Page 39 of 41 FirstFirst ... 2935363738394041 LastLast
Results 951 to 975 of 1013

Thread: Odgoj u Islamu.

  1. #951
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ko se ovdje sprda to je jasno. Kaze covjek glup mu haram alkohol a evo sta alkohol napravi od covjeka. Ubije pesnicama svoju zenu. Pa gucni ti koje vino ne skodi, samo upozori zenu da se skloni na vrijeme.

    Sta kaze islam:
    Rekao je Uzvišeni Allah -kako stoji u prijevodu značenja ajeta iz sure Zene-: "I s njima lijepo živite" (Prijevod značenja An-Nisa, 19.) „Što znači; uljepšajte vaš govor s njima, i uljepšajte vaše postupke i vaš izgled naspram vaših mogućnosti. Onako kako voliš da ona to uradi i ti radi isto." (Tefsir ibn Kesir)

    Evo sta kaze hriscanstvo: "
    Muževljeva dužnost da pruža ljubav svojoj ženi i porodici ne dozvoljava mu da zastrašuje ženu."
    http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Porodica/Lat_PravoslavniBrakJang.htm

    Pa se zapitaj kojima je pripadao ovaj junak sto zenu pretuce na smrt, pa mi opet dodji i govori kako ateizam nije nikome naudio.
    Last edited by Archi; 05-04-15 at 17:31.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  2. #952
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post



    Najmanje 147 kenijskih studenata ubijeno je u četvrtak u napadu koji su izvršili pripadnici somalijske islamističke grupe Al Šabab. Ekstremisti somalijske grupe Al Šabab preuzeli su odgovornost za napad.

    ...

    Kako prenosi Daily Mail napadač je pre napada pitao studente da li su muslimani ili hrišćani, na osnovu čega je pravio selekciju za ubistvo.


    Ekstremisti somalijske grupe Al Šabab preuzeli su odgovornost za napad, javila je američka televizijska mreža CNN.

    ...

    Somalijska islamistička grupa al-Šabab ranije je organizovala više napada u Garisi i širom Kenije, počev od 2011, ukljućujući najpogubniji napad na tržni centar "Vestgejt" u prestonici Najrobiju 2013. godine, kada je ubijeno 67 ljudi. Oni su organizovali napade kao odmazdu zbog toga što je Kenija slala svoje vojnike u susednu Somaliju.
    Sve učestaliji komentar za Islam jeste da je EVIL CULT!

    Izvedena je studija, koja zaista ima smisla, gdje se Islam uporedio sa južnoameričkim narko kratelima, po brutalnosti i teororu sa kojim uspostavljaju kontrolu.

    Meni je zaista nejasno da neko smogne snage da priča oko nekih haram stvari, a prosto oglušujući se o ovakvim nepočinstvima.

    Ovo je čisto establiranje zla.

    Prethodno je naravno popio "par" piva sa drugarom.
    Ovi su ubli 147 studenata...U IMA ALLAHA - tako da imaš što komentarisati i to itekako

    Pivopije? Allahovi drajveri?

    Daj obrni turu na moj račun! - rizik je sasvim prihvatljiv.
    Last edited by gaul; 05-04-15 at 21:49.

  3. #953
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Idem po principu ako se branis onda znaci i da si kriv, a islam je daleko od toga da je kriv za ovakve stvari. Evo nesto na tvoj racun:
    Sura Al Maida - Trpeza, ajet 32:
    "Zbog toga smo Mi propisali sinovima Israilovim: ako neko ubije nekoga koji nije ubio nikoga, ili onoga koji na Zemlji nered ne čini - kao da je sve ljude poubijao; a ako neko bude uzrok da se nečiji život sačuva - kao da je svim ljudima život sačuvao. Naši poslanici su im jasne dokaze donosili, ali su mnogi od njih, i poslije toga, na Zemlji sve granice zla prelazili. "

    Sta kome odavde nije jasno? Valjda smo apsolvirali do sad da onaj ko ubija neduzne osobe nije musliman jer mu njegova vjera to strogo zabranjuje, cak u istom ajetu ga podstice da SACUVA neciji zivot ako je u mogucnosti.

    U Medini za vrijeme poslanika Muhameda sallallahu alejhi ve sellem je bilo mnogo i hriscana i jevreja pa nije NIKAD ubio ili naredio da se ubije neko ko je druge religije. Dakle ovi neljudi sto su ovo uradili nisu i ne mogu biti muslimani. Tacka. Full stop!
    Last edited by Archi; 06-04-15 at 07:50.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  4. #954
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni nije jasno. Posto se poziva da neubijanje ljudi koji ne cine nered ili nijesu ubili nikoga-znaci li to po automatizmu da treba ubijati ljude koji cine nered ili su eventualno ubili nekoga?

  5. #955
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Pa i ne mogu ti biti jasne nova pitanja i nove teme koje nameces iz tog jednog ajeta. Ostale odgovore imas u ostalim dijelovima Kurana pa ga citaj, izucavaj.
    U ajetu 179 sure Bekara imas odgovor na drugi dio pitanja:
    ""O vjernici! Propisuje vam se odmazdaza ubijene: slobodan za slobodnog, robza roba, i žena za ženu. A onaj kome seod njegova brata da neki otkup, nekauzvrati dobrim, a i on neka pokažedobročinstvo. To je olakšanje odGospodara vašeg i milost. A ko nasiljei poslije toga izvrši, njemu slijedibolna patnja." /178/ "U odmazdi vam ježivot, o razumom obdareni, da biste seAllaha bojali."/179/"


    Sto se tice prvog pitanja:
    Oni koji cine nered a ne pokaju se za to mogu se ubiti (naravno ovo je u islamskoj zemlji gdje bi im prethodno sudio serijatski sudija, pa onda na osnovu svih dokaza moze donijeti presudu ubistvo ili da se protjera iz zemlje ili nesto drugo) shodno sledecim ajetima isto iz sure Trpeza 33 i 34:
    "Kazna za one koji protivAllaha i Poslanika Njegova vojuju i koji neredna Zemlji cine jeste: da budu ubijeni, ilirazapeti, ili da im se unakrst ruke i nogeodsijeku ili da se iz zemlje prognaju. To im jeponizenje na ovom svijetu, a na onom svijetuceka ih patnja velika"/33/, "ali ne i za one kojise pokaju prije nego sto ih se domognete! Iznajte da Allah prasta i da je milostiv."/34/

    Dakle ovi ljudi koji su poubijali ove neduzne ljude (jer se nisu dizali oruzjem protiv muslimana ili cinili nered po zemlji, a sve i da jesu ne bi se mogli tek tako ubiti bez prethodnoh sudjenja sa dokazima i sa svim ispred ucenog serijatskog sudije pa da im on donese presudu, a sve to pod uslovom da u toj zemlji vlada SERIJAT) nisu muslimani i ne mogu biti muslimani, a kamoli nekakvi borci na Allahovom putu.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  6. #956
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Archi,kod nas Hriscana se ne opravdava nikakvo ubistvo,pa cak i ako neko direktno skrnavi Boga i radi protiv Hriscanstva. A narocito se ne opravdava ubijanje ili progon ateista i prolivanje bilo cije krvi u ime Boga.Polazimo od pretpostavke da Bog hoce-mogao bi on sam ocistiti zemlju od svojih pritivnika.Medjutim,on im je dao slobodnu volju i ne zeli sebi protivurjeciti.

    Evo sta je Isus govorio u besjedi na gori- "Čuli ste da je rečeno: »Oko za oko i zub za zub«. A ja vam kažem da se ne protivite zlu; nego ako te ko udari po tvom desnom obrazu, okreni mu i drugi; i onome koji hoće da se parniči s tobom i da ti uzme haljinu, podaj mu i ogrtač; i ko te potera jednu milju, idi sa njim dve.


    U nasem Hriscanstvu je strogo zabranjeno ubijanje zbog protivljenja zlu.


  7. #957
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    I u islamu se podstice da ti cinis dobro cak i onome ko protiv tebe zlo radi:
    Surah Fussilat, Verse 34:
    Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa će ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati.
    (Bosnian - Korkut)

    Ali ovdje se radi ako neko ide oruzjem protiv tebe. Ako neko hoce da te ubije samo zato sto si hriscanin (a nikome nikakvo zlo nisi napravio) ne mozes mu samo dati svoj zivot bez borbe jer bi tako nepravednici istrijebili sve vjernike na zemlji. Dakle moramo se braniti (kada oni prvi zapocinju borbu protiv nas) protiv takvog zla i nereda u suprotnom bi zemljom zavladali samo takvi nepravednici koji bi na njoj nered cinili.

    I borite se na Allahovom putu protiv onih koji se bore protiv vas, ali vi ne otpočinjite borbu! Allah, doista, ne voli one koji zapovjedaju kavgu. Bekare : 190
    Last edited by Archi; 06-04-15 at 09:34.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  8. #958
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Archi,kod nas u Hriscanstvu cak po cijenu istrebljenja Hriscana se ne podrzava ubijanje i proizvodnja zla.Zabranjeno je ubijanje,kapiras? Je li to toliko tesko shvatiti?

    Kod vas Muslimana ocigledno nije,sam si naveo ajet koji poziva na ubijanje ljudi zbog odbrane Islama.Dok kod nas cak ni odbrana nije dozvoljena.Ubiti covjeka je grijeh.A to sto je potencijalni ubijeni covjek gresnik ili ubica,ne opravdava nas grijeh. Pokusaj ovo shvatiti.

    Sustina Hriscanstva je ne proizvoditi zlo.

  9. #959
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ne proizvoditi, ali ni ne raditi nista povodom suzbijanja zla. Jasno mi je sad.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  10. #960
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ne proizvoditi, ali ni ne raditi nista povodom suzbijanja zla. Jasno mi je sad.
    Raditi retoricki protiv suzbijanja zla. Ali niposto ne ubijati one koji proizvode zlo. Svako ubistvo je proizvodnja zla,cak i ubistvo u odbrani.

  11. #961
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Znaci po tebi su ovi sudovi nepotrebni? Zasto nekog osuditi na godine robije zbog ubistva? Po tebi je dovoljno da imamo zakone gdje kazemo ne ubijajte se, ali na tome da se zadrzimo? Ako neko ubije nekog onda ces njemu opet reci, hej zasto ubijas rekao sam ti da to ne radis? Pa on opet nastavi sa ubijanjem. Ti jednostavno nemas rjesenja za takve onda.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  12. #962
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Znaci po tebi su ovi sudovi nepotrebni? Zasto nekog osuditi na godine robije zbog ubistva? Po tebi je dovoljno da imamo zakone gdje kazemo ne ubijajte se, ali na tome da se zadrzimo? Ako neko ubije nekog onda ces njemu opet reci, hej zasto ubijas rekao sam ti da to ne radis? Pa on opet nastavi sa ubijanjem. Ti jednostavno nemas rjesenja za takve onda.
    Jeste,protiv sam smrtne kazne.I ona ne postoji u Evropi,a ni u vecini americkih drzava. Nemas pravo nikome oduzeti zivot,po cijenu bilo cega.

    Ja vidim da ste vi Muslimani narocito zainteresovani da fizicki odbranite Boga od njegove djece u vidu ljudi? Bozja djeca su pravednici,ali i ubice. Sunce isto grije i ateiste i vjernike,zlocince i pravdenike,dobre i lose.

  13. #963
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Nisi mi odgovorio na pitanje. Znaci ti bi jednostavno pustio nekog seriskog ubicu da ubija i dalje?
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  14. #964
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Nisi mi odgovorio na pitanje. Znaci ti bi jednostavno pustio nekog seriskog ubicu da ubija i dalje?
    Ne bih ga pustio,dobio bi pravicno sudjenje,ali ne smrtnu kaznu.Pa u CG u kojoj zivimo ne postoji smrtna kazna.Vec najteze ubice imaju uslove dostojne covjeka u zatvoru.

    U Muslimanskim zemljama postoji smrtna kazna.

  15. #965
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    E to je konkretan odgovor. Hvala.
    Slozicemo se da to nije najbolje rjesenje. Evo nedavno smo imali primjer onog ubistva u Baru. Covjek koji je ubio onog carinika je prethodno ubio i svoju majku. Odlezi u zatvor malo uziva, izadje i nastavi sa ubijanjem. Ali da ne gusimo temu dalje, jer je ova prica za neku drugu temu.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  16. #966
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    E to je konkretan odgovor. Hvala.
    Slozicemo se da to nije najbolje rjesenje. Evo nedavno smo imali primjer onog ubistva u Baru. Covjek koji je ubio onog carinika je prethodno ubio i svoju majku. Odlezi u zatvor malo uziva, izadje i nastavi sa ubijanjem. Ali da ne gusimo temu dalje, jer je ova prica za neku drugu temu.

    Samo jos ovo da te pitam: Posto mislis da to nije resenje,je l bi pristao da uvedemo smrtnu kaznu u CG,ali da je licno ti izvrsavas nad osudjenicima? Znaci da ih ti ubijas.

  17. #967
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ne bih pristao da se uvodi selektivno serijat. Jer ne mozes nekog osudit na smrtnu kaznu ako prethodno nisi obezbijedio sve druge uslove da do tog nekog djela (za koju je kazna smrt) uopste i ne dodje.
    Ja licno ne bih nikad radio taj posao. Niti sudije niti izvrsitelja jer je prevelika odgovornost.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  18. #968
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ne bih pristao da se uvodi selektivno serijat. Jer ne mozes nekog osudit na smrtnu kaznu ako prethodno nisi obezbijedio sve druge uslove da do tog nekog djela (za koju je kazna smrt) uopste i ne dodje.
    Ja licno ne bih nikad radio taj posao. Niti sudije niti izvrsitelja jer je prevelika odgovornost.

    Serijat je u najvecoj mogucoj suprotnosti sa Hriscanstvom.

    Ja vas Muslimane generalno dozivljavam i kapiram kao nekoga ko se neprestano trudi fizicki braniti Boga od nevjernika.Je l pomislite da svemoguci Bog moze sam odstraniti svoje neprijatelje ako bi zelio? Ko ste vi da osudjujte serijatom ljude na smrt u ime Bozije i da branite Boga?

    Vidis,ti propagiras smrtnu kaznu ali je ti ne bi izvrsavao.Nego bi gurnuo "vruc krompir" u ruke nekome drugom.Niko nikome nema pravo oduzeti zivot.

  19. #969
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Koja kontradiktornost u jedom postu.
    Ne propagiram smrtnu kaznu JA, nego je ona propisana upravo od strane Tvorca kojeg spominjes.
    A ako nisi razjasnio ili ne zelis da vjerujes da je islam religija kao sto je i hriscanstvo onda ne znam sta bih ti rekao.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  20. #970
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post

    Sta kome odavde nije jasno? Valjda smo apsolvirali do sad da onaj ko ubija neduzne osobe nije musliman jer mu njegova vjera to strogo zabranjuje, cak u istom ajetu ga podstice da SACUVA neciji zivot ako je u mogucnosti.
    Postoje li nedužni i bezgrešni ljudi ?

  21. #971
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Koja kontradiktornost u jedom postu.
    Ne propagiram smrtnu kaznu JA, nego je ona propisana upravo od strane Tvorca kojeg spominjes.
    A ako nisi razjasnio ili ne zelis da vjerujes da je islam religija kao sto je i hriscanstvo onda ne znam sta bih ti rekao.
    Jeste Islam religija,ja to ne sporim.Samo objasnjavam neke razlike izmedju hriscanstva i islama.

    Pazi Archi,nemoj misliti da nesto glorifikujem Crnogorce i Srbe.Smatram da 99% tih naroda nijesu Hriscani,vec se radi o komunistima i fasistima.Hriscana u Crnoj Gori skoro da nema.

  22. #972
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Postoje li nedužni i bezgrešni ljudi ?
    Neduzni postoje, bezgresni ljudi ne postoje.


    Ontopic:
    Ibn Hibban je rekao: “Najbolji čovjek je onaj koji je ponizan onda kada može da se uzoholi, kada je skroman onda kada ima uvjeta da to ne bude, i kada je pravedan iako ima snage da bude nepravedan.” (Vidjeti: Ibn Hibban el-Busti, Revdatul-ukala ve nuzhetul-fudala, 62)
    Last edited by Archi; 06-04-15 at 16:09.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  23. #973
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Vrlo inspirativan video!
    The Way To Allah - Life Changing:
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  24. #974
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Archi koristis li toalet papir sad ?

  25. #975
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Upitan je jedan mudrac: Šta je najčudnije u čovjeka?
    "Ljudima brzo dosadi djetinstvo i žure da porastu, nakon što porastu ponovo bi željeli da se vrate u dečjie godine. Troše svoje zdravlje da bi stekli imetak, a nakon toga troše imetak na svoje zdravlje. Razmišljaju s brigom o svojoj budućnosti, a zaboravljaju na svoju sadašnjost. Tako ne žive ni za sadašnjost niti za budućnost. Žive kao da nikada neće umrijeti, a umiru kao da nikada nisu ni živjeli".
    Razmislimo i preispitajmo se! Uzmimo pouku!
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

Page 39 of 41 FirstFirst ... 2935363738394041 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Finansije po Islamu: Novac i religija
    By Emill in forum Ekonomija
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-12, 18:33
  2. Udaranje žena u islamu ?
    By salex in forum Religija i filozofija
    Replies: 14
    Last Post: 01-02-12, 20:44
  3. Buducnost pripada Islamu
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 160
    Last Post: 14-06-11, 02:30
  4. Dalmatinski odgoj
    By BOGY in forum #montecafe
    Replies: 4
    Last Post: 10-04-10, 14:58
  5. Zablude o Islamu
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 65
    Last Post: 02-04-07, 22:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •