Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 166

Thread: drevni vanzemaljci

  1. #26
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Inace, velika piramida je gradjena 400 godina, ne 80. Evo ja to sad napisah, i djeluje mi logicnije. Isto kao sto je neko da je 80, ja tvrdim da je 400, a zavrsena bi bila za 380, da nisu svetkovali.

  2. #27
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Pa nju su omunjili za razliku od Stonehenge koji je radjen 1500 godina.

  3. #28
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Znači obrađivali su kamen nekim kamenom koji je tvrđi od njega.. I onda je ovaj mekši kamen nad kojim se vršila obrada ostao očuvan a taj tvrđi kamen niko nikad nije našao..
    Pogledaj ti ove prave uglove, ove savršene kružnice, nema šanse da se to radilo kamenom. Inace ne mislim da su vanzemaljci samo kažem da su morali imat nešto malo naprednije od kamena.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  4. #29
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Ili visoravan u Peruu, kako li se vec zove, mozak mi stao... Em postoje otkinuti vrhovi planina, koji lice na piste, em se u tim krajevima slikalo da bi se moglo vidjeti iz vazduha... A istorija kaze zivjeli smo u pecinama i lovili kopljima.

  5. #30
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    E ako bi o tome jadu radio da nemam neku naprednu tehnologiju pomaio se.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  6. #31
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije nego što stručnjaci počnete pisanje o ovakvim temama bilo bi poželjno da se malo informišete a ne na pamet da pričate ( odje je to postalo moderno , svi su se rodili sa svetskim znanjem). Dovoljno je recimo da podjete na wikipediju http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Pyramid_of_Giza i da vidite neke podatke o kojima bi mgli diskutovati. Inače je velika piramida gradjena u periodu od 10 do 20 godina i sadrži otprilike 2,3 miliona blokova. Ako uzmemo da je radjena 20 godina onda to znači matematički da je svakog sata neprestano u svako doba dana i noći postavljano 12 blokova ili oko 800 tona svakog dana. jedan kamen je tezak oko 2.7 tona. I svaki je trebalo otkinut iz dalekog kamenoloma, Nilom, brodovima prebaciti do paltoa , isjeci precizno , izglačati i postaviti na mjesto. Teorije koliko je ljudi na tome radilo se razlikuju i krecu se od 60000 do 200000 hiljada. Koliko god zvuči nevjerovatan obim i težina posla i alatke koje su tada posjedovali egiptolozi su nekim proračunima uspjeli da izračunaju da je u peridu od 10 godina piramidu moglo izraditi oko 70000 obučenih radnika koji su u svakom trenutku radili na njoj.
    Ludilom maskiram dosadu

  7. #32
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Da, a to su ipak "ideje" ljudi koji ne umiju da razmisljaju outside the box. I onda se pojave i piramide u podmorju Japana, pa zajebu neke njihove teorije, pa je i piramida koju su asteci gradili iste povrsine... A podsjeticu da istorija kaze da se tad nije putovalo preko okeana.
    http://www.cyberspaceorbit.com/phike...an/japan2.html

    I sad nesto onako tradicionalno, kulturoloski... Zar je moguce da su i u Japanu bili neki ludaci od vladara, i oni imali hiljade robova, i oni smatrali da je piramida najbolja za ovjekovecavanje njeihove ere? Zasto im ne pade na um npr. kvadar?

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Znači obrađivali su kamen nekim kamenom koji je tvrđi od njega.. I onda je ovaj mekši kamen nad kojim se vršila obrada ostao očuvan a taj tvrđi kamen niko nikad nije našao..
    Pogledaj ti ove prave uglove, ove savršene kružnice, nema šanse da se to radilo kamenom. Inace ne mislim da su vanzemaljci samo kažem da su morali imat nešto malo naprednije od kamena.

    Žao mi je ali ta oruđa su pronađena.


    http://www.herbvideos.com/points.htm
    http://www.stoneage1.com/knap/mayan.html
    http://www.precolumbianweapons.com/axe.htm






    Kao što se vidi njihova arhitektura i nije baš bila toliko komplikovana da zahtijeva lasersku tehnologiju radi preciznosti
    Last edited by funestis; 10-09-12 at 20:12.

  9. #34
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    A mozda su imali dobar smir papir.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Zar je moguce da neko pokusava da one precizne linije, tanke, kruznice, simetricna udubljenja, ..., u granitu, kakva su pronadjena u Puma Pumku, da objasni sekiricama od kamena, i valjcima o.O

    Ono je radjeno sa masinama. preciznim, sofisticiranim.... I to nisu morali uraditi vanzemaljci, vec mi, samo sto jos uvijek ne znamo da smo bili razvijeni i prije 10 000 godina... Otud mozda i mitovi o npr. Atlantidjanima kao razvjijenoj civilizaciji...

  11. #36
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default



    Ovo se ne rradi rukom. Nesto naprednije. da li prije 50 godina, pa se sad ku.ce tamo i prave ludima ljude, ili prije 5 000, rukom nije.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne postoji niti jedan dokaz da su upotrebljavali bilo kakve mašine. nikada nije pronađena niti jedna od tih mašina, niti jedan dio tih mašina.

    Tragovi obrade na tim artefaktima ukazuju na ručnu obradu a ne na mašinsku.

    Pronađeni su kameni artefakti koji su korišteni kao oruđe u izgradnji, a sam proces je repliciran na terenu.

    Ne postoji ama baš niti jedan dokaz koji upućuje upotrebu bilo kakve mašinerije osim kamenog oruđa.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    I pogledas post izvise jos jednom, pa procitas to svoje, pa opet pogledas... A pretpostavka da su ljudi sa sjekiricama od kamena...

    A to "pronadjeno, rekonstruisano..."

    To me bas "kupuje"...

    "Kratka istorija vremena" mozda i najvise pokazuje koliko smo mi uvijek u krivu. I stalno mijenjamo teorije, i odbacujemo prethodne...

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    I pogledas post izvise jos jednom, pa procitas to svoje, pa opet pogledas... A pretpostavka da su ljudi sa sjekiricama od kamena...

    A to "pronadjeno, rekonstruisano..."

    To me bas "kupuje"...

    "Kratka istorija vremena" mozda i najvise pokazuje koliko smo mi uvijek u krivu. I stalno mijenjamo teorije, i odbacujemo prethodne...

    Yup, sve što izgleda kao nešto moderno mora da je izrađeno modernom tehnologijom. Kakva je to logika.

    Ja znam da je lijepo fantazirati o svemirskom brodovima, Stargateu, Apollu (yup oneme što je bio na Galaktiku pa je poslje postao Grčki bog) itd.

    Ali sve su to samo priče ljudi, nema tu nikakve istine. Realnost je jednostavnija.

  15. #40
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Sto znaci da smo opet na pocetku. Dzaba sva teorija i za van i za zemljane. Nemamo odgovore. Ovako precizne rupice i sve ostalo nisu mogli sa kamenim cekicem odraditi i svim drugim alatom odraditi. Mozemoo da se izvlacimo na mnogobrojnos ljudi koji su to radili i decenije i stotine godina gradnje, ali opet neke stvari se ne mogu objasniti kako, zasto i zbog cega. :stupid:
    Ajde neka neko otvori temu o "Area 51" da se pricamo o toj USA bazi.

  16. #41
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mislim da su to napravili Asterix i Obelix.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post

    To me bas "kupuje"...

    I nema veze što te to ne kupuje, ti ćeš vijerovati u bajke i dalje i kupovat knjige koje ti prodaju tamo neki bajkopisci poput Danikena i Semira Osmanagića.


    Ali realnost je drugačija i besplatna što je najvažnije pošto su sva (prava i urađena od pravih arheologa) istraživanja javna i na netu.

  18. #43
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    A sta je realnost? Mislim da u ovom slucaju nema realnosti vec samo nagadjanja sa svih strana. Odgovori ne postoje za veliku vecinu pitanja. I onda opet, sta je realnost?

  19. #44
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Ne znaci da me onaj Grk, zanimljive frizure, ubijedio u vanzemaljce. Takodje me nisu ubijedili istoricari o neolitu, trta, vrta...

    Ja sam vec rekao i mislim da je to jedina istina. Jos uvijek nismo istrazili ni djelic svoje istorije. Smatram da je bilo naprednih civilizacija i prije 15 000 godina... Ili ona piramida u podmorju Japana, ili gradovi u podmorju Indije, i legende o njima, su od prije 1000, ali iako je tako bilo "blizu", mi nemamo pojma o njihovom postojanju...

    To je sad kao da "Zavres" da branis Ajnstajnove teorije ko da su nepobitni aksiom, a za 150 godina citaju o njima kao o istoriji i smiju se kako smo bili u krivu, kolektivno, jer smo prihvatili slijepo da nam to "serviraju".

    Ne postoji konacno znanje, samim tim ta "nagadjanja" kako je sto radjeno, a opet ti nesto tu smrdi, vec na prvi pogled, kad jos uzmes u obzir ostale ideje o tom periodu... Blah, citam, zanimljivo mi, izvodim svoje zakljucke, koliko uopste mogu, i koliko me uopste to zanima, ali mi je masa toga "trla baba lan da joj vrijeme prodje"

  20. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    http://en.wikipedia.org/wiki/Pumapunku

    Ovdje se vidi odakle potiče kamen i kako je izrađen

    Na ovom linku na dnu stranice postoji dosta referenci koje se mogu istražiti na netu u slučaju da neko sumlja u vjerodostojnost s obzirom da je to samo wikipedija

  21. #46
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Kako se zovu visoravni dje ima ravan vrh planine?? Stao mi mozak, cak ne mogu ni da ga smjestim tacno na potrebnu lokaciju... Trebao bi da je Pweru, ali nisam siguran...

    Ono nije lako objasniti, a tesko da priroda moze onako nesto da kreira. Ajde recimo da se dogodilo, priroda, ali dje bas tu da krenu da crtaju neke kreature, koje se samo iz vazduha vide...

    Nisam znao da je ova civilizacija koja je bila u Puma Punku, relativno mlada. Tim prije moj logicni zakljuvcak da je ipak nestoo naprednije, pa makar bilo mehanicki prosto, opet je naprednije... Mada od pocetka sam sumnjao u "stariost", jer se od oka vidi da je to vjerovatno od prije 1000 godina...

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Kako se zovu visoravni dje ima ravan vrh planine?? Stao mi mozak, cak ne mogu ni da ga smjestim tacno na potrebnu lokaciju... Trebao bi da je Pweru, ali nisam siguran...

    Ono nije lako objasniti, a tesko da priroda moze onako nesto da kreira. Ajde recimo da se dogodilo, priroda, ali dje bas tu da krenu da crtaju neke kreature, koje se samo iz vazduha vide...

    Nisam znao da je ova civilizacija koja je bila u Puma Punku, relativno mlada. Tim prije moj logicni zakljuvcak da je ipak nestoo naprednije, pa makar bilo mehanicki prosto, opet je naprednije... Mada od pocetka sam sumnjao u "stariost", jer se od oka vidi da je to vjerovatno od prije 1000 godina...

    http://en.wikipedia.org/wiki/Nazca_Lines


    http://pseudoarchaeology.org/b01-johnson.html

  23. #48
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Daaaa, Naska, ali kad blokira umorni mozak, dzaba sve.

    Hvala.

  24. #49
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Evo nekih zanimljivih pretpostavki, ranije sam postavljao, ticu se izgradnje piramida u Egiptu:

    http://www.archaeology.org/0705/etc/pyramid.html



    http://www.3ds.com/fileadmin/kheops/...UFU_REBORN.pdf

    http://www.3ds.com/company/passion-f.../khufu-reborn/

    update:


    Wallace T. Wallington objasnjava kako je, koriscenjem odgovarajuce tehnike ili primitivne tehnologije, uspio pomjerati ogromne blokove:




    http://www.theforgottentechnology.com/newpage1





    "Ancient Aliens"... lici na jos jednu (dobro unovcenu) pseudonaucnu fransizu. Senzacionalizam bez pokrica, iako postoje teze ili pitanja koja nas laike mogu zbuniti (ali na koja, vjerujem, potpune odgovore mogu dati dovoljno zainteresovani inzenjeri gradjevine i arhitekte, uz pomoc disciplina koje se usko bave kulturama starih civilizacija).




    Ovdje, ocigledno, uopste nije vazno sta se i na koji nacin dogodilo, vazno je u sta vjeruje (i u sta zeli da vjerujemo) ova grupica entuzijasta, medju kojima ima poprilican broj avetinja.
    Najveca od svih misterija je Cukalosov frizer...


    ______________

  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    .

    Evo nekih zanimljivih pretpostavki, ranije sam postavljao, ticu se izgradnje piramida u Egiptu:

    ...........

    Odličan posao svaka čast, zaslužena reputacija.

    Pogotovo Stephen Fry komentar u prvom videu/simulaciji. Tip stvarno ima glas napravljen za ove stvari


Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. vjerujete li da postoje vanzemaljci ?
    By dr dn in forum Sve i svašta
    Replies: 57
    Last Post: 25-07-14, 23:58
  2. Vanzemaljci dolaze u novembru?
    By Escobar_BP in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 14-07-11, 20:50
  3. Drevni grad Svač
    By rain_wind_storm in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 03-09-09, 12:23
  4. Vanzemaljci nas posjećuju
    By makach in forum Nauka generalno
    Replies: 67
    Last Post: 21-05-09, 21:17
  5. vanzemaljci...
    By lost_soul in forum Sve i svašta
    Replies: 154
    Last Post: 10-03-08, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •