Results 1 to 8 of 8

Thread: After ReInstall

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default After ReInstall

    Nekad davno (evo kao bajka pocinjem ovo) kad sam bio reinstalirao kompjuter radi milion zajebancija desilo se to da je bas taj dan bio moj los dan jer sam radio reinstalaciju jedno 2-3 puta. Razlog tome je bio sto tada nije postojao XP SP2 ili ga ja nijesam posjedovao, sve u svemu, tada je bila aktuelna XP SP1, znaci imao je svako skoro. I tu su nastale raznorazne zafrkancije. Najveci problem je bio modem, kao i TV kartica koji nikako nisu htjeli da prokubure da rade sa XP-om. Zato je bilo 3 reinstalacije, a ja sam zavrsio na 2000arki, nego da predjem na stvar, kad sam napokon zavrsio posao, sledeceg dana sam posao kod mog lokalnog servisera i pitao ga sta on radi posle instalacije osim sto stavlja standardni softver. On mi je rekao da nije lose uci u registry i podesiti neke stvari, kao i u start up (popularni msconfig kojega kod 2000-arke nema). Znaci to nije neophodno, ali je pozeljno, to su bile njegove rijeci. Kad sam sa prijateljima razmatrao o ovome, oni nisu znali sto je to, uglavnom svi posle reinstalacije pice standardnu proceduru instaliranja softvera. E pa ocu da stavim tacku na ovo, da li postoje neka podesavanja koja ce startovanje ucinjeti boljim i brzim, i sam windows da lakse radi, i sta bih smio a sta ne da iskljucim/ukljucim???
    Samsung Galaxy S7

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podji u servise i pogledaj sta koji radi i da li ti uopste treba, ako ne treba ugasi ga, to ce ti osloboditi dodatne resurse na racunaru.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako da vidim za sta mi koji servis sluzi???
    Last edited by Dragone; 01-09-05 at 22:06.
    Samsung Galaxy S7

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    497
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_Dragone
    Kako da vidim za sta mi koji servis sluzi???
    Tamo ti pise ukratko, a ako oces istoriju imas google...
    while True:
    suplje, prazno = prazno, suplje

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Tune up uttilities je meni pomogao dosta, procistio registry i urrzao podizanje sistema znatno. Probaj sa njim da procackas nesto, takodje PC Booster (krakovana puna verzija) mi je pomogao dosta. Oko 2 ipo minuta je trajalo podizanje a sad je ispod minut.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok je sve to, nego mi se najvise svidja za sad ovaj Mugijev predlog. Znaci pokusacu to da odradim, iako za sad je sve ok. Eh da, dosta me smorila graficka, jedno uru sam se samo oko nje peglao, u pitanju je RADEON 9200 SE, pa se instaliraju uvijek neke dvije verzije, znaci ova: RADEON 9200 SE FAMILY i RADEON 9200 SE SEC FAMILY. Valjda je ova druga secondary iako ne znam cemu to sluzi, a u display properties imam dva monitora na slici, pa je to vjerovatno zbog toga, da biram na kojemu monitoru cu koju graficku ili nesto slicno, lupam. Ima tv-out i 64 mb, stoga me i zacudjava da je sad to neka bomba od graficke...
    Nego da se vratim topiku, kao sto rekoh, mugi je dao najkonkretniji predlog, a sto se tice tih servisera, uvijek su bili tanki na ovakvim vrstama informacija...
    Samsung Galaxy S7

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ta dva monitora sto imas,to je opcija da kad koristis TV out, pa da prebacis sliku sa monitora na taj drugi izlaz.

    Mugi nije mislio na servisere koliko ja ukapirah, nego na services, tu mozes uci desnim klikom na my computer na ides na manage. Vidjeces services na dnu niza.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Ta dva monitora sto imas,to je opcija da kad koristis TV out, pa da prebacis sliku sa monitora na taj drugi izlaz.

    Mugi nije mislio na servisere koliko ja ukapirah, nego na services, tu mozes uci desnim klikom na my computer na ides na manage. Vidjeces services na dnu niza.

    Ma ok je, nisam se ja zeznuo, no svakako kazem da ti nijedan serviser kad poneses komp na opravku nece reci kako je radio i sta sve...

    Da li su isti services kad se ide iz msconfig.sys???
    Samsung Galaxy S7

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •