Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: ZvaniČan Stav Evrope ! Laku NoĆ Solana !

  1. #1
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Crnogori Odlucuju Sami O Svojoj Sudbini

    IAKO IM REFERENDUM 2006. KOMPLIKUJE ŽIVOT, EU NEMA NIŠTA PROTIV

    Neka Crnogorci sami odluče o državi




    Podgorica - Evropska unija se neće suprotstavljati pravu Crne Gore da sama odlučuje o svojim odnosima sa Srbijom, saglasili su se juče ministri inostranih poslova Unije na neformalnom susretu u Njuportu.
    “Ministri EU su se dotakli pitanja referenduma u Crnoj Gori 2006. godine. Ocijenili su da bi navedeni referendum zakomplikovao stvari, pri čemu se Evropska unija, naravno, neće protiviti pravu Crnogoraca, da sami odlučuju o svojim vezama sa Srbijom”, kaže se u saopštenju ministarstva spoljnih poslova Slovenije.
    Slovenački šef diplomatije Dimitrij Rupel upozorio je na neke konstruktivne predloge Srbije, ali i na nedostatak političkog zaleđa za takve konstruktivne predloge, izrazivši sumnju u mogućnost odlaganja crnogorskog referenduma ukoliko iste godine, 2006, uslijede izbori, navodi se u saopštenju.
    "O Srbiji i Crnoj Gori prevladava mišljenje da se prilike poboljšavaju, ali su ministri, ipak, kritički ocijenili stavove koji kosovskim Srbima sprečavaju učešće u kosovskim institucijama", kaže se u saopštenju.
    Istaknuto je da je potrebno postići saglasnost sa Sjedinjenim Američkim Državama oko Kosova, pri čemu je posebnom predstavniku Ujedinjenih nacija Kai Aideu potrebno dati dovoljno vremena da pripremi potpuni izvještaj o Kosovu.
    U EU početak pregovora o statusu Kosova očekuju već ove godine.
    Rupel je rekao da je rasprava pokazala saglasnost da EU treba da se posveti Zapadnom Balkanu. Ministri smatraju da je potrebno razvijati koncept evropske perspektive Balkana, pri čemu bi bilo potrebno povećati finansijsku pomoć kandidatima.
    Zvaničnici EU Oli Ren i Havijer Solana kazali su juče da je veoma važno da što prije počnu pregovori sa državnom zajednicom o sporazumu o pridruživanju i najavili da će se to desiti uskoro. Ren je istakao da vjeruje da će Savjet ministara brzo potvrditi mandat Evropskoj komisiji i da bi pregovori sa Srbijom i Crnom Gorom mogli početi u oktobru.
    On je objasnio da u procesu približavanja SCG strukturama EU postoji više stepenica i da pregovori o pridruživanju mogu početi ako postoji “bitan napredak ka punoj saradnji sa Hagom”.
    “Međutim, SCG neće moći da počnu i pregovore o ulasku u članstvo EU ako do tada ne budu ispunjeni ključni uslovi, kao što je potpuna saradnja sa Haškim tribunalom”, istakao je Ren.
    Solana je rekao da je veoma značajno pokrenuti pregovore o sporazumu o pridruživanju sa SCG, kako bi se potvrdio prvi korak u evropskoj perspektivi državne zajednice.
    Iz kabineta predsjednika SCG Svetozara Marovića saopšteno je da bi evropski komesar za proširenje Oli Ren trebalo da doputuje u posjetu Srbiji i Crnoj Gori 10. oktobra kada bi trebalo da u razgovoru sa predstavnicima i Crne Gore i Srbije i državne zajednice na neki način objavi početak pregovora o Sporazumu za stabilizaciju i pridruživanje".


    Niko pametan nije ni sumljao sta ce evropa reci o odluke Crnogoraca na referendumu iduce godine, sve se zna i svi se slazu osim Brace iz Srbije, ali oni nijesu ti koji ce odlucivat o volji Crnogorskog naroda.
    Zao mije sto cu jutros JANKA i pojedine razocarat, sa ovim izlaganjem Havijera Solane.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  2. #2
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    MNE
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ZvaniČan Stav Evrope ! Laku NoĆ Solana !

    MINISTRI INOSTRANIH POSLOVA EVROPSKE UNIJE SAGLASNI

    Pravo je Crne Gore da sama odluči



    Njuport, 2. septembra (MINA) -Evropska unija se neće suprotstavljati pravu Crne Gore da sama odlučuje o svojim odnosima sa Srbijom, saglasili su danas ministri inostranih poslova Unije na neformalnom susretu u Njuportu.
    Ministri su danas kratko razgovarali o situaciji na Zapadnom Balkanu.
    Govoreći o crnogorskom referendumu najavljenom za 2006. godinu, ministri su ocijenili da će on zakomplikovati stvari, ali da se Brisel neće protiviti pravu Crne Gore da sama odlučuje o odnosima sa Srbijom.
    Slovenački šef diplomatije Dimitrij Rupel rekao je nakon sastanka da je rasprava pokazala saglasnost da EU treba da se posveti Zapadnom Balkanu.
    Ministri smatraju da je potrebno razvijati koncept evropske perspektive Balkana, pri čemu bi bilo potrebno povećati finansijsku pomoć kandidatima.
    Istaknuto je da je potrebno postići saglasnost sa Sjedinjenim Američkim Državama oko Kosova, pri čemu je posebnom predstavniku Ujedinjenih nacija Kai Aideu potrebno dati dovoljno vremena da pripremi potpuni izvještaj o Kosovu.

    :twist: :twist:

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,162
    Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    2,450
    Thanked in
    1,255 Posts

    Default Pf...

    Zar vam nijesu dosadile više ovakve vijesti. Ljudi shvatite da nije problem u Evropi nego u Crnogorcima - jedinoj naciji na svijet koja ne želi svoju državu, svoju crkvu, svoju zastavu, svoj jezik... Čim se pomene riječ "referendum", dobijem nagon za povraćanje. Otkad se priča o tome? Još od davne 1997. I bi li ga? Ne bi da ja znam. A zašto? Zato što ga nije želio ON. Zamajavao je narod crnogorskim pjesmama sa svih mogućih kanala, sad ga zamajava sa onom zastavom na drugom programu, a onda će svanuti novo beogradsko jutro i opet ćemo svi ostati ka' posrani (da oprostite).
    Znači, da se vratim gornjoj temi, nije problem hoće li Evropa ili ne, nezavisnu Crnu Goru, jer da smo mi složni i da ti želimo i oni bi se sa nama složili. Da je pre$ednik još davno izašao sa tom idejom, da mu je Crna Gora iskreno u srcu, i da je udario šakom o sto (kao Hrvati), i rekao: demokratsko pravo svakog naroda je referendum, Evropi bi ostalo samo da sačeka njegov ishod. A ovako ni on sam ne zna oće li piškiti ili kakiti. Znači, beogradski sporazum je najveća izdaja crnogorskog naroda i taj dan je rečeno "Laku noć Montenegro".
    Evropa nije kriva zato što mi nemamo državi i niko nama ništa ne brani, samo smo mi sami takvi kakvi jesmo, nikakvi slobodno. Milije nam je sve tudje no naše.
    I nije me ni briga, ionako neću na Orlov krš sa onima koji su me pljuvali od '90, ja ljubav prema najdražoj Crnoj Gori nosim duboko u srcu, i tako će zauvijek biti.
    Pozdrav, od nezavisne primorke
    Last edited by montenegrina; 03-09-05 at 10:27.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Ovako ce biti ->
    То је тај рад!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by montenegrina
    Evropa nije kriva zato što mi nemamo državi i niko nama ništa ne brani, samo smo mi sami takvi kakvi jesmo, nikakvi slobodno. Milije nam je sve tudje no naše.
    I nije me ni briga, ionako neću na Orlov krš sa onima koji su me pljuvali od '90, ja ljubav prema najdražoj Crnoj Gori nosim duboko u srcu, i tako će zauvijek biti.


    Nepotreban dalji komentar :***
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina
    I nije me ni briga, ionako necu na Orlov krs sa onima ...
    Oces, oces, a sa tamo onima ne moras jer nikad nijesi ni bila sa njima.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nezavisne su BiH, i Kosovo (de facto), i Makedonija....... pa ipak ne vidim da su to srecne zemlje.

    koji vam je poen? cini mi se da ste vodjeni jedino nekakvim jalovim nacionalizmom, a nijeste svjestni kakve bi bile posljedice nezavisnosti.

    budite svjestni da zagovarate cijepanje jedne postojece drzave. budite svjestni da pola gradjana CG zele drzavnu zajednicu, i da vecina pravoslavnih Crnogoraca zele drzavnu zajednicu.

    razumijem zasto Milo zeli privatnu drzavu, a vas obicne smrtnike ne razumijem, jer ne vim sta vi dobijate od koristi sto ce vam se crvena zastavica vijoriti ispred neke zgrade u New Yorku.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njegus
    ..........jer ne vim sta vi dobijate od koristi sto ce vam se crvena zastavica vijoriti ispred neke zgrade u New Yorku.
    "Neka zgrada u NY" ?!!!

    Pa da s tobom neko ozbiljno prica o bilo kojoj stvari....

    Sto bi rekli Booksovci :" Lele Ljuuuuuuuubooooooo!"
    Caesar`s wife must be above suspicion

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJ_Blazoni
    Ovako ce biti ->
    HAHAHAHAHAHAHA!

    MNOGO DOBRA!

    (...)

    "I kralj Nikola je prkosio velikima. Ostala je za pamćenje jedna diplomatska ” eksplozija”. Naime, na Berlinskom kongresu, kojem je Bizmark predsjedavao, uslijedilo je zvanično priznanje Crne Gore kao suverene države. Stoji zabilježeno: ” Godine 1878. Bizmark je poslao naročitog izaslanika na Cetinje barona Testu da preda knjazu kopiju Berlinskog ugovora sa autogramom. Knjaz je izbjegao da primi njemačkog izaslanika zbog lova i drugih beznačajnih izgovora, tako da je izaslanik otišao natrag u Berlin, ne predavši ugovor. Ogorčeni Bizmark tada je naredio cjelokupnom njemačkom diplomatskom servisu u svijetu da smatra kao da Crna Gora ne postoji!” ( Nikola Đonović, ” Crna Gora pre i posle ujedinjenja”, str. 32, fototipsko izd. iz 1939).

    Ne znam koliko ima veze ovaj današnji prkos domaćih zvaničnika EU i knjaževo izigravanja veličine, ali poznato je da je Crna Gora tada platila visoku cijenu. Naime, uslijedila je izolacija male Crne Gore od tada vodeće države Evrope punih 27 godina! Tek 1905. godine Njemačka je odgovorila na jednu crnogorsku molbu. Naime, na Cetinje se obrela mlada Bavarka Fani Hi š teter, koja je te zime dojurila za austrijskim diplomatom. Iznenada se razboljela i umrla od upale pluća. Ministarstvo spoljnih poslova Knjaževine obratilo se pismom vladi u Berlinu moleći je da daju odgovor što će da rade sa koferima pokojnice koji su ostali u hotelu (tada je postojao jedini hotel koji je narod zvao ” Lokanda”). Ne samo što je knjaz Nikola demonstrirao svoju veličinu prema Bizmarku, nego i prema Japanu. 1905. objavio je rat ovoj velesili na Dalekom istoku!"

    Nikola Ivanović
    Last edited by Hari Krisna; 03-09-05 at 20:51.

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    I posle Kralja nikole ima jos dosta K. Nikola .....?
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Location
    PG-NY-NJ
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Quote Originally Posted by montenegrina
    Zar vam nijesu dosadile više ovakve vijesti. Ljudi shvatite da nije problem u Evropi nego u Crnogorcima - jedinoj naciji na svijet koja ne želi svoju državu, svoju crkvu, svoju zastavu, svoj jezik... Čim se pomene riječ "referendum", dobijem nagon za povraćanje. Otkad se priča o tome? Još od davne 1997. I bi li ga? Ne bi da ja znam. A zašto? Zato što ga nije želio ON. Zamajavao je narod crnogorskim pjesmama sa svih mogućih kanala, sad ga zamajava sa onom zastavom na drugom programu, a onda će svanuti novo beogradsko jutro i opet ćemo svi ostati ka' posrani (da oprostite).
    Znači, da se vratim gornjoj temi, nije problem hoće li Evropa ili ne, nezavisnu Crnu Goru, jer da smo mi složni i da ti želimo i oni bi se sa nama složili. Da je pre$ednik još davno izašao sa tom idejom, da mu je Crna Gora iskreno u srcu, i da je udario šakom o sto (kao Hrvati), i rekao: demokratsko pravo svakog naroda je referendum, Evropi bi ostalo samo da sačeka njegov ishod. A ovako ni on sam ne zna oće li piškiti ili kakiti. Znači, beogradski sporazum je najveća izdaja crnogorskog naroda i taj dan je rečeno "Laku noć Montenegro".
    Evropa nije kriva zato što mi nemamo državi i niko nama ništa ne brani, samo smo mi sami takvi kakvi jesmo, nikakvi slobodno. Milije nam je sve tudje no naše.
    I nije me ni briga, ionako neću na Orlov krš sa onima koji su me pljuvali od '90, ja ljubav prema najdražoj Crnoj Gori nosim duboko u srcu, i tako će zauvijek biti.
    Pozdrav, od nezavisne primorke

    Ja bi volio samo da kazem na ovo da dolazim iz proklete amerike u PG u Petak i da bi volio da poljubim ovu malu dje god ona oce. NEKA TI JE SVAKA SVETA!!!! Ja se slazem sa njom. Vi sto 100% znate isotriju bolje nego ja ali da vam ponovim nesto Crnagora je 27-ma priznata drzava u citavi svijet. ALO 27-ma!!! SRBI JESTE CULI? Vi srbi ste je tek dobili 98 godina posle nas. VI niste SRBI vama se ne zna sto ste. Vama da nije bilo Crnegore da vas vadi iz govoana ka sto vam je pomogla kad ste ispanuli iz austrougarske kraljavine. A mi crnogorci smo bili najvece budale kad smo 1918 godine potpisali sporazum da se ujedinimo sa srbima itd..... A neka budne sramota svakome srbinu sto kaze da je srbin iz crnegore e toliko vi imate vaspitanja i nauke u vase glave. Nego je zalosno to posto sad mi trebali da vratimo svoju drzavu da je mi imamo ka sto smo je imali prije nego vi (posto kad smo je mi imali vi ste bili po turcima). Nemam sto vise da kazem sad sam se iznervira i dodje mi da placemo kad neko mi kaze da je srbin iz crne gore.
    Last edited by Hari Krisna; 05-09-05 at 18:09.
    -DOK SMO BILI DRUGOVI ZIVJELI SMO KA GOSPODA
    -IF ASSHOLES COULD FLY THIS PLACE WOULD BE AN AIRPORT

  12. #12
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica, Nezavisna Crna Gora
    Posts
    301
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Od Janka ni traga ni glasa, a Solana cuti.


    Nesto mi je to sumnjivo

    :yipiiii:
    Nikola I - Da su mi Crnogorci radnici kao što su junaci, bili bi isto tako bogati kao što su slavni

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Location
    PG-NY-NJ
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crnncogorac
    Đinđić: "U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva!"Srbi ovo je bio pravi Srbin!

    :yipiiii:
    Zato su ga i ubili.
    -DOK SMO BILI DRUGOVI ZIVJELI SMO KA GOSPODA
    -IF ASSHOLES COULD FLY THIS PLACE WOULD BE AN AIRPORT

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica, Nezavisna Crna Gora
    Posts
    301
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Robote kad bi vnogo ka ti imalo krila zvali bi ga vnavigo koljibri!
    Nikola I - Da su mi Crnogorci radnici kao što su junaci, bili bi isto tako bogati kao što su slavni

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako zelite nezavisnu CG, zasto ste onda izdali LSCG, i ugasili tu stranku? ako je nekome bilo do nezavisnosti, mogli su glasati za LSCG, i gotova stvar. ovako, sami ste se usrali, nije vam kriv DPS.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ni Janko ni Solana nemaju nista protiv referenduma ali referenduma po evropskim pravilima a ne po pravilima Mila Djukanovica i njegove mafijaske bande. Eto na zadnjim sprovedenim referendumima o ustavu evropske unije u Njemackoj, Francuskoj, Danskoj, Holandiji itd. pravo glasa su imali svi drzavljani tih zemalja. Znaci svim drzavljanima pravo glasa, kako je to i u Evropskoj Uniji i nema nikakvih problema. Svaki legitiman i demokratski referendum ce postovati i Janko i Solana. No vi Milovi Titogorci ne zelite takav referendum jer vam je jasno da takav nema sanse da dobijete.

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Location
    PG-NY-NJ
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Quote Originally Posted by Njegus
    ako zelite nezavisnu CG, zasto ste onda izdali LSCG, i ugasili tu stranku? ako je nekome bilo do nezavisnosti, mogli su glasati za LSCG, i gotova stvar. ovako, sami ste se usrali, nije vam kriv DPS.
    Mi bi glasali da da nisu oni izdali Crnugoru kad su usli u koaliciju sa SNP.
    -DOK SMO BILI DRUGOVI ZIVJELI SMO KA GOSPODA
    -IF ASSHOLES COULD FLY THIS PLACE WOULD BE AN AIRPORT

  18. #18
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MIODRAG LEKIĆ, BIVŠI AMBASADOR SRJ U RIMU, ZA "DAN"

    Crna Gora oboljela od mafije

    Takmičenjem pojedinaca iz vlasti ko će više omalovažiti ulogu Solane, kao tobože nebitnog činovnika koji ima nešto protiv Crne Gore, zapravo se pokazuje neznanje i neozbiljnost koji su na štetu njenih građana
    Takmičenjem pojedinaca iz vlasti ko će više omalovažiti ulogu Solane, kao tobože nebitnog činovnika koji ima nešto protiv Crne Gore, zapravo se pokazuje neznanje i neozbiljnost koji su na štetu njenih građana


    Uspon kriminala u Crnoj Gori i ubistva koja se dešavaju, posebno gnusno ubistvo Duška Jovanovića, ali i nedavna likvidacija načelnika MUP-a Slavoljuba Šćekića samo su logična posljedica ambijenta stvorenog od strane crnogorskih državnika i državnih organa sa eksponentima međunarodne mafije, koji se uglavnom danas nalaze u evropskim zatvorima - kaže u intervjuu za "Dan" Miodrag Lekić, nekadašnji ambasador SRJ u Rimu i bivši crnogorski ministar inostranih poslova.
    On ističe da su u Crnoj Gori ta veza i posao zvanično nazvani međunarodnim tranzitom.
    - Nažalost, kod nas je izostala ozbiljna reakcija nadležnih organa, pa je ostalo nerazjašnjeno kako je međunarodna mafija djelovala pod zaštitom crnogorskih organa i policije i gdje su stvarno završili prihodi od tih poslova - kaže Lekić.
    ~ Kakav je imidž Crne Gore u međunarodnim krugovima, posebno u Italiji, u svjetlu sudskog procesa koji se vodi protiv Mila Đukanovića?
    - Zaista ne pratim sudski proces u vezi sa Đukanovićem i, bez obzira na njegov ishod, sve to ostaje jedna mučna hipoteka na našu republiku. S osjećanjem neprijatnosti sam u ranijem periodu uočavao rasprodaju ugleda naše republike zbog veza, prema italijanskim sudskim organima i evropskoj štampi. Kao da se ne smije ni postaviti pitanje u našoj republici, a kamoli dati kompetentan odgovor o čemu se zapravo radi. Da li je organizovani kriminal u našoj republici visoka temperatura na zdravom organizmu, možda osnovna bolest ili ga, zapravo, nema, kako tvrde zvanicni predstavnici drzave.
    Meni je posebno žao da se na planu crnogorsko-italijanskih bilateralnih odnosa sve to negativno odrazilo. Nažalost, prilično su anulirani veoma dobri odnosi saradnje koje smo uspostavili u za Crnu Goru komplikovanom vremenu, negdje 1993, čestim susretima koji su imali predstavnici MIP-a Italije i Crne Gore.
    ~ Kakvi su izgledi da se, insistiranjem na imunitetu, crnogorski premijer oslobodi sudskog gonjenja i kako gledate na korišćenje državnog statusa tokom sudskih procesa prema pojedincima?
    - Što se tiče imuniteta, možda treba vidjeti kakav je efekat ostvaren kada je sadašnji pomoćnik ministra inostranih poslova državne zajednice Ljubiša Perović svojevremeno proslijedio sudskim instancama neku vrstu zahtjeva za imunitet potvrdom iz crnogorske vlade da se radi o ministru inostranih poslova, koji se takođe našao u Italiji pod udar sudskih organa zbog navodnog mafijaškog udruživanja i kriminala. Takvi primjeri međusobne pomoći, zaštita pečatima države i na bazi državnih statusa, bez znanja javnosti, svakako su na štetu ugledu države. Takvih primjera ima više. Eklatantan primjer se desio kada je visoki funkcioner MIP-a Crne Gore prije nekoliko godina, ljut što evropska štampa uznemirava predsjednika Crne Gore, javno u pisanom tekstu ustvrdio da Francuska i Italija protiv Crna Gore vode, citiram: "specijalni rat, perfidno pod firmom slobodne štampeĆ. Ovaj antologijski tekst funkcionera MIP-a, neka vrsta demokratske lekcije francuskoj i italijanskoj državi, objavljen je u dnevnom listu u Podgorici, koji su organizovali i uređivali, kako je to javno objavljeno i nikada demantovano, tada specijalni savjetnik predsjednika Đukanovića, Milan Roćen i dio službe državne bezbjednosti. Sadašnji savjetnik premijera Đukanovića Branko Lukovac je u ranijem statusu MIP-a Crne Gore ništa manje nego sa pečatom i memorandumom ministarstva uputio oštro pismo italijanskom ministarstvu inostranih poslova zato što, ovoga puta, sudski organi u Italiji uznemiravaju predsjednika Đukanovića. Ovdje se ne radi smo o nediplomatskom sadržaju pisma na koje, razumije se, niko nije odgovorio. Radi se o nedopustivom postupku da se državni organi koriste kao privatne advokatske kancelarije u sporovima u kojima nije tretirana država, već pojedinci. Dakle, ovi primjeri govore o čitavoj diplomatsko-propagandnoj logistici u funkciji zaštite lika i djela pojedinca, čime se, svakako narušava međunarodni ugled naše republike i kredibilitet državnih institucija.
    ~ Političkom scenom Crne Gore dominira pitanje referenduma, paralelno sa produbljenom političkom i ekonomskom krizom?
    - Umjesto da se pokrenu ozbiljne inicijative kojima bi se doprinijelo stvaranju pravno uređene, očišćene od kriminala, ekonomski stabilnije i međunarodno kredibilnije države, utisak je, namjerno se skreće pažnja sa ovih ključnih pitanja, čime se situacija dalje zapetljava. Naime, prisustvujemo neodgovornom podsticanju podjela iz najgoreg, najprimitivnijeg i najtragičnijeg dijela crnogorske istorije. Čak se ulazi u nove propagandno estradne timove za već viđeno crnogorsko nadgornjavanje. Ali, i kada bi se realizovala opsesija jedne strane, svejedno koje, da se u atmosferi propagandne buke, bijesa i ko zna čega sve, porazi druga strana, neće to biti i pobjeda Crne Gore. Istorija nas na to uči.
    Imajući u vidu da se, izuzev povećane propagande, ništa ozbiljnije ne dešava na sticanju pretpostavke za njegovo demokratsko održavanje, uslova prihvatljivih na unutrašnjem i međunarodnom planu, ostaje ozbiljno pitanje da li je tema referenduma i njegova što duža inkubacija u funkciji primarnog cilja, što dužeg ostajanja na vlasti. Ostaje da se vidi da li će prevladati racionalna rješenja ili će situacija krenuti ka haotičnim raspletima.
    ~ Postoje različiti komentari o ulozi Evropske Unije i Havijera Solane povodom aktuelnih pitanja kod nas?
    - Uloga Evropske Unije je na širem međunarodnom planu, a posebno na evropskom kontinentu značajna, respektovana i nju niko ozbiljan ne osporava. Crnogorske vlasti su čak u dva navrata, istina, bez prethodno elementarne demokratske parlamentarne verifikacije, potpisali sporazume kojima su i formalno involvirali EU u mnoga unutrašnja pitanja, od državne zajednice sve do tehničkih aspekata i modaliteta u vezi sa referendumom. Tamo je usaglašena i izuzetno važna odredba da bi u slučaju proglašenja crnogorske nezavisnosti nakon referenduma, za razliku od Srbije, koja bi ostala pravni sukcesor državne zajednice, Crna Gora morala da traži međunarodno priznanje, prijem u UN i sve druge međunarodne organizacije. Ovim uslovima koje nije potpisala crnogorska opozicija već vlast otvaraju se mnoga važna i neizvjesna pitanja na koje ne čujemo od nadležnih ozbiljne odgovore i analize.
    Pitanje je posebno ozbiljno u uslovima kada se glavni međunarodni subjekti EU, SAD, Rusija itd. otvoreno zalažu za očuvanje postojeće državne zajednice kao najracionalnijeg rješenja za obje države članice.
    Što se tiče uloge Solane, ko i elementarno poznaje način funkcionisanja EU, zna da je on kao visoki predstavnik za spoljnu politiku samo izvršni organ Unije, koja na spoljnopolitičkom planu djeluje isključivo na bazi konsenzusa članica. Dakle, Solana na Balkanu ne saopštava svoje stavove, već prethodno usaglašene od strane država koje čine EU.
    Ne rijetko, takmičenjem pojedinaca iz vlasti i dežurnih propagandista - ko će više omalovažiti ulogu Solane kao tobože nebitnog činovnika koji ima nešto protiv Crne Gore, zapravo se pokazuje neznanje, neozbiljnost i objektivno je na štetu interesa Republike, posebno njenih građana.

    ~ Da li smatrate da postoje izgledi da dođe do sporazuma vlasti i opozicije u vezi sa referendumom?
    - Očigledno je da sadašnja opozicija, izuzev odsutnih poslanika autentičnih liberala, protiv potpune nezavisnosti Crne Gore, istina ne toliko ekstremno i isključivo protiv nezavisnosti kao što su to bili Đukanović, Marović, Vujanović, Kujović u jednom dužem i ne tako davnom periodu. Opozicija, ipak, načelno nije protiv demokratskog referenduma, niti treba da bude. Utisak je da će ona biti na ozbiljnom demokratskom ispitu ako vlast stvori istinski demokratske uslove, međunarodno prihvatljive za održavanje referenduma i nakon toga zatraži saradnju i nacionalni konsenzus u vezi sa pravilima i poštovanjem razultata. Međutim, u svim tim crnogorskim specifičnostima i anomalijama neophodno je analizirati i tezu, po kojoj je projekat nezavisne Crne Gore uhvatila jedna grupa ljudi koja je objektivno direktna smetnja njenoj realizaciji.

    D.VUKOVIĆ

  19. #19
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,162
    Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    2,450
    Thanked in
    1,255 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Robot
    Ja bi volio samo da kazem na ovo da dolazim iz proklete amerike u PG u Petak i da bi volio da poljubim ovu malu dje god ona oce. NEKA TI JE SVAKA SVETA!!!! Ja se slazem sa njom.
    E vala te čekam na Golubovce Ili što bio neki rekli na Galebovce

    Quote Originally Posted by Robot
    Mi bi glasali da da nisu oni izdali Crnugoru kad su usli u koaliciju sa SNP.
    A kad me poljubiš, onda ću ti pokazati i objasniti da nije baš sve kako su ti rekli u Cg postoji samo jedan veliki izdajnik

  20. #20
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina
    E vala te čekam na Golubovce Ili što bio neki rekli na Galebovce


    A kad me poljubiš, onda ću ti pokazati i objasniti da nije baš sve kako su ti rekli u Cg postoji samo jedan veliki izdajnik

    Znam na koga mislis, no uzdrzi se da ne pogrijesis.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  21. #21
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    MNE
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina
    E vala te čekam na Golubovce Ili što bio neki rekli na Galebovce
    Ili sto bi neki rekli, Golubince!

  22. #22
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,162
    Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    2,450
    Thanked in
    1,255 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina
    Znači, beogradski sporazum je najveća izdaja crnogorskog naroda i taj dan je rečeno "Laku noć Montenegro".
    Tako Brzi da greške nema .

  23. #23
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica, Nezavisna Crna Gora
    Posts
    301
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Beogradski Sporazum jes dosao malo nezvan, no pokazalo se da je to maksimum koji se moze postici za nasu, u to vrijeme podijeljenu crnogorsku, stranu.

    Ako pamtite na izborima 2002. DPS nije mogla sa SDP-om da konstituise vlast. Salje poziv da Liberali udju u vladu. Liberali odgovaraju trazenjem mjesta podpredsjednika vlade, ministra MUP-a, ministra finansija, ministra pravde... traze sve poluge DPS-a.

    Kad je od ovih dosao pozitivan odgovor nijesam mogao da vjerujem. Milo je odlucio da da Liberalima sve sto su ovi trazili. Istorijski presedan.

    Tada nastaje najveci pad Liberala, a padova je bilo dosta. Oni, pod nekim tamo debilnim razlogom, ne ulaze u vlast, ali pristaju da DPS-SDP konstituisu manjinsku vladu, kojoj ce ovi davati podrsku. Naravno da nijesu, davali podrsku. Naprotiv kopali su raku Crnoj Gori.

    Na izborima 2003. su galantno pocisceni. Jer od nekada naljepse ideje i ljudi ostaju samo Perovici. Jos mi je kao da je bilo juce u glavi kad Slavko kaze Rotkovicu - zacepi usta matori! Svom pocasnom predsjedniku.

    I sad odje neko zali Liberale, optuzuje sve sem Perovica(u mnozini Perovici), da su izvrsili eutanaziju nad LSCG. Nece biti tako, ipak su Perovici to uradili.

    E sad sto bi bilo kad bi bilo...
    Nikola I - Da su mi Crnogorci radnici kao što su junaci, bili bi isto tako bogati kao što su slavni

  24. #24
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,162
    Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    2,450
    Thanked in
    1,255 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crnncogorac
    Beogradski Sporazum jes dosao malo nezvan, no pokazalo se da je to maksimum koji se moze postici za nasu, u to vrijeme podijeljenu crnogorsku, stranu..
    A što se to promijenilo od tog vremena? Crna Gora je podijeljenija nego ikad, i zarad toga ćeš sjutra reći: Bravo Milo, neka si potpisao još jednu izdaju, jer to je maksimum koji se može postići?
    Quote Originally Posted by Crnncogorac
    I sad odje neko zali Liberale...
    Treba žaliti Crnu Goru, što je 15 godina vode isti ljudi i koji joj nijesu donijeli ništa dobro. Dobro jutro Solana, mi bez tebe ništa ne možemo. Ti si nam opravdanje za sve, pih. najlakše je reći da Solana neće nezavisnu, smiješno. Da mi hoćemo htio bi cio svijet

  25. #25
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica, Nezavisna Crna Gora
    Posts
    301
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Crna Gora jeste podijeljeno drustvo. No razlika od one do ove situacije drasticno je drugacija. U raznim trenucima nase nedavne istorije, imali ste vrh u Beogradu koji je cekao da crnogorci krenu u nezavisnost, kako bi im dali alibi za jos jednu ratnu avanturu.

    Sada te opasnosti nepostoji. Kad se krene u referendum, kad narod izadje i izglasa ono sto izglasa, nasa opozicija konacno zna da iza nje ne moze da stane Beograd, na nacin na koji bi to ovima najvise odgovarao, a to je oruzano.

    Dakle teza ti formalno stoji, ali je sustina dijametralno razlicita. Nema vise da nam prijete tenkovima i vojnim helikopterima.

    E sad se vracamo na pocetak - kazes da je vode isti ljudi vec 15 godina. Tu referendum dodje kao melem za ranu.

    Kada se jednom osamostalimo, vise nema price o monopolima! Tada ce SNP i zvanicno da postane gradjanska partija, u igru ulazi i GZP i Miko Zivkovic. DPS vise nema pricu kako jedino oni brane CG od Srbije.

    Dakle mozda docekamo da vec na narednim izborima imamo novu vlast - sa DPS-om u opoziciji.

    Malo razmisljam o politici i svatam da bi mozda optimum ideje o novoj strukturi vlasti bio prelazak Pokreta za nezavisnu CG, poslije referenduma, u potpuno politicke vode.

    Zaista bih volio kada bi u nasoj vladi Rade Bojovic bio premijer, Lukovac nesto, te tako redom... U Pokretu postoji mnogo ljudi sposobnih i sto je mozda najvaznije - cistih. Bilo bi fantasticno kad bi oni preuzeli pojedine funkcije, ako ne sve.

    Na kraju ako neko misli da je vlast lagan posao grdno se vara. Ne bih nikako volio da na vlast dodje GZP, jer je Medojevic jedan sminker, 5 puta gori od najgorih politickih demagoga u DPS-u.

    Jedno je sigurno - buducnost u nezavisnoj drzavi ukida sve monopole samim cinom referenduma. Mislim da ce se pojaviti nove politicke snage, stare ce morati da evoluiraju, te ce cijeli politicki proces konacno biti usmjeren na izgradjivanje ekonomske samosvijesti.

    Ako ne neka nam je Bog u pomoc!!!! Trebat ce nam.
    Nikola I - Da su mi Crnogorci radnici kao što su junaci, bili bi isto tako bogati kao što su slavni

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •