Page 56 of 225 FirstFirst ... 64652535455565758596066106156 ... LastLast
Results 1,376 to 1,400 of 5608

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #1376
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači banka je bila dužna da unajmi detektiva koji bi išao uzduž i poprijeko Grčke ? Ne budi smiješan
    Nije banka dužna ništa. Nije dužna ni davat. Niko joj nije branio da podigne kamatnu stopu, kao što i jeste, na osnovu toga što jedan dio klijenata lažira podatke. To je neminovno, kao što je nekom poljoprivredniku neminovno da neće prodat svu krtolu itd, ali iz nekog razloga samo tamo đe bankar gubi treba da uđu država, MMF itd i utjeruju dugove, a ne treba da država kupuje neprodatu krtolu jer to nije fer i nije slobodno tržište.
    Last edited by RoNN|3; 21-07-15 at 19:56.

  2. #1377
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mok4 View Post
    I za vrijeme Tita se zivljelo super pa posle ponor.
    Molio bih te da pojasnis ovu tvrdnju.

    Za vrijeme Tita je sve napravljeno, putevi, pruge, aerodromi, fabrike, gradovi. Poslije WW2 ovo je bila spaljena zemlja a u PG se sa sjevera islo na konju. Spoljni dug SFRJ je bio presmijesan u odnosu na sadasnji ex yu drzava. Alo, pa nasi roditelji nisu razmisljali o stambenim kreditima vec su stanove dobijali i to je bilo potpuno normalno. Zamisli sad da radis i da znas da ces jednog dana dobiti od drzave stan.

    Nije Tito kriv sto je blesavi narod, 10 godina posto je on umro, doveo nacionaliste na vlast. Nije Tito kriv sto Slobo nije prihvatio mirni razlaz i sto se SFRJ zbog projekta svi Srbi u jednoj drzavi raspala u krvi.

    U zadnjih 25 godina se vise unistilo nego sto se napravilo u svim drzavama ex yu, sem mozda Slovenije.

    Ono sto je problem sa Titom, makar iz mog ugla gledanja je jednoumlje i kolektivno uspjesno ispiranje mozga, a bez cega u principu i ne bi bilo moguce divljanje naroda zatrovanog propagandom sa TV dnevnika kom se pola vijeka bespogovorno vjerovalo.

    Zamislite koliko je ispran mozak bio ovom narodu i koliko se vjerovalo u tu ideologiju kad se, po pricama starijih ljudi, veza hvatala da bi se upalo u brigade za radne akcije za npr. pravljenje pruge.
    Last edited by kimmi; 21-07-15 at 21:51.

  3. #1378
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ni ja ne razumijem zasto se Tito krivi za sadasnje stanje.
    Svi gradovi u CG su imali po fabriku i tako se radilo na ravnomjernom razvoju CG, a sad sve stoje ostalo je u PG (a svi se bune sto svi sljegose u PG), Savnik mrtav, Sjever citav mrtav. Sve sto su ovi nasi strucnjaci zatvorili i rasprodali napravljeno je za vrijeme Tita.
    Od njegove smrti - sta je napravljeno?
    Po meni, on je kriv samo sto nije vjecno zivio.
    Last edited by Kliker17; 22-07-15 at 09:28.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  4. #1379
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači onaj ko ne žali Grke je za DPS ?
    Isti oni Grci zbog kojih i mi ispaštamo ?
    Ne ide to tako jer nije dovoljno zhaliti Grke nego treba mrzjeti i EU i Njemachku i Ameriku i NATO i chitavi truli i kleti Zapad jer ako njih ne mrzimo obavezno smo za DPS i strani placenici. Dozvoljeno je voljeti samo Amfilohija, Tomu Nikolica i Putina kad se okrene put nas. Potpuno ista pricha kao devedesetih samo akteri dvadeset godina stariji i ima ih manje pa pjene od nervoze.
    Ridin' on the black train

  5. #1380
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    Ne ide to tako jer nije dovoljno zhaliti Grke nego treba mrzjeti i EU i Njemachku i Ameriku i NATO i chitavi truli i kleti Zapad jer ako njih ne mrzimo obavezno smo za DPS i strani placenici. Dozvoljeno je voljeti samo Amfilohija, Tomu Nikolica i Putina kad se okrene put nas. Potpuno ista pricha kao devedesetih samo akteri dvadeset godina stariji i ima ih manje pa pjene od nervoze.

    Mnogo generalizujes, nije sve precizno crno ili bijelo, ne slagati se sa politikom koju vodi zapadna politicka elita, nikako ne znaci mrziti citave narode zapadnih drzava. Ne znaci ni voljeti Amfilohija ili Tomislava, zapadna politicka elita ide na jednopolarni svijet, da se svuda isto razmislja, radi, da se bukvalno upravlja planetom iz jednog centra moci, koja je razlika toga u odnosu na projekte pomenutih popa i grobara, projekat svi Srbi u jednoj drzavi je isto to samo u manjem pakovanju i uzrokovao je mnogo manje zrtava nego sto je projekat zapadne politicke elite, koji ce tak da prouzrokuje ogromne zrtve, jer neke bogate i vojno jake drzave nece se sloziti sa tim zapadnim projektom.

  6. #1381
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Evo šta je čovjek koji se meni sviđa kao političar i ekonomista rekao o Grčkoj :

    priča o Grčkoj kreće od 11.40



    PS.
    "voditelj" je budala
    Last edited by Rakun; 22-07-15 at 21:52.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #1382
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Pa nauci nesto od njega onda, ocamujeebem, no nas smaras ovuda non-stop ponavljajuci kako je grcki narod ovakav, onakav..
    Politicka ELITA! OLIGARHIJA! Jedini i kljucni razlog sraanja u toj zemlji, a ne narod. Zbog toga i treba da dugove plati taj "parazitski" dio, a ne penzioneri i radnici kukali.. Covjeku je totalno ok prica, samo me cudi od tebe da se odjednom slazes sa ovakvim stavom...


  8. #1383
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa nauci nesto od njega onda, ocamujeebem, no nas smaras ovuda non-stop ponavljajuci kako je grcki narod ovakav, onakav..
    Grci činjenično i jesu lopovska nacija
    Ko je najviše skrivio - vlast naravno
    Ko im je birao vlast ? Sami pali, sami se udarili
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #1384
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    "Ja samo onako podigo nogu, a on se zaletio i nasadio glavu na nju. Ne znam sto bi tome momku. Sam pa sam se ubio brate.".
    "Mi njih lagali, obecavali, kleli se u ljudska prava i demokratiju, oni nam povjerovali (budale), mi odlucili da pokrademo, zaduzimo se, uzivamo u tom novcu...ko je bre budalama kriv sto su nam vjerovali... Sto su vjerovali da se u EU ne moze desiti da korumpirana i budalasta elita dodje na vlast, da Evropa ipak ima neke arsine koga podrzati, a koga ne. Neka, kao i uvijek kroz istoriju, narod placa, a bogate, bankare, veleposjednike...niko ne smije da pomene"

    A je li CG narod kriv (ja, ti, moje dijete) sto se nasa elita zaduzuje, prodaje, pljacka, zastrasuje, ucjenjuje radnim mjestima, sto ima korupcije, kriminala, mnogo nepismenih, sto se ratovalo...
    Je li krivo onih 50% sto nije glasalo vlast?

    Znaci li to da Evropa podrzava korumpirane pljackaske vlade i da im ipak zajma (cak i kad su clanice EU) i omogucava isto ono protiv cega se navodno zalazu silni posmatraci?

    Narod je bre kriv. Uvijek je bio, neka se muci sad, a nagrada za te muke ce ga uvijek cekati u drugom zivotu.

    Tako mi robovlasnistva, srednjeg vijeka i idealne demokratije.
    Last edited by Kliker17; 23-07-15 at 04:33.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  10. #1385
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Zato što tako ne posluju banke, nego mafija. Banka određuje kamatnu stopu na osnovu svoje procjene o tvojim mogućnostima i želji da joj vratiš novac. Banka se već naplatila tom kamatnom stopom. To joj je opis posla i tako radi. Nije ni banku niko tjerao da ti pozajmljuje novac. Banka koja je slabo procijenila možeš li ti to vratiti sa tom stopom je banka koja ne zna da posluje i treba da propadne. To je osnovna dogma religije kapitalizma i slobodnoga tržišta, a bankarima su iste puna usta.

    Kada ja uložim svoj novac u npr uzgoj puževa i to mi propadne jer ne znam da poslujem, meni ne dolazi država u pomoć i ne kaže mi "E sad ćemo nekome 'ebat mater da bi ti povratio novac koji si svojom greškom izgubio". Prema tome,

    Zašto bi banka imala više prava od mene kao individue?
    https://vimeo.com/user31424357/insid...pljackale-svet
    Last edited by Geralt of Rivia; 23-07-15 at 11:19.

  11. #1386
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Grci činjenično i jesu lopovska nacija
    Ko je najviše skrivio - vlast naravno
    Ko im je birao vlast ? Sami pali, sami se udarili
    A mi?

  12. #1387
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ekrem_drndar View Post
    A mi?
    Isto naravno. Vlast države je došla iz naroda. Svaki poslanik je (da ja znam) nikao u Crnoj Gori. E sad, ako od 81 ljudi koji čine našu skupštinu nema ni jednog da kažemo poštenog (u najmanju ruku sposobnog) ti izračunaj kakav narod živi u Crnoj Gori. Nija džabe ona "Narod ima vlast kakvu zaslužuje"
    Mi 25 godina imamo jednu partiju na vlasti koju sačinjavaju lopovi, a što je još gore ne vidim nikakav kvalitet u opozicionim klupama.
    Last edited by Rakun; 23-07-15 at 16:24.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #1388
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  14. #1389
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    .... jer to nije fer i nije slobodno tržište.
    to fer i slobodno trziste je davno "prnulo u cabar" Ako posmatras slobodno trziste jacinu privrede, izvoz... ekonomske parametre jedna od najbogatijih drzava svijeta Svajcarska primjer ka u onom vici kako se Pero obogatio i postao miliner. Kupio jabuku pa je zamota u celofan i prodao skuplje pa za te pare kupio dvije jabuke, pa poslije cetiri i onda umro djed i ostavio milione.
    Stvoren je sistem koji nije malo fer, a jos manje slobodno trzisni jer ***bes slobodu kad moras dizati kredite i ne pitas posto je i moras uzimati. Ako pare daje zelenas onda je on gangster, ali za one legalne ne kazu da je bankster.

  15. #1390
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

  16. #1391
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    U bombaškom napadu ISIL-a u Turskoj poubijani Kurdi. Turska u odmazdi ubija Kurde.

    Obrni-okreni, Kurdi naje****, a ostale članice NATO-a ne reaguju, kao da se sve to dešava na Marsu.

    http://www.bbc.com/news/world-europe-33646314

    In the early hours of Friday, police launched raids against IS and Kurdish militants across the country, arresting 297 people.In Istanbul, more than 5,000 officers helped search 140 properties.
    Members of the youth wing of the outlawed Kurdistan Workers' Party (PKK) and of a far-left group, the Marxist Revolutionary People's Liberation Party Front (DHKP-C), were also arrested.
    The state-run Anadolu news agency
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  17. #1392
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    U bombaškom napadu ISIL-a u Turskoj poubijani Kurdi. Turska u odmazdi ubija Kurde.

    Obrni-okreni, Kurdi naje****, a ostale članice NATO-a ne reaguju, kao da se sve to dešava na Marsu.

    http://www.bbc.com/news/world-europe-33646314
    Da su reagovale i sjebale ISIL bilo bi da je NATO zločinačka organizacija. "Malo" licemjerno pozivati NATO da se negdje petlja, a negdje ne
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #1393
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Da su reagovale i sjebale ISIL bilo bi da je NATO zločinačka organizacija. "Malo" licemjerno pozivati NATO da se negdje petlja, a negdje ne

    Ne moras odma da sve kvalifikujes , sto je sad licemjerno, pa covjek se cudi da nato nije reagovao, a duzan je da reaguje jer je napanuta clanica alijanse.

  19. #1394
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Govorim o bombardovanju po Kurdima, jer pored ISIL-ove teritorije Turska bombarduje i pozicije koje drži Kurdistanska Radnička Partija, Turci koriste priliku da uz ISIL opletu malo i po Kurdima.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  20. #1395
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    http://www.bbc.com/news/world-europe-33667427

    Turkey car bomb kills two soldiers as PKK truce breaks down

    Kurdistanska radnička partija objavila da prekida primirje sa Turskom
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  21. #1396
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Poptuno podrzavam nezavisnost i autonomiju Kurdistana. Ali nije ni turcima svejedno.

    U turskoj trenutno zivi 15miliona Kurda, i oni hoce svoju drzavu, sto je po meni poptuno legitimno, jer Kurdi su starosjedioci i zive tu hiljadama godina. Bili su tu i prije nego sto su seldzuci dosli.

    E sad, kao sto sam i prije godinu pricao, zapad naoruzava peshmerge, PKK i sve ostale koji su voljni da budu "man on the ground", i to predstavlja veliki problem u buducnosti za Tursku. Nije to vise par hiljada gerilaca sa 50godina starim puskama. Sad su to od strane zapada obuceni vojnici sa disciplinom, znanjem i modernim naoruzanjem, koji mogu tursku uvesti u rat na svojoj teritoriji a to nikad nije dobro, ni za ekonomiju ni za zemlju.
    I onda Turci po malo prskaju

    One Ring to Rule them all...

  22. #1397
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Previše su mu uzeli na izborima, to je problem. Sada sije haos, a poslije će da "spašava državu i naciju" kada dođu novi izbori.

    http://www.wsj.com/articles/turkey-s...raq-1437819823
    http://news.yahoo.com/turkey-policem...190345817.html

  23. #1398
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default


  24. #1399
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

  25. #1400
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Prvi komentar objasnio. To bi bilo simpatično da je spontano nastalo, ali to se ne može vještački ili silom stvarati.

Page 56 of 225 FirstFirst ... 64652535455565758596066106156 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 12:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 15:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 14:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 11:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 16:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •