Page 3 of 41 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 1013

Thread: Odgoj u Islamu.

  1. #51
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Karadağ
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by slope666 View Post
    Нормално да има тамо више вјерника него у ПГ...
    И сигурно да је теже наћ свињско месо него ође,али сам сигуран да у већини маркета има алкохола и да Сарајлије воле гуцнут једну с нога..
    ocu da ti kazem da broj ljudi koji konzumira alkohol je mnogo manji no ovdje.
    تحرير فلسطي

  2. #52
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Karadağ
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  3. #53
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko se vi namlatiste ođe, a da svjesni niste...

    A jes', baš će mi neki veliki musliman određivati i mjeriti koliki sam ja vjernik/musliman... Da mi to uživo neko reče, dobio bi šaku preko usta... kakav bezobrazluk...

    Ne pijem aktivno, popijem povremeno par pića, i što???

    Svinjetinu striktno ne jedem, i ne znam što bih bio u stanju da uradim da mi neko podvali to da pojedem... Da me neko uvrijedi na vjerskoj osnovi, isto bi svačega bilo...
    Od kocke igram samo kladionicu, i to povremeno... U zadnje vrijeme gotovo nikako...
    Poštujem i praktikujem Bajram, koljemo Kurban, striktno ne pijem za Ramazan... U džamiju pođem da otklanjam Bajram namaz, ne mogu više od toga...

    Smatram da sam vjernik... Toliko koliko sam u mogućnosti da praktikujem... Ja stvarno nemam vremena 5 put da idem 15 km do prve džamije i 15km nazad... Ok, može i doma...

    Ne kradem, ne varam, ne muljam...

    I sad će neko meni da reče da sam ja Ateista, ili nevjernik, haha, kakvi biseri...nevjerovatno...

    EDIT: "Budi skroman (ponizan), bit ćeš najpobožniji čovjek; budi zadovoljan sa onim što imaš, bit ćeš najzahvalniji čovjek; želi ljudima ono što želiš samome sebi, bit ćeš vjernik; lijepo se ponašaj prema svome susjedu, bit ćeš musliman; i nemoj se puno smijati, jer pretjeran smijeh umrtvrljuje srce."
    Last edited by 11/11/11; 12-01-13 at 01:39.

  4. #54
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Karadağ
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Koliko se vi namlatiste ođe, a da svjesni niste...

    A jes', baš će mi neki veliki musliman određivati i mjeriti koliki sam ja vjernik/musliman... Da mi to uživo neko reče, dobio bi šaku preko usta... kakav bezobrazluk...

    Ne pijem aktivno, popijem povremeno par pića, i što???

    Svinjetinu striktno ne jedem, i ne znam što bih bio u stanju da uradim da mi neko podvali to da pojedem... Da me neko uvrijedi na vjerskoj osnovi, isto bi svačega bilo...
    Od kocke igram samo kladionicu, i to povremeno... U zadnje vrijeme gotovo nikako...
    Poštujem i praktikujem Bajram, koljemo Kurban, striktno ne pijem za Ramazan... U džamiju pođem da otklanjam Bajram namaz, ne mogu više od toga...

    Smatram da sam vjernik... Toliko koliko sam u mogućnosti da praktikujem... Ja stvarno nemam vremena 5 put da idem 15 km do prve džamije i 15km nazad... Ok, može i doma...

    Ne kradem, ne varam, ne muljam...

    I sad će neko meni da reče da sam ja Ateista, ili nevjernik, haha, kakvi biseri...nevjerovatno...
    Muslimani mogu da klanjaju bilo dje ako ne mos da stignes do Dzamije. Evo ja sam juce klanjao 5 vakata. to je sve ukupno oko sat vremena. malo covijek da se potrudi pa barem jedan vakat dnevno da podje u Dzamiju mnogo znaci.
    Last edited by Free Palestine; 12-01-13 at 09:49.
    تحرير فلسطي

  5. #55
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Free Palestine View Post
    ocu da ti kazem da broj ljudi koji konzumira alkohol je mnogo manji no ovdje.
    Čuješ ti kralja fanatika. Bosanci manje piju od građana CG ? AHAHAHAHHA
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #56
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Karadağ
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Čuješ ti kralja fanatika. Bosanci manje piju od građana CG ? AHAHAHAHHA
    Bosanac nije nacionalnost. ti ocigledno ne znas ocemo pricas.
    تحرير فلسطي

  7. #57
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Free Palestine View Post
    Muslimani mogu da klanjaju bilo dje ako ne mos da stignes do dzamije. Evo ja sam juce klanjao 5 vakata. to je sve ukupno oko sat vremena. malo covijek da se potrudi pa barem jedan vakat dnevno da podje u dzamiju mnogo znaci.
    Znam ja to sve, ok je... Razumijem.

    Ali evo pokušavah da nađem jedan citat, čija je suština: bolje ti je da uradiš neko dobro djelo, da pomogneš siromahu...nego da klanjaš cio dan...

    Evo ako nađem, postujem... Tako da, nije sve u fanatizmu i klanjanju... Mnogo su bitne i ostale stvare.

    Islam nije samo religija, to je i stil života.

  8. #58
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Karadağ
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O ljudi, klanjajte se Gospodaru svome, koji je stvorio vas i one prije vas, da biste se kazne sačuvali; koji vam je Zemlju učinio posteljom, a nebo zdanjem; koji s neba spušta kišu i čini da s njom rastu plodovi, hrana za vas. Zato ne činite svjesno druge Allahu ravnim! 21 i 22 Ajet Sure Al Baqara
    تحرير فلسطي

  9. #59
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    11/11/11
    Pises gluposti,kao prvo Islam i nije religija u religiju spada hriscanstvo,budizam itd. Islam je vjera.
    Drugo posto ne znas nista o klanjanju bolje nista i ne pisi,klanjanje je cak i za zdravlje covjeka jako dobro,i ne kapiram kakve veze ima klanjanje sa pomaganjem siromasnima i slicno,to je druga prica tako da..
    U Dzamiju uopste nije obavezno da se ide ali da se klanja jeste.
    PROFIL VISE NIJE AKTIVAN!!!

  10. #60
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Karadağ
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by :)) View Post
    11/11/11
    Pises gluposti,kao prvo Islam i nije religija u religiju spada hriscanstvo,budizam itd. Islam je vjera.
    Drugo posto ne znas nista o klanjanju bolje nista i ne pisi,klanjanje je cak i za zdravlje covjeka jako dobro,i ne kapiram kakve veze ima klanjanje sa pomaganjem siromasnima i slicno,to je druga prica tako da..
    U Dzamiju uopste nije obavezno da se ide ali da se klanja jeste.
    Obavezno je za Dzumu I za ostale vaktove je bolje u dzamiju evo jedan Hadis ."Kada se jedan od vas abdesti po propisu, a potem ode u Dzamiju samo zbog namaza, Allah dz.s. se obraduje takvom kao sto se porodica obraduje nekome svome koji je bio dugo odsutan. (Hadis biljezi Ibn Madze)
    Last edited by Free Palestine; 12-01-13 at 09:49.
    تحرير فلسطي

  11. #61
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Dzamiju bi trebalo da se ide svakog petka,bar oni kojima nije blizu ili zbog nekih obaveza nisu u mogucnosti da idu svaki dan.
    U Dzamiju bi trebali svaki dan da idu oni koji cuju glas kad pjeva sa Dzamije i zove ljude da klanjaju,ipak nije bas lijepo ne poc a zove te?
    Isto tako ukoliko neko zbog nekih razloga nije u mogucnosti da klanja 5 puta dnevno moze da klanja namaz koji je propustio ipak je najbolje kad se klanja redovno ali ako neko bas ne moze..
    11/11/11 Vazno je da znas da ti ne klanjas zbog toga toga sto Allahu to treba,ti klanjas zbog sebe samog,ovo se svakog tice da neko pogresno ne shvati,Poslanik je strogo zabranio alkohol,kockanje... I nije izgovor da ti kazes da moras po nekad da popijes i slicno i da ti je Dzamije daleko 15KM i da je to previse za tebe,i za tebe postoji mogucnost a to je da bar odes svakog petka ili da bar klanjas svaki dan ali to je tvoja stvar i tvoj problem meni nista ne znaci oces li ili neces isto tako ni Allahu nista ne znaci oces li ili neces jer ti to radis prije svega zbog sebe samog.
    Last edited by :)); 12-01-13 at 02:52.
    PROFIL VISE NIJE AKTIVAN!!!

  12. #62
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Koliko ovih dezurnih antiislamista na forumu pa to je strasno . Ja bih pitao ove sto linkuju neke vijesti, da li su ikad u zivotu primijetili nekog muslimana (koji praktikuje svoju vjeru) da je uradio bilo sta od ovih stvari koje linkujete? Kakvi su muslimani u Crnoj Gori koji se pridrzavaju svoje vjere, da li su ikom imalo zla donijeli na bilo koji nacin? Odgovorite mi iskreno i cinjenicno. Vijest moze danas bilo ko napisati i izmisliti. Uzivajte.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  13. #63
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Pokrivanje zena je sunet ako se ne varam.
    Nisi u pravu, to je farz i stroga naredba:

    Svi islamski ucenjaci se slazu da je zeni farz (obaveza) da pred muskarcem koji joj nije mahram (blizi rod kao npr. Otac, brat ili muz) bude pokrivena i to da joj bude pokriveno cijelo tijelo osim lica i ruku (sake). Postoji nekoliko ajeta u Kur’anu koji govore o pokrivanju.

    Svijetlost - An-Nur Ajet 31.
    A reci vjernicama neka obore poglede svoje I neka vode brigu o stidnim mjestima svojim; I neka ne dozvole da se od ukrasa njihovih vidi ista osim onoga sto je ionako spoljasnje, I neka vela svoja spuste na grudi svoje; neka ukrase svoje ne pokazuju drugima, to mogu samo muzevima svojim, ili ocevima svojim, ili ocevima muzeva svojih, ili sinovima svojim, ili sinovima muzeva svojih, ili braci svojoj, ili sinovima brace svoje, ili sinovima sestara svojih, ili prijateljicama svojim, ili robinjama svojim, ili muskarcima kojima nisu potrebne zene; I neka ne udaraju nogama svojim da bi se cuo zveket nakita njihova koji pokrivaju. I svi se Allahu pokajte, o vjernici, da biste postigli ono sto zelite.

    Zatim ….
    Saveznici - Al-Ahzab Ajet 55 I Ajet 59.

    Ajet 55. Njima nije grijeh da budu otkrivene pred ocevima svojim, I sinovima svojim, I bracom svojom, I sinovima brace svoje, I sinovima sestara svojih, I zenama vjernicama, I pred onima koji su u vlasnistvu njihovu. I Allaha se bojite, jer Allahu, doista, nije skriveno nista.

    Ajet 59. O Vjerovjsnice, reci zenama svojim, I kcerima svojim, I zenama vjernika neka spuste haljine svoje niza se. Tako ce se najlakse prepoznati pa nece nepostovane biti. A Allah prasta I samilostan je.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  14. #64
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Koliko ovih dezurnih antiislamista na forumu pa to je strasno . Ja bih pitao ove sto linkuju neke vijesti, da li su ikad u zivotu primijetili nekog muslimana (koji praktikuje svoju vjeru) da je uradio bilo sta od ovih stvari koje linkujete? Kakvi su muslimani u Crnoj Gori koji se pridrzavaju svoje vjere, da li su ikom imalo zla donijeli na bilo koji nacin? Odgovorite mi iskreno i cinjenicno. Vijest moze danas bilo ko napisati i izmisliti. Uzivajte.
    Не знам о каквим дежурним антиисламистима причаш...Ја сам само покуша да објасним Палестинцу,који каже ''онај што пије алкохол је невјерник'',ок. онда онај што коцка такође је невјерник,а ако би тако гледали нема 2%(лупам)вјерника..
    А на крају крајева знам неке што играју клаџу,а опет су мање-више редовни у џамију..и себе сматрају вјерницима,наравно.И,што ћемо са њима?
    И сигурно муслимани нису донијели зла никоме,не знам ко је то уопште и спомиња.

  15. #65
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    [/FONT]
    Ja ovamo nidje ne vidim da zene trebaju da se pokrivaju od glave do pete,ako sam dobro shvatio zene ne bi trebalo provokativno da se oblace,da imaju otvoren dekolte ili kratku suknju,mozda je ovo da zene trebaju da budu zavijene kao nindze pogresno protumaceno i to uopste nije tako.



    Sent from my iPad using Tapatalk HD
    PROFIL VISE NIJE AKTIVAN!!!

  16. #66
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by archi View Post
    koliko ovih dezurnih antiislamista na forumu pa to je strasno :d. Ja bih pitao ove sto linkuju neke vijesti, da li su ikad u zivotu primijetili nekog muslimana (koji praktikuje svoju vjeru) da je uradio bilo sta od ovih stvari koje linkujete? Kakvi su muslimani u crnoj gori koji se pridrzavaju svoje vjere, da li su ikom imalo zla donijeli na bilo koji nacin? Odgovorite mi iskreno i cinjenicno. Vijest moze danas bilo ko napisati i izmisliti. Uzivajte.
    hahahahahahahahahahahahaha

    hahahahahahahahahahahahaha

    hahahahahahahahahahahahaha
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #67
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Karadağ
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by slope
    Не знам о каквим дежурним антиисламистима причаш...Ја сам само покуша да објасним Палестинцу,који каже ''онај што пије алкохол је невјерник'',ок. онда онај што коцка такође је невјерник,а ако би тако гледали нема 2%(лупам)вјерника..
    А на крају крајева знам неке што играју клаџу,а опет су мање-више редовни у џамију..и себе сматрају вјерницима,наравно.И,што ћемо са њима?
    И сигурно муслимани нису донијели зла никоме,не знам ко је то уопште и спомиња.
    dobro je reka Archi. ima neki ljudi koji su tu da provociraju samo. pa sto moras da gledas ostale ? kakve veze to ima ? ovdje neki ljudi milse da samo svijnsko zabranjeno. alkohol je jednako zabranjeno. Ako ces da si Vjernik moras sve da postujes a ne samo jedno.
    تحرير فلسطي

  18. #68
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Karadağ
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    تحرير فلسطي

  19. #69
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Karadağ
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    تحرير فلسطي

  20. #70
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    240
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Koliko klapite qq qq

  21. #71
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    240
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    evo ja cekam jednu utakmicu za 50e, pa da vidimo oce li mi doci.. ako dodje idemo na po pivo svi

  22. #72
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Ironija je da gotovo svaki musliman kojeg znam pije više od nas nemuslimana.

    Doduše, tu se uglavnom dere tekila, vodka, rakija i pivo a ne vino tako da su oni pravi vjernici.
    Last edited by ASC; 12-01-13 at 16:51.

  23. #73
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by :)) View Post
    Ja ovamo nidje ne vidim da zene trebaju da se pokrivaju od glave do pete,ako sam dobro shvatio zene ne bi trebalo provokativno da se oblace,da imaju otvoren dekolte ili kratku suknju,mozda je ovo da zene trebaju da budu zavijene kao nindze pogresno protumaceno i to uopste nije tako.

    Sent from my iPad using Tapatalk HD
    O detaljnom opisu kako je ispravno da zena bude pokrivena imas vjerodostojne hadise.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  24. #74
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Free Palestine View Post
    Zabrana alkohola u Kur’anu Časni Kur’an sljedećim ajetom zabranjuje konzumiranje alkohola: „O vjernici, vino i kocka i kumiri i strjelice za gatanje odvratne su stvari, šejtanovo djelo; zato se toga klonite, da biste postigli što želite.“ (El-Maida, 90)
    Zabrana alkohola u Bibliji
    Biblija zabranjuje konzumiranje alkohola sljedećim stihovima: „Vino je podsmjevač, žestoko piće bukač i ko se njima odaje, neće steći mudrosti.“ (Psalmi, Izreke 20:1) „I ne opijajte se vinom, jer u tome leži propast.“ (Poslanice apostola Pavla, Poslanica Efenižanima 5:18)

    e sad vidite ko to vise postuje.
    Da, fino piše da se ne preporučuje pjančenje. Ruku na srce, zaista u alkoholisanom stanju čovjek je sklon da uradi a i radi stvari koje ne priliče čovjeku.
    Ali niđe ne piše da se nekome daju odriješene ruke da upire prstom u nekoga i da ga karakteriše kao vjernika ili nevjernika.
    Tebi ili bilo kome.

    Doduše ima ona klauzula, da vjernik ima i obavezu da opominje na vjeru druge.
    Što je OK, nema u tome ništa loše, ali opet ne podrazumjeva se da nekome brojiš časšice, da ga stigmatizuješ, obilježavaš i tome slično , ako je popio koju. Osim da mu udijeliš savjet da ne prećera, da se ne opijani.
    Đe je granica praćenja drugih vjernika i miješanja u njihov život?

    Između ostalog, hramovi se grade za grešnike, a ne za pravednike.

    A i Bog je naglasio, da je sve stvari izbora, i da je On taj koji sudi
    Last edited by gaul; 12-01-13 at 19:39.

  25. #75
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ако гријешим исправите.
    Већина ако не сви муслимани у цг не једу свињетину.
    Већина пије алкохол.
    Да ли је једење свињетине већи гријех од алкохола или је једнако?
    Или је лакше (мени би бар било) одрећи се једне врсте меса умјесто алкохола?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Page 3 of 41 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Finansije po Islamu: Novac i religija
    By Emill in forum Ekonomija
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-12, 18:33
  2. Udaranje žena u islamu ?
    By salex in forum Religija i filozofija
    Replies: 14
    Last Post: 01-02-12, 20:44
  3. Buducnost pripada Islamu
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 160
    Last Post: 14-06-11, 02:30
  4. Dalmatinski odgoj
    By BOGY in forum #montecafe
    Replies: 4
    Last Post: 10-04-10, 14:58
  5. Zablude o Islamu
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 65
    Last Post: 02-04-07, 22:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •