Page 46 of 224 FirstFirst ... 364243444546474849505696146 ... LastLast
Results 1,126 to 1,150 of 5588

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #1126
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Ihaaa, kako ćemo tek mi da se "gostimo" ako nas pušte...

  2. #1127
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ihaaa, kako ćemo tek mi da se "gostimo" ako nas pušte...
    Nema nas sto saka jada, ali bi se neboj se nasao nacin da se "gostimo" samo tako.Ja jos ne vjerujem i za glavu se hvatam dok gledam snimke slavlja nakon onog referenduma u Grckoj.Nagledao sam se i ja statusa po facebooku, dje se siri prica kako su svi okrenuti protiv "bratske" im Grcke, kako hoce da uniste kolijevku civilizacije, kako se komplet Evropa urotila protiv njih, svi su krivi samo oni jadni ugnjetavani od strane Angele Merkel i ekipe, cak se i o istrebljenju pravoslavlja doslo kod nekih.Nijesam znao za ovo sto je remark pisao, neki bonusi za pranje ruku, dolazenje na vrijeme, uzimanje benefita i kradja od drzave samo je jos jedan od razloga zasto su u ovolikim problemima.

  3. #1128
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,007
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ihaaa, kako ćemo tek mi da se "gostimo" ako nas pušte...
    Mi smo što se tiče zahtjeva kreditora prema Grčkoj već ispunili sve ( čak smo u nekim stvarima još rigorozniji da bi pokazali posvećenost EU ) ... tako da ... nema što nas da se tiče to što se radi u Grčku jer za prosutim mlijekom ne treba plakati ... mada ... mali smo mi u svakom pogledu
    deuscroix

  4. #1129
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default



    Lel.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  5. #1130
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Narod (sirotinja) ce raditi i uzimati onoliko koliko mu das.
    Ko je bio sve ove godine tamo na vlasti?
    Garnitura ljudi koja je bila podobna zapadu.Upravo oni su bili ti koji su morali da sprijece pomenute malverzacije ukoliko su postojale, ali ne, ne samo da nisu sprijecili nego su i sami najvise krali.A EU je na sve to samo okrecala glavu u stranu.Sto tada nisu pritisnuli kao sto su sad pritisnuli Ciprasa.

    I cim neko ne ide uz njihovu nogu odma se prosipa prica da je Diktator po ko zna koji put...

    Narod Grcke je prije svega kriv zato sto im je svih ovih godina bagra bila na vlasti koju su sami birali.Vlast treba da vodi drzavu najbolje sto umije i da se bori za interese svog naroda ali ne po cijenu propasti zemlje.Nekad se mora i zavrnuti slavina ako ce to kasnije biti korisno.Zna se zbog cega je neko Ministar Finansija a neko prodavac kokica.

    Kao sto smo mi sami krivi sto ove nase drzimo kao malo vode na dlanu, da otimaju i prodaju i zaduzuju do krajnih granica.Nego primjecuje se ljubomora sto za razliku od grka koji su jedno vrijeme takvo stanje i koristili nama ovi nasi ne da daju 14 plata nego ne daju nijednu, a opet smo sve zaduzeniji i zaduzeniji.
    Last edited by mok4; 06-07-15 at 21:08.
    Ad astra.

  6. #1131
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,007
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mok4 View Post
    Narod Grcke je prije svega kriv zato sto im je svih ovih godina bagra bila na vlasti koju su sami birali.
    Nije ni narod Grčke birao vladu kao što ne bira ni naš narod vladu ( to ti je više stvar psihologije mase da se prizna ono što se saopšti preko medija ) ... vlast bira krupni kapital u nekoj državi i tako su Grci izabrali Ciprasa a to što je sitacija takva da kapitalisti koji su birali predhodnu vlast nemaju kontrolu nad državnim institucijama pa prijete sa dugom predhodnih lojalnih garnitura znači da se moraju dogovorit bez ultimatuma ... nisu u poziciji da prijete kao što nije ni Rusija u poziciji da prijeti Ukrajini ... moraju se dogovorit ...
    deuscroix

  7. #1132
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    ... vlast bira krupni kapital u nekoj državi i tako su Grci izabrali Ciprasa .. ...
    Kontradiktornost zestoka jer se ne zna da li ga izabra narod ili krupni kapital.
    Dobro opravdanje vazda para vrijedi, pa kad se izgube izbori oni nijesu izgubljeni nego neko pokrao, kad se lose radi u drzavi to diktira neko drugi ili neko drugi to dozvolio....i.... i vazda bas vazda neko drugi kriv. Tipicni grcki sindrom koji bi svuda djelovao no im "ne moze biti". Bili bi licemjerni kad bi tvrdili da ne bi prihvatili 14 ili 15 plata, dodatak za pranje ruka ili nadoknadu za nove stringice.... ali ne daju

  8. #1133
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Da ponovim što napisah u temi za nato, ovdje je prikladnije.

    Politika MMF-a od 90-ih: dobiješ kredit, pa ti dozvole kredit da vratiš ovaj kredit i tako u nedogled. Kome se ne sviđa, ne mora se ni zaduživati.
    A isto mi je glupo kriviti Evropu, jer jednostavno, Eu nije sistem za bejbisitovanje svojih država, naravno oko nekih pitanja ključnu vlast ima Eu ali ona neće da kontroliše koga neki narod izabere kao legitimnu vlast.
    Ukratko, Grci su birali vlast koja ih je do guše udavila, prosto jednostavno.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #1134
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,007
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kontradiktornost zestoka jer se ne zna da li ga izabra narod ili krupni kapital.
    Dobro opravdanje vazda para vrijedi, pa kad se izgube izbori oni nijesu izgubljeni nego neko pokrao, kad se lose radi u drzavi to diktira neko drugi ili neko drugi to dozvolio....i.... i vazda bas vazda neko drugi kriv. Tipicni grcki sindrom koji bi svuda djelovao no im "ne moze biti". Bili bi licemjerni kad bi tvrdili da ne bi prihvatili 14 ili 15 plata, dodatak za pranje ruka ili nadoknadu za nove stringice.... ali ne daju
    Da nije Cipras dobio izbore ( ukratko dobitnik izbora je ona partija koja kontroliše državne institucije u trenutku raspisivanja izbora a to radi preko krupnog kapitala ) od ove priče ne bi bilo ništa i Grci bi prihvatili sve uslove koje kreditori nameću a mi ne bi imali pojma šta se tamo radi !!! Ja ne vidim da oni spore vraćanje dugova samo neće da uništavaju srednju klasu uvodjenjem represivnih mjera već pokušavaju da nadju model koji će biti dugoročan jer ne vidim razlog za žurbu !!! Neće Grčka nidje da pobježe sa prostora koji pokriva i sve što se duguje će se vratit ... godinu prije ili kasnije ne igra neku ulogu ...
    deuscroix

  10. #1135
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Da nije Cipras dobio izbore ( ukratko dobitnik izbora je ona partija koja kontroliše državne institucije u trenutku raspisivanja izbora a to radi preko krupnog kapitala ) od ove priče ne bi bilo ništa i Grci bi prihvatili sve uslove koje kreditori nameću a mi ne bi imali pojma šta se tamo radi !!!
    Kad bi to tvoje "ukratko" bilo istinito onda se nikad neka vlast ne bi smijenila jer sama raspisuje i kontrolise... Izgleda da povrsno pratis ovo o cemu se jer i prije izbora i pobjede Ciprasa se znalo da je Grcka u dugovima do guse.
    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ja ne vidim da oni spore vraćanje dugova samo neće da uništavaju srednju klasu uvodjenjem represivnih mjera već pokušavaju da nadju model koji će biti dugoročan jer ne vidim razlog za žurbu !!! Neće Grčka nidje da pobježe sa prostora koji pokriva i sve što se duguje će se vratit ... godinu prije ili kasnije ne igra neku ulogu ...
    hahaha cu "neće da pobjeze: To ti ka' priica nasih ziranata " ma ja ću ti vratiti nekad samo sad nemam" Otidji i digni kredit u banku i reci vratiću vam ja neću pobjeći Kad je pocela kriza u Grckoj i poceli sredjivati stanje Grcka je dugovala 110% svoh nacionalnog dohotka. Popravljali i sredjivali stanje, rezali beneficije..... i dug se popeo na 180% Sta mislis koliko je to sad i za koliko bi godina vratili bez reprogramiranja i sljedećih kredita

  11. #1136
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Mogu slaviti i prkositi kad jos ima budala koji će njihovo dzabolebarenje plaćatiti. U EU je najteze ući a poslije ne samo da nikoga ne istjeraju nego i lopovluk tolerisu
    Hahah zicer!

    Grcka kriza je prica koja ne traje od juce, al izgleda o njoj najvise govore oni koji je prate upravo od jucerasnjeg referenduma. Grcke zastave vijore, ljudi su zadovoljni zato sto je kolijevka demokratije pokazala da demokratija postoji i u 2015. godini, bla bla bla... Medjutim, gdje je tu logika? Ok, Grci su izglasali NE na referendumu, odnosno rekli su NE uslovima koji su im ponudili internacionalni kreditori, koji ih vec duzi period drze u zivotu. Banke su zatvorene, a i kada se otvore (pod uslovom da im ubrizga likvidnost ECB) uvesce im stroge mjere kontrole (tipa, mozete podici maximum 50 eura sa bankomata i slicno) i te mjere nece trajati ni mjesec, ni dva, vec mnogo duze. U poslednjih nedelju dana ogroman broj turistickih rezervacija se otkazuje jer niko ne zeli da ide u nesigurnost (procjene govore da se 50.000 rezervacija otkaze na dnevnom nivou, od perioda objave referenduma), sto dodatno utice na njihov BDP. U svemu tome, zemlja ima drzavni dug u iznosu od €312 milijardi. Od ukupnog drzavnog duga samo 26% je u rukama investitora (dakle, u vidu obveznica koje kupuju investitori na berzama). Ostatak duga (74%) drzi Centralna banka Grcke i Fond za spasavanje evropskih drzava (nemam pojma zove li se tacno ovako na nasem jeziku). Za novac koji je Grcka dobila od ovog Fonda placa mnogo manju kamatu nego sto bi placala investitorima na trzistu kapitala gdje bi za emisiju novih obveznica sada placali izmedju 15-35% kamata, zato sto su visokorizicna zemlja. S druge strane, oni su dobili pozajmice od toliko ozloglasene "Trojke", koje moraju vratiti po kamatnim stopama od 2% (dobili su cak i popust jer npr. Spanija placa 3%, a Italija 5%).

    Pored svega ovoga, oni se odlucuju za raspisivanje referenduma, a taj referendum kosta, zar ne? Panika medju ljudima i nesigurnost u bankarski sistem =bank run; makroekonomska nestabilnost =povlacenje investitora iz zemlje; teskoce u kojima se nalaze preduzeca u ovakvim uslovima itd. Sve su to troskovi referenduma koji ce dodatno da redukuju grcki BDP.

    I vama ovo lici kao zemlja koja moze da pregovara i namece uslove??


    I tako dalje...ovdje bi imalo puno da se pise, s obzirom da pratim Grcku jos od 2012, ali da ne duzim.

    Ono sto ja jedino vidim pozitivno u cijeloj ovoj prici jesu neka nova nocenja koja ce moci registrovati Crna Gora kao efekat preusmjeravanja turista iz Grcke u zemlje iz okruzenja. Nazalost, ti efekti vjerovatno nece ugledati svjetlo dana jer je dolar dodatno ojacao nakon referenduma u odnosu na euro, a da vas podjsetim MI VRACAMO DUG ZA AUTO PUT U DOLARIMA. Bravo MI!!!
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  12. #1137
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,007
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad bi to tvoje "ukratko" bilo istinito onda se nikad neka vlast ne bi smijenila jer sama raspisuje i kontrolise... Izgleda da povrsno pratis ovo o cemu se jer i prije izbora i pobjede Ciprasa se znalo da je Grcka u dugovima do guse.
    Očigledno da je bivša vlada državnim institucijama nudila samo dugove i zbog toga su izgubili izbore ... prosto ... to što se kod nas većina ljudi prodaju za 300€ mjesečne zarade i tako pružaju legitimitet ne znači da su svi tako nisko pali ...
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    hahaha cu "neće da pobjeze: To ti ka' priica nasih ziranata " ma ja ću ti vratiti nekad samo sad nemam" Otidji i digni kredit u banku i reci vratiću vam ja neću pobjeći Kad je pocela kriza u Grckoj i poceli sredjivati stanje Grcka je dugovala 110% svoh nacionalnog dohotka. Popravljali i sredjivali stanje, rezali beneficije..... i dug se popeo na 180% Sta mislis koliko je to sad i za koliko bi godina vratili bez reprogramiranja i sljedećih kredita
    Da ja znam kad uzimaš kredit u banku po zakonu rata ne smije bit više od 1/3 plate a postoje i drugi načini da se dugovanja osiguraju ( žirant , hipoteka,... ) pa ti poredjenje nije baš dobro !!! Niko nije kreditorima kriv ( mada ne sumnjam da su se obezbijedili kamatama za svako prolangiranje ) što su sipali bez pokrića i nemoguće je očekivat da će Grci prihvatit uslove koji ugražavaju funkcionisanje države ... mada ... objektivno pričajući prije će se dug vratit što više Grka bude radilo i u tome pronalazilo intres nego ako se ljudi otpuštaju a sve to za posledicu ima depresivan narod ... to je ravno katastrofi ... još ovo prolangiranje za odlazak u penziju je baš destruktivno jer taj dio muškaraca i žena koji su napunili 60 god. samo su pojavom na poslu i teško je očekivat neku posvećenost ili inovativnost ...
    deuscroix

  13. #1138
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Da ponovim što napisah u temi za nato, ovdje je prikladnije.

    Politika MMF-a od 90-ih: dobiješ kredit, pa ti dozvole kredit da vratiš ovaj kredit i tako u nedogled. Kome se ne sviđa, ne mora se ni zaduživati.
    A isto mi je glupo kriviti Evropu, jer jednostavno, Eu nije sistem za bejbisitovanje svojih država, naravno oko nekih pitanja ključnu vlast ima Eu ali ona neće da kontroliše koga neki narod izabere kao legitimnu vlast.
    Ukratko, Grci su birali vlast koja ih je do guše udavila, prosto jednostavno.



    Kome se ne svidja ne mora uzimat kredite,ali zapad postavlja i kreira vlade u 90% evropskih drzava,tek o balkanskim je suvisno pricati.Politicka opcija koja se ne bi zaduzivala nema sanse da dodje na vlast.Zato sto je Evropa politicki ne podrzava.

    Princip je isti kao sa drzavama istocnog bloka.Staljin je govorio da je privilegija biti dio tog bloka i sistema.Ne moze svako,nego samo ko zasluzi.

  14. #1139
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    I vama ovo lici kao zemlja koja moze da pregovara i namece uslove??
    Nije ni Njemačka to bila '53, pa im, nakon pola godine pregovora, nije samo više od pola oprošteno, nego je rok isplate produžen, a rata ograničena na 3% prihoda od izvoza, ako ih ima, a kreditori su kupovali od njih da bi ih zaista bilo i razvili im privredu. Zato je Njemačka tamo gdje jeste. "Ne činite kao mi, nego kako vam kažemo" je priča koja je i bogu dosadila.

  15. #1140
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hhahahahha budalastine Piketija stigle i na nas forum

  16. #1141
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,007
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Grci su zanemarljivi kad se vide ostale članice
    deuscroix

  17. #1142
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Grci su zanemarljivi kad se vide ostale članice
    Postoji dug i dug. Recimo nevjerovatni dug Luksemburga (3400%)je u stvari deponovan novac po njihovim bankama pa se u teoriji računa kao dug
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #1143
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo sto ove druge zemlje imaju jake ekonomije pa mogu servisirati svoje dugove, za razliku od Grcke.
    Davor

  19. #1144
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Grci su zanemarljivi kad se vide ostale članice
    Ne posmatra se (ne)održivost javnog duga samo na osnovu iznosa visine duga. Tako na primjer, imaš Japan sa državnim dugom koji iznosi oko 230% BDP-a. Gledajući samo taj podatak, došao bi do zaključka da je Japan otišao u default. Međutim, između ostalog jako je bitno u čijim rukama je taj dug i kome država plaća interese/kamate. U Japanu 90%-95% državnog duga je u rukama nacionalnih banaka, nacionalnih institucija, građana, preduzeća i njima isplaćuju od 1%-5% interesa. Dakle Japan ustvari duguje samom sebi. Takođe, s druge strane Japan nije samo dužnik već i kreditor, i kada se pogleda neto vrijednost japanskog državnog duga ukupna cifra je manje zabrinjavajuća. Takođe, Japan je zadužen u domaćoj valuti, što je još jedan argoment u korist njihove održivosti na duži period. S druge strane, Grčka duguje strancima, i to u stranoj valuti (€ je tehnički strana valuta) itd. Capito?
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  20. #1145
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,007
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ne posmatra se (ne)održivost javnog duga samo na osnovu iznosa visine duga. Tako na primjer, imaš Japan sa državnim dugom koji iznosi oko 230% BDP-a. Gledajući samo taj podatak, došao bi do zaključka da je Japan otišao u default. Međutim, između ostalog jako je bitno u čijim rukama je taj dug i kome država plaća interese/kamate. U Japanu 90%-95% državnog duga je u rukama nacionalnih banaka, nacionalnih institucija, građana, preduzeća i njima isplaćuju od 1%-5% interesa. Dakle Japan ustvari duguje samom sebi. Takođe, s druge strane Japan nije samo dužnik već i kreditor, i kada se pogleda neto vrijednost japanskog državnog duga ukupna cifra je manje zabrinjavajuća. Takođe, Japan je zadužen u domaćoj valuti, što je još jedan argoment u korist njihove održivosti na duži period. S druge strane, Grčka duguje strancima, i to u stranoj valuti (€ je tehnički strana valuta) itd. Capito?

    On 8 January 2015, the European Commission, on behalf of the EU, proposed further macro-financial assistance to Ukraine of up to €1.8 billion in medium-term loans. It was adopted by the European Parliament and the Council on 15 April 2015. It can be implemented in the course of 2015, and in early 2016, and would be the third MFA programme for Ukraine since 2010. The European Commission has already disbursed €1.61 billion in support of Ukraine under two previous MFA programmes.
    Na osnovu čega pomažu njima a represivni su po pitanju Grčke ...
    deuscroix

  21. #1146
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    hhahahahha budalastine Piketija stigle i na nas forum
    Ja nijesam čuo za toga čovjeka prije sinoć. O ovome sam na više mjesta čitao, a ako je glupost, ti reći koji dio nije tačan, meni nije mrzno učit od učenijih i pametnijih.

    To ne znači da je stanje jednako u Grčkoj i da se može ili mora jednako postupat, ali koliko ja vidim, prema Njemačkoj su kreditori itekako imali obzira i trudili se da Njemačka to može odplatit, što određivanjem visine duga, što uslovima, što razvojem toga društva.

  22. #1147
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post

    On 8 January 2015, the European Commission, on behalf of the EU, proposed further macro-financial assistance to Ukraine of up to €1.8 billion in medium-term loans. It was adopted by the European Parliament and the Council on 15 April 2015. It can be implemented in the course of 2015, and in early 2016, and would be the third MFA programme for Ukraine since 2010. The European Commission has already disbursed €1.61 billion in support of Ukraine under two previous MFA programmes.
    Na osnovu čega pomažu njima a represivni su po pitanju Grčke ...
    to im je strateški interes, mada je ta milijarda i kusur smiješna para za Ukrajinu, za par godina tamo će biti neviđeni haos ako se nešto drastično ne promijeni u međuvremenu
    She is only here to annoy herself!

  23. #1148
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ja nijesam čuo za toga čovjeka prije sinoć. O ovome sam na više mjesta čitao, a ako je glupost, ti reći koji dio nije tačan, meni nije mrzno učit od učenijih i pametnijih.

    To ne znači da je stanje jednako u Grčkoj i da se može ili mora jednako postupat, ali koliko ja vidim, prema Njemačkoj su kreditori itekako imali obzira i trudili se da Njemačka to može odplatit, što određivanjem visine duga, što uslovima, što razvojem toga društva.
    Pomenuo sam njega jer ga poslije publikacije u Die Zeit svi citiraju operisući na poluistinama i plasirajući samo ono sto im odgovara. Kreditori jednako postupaju prema duznicima i za kreditora je najgore kad duznik crkne jer tada propada vraćanje dugova. Po crnogorskoj poslovici nikad ne pogine dug nego vraćanje.
    Nema mnogo drzava kojima dugovi nijesu reprogramirani a medju ostalim je i Grcka već nesto tako imala. Londonski klub je oprostio znacajni dio dugovanja bivsim zemljama Varsavskog pakta i nekako ne postadose ekonomski jake kao Njemacka, a sa oprastanjem dugova ekonomski nije osnazila ni bivsa Jugoslavija ni Argentina ni trenutno Ukrajina.....
    Njegova teorija da je Njemacka zbog toga ekonomski ojacala je smijesna taman kao i prica o ratnim reparacijama Njemacke iz I sv rata jer namjerno izbjegava drugi dio price koja je Njemacka trebala vracati reparacije, kako je nastao taj dug koji je oprosten, dje je u svemu tome Marsalov plan i dosta "sitnica" koje mu ne odgovaraju jer se ne uklapaju u pricu koju zeli plasirati i koju ponavlja rulja sa ulice".. pokvarena Njemacka trazi pare nazad da unisti Grke" koji sasvim lagodno trosili pozajmice. Mladi grci nijesu krivi za stare generacije, ali se pozivaju na jos starije tvorce demokratije.... tipicni primjer kad je djevojka samo malo trudna.
    Grcka koja je falsifikovala sve moguće dokumente da bi usla u euro zonu sad okrivljuje euro da su oni krivci... EU je nastala zbog solidarnosti i zasniva se na solidarnosti, ali solidarnost ne moze biti kao logika Muja da je najbolje grupni sex jer se tada moze zabusavati.
    Drugi dio njegove price kako treba osnovati institucije kontrole, ograniciti pretjerano zaduzivanje.... je vjerovatno za one koji sticu znanje o tome iz jeftinih novina jer to već par godina postoji ali to moze koristiti za budućnost i za neke druge "Grcke" sa kreativnim knjigovostom.

  24. #1149
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #1150
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    I dalje igraju poker? ��
    Sreca njihova sto nisu Ameri sa druge strane stola...Sa ovima se mogu igrati ...
    Hvala Lepo

Page 46 of 224 FirstFirst ... 364243444546474849505696146 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 13:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 16:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 15:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 12:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 17:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •