Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast
Results 126 to 150 of 166

Thread: drevni vanzemaljci

  1. #126
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesuje me čisto sa naučne strane kako nauka objašnjava tolika masovna prijavljivanja svakakvih fenomena koje su tesko za objasniti naukom kakvom je danas znamo: duhovi , tolika vidjanja vanzemaljaca ,nepoznatih letjelica, otmice , telepatija...... Da li je moguce da su vecina ovih vidjanja lažna i da ti ljudi lažu iz nekog razloga. Nesto mozda sto bi psiholozi objasnili? Nešto poput vještica u srednjem vijeku? Ima li dje o ovome kakav tekst.
    Ludilom maskiram dosadu

  2. #127
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lunar View Post
    Da li je moguce da su vecina ovih vidjanja lažna
    Pa dobro sad. Nije bas vecina. Ali jesu sva

    Neki lazu jer misle da ce da se proslave i obogate. Da napisu knjigu koja ce da postane bestseller, pa da o njima naprave film itd. Ima i onih koji ne lazu, ali to ne znaci da su stvarno vidjeli duhove ili vanzemaljce. Postoji dobar razlog zasto nema dokaza za te stvari. Mozes li da pogodis koji je to razlog?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #128
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zavisi sto podrazumijevas pod dokaze
    Ludilom maskiram dosadu

  4. #129
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lunar View Post
    Zavisi sto podrazumijevas pod dokaze
    Nema mnogo od toga što se podrazumijeva pod dokaze.

    Dokaz je veoma uzak pojam:

    Dokaz: Dostupna količina provijerenih činjenica ili informacija koje ukazuju da li je neko vjerovanje ili pretpostavka istinita ili tačna.

  5. #130
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma ok , salim se ja za to , nego mi je nejasan taj fenomen tolikih vidjenja , tolike fame oko ufo , otmice , cuda neka. Interesuje me sto kaze nauka , koji su to porivi ljudi da varaju , lažu , ili su mozda ubijedjeni da je to tako.
    Ludilom maskiram dosadu

  6. #131
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lunar View Post
    ma ok , salim se ja za to , nego mi je nejasan taj fenomen tolikih vidjenja , tolike fame oko ufo , otmice , cuda neka. Interesuje me sto kaze nauka , koji su to porivi ljudi da varaju , lažu , ili su mozda ubijedjeni da je to tako.
    Pa i nema ih baš toliko koliko to mediji napumpavaju.

    Većina su ih blatantne prevare, jedan mali dio su ljudi koji stvarno vijeruju da im se to desilo iz raznih razloga, mentalni poremećaji, autosugestija, ili čisti splet okolnosti koji mogu čovijeka uvijeriti u istinitost iako to nije. Naravno postoji i mali broj viđenja i doživljaja koji se ne mogu racionalno objasniti, međutim u većini slučajeva to se događa zato što se nema dovoljna količina provijerenih podataka tako da i takvi slučajevi plutaju unutar nevjerovatnog.

    Ali opet ponavljam, ti događaji nisu tako česti kako ih predstavljaju mediji, ja lično nikad nisam sreo nikog ko je imao iole kompleksnije posmatranje (recimo da je vidio disk ili bilo kakvu čudnu letjelicu). Sreo sam do duše dosta ljudi koji su zamijenili zvijezdolika svijtla (sateliti, ISS, veneru, meteorološke baline na velikoj visini) za UFO.

    Recimo otmice su zanimljive, više ima naslova knjiga o otmicama (ovdije ne računam sve TV dokumentarce, radio emisije i ostale medije kao net i tako to) nego ima brojem ljudi koji vijeruju da su ih oteli vanzemaljci, to otprilike govori o tome zašto izgleda da ima toliko tih događaja.

  7. #132
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisam ni ja vidio ništa sto bih mogao rece sa sigurnošću da su vanzemaljci niti znam ikoga ko je to tvrdio. Jednom sam vidio f117 u niskom letu iznad Podgorice i pomislio na slično ali su me onda razuvjerile bombe koje su padale po Aerodromu
    Ludilom maskiram dosadu

  8. #133
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A oni sto su vidjeli a nece da pricaju da ih ne proglase ludim? kao ja recimo...
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  9. #134
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Pade mi na pamet događaj od ljetos . Ne tvrdim da je UFO, nego mi čisto zanima o čemu se može radit .
    Naime,sjeđeli smo kod druga na selo i kako nema gradskog svijetla a noć je bila vedra, svaka se zvijezda viđela. U jednom trenutku neko je primijetio tri svijetla kako se kreću i pokazao ostalima. Bilo nas je desetak(nas 4-5 mlađih, drugovi roditelji i neke komšije) i svi su ih viđeli jer kao što rekoh vedra noć itd. Nije stvar bila u svijetlima već u njihovom kretanja. 15-20minuta iz pravca PG ka NK otprilike. CIjelo vrijeme su održavali pravilan razmak trougla. Kao avion jedan pa kad mu se ona signalna svijetla na krilima vide. Ali bila je ogromna visina pa ne može bit jedan avion + ni u jednom trenutku nije zaklonjena neka zvijezda koju su svijetla prošla. Čitavo vrijeme su održavali konstantu brzinu, nije bilo trepkanja svijetla i razmak je bio konstantan, nestali su nam otprilike iznad glava(pretpostavljam da je tu bio neki nezgodan ugao za posmatranje ili su jednostavno otišli na veću visinu). Jedino što mi je palo na pamet je da su možda u pitanju tri vojna aviona koja su imala dozvolu za prelet iznad CG ili tako nešto. Mada, savršenost(sa našeg gledišta) formacije je bila nevjerovatna . Nije da se nisam nagledao aviona u noćnim preletima, al ovakav nikad. Pošto je Funestis upućen sa čim sve ljudi brkaju UFO, što sem vojnih aviona može biti u pitanju?

  10. #135
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    jeste duvali, ovaj duvanili?

  11. #136
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Aj mi nego đe staru majku mećeš u koš
    Ne vala, nego se neki roštilj čeka

  12. #137
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lunar View Post
    ma ok , salim se ja za to , nego mi je nejasan taj fenomen tolikih vidjenja, tolike fame oko ufo, otmice , cuda neka. Interesuje me sto kaze nauka, koji su to porivi ljudi da varaju, lažu, ili su mozda ubijedjeni da je to tako.
    Ljudi vole da su važni. Kolikih viđenja i kolike fame? Mislim da podcijenjuješ neke stvari. Ljudi ima sedam milijardi. Mediji šire ove informacije, ali ako je nešto često u medijima, ne znači da je zaista često.

  13. #138
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    podji na you tube i kucaj ufo. pa da vidis koliko videa ima. ima sigurnao par hiljada snimaka .Ok vjerovatno su svi laznjaci ali me interesuje sto tjera ljude da toliko lažinjaju. Te stvari pričaju i ljudi od struke: piloti, ljekari.... sad ti ne mogu dati konkretan primjer ali sam slusao i nailazio na ta svjedočenja...
    Ludilom maskiram dosadu

  14. #139
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lunar View Post
    podji na you tube i kucaj ufo. pa da vidis koliko videa ima. ima sigurnao par hiljada snimaka .Ok vjerovatno su svi laznjaci ali me interesuje sto tjera ljude da toliko lažinjaju. Te stvari pričaju i ljudi od struke: piloti, ljekari.... sad ti ne mogu dati konkretan primjer ali sam slusao i nailazio na ta svjedočenja...
    Lažiranje, pogotovu na youtubeu je popularno jer privlači gledaoce, a gledaoci znače i zaradu. Sve se vrti oko zarade i popularnosti. Čak sam i ja napravio snimak i lažno ga predstavio kao UFO čisto radi sprdnje i da pokažem koliko je to lako.

    Evo ovo je moj snimak. Radi se u stvari o sivom balonu ali dovoljno je da upotrebiš slabu kameru (mobilni u ovom slučaju) i malo zamutiš.


  15. #140
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Lažiranje, pogotovu na youtubeu je popularno jer privlači gledaoce, a gledaoci znače i zaradu. Sve se vrti oko zarade i popularnosti. Čak sam i ja napravio snimak i lažno ga predstavio kao UFO čisto radi sprdnje i da pokažem koliko je to lako.

    Evo ovo je moj snimak. Radi se u stvari o sivom balonu ali dovoljno je da upotrebiš slabu kameru (mobilni u ovom slučaju) i malo zamutiš.


    HAHAHAHAHAHAHHAAHAHHAHAHA pa batine ti treba dat Tripujes odavno natripovan narod
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  16. #141
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako se zaradjuje postavljajući klipove na you tube? kolika je to zarada?
    Ludilom maskiram dosadu

  17. #142
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lunar View Post
    kako se zaradjuje postavljajući klipove na you tube? kolika je to zarada?
    Ima negdje u terms of use za klipove preko 10000 i 100000 pregleda. Takođe ima i opcija da se na klip nakalemi reklama itd.
    Last edited by funestis; 05-11-12 at 21:11.

  18. #143
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dobar dokumentarac ali ultradugo traje (3 sata) koji iznosi argumente protiv drevnih vanzemaljaca


    Last edited by funestis; 06-11-12 at 16:03.

  19. #144
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Datlen autor ovog dokumentarca ima još što šta da prikaže. Ime Chris White

    Evo njegovog bloga i 2 youtube kanala

    http://conspiracyclothes.com/nowheretorun/

    http://www.youtube.com/user/Knowwheretorun1984

    http://www.youtube.com/user/VerseByVerseBT


    Dodatni resursi na temu odnosno websitei pomenuti u dokumentarcu (ovdije ću dodavati websiteove kako budem nailazio na njih tako da će edit ovog posta trajati):


    http://sitchiniswrong.com/

    http://ancientaliensdebunked.com/
    Last edited by funestis; 06-11-12 at 17:06.

  20. #145
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  21. #146
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Još nisu samo stavili teoriju da su rađene odozgo ka dolje..

    Poslato sa pisaće mašine
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #147
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Još nisu samo stavili teoriju da su rađene odozgo ka dolje..

    Poslato sa pisaće mašine

    Ova teorija što je Jal Cargo stavio je čini se logična, barem koliko i Jean-Pierre Houdin-ova.

    Upoređujući obadvije teorije, obije imaju pro i kontra.

    Prva teorija je jednostavna i ne zahtijeva previše radnika. Takođe i preciznost izgradnje je sasvim zadovoljena i to upotrebom jednostavne metodike. Međutim dostupnost dokaza je upitna, pošto ako se izgradnja obavljala po toj metodi ti dokazi su pokopani u nedostupnoj unutrašnjosti same piramide u samom punjenju iste.

    Drug teorija zahtijeva puno veću radnu silu, a preciznost je upitna i morala bi se pratila nekom kompleksnijom metodom (koja do duše nije izvan tehnološkog nivoa tadašnjih graditelja, samo zahtijeva nešto više vremena). S druge strane za ovu teoriju postoje već pronađeni dokazi poput prostora za lift u velikoj galeriji i kutni prostori gdje su kamenovi mijenjali smijer.

    Sve u svemu i ove dvije, logične teorije već dovoljno govore o tome da graditeljima piramida nije bila potrebna nikakva veća tehnologija od onih koje su već tada posjedovali. Znači magija i vanzemaljci su suvišni u tom poduhvatu.

    Sada, koja je od ove dvije metode stvarno primjenjena na to egiptolozi trebaju tek dati odgovor, međutim to nije tema ovog topika koji se u stvari bavi realnošću vanzemaljske intervencije kroz povijest naše vrste u smislu dirigovanja našeg razvoja kao civilizacije.

    S druge strane ove dvije teorije jasno govore, da barem u slučaju Egipatskih piramida, vanzemaljci nisu bili umiješani u izgradnju.
    Last edited by funestis; 22-12-13 at 14:21.

  23. #148
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema čega nema, zašto VANzemljaci, zašto ne Uzemljaci...
    http://www.vestinet.rs/pogledi/zasto...suplja-planeta
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  24. #149
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Nema čega nema, zašto VANzemljaci, zašto ne Uzemljaci...
    http://www.vestinet.rs/pogledi/zasto...suplja-planeta
    Kako je ovaj članak napisan tendencijozno otvoreno plasirajući laži i gluposti. Kao da se autor sprda sa zdravim razumom čitatelja. Ja ovakve članke smatram ličnom uvredom.

  25. #150
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Kako je ovaj članak napisan tendencijozno otvoreno plasirajući laži i gluposti. Kao da se autor sprda sa zdravim razumom čitatelja. Ja ovakve članke smatram ličnom uvredom.
    - Slažem se da razvodnjava racionalnije nesagledivosti, ali kako svaka roba nađe svoga kupca... nedavno baš prokomentarisah kako je ovo slobodno tržište i da se za nešto bezvrijedno može stavit basnoslovna cijena, i da to niko ne treba shvatat lično. Iako mi nije bila namjera da se iko nađe uvrijeđenim, od vrsnog(spram ogromne većine) poznavaoca naučne misli, pa i nekonvencionalnih zakonitosti razumijem takvo stanovište.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. vjerujete li da postoje vanzemaljci ?
    By dr dn in forum Sve i svašta
    Replies: 57
    Last Post: 25-07-14, 23:58
  2. Vanzemaljci dolaze u novembru?
    By Escobar_BP in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 14-07-11, 20:50
  3. Drevni grad Svač
    By rain_wind_storm in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 03-09-09, 12:23
  4. Vanzemaljci nas posjećuju
    By makach in forum Nauka generalno
    Replies: 67
    Last Post: 21-05-09, 21:17
  5. vanzemaljci...
    By lost_soul in forum Sve i svašta
    Replies: 154
    Last Post: 10-03-08, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •