Page 15 of 16 FirstFirst ... 5111213141516 LastLast
Results 351 to 375 of 388

Thread: Homeland

  1. #351
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MrTwister View Post
    pred kraj epizode imamo par godina kasnije sekvencu gdje vidimo zenu na nekoj vojnoj vjezbi u nekoj nedodjiji kako prolazi top spijunski program, na kraju skida masku i vidis Danu Brody sa onom namrstenom facom i fade to black
    :lolblue::lolblue::lolblue::lolblue:
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #352
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,618
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Hahahahahahahahhahahahahahahahahahahaah, aaaaa ova zadnja recenica, umirem. :lolblue:

  3. #353
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Kakav kraj epizode,opet ce ostaviti kraj sezone nedovrsen
    Podgorica Podgoricanima!

  4. #354
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ne znam zasto ste ocekivali u americkoj seriji samoubilacki napad amerikanca? ali dobro.. to je vec nebitan detalj i spojlerski *
    dovoljno je bilo da plavusa kaze da joj je kolega "Gerhard iz tehnike istrazio telefone i pratio signal" da znamo da je Njemica..
    dar adal? pa on je i dalje šef black-ops.. i on je taj koji je regrutovao Quinna.. tako ne vjerujem da je izdajnik i da je prešao na drugu
    stranu.. dovoljno je to Brodi bio vec jednostavno saradjuje sa teroristima zbog dugorocnih planova Amerike..
    Uostalom, i politicki gledano, cim Senat i Kongres počnu zapinjat oko izglasavanja vojnog budzeta,
    ovi njihovi teroristi naprave neko čudo.. - "evo vidite, prijetnje još postoje, glasajte ZA" i tako unedogled. Čak i svjesno
    žrtvujući nekad i svoje gradjane.. kao 11.09 kao i u Homeland, u ambasadi u Pakistanu..


  5. #355
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,557
    Thanks Thanks Given 
    225
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Najgluplja, najdosadnija i najnebitnija epizoda do sad. Glava me zaboljela...
    I can't explain and I won't even try

  6. #356
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uzasno finale...Pi
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  7. #357
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    406 Posts

    Default

    homeland goes personal, carrie otkriva emotivnu stranu, nije lose. plus my so called life flesbek momenat sa carrie i quinnom u mracnoj ulici. samo je everybody hurts falila.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  8. #358
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari View Post
    homeland goes personal, carrie otkriva emotivnu stranu, nije lose. plus my so called life flesbek momenat sa carrie i quinnom u mracnoj ulici. samo je everybody hurts falila.
    Ja sam ocekivao "Somebody i used to know" nakon sto je istrcala iz Dar Adalove kuce

    Spojleri:

    Nego sto se finala tice, razocaranje, letdown u rangu trece sezone iako je ova sezona generalno bila tek nesta malo bolja od trece po nekom mom skromnom misljenju.Citavih 26 minuta finala(pola epizode) se prakticno nista nije desilo osim Carrie,sestra,Saul,Quinn i prijatelji na sahrani njenog oca ciju sliku bar jednom za vrijeme te sahrane ne prikazase a nije da je falilo scena, jelo, pice, druzenje, kao reklama za Pro Monte family & friends.Svaki twist koji su mogli smisliti bio bi bolji od ovog sto su nam pustili, bas flop citava prica oko Haqqanija i Dar Adala, poenta postojanja onog Khana,ona Tasneem u ulozi pakistanske Vanje Calovic i sve sto ide uz to su prakticno ponistili.Ajde da ce se ova prica nastaviti u sledecoj sezoni, ali iz Showtimea i Homelanda su bili jasni da se u sledecoj sezoni Pakistan nece ni pominjati pa citava poenta ostavljanja nekih likova i njihovog postojanja i bitnosti ostaje upitna, bez ako ne krenu da ih recikliraju u nekom nidje-veze twistu u buducnosti.Druga polovina epizode se odnosi na cuveni dijalog Dar Adala i Saula gdje ovaj drugi glumi neko postenje a da se naslutiti na kraju da je ovaj vrlo vjerovatno prihvatio ponudu Dar Adala da ga pogura u izboru za direktora CIA.Fukara neopjevana.Jos mrceni Lockhart donosi neku lazanju da proslave sto ce ga pocerati nogom u guzicu iz CIA.

    Citava prica oko njene majke o kojoj pune 4 sezone nije bilo rijeci, odjednom se pojavljuje u finalu jer se uzeljela svoje djece i zao joj je zbog svega.Kako emotivno.Zar se nije upravo zbog ovakvih scena komplet Brodijeva familija skartirala i on sam da bi serija koja je inace spijunska drama to i ostala a ne neka sapunica? Dana Brody se reinkarnirala u njenu majku, rijetko odvratan lik za tek ovo malo sto smo imali prilike da je vidimo.I zapravo je njena uloga bila da dokaze Carrie da nije ona kriva sto ne moze da bude u vezi sa nekim ako je bipolarna i da nije njen otac kriv za to sto je ona otisla vec da je ona jednostavno bila u nedostatku bolje rijeci drolja.Na kraju pokusava da nazove Quinna koji ide na neku suicide misiju ali neuspjesno.Cak ni one debele djevojke njegove nema u onom motelu njegovom.

    Citavo finale je puno propusta sto se price tice i generalno izgleda ko da je ovu epizodu pisao autor nekog Melrose Placea a ne Homelanda.Dvije stvari koje su mi upale u oci a mogli su se ubaciti u epizodu svakako

    1.Sto je Dar Adal radio u kolima sa Haqqanijem?
    Ma oni su staaari drugovi nasli se tu na pice, provozali se malo kroz grad, razmjenili neki video, ovaj njemu obeco da nece praviti sranja vise, sve top.A mi to znamo samo jer je Adal tako rekao, moze da bude istina moze da ne bude.Ali svakako ako je vec tako zar ne bi bilo bolje prikazati scenu na 5-6 minuta kako se to odigrava nego Carrie i njenu sestru kako se igraju sa bebom i paradiraju sa njihovom majkom?

    2.Kako se Quinn vratio iz Pakistana?
    Vratio se samo tako jer eto oni njemci mu pomogli.A ona pakistanska ISI agencija sto drzi sve aerodrome i puteve i provjeravaju svakog to ko sisa.Tipu kome je glava ucjenjena samo se tako odseta iz drzave jer eto moze mu se.Ajde i da je sve to izvodljivo ne bi im nista bilo da su i tu scenu uvrstili u epizodu, ako nista dinamicnije bi bilo finale.

    Na kraju, Haqqani ne samo da se izvuko za sve vec je uspio da se i dogovori sa Adalom za onaj snimak u zamjenu da ga ne diraju dok on operise po Avganistanu, brao vam ga, niko nece odgovarati za one ljude sto su pobili u ambasadi, prakticno ce svi ignorisati da se to ikad dogodilo, ona knjiga dje su americki agenti po Pakistanu, ni rijeci o tome u citavoj epizodi iako je to i bila poenta slanja Quinna na Rambo misiju.Oni tipovi koje su oslobodili da bi im ovi predali Saula ce lagano sa Haqqanijem sad u Avganistan haos da prave.Ali zato sad je evidentno da se nece moci bez Carrie+Quinn price u nastavku serije i naravno Saul dobija svoj posao nazad jer se svo ovo ****** i citava politicka kriza i ubistva desila upravo zbog njega i njegove gluposti."Zasluzeno" nema sta.

  9. #359
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default Homeland

    Premotao 95% epizode


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Podgorica Podgoricanima!

  10. #360
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i? kakvi su utisci nakon zavrsene 4te sezone? bolja, slabija, tu nedje? jel se moglo bez brodija? jos ne gledah...
    1993-2020

  11. #361
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Ako si od onih što vole da završe seriju, kao ja npr., završi je. Ako nisi, gasi je odma'. Mislim da će većina biti saglasna sa mnom.

  12. #362
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ako si od onih što vole da završe seriju, kao ja npr., završi je. Ako nisi, gasi je odma'. Mislim da će većina biti saglasna sa mnom.
    a jesam ranije. svakakva sam smeca gledao, ali sto velis, zavrsi je bez obzira... ali sad...
    1993-2020

  13. #363
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ILEW View Post
    i? kakvi su utisci nakon zavrsene 4te sezone? bolja, slabija, tu nedje? jel se moglo bez brodija? jos ne gledah...
    mene je samo ova zadnja epizoda bas razocarala, a sezona mi je bila vrlo dobra...bile su 3-4 odlicne epizode zbog kojih vrijedi pogledati ovu sezonu...

  14. #364
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidjeste li kiks sa dva auta Jeep, kako ih zamijenise?

  15. #365
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Ne tolko su nas smorili


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Podgorica Podgoricanima!

  16. #366
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ILEW View Post
    i? kakvi su utisci nakon zavrsene 4te sezone?
    Otprilike onaj osjećaj kao da ti je neko na mjesto finalne, podvalio uvodnu epku nove sezone.
    ________


    Ja hoću svoju S4E12. Ne želim da vizualizujem izostavljeni tok radnje i smišljam odgovore na vrišteća pitanja.


    jel se moglo bez brodija...
    Ma, komotno. I bez Saula isto, pa čak i bez Carrie. Ček, a Ayan? Sve, sve, ali bez Marge Simpson a.k.a Mire 'vječito sam u pidžami, nadrkana mi je kršteno ime' upotpunjeno u samom finalu sa fokusom na potrošnju vode rozih hortenzija u bašti novog doma Carrine majke, je nešto bez čega se zaista nije moglo, jer taj je segment krucijalan, a bez njega bismo bili svjedoci rušenja kompletne konstrukcije četvrte sezone. Pfffffffff... Ima još niz držača o kojima bih mogao drugi put ili nikad.



    Pomeni:

    Quinnova bazen bucka mi je lik sezone. Zaista. Pluščina za curu.
    Lajkčina i za sestru Mathison.


    Nagrade:

    Zlatno g0vno za izuzetni doprinos sveopštem poboljšanju funkcije probavnog trakta gledaocima sa svih merdijana srdačno uručujem kreaturi upamćenoj kao - ambasadorkin muž.

    Iako je konkurencija bila opaka, pobjeda je više nego zaslužena.


    Zaključak:

    Finale ustvari plešu Dar Adalovu igru. Ta matora drtina se nametnula kao glavni igrač u priči, pravi je primer izaslanika američkog carstva zla koje vuće sve konce i ne bira sredstva i metode zarad višeg cilja. Na neki način ova nesretna ekipa iza serije (ako zanemarimo sve fejlove), ovim je uspjela bar na sekundu donijeti dašak atmosfere iz prvih sezona kad je skeniranje prljavih pora sistema bilo sastavni dio. Ipak, nije teško naslutiti da nastavak ne vodi realnom prikazu stanja, ničem pametnom, gledljivom i vrijedom pažnje.


    Misao koja kljuca mozak:

    Zašto ova serija nije otkazana nakon druge sezone?


    Kletve za kraj:

    Zaista nefer potez Alex GansO i ekipO, nek vas loša karma ove neslavne priče lansira u sred Bolivuda.
    Last edited by starwalker; 31-12-14 at 03:45.
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #367
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    ISIS, ha?

    “We’re going to jump two-and-a-half years forward,” Gansa said. “We are going to be shooting the show in Europe — probably in Germany — and Carrie will no longer be an intelligence officer.”
    Danes joked that Carrie’s new job will be in the beer-making business. Gansa, however, gave some insight into the evolving Homeland story and the possible role ISIS will play in the new season.

    uproxx.com
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #368
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,618
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    220 Posts

  19. #369
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,618
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    220 Posts

    Default


  20. #370
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    Naš MrTwister izgleda da piše za Vice


    Serija Homeland ili kako mali Perica zamišlja terorizam

    The more things change, the more they stay the same.

  21. #371
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,618
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    220 Posts

    Default



    Hahahaha, predobar tekst. :lolblue:

    MrTwister bi morao pomenuti Dejnu Brodi, simbol serije.

  22. #372
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    :lolblue:

    Vjerovali ili ne imao sam slican tekst ovome na laptopu za slucaj da nekom padne na pamet da kaze da je ovo vrhunska serija Nego sumnjam da vise ikog briga za ovo.Dosta recenica iz ovog mog teksta se poklapa ili je parafrazirano u ovom tekstu(narocito ovo za islam i pravdanje americke spoljne politike) ali zamjerka autoru da se nije osvrnuo na simbol serije Danu Brody, nego mislim da je imao neki limit u kolumni pa se namjerno nije dotakao Dane jer bi u suprotnom morao da pise drugi dio kolumne samo za nju i njene bravure po seriji.

  23. #373
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  24. #374
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Podgorica Podgoricanima!

  25. #375
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da Bole ne bumpova topic ostao bih uskracen za ovu informaciju.Ako se desi ono sto sam pisao u spojler prosle sezone za Danu, ima na aparate da zavrsim

Page 15 of 16 FirstFirst ... 5111213141516 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •