Page 1 of 41 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1013

Thread: Odgoj u Islamu.

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default Odgoj u Islamu.

    Evo koristan tekst o tome kako ne trebamo "uzvisivati" sebe naspram drugih ma u kakvom stanju oni bili..


    Recimo, ideš prema džamiji da klanjaš i vidiš čovjeka muslimana u vidno alkoholiziranom stanju i pomisliš u sebi:“Pih, pogledaj ovog jadnika...!“ , njega smatraš jadnikom a sebe smatraš visoko moralnom osobom koja je stotinu puta bolja od njega. A ko ti je dao pravo da donosiš takav sud? Da li si se zapitao, ko je tebe doveo u takvo stanje (vjernika), da li si ti sam sebe popravio?
    Ono čemu treba težiti vjernik i u tom pravcu odgajati svoju dušu, jeste blagost u međusobnim odnosima, posebno u društvu kad je kombinacija dobra i zla veoma raširena. Vjernik mora paziti kako se prema kome odnositi, bez obzira na njegov status u društvu, bilo da se radi o vjerniku praktičaru, muslimanu griješniku ili nevjerniku. Taj odnos, kad su u pitanju međuljudski odnosi, treba da bude prijatan, uljudan i dostojanstven.
    Uzmimo primjer muslimana koji ne klanja, koji ponekad konzumira alkohol i sl., ali zna se veoma često desiti, da vjernik koji praktikuje vjeru, smatra sebe „većim“, odvažnijim i boljim vjernikom i čovjekom od navedenih osoba i sličnih njima. Ovo zna biti veoma opasno i ovakav vjernik može za ovakav stav i odnos da plati skupu cijenu. Čuvaj se unutrašnjeg osječaja, osječaja u svojoj duši, da si ti bolji vjernik od nekog ko se vjere ne pridržava u potpunosti i da ga zbog toga smatraš slabijim i nižim od sebe.
    Sta to znači? Recimo, ideš prema džamiji da klanjaš i vidiš čovjeka muslimana u vidno alkoholiziranom stanju i pomisliš u sebi:“Pih, pogledaj ovog jadnika...!“ , njega smatraš jadnikom a sebe smatraš visoko moralnom osobom koja je stotinu puta bolja od njega. A ko ti je dao pravo da donosiš takav sud? Da li si se zapitao, ko je tebe doveo u takvo stanje (vjernika), da li si ti sam sebe popravio? Ne, nije niko drugo do Allahova milost, pa od kud ti pravo da ti odlučuješ ko je bolji a ko slabiji?
    Ponavljam, može te Allah iskušati da jednom zapadneš u iste grijehe i da budeš jadnik poput njega. Čak i kad bi bio melek bezgriješni, može ti se isto vratiti! Da, dobro ste pročitali, čak i melek, da li ja to možda pretjerujem, mnogi će se zapitati!? Ne, nisam, evo vam primjer iz Kur'ana gdje su meleci o drugom pomislili drugačije i to negativno, ali Vas molim da ostatak teksta pročitate sa razmišljanjem i razumijevanjem!
    I kad Gospodar tvoj reče MELEKIMA:“Ja ću na Zemlji namjesnika postaviti!“ – oni rekoše:“Zar će Ti namjesnik biti ONAJ KOJI ĆE NA NJOJ NERED ČINITI I KRV PROLIJEVATI? A mi tebe VELIČAMO I HVALIMO i kako Tebi dolikuje, štujemo.“ (El-Bekara, 30)
    Iz časnog ajeta se vidi da na početku same ideje stvaranja čovjeka, meleki su imali stav da će čovjek biti obično biće koje će samo nered praviti na Zemlji i krv prlijevati (znači, od njega neće biti neke koristi) a dok su sebe odmah uzdigli na visoko mjesto rekavši Allahu, s.w.t.: “A mi Tebe veličamo i hvalimo kako Tebi dolikuje..!“ Znači, meleki su Adema, a.s., spustili na veoma nizak nivo, kao biće koje će samo nered da čini a sebe su uzdigli kao bića koja Allaha obožavaju na najbolji mogući način.
    I šta se onda dešava? Allah, s.w.t., melecima naređuje da učine sedždu Ademu, a. s., a Adema tim činom uzdiže iznad njih, da, iznad bezgriješnih meleka. Pogledajmo subhanAllah, kako je Allah, s.w.t., melekima koji su prije nekoliko mislili da je čovjek biće koje je sposobno samo da nered čini i krv prolijeva, a sebe smatrali bićima koji Allaha dostojanstveno veličaju i hvale, naredio da se tom istom čovjeku poklone i sedždu mu učine. I rekao je Uzvišeni: “A kad rekosmo melekima:“POKLONITE SE ADEMU!“ – oni se pokloniše..“(El-Bekare, 34).
    Kad su mu učinili sedždu, Allah, s.w.t. uzdiže Adema, a.s. i kaže mu: “O Ademe, živite ti i tvoja žena u Džennetu i jedite u njemu koliko god želite i odakle god hoćete.“ (El-Bekare, 35) Zato, nemoj nikada da ljude smatraš slabijim od sebe a sebe uzvišenijim i boljim od njih, jer može tebe ili tvoju djecu, Allah, s.w.t., da dovede u isto stanje pa da drugi misle o vama isto.
    Zato, kad vidiš nekoga ko ne živi vjerskim životom, nego živi u grijesima, uradi četiri stvari:
    - Zahvali Allahu što nisi u takvom stanju
    - Moli i zamoli Allaha da te učvrsti na čemu si i da te ne iskuša teškim stanjem
    - Moli Allaha za njega, da ga uputi na pravi put
    - I pokušaj mu na lijep način narediti dobro i lijepo ga posavjetuj
    Ali, nikako ga ne smatraj ništavnim i jadnim, a sebe posebnim i boljim od njega!


    Preuzeto sa www.n-um.com

    Ako ko ima slicne tekstove neka postavlja ovdje jer su ovo jako korisne stvari za pravilan odgoj svake osobe koja misli kako je bolja, uzvisenija od druge osobe a ne zna da i sam moze zapasti u takvo stanje. A ovo je bas rasprostranjeno cini mi se kod osoba koje su posvecene vjeri, sa ovakvim komentarima kako su oni bolji od ostalih.
    Ovo takodje mozemo primijeniti na druge stvari u zivotu ne samo na to ko se pridrzava vjere ili ne.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ponavljam moze te Allah iskusati da jednom zapadnes u iste grijehe i da budes jadnik poput njega?
    Haha malo sam se ismijao,znaci kazes JADNIK POPUT NJEGA?
    Upravo si takve ljude nazvao jadnicima sto znaci da sebe smatras da si bolji i sl..
    PROFIL VISE NIJE AKTIVAN!!!

  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ja sam fino napisao "preuzeto sa" znaci da tekst nisam ja pisao.. Ali da te ispravim jer nisi u pravu, on je nastavio tekst u smislu kao da neko drugi tu osobu zove jadnikom.
    Evo isprati: :“Pih, pogledaj ovog jadnika...!“ , njega smatraš jadnikom a sebe smatraš visoko moralnom osobom koja je stotinu puta bolja od njega. A zatim nastavlja:
    Ponavljam, može te Allah iskušati da jednom zapadneš u iste grijehe i da budeš jadnik poput njega.

    Znaci nije ovaj ko je pisao tekst oslovio tu osobu sa jadnikom, vec se nadovezao na onog ko misli tako pa onda mu se obraca tako u istom smislu (da budes jadnik poput njega).

    Nadam se da si sad razumio kako treba
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    BATINA IZ DŽENETA IZAŠLA

    Sara Ege (33) osuđena je juče u Kardifu u Velsu na doživotnu zatvorsku kaznu jer je na smrt pretukla svog sedmogodišnjeg sina zbog toga što nije uspjevao da napamet nauči redove Kurana, prenose britanski mediji.

    http://m.cdm.me/carouselconcept/prik....php?id=213558

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #5
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najljepši odgoj na svijetu.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default


  7. #7
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema boljeg muslimana od poturcenog srbina :mrgreen:

  8. #8
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by :)) View Post
    Ponavljam moze te Allah iskusati da jednom zapadnes u iste grijehe i da budes jadnik poput njega?
    Haha malo sam se ismijao,znaci kazes JADNIK POPUT NJEGA?
    Upravo si takve ljude nazvao jadnicima sto znaci da sebe smatras da si bolji i sl..
    zamisli da ovakav post stavi u nekoj od Islamskih zemalja?hahahahaa,kako bi mu neko zakucao na vrata.Nema sloboda vecih nego u ovu drzavu......:dejection:

  9. #9
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    BATINA IZ DŽENETA IZAŠLA

    Sara Ege (33) osuđena je juče u Kardifu u Velsu na doživotnu zatvorsku kaznu jer je na smrt pretukla svog sedmogodišnjeg sina zbog toga što nije uspjevao da napamet nauči redove Kurana, prenose britanski mediji.

    http://m.cdm.me/carouselconcept/prik....php?id=213558

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    vaspitanje je cudo......

  10. #10
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok izgleda da sam pogresno shvatio,isto tako mislim da je kod ljudi prirodno da nekad pomisleda su bolji od nekoga,a ja ne bi mogao a da ne pomislim kako je neko jadan kad pije pivo a ""musliman,, je.


    Sent from my iPad using Tapatalk HD
    PROFIL VISE NIJE AKTIVAN!!!

  11. #11
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    BATINA IZ DŽENETA IZAŠLA

    Sara Ege (33) osuđena je juče u Kardifu u Velsu na doživotnu zatvorsku kaznu jer je na smrt pretukla svog sedmogodišnjeg sina zbog toga što nije uspjevao da napamet nauči redove Kurana, prenose britanski mediji.

    http://m.cdm.me/carouselconcept/prik....php?id=213558

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    Pametnom je dovoljno ovo na kraju "prenose britanski mediji" najveci potvornici protiv islama. Ako te toliko interesuje odgoj djece u Islamu procitaj prvo sto izadje na tu temu kada ukucas na google odgoj djeteta u islamu. http://www.dzemat-oberhausen.de/inde...ed-munir-mursi

    Rakun ajde logicki (da stavimo po strani to sto nigdje islamom nije strogo naredjeno da dijete mora da nauci ajete iz Kurana) da li bi bilo koja majka bila u stanju da na smrt pretuce svoje sopstveno dijete?

    Mislim stvarno ti niski pokusaji potvora mogu da prodju samo kod ljudi koji su nadojeni mrznjom (ako se ti pronadjes u ovome to je tvoj problem)
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Pametnom je dovoljno ovo na kraju "prenose britanski mediji" najveci potvornici protiv islama.
    Čije izvještaje treba čitati kada se radi o događaju u Britaniji ?
    A da je Britanija najveći protivnik islama ne bi pustili gomilu Turskih i Arapskih imigranata.
    Muslimani treba da kuju u zvijezde tu Britaniju a ne da pljuju po njoj.
    Kako ti i tebi slični imaju obraza da pljuju po zemlji koja ih je prihvatila(na njihovu žalost)
    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Rakun ajde logicki (da stavimo po strani to sto nigdje islamom nije strogo naredjeno da dijete mora da nauci ajete iz Kurana) da li bi bilo koja majka bila u stanju da na smrt pretuce svoje sopstveno dijete?
    Logika nema veze sa vjernicima kao gore pomenuta "majka".


    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Mislim stvarno ti niski pokusaji potvora mogu da prodju samo kod ljudi koji su nadojeni mrznjom (ako se ti pronadjes u ovome to je tvoj problem)
    Važno je da nije laž


    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    Last edited by Rakun; 11-01-13 at 21:34.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #13
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Pametnom je dovoljno ovo na kraju "prenose britanski mediji" najveci potvornici protiv islama. Ako te toliko interesuje odgoj djece u Islamu procitaj prvo sto izadje na tu temu kada ukucas na google odgoj djeteta u islamu. http://www.dzemat-oberhausen.de/inde...ed-munir-mursi
    Kad si tako pametan objasni mi zasto sam ne potrazis detalje o ovom dogadjaju na nekim drugim sajtovima? Kad si tako pametan kako to da vjerujes u price iz Kurana za koje ne postoje dokazi a ne vjerujes u dogadjaj koji je aktuelan, dokumentovan i za koji se zna da se desio?

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    da stavimo po strani to sto nigdje islamom nije strogo naredjeno da dijete mora da nauci ajete iz Kurana
    Pa sta ako nije? Roditelj moze da odgaja svoje dijete kako hoce (dok ga ne uhvate). Ako mislis da svi Muslimani ili pripadnici bilo koje druge vjere rade sve bas onako kako pise u njihovim svetim knjigama nemas pravo da se pozivas na logiku jer ne znas ni sta znaci.

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    da li bi bilo koja majka bila u stanju da na smrt pretuce svoje sopstveno dijete?
    Imas Google pa potrazi malo.

    Evo ti jedan slucaj koji se desio krajem prosle godine koji je podjednako bolestan: http://www.examiner.com/article/nape...rd-her-husband
    Last edited by VanjaTheMan; 11-01-13 at 21:42.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    da li bi bilo koja majka bila u stanju da na smrt pretuce svoje sopstveno dijete?
    Kako ne bi? Po Srbiji koliko oćeš.. Svako malo - neki izvještaji.
    Nevoljena djeca. Koliko vidiš Crnce u Americi (iz obijesti, preranog seksualnog ponašanja - odgoja) ili Africi (iz sujevjerja, neznanja ili nakon silovanja), tako to prenesi bilo đe u Svijet.
    Bi li? Bi bogomi. Ili sebe ubiju.
    Eto gejeve niko ne dira više, manje - više, pa se ne moraju ebavat.
    Što bi Artemis rekla - Hotline obavi posao i bez toga, kad je frka.
    Mnogo nas je, fakat. Treba to smanjivat.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Evo još malo:
    Roditelji muslimani mučili ćerku zbog toga što voli hrišćanstvo

    http://midnightwatcher.wordpress.com...ist-as-savior/

    I još malo:
    " According to Maricopa County Prosecutors, in February 2012, Aiya Altameemi, a nineteen-year-old Muslim female was beaten, tied to her bed, burned with a hot spoon, stabbed in the neck and locked in her room by her family for her unwillingness to accept an arranged marriage to a 38-year-old Muslim man and speaking to a male classmate in public."
    http://dinarvets.com/forums/index.ph...ture-children/

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    Last edited by Rakun; 11-01-13 at 22:10.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Uradi quote, ne kenjaj... Ovako:

    za miraz od 17.500$

    Brak ili nasilje: Starac od 90 godina oženio djevojčicu od 15

    Stručnjaci navode da su i roditelji djevojčice odgovorni čim su pristali da daju dijete za čovjeka koji bi mogao da joj bude djed


    Uvecaj!


    Nedavni brak 90-godišnjaka iz Saudijske Arabije sa djevojčicom od 15 godina izazvao je osudu organizacija za ljudska prava i korisnika društvenih mreža u kraljevstvu.
    Diskusija je posebno žučna na Twitteru, putem kojeg aktivisti organizacija za ljudska prava kritikuju roditelje djevojke jer su dali svoje dijete čovjeku koji je više decenija stariji od nje, piše Alarabiya.net.


    Mladoženja, međutim, insistira da je njegov brak legalan i da je platio 17.500 dolara za nevjestu, čiji je otac iz Jemena, a majka iz Saudijske Arabije.
    Starac je već prve bračne noći počeo da sumnja da su nevjesta i njena majka skovale neku zavjeru, jer je, prema njegovim riječima, djevojka te večeri ušla u spavaću sobu prije njega i zaključala vrata, kako on ne bi mogao da uđe u sobu. Djevojčica je pobjegla kod svojih roditelja već drugog dana nakon udaje.
    Starac je rekao da će tužiti porodicu nevjeste kako bi mu vratili ili mladu ili miraz koji je dao za nju.
    "Trebaju li novinski naslovi o ovom slučaju da budu kako je čovjek od 90 godina kupio djevojki... ili kako je otac prodao svoju kćerku...", piše Alarabiya.net Bliski prijatelji mladinih roditelja kažu da je djevojčica bila uplašena te prve bračne noći i da je, prije nego je pobjegla nazad roditeljima, bila dvije večeri sama i zaključana u sobi.
    Članica saudijskog Nacionalnog udruženja za ljudska prava (NSHR), Suhaila Zein al-Abedin, pozvala je vlasti da intervenišu u ovom slučaju da što je prije moguće spasu djevojčicu tragedije.
    Abedin napominje da se brak u islamu mora zasnivati na uzajamnom pristanku, što, smatra on, nije slučaj ovdje, čim se djevojčica zaključavala u sobi.
    Abedin navodi i da su i roditelji djevojčice odgovorni čim su pristali da daju dijete za čovjeka koji bi mogao da joj bude djed. Ona je zahtijevala definisanje starosne granice za udaju, što bi prema njenom mišljenju trebalo da bude 18 godina, kako bi se na taj način mogli kazniti počinioci koji na brak primoravaju maloljetne djevojke.
    Džamal al-Toueiki, psiholog, kaže da prisilni brak može dovesti djevojke u situaciju da budu zlostavljane, što dalje vodi mogućem samoubistvu.
    U jednom od komentara na Twitteru korisnica Samira al-Ghamdi psiholog u centru za zaštitu djece, je o čitavom slučaju napisala:
    "Trebaju li novinski naslovi o ovom slučaju da budu kako je čovjek od 90 godina kupio djevojki... ili kako je otac prodao svoju kćerku...", piše Alarabiya.net.
    http://www.vijesti.me/svijet/brak-il...-clanak-108021
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Raquel, nemoj noga da te napunim.

  18. #18
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ne diraj mi Raquel e će se raspisat

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Evo još malo:
    Roditelji muslimani mučili ćerku zbog toga što voli hrišćanstvo
    ....
    ha ha ovo je lelek
    Who let the dogs out

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Raquel, nemoj noga da te napunim.
    Napuni mamu koja te odgojila takvog. A mogu i ja, nju ili tebe, nije frka.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  21. #21
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post


    Recimo, ideš prema džamiji da klanjaš i vidiš čovjeka muslimana u vidno alkoholiziranom stanju i pomisliš u sebi:“Pih, pogledaj ovog jadnika...!“.
    taj "vidno" alkoholisan(alkoholiziran)covek nije musliman. mora da je ateista. druge nema. ili pratis vjeru(obicaje sto god) ili ne. druge nema.

    Ps: ostalo nisam procitala. predugacko, crnjak mi , umor, neznam...
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  22. #22
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    taj "vidno" alkoholisan(alkoholiziran)covek nije musliman. mora da je ateista. druge nema. ili pratis vjeru(obicaje sto god) ili ne. druge nema.
    Pošto znam 6~7 muslimana od kojih 1 (slovima JEDAN) ne pije znači li to da znam samo jednog muslimana ?


    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #23
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Pošto znam 6~7 muslimana od kojih 1 (slovima JEDAN) ne pije znači li to da znam samo jednog muslimana ?


    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    znas jednog koji postuje svoju religiju. ostali su ateisti.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  24. #24
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    znas jednog koji postuje svoju religiju. ostali su ateisti.
    griješiš ćero, silno griješiš. Po toj logici vjernici ne postoje.Moji drugovi možda vjeruju u boga(iskreno ne znam) ali se ne pridržavaju pravila.
    Ne možeš nepoštovanje vjerskih zakona izjednačavati sa Ateizmom
    Isto kao što većina ljudi rođeni pod hrišćanstvom vjeruje u boga ali se ne pridržava većine hrišćanskih propisa za takve ljude možeš samo reći da su loši vjernici.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ja znam da sam ja u stanju alkoholisanog čojeka prodat u organe. Bar neke vajde od njega.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

Page 1 of 41 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Finansije po Islamu: Novac i religija
    By Emill in forum Ekonomija
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-12, 18:33
  2. Udaranje žena u islamu ?
    By salex in forum Religija i filozofija
    Replies: 14
    Last Post: 01-02-12, 20:44
  3. Buducnost pripada Islamu
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 160
    Last Post: 14-06-11, 02:30
  4. Dalmatinski odgoj
    By BOGY in forum #montecafe
    Replies: 4
    Last Post: 10-04-10, 14:58
  5. Zablude o Islamu
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 65
    Last Post: 02-04-07, 22:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •