Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 76 to 100 of 166

Thread: drevni vanzemaljci

  1. #76
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Pa zar je moguce da nisi shvatio poentu?

    Ti plasiras zvanicne ideje, stajes iza njih, kao da su aksiom... Tako su radili i kad se smatralo da je ravna ploca... Tako ce i ideja da su i na Malti, i u Peruu, smatrali da je sveto kad je neko "puka", pa aj i nasem djetetu da podvijemo glavu, da i ono malo "uznapreduje"...
    I nije samo tu nelogicnost. Recimo sledeca... radi se o prastarim vremenima, kad su ljudi navodno bili glupi kao penis i nisu mugli ni luk i strijelu da osmisle, nego se gadjali krsima... Ali su zato uspjeli, kroz posmatranje izuzetno rijetke pojave kao sto je prirodno izduzena lobanja, da dodju do saznanja da te osobe pate od ovog, onog, nedje vjerovatno zapisali, u nekoj balegi, pa poceli u jednom jkraju svijeta da podvijaju, pa u nekom drugom...
    Samo tvrdim da kad novac za to istrazivanje ipak dobije neko ko ga stvarno zasluzuje, neko ko ce moci i da donese neke kvalitetne zakljucke, nakon ko zna kolikog istrazivanja...

    Na kraju krajeva, teorije se cesto prihvataju i odbacuju, ne znam zasto ne bi i to krajnje trivijalno objasnjenje?! o.O

    A sad sama strana istinitosti svega toga u sta vjerujes, necu reci bezrezervno, ali ga smatras kao pouzdanim... Prvo se tvrdilo da su piramide u podmorju Japana 8000 stare. sad 3000. Sta je istina?! Mozda su i 15k?
    Najlakse je sad reci 3, ako vec ne mozes da objasnis zasto su 8, zar ne? A u svakom slucaju nije nimalo lako utvrditi starost, pogotovo jer se radi o jos specificnoj situaciji, tako da moze biti i 5000, i 15, i 1k godina, svaku "cinjenicu" cu da prihvatim kao samo pretpostavku...

    Zamolio bih za racionalizaciju ovog
    http://www.sprezzatura.it/Arte/Arte_UFO_2_eng.htm

    Ono im plast oko tijela, pa tad bili nevjesti, i plast bio sirok, pa ispade da lici kao da lete u njemu?

  2. #77
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    I jos vezano za to da su neke civilizacije stradale zbog otopljavanja... Pa naravno da niko nije rekao da se to dogodilo odjednom. Ali je bilo uzrocnik potapljanja gradova. U Indiji postoji legenda o tom gradu, sad su i pronasli...

    Sta se dogodilo, tom i nekolicini izuzetno naprednih gradova-civilizacija? Pa, kao sto su potrebe i danasnjeg covjeka, bili su veoma blizu vodi, neki mozda i ostrvski... I kako se klima "drasticno mijenja", pocinju da se dogadjaju i nesvakidasnje prirodne pojave, zemljotresi, cunamiji... I tako platili ceh.
    A tamo neki hillbilly, sto skraba kamenom po pecinama i koji je cuo da tamo nedje postoji nesto, ispao najpametniji...

    I naravno, neizostavni su vanzemaljci u svoj toj prici.

  3. #78
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default



    Covjek objasnio. Mislim da ovo nije potrebno ni potkrepljivati dokazima...
    A isto je i pokazao da covjek moze i kod kuce da se sisa, sam,

  4. #79
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Pa zar je moguce da nisi shvatio poentu?

    Ti plasiras zvanicne ideje, stajes iza njih, kao da su aksiom... Tako su radili i kad se smatralo da je ravna ploca... Tako ce i ideja da su i na Malti, i u Peruu, smatrali da je sveto kad je neko "puka", pa aj i nasem djetetu da podvijemo glavu, da i ono malo "uznapreduje"...
    I nije samo tu nelogicnost. Recimo sledeca... radi se o prastarim vremenima, kad su ljudi navodno bili glupi kao penis i nisu mugli ni luk i strijelu da osmisle, nego se gadjali krsima... Ali su zato uspjeli, kroz posmatranje izuzetno rijetke pojave kao sto je prirodno izduzena lobanja, da dodju do saznanja da te osobe pate od ovog, onog, nedje vjerovatno zapisali, u nekoj balegi, pa poceli u jednom jkraju svijeta da podvijaju, pa u nekom drugom...
    Samo tvrdim da kad novac za to istrazivanje ipak dobije neko ko ga stvarno zasluzuje, neko ko ce moci i da donese neke kvalitetne zakljucke, nakon ko zna kolikog istrazivanja...

    Na kraju krajeva, teorije se cesto prihvataju i odbacuju, ne znam zasto ne bi i to krajnje trivijalno objasnjenje?! o.O

    A sad sama strana istinitosti svega toga u sta vjerujes, necu reci bezrezervno, ali ga smatras kao pouzdanim... Prvo se tvrdilo da su piramide u podmorju Japana 8000 stare. sad 3000. Sta je istina?! Mozda su i 15k?
    Najlakse je sad reci 3, ako vec ne mozes da objasnis zasto su 8, zar ne? A u svakom slucaju nije nimalo lako utvrditi starost, pogotovo jer se radi o jos specificnoj situaciji, tako da moze biti i 5000, i 15, i 1k godina, svaku "cinjenicu" cu da prihvatim kao samo pretpostavku...

    Zamolio bih za racionalizaciju ovog
    http://www.sprezzatura.it/Arte/Arte_UFO_2_eng.htm

    Ono im plast oko tijela, pa tad bili nevjesti, i plast bio sirok, pa ispade da lici kao da lete u njemu?

    Ja samo upotrebljavam nalaze koji su potvrđeni i tumačim ih racionalno. Naravno ne tvrdim da sam u pravu već samo da sam racionalan.

    Tako ce i ideja da su i na Malti, i u Peruu, smatrali da je sveto kad je neko "puka", pa aj i nasem djetetu da podvijemo glavu, da i ono malo "uznapreduje"...
    I nije samo tu nelogicnost. Recimo sledeca... radi se o prastarim vremenima, kad su ljudi navodno bili glupi kao penis i nisu mugli ni luk i strijelu da osmisle, nego se gadjali krsima... Ali su zato uspjeli, kroz posmatranje izuzetno rijetke pojave kao sto je prirodno izduzena lobanja, da dodju do saznanja da te osobe pate od ovog, onog, nedje vjerovatno zapisali, u nekoj balegi, pa poceli u jednom jkraju svijeta da podvijaju, pa u nekom drugom...
    Samo tvrdim da kad novac za to istrazivanje ipak dobije neko ko ga stvarno zasluzuje, neko ko ce moci i da donese neke kvalitetne zakljucke, nakon ko zna kolikog istrazivanja...
    Mnogi najveći sveci hrišćanstva se danas medicinski smatraju ljudima koji su bolovali od oblika Šizofrenije (pogotovo oni što su šetali po paklu i slušali glasove) ali to ne smeta da ih se smatra svecima.

    Sličan proces se može primjeniti i na sve ostale svete ljude koji vide i čuju natprirodna poslanja.

    Izdužena glava medicinski je dokazano predstavlja samo simptom genetskih poremećaja koji mogu dovesti do halucinacija i demencije (to sam i spojio u linku na mom prijeđašnjem postu).

    Halucinacija = svet
    Halucinacija (ponekad) = izdužena glava
    Izdužena glava = svet

    Ovo je naravno pogrešna logika ali je dovoljno da je neki vijernik prihvati zdravo za gotovo.

    I opet kažem to se i danas radi, i danas se ljudima glave podvezuju upravo iz religioznih razloga. Zašto misliš da je onda bilo drugačije.

    I nije samo tu nelogicnost. Recimo sledeca... radi se o prastarim vremenima, kad su ljudi navodno bili glupi kao penis i nisu mugli ni luk i strijelu da osmisle, nego se gadjali krsima... Ali su zato uspjeli, kroz posmatranje izuzetno rijetke pojave kao sto je prirodno izduzena lobanja, da dodju do saznanja da te osobe pate od ovog, onog, nedje vjerovatno zapisali, u nekoj balegi, pa poceli u jednom jkraju svijeta da podvijaju, pa u nekom drugom...
    Nisam rekao da su glupi, čak što više da su bili veoma dovitljivi i sposobni, čitaš li ti što ja pišem. Osim toga i samo podvezivanje iziskuje viještinu i umješnost. Ako iko tvrdi da su naši preci bili glupi onda si to ti jer tvrdiš da su trebali vanzemaljske babysiters.


    Zamolio bih za racionalizaciju ovog
    http://www.sprezzatura.it/Arte/Arte_UFO_2_eng.htm

    Ono im plast oko tijela, pa tad bili nevjesti, i plast bio sirok, pa ispade da lici kao da lete u njemu?

    Ne treba ti bolja racionalizacija od racionalizacije na samom siteu kojeg si poslao.


    Quote Originally Posted by http://sprezzatura.it
    Conclusions: The Mtskheta Crucifixion contains no UFOs. The two objects near the cross are an anthropomorphic representation of the Sun and the Moon shown in much the same way as in many other Byzantine Crucifixions.

    Dali ti stvarno vijeruješ da su vanzemaljci posjetili, u dva leteća tanjira, dan kada su Isusa razapeli?

    Prve slike raspeća su nastale 200 godina poslje raspeća. Niko nije nikad vijerodostojno svijedočio o događaju. Najstarije svijedočanstvo je Jevanđelje po Marku nastalo 70 godina poslje tog događaja, znači čitavu generaciju poslje i to modernih ljudi (u to vrijeme si ljudi življeli 35 do 40 godina tako da se može slobodno reći čak i 2 generacije poslje)

    To Jevanđelje je veoma sumljivo kao vijerodostojno ali pokraj svega u njemu se ne pominju nikakvi leteći tanjuri.

    U niti jednom jevanđelju a ima ih 4, a koja opisuju isisovo raspeće, u niti jednom nema letećih tanjura.

    Svaka religiozna slika je kopija predhodne.

    Ne postoji originalna slika Isusovog raspeća, ne postoji izvorno svjedočanstvo osim legendi (u kojima se, ponavljam, ne pominju leteći tanjuri).

    Ne postoji čak niti jedan dokaz istorijski ili arheološki koji dokazuje da je Isus u opće postojao i bio razapet. Svi dokazi njegovog postojanja se nalaze samo u bibliji i tamo se ne pominju leteći tanjuri u kontekstu raspeća.


    Moja racionalizacija je, pazi sad, Maša umjetnika i stilizacija Sunca i Mjeseca.

  5. #80
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    I jos vezano za to da su neke civilizacije stradale zbog otopljavanja... Pa naravno da niko nije rekao da se to dogodilo odjednom. Ali je bilo uzrocnik potapljanja gradova. U Indiji postoji legenda o tom gradu, sad su i pronasli...

    Sta se dogodilo, tom i nekolicini izuzetno naprednih gradova-civilizacija? Pa, kao sto su potrebe i danasnjeg covjeka, bili su veoma blizu vodi, neki mozda i ostrvski... I kako se klima "drasticno mijenja", pocinju da se dogadjaju i nesvakidasnje prirodne pojave, zemljotresi, cunamiji... I tako platili ceh.
    A tamo neki hillbilly, sto skraba kamenom po pecinama i koji je cuo da tamo nedje postoji nesto, ispao najpametniji...

    I naravno, neizostavni su vanzemaljci u svoj toj prici.
    I to je sve trajalo 8 hiljada godina slovima.

    Jel ti znaš kolko traje 1000 godina. to ti je 12 generacija ljudi, znaš.

    Znači oni se nisu mogli opametiti ni za 96 generacija ljudi.

    lol

  6. #81
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post


    Covjek objasnio. Mislim da ovo nije potrebno ni potkrepljivati dokazima...
    A isto je i pokazao da covjek moze i kod kuce da se sisa, sam,
    Voliš ti Stargate Atlantis puno vidim ja.

    Volim i ja samo je shvatam doslovno.

  7. #82
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    NAravno da se sve to uzima kao moguce, ne i istinito... Mene samo kopka otkud u svijetu toliko slicnosti, a navodno nije bilo moguce da dodju razne grupe naroda u kontakt... Pa i sama vjera... Kako svi odluce da vjeruju?

    A sto se tice freski... Blah, kao da neko ne moze biti mastovit i tad... A onda plagiraju jedni druge... Htio sam samo cuti da li ti je ok ova prica o Suncu i Mjesecu.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Po meni je Stargate Atlantis najbolji Sci-Fi. Zasto? Zato sto je i zanimljiv, i postoji zdravi humor, i pomalo se mastalo, a baza je bila i nauka... Ne kao gomila drugih "precerivanja", kolko god bila fikcija u pitanju...

  9. #84
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    NAravno da se sve to uzima kao moguce, ne i istinito... Mene samo kopka otkud u svijetu toliko slicnosti, a navodno nije bilo moguce da dodju razne grupe naroda u kontakt... Pa i sama vjera... Kako svi odluce da vjeruju?

    A sto se tice freski... Blah, kao da neko ne moze biti mastovit i tad... A onda plagiraju jedni druge... Htio sam samo cuti da li ti je ok ova prica o Suncu i Mjesecu.
    Ljudi razmišljaju slično i donose slične zaključke. Ne iste naravno ali slične.

    To ti je isto kao evolucija riba i delfina. Oboje su došli do slične solucije tijela ali su potpuno različite vrste.

    Ne treba te čuditi sličnost u legendama ljudi. Na kraju krajeva same legende sežu duboko u prošlost i zbog toga su veoma deformirane silnim prepričavanjem ali ipak slične jer ljudski mozak uvijek funkcioniše na sličan način.

    Ljudska vrsta je prošla kroz mnoge nedaće. jedna od najvećih nedaća je bila (dokazana) explozija supervulkana Toba tokom koje je skoro uništen ljudski rod 70000 godina u prošlost.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Toba_catastrophe_theory

    Moja lična ničim potvrđena teorija odnosno moje vijerovanje je da je taj događaj ostao urezan u kolektivno pamćenje ljudske vrste kao najveće zlo koje je ikad zadesilo ljudski rod i da svaka priča o paklu, potopu ili užasnoj nesreći potiče upravo iz te priče koja je ostala ukopana duboko u podsvijest svakog ljudskog bića.

    Ali ovo je samo moje lično nagađanje nepotvrđeno bilo kakvim dokazima.
    Last edited by funestis; 11-09-12 at 20:13. Reason: ispravka

  10. #85
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Po meni je Stargate Atlantis najbolji Sci-Fi. Zasto? Zato sto je i zanimljiv, i postoji zdravi humor, i pomalo se mastalo, a baza je bila i nauka... Ne kao gomila drugih "precerivanja", kolko god bila fikcija u pitanju...
    Ja je uvije volim pogledati s vremena na vrijeme, rijetko dobra serija

  11. #86
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Stargate Atlantis je klasični SF za uz grickalice, kao Friends kod komedija - ništa posebno, ali možeš se na njih osloniti, i ima buljuk epizoda pa ne može da prifali.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  12. #87
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Znači ubijedjen sam bio da ces se stvoriti s tim komentarom

    A ne no cemo da se lozimo na doktor hua, i tamo neke sajlonske ljepotice i borbe u veoma udaljenom svemiru...

    edit: mislim na borbe s brodovima Ovi su ipak ostali malo "prizemniji", pa koriste kapije.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 11-09-12 at 20:26.

  13. #88
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Мало је тужно што не вјерујемо (неки од нас) у наше претке, у нас саме, да смо успјели да изградимо нешто величанствено у доба када је то заиста било тешко (непотребно?) па имамо (неки од нас) потребу да њихове заслуге приписујемо не више богу или џиновима као некад, (јер нисмо толико глупи - неки од нас) већ ејншнт ејлијенсима.
    Људски род је чудо само по себи, зашто му одузимати заслуге и понижавати његова постигнућа?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  14. #89
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Znači ubijedjen sam bio da ces se stvoriti s tim komentarom

    A ne no cemo da se lozimo na doktor hua, i tamo neke sajlonske ljepotice i borbe u veoma udaljenom svemiru...
    Ja volim naučnu fantastiku uključujući i Dr. Who i poglavito sve SF i Fantasy ako je gluma iole decentna a radnja ima imalo smisla.


    Međutim nemojmo skretati sa teme, jer ovo prelazi u raspravu kojoj je mijesto na podforumu Televizija tako da bih molio da se ostane na temu o drevnim vanzemaljcima u smislu dokazivanja i opovrgavanja potonjih. :saturn:

  15. #90
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Kako ne vjerujemo u pretke? Kad ih malo "pogledamo", moramo im skinut kapu, jer i pored toliko kidanja glava iz raznoraznih pobuda, mi ne da smo opstali, nego cak i brojni postali. I onda moras donijeti zakljucak da su bili premudri, i komatili se non-stop, jer su znali da ce svijet biti prenaseljen.

    funestis, reklo se odje vise, no sto je u svim njihovim epizodama, i buducim planiranim, jer zasto ne snimiti i deset sezona... Mada sto se tice CG trzista, mislim da su tu obrali bostan. Ko zeli da malo vise sazna o svemu, iscita temu, vidi argumente i kontra-argumente i sam zakljuci.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 11-09-12 at 20:34.

  16. #91
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Znači ubijedjen sam bio da ces se stvoriti s tim komentarom
    Pa zar nisam TV mod? Mislio si ovdje da se sakriješ s tim stavovima... n00b.

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    A ne no cemo da se lozimo na doktor hua, i tamo neke sajlonske ljepotice i borbe u veoma udaljenom svemiru...
    Dvije od deset (ili pet?) najboljih SF serija ikad? Što da ne?

    Nego ovo je sve off topic.
    Osim Battlestar Galactice, ali to su spoileri.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  17. #92
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,427
    Thanks Thanks Given 
    5,564
    Thanks Thanks Received 
    5,003
    Thanked in
    2,088 Posts

    Default

    ljudi, podjecate na politicare. produzene glave mogu biti urodjeni deformitet, koji se generacijama prenosio ili sto je vise vjerovatno - planski modifkovana glava iz razloga koje je funestis gore objasnio.

    u ostalim kulturama postoje drugi vidovi ljepote, obozavanja i slicnih stvari. Npr, ljudi iz ovog plemena smatraju se ljudima koji imaju najduzi vrat. Znaci li to da poticu od vanzemaljaca? Ne.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Kayan_people_%28Burma%29
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  18. #93
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    interesantno da si ovo pomenuo, jer meinstrim arheolozi najvise sto mrze u vezi cijele ove price oko juznoamerickih gradjevinskih misterija su upravo inzinjeri, arhitekte i strucnjaci u oblasti obrade kamena.
    Ne mogu da ti odgovorim, to mi nije poznato. Osim ako si mislio na (diskutabilan) autoritet ljudi koji se pojavljuju u serijalu. Tu je, vec, rijec o misljenjima i stavovima koji ne moraju biti, ali cesto jesu liseni objektivnosti, pa imam razloga da u njih sumnjam vise nego sto bi to bio slucaj sa ocjenama onih krugova koji spadaju u priznate autoritete. Evo, recimo, jednog subjektivnog stava: moje asocijacije, kad govorimo o arhitekturi i gradjevinarstvu, jesu estetika, preciznost i funkcionalnost; arheologija nije egzaktna, mora da se oslanja (i) na pretpostavke.


    Kao sto rece Funestis, nasa civilizacija je dinamicnija, raznovrsnija i orijentisana na drugacije prioritete. A, kako mi te prioritete postavljamo kao svojevrsne vrijednosne standarde kojima "mjerimo" dostignuca prethodnih civilizacija, cesto smo skloni potcjenjivanju onoga sto su ostvarili nasi prethodnici. S tim u vezi, da malo prosirimo/dopunimo temu pricom o prvom poznatom analognom "kompjuteru", nastalom, kako se procjenjuje, u II v. pne:








    _______

  19. #94
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    A kad smo kod orudja, moram priznati da je ono presmijesno sto si postavio, funestis. Ovakve stvari se nisu oblikovale kamenom, niti bilo kakvim jacim elementom kojim se lupa, klese, bode i sl. Ovo se rezalo! Vrrrlo precizno rezalo, a posto definitivno nisu imali dijamantske ostrice na segama (cak i ako su imali sege), to znaci da se to orudje vrlo brzo trosilo pred ovakvim izazovima. Sto znaci da ih je moralo biti puno, pa gdje su onda?
    Odkud ti to znaš? Posjeta vanzemaljaca ti je razumno objašnjenje ali dijamantske oštrice "definitivno" ne?

  20. #95
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Ne mogu da ti odgovorim, to mi nije poznato. Osim ako si mislio na (diskutabilan) autoritet ljudi koji se pojavljuju u serijalu. Tu je, vec, rijec o misljenjima i stavovima koji ne moraju biti, ali cesto jesu liseni objektivnosti, pa imam razloga da u njih sumnjam vise nego sto bi to bio slucaj sa ocjenama onih krugova koji spadaju u priznate autoritete. Evo, recimo, jednog subjektivnog stava: moje asocijacije, kad govorimo o arhitekturi i gradjevinarstvu, jesu estetika, preciznost i funkcionalnost; arheologija nije egzaktna, mora da se oslanja (i) na pretpostavke.


    Kao sto rece Funestis, nasa civilizacija je dinamicnija, raznovrsnija i orijentisana na drugacije prioritete. A, kako mi te prioritete postavljamo kao svojevrsne vrijednosne standarde kojima "mjerimo" dostignuca prethodnih civilizacija, cesto smo skloni potcjenjivanju onoga sto su ostvarili nasi prethodnici. S tim u vezi, da malo prosirimo/dopunimo temu pricom o prvom poznatom analognom "kompjuteru", nastalom, kako se procjenjuje, u II v. pne:

    _______
    Ovo je prava facinantna arheologija. Otkrivanje onoga što su naši preci stvarno znali iz dokaza koje smo našli. Pravo duboko ispitivanje.

    Ovo je stvarna, naučna, foreznička arheologija koja daje pravi uvid koliko su naši preci stvarno bili sposobni i kreativni.

    I da im stvarno nisu bili potrebni vanzemaljci u bilo kom obliku, već samo volja i umješnost.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam pratio prethodne stranice pa prastajte ako je bilo..
    Prijatelj mi je dao da odgledam ovaj dokumentarac,meni strasno zanimljiv,pa ako neko hoce da odvoji 1h40min,ima puno fino objasnjenih stvari...Nema ga sa prevodom na youtube. Dotice Gizu,peru,uskrsnja ostrva i jos par mjesta..Objasnjavaju gradjevinske sposobnosti ljudi u vremenima prije par hiljada godina,neka i njihova nagadjanja i tako to..Da ne duzim..

    Mozda se nekome ne svidi zakljucak na kraju koji su izveli,ali eto...
    Postovao bih ga u dokumentarce ali vidim da se ovdje pominju neke stvari kojih ima u njemu,pa neka ga..
    Last edited by Bandzy; 12-09-12 at 16:34.

  22. #97
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Porijeklo podvezivanja se može naći u činjenici da ovaj poremećaj postoji kao nasljedni sindrom i da može nastati (mada rijetko) sam od sebe.
    A zasto je poremecaj, tj deformitet? Je li zato jer se razlikuju od nas?

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Podvezivanje je vršeno da bi se replicirali simptomi koje mnogi ljudi koji imaju ovaj simptom ispoljavaju. Naime ovaj simptom ukazuje na mogući mentalni poremećaj (mada je to rijetkost) koji varira od extrasensornih doživljaja (vizija, čulnih sensacija kojih nema itd) pa sve do potpune demencije.
    Odje mi je malo nejasno sta si htio reci, ali da probam.. Ako je rijedak slucaj da ta lica ispoljavaju te stvari koje se cijene medju tim nekim narodom, sta ga onda cini posebnim? Kazes rijedak je slucaj da imaju taj mentalni poremecaj, ali se zbog toga njihov oblik glave cijeni? I taj raspon koji si opisao obuhvata i sve ljude ovoga svijeta, neko je hiperaktivan, neko mrcina, neko je pozitivan, neko depresivac.. a krajnosti su takodje rijetke. I?
    I zanima me na kolikom uzorku se to 'istrazivanje' uopste radilo? Pretpostavljam da temeljis stavove na nekim istrazivanjima i njihovim rezultatima, pa me zanima koliko je ispitano tih zivih slucajeva sa ekstremno izduzenim lobanjama koje im je majka priroda tako podarila, odnosno genetski faktor?
    Jedna stvar oko tih vjestacko izduzenih lobanja: tim postupkom se covjeku NE MOZE uvecati zapremina i masa lobanje u odnosu na prosjecnu, osim mozda neznatno. Samo se postize efekat da se sa jedne ili vise strana zaravni, kako bi napredovala u jedinom dozvoljenom pravcu. A u ovim Paracas slucajevima imamo tzv "cone heads" kojima je za oko 60% uvecana masa, a takodje i zapremina im je znatno uvecana. Imaju uglavnom CRVENU kosu, pa i plavu, pa jos kovrdzavu!? Takvi nisu starosjedioci u Americi, niti sjevernoj niti juznoj...
    I jos slucajno taj narod opsjednut stvarima koje niko ziv ne moze da razumije: Nazca. Bas nasli da lice na vanzemaljce i da crtaju nepregledne brazde po prostranstvima koje NIKAD nece moci da vide sa zemlje, eto tako. Vjeruju u nekog Boga izduzene glave, pa da mu se jave. Hmm, mozda Pa jos i da zidaju bedeme pred kojima danasnji naucnici nemaju objasnjenje.. I piramide!

    Reci cu vam nesto u vezi piramida, sto smatram jednim od najvecih poraza nauke u istoriji, a pogotovo istorije, arheologije i antropologije. Jednom od najvecih i svjesno ucinjenih prevara i obmana kojima se stalo na rep cjelokupnoj sadasnjoj civilizaciji koja se time tretira kao stado ovaca. Piramide NISU bile nikakve grobnice! Niti svetilista, niti pumpe za vodu, niti opservatorijumi, niti elektrane, niti sta ti ja znam.. Piramide su bile SKLONISTA! Sklonista od katastrofa, zemljotresa, vulkana, potopa, meteora.. Gradjevine koje su sagradjene da traju i izdrze! Za uski krug vladara i njegovih najblizih smjestenih po obliznjim manjim piramidama. Za odabrane! Za one koji ce produziti vrstu kada se sve zivo smakne i spere sa lica zemlje.. Unutrasnja usteda na prostoru zarad odrzivosti i stabilnosti gradjevine, kao i sami koncept hodnika ukazuju na isto. Uvijek je oko svetskih piramida pocinjala civilizacija, tj nastavljala se, o bilo kom kraju svijeta da govorimo. U skolama su nas ucili da su unutra obicno nalazeni predmeti koje bi faraon svakodnevno koristio u zagrobnom zivotu, a ustvari su bili namijenjeni da bi ih koristio za zivota! Da prezivi! Uostalom, zasto nisu nalazene mumije u piramidama? Eh.. narode, ovco...


  23. #98
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    A zasto je poremecaj, tj deformitet? Je li zato jer se razlikuju od nas?

    Odje mi je malo nejasno sta si htio reci, ali da probam.. Ako je rijedak slucaj da ta lica ispoljavaju te stvari koje se cijene medju tim nekim narodom, sta ga onda cini posebnim? Kazes rijedak je slucaj da imaju taj mentalni poremecaj, ali se zbog toga njihov oblik glave cijeni? I taj raspon koji si opisao obuhvata i sve ljude ovoga svijeta, neko je hiperaktivan, neko mrcina, neko je pozitivan, neko depresivac.. a krajnosti su takodje rijetke. I?
    I zanima me na kolikom uzorku se to 'istrazivanje' uopste radilo? Pretpostavljam da temeljis stavove na nekim istrazivanjima i njihovim rezultatima, pa me zanima koliko je ispitano tih zivih slucajeva sa ekstremno izduzenim lobanjama koje im je majka priroda tako podarila, odnosno genetski faktor?
    Jedna stvar oko tih vjestacko izduzenih lobanja: tim postupkom se covjeku NE MOZE uvecati zapremina i masa lobanje u odnosu na prosjecnu, osim mozda neznatno. Samo se postize efekat da se sa jedne ili vise strana zaravni, kako bi napredovala u jedinom dozvoljenom pravcu. A u ovim Paracas slucajevima imamo tzv "cone heads" kojima je za oko 60% uvecana masa, a takodje i zapremina im je znatno uvecana. Imaju uglavnom CRVENU kosu, pa i plavu, pa jos kovrdzavu!? Takvi nisu starosjedioci u Americi, niti sjevernoj niti juznoj...
    I jos slucajno taj narod opsjednut stvarima koje niko ziv ne moze da razumije: Nazca. Bas nasli da lice na vanzemaljce i da crtaju nepregledne brazde po prostranstvima koje NIKAD nece moci da vide sa zemlje, eto tako. Vjeruju u nekog Boga izduzene glave, pa da mu se jave. Hmm, mozda Pa jos i da zidaju bedeme pred kojima danasnji naucnici nemaju objasnjenje.. I piramide!

    Reci cu vam nesto u vezi piramida, sto smatram jednim od najvecih poraza nauke u istoriji, a pogotovo istorije, arheologije i antropologije. Jednom od najvecih i svjesno ucinjenih prevara i obmana kojima se stalo na rep cjelokupnoj sadasnjoj civilizaciji koja se time tretira kao stado ovaca. Piramide NISU bile nikakve grobnice! Niti svetilista, niti pumpe za vodu, niti opservatorijumi, niti elektrane, niti sta ti ja znam.. Piramide su bile SKLONISTA! Sklonista od katastrofa, zemljotresa, vulkana, potopa, meteora.. Gradjevine koje su sagradjene da traju i izdrze! Za uski krug vladara i njegovih najblizih smjestenih po obliznjim manjim piramidama. Za odabrane! Za one koji ce produziti vrstu kada se sve zivo smakne i spere sa lica zemlje.. Unutrasnja usteda na prostoru zarad odrzivosti i stabilnosti gradjevine, kao i sami koncept hodnika ukazuju na isto. Uvijek je oko svetskih piramida pocinjala civilizacija, tj nastavljala se, o bilo kom kraju svijeta da govorimo. U skolama su nas ucili da su unutra obicno nalazeni predmeti koje bi faraon svakodnevno koristio u zagrobnom zivotu, a ustvari su bili namijenjeni da bi ih koristio za zivota! Da prezivi! Uostalom, zasto nisu nalazene mumije u piramidama? Eh.. narode, ovco...

    Poremećaj duge glave je simptom koji ukazuje na postojanje genetskoh poremećaja. Do danas je pronađeno 65 različitih genetskih poremećaja koji inaju kao posljedicu simptom duge glave.

    Sljede linkovi.

    http://www.rightdiagnosis.com/sym/long_head.htm

    http://www.rightdiagnosis.com/sympto...ead/causes.htm

    Mnogi od ovih poremećaja osim simptoma duge glave imaju i druge simptome, poremećaje rasta i gustine kostiju te mentalne poremećaje.

    To što ti nisi informiran nego odabireš da vijeruješ u svašta to nije moj problem. Sindrom je dobro proučen i dokumentiran.

    To ti je odgovor na: A zasto je poremecaj, tj deformitet? Je li zato jer se razlikuju od nas?

    Kao što rekoh sve je objašnjivo čisto sa onim što već znamo. Ja znam da mnogi vole fantazirati i biti opijeni svakojakim teorijama zavijere ali to nije slučaj.

    Ti si jedan od onih Što vele "I want to belive" i niti jedan dokaz koji ti pružimo ovdije neće te razuvijeriti od tvojih radosnih teorija zavijere i vanzemaljaca.
    Ima dosta ljudi kao ti koji gutaju pseudo naučnu literaturu koju vam prodaju razni šarlatani, neka samo nastavite. i ja sam bio takav isto nemam se što žalit.

    A šarlatani će i dalje nastaviti da pune svoje džepove novcima lakovijernih i sasvim solidno žive po principu.
    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Eh.. narode, ovco...
    Sve što si gore napisao apsolutno nema nikakvog smisla.

  24. #99
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Sve što si gore napisao apsolutno nema nikakvog smisla.
    Vazi, piramide su grobnice, zemlja je ravna ploca, a Ameri ratuju zbog demokratije, a ne nafte
    Last edited by ovizionizi; 13-09-12 at 23:28. Reason: yeeeaaaaaa


  25. #100
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,273
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Vidim ja da neki ovdje pricaju,a niko ne'zna o cemu.
    Emisija na Discovery drevni vanzemaljci,snimio sam jednu ''Emisiju'' kad pogledate to sve ce vam biti jasno. ako je nadjem na YT izbacicu je ovdje da vidite sto i kako..


Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. vjerujete li da postoje vanzemaljci ?
    By dr dn in forum Sve i svašta
    Replies: 57
    Last Post: 25-07-14, 23:58
  2. Vanzemaljci dolaze u novembru?
    By Escobar_BP in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 14-07-11, 20:50
  3. Drevni grad Svač
    By rain_wind_storm in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 03-09-09, 12:23
  4. Vanzemaljci nas posjećuju
    By makach in forum Nauka generalno
    Replies: 67
    Last Post: 21-05-09, 21:17
  5. vanzemaljci...
    By lost_soul in forum Sve i svašta
    Replies: 154
    Last Post: 10-03-08, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •