Page 49 of 225 FirstFirst ... 394546474849505152535999149 ... LastLast
Results 1,201 to 1,225 of 5608

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #1201
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Patili su Njemci od posledica sopstvene pohlepe i zbog njih unazadjenog, unistenog i opljackanog svijeta, a Grcka se usput xabavila i gradjanskim ratom... koliko se sjecam - preko milion ipo zrtava u toj "igranci" gdje su i nasi ucestvocali, pa ne stigose da "propate" dovoljno po necijem ukusu ...valjda...njemac kralj.. jel ta familija i danas medju najbogatijim u svijetu? No, cini mi se ... iz ove Skopske perspektive, da ce nasa Makedonija iskoristiti grcki momenat, za svoje ciljeve...
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 09-07-15 at 08:43.

  2. #1202
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Patili su Njemci od posledica sopstvene pohlepe i zbog njih unazadjenog, unistenog i opljackanog svijeta, a Grcka se usput xabavila i gradjanskim ratom... koliko se sjecam - preko milion ipo zrtava u toj "igranci" gdje su i nasi ucestvocali, pa ne stigose da "propate" dovoljno po necijem ukusu ...valjda...njemac kralj.. jel ta familija i danas medju najbogatijim u svijetu? No, cini mi se ... iz ove Skopske perspektive, da ce nasa Makedonija iskoristiti grcki momenat, za svoje ciljeve...
    Hvala Lepo
    Ja znam da su moji stari prichali duzhan ka' Grchka i koprca se ka' Grk u apsu chak i kad je Grchka bila primjer "evropske uspjeshne priche" a te se dvije fraze mogu lijepo primijeniti na Grchku i njenog premijera danas

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Grcka kriza je sprdnja sta ce tek biti ako u Kini bude ka' zadnjih dana
    A neka jadan ne pominji uvrijedicesh ovdashnje eksperte shto predvidjaju evo 5 godina da ce Evropa i Amerika u dum da izgore a Kina da zavlada svijetom
    Last edited by Separatista; 09-07-15 at 09:28.
    Ridin' on the black train

  3. #1203
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  4. #1204
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Rezolucija manje više... al Grčka i Njemačka...

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #1205
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    И немој да се бринеш, у земљама под НАТО штитом нема територијалних или националних цијепања.
    То апсолутно није тачно. Мир и стабилност у оквиру НАТО "штита" зависи искључиво од директног залагања и мијешања најјачих чланица. У НАТО оквирима смо имали побуну Курда у Турској која још технички траје (45.000 мртвих), такозване Невоље у Сјеверној Ирској (3.500 мртвих, 30.000 рањених), Фокландски Рат, Кипарску Кризу, мало мање значајан баскијски конфликт (око 1.200 мртвих).

    Наравно, сви ови сукоби су били могући јер је на овај или онај начин, САД биле у немогућност да било шта предузму (рецимо сукоб у Ирској су водиле паравојне групе па нису могли ни да заузму страну нити било гдје да дјелују).

    Наравно, чисто сумњам да ће Албанци у региону било шта да предузму против воље САД. Но, на хоризонту су и други проблеми, попут рецимо милитантног Исламизма. Исламу већ неко вријеме припада 20% вјерника у Црној Гори, што је озбиљна цифра.

  6. #1206
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    BRICS Countries Launch New Bank

    The BRICS countries have launched a new development bank ahead of their summit on Thursday, which they hope will help reduce Western dominance of world financial institutions.
    Evo prilike za Grčku
    deuscroix

  7. #1207
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,821
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,042
    Thanked in
    1,807 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    То апсолутно није тачно. Мир и стабилност у оквиру НАТО "штита" зависи искључиво од директног залагања и мијешања најјачих чланица. У НАТО оквирима смо имали побуну Курда у Турској која још технички траје (45.000 мртвих), такозване Невоље у Сјеверној Ирској (3.500 мртвих, 30.000 рањених), Фокландски Рат, Кипарску Кризу, мало мање значајан баскијски конфликт (око 1.200 мртвих).

    Наравно, сви ови сукоби су били могући јер је на овај или онај начин, САД биле у немогућност да било шта предузму (рецимо сукоб у Ирској су водиле паравојне групе па нису могли ни да заузму страну нити било гдје да дјелују).
    Ја сам говорио о цијепањима, не о конфликтима.То су различити појмови.И у свим тим конфликтима побиједила је она страна која је била у НАТО савезу, и није дошло до никаквих цијепања у њиховим редовима.
    Наравно да најјаче чланице, дају и највећи допринос колективној одбрани, и они то кроз правовремено и превентивно дјеловање јако добро чине.

    Фолкландски рат нема везе са НАТО савезом, обзиром да одредбе уговора не важе јужно од сјеверног повратника.
    Британија, Шпанија или Турска (моћне чланице савеза) никад нису затражиле војну помоћ НАТО-а или САД у ријешавању побуне, већ су то регулисале сопственим снагама, и није било потребе за директним мијешањем САД.


    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Наравно, чисто сумњам да ће Албанци у региону било шта да предузму против воље САД. Но, на хоризонту су и други проблеми, попут рецимо милитантног Исламизма. Исламу већ неко вријеме припада 20% вјерника у Црној Гори, што је озбиљна цифра.

    Код нас има много декларативних вјерника а мало практиканата, а и од тих практиканата јако је мали број њих који је у име своје вјере спреман на екстремизам.
    Што се Ислама тиче мислим да је једини начин за спречавање екстремизма рад Државе са Исламском заједницом, у борби против оних учења која пропагирају екстремизам или се преко њих регрутују екстремисти.

    Улазак у НАТО неће нимало повећати ризик од дјеловања таквих скупина у ЦГ, већ нам је то свакако намијењено као послиједица прије свега крваве историје, али и лоше економије.
    Уласком у НАТО ћемо добити проступ далеко већем броју информација и података потребних за преветнивни рад наших безбједносних служби, посебно за аналитику.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. #1208
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Улазак у НАТО неће нимало повећати ризик од дјеловања таквих скупина у ЦГ, већ нам је то свакако намијењено као послиједица прије свега крваве историје, али и лоше економије.
    Уласком у НАТО ћемо добити проступ далеко већем броју информација и података потребних за преветнивни рад наших безбједносних служби, посебно за аналитику.

    Ova priča ???
    Ucjena ???
    deuscroix

  9. #1209
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Naguzio se Cipras jutros i podvio rep dosao cvileci...

    Hrabra grcka demokratija, prkonsi Cipro. A sad nudi kreditorima i sto nijesu trazili hhahahahhahahahaha Ao kakva farsa
    One Ring to Rule them all...

  10. #1210
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Naguzio se Cipras jutros i podvio rep dosao cvileci...

    Hrabra grcka demokratija, prkonsi Cipro. A sad nudi kreditorima i sto nijesu trazili hhahahahhahahahaha Ao kakva farsa
    Pitanje je kako će sad objasniti onima koji slavili pobjedu

  11. #1211
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    A nece ih biti sretnijih sad kad im otvori banke pa penzosi kupuju ljekove, pa se nanovo pije ouzo i kava od 4eur. Dok ne prodju te pare sto im daju pa onda opet nanovo. Ja sam od pocetka pricao da je ovo Ciprasov blef. I kad je vidio da EU ne ebe da popusti, dosao je i ponudio i vise nego sto kreditori traze.
    I sad ce i ovi sto su slavili presrecni biti jer ne moraju da se okrecu kanibalizmu kako bi prezivjeli


    P.S.

    Dje su ovo braca Srbi sto su pomagali i dizali ciprasa u visine, heshtegovali OXI i pljuvali po EU prije samo 2-3 dana

    Nesto mi se zivi ne cuju jutros
    Last edited by Gandalf_White; 10-07-15 at 09:48.
    One Ring to Rule them all...

  12. #1212
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Naguzio se Cipras jutros i podvio rep dosao cvileci...

    Hrabra grcka demokratija, prkonsi Cipro. A sad nudi kreditorima i sto nijesu trazili hhahahahhahahahaha Ao kakva farsa
    Kakva lunja.Izmanipulisao i popalio narod, digli se svi da brane svetu Grcku demokratiju, kolijevku civilizacije, #oxi, bacile se pare bezveze na referendum(sigurno nijesu njihove) da se ovo na kraj dogodi hahahahahaha

  13. #1213
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Najsmijesnije od svega je sto je fejsbuk bio zapaljen sa #OXI sa podrskama Cipru, pada evropska unija, to su robovlasnici to ovo to ono. Ja sam pokusao na par statusa sa komentarima, ljudi smirite se sta vam je, sta ste poludjeli.

    Uzeo si pare - potrosio ih na gluposti i korupciju i sad neces da vratis. Plus, EU bi bilo jeftinije da grcke nema I sad kao Cipras dosao da blefira i vadi muda. Prava ona ulicarska prica...

    Dosta me je podsjetio na Podgoricane eo jedna anegdota.

    Preselili se ja i brat rodjeni za PG 2004/5 i krenemo izlaziti po rock klubova i to, drinkanje u parku itd.. I sad prilaze jednu noc 3 tipa za sto i na foru sta gledate sta ovo sta ono, ebat majku ovo ono, a to kod nas u NK nema, nego odmah po kriglu i pepeljaru i od glavu i onda gazenje i to. I kad su nas priveli u milciiju pita nas jedan od ovih kad su nas priveli:"Sto ste odmah krenuli da se bijete, mi smo samo krenuli da se svadjamo."


    E sad je Cipras usao u frku i digao larmu, a Merkelova mu opalila dvije chvrge i sad je podvio rep i cuti i pusi

    Last edited by Gandalf_White; 10-07-15 at 10:53.
    One Ring to Rule them all...

  14. #1214
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ubjedjuje partiju da im narod nije dao mandat da izvedu Grčku iz eurozone.

  15. #1215
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trosio a sada nece da vraca tudje pare. Ipak, Grcka je samo tu 50 % kriva, a drugih 50 % krivice snosi ECB IMF i drugi kreditori koji su pozajmljivalji beskonacne iznose Grckoj. Kada su vidjeli da Grcka nece biti u stanju da vraca kredite, potrebno je bilo reci: "Cekajte, previse se zaduzujete, to vasa ekonomija ne moze da podnese, ne mozete uzimati nove zajmove dok ne sredite ekonomiju". Na kraju mi je ipak drago zato sto je Tsipras ofigrao ovaj bluff sa EU, da bi ovi EU birokrati promijenili pravila igre, tako da niti jedna clanice EU zbog svog nesmorenog ponasanja ne moze ugroziti cijelu EU i Eurozonu.

    Cudi me kada pojedinci likuju sto Grcka ima finansijskih problema, posto to znaci da cijela Evropska Unija ima problema, a ne samo jedna drzava. Ako se ova kriza produbi, EU vise nece ni biti. Ne mogu ove razvijene zemlje zapada do vijeka biti kreditori zemljama sa posrnulim ekonomijama kao sto su: Grcka, Bugarska, Rumunija itd, a da te zemlje uz svu finansijsku pomoc nisu u stanju da oporave svoje ekonomije.

    EU kao projekat nije odrzva zato sto je puno nejednakosti medju dzavama. Zemlje Istocne Evrope i pojedine Juzne Evrope ce uvijek ostati sirotinja i svoje probleme prelijevati dalje u Evropu, a to na duge staze nije odrzivo.
    Davor

  16. #1216
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Cudi me kada pojedinci likuju sto Grcka ima finansijskih problema, posto to znaci da cijela Evropska Unija ima problema, a ne samo jedna drzava. Ako se ova kriza produbi, EU vise nece ni biti. Ne mogu ove razvijene zemlje zapada do vijeka biti kreditori zemljama sa posrnulim ekonomijama kao sto su: Grcka, Bugarska, Rumunija itd, a da te zemlje uz svu finansijsku pomoc nisu u stanju da oporave svoje ekonomije.

    EU kao projekat nije odrzva zato sto je puno nejednakosti medju dzavama. Zemlje Istocne Evrope i pojedine Juzne Evrope ce uvijek ostati sirotinja i svoje probleme prelijevati dalje u Evropu, a to na duge staze nije odrzivo.
    Ne znam dje ti vidis likovanje zbog dugova kad se jedino moglo vidjeti "ura optimizam.. pobjeda euroskepticizam..." Ne znam zasto pominjes primjer Rumunije i Bugarske koje sigurno neće ni danas ni śutra dostići razvoj najrazvijenih ali kad se poredi dje su bile prije ulaska u EU, a dje su sad to je svima jasno.
    Za tebe je taj projekat neodrziv??? Odrziv je itekako jer pociva na velikoj (ponekad prevelikoj dozi solidarnosti ) i zbog toga imas ośećaj da kriza jedne clanice je kriza svih, ali to samo vazi do odredjene ure i kad sve prerasta u bezobrazluk. Ako neko stoji na balkon i prijeti da će skociti i sturipati se da naudi tebi ili komsiji ipak to nije problem komsije ili tvoj već avetinje koja misli da ce vama nauditi. Da projekat nije odrziv jer je puno nejednakosti medju drzavima je tanak argument jer i u okviru bilo koje drzave postoje rejoni razlicitog razvoja i ne kazes da drzava nije odrziva zbog toga.
    Razmisli samo da je odrzava koja je neraskidivo vezana sa svojim rejonima razlicite razvijenosti odrzava, a labava zajednica drzava zbog toga istog nije odrziva.
    Logika - JOK.

  17. #1217
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Nicija nije do zore . . .

  18. #1218
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ma meni i dalje nije jasno dje su Servi 'te su palili po forumu i miliji im je Cipras od Seselja i Sloba bio

    Nesto se ne cuju
    One Ring to Rule them all...

  19. #1219
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Nicija nije do zore . . .
    Ne boj se, tebe i tebi slične će nadživjeti svakako.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #1220
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    OXI na grckom znaci "oću kako neću"

  21. #1221
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ne boj se, tebe i tebi slične će nadživjeti svakako.

    Ne bojim se, za meni slicne ne znam, a ne znam ni koga smatras meni slicnim, ali jedino ti sa sigurnoscu mogu tvrdu vjeru dati da cu se tijema koji me kane nadzivjeti ja po grobu popisati.

  22. #1222
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ma meni i dalje nije jasno dje su Servi 'te su palili po forumu i miliji im je Cipras od Seselja i Sloba bio

    Nesto se ne cuju

    Malo su se istrcali sa predvidjanjima, pa se boje sad ces ih ubiti od zajebancije.

    Kako ovaj Cipras pravi zajebanciju, a ne zna da leti, ja sam vjerovao da ne blefira, kako je moguce da u jednoj staroj drzavi u ovako ozbiljnom vremenu pobijedi na izborima ovakav lik ?

  23. #1223
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ne bojim se, za meni slicne ne znam, a ne znam ni koga smatras meni slicnim, ali jedino ti sa sigurnoscu mogu tvrdu vjeru dati da cu se tijema koji me kane nadzivjeti ja po grobu popisati.
    Preko tastature kao i inače? E blago ti.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  24. #1224
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Preko tastature kao i inače? E blago ti.

    Izmadju ostalog i preko tastature, dakle na svaki nacin.

  25. #1225
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Malo su se istrcali sa predvidjanjima, pa se boje sad ces ih ubiti od zajebancije.

    Kako ovaj Cipras pravi zajebanciju, a ne zna da leti, ja sam vjerovao da ne blefira, kako je moguce da u jednoj staroj drzavi u ovako ozbiljnom vremenu pobijedi na izborima ovakav lik ?
    malo malo istrcali pa sad nece da progutaju.


    A odgovor kako je cipras izabran je lagan... Populisticko marksisticka budala. Rekao je neko pametniji da je lako tudjim *urcem koprive mlatiti. Lako je pricati sta narod zeli da cuje... Treba narod natjerati da radi za drzavu. Nesto slicno sto Vucic radi u Srbiji koliko god nekima bili smijesno... Nama treba isto, neko mora da napravi prve rezove i korake koji nijesu popularni ali su zdravi za zemlju...
    One Ring to Rule them all...

Page 49 of 225 FirstFirst ... 394546474849505152535999149 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 12:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 15:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 14:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 11:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 16:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •