprava do njih
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Radi, ćuti, trpi i čekaj novi zakon
    By Claudio CANIGGIA in forum Sve i svašta
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-11, 09:31
  2. Polaganje vozackog...Novi zakon,da ili ne ?
    By Orgullo in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 48
    Last Post: 07-03-10, 01:24
  3. Novi zakon
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 19-01-07, 23:33
  4. Novi zakon o saobracaju
    By hercules in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 44
    Last Post: 09-08-05, 06:30
  5. Novi zakon o drzavljanstvu?
    By Elizabeta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-04, 22:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •