Page 58 of 225 FirstFirst ... 84854555657585960616268108158 ... LastLast
Results 1,426 to 1,450 of 5608

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #1426
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ne histerišemo mi oko Trumpa, samo komentarišemo. Možda si mislio na histeriju u Americi, šta znam.

    Toliko je trajao Tsipras. Još nije smio sam da kaže "ne" bankarima, nego je to narod uradio umjesto njega na referendumu. A onda je ipak rekao "da" jer je uvidio da je njegova politika neodrživa. Pošto je obavio "zadatak", "gospodski" se povlači.

    A kad se sjetim kako se slavilo po forumu što je rekao veliko ne kapitalistima...
    To sam i mislio, na histeriju u Americi. Predsednik u SAD se ne moze postati ako nemas podrsku crnaca i hispanoamerikanaca, negde sam video podatak da je za Romneyja na proslim izborima glasalo malo preko polovine americkih belaca glasaca ali crnci su naravno masovno preko 90% glasali za Obamu a i latinosi uglavnom za Obamu a ovome Romneyju je valjda i to sto je mormon dosta odvuklo glasove. Mada nimalo ne verujem da ce Jeb Bush koji ce biti najverovatniji republikanski kandidat imati imalo sanse protiv Hillary koja ce opet skupiti glasove manjina.

    Cipras je samo izvozao Grke i ispao tezak prevarant, Grci su ludi ako ta Siriza na sledecim izborima predje cenzus. Od svega ovoga ce jos najvise profitirati Zlatna zora.

  2. #1427
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by coach View Post
    Ne pita se tu predsjednik nista. Koga god da izaberu i dalje se zna ko upravlja Amerikom. Donald mali je samo stavljen da daje dobru podlogu za odgovore male Klinton. Tipa on svasta kaze za zene migranata i djecu migranata i ona se onda pojavi kao zastitnik zena. Preprovidna igra i bice Hilari predsjednik. to je 100%. Kao sto je za Obamu bila prica prvi crnac predsjednik, tako ce i za ovu da bude prica i kampanja prva zena predsjednik.

    Migraciona kriza je mnogo ozbiljna. I daleko je od gluposti. Takodje ovo nema veze sa migracionom krizom, nego sa klasicnim planiranim demografskim inzinjeringom. Natrpavanje Makedonije i Srbije sa istim je namjerno. Srbija zbog odnosa sa Rusijom, Makedonija zbog proruske vlade i planiranog Turskog toka preko njene teritorije.

    Naredni period bice mnogo opasan. Radice se na unitarnoj Bosni, Rep Srpsku ce pokusati na svake nacine da destabilizuju, kao i Srbiju i Makedoniju do obaranja Vlade.

    Crna Gora mora da se pazi i da sacuva medjunacionalni i medju konfesionalni mir i NAZALOST mora da udje u glib od Natoa, ukoliko mislimo da nas planirani haos zaobidje.
    Ja otvorih temu o tome ali se pretvorila u sprdnju pa neka je neka zvrji prazna kad je nemoguca normalna diskusija.
    Jako me cudi sto su Makedonci konacno uzvratili toj invaziji a nastradao je i jedan policajac, uboli ga u stomak. Da su pametni pa da ih sve propuste u Srbiju i tako im je Vucic pozeleo dobrodoslicu i bukvalno im porucio da slobodno ostanu u Srbiji. Ej, treba da se nadamo da ce Makedonija (bez uvrede njima) da nas spasava a mi ne smemo ni da guknemo.
    Zapadu nije bitno toliko da Makedoniju natrpaju imigrantima jer Makedonija vec oko 2050 postaje vecinski albanska zemlja, a od Albanaca nema vecih americkih saveznika na ovim prostorima. Sem ako ova imigraciona kriza drasticno ne promeni njihovu demografsku strukturu ali ne mogu da zamislim da ce se imigranti masovno zadrzati bas u MK a cak i da njihova vojska i policija uspeju da zadrze ovu navalu onda ce ici u Bugarsku pa ce ih oni propustati, u svakom slucaju zavrsice u Srbiji. Srbiju je bitno napuniti imigrantima zato sto nam i tako stanovnistvo izumire i mnoga sela i zemlja ostaje pusta. To se mora nadomestiti. A to sto tradicionalno naginjemo ka ruskoj strani im je samo jos veci motiv da to urade. Srbiju NIKADA ali NIKADA nece posmatrati kao svog saveznika koliko god im se saginjali i ispunjavali uslove. Samo ne znam sto bi u Srbiji obarali vladu kad vecih poslusnika od SNS mislim da nisu imali ni medju demokratama.
    BiH je sad rano komentarisati ali ce i ona kad tad opet doci u prvi plan jer RS mora da se sto vise oslabi i na kraju nestane.
    Crnoj Gori stvarno i jeste najbolje da udje u NATO, nazalost, ali je tako. Mada to ne znaci da ce vas sigurno zaobici neciji ekstremizam ali bar onda ti ekstremisti nece imati zapadnu zaledjinu. Kad su teroristi napali Srbiju oni su bili borci za slobodu, kad su napali Makedoniju onda se cutalo, a u vasem slucaju bi vam stali na stranu.

    EDIT: Opametili se
    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/584616...renu-za-Srbiju
    Last edited by Severnjak; 21-08-15 at 14:54.

  3. #1428
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je. Ali je trenutna vlada pro ruska. I pristali su da Tursko Ruski dok prodje kroz njihovu drzavu. To je tu glavni motiv za MKD, da bi presjekli taj put gasa, isto kao sto su Juzni tok prekinuli u Bugarskoj.
    I po meni, velika je razlika izmedju terorizma ili terorizma sa zapadnom zaledjinom. Ovo prvo moze samo da bude lokalnog karaktera, nego sandukana ludog, uz eventualnu neku logistiku iz bogate migracije, lise toga nista.. I to je uvjek nesto sa cime policija i vojska lako izlaze na kraj i sto je najvaznije imaju rasirene ruke za tako nesto. Kad je u potanju ova druga vrsta terorizma.. bogami sa tim nema izlazenja na kraj. Evo konkretno u Bosni, tacno se zna koliko, gdje koja sela ima dzihadista, kampova za obuku itd.. sve se precizno zna i niko nista. To je ta razlika.

    Primjer za drugu vrstu terorizma je i OVK na Kosovu.. Sto god su tada legalni (kakvi god bili) ali legalni i legitimni odredi vojske i policije radili, to su sve BBC CNN, montirali i prikazivali kao genocid etnicko ciscenje itd.

  4. #1429
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  5. #1430
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imigranti, pogresan naziv za te ljude. Oni su izbjeglice, 80-90% njih. Niko ne koristi taj izraz zato sto za svakog drzavljanina jedne drzave rijec imigrant znaci neko ko dolazi da im uzima posao, da im promijeni kulture itd. Dakle ima negativnu konotaciju. Dok je izbjeglica mnogo ljepsi izraz i budi emocije u ljudima. Namjerno se koristi rijec imigranti. Oni su izbjeglice, vecina njih. Ovo svako zna, barem na ovaj forum, ali naravno mediji koriste ovaj izraz i ljudi iz raznih drzavnih organa kako bi sirili mrznju medju njihovim gradjanima i podstakli netrpljivost prema imigrantima tj. izbjeglicama.

    Meni je zao njih, eto, kroz sta sve prolaze to je skroz nehumano, svi smo mi krivi jer su nase vlade htjele da im donesemo demokratiju; zeznula je Evropa i Amerika zestoko, a sad ne znaju dje ce sa njima. Sirijski rat je poceo evo 4 godine, mada mnogi niti ne znaju da je tamo rat, ili misle da je zavrsen. Mozete se smijati koliko god hocete, ali prosjecni gradjanin toga nije svjestan jer sva prica je oko ISIS-a.

  6. #1431
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Upravo tako. Ti ljudi su u 95 odsto slučajeva izbjeglice, a pogotovo ovi iz koji idu preko Zapadnog Balkana, jer uglavnom dolaze iz Sirije. A situacija u Siriji je ravna katastrofi, i slobodno se može reći da je gora nego ona u Bosni i Hercegovini tokom ranih devedesetih. Višestruki sukob sa najmanje 4 strane, gradovi do temelja razoreni, civili ginu svaki dan, uz glad, nestašicu vode i struje.

    A termin 'migranti' je isključivo politički termin, jer Evropa ne može da pronađe način da se izbori sa izbjegličkim problemom na nivou svih 28 članica, pa ljude koji bježe od rata želi da predstavi kao one koji svojevoljno dolaze u Zapadnu Evropu kako bi ostvarili materijalnu korist (kao što su, recimo, iseljenici sa našeg sjevera). A ovi ljudi nemaju kud.

    I ono što posebno zabrinjava je sve veća ksenofobija u Evropi.


    .
    Last edited by Viscount; 22-08-15 at 10:48.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  7. #1432
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  8. #1433
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Rece neki analiticar Makedonac da je 90% muskaraca medju izbjeglicama, pa se pitam, kako stoji CG sa granicom? Ne idu preko Kosova i Albanije a tamo muslimana iha, vec ispunjavaju obecanje Makedoniji, Srbiji, a "sapnuse" li nesto i za CG da ce poklopiti kao teritoriju?...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 22-08-15 at 17:48.

  9. #1434
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Rece neki analiticar Makedonac da je 90% muskaraca medju izbjeglicama, pa se pitam, kako stoji CG sa granicom? Ne idu preko Kosova i Albanije a tamo muslimana iha, vec ispunjavaju obecanje Makedoniji, Srbiji, a "sapnuse" nesto i za CG da ce poklopiti kao teritoriju....
    Ma jok, znaju oni da je kod nas kriza, šuplje i promaja, pa da ne rizikuju, putuju kroz ova "uspješnjija" društva i države.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  10. #1435
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nedavno, kad su prenosili one poruke od boraca ISIS-a iz ex YU, najavise kud ce i sta ce...
    Gdje je ona "pesma"?

    Hvala Lepo

  11. #1436
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Rece neki analiticar Makedonac da je 90% muskaraca medju izbjeglicama, pa se pitam, kako stoji CG sa granicom? Ne idu preko Kosova i Albanije a tamo muslimana iha, vec ispunjavaju obecanje Makedoniji, Srbiji, a "sapnuse" li nesto i za CG da ce poklopiti kao teritoriju?...

    Hvala Lepo

    Culi Sirijci da u Srbiji vlada bijela kuga pa krenuli da pomognu braci. Da im plode zhene, kad vec Srbi ne mogu ili nece
    One Ring to Rule them all...

  12. #1437
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Nikad mi nece biti jasno, zasto se tolerise ovakvo ponasanje azilanata, koji zele na silu da udju u tudju zemlju i pritom oruzijem najvise nozevima povrijede policajce koji brane ilegalan ulazak u svoju zemlju, zasto policiji ne odrijese ruke da izresetaju sve nasilnike. Sram ih bilo sve, ne znam ko da napadne moju zemlju ili da je gradjanski rat, ne postoje sanse da bih izbjegao, nego bih branio svoju zemlju.

  13. #1438
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Nikad mi nece biti jasno, zasto se tolerise ovakvo ponasanje azilanata, koji zele na silu da udju u tudju zemlju i pritom oruzijem najvise nozevima povrijede policajce koji brane ilegalan ulazak u svoju zemlju, zasto policiji ne odrijese ruke da izresetaju sve nasilnike. Sram ih bilo sve, ne znam ko da napadne moju zemlju ili da je gradjanski rat, ne postoje sanse da bih izbjegao, nego bih branio svoju zemlju.
    Hahahahaha,znas od kad slusam ovu pricu,puna Crna Gora junaka,vjerovatno si sa Cetinja,nagledao sam se ja takhvih branitelja.
    Ti bi ubio onog nesretnika sa djetetom u narucju?
    Zasto,sto bjezi iz svoje zemlje,dje mu nema vise zivota.

  14. #1439
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Hahahahaha,znas od kad slusam ovu pricu,puna Crna Gora junaka,vjerovatno si sa Cetinja,nagledao sam se ja takhvih branitelja.
    Ti bi ubio onog nesretnika sa djetetom u narucju?
    Zasto,sto bjezi iz svoje zemlje,dje mu nema vise zivota.
    Jeste cetinjanin sam, dobro si primijetio. Ocigledno ti sem LORAZEPAMA treba i nesto za vid, posto si preskocio dio gdje sam naveo nasilni ulazak uz pomoc oruzija, ali nema veze.

  15. #1440
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Boktemazo, kakav je ovaj BIGa junačina... E kuku nama ako spadnemo na to da nam državu ovakvi kao BIGa budu morali braniti.
    "Da izrešetaju", bravo ti ga, genije...

  16. #1441
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    A kako mislis da ulaze,na carinu,pasoska kontola,izvolite u free shoop????
    Muce se,kakvo oruzje,odakle noz,jedan na hiljade.
    Zamolio bih te da me vise ne vrijedjas

  17. #1442
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Boktemazo, kakav je ovaj BIGa junačina... E kuku nama ako spadnemo na to da nam državu ovakvi kao BIGa budu morali braniti.
    "Da izrešetaju", bravo ti ga, genije...
    Ajde ovako posto vidim da ti je logika ekstremno slaba. Rodjeni brat ti je policajac koji brani granicu od ilegalnog ulaska imigranata, u toku sprovodjenja svoje duznosti bude izboden nozem? Kako bi ti reagovao? Da ga uhapse i vode u zatvor? Svanulo bi mu, lagano zavrsi u mirnu zemlju sa full obrocima na par godina posle lagano nastavi gdje je stao.

    edit: Olivere gdje sam te uvrijedio? Samo pokusavam da ti pomognem savjetujuci te da uzmes neke ljekove jer ocigledno da imas neki problem.

  18. #1443
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Ajde ovako. Ti sa đetetom ne daj bože moraš bježati u drugu državu. Krenu na tebe pendrecima, suzavcem...?
    Idi igraj se klikera...

  19. #1444
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Ajde ovako. Ti sa đetetom ne daj bože moraš bježati u drugu državu. Krenu na tebe pendrecima, suzavcem...?
    Idi igraj se klikera...
    Potrudio bih se kulturno da sacekam da policija odradi legitimaciju. Postovao bih ljude koji mi daju mogucnost da prezivim, ne bih vadio noz.

  20. #1445
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ajde ovako posto vidim da ti je logika ekstremno slaba. Rodjeni brat ti je policajac koji brani granicu od ilegalnog ulaska imigranata, u toku sprovodjenja svoje duznosti bude izboden nozem? Kako bi ti reagovao? Da ga uhapse i vode u zatvor? Svanulo bi mu, lagano zavrsi u mirnu zemlju sa full obrocima na par godina posle lagano nastavi gdje je stao.

    edit: Olivere gdje sam te uvrijedio? Samo pokusavam da ti pomognem savjetujuci te da uzmes neke ljekove jer ocigledno da imas neki problem.
    U cemu se ogleda moj problem?
    Studiras psihologiju?
    Ti ga nemas?
    Bi da koljes nesretnike,sto nemaju dje

  21. #1446
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    U cemu se ogleda moj problem?
    Studiras psihologiju?
    Ti ga nemas?
    Bi da koljes nesretnike,sto nemaju dje
    Konstantno mi uvaljujes nesto sto nisam rekao, treba ubiti ove sto vade nozeve i krecu na policiju, ne one koji mirno cekaju da dodju na red.

  22. #1447
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Aha,znaci opet pobiti
    Mislis da vecina izbjeglica ima dokumenta,pasose,da turisticki putuju
    O kom redu pricas?
    Ajd zaboravi

  23. #1448
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Aha,znaci opet pobiti
    Mislis da vecina izbjeglica ima dokumenta,pasose,da turisticki putuju
    O kom redu pricas?
    Ajd zaboravi
    Ne bre, treba ih pustiti pa ako siluju nekoga eventualno ubiju zbog para-zlata, koga onda kriviti?

  24. #1449
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Facepalm
    ..

    stahp

    Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  25. #1450
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Konstantno mi uvaljujes nesto sto nisam rekao, treba ubiti ove sto vade nozeve i krecu na policiju, ne one koji mirno cekaju da dodju na red.
    Da, zato sto su imuni na suzavac, gumene metke, vodene topove i ostale nesmrtonosne nacine savladavanja. A i ko ce da se muci sa time, iskreno. Lakse je raspalit jedan rafal po bagri, zar ne?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 58 of 225 FirstFirst ... 84854555657585960616268108158 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 12:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 15:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 14:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 11:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 16:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •