Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 92

Thread: Crnogorski Telekom | IMS

  1. #51
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Da li rade alarmni uredjaji preko IMSa, odnosno komunikacija alarmna centrala - dojavni centar?

  2. #52
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Nijesu sigurni da ce da radi preko IMS-a. Ja sam trazio da prvo istestiraju pa tek onda da mi se jave kad budu sigurni da radi. Od tada, a proslo je nekoliko mjeseci, niko se nije javljao tim povodom. Do tada cemo koristiti klasicni PSTN.
    Btw, dojava alarma im ne radi ni preko MAX telefonije tako da je i to problem koji godinama nijesu rijesili...

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Ako imas testiraj kod nekog ko ima ims. Sta je toliko specificno u toj komunikaciji? Modulacija?

  4. #54
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Deder pojasni malo na sta si mislio??

  5. #55
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    E pos***em ti se u opremu koju ne mogu da konfigurišem prema mojim potrebama. Zbog toga sam kupio svoj mr i sad moram da ga bacim u smeće jer se naš T-com opet šjetio kako da smanji troškove, po našoj grbači naravno. Jedva čekam dan kad će da se pojavni neko konkurentan i da im kažem MRŠ, nikad više u mojoj kući!

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Deder pojasni malo na sta si mislio??
    Ako radis sa tim alarm sistemima sa dojavom probaj ih preko IMS, jer ako radi fax i pos terminali, pa i to bi moralo. Veci je problem dojava u slucaju nestanka struje, jer moras i routeru da obezbijedis neprekidno napajanje.

  7. #57
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Kad smo vec kod fakseva, ne znam kakva je situacija sa njima preko IMS-a.
    Znam da preko MAX telefonije veliki broj faks aparata nije funkcionisao. Panasonic uredjaji su funkcionisali pa sam njih forsirao.
    A o modulaciji ni rijeci Sale...

  8. #58
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Obzirom da radim u Telemach BH (dio United grupe, pored SBBa i Telemacha SLO) alarmi nam ne prolaze preko IP telefonije. Problem su izuzetno zahtjevni (jitter i delay) protokoli contact id i SIA preko kojih alarmna centrala komunicira sa dojavnim centrom.
    Fax uredjaji odlicno funkcionisu (pass-through) a POS terminali u zavisnosti od signala na modemu.
    Posto ovdje ima uposlenika T-Coma, htio sam da provjerim da li radi alarm preko IMS-a.

  9. #59
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    vamo i tamo :)
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima li mogućnost doći do podataka za konfiguracija voice service-a (tj. fiksne telefonije preko IMS-a)? Imam dobar router iz inostranstva kojeg neću zamijeniti za ovo što ovdašnji telekom nudi... pa mi trebaju te podatke da ih ubacim u njega da bi ponovo mogao koristiti fiksni broj koji je prebačen sa ISDN-a na IMS.

    Svaka pomoć je dobrodošla

  10. #60
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Prijavi na 1500 ili Agenciji za Telekomunikacije


    Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  11. #61
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Koji je postipak da se sa IMS prebacim ponovo na adsl?

  12. #62
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Nikad sa ADSL-a nisi ni prebacen na IMS, nego si sa obicnog govornog servisa prebacen na VOIP (IMS).
    Mislim da ne postoji postupak po kojem bi se IMS ukinuo.
    Na adsl - telefonska linija na paricu, servis mi je radio perfekno. Ovo sa Voip mi se ne dopada - par puta moji nisu mogli koristiti telefon ili nas nije mogao neko da dobije. I slabije se cuje kada se telefon koristi i stalno neko sustanje se cuje kao u daljini. Toga nije bilo prije.

    Zato bih se i vratio jer sam bio zadovoljan i sa internetom i telefonskom linijom.

  13. #63
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Home Gateway ZTE ZXV10H201L je uređaj na kom se nalazi Linux kao operativni sistem, gdje može da se preuzme izvorni kod (eng. source code) kao i prateći alaiti za kompajliranje (eng. SDK) za ovaj uređaj ? Jer uređaj podliježe pod GPL licencu.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nesta View Post
    Na adsl - telefonska linija na paricu, servis mi je radio perfekno. Ovo sa Voip mi se ne dopada - par puta moji nisu mogli koristiti telefon ili nas nije mogao neko da dobije. I slabije se cuje kada se telefon koristi i stalno neko sustanje se cuje kao u daljini. Toga nije bilo prije.

    Zato bih se i vratio jer sam bio zadovoljan i sa internetom i telefonskom linijom.
    Ista stvar. S tim da sam ja imao extra tv samo i nisam bio prebacen na IMS. Otkad sam trazio adsl (tj extra trio), dodjose mi, stavise telefon u ruter i od tada dana nema kad ih ne zovem. Ili ja ne mogu nikoga dobiti ili mene niko ne moze ili oboje.
    Skoro svakodnevno prijavljujem kvar. Otklone posle pola sata problem, pa opet ista stvar sjutra dan i sve tako. Koma !
    Who let the dogs out

  15. #65
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Bratu su u kucu u D.Goricu prije 2 mjeseca ugradili ovo novo IMS shit. Ugradili isti ovaj ZTE ZXV10H201L (isto je ka nekakva ukrasna vaza) sto se pominje.
    Od tada svakodnevno ima problema i sa fiksnim telefoniranjem (niko ne moze da ga dobije, niti da on zove) i sa internetom (nema ga).
    Desava se da i po 5 puta dnevno mora da ga izgasi i upali iz struje i iz telefonske uticnice da bi proradio.
    Dolazili su nekoliko puta iz T-coma ali nisu uspjeli da rijese. Ugradili su mu APC prenaponsku zastitu u nadi da ce nesto pomoc ali ni makac.
    Sto da se radi po ovom pitanju?
    Shvatam da je to neki oblik mreznog paketskog prenosa koji koristi niske naponske nivoe preko ionako lose bakarne infrastrukture. Pretpostavljam da to dobro radi na optiku. A opet ko zna mozda im i ovi ruteri ne valjaju nista, sto ne bi bio prvi put s obzirom da imamo losa iskustva sa prethodnim T-com uredjajima.
    Last edited by autodijagnostika; 27-11-13 at 12:48.

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    meni na optiku u pg radi bez greske fiksni, ali mojima u Bar problem gotovo svakodnevno preko te ukrasne vaze kako je zoves
    Who let the dogs out

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da dignem iz pepela.
    Trazim podatak, ali nidje na sajtu telekoma nema.
    Kad se migriralo sa ISDN-a (na kojem sam imao 4 broja), na IMS (gdje sam dobio Pirelli sa dvije tel. parice) postavio sam pitanje monteru :
    - da li mogu da ostanu dva broja aktivna ?
    - ako mogu, koliki je onda iznos pretplate ?

    Na prvo pitanje je uradio tako sto je prijavio na dva (neka mobilna) broja da hocu aktivan i drugi broj, na drugo pitanje ne dobih odgovor.

    Bingo pitanje : Kolika je pretplata ako se spadne sa 4 (ISDN) na 2 broja (IMS) ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default Crnogorski Telekom | IMS

    Ako je za firmu onda pogledaj ponudu za max telefonija 4 - http://www.telekom.me/paketi.nspx
    Last edited by Sale; 01-03-15 at 10:00.

  19. #69
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Sa ISDN-a na IMS: umjesto dvije linije na jednom broju sada dvije nezavisne linije

    U firmi smo godinama bili korisnici ISDN-a i nismo imali nikakvih problema. Imali smo dvije telefonske linije na jednom broju. Imali smo i drugi broj, ali je on bio virtuelan, to jest, bio je samo alias za prvi. Mogli smo da primimo dva poziva u isto vrijeme i svejedno je da li su oba bila upućena prema prvom broju, ili su oba bila upućena prema drugom broju, ili je, pak, jedan bio prema prvom a jedan prema drugom broju. Prije neki dan su nam donijeli FritzBox ruter, već konfigurisan za IMS. Nakon što sam podesio parametre za ADSL, prebacio sam kabl iz ISDN terminalne kutije u S0 port na ruteru. Telefoni su proradili, ali uz jednu bitnu razliku: sada imamo dvije nezavisne telefonske linije. Ako nas neko pozove na prvi broj onda na taj broj više niko ne može da nas dobije. Možemo, naravno da primimo i drugi poziv ali samo ako je upućen ka drugom broju. Ovo je za nas problem jer oglašavamo samo prvi telefonski broj. Još veći problem će, pretpostavljam, biti za veće firme koje na jednom telefonskom broju imaju desetak ili više operatera.

    Pretpostavljam da ovo može da se riješi?

  20. #70
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dvije linije a samo jedan odlazni poziv

    Mislio sam da će prethodni post pročitati neko iz Telekoma, ali sam se, očigledno, prevario. Čini mi se da je u pitanju ozbiljan problem, jer ne funkcioniše ni ono što je bilo osnovno kod ISDN-a, a to su dva odlazna poziva u isto vrijeme.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Vidi kako je povezano i konfigurisano. Nisam skoro koristio fritz, ali sigurno ima neki call routing, pod uslovom da je dostupno korisniku. Ako se ne snadjes prijavi im na 1515

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    T-Com je i dalje lider u tragikomicnosti. Nemoguce dobiti operatera na 1500 i objasniti u cemu je problem sa linijom, nemoguce odraditi online prijavu problema i prigovor na racun.

    Evo 7 dan da nemam identifikaciju dolaznog poziva, 7 dan da nemam informaciju o preptplati za drugi broj kao fizicko lice, 7 dan da drugi broj ne radi. I naravno, 7 dan od kako me T-Com na silu skinuo sa ISDN i stavio na IMS.

    I vrh cinizma : jutros primim na mejl racun. Na racunu sitnim slovima pise : Korisnik ima pravo prigovorana na visinu ispostavljenog racuna u roku od 8 dana od prijema racuna. Ja sam racun primio u 23:42 prethodnog dana.

    Evo kako radi online prijava problema :

    [
    Last edited by Njivice_Orano_Nepreorano; 06-03-15 at 06:24. Reason: Reklama
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  23. #73
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    ljudi kako bi IP za podesavanje rutera extra trio bez optike je u pitanju

  24. #74
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    192.168.100.1 telecomadmin admintelecom
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  25. #75
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    to je za huawei onaj sto ide uz optiku al nasao sam za ovaj pirelli 192.168.1.254 iptv iptv

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorski Telekom: Novogodišnja ponuda
    By Sale in forum Operatori
    Replies: 79
    Last Post: 12-12-11, 20:22
  2. Replies: 7
    Last Post: 01-07-10, 02:05
  3. Crnogorski telekom - 30 Mb/s
    By mićko in forum Internet
    Replies: 17
    Last Post: 01-06-10, 07:51
  4. Replies: 17
    Last Post: 19-02-08, 07:37
  5. Srpski telekom kupuje crnogorski
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 10-11-04, 12:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •