Page 21 of 29 FirstFirst ... 11171819202122232425 ... LastLast
Results 501 to 525 of 706

Thread: Paraliza u snu : Djavo na ledjima

  1. #501
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se ne mogu sjetit da mi se ikad desilo...

  2. #502
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Need2rock View Post
    Ono što je meni interesantno - zamislite čovjeka prije nekih 1000 godina koji pojma nema zašto se Sunce pojavi izjutra,a ne kako funkcioniše mozak,i njegov doživljaj ovog fenomena.E,to je bila muka.

    hahahah nasmija me u u 3 zore



    "Tiha voda brijeg roni..."

  3. #503
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Nikad mi se ovo nije desilo ali dešavao mi se "vlažan" san. Tada postoji nekontrolisana pokretnost isto kao što u "paralizi u snu" postoji nekontrolisana nepokretnost. Ne vidim zašto to treba prispisivati nekim eksternim faktorima samo zato što je osjećaj neprijatan. Tom logikom ako sam ja sanjao da vodim jubav sa vrh ribom i bilo je jako prijatno (erekcija) znači da mi je anđeo stao na rame? Ili ovo ne važi za ovakve fizičke manifestacije?
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #504
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja evo svako jutro stresem 2-3 djavolcica sa ledja kad se ustanem iz kreveta...

  5. #505
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Tom logikom ako sam ja sanjao da vodim jubav sa vrh ribom i bilo je jako prijatno (erekcija) znači da mi je anđeo stao na rame?
    Ako je prije toga nisi oženio znači da je đavo, a ne anđeo u pitanju (mada je i đavo anđeo)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #506
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Evo da ozivim temu, jutros mi se desilo posle duzeg vremena. Cijelu noc inace nisam mogao da spavam, i zadnji put kada sam pogledao na sat je bilo 4 sata.
    U jednom trenutku dok sam lezao na ledjima, osjetio sam kao da me je neko uhvatio za oba tabana kod prstiju i poceo da vuce ka dolje. Uzasna jeza je pocela da prolazi kroz mene, vidim tri sjeneke kako stoje iznad i pokusavam rukom da ih udarim, sklonim, ali nisam mogao ruku da podignem i naravno pokusavao da vicem ali ton nije izlazio iz mene. Vikao sam u sebi na sav glas kao Ceca. Ne, sad mi je to smijesno, ali taj trenutak dogadjanja nije ni malo prijatan. Mada je ovog puta kratko trajao, svega nekoliko sekundi. I razmisljao sam nedavno da mi se bas odavno nije to desilo, jer je znalo da mi se desava i ovo je vec sigurno 5-6 put da sam je dozivio, i buc, nocas me uhvatila. Odvratna je.

  7. #507
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    I mene nedostaje taj osjecaj
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  8. #508
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Meni se vec drugi put za kratko vrijeme javlja u snu kao da "nesto" hoce da me posjedne. Sve mi govori da ne treba da se opirem ali opet taj osjecaj zauzimanja je uzasan i poziva na borbu. Potpuno gubljenje kontrole nad sobom (paraliza u snu) i prepustanju iste nekom sablasnom entitetu. Nekako to izbacim iz sebe na kraju ali borba je toliko stvarna. I opet ne znam da li mi se ovo svidja ili ne. Borba je toliko stvarna da ispuni zadovoljstvom i ushicenjem i posledicno budjenjem, a opet na drugoj strani onaj stravicni osjecaj zaposjedanja... Hu ce ti ga nouz gdje sve to vodi

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 10-07-15 at 23:53.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  9. #509
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Evo da ozivim temu, jutros mi se desilo posle duzeg vremena. Cijelu noc inace nisam mogao da spavam, i zadnji put kada sam pogledao na sat je bilo 4 sata.
    U jednom trenutku dok sam lezao na ledjima, osjetio sam kao da me je neko uhvatio za oba tabana kod prstiju i poceo da vuce ka dolje. Uzasna jeza je pocela da prolazi kroz mene, vidim tri sjeneke kako stoje iznad i pokusavam rukom da ih udarim, sklonim, ali nisam mogao ruku da podignem i naravno pokusavao da vicem ali ton nije izlazio iz mene. Vikao sam u sebi na sav glas kao Ceca. Ne, sad mi je to smijesno, ali taj trenutak dogadjanja nije ni malo prijatan. Mada je ovog puta kratko trajao, svega nekoliko sekundi. I razmisljao sam nedavno da mi se bas odavno nije to desilo, jer je znalo da mi se desava i ovo je vec sigurno 5-6 put da sam je dozivio, i buc, nocas me uhvatila. Odvratna je.
    progone te krtice...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #510
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    A momci,neko strucno lice,tipa psiholog,ili tako nesto?
    Pogotovo za ovog sto krade slatko od dunja.

    Upisate li se ponekad,kad vas vuku za noge i kad dolaze ti da vas zaposjednu

  11. #511
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    A momci,neko strucno lice,tipa psiholog,ili tako nesto?
    Pogotovo za ovog sto krade slatko od dunja.
    Ma bio sam kod onih sto istezu vrat djeci kad im spane. Mene su na Panter stavili i jedva to napravili. Rekli mi isto da smanjim unos secera i da pijem amoksicilin. I bolje mi je da ti kazem. Sad jel od secera ili antibiotika ili vrat bio u pitanju...



    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #512
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ja sam bio kod neke babe sto pupak zavija, rece mi da sam tu dusio. Sad je sve dobro. Fala babi.

  13. #513
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja ne znam sto je ovo... takmicenje u izlivu konstruktivne komunikacije sigurno nije.

    Svaku ovakvu temu gledate da urnisete sa bezveznom pricom.

    pa posle "pi kakvo je ovo drustvo". A ko da nema drustvo brdo psihologa pa opet svaki dan se bombe bacaju i ubistva desavaju i nasilje na svaku stranu.

    Nesto im ta "oficijelna nauka" i farmaceutika nije mnogo od koristi nit tablete te kojima kljukaju pacijente.

    A nema lijeka lise Morala i kajanja dostini ma ga oni nece. Neka nece. Zapisano je da ce tako sa dostinom biti.

  14. #514
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default



    Je li ovakav osjećaj?
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  15. #515
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Evo da ozivim temu, jutros mi se desilo posle duzeg vremena. Cijelu noc inace nisam mogao da spavam, i zadnji put kada sam pogledao na sat je bilo 4 sata.
    U jednom trenutku dok sam lezao na ledjima, osjetio sam kao da me je neko uhvatio za oba tabana kod prstiju i poceo da vuce ka dolje. Uzasna jeza je pocela da prolazi kroz mene, vidim tri sjeneke kako stoje iznad i pokusavam rukom da ih udarim, sklonim, ali nisam mogao ruku da podignem i naravno pokusavao da vicem ali ton nije izlazio iz mene. Vikao sam u sebi na sav glas kao Ceca. Ne, sad mi je to smijesno, ali taj trenutak dogadjanja nije ni malo prijatan. Mada je ovog puta kratko trajao, svega nekoliko sekundi. I razmisljao sam nedavno da mi se bas odavno nije to desilo, jer je znalo da mi se desava i ovo je vec sigurno 5-6 put da sam je dozivio, i buc, nocas me uhvatila. Odvratna je.
    Ima lijeka apoteka
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #516
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Postoji mehanizam koji prilikom spavanja parališe tijelo, upravo iz razloga da snijevač prilikom sna ne bi tjelesno reagovao na situacije koje preživljava prilikom sanjanja.

    Položaji tijela, udobnost jastka ili dušeka ne utiče da se takvo stanje posigne. Naravno zna da utrne ruka, noga, da zabole krsta ili vrat...ali da se neko parališe ne baš.

    Naglo buđenje iz REM III (jako je bitno jer upravo paralizovanje tijela se dešava u najdubljim fazama sna ) je opasno šta to čovjeka toliko uznemiri da sam sebe dovede u opasnost.

    Doživljaj jeste šokantan, vizija demona jeste uobičajena kod najvećeg broja slučajeva.

    Može to biti projekcija straha trenutnog stanja, dok sa druge strane postoji i uzrok jakog uznemirenja snijevača da dođe u to stanje -što na neki način sve dovodi u neki čudan odnos, da nas je uznemirila projekcija straha koji tek treba da doživimo - predstrašenje?

  17. #517
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ima citava sura 55 posvecena ovome. Muslimani znaju ko ima vlast i na nebu i na zemlji.

    Jov je rekao kad ga muka velika snasla i zena mu prigovorila sto fali Boga, a Jov rece: Kad sam mogao dobro uzivati mogu i zlo trpljeti.

    Sejtani mogu samo da pokusavaju ali kod strpljivog covjeka oni nemogu bez licnu frustraciju da izazovu.


    http://www.orbus.be/religion/islam/kuran_bos/sura55.htm
    Last edited by Ego_and_his_own; 30-07-15 at 23:19.

  18. #518
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Meni licno Gaule, licno svjedocenje ima vecu tezinu od posmatranja sa strane i bez iskustva.

    Ipak odje ima masu nekih detalja neobjasnjenih, fenomenoloski i istoriski neovisno od kulturnog korijena vec jedinstveno za ljudski rod.

    medicinski aspekt je tu vrlo djelimicno bitan jer nema veze sa dozivljenim. A kako je u pitanju fenomen koji se desava rijetko bez vidljivih posledica medicina tu nema mogucnost odgovora. Psiholoski fenomen koji ovu pojavu prati sa druge strane je vrlo interesantan za istrazivanje.

    Ali tu ocgledno jedino Religija moze dati odgovor.

  19. #519
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ljudi zaista preživljavaju traume, zavisno kako se ko nosi sa ovim - to nije baš za ignorisanje.

    Sa druge strane, kao i gotovo sve stvari, naučno samo osmatramo fenomene dok samu suštinu nismo niđe prokontali.

    Posebno u ispitivanju psihe.

    Postavlja se važnost samog sanjanja. Mislim da nije baš lako objasniti razvijanje svih tih komplikovanih mehanizama zarad dnevnih nadražaja mozga i slijeganju utisaka, kako se pokušava objasniti priroda samog sna.

    Sa druge strane, ovaj fnomen, kao što reče, je univerzalan, neovisno od kulturoloških razlika - što opet (kombinaciji sa mnogim drugim stvarima) nekako u tom simboličkom sviejtu se vrši povezivanje na nekom univerzalnom nivou.

    Opet, nije provaljeno kako djelovi mozga komuniciraju između sebe.

    Takođe postoji još jedan fenomen , to jeste trzanje u snu.

    Psiha provjerava tijelo da li je uopšte funkcionalno, da li je osoba živa.

    Što je manje više isti zaključak kod psihologa.

    Odakle takvo iskustvo da bi se razvio taj sistem provjere ?


    Skoro sam čitao jedan vrlo interesantan tekst o načinu spavanja prije i u savremenom dobu.

    Prije je bilo uobičajeno dvomodelni način, nardoski rečeno - spavanje je bio iz dvije ture. Negdje u sredini noći, ljudi bi ustajali završavali određene obaveze kakve je ko imao i vraćali se na spavanje.

    Uglavnom prvi dio spavanje je bio odmor dok je drugi bio jako vezan za određena duhovna isksutva, praćen snovima kojima su pridavali veliki značaj.

    Odatle i ona mudra izreka - Jutro je starije (mudrije) od večeri.

    Istraživanjem se došlo do zaključka da takav način spavanja relaksira osobu, oslobađa stresa i svih onih napetosti što muče savremenu osobu. Nije tajna da je stres najveći moderni ubica.

    Danas se vodi debata da li Šekspir zaista autor svih svojih djela, kako je mogao toliko znanja da ima i da sve to poveže u svojim djelima...upravo je gotovo sva svoja djela napisao u tim gluvim satima noći.

    Mnogi genijusi su imali posebne režime spavanja. Možda upravo jer su ronalazili način da iskoriste mnogo veće resurse psihe, koji su oizgleda veliki.

    Ali tu ocgledno jedino Religija moze dati odgovor.
    Jedina se i bavi i upućuje na proces povezivanja ... upravo u svetim spsima , ako se ubaci neki određeni filter da se ublaži njihova subjektivnost koja uglavnom i najviše smeta prilikom svih ovih debata, krije se veoma dragocjena građa.


    Generalno ovo isksustvo jedan dio nas doživljava kao iskustvo smrti.

    I moraš da priznaš da je sama tema možda najenergičnija na PDF-u, bez obzira šta i kako ima što da kaže. Osjetno je da ima i mnogo energije.

    Padee mi na pamet Umberto Eko koji jreče - Filozofija je meditacija o smrti.
    Last edited by gaul; 30-07-15 at 23:57.

  20. #520
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Sto se zivota i smrti tice moze bit taman ka sa ovim avokadom.

    https://sh.wikipedia.org/wiki/Pri%C4%8Da_o_seja%C4%8Du

    Last edited by Ego_and_his_own; 31-07-15 at 00:48.

  21. #521
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post

    Padee mi na pamet Umberto Eko koji jreče - Filozofija je meditacija o smrti.
    De Montenj reče "Filozofirati znači naučiti umirati", pročitah to kod Saramaga...
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  22. #522
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    desi mi se onaj silent scream sto neku pomenu, prije 2, 3 noci... taman sam se uspavao i odjednom poceh da se vrtim i da propadam nedje a vrisak ka da je Voldemor ispustio. onda se sjetih da sam tek lega, i velim sebi: ajde debilcino, sta si se usra, budi se.

    a proslo mi je kroz glavu, gle kad otvorim oci a ono paraliza je*ena. srecom nista.

  23. #523
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Sto uzimate to? I ja bi malo tog tripa...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #524
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opa, ima i posebna tema za ovo evo i mene drogasa, desava mi se cesto

  25. #525
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja se zalim nesto za minut a vidji ti neki snjim po vas bijeli dan.

Page 21 of 29 FirstFirst ... 11171819202122232425 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. "Paraliza"!
    By Lommy in forum Religija i filozofija
    Replies: 105
    Last Post: 10-03-13, 22:58
  2. Bol u ledjima
    By Kliker17 in forum Medicina
    Replies: 70
    Last Post: 09-04-12, 00:32
  3. Centar za brigu o ledjima - kompletna oprema
    By goranovisad in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 14-03-10, 20:13
  4. Replies: 0
    Last Post: 25-02-10, 16:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •