Page 14 of 226 FirstFirst ... 41011121314151617182464114 ... LastLast
Results 326 to 350 of 5628

Thread: Globalne promjene i svijet sutrašnjice

  1. #326
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,230
    Thanks Thanks Given 
    1,281
    Thanks Thanks Received 
    4,342
    Thanked in
    2,035 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Copywrite View Post
    evo malo fotografija kako je Assadu u Siriji a kako je njegovom narodu:

    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ity-shots.html

    Koji maliciozan članak.. a random fotke dokazuju naslov u p.m.

    Tom logikom možemo se slikovito izraziti i o američkoj 'diktaturi' i njenim posljedicama:


    jedan

    dva

    tri


    Šta smo zaključili?
    Last edited by starwalker; 05-09-13 at 20:43.
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #327
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Neposredno, integralno... sušto slovo istine iz navedenih prikaza izvire, SVAKA ČAST!

    U tri koraka objašnjeno, pa kome treba više?

    A kome je i to nedovoljno - tu je i četvrti → http://lmgtfy.com/?q=US+chemical+weapon
    "Želim vam samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplinu"


  3. #328
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bash bih volio da podrzavaoci raznih Sadama, Ahmadinedzada, Asada, Kim Dzong Ilova i ostalih "boraca protiv imperijalizma" podju u Siriju, Iran, Sjevernu Koreju...da zhive par godina a onda posle toga da par godina provedu u USA, Britaniji, Njemackoj...cisto da uporede gdje je bolje.

    Sto se tice odnosa medju velikim silama, svakako da moze doci do zaostravanja usled povecanja kompetitivnosti medju istima na vojnom i ekonomskom planu (a to se projektuje na spoljnopoliticki)-ali takodje ne treba zaboraviti da su te sile sad ekonomski medjuzavisne. To znaci da ce neki eventualni "novi hladni rat" biti veoma razlicit od onog "starog" koji je bio aktuelan od kraja WW2 do 90ih.

    Sto se tice konkretno Sirije, velike sile, a posebno USA kao (jos uvijek) najveca od njih moraju nekog s vremena na vrijeme poshteno da isklepecu po prshuta jer su, je li, velike sile. Ovaj put su Amerikanci dobro odabrali metu-Assad je uzhasno nepodesan za neku pozitivnu propagandu, vecina naroda se digla na oruzhje protiv njega (sad shto medju tom vecinom ima i fundamentalista druga je prica), glavni je saveznik Irana koji je trenutno najveci faktor destabilizacije na svijetu. Naravno, tu su i oni drugi razlozi-rat je korisan za proizvodnju oruzhja a Izraelu se miche teret sa vrata. Iskreno, mislim da ce vojna intervencija, ukoliko rezultira svrgavanjem Asada, regionu donijeti puno vishe dobrog nego loseg i stoga podrzhavam. Slicno kao sto je intervencija u Jugoslaviji donijela puno vishe dobrog regionu u vidu svrgavanja Milosevica. Posebno Crnoj Gori, koja je bila sledeca meta za odstrijel tog lika-dobro bi bilo da se ovdasnji "antiimperijalisti" i "mirovni aktivisti" sjete te stvarcice

    Sto se tice Crne Gore, zivimo u (i dalje) veoma nestabilnom regionu, koji dalje zhivotari u nikad neizvjesnijoj konstelaciji snaga i odnosa, izuzetno nestabilnom svjetskom politickom sistemu punom raznih vrsta rizika i opasnosti. Stoga je najsigurnija i najbolja opcija udruziti se sa najjacim-vojnim savezom najrazvijenijih i najmocnijih drzava svijeta, naravno NATOm. To je opcija koja daje najvise sigurnosti a sigurnost je glavna stvar-bez nje nishta ne ide na bolje. Stoga jedva cekam da i to vise obavimo-svaki gradjanin CG ce lakse disati kad se to zavrsi. A Sirije i Avganistani-pitacu vas, tj parafrazirati, ono shto je davno Churchill pitao poslanike House of Commons (vezano za Jugoslaviju): Hocete vi da zhivite u toj Siriji? Ne? E pa necu ni ja
    Deserve's got nothing to do with it.

  4. #329
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,166
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,705
    Thanked in
    2,369 Posts

    Default

    Nikad jači slabijeg nije pitao smije li da ga bije.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #330
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Bash bih volio da podrzavaoci raznih Sadama, Ahmadinedzada, Asada, Kim Dzong Ilova i ostalih "boraca protiv imperijalizma" podju u Siriju, Iran, Sjevernu Koreju...da zhive par godina a onda posle toga da par godina provedu u USA, Britaniji, Njemackoj...cisto da uporede gdje je bolje.
    Nisam postovalac nijednog od ovih likova, ali kontra-pitanje za tebe: da li ce vojnom intervencijom i nasilnim skidanjem Asada s vlasti Sirija postati USA, UK, Njemacka? Da li ce se Sirijcima uopste povecati kvalitet zivota? Napravi paralelu sa Libijom i Gadafijem.

    Dakle, ovdje je jedino pitanje opravdanost uplitanja u unutrasnje prilike jedne suverene zemlje i svrstavanje na jednu stranu u nazovi gradjanskom ratu, i to jednu izuzetno heterogenu, anarhicnu, mahom fundamentalisticku stranu koja dokazano ima veze sa teroristickim centrima na Bliskom istoku. Kakav god Asad bio, Sirija je imala sistem koji je funkcionisao. Njegovim svrgavanjem imace brutalno rusenje svih institucija sistema i haos. Paralela sa Jugoslavijom nije na mjestu iz mnogo razloga.

    Za CG se slazem.
    Last edited by johnny bravo; 05-09-13 at 20:28.
    In vino veritas

  6. #331
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,230
    Thanks Thanks Given 
    1,281
    Thanks Thanks Received 
    4,342
    Thanked in
    2,035 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Bash bih volio da podrzavaoci raznih Sadama, Ahmadinedzada, Asada, Kim Dzong Ilova i ostalih "boraca protiv imperijalizma" podju u Siriju, Iran, Sjevernu Koreju...da zhive par godina a onda posle toga da par godina provedu u USA, Britaniji, Njemackoj...cisto da uporede gdje je bolje.
    Mene zaista fascinira ovo 'kritičar zapadnih sila = podržavaoc istočnih diktatura' rezonovanje tj. makijavelistički 'ko nije s nama, taj je protiv nas'...i slične izvedenice što nađoše plodno tlo i u ovom nesretnom cg. društvu. Ej, otkud ideja da ovdje svi koji osuđujemo američko mješanje u unutrašnju politiku jedne Sirije, sutra već Irana...idr podržavamo Asada i njemu slične kreature izabrane po volji njihovog naroda. Zar ta humana Amerika nema preča posla u svom dvorištu... u kojem i te kako ima mjesta za intervenciju.
    The more things change, the more they stay the same.

  7. #332
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    da li ce vojnom intervencijom i nasilnim skidanjem Asada s vlasti Sirija postati USA, UK, Njemacka? Da li ce se Sirijcima uopste povecati kvalitet zivota? Napravi paralelu sa Libijom i Gadafijem.
    Nije im kvalitet zivota ni sad na nekom zavidnom nivou, a tek nece biti posle vojne intervencije, ukoliko do iste dodje.

  8. #333
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    idr podržavamo Asada i njemu slične kreature izabrane po volji njihovog naroda.
    Hahahahahahhahahahahahahahhaha

    A sto se tice kvaliteta zivota u Siriji, za mene koji zivim u Evropi, ta zemlja je, tj njen rezhim, potencijalna bezbjednosna prijetnja. Iskreno, bitnije mi je da se prijetnja ukloni, nego kvalitet zivota tamo. A ne mora da znaci da ce posle intervencije taj kvalitet biti gori-u Srbiji je bolji, recimo. Ok, nije bash na zavidnom nivou, ali svakako bolji nego 90ih.
    Last edited by Recordare88; 05-09-13 at 20:48.
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #334
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda jedan dio naroda Sirije i voli Asada ko zna.

  10. #335
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerovatno, ali dio "dosao na vlast voljom naroda" je presmijeshan
    Deserve's got nothing to do with it.

  11. #336
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Bash bih volio da podrzavaoci raznih Sadama, Ahmadinedzada, Asada, Kim Dzong Ilova i ostalih "boraca protiv imperijalizma" podju u Siriju, Iran, Sjevernu Koreju...da zhive par godina a onda posle toga da par godina provedu u USA, Britaniji, Njemackoj...cisto da uporede gdje je bolje.
    Osim ako si ti sam ovo probao ne vidim kakav je to argument za bilo sta ? Evo ti par cinjenica koje nikako da neko od vas USA fanova obori na ovom forumu: otkad je mladji Asad na celu Sirije ta zemlja je u konstantnom ekonomskom rastu, i to sa resursima koji joj daju potencijal na kojem bi mogli mnogi da joj pozavide, a da pritom nema PRISM kojim USA usrecise svoj narod. Zanimljiv je i fakt da hriscanski svestenik iz Sirije u sred Podgorice protestvuje protiv USA napada a da pritom ne poredi Aasada sa Hitlerom kao John Keri, ali zasto da vjerujemo njemu a ne CNN-u?

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Sto se tice konkretno Sirije, velike sile, a posebno USA kao (jos uvijek) najveca od njih moraju nekog s vremena na vrijeme poshteno da isklepecu po prshuta jer su, je li, velike sile.
    Ovo mi djeluje kao ublazavanje i zamjena teza, jer nisam primjeti da recimo Kinezi idu i svakih 3 godinu bombama oslobadjaju bliski istok ? Zasto da pricamo izokola o nekim tamo velikim silama kad je to u pitanju iskljucivo USA i njeni sateliti ?


    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    vecina naroda se digla na oruzhje protiv njega (sad shto medju tom vecinom ima i fundamentalista druga je prica)
    Jos kad bi potkrijepio dokazima tu cinjenicu da su ovi koji se bore protiv legitimne vojske vecinom narod Sirije bilo bi super ? posto se ocigledno ignorise cinjenica da skoro svi dokazi i vijesti koje dolaze sa ratista zadnjih godinu dana ukazuju na strane placenike i teroriste koji za americku i saudijsku lovu vode neki svoj privatni rat koji nema veze sa narodom Sirije.


    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    glavni je saveznik Irana koji je trenutno najveci faktor destabilizacije na svijetu. Naravno, tu su i oni drugi razlozi-rat je korisan za proizvodnju oruzhja a Izraelu se miche teret sa vrata.
    Iran , proizvodnja oruzja i Izrael nisu tamo neki sekundarni razlozi ove i ostalih americkih kampanja nego su glavni, to je jasno vise i pticama na grani.

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Iskreno, mislim da ce vojna intervencija, ukoliko rezultira svrgavanjem Asada, regionu donijeti puno vishe dobrog nego loseg i stoga podrzhavam.
    Iskreno ili ne bojim se da te Irak, Avganistan i Libija debelo demantuju, pa sad ti biraj oces li vjerovat prethodnim iskustvima ili fantaziji o Americi kao globalnom donosiocu pravde i demokratije.


    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Slicno kao sto je intervencija u Jugoslaviji donijela puno vishe dobrog regionu u vidu svrgavanja Milosevica. Posebno Crnoj Gori, koja je bila sledeca meta za odstrijel tog lika-dobro bi bilo da se ovdasnji "antiimperijalisti" i "mirovni aktivisti" sjete te stvarcice :wink:
    Sto se tice Crne Gore, zivimo u (i dalje) veoma nestabilnom regionu, koji dalje zhivotari u nikad neizvjesnijoj konstelaciji snaga i odnosa, izuzetno nestabilnom svjetskom politickom sistemu punom raznih vrsta rizika i opasnosti.
    Meni ovo djeluje kontradiktorno, a i licemjerno je posmatrati americku ulogu na balkanu uzimajuci u obzir samo svrgavanje Milosevica jer se time izbjegava bolna istina da su iste te zapadne sile dobrano uticale i na dolazak Milosevica i ostale postkomunisticke strukture na prostoru bivse SFRJ. No to su za tebe vjerovatno samo "teorije zavjere" kao i ona da je Jole Stanisic bio CIA agent.


    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Stoga jedva cekam da i to vise obavimo-svaki gradjanin CG ce lakse disati kad se to zavrsi. A Sirije i Avganistani-pitacu vas, tj parafrazirati, ono shto je davno Churchill pitao poslanike House of Commons (vezano za Jugoslaviju): Hocete vi da zhivite u toj Siriji? Ne? E pa necu ni ja :wink:
    O laksem disanju pricaj u svoje ime s obzirom da i dalje nakon sve ove silne propagande vecina ljudi u Crnoj Gori ne zeli u NATO (iako ne sumnjam da ce nasi poslusni politicari uspjesno "prelomiti mozak ovdasnjim Masanima"), a sa ovom cuvenom Cercilovom vise si rekao o sebi nego o njemu, ja iskreno da ti kazem kad pogledam kakav je pion i igracka postala Crna Gora i ostale jugo drzavice u rukama USA/EU ali i RUSIJE rado bi uzeo iranski ili sirijski pasos.




    P.S. moram priznati da sam navikao da se sa postovima koje ostavlja Recordare88 cesto slazem u vecini, ili bar da ih rado procitam jer su realni i zanimljivi ali ovoga puta je situacija bas bas bas suprotna , da ne komentarisem i ovo smijanje na volju sirijskog naroda kao da se americki narod nesto strasno pita sa svojim gacama.. Jbga.
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  12. #337
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svakako ne treba vezivati podrsku clanstvu Crne Gore u NATO i stav o intervenciji u Siriji. Ja sam za clanstvo u NATO ali itekako sam protivnik bombardovanja Sirije.

    Napravicu jedan osvrt na zapadne medije. Naime, gospodja Asad je prije neku godinu proglasavana za "mis sarma u svijetu politike" i cijenjen je bio i istaknut njen rad u oblasti zastite zivotinja i sto znam ja jos sve ne. Bla, bla truc. Sad, blizeci se opciji bombardovanja uskoro cemo moci da citamo kako doticna voli da se kupa u krvi djevica da bi se podmladila. Slicno je Gadafi predstavljan dugo kao simpaticni ekscentrik (od 2006. kad se pomirio sa Bushom) a sad mu ni mrtvom ne daju mira (malo li je bilo gledat lijepi prizor "narodne pravde" nad njim po ulicama) no mozemo i u nasim "Vijestima" citati kako je navodno bio pacenik pedofil.

    Divno. Moralisticka dominacija. Poistovjecivanje svakog ko stoji na putu, te u isti kos stavljaju Asada, Gadafija, Kin Dzong Una Ila ili Sunga, Ahmadinedzada, Milosevica, Mendelu ili Arafata. I malom djetetu je jasno da medju nabrojanima postoje sustinske a ne samo kozmeticke razlike, no to ne smeta cak i renomiranim medijima da "povlace paralele".

  13. #338
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    Svakako ne treba vezivati podrsku clanstvu Crne Gore u NATO i stav o intervenciji u Siriji. Ja sam za clanstvo u NATO ali itekako sam protivnik bombardovanja Sirije.
    Sirija ugrozava Izrael (Asad je josh prije vise godina okrenuo rakete sa hemijskim punjenjem prema njemu, kad su propali pregovori o Golanu), glavni je saveznik Irana (ogromne prijetnje po svjetski mir i bezbjednost) u regionu i Iran preko nje finansira vecinu teroristickih organizacija po Bliskom Istoku (Hesbolah i Hamas prevashodno). Iskreno, za mene sasvim dovoljan razlog da se tim likovima malo stane na rep.

    A mediji su druga prica. Vidjeli smo kako su o transferima izvjestavali
    Deserve's got nothing to do with it.

  14. #339
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    no mozemo i u nasim "Vijestima" citati kako je navodno bio pacenik pedofil.
    Ne shvataj ozbiljno nista sto tablodi 'Vijesti', napise.

  15. #340
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,296
    Thanks Thanks Given 
    2,772
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Sirija ugrozava Izrael (Asad je josh prije vise godina okrenuo rakete sa hemijskim punjenjem prema njemu, kad su propali pregovori o Golanu), glavni je saveznik Irana (ogromne prijetnje po svjetski mir i bezbjednost) u regionu i Iran preko nje finansira vecinu teroristickih organizacija po Bliskom Istoku (Hesbolah i Hamas prevashodno). Iskreno, za mene sasvim dovoljan razlog da se tim likovima malo stane na rep.

    A mediji su druga prica. Vidjeli smo kako su o transferima izvjestavali
    Sirija ugrožava Izrael tako što izraelski avioni svako malo bombarduju Damask? Interesantna logika, tako je i Dubrovnik i onih 50 hiljada ustaša u njemu ugrožavalo nas..sram ih bilo.

    Inače potrudi se da informacije preuzimaš iz više izvora a ne samo iz jednog, jer onome ko je bolje upućen u situaciju djeluješ što bi ameri rekli kao pravi smartass.
    She is only here to annoy herself!

  16. #341
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Hahahahahahhahahahahahahahhaha

    A sto se tice kvaliteta zivota u Siriji, za mene koji zivim u Evropi, ta zemlja je, tj njen rezhim, potencijalna bezbjednosna prijetnja. Iskreno, bitnije mi je da se prijetnja ukloni, nego kvalitet zivota tamo. A ne mora da znaci da ce posle intervencije taj kvalitet biti gori-u Srbiji je bolji, recimo. Ok, nije bash na zavidnom nivou, ali svakako bolji nego 90ih.
    Kakva bezbjedonosna prijetnja Evropi moze doci od Sirije? Prosvijetli me
    In vino veritas

  17. #342
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene samo zanima ko ce posle Sirije biti bezbjednosna prijetnja, pa ce Amerika morati da sprovodi vojne intervencije?

  18. #343
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Sirija ugrozava Izrael (Asad je josh prije vise godina okrenuo rakete sa hemijskim punjenjem prema njemu, kad su propali pregovori o Golanu), glavni je saveznik Irana (ogromne prijetnje po svjetski mir i bezbjednost) u regionu i Iran preko nje finansira vecinu teroristickih organizacija po Bliskom Istoku (Hesbolah i Hamas prevashodno). Iskreno, za mene sasvim dovoljan razlog da se tim likovima malo stane na rep.

    A mediji su druga prica. Vidjeli smo kako su o transferima izvjestavali
    Ja konkretno ne znam puno o mister Asadu, vecina onog sto procitam je iz istih medija po kojima maloprije pljuvah...Znam da mu je glavni protivnik Al Kaida, a da su trenutno hriscanske manjine zadovoljne svojim stanjem u Siriji. To su kod mene 2 plusa za Asada. Nikada nisam cuo od njega retoriku slicnu Ahmadinedzadovoj, ni sto se tice USA, ni Izraela.
    Kad na sve to dodam iskustvo Iraka, Libije i Egipta, logicno je da nemam povoljno misljenje o intervenciji.

  19. #344
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Kakva bezbjedonosna prijetnja Evropi moze doci od Sirije? Prosvijetli me
    Totalno si neupućen jer Obama ima cvrste dokaze da je imao namjeru da prosipa sarin po Evropi

  20. #345
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by desert de Lleó View Post
    Mozda jedan dio naroda Sirije i voli Asada ko zna.
    Došao je na vlast voljom njegovih 20% Alavita, koji se kunu u njega, 18% raznih Hrišćana, 10% Sunita koji rade za njega i 3%-5% pagana i starovjeraca (Asiraca, Zoroastrijanaca i sl).
    Onih 48% Sunija koji ga ne vole niko i ne pita...jer su kontrolisani od tih 10% koji rade za Asada.

    Tako nekako...a procenti su naravno približni i svakako stari, jer ja pričam o podacima koji su važili u vrijeme kad sam pasionirano proučavao Bliski istok, a to je bilo prije 30 godina.

    Dodatni problem za Siriju je što su pristalice Asada koncentrisane na jugu (oblast u morsku obalu), a Suni na strani prema Iraku (mahom pustinja) ...sa nekim regionalnim centram Der-al -Zor (Derzor u svakodnevnom izgovoru)....te je lako podijeliti zemlju.

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 05-09-13 at 21:28.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  21. #346
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,166
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,705
    Thanked in
    2,369 Posts

    Default

    Ma neka se fino odradi ta vojna intervencija, poslije nje neka Asad prizna sve, a Ameri će mu oprostit što su ga bombardovali.

    Kakvi crni pouzdani izvori informacija, da za mene kažu da sam najveća prijetnja miru u regionu, nisam siguran da bih bio siguran da nisam. Ili tako nešto.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #347
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Kakva bezbjedonosna prijetnja Evropi moze doci od Sirije? Prosvijetli me
    Kao sto rekoh Sirija je glavni finansijer teroristickih organizacija po Bliskom Istoku. Kako one mogu biti prijetnja za Evropu-pitaj gradjane Londona, Madrida, Minhena...
    Deserve's got nothing to do with it.

  23. #348
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Kao sto rekoh Sirija je glavni finansijer teroristickih organizacija po Bliskom Istoku. Kako one mogu biti prijetnja za Evropu-pitaj gradjane Londona, Madrida, Minhena...
    Da je glavni finansijer-ne znam, ali da je najbolja obuka Šii terorista baš tamo-to znam! Svi "oficiri" Hezbolah-a su tamo obučeni!


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  24. #349
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    A jooj Kad smo vec tako pragmaticni, pa u duhu surovog kapitalizma samo gledamo svoje sebicne interese, onda me bas zabolje ona stvar za gradjane Londona, Minhena, Madrida...
    Recordare, rezon ti je kao nekom klincu koji sudi o svijetu oko sebe na osnovu akcionih filmova.

    Opste su poznati napadi Hezbolaha na ciljeve u Evropi... A zato Al Kaida i Al Nusra, koji imaju debele veze sa 'sirijskom opozicijom' ce donijeti stabilnost i ukloniti prijetnje Evropi. Lol.

    Samo ti fali zakljucna recenica u vidu :'God bless America' ili 'God save the Queen' i indoktrinacija je potpuna.
    Last edited by johnny bravo; 05-09-13 at 21:43.
    In vino veritas

  25. #350
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Totalno si neupućen jer Obama ima cvrste dokaze da je imao namjeru da prosipa sarin po Evropi
    Dugo očekujem da to urade!

    Potpuno su propali sa bombama, ali da smućkaju otrove u samoj EU mogu. Zatim, Alaviti uopšte ne liče na Arape, već mnogo više na Špance, a to je dodatni problem, jer je lakše uzeti lažni identitet. Tim prije što se sirijska elita često školuje u EU i govori jezike.

    Ali neće US oboriti Asada, ponavljam to...samo će ga obogaljiti i neutralisat, kao što su Sloba i Srbiju iz 1994-2000.g.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

Page 14 of 226 FirstFirst ... 41011121314151617182464114 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ujedinjeni za globalne promjene
    By RotfLmaOmGg in forum Sve i svašta
    Replies: 12
    Last Post: 20-10-11, 12:31
  2. Promjene
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 8
    Last Post: 23-06-07, 15:36
  3. Promjene
    By Silvester in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-06, 14:15
  4. Promjene...
    By Dragone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-06, 11:14
  5. Grupa za Promjene
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-03-04, 16:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •