Page 15 of 41 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast
Results 351 to 375 of 1013

Thread: Odgoj u Islamu.

  1. #351
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    @brutajle bez želje da se upuštam u neku dublju polemiku ali ovo što si napisao je puno tvrdnji zasnovanih na svetim knjigama. Nema ovdje ničeg što je lično tvoje ili argumentovano na bilo koji način osim ako ne smatraš tvrdnje svetih spisa ujedno i argumentima. Počeo bih od toga da ne znaš da je moral ocjena vrijednosti, a ne kako ti reče "Moral nije ono što ne mogu, ne smijem ili ne umijem učiniti..." Ono da znaš šta je dobro ,a šta zlo je tek za priču. Dva kraljevstva? Kojem se prikloniti? Stvarno?

    Drugo nije na mjestu vrijeđanje bilo koga i nazivanje imenima zbog logike razmišljanja pa iako to udara na tvoju "vjeru" i logiku. Tvoje je da to odbraniš argumentima i ako može bez prepričavanja pasusa iz Svetog pisma i rubrika iz Politikinog zabavnika.
    Znaš kako, ja nikog ne vrijeđam, samo odgovaram istom mjerom. Tako sam naučio u Politikinom zabavniku. A Svete knjige navodim uz svoj komentar. Kako bih drukčije govorio o hrišćanskom moralu nego u svjetlu svetih spisa?


    Ovo za moral nijesi shvatio. Govorim o LIČNOM moralu. Na primjer, čovjek je oženjen i hvali se kako je vjeran ženi i tehnički gledano, on je sa te strane moralan. Ali mi ne znamo da li on imao priliku da prevari ženu (da li je mogao, umio, smio). Njegov moral bi bio istinski jedino u slučaju da je mogao da ima ljubavnicu ali je to odbio u ime morala. Drugim riječima, lako je biti moralan ako nemaš iskušenja.

    Ili kao što je već Kant rekao u svom kategoričkom imperativu: "Djeluj samo po onoj maksimiza koju možeš u isto vrijeme htjeti da postane opštii zakon."

  2. #352
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post


    Ovo za moral nijesi shvatio. Govorim o LIČNOM moralu. Na primjer, čovjek je oženjen i hvali se kako je vjeran ženi i tehnički gledano, on je sa te strane moralan. Ali mi ne znamo da li on imao priliku da prevari ženu (da li je mogao, umio, smio). Njegov moral bi bio istinski jedino u slučaju da je mogao da ima ljubavnicu ali je to odbio u ime morala. Drugim riječima, lako je biti moralan ako nemaš iskušenja.

    Ili kao što je već Kant rekao u svom kategoričkom imperativu: "Djeluj samo po onoj maksimiza koju možeš u isto vrijeme htjeti da postane opštii zakon."
    Politikin zabavnik je peckanje Ja samo ne zelim da mi bilo ko namece sta je moral. Imoralista . Sto se tice Kanta bolje je za ostale da ja taj savjet ne poslusam nikad.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #353
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Veceras 26.12.2014. u 19h dom kulture u Tuzima predavanje prof.Seada ef. Islamovica. Tema je "Moj zivot izmedju iskusenja i blagostanja".
    Pa eto svi su dobrodosli ulaz je besplatan.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  4. #354
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Veceras 26.12.2014. u 19h dom kulture u Tuzima predavanje prof.Seada ef. Islamovica. Tema je "Moj zivot izmedju iskusenja i blagostanja".
    Pa eto svi su dobrodosli ulaz je besplatan.
    @Archi mogu li pitanja da se postavljaju na kraju? Mislim ozbiljna pitanja, a ne provokacije.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #355
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Mogu naravno. Nakon svakog predavanja idu pitanja koja su vezana za predavanje. A sigurno moze i nesto drugo ako te zanima. Mislim da se pitanja skupljaju na papir i na kraju se papir doda predavacu. A mozda moze i ovako samo ustanes i pitas. Ako prisustvujes veceras mogu ti se raspitati detaljno za ovaj dio sa pitanjima pa da ti javim ovdje.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  6. #356
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Blaga kritika pretjerivanja i definisanja.

    U restoranu u Australiji postavljen natpis "Izvinite ali bez muslimana"

    , ili su možda čitali Kišonov Moj češalj i mrze ćelavce zapravo...

    Naravno da se sve previše politizuje i da se jaki izrazi olako koriste. poslije šoka od prije desetak dana, vezanog za taoce u kafiću, jedan mali čovjek je ,revoltiran i uplašen nasiljem vezanim uz islam, napisao šta je napisao i odmah u očima mnogih postao "mali australijski nacista" i upao u "ubožjumater ozbiljnu" priču vezanu za "vjeru, naciju, opredjeljenje i uvjerenja..."

    Pretjerivanje i rigidnost u opisu stanja i osudi (umjesto nešto razumijevanja i urazumljivanja) su siguran način da u inače mirnom, građanskom društvu stvoriš ekstremizam, nacizam, rasizam i sve ostale "izme"... te.

    Tako je, "popularno" nazvan "mali australijski nacista" zbog zločina koji je nedavno napravio JEDAN musliman odlučio da sankcioniše SVE muslimane.
    U logici bi to bila nedozvoljena generalizacija, ali u konkretnom slučaju pokušaj segregacije i izazivanje vjerske netrpeljivosti s demonstracijom ekstremno niskog nivoa lične, političke i građanske kulture.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #357
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Sa ovim cinom je sam sebi postavio bombu u restoran
    Who let the dogs out

  8. #358
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Evo još malo:
    Roditelji muslimani mučili ćerku zbog toga što voli hrišćanstvo

    http://midnightwatcher.wordpress.com...ist-as-savior/

    I još malo:
    " According to Maricopa County Prosecutors, in February 2012, Aiya Altameemi, a nineteen-year-old Muslim female was beaten, tied to her bed, burned with a hot spoon, stabbed in the neck and locked in her room by her family for her unwillingness to accept an arranged marriage to a 38-year-old Muslim man and speaking to a male classmate in public."
    http://dinarvets.com/forums/index.ph...ture-children/

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    Problem je u tome sto se postuju autoriteti, ste se tice svega. Sam Kuran govori da je Biblija tacna.

  9. #359
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Skady View Post
    Sam Kuran govori da je Biblija tacna.
    Druže, na pogrešno si mjesto došao ako se želiš baviti ovakvim pitanjima. Kur'an govori da Biblija nije u potpunosti tačna...

  10. #360
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Skady View Post
    Problem je u tome sto se postuju autoriteti, ste se tice svega. Sam Kuran govori da je Biblija tacna.
    Malo si pobrkao lončiće.
    Biblija je i Novi zavjet, a po Islamu ne može biti bogohulnije knjige
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #361
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Hahah pa evo i ti nauci taj klise.

    Ahahaha

    mislim da....jok.

    Ako je neko naucio dvije rijeci na arapski znaci da je odgojen u Islamu. Aferim momci, nema pravi ste detektivi, cudi me da vas nisu zvali kada su snimali csi majami.
    CSI....mi jok, ima nekoliko razloga.

    1. Ne mogu da nas priušte.
    2. Ne bi smo radili za to smeće, od serije.
    3. Horejšo bi bio rahmetli prije prvih reklama, tako da bi ostao bez lika heroja.

    Tako da...

    Što se tiče ovog oko Islama, moguće da si u pravu.
    Ne treba zanemariti uticaj masonerije i ostalih opskurnih i sjenovitih društava.


    Islamofobično jeste, kad čovjek pogleda kako se nadenula situacija.

    Imamo islamsku religioznu instituciju, koja je zaštićena i pokrivena evropejskim zakonima o slobodi ispovjedanja vjere. Iza toga se krije ono politikansko djelovanje, imamo tu razne ljude koji po mnogim izgledima djeluju pod okriljem jedinstvene službe u cilju vrbovanja ljudi koji se nerijetko uključuju ekstremističke akcije, bilo rat, terirorističke akte i tome slično.

    Ljudi koji regrutuju su aktivni članovi, ne rijetko i integrisani unutar islamske zajednice , sami sveštenici.

    Sa druge strane, ako imamo niz zemalja koja u svojim nazivima jasno definišu svoje ustrojstvo te su razne islamske republike, kalifati i ostalo - gle čuda, gdje je vladavina veoma čudnih zakona.
    Gotovo nevjerovatnih. Vidan je taj uticaj božanskog dobrotoljublja.

    Centralna mjesta (izvorišta) samog islama su pokriveni sa ovim frakcijama kojima manje više u civlizovanoj grupi naroda nema mjesta, bar ne po nakaznim društvenim uređenjima.


    Mora da mi je neko žestoko isprao mozak sa islamofobičnim predrasudama kad pomislim.... WTF???!!!

    Ako je neko naucio dvije rijeci na arapski znaci da je odgojen u Islamu.
    Pa kad se napravi vojska od ovakvih, znaš sve to košta oi potrebna je debela politička pozadina svega toga...pa rade ono što rade...da u pravu si nema to veze sa odgojem, bar ne sa ljudskim.

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Blaga kritika pretjerivanja i definisanja.

    U restoranu u Australiji postavljen natpis "Izvinite ali bez muslimana"

    , ili su možda čitali Kišonov Moj češalj i mrze ćelavce zapravo...

    Naravno da se sve previše politizuje i da se jaki izrazi olako koriste. poslije šoka od prije desetak dana, vezanog za taoce u kafiću, jedan mali čovjek je ,revoltiran i uplašen nasiljem vezanim uz islam, napisao šta je napisao i odmah u očima mnogih postao "mali australijski nacista" i upao u "ubožjumater ozbiljnu" priču vezanu za "vjeru, naciju, opredjeljenje i uvjerenja..."

    Pretjerivanje i rigidnost u opisu stanja i osudi (umjesto nešto razumijevanja i urazumljivanja) su siguran način da u inače mirnom, građanskom društvu stvoriš ekstremizam, nacizam, rasizam i sve ostale "izme"... te.

    Tako je, "popularno" nazvan "mali australijski nacista" zbog zločina koji je nedavno napravio JEDAN musliman odlučio da sankcioniše SVE muslimane.
    U logici bi to bila nedozvoljena generalizacija, ali u konkretnom slučaju pokušaj segregacije i izazivanje vjerske netrpeljivosti s demonstracijom ekstremno niskog nivoa lične, političke i građanske kulture.
    Ne slažem sa ovim, međutim razumljivo mi je zašto se javlja ovakva reakcija.

    Koliko je samo tolerantno slušati nekoga ispranomozgića koji sugeriše, tj. radi na tome da se uvede šerijat?
    Koliko je to samo isključivo i ostalo...sa svim onim izmima?

    Gdje su granice djelovanja pojedinih koji se kriju iza svešteničkih odora?

    Vrlo napredni zakoni koji pokrivaju ljudske slobode se permanentno zloupotrijebljavaju...

    Gdje je granica da institucije društva reaguju, a da ne bude sve to ofarbano sa nacizmom, staljinizmom...i ostalo.

    Koja i kolika je krivica jednog reigioznog raba božijeg, koji statira u živom zidu braneći instuitucije koje otvoreno urušavaju društvo u kome djeluju?

    Ko treba da se bavi sa time?

    Da se viđeti da je proglašeno islamofobijom pričati o raznim zločinima koji se čine u ime Allaha i to pod okriljem religioze institucije.

    Tako da je ovo samo reakcija jednog građanina na državu koja ne reaguje i ne štiti ga...
    Last edited by gaul; 28-12-14 at 15:10.

  12. #362
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Blaga kritika pretjerivanja i definisanja.

    U restoranu u Australiji postavljen natpis "Izvinite ali bez muslimana"

    , ili su možda čitali Kišonov Moj češalj i mrze ćelavce zapravo...

    Naravno da se sve previše politizuje i da se jaki izrazi olako koriste. poslije šoka od prije desetak dana, vezanog za taoce u kafiću, jedan mali čovjek je ,revoltiran i uplašen nasiljem vezanim uz islam, napisao šta je napisao i odmah u očima mnogih postao "mali australijski nacista" i upao u "ubožjumater ozbiljnu" priču vezanu za "vjeru, naciju, opredjeljenje i uvjerenja..."

    Pretjerivanje i rigidnost u opisu stanja i osudi (umjesto nešto razumijevanja i urazumljivanja) su siguran način da u inače mirnom, građanskom društvu stvoriš ekstremizam, nacizam, rasizam i sve ostale "izme"... te.

    Tako je, "popularno" nazvan "mali australijski nacista" zbog zločina koji je nedavno napravio JEDAN musliman odlučio da sankcioniše SVE muslimane.
    U logici bi to bila nedozvoljena generalizacija, ali u konkretnom slučaju pokušaj segregacije i izazivanje vjerske netrpeljivosti s demonstracijom ekstremno niskog nivoa lične, političke i građanske kulture.
    Sve ovo što je Gaul u svojem trenutku lucidnosti napisao
    "Ne slažem sa ovim, međutim razumljivo mi je zašto se javlja ovakva reakcija.

    Koliko je samo tolerantno slušati nekoga ispranomozgića koji sugeriše, tj. radi na tome da se uvede šerijat?
    Koliko je to samo isključivo i ostalo...sa svim onim izmima?

    Gdje su granice djelovanja pojedinih koji se kriju iza svešteničkih odora?

    Vrlo napredni zakoni koji pokrivaju ljudske slobode se permanentno zloupotrijebljavaju...

    Gdje je granica da institucije društva reaguju, a da ne bude sve to ofarbano sa nacizmom, staljinizmom...i ostalo.

    Koja i kolika je krivica jednog reigioznog raba božijeg, koji statira u živom zidu braneći instuitucije koje otvoreno urušavaju društvo u kome djeluju?

    Ko treba da se bavi sa time?

    Da se viđeti da je proglašeno islamofobijom pričati o raznim zločinima koji se čine u ime Allaha i to pod okriljem religioze institucije.

    Tako da je ovo samo reakcija jednog građanina na državu koja ne reaguje i ne štiti ga...
    "

    PLUS.

    Po zakonu ugostitelj ima pravo da bira koga će da ugosti. Isto tako u USA imaš restorana gdje Ateista ne može da uđe
    Probaj da u Džamiju uđeš noseći oko vrata onu maketu instrumenta za egzekuciju i mučenje ili još gore probaj da uđeš u neku hrišćansku crkvu noseći npr. majcu na kojoj je oslikan polumjesec.
    Zbog čega bi jedna firma imala manja prava od druge ?
    Last edited by Rakun; 28-12-14 at 22:06.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #363
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Danas je uhapsen Bilal Bosnic pod sumnjom da je organizovao vrbovanje mladica da se bore na stranu ISIS-a.

    Vec sam na ovoj temi kacio klipove sa njegovim predavanjima konkretno i jedan o Deda Mrazu

    Vazi za jednog od najvecih islamskih ucenjaka u Bosni...
    One Ring to Rule them all...

  14. #364
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Danas je uhapsen Bilal Bosnic pod sumnjom da je organizovao vrbovanje mladica da se bore na stranu ISIS-a.

    Vec sam na ovoj temi kacio klipove sa njegovim predavanjima konkretno i jedan o Deda Mrazu

    Vazi za jednog od najvecih islamskih ucenjaka u Bosni...
    Na osnovu čega to on važi za učenjaka molim te
    Na osnovu toga što piše knjige i aveta za neobrazovani polusvijet.
    Onda naš Boro Miranović važi za akademika

  15. #365
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Na osnovu toga sto mu klipovi po youtubu imaju po 100k pregleda. Sto je ove godine imao preko 15 nastupa na TV-u, sto na njegova predavanja ne moze da se udje posto svaku salu napuni.

    Ako si mislio neke diplome i dostignuca e to mi je zao posto toga nema

    Ali on je samoprozvani sheik, kao onaj sto je u Australiji izvrsio napade...
    One Ring to Rule them all...

  16. #366
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Na osnovu toga sto mu klipovi po youtubu imaju po 100k pregleda. Sto je ove godine imao preko 15 nastupa na TV-u, sto na njegova predavanja ne moze da se udje posto svaku salu napuni.

    Ako si mislio neke diplome i dostignuca e to mi je zao posto toga nema

    Ali on je samoprozvani sheik, kao onaj sto je u Australiji izvrsio napade...
    Evo ga poslušah 5 minuta kad je gostovao na face tv. Dovoljno da se vidi da se ovaj može svakako nazvati, ali učen nikako. Dvije rečenice povezane i smislene ne može sastaviti. A tek mogu zamisliti te koji u ovome vide neki autoritet. Uglavnom, islamski učenjak ne može biti. Neobrazovana avetinja koja je pročitala par knjiga više od svojih sljedbenika koji uglavnom nisu nijednu, to već može.
    U srećnoj državi bi u najboljem slučaju bio lik iz Top liste nadrealista.
    Last edited by Superhik; 28-12-14 at 22:43.

  17. #367
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa to ti je ovaj new age balkanskog islama - Bosnic, Zukorlic, Kuduzovic i ta ekipa.

    Normalno cheljade kad gleda skonta odmah, ali svi imaju desetine hiljada sledbenika. Podji na youtube samo i citaj komentare ispod.
    One Ring to Rule them all...

  18. #368
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Danas je uhapsen Bilal Bosnic pod sumnjom da je organizovao vrbovanje mladica da se bore na stranu ISIS-a.

    Vec sam na ovoj temi kacio klipove sa njegovim predavanjima konkretno i jedan o Deda Mrazu

    Vazi za jednog od najvecih islamskih ucenjaka u Bosni...
    Imas neke zakasnjele informacije. Uhapsen je jos prije par dana. Istina je da je on bio na strani ISIS ISILA kako god. Procitaj malo na temu TEKFIRA pa ce ti onda stvari postati jasnije.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  19. #369
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Archi, uhapsili su ga pa ga pustili prije 4 dana pa ga onda opet juce uApsili jer su dobilinnove dokaze
    One Ring to Rule them all...

  20. #370
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    ...

    Gdje je granica da institucije društva reaguju, a da ne bude sve to ofarbano sa nacizmom, staljinizmom...i ostalo.

    Koja i kolika je krivica jednog reigioznog raba božijeg, koji statira u živom zidu braneći instuitucije koje otvoreno urušavaju društvo u kome djeluju?

    Ko treba da se bavi sa time?

    ...
    Svako za sebe, ponaosob, jer institucionalno akcentovanje - navodno potvrđenih stereotipa je možda i gore od generalizacija naslonjenih na religijske denominacije.

    Svaka se suprotnost klanja postojećem stanju osim religijskih suprotnosti koje teže uspostavljanju sopstvenog poretka spram nediplomatsko propagandnog haosa...

    Prosto - religijski temelj je savršen temelj besomučnog generalizovanja svijeta oko sebe.

    Pa ako to ne može da vidi jedan australijski ugostitelj, onda...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  21. #371
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Svako za sebe, ponaosob, jer institucionalno akcentovanje - navodno potvrđenih stereotipa je možda i gore od generalizacija naslonjenih na religijske denominacije.

    Svaka se suprotnost klanja postojećem stanju osim religijskih suprotnosti koje teže uspostavljanju sopstvenog poretka spram nediplomatsko propagandnog haosa...

    Prosto - religijski temelj je savršen temelj besomučnog generalizovanja svijeta oko sebe.

    Pa ako to ne može da vidi jedan australijski ugostitelj, onda...
    Hm...da


    Zakoni su pravljeni za normalne ljude, koji suštinski teže nekom normalnom životu.
    Generalno sloboda vjeroispovjesti jeste u biti i namjenjena za takve ljude.

    Šta raditi sa idiotima?

    Treba li suspedovati kritiku zarad nekih demorkatskih floskula. Neprijatno se baviti sa tim problemima, možda bolje rečeno politički neisplatljivo je ulaziti u rješavanju i rasplitanju ovog vrzinog kola.

    Raspojasane svešteničke munđose treba smiriti.

    Tako da svakom ispranomozgiću koji statira po hramovima dok munđosi čine ovo što čine su krvave ruke i mislim da ne treba imati milosti prema njima.

    Kao što 90-ih nisu imali milosti prema manjini koja je bila normalna, kada su roknuli sankcije.

    Pa ako to ne može da vidi jedan australijski ugostitelj, onda...
    Onda?

    Za svaku državu treba da bude svetinja obični građanin koji nema dosije i koji redovno plaća porez.

    Ona mu što šta garantuje, od bezbjednosti i slobode do....

    Šteta što ovakav naziv nije postavio neki musliman za sve one koji čine sva ova nepočinstva u ime njegovo.

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Imas neke zakasnjele informacije. Uhapsen je jos prije par dana. Istina je da je on bio na strani ISIS ISILA kako god. Procitaj malo na temu TEKFIRA pa ce ti onda stvari postati jasnije.
    Koji dio u vezi njega nije jasan, obraza ti?!

    Kao i on kad se raspojasa pa onako krvožedno mlati, pa poslije sam veli nije shvaćen, nisu ga razumjeli....blah blah.

    Kanu da ga je Risto pravio...


    Sve ove mozgove narod ne shvaća...

    Ma apsana MORE! Kosio bi mi drače pored puta sa sve ostalim munđosima dok ne shvate gdje su pogriješili...i to sami.

    Igrom slučaja je dobio od Allaha jedno 200K dolarića, da mu se nađe regrutujući ljude da ubijaju.
    Last edited by gaul; 29-12-14 at 13:47.

  22. #372
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Komičan" momenat je upravo onaj u kome je taj kukavac nagnan da radi u potpunom interesu onih koje proziva.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  23. #373
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što se tiče Bilala Bosnića, ne znam da je govorom ili na drugi način utjerivao ljude u ISIS. Znam da je uhapšen ranije, dva dana nakon što je javno u Italiji izjavio da će doći dan kada će muslimani zauzeti Vatikan. Mislim da mu iz tog razloga pokušavaju nauditi. Ukoliko imate neki dokaz da je čovjek ekstreman i da organizuje grupe za nasilje, ja ću ga naravno osuditi.

  24. #374
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Što se tiče Bilala Bosnića, ne znam da je govorom ili na drugi način utjerivao ljude u ISIS. Znam da je uhapšen ranije, dva dana nakon što je javno u Italiji izjavio da će doći dan kada će muslimani zauzeti Vatikan. Mislim da mu iz tog razloga pokušavaju nauditi. Ukoliko imate neki dokaz da je čovjek ekstreman i da organizuje grupe za nasilje, ja ću ga naravno osuditi.
    Znam da je uhapšen ranije, dva dana nakon što je javno u Italiji izjavio da će doći dan kada će muslimani zauzeti Vatikan.
    Zar ovo nije neprijateljska izjava prema Vatikani i po meni sasvim dovoljno da se ovaj čovijek stavi pod strogu prismotru?

    Samo ovakva izjava je dovoljna za punu osudu i ukazuje na ekstremizam.

  25. #375
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Što se tiče Bilala Bosnića, ne znam da je govorom ili na drugi način utjerivao ljude u ISIS. Znam da je uhapšen ranije, dva dana nakon što je javno u Italiji izjavio da će doći dan kada će muslimani zauzeti Vatikan. Mislim da mu iz tog razloga pokušavaju nauditi. Ukoliko imate neki dokaz da je čovjek ekstreman i da organizuje grupe za nasilje, ja ću ga naravno osuditi.

    Hapsen je on vec nekoliko puta pa pustan. Prosli put su mu nasli eksploziv i neko naoruzanje, a sada su nasli dokumente i svjedoke koji tvrde da je vrbovao mladice da idu u Irak i Siriju.
    To je jedan fini gospodin kojeg prate hiljade new age muslimana i tacno je milina slusati njegova predavanja. Ja ne razumijem kako bi neko ovog finog cikicu zatvorio...

    Iskreno ovo bi bilo dovoljno na zapadu da iz zatvora ne izlazi duze vrijeme...


    Last edited by Gandalf_White; 29-12-14 at 14:57.
    One Ring to Rule them all...

Page 15 of 41 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Finansije po Islamu: Novac i religija
    By Emill in forum Ekonomija
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-12, 18:33
  2. Udaranje žena u islamu ?
    By salex in forum Religija i filozofija
    Replies: 14
    Last Post: 01-02-12, 20:44
  3. Buducnost pripada Islamu
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 160
    Last Post: 14-06-11, 02:30
  4. Dalmatinski odgoj
    By BOGY in forum #montecafe
    Replies: 4
    Last Post: 10-04-10, 14:58
  5. Zablude o Islamu
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 65
    Last Post: 02-04-07, 22:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •