Page 142 of 224 FirstFirst ... 4292132138139140141142143144145146152192 ... LastLast
Results 3,526 to 3,550 of 5588

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #3526
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Zadnje ledeno doba je bilo prije 10k godina, što je relativno blizu zar ne? Razumijem tvoju poentu, koga zabolje to za par hiljada godina, ali šta ako se ubrza a posledice osjete tvoji potomci? A moglo se uraditi nešto po tom pitanju?

    No dobro, neka ovaj moj rant bude zato što je jedan papir od globalnog značaja zasrao čovjek na čelu jedne države koja je bitan faktor istog..
    a šta ako nastupi naglo zahlađenje?! hoće li svi ovi što su potpisivali sve ove silne ugovore i dogovore i uništavali ekonomiju nekome odgovarati za načinjenu štetu?! Naravno da ne.

    to ti je nešto kao religija, obećavaju ti raj ako budeš dobar i nema greške jer još se niko nije vrnuo odozdo da uloži primjedbu
    She is only here to annoy herself!

  2. #3527
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Sad mozes da ides da se igras sa Donaldom. Jednako ste informisani a izgleda ste i slicne pameti.
    "argumenti" i postovi kao ovi tvoji su i doveli Donalda na čelo USA
    She is only here to annoy herself!

  3. #3528
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a šta ako nastupi naglo zahlađenje?!
    Tvoje znanje o klimatskim promjenama je perfektno sumirano u ovoj recenici.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #3529
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    VanjaTheKid batali
    She is only here to annoy herself!

  5. #3530
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a šta ako nastupi naglo zahlađenje?! hoće li svi ovi što su potpisivali sve ove silne ugovore i dogovore i uništavali ekonomiju nekome odgovarati za načinjenu štetu?! Naravno da ne.

    to ti je nešto kao religija, obećavaju ti raj ako budeš dobar i nema greške jer još se niko nije vrnuo odozdo da uloži primjedbu
    Razlika je što prije 20 godina (na primjer) niko nije ni razmišljao o ovome o čemu ispisah roman. Nema to veze sa religijom koliko sa željom da se ostavi trag u istoriji ali u ovom slučaju pozitivan trag.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  6. #3531
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    ali mi ne možemo uticat išta bitnije na temperaturu planete, ne postoji termostat kojim možemo da štelujemo kolika će bit temperatura u zavisnosti od ovoga ili onoga, nije to ka na daljinski od klime pa da pritisneš oćeš li ovoliko ili onoliko

    skucat trilione dolara da bi za 100 god. CO2 bio 500 ppm a ne 450(vjerovatno sam preuveličao ali neka bude) što će na temperaturu uticat skoro nikoliko je suludo, mnogo je bolje taj novac uložit u razvoj nuklearki na torijum ili nečeg sličnog što može da doprinese boljitku ljudskog društva, svijet je u mnogo zaebanoj ekonomskoj situaciji i razbacivat se ovako na stvari o kojima čovječanstvo ne zna skoro ništa je ekonomsko samoubistvo
    She is only here to annoy herself!

  7. #3532
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    VanjaTheKid batali
    Vazi. Ali bih volio da mi objasnis na koji nacin moze da dodje do naglog zahladjenja. Ne bi trebalo tesko da ti padne a ja uvijek volim da naucim nesto novo od ljudi koji su tako dobro upuceni.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    mnogo je bolje taj novac uložit u razvoj nuklearki na torijum ili nečeg sličnog što može da doprinese boljitku ljudskog društva, svijet je u mnogo zaebanoj ekonomskoj situaciji i razbacivat se ovako na stvari o kojima čovječanstvo ne zna skoro ništa je ekonomsko samoubistvo
    Ja vec pricah o tome kako i bez klimatskih promjena svijet prelazi polako ali sigurno na efikasnije energetske sisteme koji koriste obnovljive resurse upravo zbog toga sto je ekonomski itekako opravdano. Pa cak i u Americi: https://thinkprogress.org/clean-ener...s-32f615915399
    Tako da je i po ekonomskom osnovu Trampov potez apsolutno neopravdan. Jedini koji dobijaju nesto ovim potezom su kompanije iz fosilne industrije. Iste one koje su jos 70-ih godina bile svjesne klimatskih promjena pa su ulagale u propagandu negiranja na koju si ti nazalost pao.
    Last edited by VanjaTheMan; 01-06-17 at 23:13.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #3533
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    na isti na koji bi došlo i do naglog zagrijavanja, imaš solarne cikluse i jedno milijardu procesa na samoj planeti koji utiču na temperaturu a na koje ljudi ne mogu da utiču
    She is only here to annoy herself!

  9. #3534
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    na isti na koji bi došlo i do naglog zagrijavanja, imaš solarne cikluse i jedno milijardu procesa na samoj planeti koji utiču na temperaturu a na koje ljudi ne mogu da utiču
    A efekat staklene baste ti ne znaci nista? Dokazi koji pokazuju naglo povecanje od industrijske revolucije do danas ti ne znace nista? Kakav je to solarni ciklus do kojeg bi trebalo da dodje da efekat staklene baste bude u potpunosti ponisten i da dodje do naglog zahladjenja? Sta bi se desilo sa ugljen-dioksidom, metanom i ostalim "greenhouse" gasovima u atmosferi?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #3535
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    hahah jesi li svjestan da se danas u atmosferu ispušta tipa 1000 puta više CO2 od industrije nego tokom industrijske revolucije?! Da je to u pitanju planeta bi odavno eksplodirala

    inače podudarnost ne znači i uzročnost, postoji 1000 stvari koje možeš da staviš na grafikon koje su se povećale tokom zadnjih 100 godina ali to ne znači da su uzrokovale i porast temperature
    She is only here to annoy herself!

  11. #3536
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    A kako začepit vulkane ili makar ugradit katalizatore ...
    deuscroix

  12. #3537
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    A kako začepit vulkane...

  13. #3538
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Ovakvu kampanju samo ISIL i USA mediji mogu osmislit ...
    deuscroix

  14. #3539
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    hahah jesi li svjestan da se danas u atmosferu ispušta tipa 1000 puta više CO2 od industrije nego tokom industrijske revolucije?! Da je to u pitanju planeta bi odavno eksplodirala

    inače podudarnost ne znači i uzročnost, postoji 1000 stvari koje možeš da staviš na grafikon koje su se povećale tokom zadnjih 100 godina ali to ne znači da su uzrokovale i porast temperature
    A i ja sam lud kad pokusavam sa totalnom neznalicom da pricam o komplikovanim stvarima. Svjestan nisi kakve gluposti lupas i da si prakticno u istoj kategoriji sa ljudima koji misle da je Zemlja stara 6000 godina, da dinosaurusi nisu postojali i da je Zemlja ravna. Mozda jos uvijek nije toliko ocigledno zahvaljujuci propagandi koju su naftne kompanije uspjesno plasirale decenijama. Ali i pored toga nemas opravdanje za toliku kolicinu neznanja s ozbirom da imas pristup istim informacijama kao i svi ostali. Radi se iskljucivo o tvojoj intelektualnoj nesposobnosti da shvatis neke stvari.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #3540
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    pa da, ja imam akcije u naftnim kompanijama pa zato širim propagandu

    sve što radiš ovdje je da prepričavaš neke stvari koje nađeš po netu, imaš li ti svoje mišljenje o bilo čemu?!
    She is only here to annoy herself!

  16. #3541
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Na kraju me uopšte ne bi začudilo da je čika Donald udario kontru samo zato što je ovaj sporazum progurao Obama. Što bi bilo genijalno zar ne?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  17. #3542
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    ne vjerujem, činjenica je da on iza sebe ima jak industrijski lobi kome baš i ne odgovara ograničavanje CO2 emisija

    btw sve berze danas zatvorile na rekordno visokom nivou
    She is only here to annoy herself!

  18. #3543
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    što će na temperaturu uticat skoro nikoliko je suludo, mnogo je bolje taj novac uložit u razvoj nuklearki na torijum ili nečeg sličnog što može da doprinese boljitku ljudskog društva, svijet je u mnogo zaebanoj ekonomskoj situaciji i razbacivat se ovako na stvari o kojima čovječanstvo ne zna skoro ništa je ekonomsko samoubistvo
    Valjda će neko ostat da živi na ovoj planeti nakon ove generacije? Ili samo treba da brinemo za ekonomski boljitak društva, a to u kakvom okruženju će i ova a i buduće generacije živjet ne treba da nas interesuje? Džaba ti ekonomski napredak ukoliko je životna sredina uništena.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  19. #3544
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    sve što radiš ovdje je da prepričavaš neke stvari koje nađeš po netu, imaš li ti svoje mišljenje o bilo čemu?!
    Moje misljenje je bazirano na cinjenicama. Kao sto i treba da bude. A klimatske promjene su potkrijepljene cinjenicama i ne mogu da se interpretiraju kako je kome drago. Ako imas problem sa time slobodan si da izneses cinjenice koje dokazuju suprotno i na kojima si formirao svoje misljenje. Jer misljenje koje nije bazirano na nekom znanju mozes da okacis macku o rep. Mislis li da je pametno imati misljenje o necemu o cemu nista ne znas? Mislis li da je pametno misliti da je Zemlja ravna, stara 6000 godina i da su dinosaurusi teorija zavjere? Kao sto rekoh, negiranje klimatskih promjena je jednako glupo. Nema razlike u idiotizmu onih koji zagovaraju te ideje. I za kraj, sta mislis o tome da ja dodjem na podforum o sportu ili automobilizmu na primjer i da pocnem da prosipam pricu o stvarima o kojima apsolutno nista ne znam kao sto ti radis ovdje? Jer po tebi biti svjestan cinjenica je manje vazno od sopstvenog misljenja.
    Last edited by VanjaTheMan; 02-06-17 at 01:17.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #3545
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ni brinem se oko Zemlje i ljudi kao vrste jer kako poznati filozof Đogani reče "idemo na Mars, idemo na Mars"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #3546
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Valjda će neko ostat da živi na ovoj planeti nakon ove generacije? Ili samo treba da brinemo za ekonomski boljitak društva, a to u kakvom okruženju će i ova a i buduće generacije živjet ne treba da nas interesuje? Džaba ti ekonomski napredak ukoliko je životna sredina uništena.
    naravno da treba da nas interesuje, fora je u tome što se i dalje apsolutno ne zna koliki uticaj industrijski CO2 ima na zagrijavanje, postoji gomila modela koji su fejlovali žestoko, otprilike kao i ovaj vanja ne možeš da povučeš liniju i da kažeš ako je zadnjih 20 godina zagrijavanje bilo 0,3 stepena i da kažeš da će za idućih 20 godina biti toplije tačno 0,3 stepena, to su gluposti

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Moje misljenje je bazirano na cinjenicama.
    pa što ne odgovoriš činjenicama na moja pitanja onda nego prosipaš praznu priču i lupetaš gluposti o dinosaurusima i ravnoj planeti koje nemaju veze sa ovim
    She is only here to annoy herself!

  22. #3547
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa što ne odgovoriš činjenicama na moja pitanja onda nego prosipaš praznu priču i lupetaš gluposti o dinosaurusima i ravnoj planeti koje nemaju veze sa ovim
    Koja pitanja? Ako mislis na ovo
    kolika je bila razlika u temperaturi između stogodišnjih perioda prije pola miliona godina
    onda nisi normalan jer je pitanje besmisleno za postojanje klimatskih promjena.

    A to sto ne vidis slicnost izmedju sebe i ljudi koji vjeruju da je Zemlja ravna je jos jedan dobar pokazatelj tvoje neupucenosti.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #3548
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Šta ćemo sa npr. hamburgerima?

    Da pojasnim, zbog velike potražnje za goveđim mesom (hamburgeri) dosta šuma je uništeno da se naprave pašnjaci, onda velika količina goveda ispušta i ,,vjetrove'' koji sadrže metan, takođe da ne govorim o zagađenju koje nastaje u proizvodnji prehrane za ista, te ogroman otpad koji ostaje poslije. Zbog svega toga, mnoga ,,udruženja zelenih'' apeluju da se bojkotuje goveđe meso. Ovo mi je zapalo za oko kada je prije nekoliko godina bila vijest o sukobu farmera u Francuskoj sa pokretom zelenih, pa emisije povodom toga... Šta hoću reći, klimatske promjene su fenomen na koji možemo slabo da utičemo, ali, da se čisto hemijski izrazim, možemo (mislim na čovječanstvo) biti neka vrsta katalizatora. U tom smislu djeluje mi da se najviše forsira priča o fosilnim gorivima zato jer je to moderno. Recimo, studija njemačkog grinpisa kaže da će se zagađenje povećati uvođenjem većeg broja električnih automobila (zagađenje se iz auspuha premješta na drugo mjesto). Šta hoću reći? Mi smo zagađivači i tačka. Treba li nešto učiniti da ga smanjimo? Treba, ali šta? Mislim da još nemamo dovoljno znanja da znamo, sve je ovo u domenima pokušaja, koji možda uspiju, a možda ne, ali, eto bar se pokušalo, nije se samo čekao ,,sudnji dan''.

    Sent from my Motorola 8400

  24. #3549
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Šta ćemo sa npr. hamburgerima?

    Da pojasnim, zbog velike potražnje za goveđim mesom (hamburgeri) dosta šuma je uništeno da se naprave pašnjaci, onda velika količina goveda ispušta i ,,vjetrove'' koji sadrže metan, takođe da ne govorim o zagađenju koje nastaje u proizvodnji prehrane za ista, te ogroman otpad koji ostaje poslije. Zbog svega toga, mnoga ,,udruženja zelenih'' apeluju da se bojkotuje goveđe meso. Ovo mi je zapalo za oko kada je prije nekoliko godina bila vijest o sukobu farmera u Francuskoj sa pokretom zelenih, pa emisije povodom toga... Šta hoću reći, klimatske promjene su fenomen na koji možemo slabo da utičemo, ali, da se čisto hemijski izrazim, možemo (mislim na čovječanstvo) biti neka vrsta katalizatora. U tom smislu djeluje mi da se najviše forsira priča o fosilnim gorivima zato jer je to moderno. Recimo, studija njemačkog grinpisa kaže da će se zagađenje povećati uvođenjem većeg broja električnih automobila (zagađenje se iz auspuha premješta na drugo mjesto). Šta hoću reći? Mi smo zagađivači i tačka. Treba li nešto učiniti da ga smanjimo? Treba, ali šta? Mislim da još nemamo dovoljno znanja da znamo, sve je ovo u domenima pokušaja, koji možda uspiju, a možda ne, ali, eto bar se pokušalo, nije se samo čekao ,,sudnji dan''.
    Crveno meso ne bi trebalo da se jede prvenstveno iz zdravstvenih razloga jer je izuzetno kancerogeno, ali tacno je i to da govedina itekako doprinosi emisiji gasova: https://www.sciencedaily.com/release...0523081954.htm

    A skorije je utvrdjeno da bi davanje morskog bilja kravama smanjilo proizvodnju metana za 70%
    http://www.sciencealert.com/adding-s...oduction-by-70

    Tako da itekako postoje stvari koje bi ljudi mogli da urade kad bi postojala volja.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #3550
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Koja pitanja? Ako mislis na ovo

    onda nisi normalan jer je pitanje besmisleno za postojanje klimatskih promjena.

    A to sto ne vidis slicnost izmedju sebe i ljudi koji vjeruju da je Zemlja ravna je jos jedan dobar pokazatelj tvoje neupucenosti.
    hahaha pa ako ne odgovoriš na to pitanje onda je sva rasprava o "ubrzanju zagrijavanja" besmislena

    ne postoji apsolutno nijedan dokaz da su ljudi uzrokovali trenutno zagrijavanje, niko ne može da zna kolika bi razlika u temperaturi bila prije 100 god i sad da na planeti uopšte nema ljudi tako da je cijela priča apsolutno smiješna
    She is only here to annoy herself!

Page 142 of 224 FirstFirst ... 4292132138139140141142143144145146152192 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 13:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 16:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 15:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 12:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 17:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •